ALD Automotive Turizm ve Tic. A.Ş. 

Şirket Bilgileri

http://www.aldautomotive.com.tr

ALD Automotive Turizm ve Tic. A.Ş.

ALD Automotive Hakkında 

Kuruluşu 1946’ya dayanan ve Fransız Société Générale Grubu’nun %100 iştiraki olan ALD Automotive, 37 ülkede 4.500 çalışanı, dünyada 1.000.000’un üzerinde araç filosu ile, global anlamda operasyonel kiralama hizmeti veren, dünyanın lider firmalarından biridir.

ALD Automotive, faaliyet gösterdiği ülkelerde operasyonel kiralama ve filo yönetimi alanlarında Avrupa’da ikinci, dünyada üçüncü sırada yer almaktadır. 

Bulunduğu ülke sayısı itibariyle coğrafi dağılımı en geniş olan operasyonel kiralama firmasıdır.

ALD Automotive Grubu 2013 yılı sonu itibari ile, 1.008.840 araçlık filoya ulaşarak , %5,6’ lık bir büyüme sağlamıştır.Bu küresel başarı, 2014 yılının Şubat ayında ALD’nin tüm dünyada bulunduğu ve hizmet verdiği ülkelerde “1 milyon araç” isimli global bir iletişim kampanyası ile kutlanmış ve yıl sonuna kadar gerek müşteriye yönelik ticari, gerekse sosyal çeşitli etkinliklerle desteklenerek sürdürülecektir.

ALD Automotive Türkiye Hakkında 

ALD Automotive Türkiye, 2005 yılında yerel bir firmanın %51’lik hissesini satın alarak Türkiye pazarına girmiş, 2008 yılının Haziran ayında şirketin geri kalan %49 hissesini de satın alarak, Société Générale Grubu’nun 100% iştiraki olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.  

ALD Automotive Türkiye, 2013 yılında, operasyonel kiralama pazarının büyüme oranının üzerinde performans gösterek, filosunu %23 büyütmüş, araç sayısını da 10.000 adedin üzerine çıkarmıştır. Filo hacmindeki büyüme ile birlikte 2013 yılı cirosu da 33% artış göstermiştir.

ALD Automotive Türkiye, bugüne kadar karlı ve istikrarlı büyüme stratejisi ile Operasyonel Kiralama Pazarında uluslararası tecrübe ve bilgi birikimini yerel pazarın ihtiyaçlarına uygun şekilde sunmuş, bundan sonra da aynı istikrar ile müşterilerinin var olan ve değişen ihtiyaçlarına, filo yönetiminde toplam sahip olma maliyetlerine duyarlılık göstererek ve hizmet kalitesini müşteri memnuniyeti ölçümleri ile en üst düzeye taşıyarak ilk tercih edilen operasyonel kiralama firması olmayı hedeflemektedir.

ALD Automotive Türkiye’nin müşteri portföyünde hem ulusal hem de uluslararası şirketler olup, 700’ün üzerinde müşteriye uzun dönem araç kiralama hizmeti, filo yönetimi ve yakıt yönetimi hizmetleri sunulmaktadır.ALD Automotive Türkiye, toplam maliyet optimizasyonu, etkin risk yönetimi ve güçlü tedarikçi yönetimi ile müşterilerine en iyi hizmeti veren firma olarak fark yaratmayı ön planda tutmaktadır.

ALD Automotive Türkiye, otomotiv sektörünün lider markalarıyla (Peugeot, Citroen, Opel) yaptığı operasyonel filo kiralama alanındaki işbirlikleri ile, markaların bayi ağları üzerinden  web tabanlı fiyatlama yaparak, özellikle orta ve küçük ölçekli firmalara erişebilen satış kanallarıyla çözüm sağlamaktadır.

Bakım ve hasar yönetimi hizmetlerinde sadece yetkili servisler ile çalışan pazardaki çok az sayıdaki firmadan biri olan ALD Automotive Türkiye, sürücü ve araç güvenliğine gösterdiği önemi, yüksek teminatlı sigorta koruma poliçeleri ile desteklemektedir. 

Kiralama sürecini tamamlayan araçların 2.el satışları da yine ALD Automotive’in önemli faaliyet alanları arasındadır. Web tabanlı satış platformu olan “ALD CarMarket- Elektronik İhaleler” ile 2. el araç satış prosesini yönetmektedir. Bu platform üzerinden katılımcılar araçların tüm detaylı ekspertizlerine ve geçmiş bilgilerine erişebilmektedir. Böylelikle daha güvenli ve şeffaf ticaret olanağı ile memnuniyetleri sağlanmaktadır.

ALD Automotive Türkiye, filosundaki her bir aracın bakım, arıza ve ikinci el değerleri ile ilgili çok geniş bir veri tabanı üzerinden analizler yaparak, müşterilerine katma değer sağlamak amacıyla ALDNET üzerinden web tabanlı erişim platformu sunmakta, böylelikle müşterilerinin filo bilgilerini izleme ve kendilerine özel raporlar oluşturma olanağını sağlamaktadır.

Türkiye’nin her yerinde 7/24 çağrı merkezi ve asistans hizmeti ile müşterilerinin ihtiyaçlarına anında erişim ve profesyonel çözüm sağlamaktadır.

Müşterinin yaz/kış lastik değişimlerini, yıllık dönemler içinde doğru tedarik ve planlanma yaparak, yine güvenli sürüş ve yakıt tassarufu sağlayacak şekilde yönetmektedir.

ALD Automotive Türkiye müşterine hizmet veren 450’den fazla tedarikçisi ile yaptığı tüm işbirliği ve süreçleri “Tedarikçi Yönetimi Platformu”ndan yönetmekte, böylelikle hizmet kalitesini geliştirerek müşterilerine daha avantajlı fiyatlar ile hizmet sağlamaktadır.

ALD Automotive Türkiye’nin 2014 yılındaki hedefi, operasyonel kiralama sektöründe öngörülen büyümeye paralel olarak filosunda da bir büyüme sağlamaktır. Ayrıca, ticari esnekliği , müşteri odaklı yaklaşımı, ve önemsediği hizmet kalitesi anlayışı ile sektörde edinmiş olduğu değerli ticari itibarın devamlılığını sağlamaktır.


ALD Automotive Türkiye’nin 2014 yılındaki büyüme stratejisi, dünyada ALD Automotive müşterisi olan ve Türkiye’de faaliyet gösteren firmaları kendi müşteri portföyüne kazandırmak, yerel müşteri ve KOBİ olarak adlandırılan şirketlerin operasyonel kiralama ihtiyaçlarına da, markalarla yaptığı işbirlikleri ile bayi satış kanalları üzerinden çözüm üretmek olarak planlanmıştır.


 


ALD Automotive Turizm ve Tic. A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 6
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Tahsilat Uzmanı Yardımcısı (Engelli) İstanbul(Asya) ALD Automotive Turizm ve Tic. A.Ş.
Tahsilat Uzmanı Yardımcısı (Engelli)ALD Automotive Turizm ve Tic. A.Ş.
Kuruluşu 1946’ya dayanan ve Fransız Société Générale Grubu’nun %100 iştiraki olan ALD Automotive, 40 ülkede 5000 çalışanı, dünyada 1.200.000’un üzerinde araç filosu ile, global anlamda operasyonel kiralama hizmeti veren, dünyanın lider firmalarından biridir. ALD Automotive, faaliyet gösterdiği ülkelerde operasyonel kiralama ve filo yönetimi alanlarında Avrupa’da birinci sırada yer almaktadır.  Bulunduğu ülke sayısı itibariyle coğrafi dağılımı en geniş olan operasyonel kiralama firmasıdır.2005 yılında yerel bir firmanın %51’lik hissesini satın alarak Türkiye pazarına girmiş, 2008 yılının Haziran ayında şirketin geri kalan %49 hissesini de satın alarak, Société Générale Grubu’nun 100% iştiraki olan ALD Automotive Türkiye Merkez Ofisinde görevlendirilecek;Tahsilat Destek Uzman Yardımcısı (Engelli)arayışımız bulunmaktadır.  Meslek Yüksek Okulu veya Üniversite Mezunu MS Office programlarına hakim Veri girişi ve takibi, dokümantasyon, arşivleme vb. işlerde deneyim sahibi İnsan ilişkilerinde başarılı, iletişim becerisi yüksek, diksiyonu düzgün Ekip çalışmasına yatkın Dikkatli, titiz ve sonuç odaklı çalışabilen Problem çözme yeteneği gelişmiş, analitik düşünebilen Benzer pozisyonda en az 2 yıl deneyimli Türkiye İş Kurumuna Kayıtlı ve yasa gereği engelli kapsamında değerlendirilebilecek
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Muhasebe Uzmanı İstanbul(Asya) ALD Automotive Turizm ve Tic. A.Ş.
Muhasebe UzmanıALD Automotive Turizm ve Tic. A.Ş.
Kuruluşu 1946’ya dayanan ve Fransız Société Générale Grubu’nun %100 iştiraki olan ALD Automotive, 40 ülkede 5000 çalışanı, dünyada 1.200.000’un üzerinde araç filosu ile, global anlamda operasyonel kiralama hizmeti veren, dünyanın lider firmalarından biridir. ALD Automotive, faaliyet gösterdiği ülkelerde operasyonel kiralama ve filo yönetimi alanlarında Avrupa’da birinci sırada yer almaktadır.  Bulunduğu ülke sayısı itibariyle coğrafi dağılımı en geniş olan operasyonel kiralama firmasıdır.2005 yılında yerel bir firmanın %51’lik hissesini satın alarak Türkiye pazarına girmiş, 2008 yılının Haziran ayında şirketin geri kalan %49 hissesini de satın alarak, Société Générale Grubu’nun 100% iştiraki olan ALD Automotive Türkiye Merkez Ofisinde görevlendirilecek;Muhasebe Uzmanıarayışımız bulunmaktadır.  Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Alanında minimum 3 yıl tecrübeli, Tercihen İngilizce bilen, Tercihen 'Logo Tiger' kullanabilen, Ms Office uygulamalarına hakim, iyi derecede excel kullanabilen, Takım çalışmasına yatkın ve çözüm odaklı, Analitik düşünce yapısına sahip, Uluslararası Muhasebe Standartları hususlarında yetiştirilmek üzere, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Sales Operations Reporting Specialist İstanbul(Avr.), ... ALD Automotive Turizm ve Tic. A.Ş.
Sales Operations Reporting SpecialistALD Automotive Turizm ve Tic. A.Ş.
We are currently seeking new team member willing to join us at  ALD Automotive Turkey in the area ofSALES OPERATIONS REPORTING SPECIALIST Why ALD Automotive?As a member of ALD Automotive Turkey you will be part of %100 subsidiary of ALD InternationalYou could create significant impact for ALD Automotive in achieving its strategic objectives in Turkey,You will be expected to assume critical responsibility in accelerating the development of business of a leading international group,You will be part of; o 1st European leasing company & 1st Worldwide coverageo Societe Generaleo Rated BBB by S&P 5.6 billion € turnover in 2014o Direct presence in 40 countrieso 5000 people, 100,000 + customersDesired Skills and Experience University degree from a reputable university (especially Statistics, Mathematics and Engineering graduates) At least 2 years of relevant work experience Eager and enthusiastic in sales Strong communication skills and analytical thinking Believes in team work Interested in automotive field Excellent command of English to support international work environment Advanced knowledge of MS Office
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Sales Specialist İstanbul(Asya) ALD Automotive Turizm ve Tic. A.Ş.
Sales SpecialistALD Automotive Turizm ve Tic. A.Ş.
Why ALD Automotive?As a member of ALD Automotive Turkey you will be part of %100 subsidiary of ALD InternationalYou could create significant impact for ALD Automotive in achieving its strategic objectives in Turkey,You will be expected to assume critical responsibility in accelerating the development of business of a leading international group,You will be part of; o 1st European leasing company & 1st Worldwide coverageo Societe Generaleo Rated BBB by S&P 5.6 billion € turnover in 2014o Direct presence in 40 countrieso 5000 people, 100,000 + customersWe are currently seeking new team members willing to join us at in the area of our Sales Department University degree from reputable universities Excellent command of English, both written and spoken At least 3 years of relevant work experience in automotive sector Customer/ Sales/ Result oriented Strong analytical thinking, reporting and communication skills Self motivated and disciplined personality Interested to automotive sector Very good knowledge of MS Office programs
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Bilgi Teknolojileri / IT Uzmanı İstanbul(Asya) ALD Automotive Turizm ve Tic. A.Ş.
Bilgi Teknolojileri / IT UzmanıALD Automotive Turizm ve Tic. A.Ş.
Kuruluşu 1946’ya dayanan ve Fransız Société Générale Grubu’nun %100 iştiraki olan ALD Automotive, 40 ülkede 5000 çalışanı, dünyada 1.200.000’un üzerinde araç filosu ile, global anlamda operasyonel kiralama hizmeti veren, dünyanın lider firmalarından biridir. ALD Automotive, faaliyet gösterdiği ülkelerde operasyonel kiralama ve filo yönetimi alanlarında Avrupa’da birinci sırada yer almaktadır.  Bulunduğu ülke sayısı itibariyle coğrafi dağılımı en geniş olan operasyonel kiralama firmasıdır.2005 yılında yerel bir firmanın %51’lik hissesini satın alarak Türkiye pazarına girmiş, 2008 yılının Haziran ayında şirketin geri kalan %49 hissesini de satın alarak, Société Générale Grubu’nun 100% iştiraki olan ALD Automotive Türkiye Merkez Ofisinde görevlendirilecek;Bilgi Teknolojileri / IT Uzmanıarayışımız bulunmaktadır.  Üniversite mezunu, iyi seviye İngilizce bilgisine sahip, Kurumsal firmaların BT destek operasyon hizmetleri (sistem,network/vb.) alanlarında çalışmış en az 2 sene tecrübeli, Backup ve veri koruma teknolojilerini bilen ,yenilikleri araştıran,sunucu,veri tabanı ve işletim sistemleri konusuna bilgi sahibi, Yeni teknoloji ve uygulamalara hızla uyum sağlayabilen, Network ve aktif cihazları (switch,wi-fi,network vb.) hakkında bilgi sahibi, Microsoft Office programlarını çok iyi düzeyde kullanabilen, Analitik,problem çözme ve karar verme yeteneğine sahip, İyi seviyede sözlü - yazılı iletişim,raporlama ve sunum becerisine sahip, Motivasyonu yüksek, dikkatli ve hızlı çalışabilen, Yaratıcı, enerjisi yüksek, sonuç odaklı, Sorumluluk sahibi, öğrenmeye açık, Çözüm odaklı, düzenli - disiplinli çalışan, takım çalışmasına yatkın, Teknik dokumanları ve prosedürleri takip edebilecek.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Aftersales Manager İstanbul(Asya) ALD Automotive Turizm ve Tic. A.Ş.
Aftersales ManagerALD Automotive Turizm ve Tic. A.Ş.
Why ALD Automotive?As a member of ALD Automotive Turkey you will be part of %100 subsidiary of ALD InternationalYou could create significant impact for ALD Automotive in achieving its strategic objectives in Turkey,You will be expected to assume critical responsibility in accelerating the development of business of a leading international group,You will be part of; o 1st European leasing company & 1st Worldwide coverageo Societe Generaleo Rated BBB by S&P 5.6 billion € turnover in 2014o Direct presence in 40 countrieso 5000 people, 100,000 + customers We are looking for an experienced Aftersales Manager  who will be responsible for ensuring the efficient and profitable running of the fleet and service business, organise the Aftersales division, controlling resources and assets at a level commensurate with profit targets and achieving high levels of customer satisfaction. At least 3 years prior experience working as an Aftersales/Service/Parts Manager Minimum of 3 years’ experience managing a team Technical knowledge and experience of the automotive industry at a mid-senior level Relevant and up-to-date knowledge of vehicles and vehicle legislation, industry and etc. Demonstrable track record in organizing clerical work, administration, control systems and financial resources of an operational services High standards of numeracy and literacy and strong communication skills A strong command of English (Writing, Reading and Speaking)
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı