Alarko Carrier 

Şirket Bilgileri

 


ALARKO CARRIER SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

 

Alarko Carrier Isıtma Soğutma Havalandırma alanında faaliyet gösteren, sektörünün lider kuruluşudur. 1954 yılında kurulan Alarko Sanayi ve Ticaret, 1998 yılında alanında Dünya Lideri olan, Klimanın mucidi Willis H. Carrier tarafından kurulan Carrier firması ile eşit oranda ortaklığa giderek Alarko Carrier Sanayi ve Ticaret A.Ş adı ile faaliyetlerine devam etmektedir. Bu birleşmeden aldığı sinerji ve yaptığı yatırımlarla sürekli büyümeye, gelişmeye sektörüne öncülük etmeye devam etmektedir.

Faaliyetlerimiz

Endüstriyel Alanda; Gebze Organize Sanayi Bölgesinde 60.000 m2 alana kurulu üretim üssünde, İstanbul Dudullu İmes Sanayi Sitesinde, 18.000 m2 alana kurulu radyatör üretim tesislerinde

  • Araştırma Geliştirme
  • Üretim

Ticaret ve Pazarlama Alanında; Adana, Ankara, Antalya, İstanbul, İzmir'de bulunan Satış Pazarlama Organizasyonları, Ankara ve İzmir'de bulunan Totaline Yedek Parça Satış Marketleri tarafından,

  • Pazarlama Satış
  • Mühendislik ve proje hizmetleri
  • Temsilcilik ve İthalat
  • İhracat

olarak yürütülmektedir.

Alarko Carrier, Alarko'nun ana ilkelerini özetleyen "Hizmette ve Üretimde Kalite" sloganına bağlılığını, Topluma, Müşterilerine, Çalışanlarına, Çevreye duyduğu saygıyı, sürekli gelişime olan inancını aldığı kalite belgeleri ile ispatlamıştır.

  • ISO9001 Kalite Sistem Belgesi
  • OHSAS18001 İş ve İşçi güvenliği yönetim sistemi kalite belgesi
  • ISO14001 Çevre Yönetim sistemi kalite belgesi
  • Ayrıca Alarko Carrier OHSAS18001 ve ISO14001 belgelerini entegre bir şekilde alan ilk Türk Sanayi Şirketidir.

Felsefemiz

Alarko Carrier'ın tüm uygulamaları Alarko Şirketler Topluluğu'nun Ana Felsefesinin ışığında gerçekleşmektedir.

1.     Tüm faaliyetinde, devlete, müşteriye, paydaş'a, personele, ortağa, alt ve yan sanayiye daima dürüst davranmak,

2.     Tüm faaliyetinde, doğayı ve kurum içi sosyal dengeyi korumak.

3.     Müşteriyi zorlamadan yönlendirmek ve müşteri isteklerini öncelikle yerine getirmek.

4.     Kaliteyi daima ön planda tutmak, müşteri verilenle yetinse ve memnun olsa dahi, daha iyisini vermeye çalışmak.

5.     Bu şartlar altında paydaşların hakkı olan karı gerçekleştirmek.

6.     Otonom yönetim, merkezi denetim ilkelerini uygulamak, otonomiyi bireye kadar indirgemek. Üstten talimat yerine, alttan karar ve üstten onayı uygulamak.

7.     Tüm personeli iki veya tek taraflı belirli formüller gereğince karla motive etmek.

8.     Tüm personeli her yıl durumlarına ve konumlarına göre belirli sürelerle eğiterek, çağdaş teknolojiyi özümsemelerini sağlamak.

9.     Tüm personeli kendine çalışır bir psikolojiye erişmek ve bazılarını hür teşebbüs şekline sokarak, münhasıran kurum için çalışır bir duruma getirmek.

10.   Kurumsallaşmış, veya başka bir deyimle, faaliyetini sistem veya prosedürlerle bağlamış bir kurum olarak ekip çalışmasını önde tutmak, karı, zararı ve başarısızlığı paylaşmak.

İnsan Kaynakları Politikamız

Alarko Carrier'ın gelişiminin sürekliliğini sağlamak için, nitelikli insan gücünü şirkete kazandırmak, eğitim ve kurum kültürü ile geliştirmek, yetişmiş personelin kalıcılığını sağlamak, çalışanlara fırsatlar sunarak bir potansiyel oluşturmak ana insan kaynakları politikasıdır.

Çalışanlarımızdan Beklentilerimiz

Hangi pozisyonda olursa olsun, Alarko Carrier Sanayi ve Ticaret A.Ş. çalışanlarından beklenen, müşteri odaklı , sürekli gelişime ve değişime açık, topluma duyarlı, dürüst ve güvenilir olmalarıdır.

Seçme Yerleştirme Süreci

Şirketimize Internet, e-mail, fax, posta veya iş istek formu doldurmak yoluyla yapılan tüm başvurular Başvuru Bilgi Bankasında saklanır. Eleman ihtiyacı doğduğunda, başvurular arasından uygun görülen adaylar ön görüşme için İnsan Kaynakları Bölümü' ne çağırılır. Olumlu olanlar ilgili yöneticinin de katıldığı ikinci bir görüşmeye çağrılır. Pozisyonun gereklerine göre mülakata çağrılanlara çeşitli testler uygulanabilir.

Alarko Carrier'ın ürünleri ve hizmetleri ile ilgili daha detaylı bilgiye
www.alarkocarrier.com.tr 'den ulaşılabilir. 


Alarko Carrier İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 4
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
BÖLGE SORUMLUSU İstanbul(Avr.), ... Alarko Carrier
BÖLGE SORUMLUSUAlarko Carrier
Alarko-Carrier San. ve Tic. A.Ş. / Gebze Üretim Tesislerimizin Bayilik Satışları Departmanında görevlendirilmek üzere; Üniversitelerin dört yıllık "MÜHENDİSLİK '' bölümlerinden mezun, İyi düzeyde İngilizce bilen, Tercihen ısıtma, soğutma ve klima sektöründe deneyimi olan, Autocad ve MS Office programlarını iyi düzeyde kullanabilen, Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli olmayan, Aktif araç kullanabilen, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış,  "BÖLGE SORUMLUSU" aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
SERVİS VE SÜPERVİZYON MÜHENDİSİ - KOCAELİ GEBZE İstanbul(Avr.), ... Alarko Carrier
SERVİS VE SÜPERVİZYON MÜHENDİSİ - KOCAELİ GEBZEAlarko Carrier
Alarko-Carrier Sanayi ve Ticaret A.Ş.  /  Gebze Üretim Tesislerimizin Satış Sonrası Hizmetler Departmanında görevlendirilmek üzere; Üniversitelerin dört yıllık ''MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ'' bölümünden mezun, Tercihen alanında tecrübesi olan, MS Office ve autocad programlarını iyi düzeyde kullanabilen, İyi düzeyde yazılı ve sözlü İngilizce bilen, Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli bulunmayan,  Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış,  *SERVİS VE SÜPERVİZYON MÜHENDİSİ* aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
SERVİS VE SÜPERVİZYON MÜHENDİSİ - İZMİR İzmir Alarko Carrier
SERVİS VE SÜPERVİZYON MÜHENDİSİ - İZMİRAlarko Carrier
Alarko-Carrier Sanayi ve Ticaret A.Ş.  /  İZMİR Satış Bürosu, Satış Sonrası Hizmetler Departmanımızda görevlendirilmek üzere; Üniversitelerin dört yıllık ''MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ'' bölümünden mezun, Tercihen alanında tecrübesi olan, MS Office ve autocad programlarını iyi düzeyde kullanabilen, İyi düzeyde yazılı ve sözlü İngilizce bilen, Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli bulunmayan,  Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış,  *SERVİS VE SÜPERVİZYON MÜHENDİSİ* aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
AR-GE MÜHENDİSİ İstanbul(Avr.), ... Alarko Carrier
AR-GE MÜHENDİSİAlarko Carrier
Alarko-Carrier San. ve Tic. A.Ş. Gebze Fabrika Üretim Tesisleri, Arge Merkezimizde görevlendirilmek üzere; Üniversitelerin dört yıllık ''MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ'' bölümünden mezun Tercihen Makina Mühendisliği veya ilgili mühendislik bölümlerinde master ve/veya doktora yapmış / yapmakta olan Tercihen Ar-Ge alanında 2-3 yıllık proje deneyimi olan Termodinamik, ısı transferi, akışkanlar mekaniği ve HVAC sistemleri konusunda bilgi sahibi Çok iyi derecede yazılı sözlü ingilizce bilen CAD programları, MS Project ve MS Office programlarını etkin şekilde kullanabilen Tercihen analiz ve simülasyon programlarına hakim Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli olmayan Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış veya 5 yıl tecilli        *AR-GE Mühendisi* aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı