Zülfikarlar Holding A.Ş 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1942


~~
     

ZüLFiKARLAR HOLDiNG A.Ş

Zülfikarlar Holding A.Ş 1942 yılında İstanbul Eminönü’nde kimyevi maddeler sanayi üzerine ticari hayatına başlamış, güçlü mali bünyesiyle, geçen 65 yıl içinde faktoring, akaryakıt, lojistik ve sigorta alanlarında da faaliyet göstererek hızla büyümüştür.
Bugün evrensel değerlere sahip 185 çalışanı, İstanbul’da Genel Müdürlüğü, Yarımca/İzmit, Kırıkkale ve Aliağa/İzmir Bölge Müdürlükleri İzmir ve Eminönü’nde irtibat büroları, depolama-ikmal tesisleri, yüzlerce bayii, binlerce müşteri, enerji, kimya ve finans sektöründe edindiği pazar payı ve ciro açısından Türkiye’nin ve dünyanın sayılı firmaları ile rekabet edebilir hale gelmiştir.
1942 yılından bu yana kimyevi maddeler sektöründe hizmet veren Zülfikarlar Holding A.Ş, Türk sanayicisi ve işadamına yeni kaynaklar yaratmak için 1993 yılında Akdeniz Factoring Hizmetleri A.Ş.’yi kurmuş, çağdaş bir finans modeli olan factoring işlemleri ile finans sektöründe önemli bir konuma ulaşmıştır.
Akaryakıt dağıtım şirketi olan Turkuaz Petrol Ürünleri A.Ş. 1994 yılında kurulmuş ve kısa sürede geniş bir dağıtım ağına ulaşmıştır.
2006 yılından itibaren de Trend Lojistik ve Özturkuaz Sigorta da Zülfikarlar Holding A.Ş bünyesinde hizmet vermeye başlamıştır.

Turkuaz Petrol

Turkuaz Petrol Ürünleri A.Ş., 1995 yılında İstanbul’da kuruldu. Bugün 278 bayisiyle tüm Türkiye’ye hizmet vermenin haklı gururunu yaşamaktadır.
Bugün evrensel değerlere sahip 175 çalışanı, İstanbul’da Genel Müdürlüğü, Yarımca/İzmit, Kırıkkale ve Aliağa/İzmir Bölge Müdürlükleri ve depolama-ikmal tesisleri, yüzlerce bayii, binlerce müşteri, enerji, kimya ve finans sektöründe edindiği pazar payı ve ciro açısından Türkiye’nin ve dünyanın sayılı firmaları ile rekabet edebilir hale gelmiştir.
Grubun ana firmalarından biri ve bir akaryakıt dağıtım şirketi olan Turkuaz Petrol Ürünleri A.Ş. 1995 yılında kurulmuş ve kısa sürede kısa sürede geniş bir dağıtım ağına ulaşmıştır.
Firmaya ait Yarımca depolama ve ikmal tesisi 30.105 m/ton kapasiteli 9 adet yer üstü tank, 7,5 km uzunluğundaki yer altı borular ile Tüpraş’a sağlanmış kara ve deniz bağlantıları mevcut olup, yıllık satış hedefi 1.000.000 ton olacak şekilde hazırlanmıştır. Yarımca tesislerimizde Turkuaz markalı madeni yağ da üretilmektedir.
Yine Kırıkkale’de olan 17 dönümlük arazi üzerinde 8.500 m/tonluk dolum tesisi, yıllık 40.000 ton/yıl kapasiteyle çalışacak şekilde hazırlanmış ve faaliyete geçmiştir. Kırıkkale tesisimiz, Tüpraş Kırıkkale Rafinerisine boru hattı ile bağlı olan tek dolum tesisidir.
İzmir Aliağa’da 13 dönümlük arazi üzerinde 16250 m/tonluk dolum tesisi, yıllık 100.000 ton/yıl kapasiteyle çalışacak şekilde hazırlanmış olup 2007 yılında faaliyete geçmesi planlanmaktadır.

Akdeniz Factoring

Akdeniz Factoring 1993 yılından bu yana factoring sektöründe faaliyet göstermektedir. Grubumuz, Türk sanayicisi ve işadamına yeni kaynaklar yaratmak için 1993 yılında Akdeniz Factoring’i kurmuştur. Firmamız Türkiye’de şahıslara factoring kurma izninin verildiği tarih olan 1992'den sonra kurulmuş 7. factoring firmasıdır. Firmamız güçlü mali yapısı ve likiditesi ile ön plana çıkarak, rekabetçi fiyatlarla hızlı ve kaliteli hizmet sunmaktadır. Şirketimiz ayrıca Factoring Derneği üyesidir.

Akça Kimya

Grubun ana firmaları olan Zülfikarlar Kimyevi Maddeler İth. İhr. ve Depoculuk A.Ş. 1981 ve Akça Kimyevi Maddeler Nakliyat Tic. San. A.Ş. 2004 yılında kurulmuştur.
Kimyevi madde üretim ve depolama-ikmal tesisi olarak İzmit/Yarımca'da Gübretaş Fabrikaları yanında faaliyet gösteren firmalara ait 40.000 m2 arazi üzerinde 45.000 m/ton depolama ve ikmal kapasiteli yer üstü tank sahası bulunmaktadır.
İthal etmekte olduğu yaklaşık 100 çeşit kimyevi ürünle Türkiye çapında sahip olduğu geniş müşteri ağına en iyi hizmeti vermenin haklı gururunu yaşamakta olup, kurulduğu günden beri kalite konusunda gösterdiği titizlikten ödün vermemiştir.
1985 yılından itibaren (Sodyum Hidroksit) Payet ve Taş Kostik, 1999'dan bu yana da Sodyum Silikat markasına yakışır şekilde devreye alınarak hizmet vermektedir.

Tesla Enerji

Konularında söz sahibi uzman kadrosu ile enerji sektöründe katma değeri yüksek faaliyet planlarını adım adım gerçekleştirmekte olan TESLA ENERJİ, stratejik önceliğini elektrik üretimine vermiş ve bu kapsamda Hidroelektrik ve Jeotermal kaynakların değerlendirilmesini ön plana almıştır.
TESLA ENERJİ uzmanları ülkenin elektrik enerjisi üretimine katkı sağlayacak projeler için bir yılı aşkın süredir yoğun faaliyetleri kapsamında birçok  projenin fizibilitesini değerlendirmiş olup ekonomik yönden yapılabilir projeleri gerçekleştirme yönünde çalışmalarını hızla sürdürmektedir.
Öte yandan stratejik planında yer alan inovatif yaklaşımımız çerçevesinde, yakıt hücreleri, fotovoltaik enerji gibi önümüzdeki yılların konularına şimdiden konsantre olmakta ve güçlü uluslararası ilişkileri ile geleceğin şekillenmesinde rol almaktadır.
 TESLA ENERJİ, gerek özelleştirme ihaleleri, gerek proje geliştirme yolu gerekse satınalmalar yolu ile dengeli ve grubun güçlü ölçek ekonomisine uyumlu bir enerji portföyünü hızla oluşturmaktadır.

Faaliyet gösterdiği sektörler: Holding / Şirketler Grubu


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.30 - 17.30


Sosyal ve Yan Haklar
YemekhaneZülfikarlar Holding A.Ş İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 6
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
İç Denetim Müdürü İstanbul(Asya) ZÜLFİKARLAR HOLDİNG
İç Denetim MüdürüZÜLFİKARLAR HOLDİNG
Üniversitelerin İktisadi ve İdari Bilimler ya da Mühendislik fakültelerinden mezun,İç denetim alanında minimum 4 yılı yönetici olmak üzere toplam 8 yıl ve üzeri tecrübeye sahip,Tercihen Holding veya birden fazla grup yapılanmaları olan şirketlerde görev almış,Süreç denetimi, risk bazlı ve finansal denetim uygulamaları konularında tecrübeli,Tercihen denetim firması tecrübesi olan, İç denetim alanındaki uluslararası yenilikleri takip eden, yasal mevzuatlar hakkında bilgi sahibi,SMMM veya CIA sertifikalarına sahip olan, Raporlama, sunum becerileri ve iş takip yeteneği gelişmiş, Detaylara önem veren, analitik ve sonuç odaklı çalışabilen, İnsan ilişkileri ve iletişimi kuvvetli, takım çalışmasına yatkın, MS Office uygulamalarını ileri düzeyde kullanabilen, Tercihen SAP tecrübesi bulunan, İleri seviyede İngilizce bilen (sözlü/yazılı), Seyahat engeli bulunmayan, Sürücü belgesine sahip ve aktif araç kullanabilen, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 7 yıl tecrübe İlan Detayı
Tesis Müdürü Kocaeli Berke Kimyevi Maddeler
Tesis MüdürüBerke Kimyevi Maddeler
Üniversitelerin Kimya yada Petrol Mühendisliği bölümlerinden mezun, Tercihen kimya tesisi yönetiminde yer almış, İşletme proseslerinin devamlılığını ve gelişimini sağlayacak, Tesisin sağlık, emniyet ve çevre standartları açısından uygunluğunu temin edecek.Bakım, onarım ve proje yönetimi konularında deneyimli, Gerektiğinde  esnek çalışma saatlerine uyabilecek, Etkin yönetim ve iletişim becerelerine sahip, İyi derecede yazılı ve sözlü İngilizce bilen, B sınıfı sürücü ehliyetine belgesine sahip, Kocaeli veya İstanbul Anadolu Yakasında ikamet eden/edebilecek olan,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
TRADER İstanbul(Asya) AKÇA KİMYA
TRADERAKÇA KİMYA
We are looking for Senior Traders who has experience in Petroleum and Petrochemical products.Accountable for all Petroleum and Petrochemicals both financially and physically including sourcing, exchange trading, market making, and providing external and internal client hedging instruments such as swaps, futures and physical fixed price supply.Bachelor or master's degree preferably in Engineering, Economics, Financial Engineering or related fields, Minimum 5 years of experience in Petrochemical and Petroleum products, Strong commercial mind-set and strategic thinking skills, Strong leadership skills, Having interpersonal skills to act as a responsible team player, Ability to communicate well verbally and in writing in native and English, Proficiency in MS Office applications, No restrictions to travel, Military service should be completed for male candidates
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
SALES MANAGER İstanbul(Asya) AKÇA KİMYA
SALES MANAGERAKÇA KİMYA
We are looking for Sales Manager who has experience in Petroleum and Petrochemical products.Bachelor or master's degree preferably in Engineering, Economics, Financial Engineering or related fields, Minimum 5 years of experience in Petrochemical and Petroleum products, Result orientation with strong analytical thinking Strong leadership skills, Team player and customer focused Ability to communicate well verbally and in writing in native and English, Advanced in MS Office applications No restrictions to travel, Military service should be completed for male candidates
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Muhasebe Uzmanı İstanbul(Asya) AKDENİZ FACTORİNG
Muhasebe UzmanıAKDENİZ FACTORİNG
Zülfikarlar Holding bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Akdeniz Faktoring, Türk sanayicisi ve işadamına yeni kaynaklar yaratmak için 1993 yılında kurulmuştur. Firmamız güçlü mali yapısı ve likiditesi ile ön plana çıkarak, rekabetçi fiyatlarla hızlı ve kaliteli hizmet sunmaktadır.Uzman kadrosu ile 24 yılı aşkın süredir iç piyasada faktoring işlemleri yapan ve satış pazarlama ağını genişletmeyi hedefleyen Akdeniz Faktoring  bünyesinde "MUHASEBE UZMANI" ünvanıyla görev alacak aşağıdaki niteliklere sahip takım arkadaşları arıyoruz. Üniversitelerin İşletme, İktisat, Maliye, Ekonometri veya İstatistik bölümlerinden mezun,En az 3 yıl olmak üzere Faktoring sektöründe muhasebe, finans ve raporlama konularında mesleki tecrübe sahibi,Nakit akışı, çek yönetimi, banka ilişkileri ve finansal raporlama gibi konularda deneyimli,Tek düzen hesap planına hakim,İş takibi konusunda yetkin ve sonuç odaklı, MS Office programlarını iyi seviyede kullanabilen, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,Tercihen İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
Bütçe ve Planlama Uzmanı İstanbul(Asya) ZÜLFİKARLAR HOLDİNG
Bütçe ve Planlama UzmanıZÜLFİKARLAR HOLDİNG
Üniversitelerin İşletme, İktisat, Ekonomi, İstatistik vb. bölümlerinden mezun,Bağımsız denetim şirketlerinde görev almış, IFRS raporlama deneyimi olan, Bütçe ve mali raporlama alanında minumum 3 yıl deneyimli, Çok iyi seviyede İngilizce bilgisine sahip, MS Office uygulamalarını ileri düzeyde kullanabilen, SAP programını aktif şekilde kullanan, Askerlik hizmetini tamamlamış (Erkek adaylar için), Tercihen Asya kıtasında ikamet eden veya edebilecek olan,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı