Altınyıldız 

Şirket BilgileriALTINYILDIZ MENSUCAT VE KONFEKSİYON A.Ş

 

ALTINYILDIZ, dinamik, teknolojiyi yakından takip eden ve kendini geliştiren çalışanları ile sürekli yeni başarılara imza atan güçlü bir takımdır. Bizimle birlikte koşabilecek arkadaşlara, her zaman "Aramıza Hoşgeldin!" demek isteriz…

 

ALTINYILDIZ bir Boyner Holding kuruluşudur. Boyner Holding’e ait kuruluşlar;

* ALTINYILDIZ - NetWork
* BBA
* Boyner (Perakende Mağazaları)

ALTINYILDIZ iki bölümden oluşmaktadır :

* Tekstil
* Marka ( NetWork ) ve Hazır Giyim

TEKSTİL

26 Ocak 1952 tarihinde Eyüp’te kurulan ve 1 Eylül 1953 yılında fiilen üretime başlayan ALTINYILDIZ Mensucat ve Konfeksiyon Fabrikaları A.Ş, kurulduğu günden bugüne kesintisiz olarak, yünlü tekstil sektöründe faaliyet göstermektedir. Her türlü saf yün ve yün karışımlı kumaş ve hazır giyim üretim ve satışını yapan ALTINYILDIZ, tekstil ve hazır giyim konusunda Türkiye ve dünyada söz sahibi bir kuruluştur. 1956 yılında ilk ihracatını gerçekleştiren ve o günden bugüne ihracat çalışmalarını sürdüren ALTINYILDIZ bugün "Türk kumaşını dünyaya tanıtan" markadır.

Fabrika 80.000 m2 kapalı alanın üzerine kuruludur. Yılda 10 milyon metre üretim kapasitesi ile Avrupa’nın en büyük tekstil fabrikalarından biridir.

ALTINYILDIZ markası, iç ve dış piyasada yüksek kaliteyi çağrıştırır. 1999 yılında yaklaşık 100 müşteriye ihracatımız toplam 4 milyon metreye ulaşmıştır. Tanınmış müşteri portföyü; Ann Taylor, Brooks Brothers, Ciro Citterio, GFT Armani, Hart Schaffner & Marx Group, May Merchandising, Jones/Lauren Division, Sand, Steilmann, Takisada.

1999 yılında iç piyasada, yaklaşık 40 toptancı ve birçok büyük hazır giyim üreticisine yaklaşık 5 milyon metre kumaş satılmıştır.

ALTINYILDIZ, açık sistem bilgisayar ağı ile yapılan işlerin kaliteli, hızlı ve kontrollü olmasını sağlamış, 1992 yılında ISO 9001 Kalite Belgesi’ni almaya hak kazanan ilk Türk tekstil firması olmuştur. Ayrıca 1996 yılında "Australian Super Fine Wool Growers Association" kuruluşuna kabul edilmiştir.

ALTINYILDIZ Tekstil bölümünün 2000 yılı kumaş üretim hedefi 9.5 milyon metre ve yıllık ciro hedefi 85 milyon $ olarak belirlenmiştir.

MARKA ( NETWORK ) ve HAZIR GİYİM

NETWORK

Şubat 1999’da kadın koleksiyonuna başlayarak yeni bir trend yaratmış olan NetWork markası, tüketicisiyle, Çarşı Mağazaları ve Anadolu Cornerlarındaki mağazaları aracılığı ile buluşmaktadır. Ocak 1999 itibari ile, toplam satış alanı 4000 m2 olan 18 mağaza sayısının, 2000 yılı sonuna kadar 5000 m² alan ve 25 mağazaya yükselmesi hedeflenmiştir.

HAZIR GİYİM

Türkiye’nin en tanınmış markalarından biri olan BEYMEN, üretimine 1971 yılında Topkapı BEYMEN Konfeksiyon Fabrikası'nda başladı. 1971 – 1991 yılları arasında Corsini, Blazin, Zegna, Magni, Guernera, Pancaldi, Basile, Tositti, Celia, Lino Banfi gibi teknik ve dizayn danışmanları ile çalışmıştır. 1997 yılında ALTINYILDIZ NetWork markasının üretim ve perakende satışına başlamıştır. Halen yılda 800.000 parça üretilmektedir.

ŞİRKET VİZYONU

Çalışanlarımız, ortaklarımız, müşterilerimiz ile toplumumuzun ve çevremizin, çıkar ve mutluluğunun tam olarak çakıştığı bir başarı anlayışını, başarının bir hedef değil keyifli bir yolculuk olduğu inancıyla güçlendirerek sürdüren, karlı lider bir kuruluş olmak.


ÇALIŞMA SAATLERİ :

Haftada 45 saat çalışılmaktadır.

ELEMAN SEÇİM POLİTİKASI :

Eleman ihtiyacımıza paralel olarak şirketimiz, tüm başvurulara açıktır. Seçme ölçütlerimiz, yetkinlikler ve şirket kültürümüze dayalıdır. Ön eleme sonrası adaylarla öncelikle İnsan Kaynakları ve daha sonra ilgili departman yöneticileri görüşme yapar. Eleman alımı ortak karar sonucu gerçekleştirilir.

YABANCI DİL :

Yabancı dil tercih nedenidir.

EĞİTİM POLİTİKASI :

“Sürekli Öğrenen Organizasyon” ilkesine uygun olarak yapılanmış Eğitim Politikamızda, performansa ve kariyer planına uygun eğitim ve geliştirme programları uygulanır.

KARİYER OLANAKLARI :

Grup içinde yükselme politikaları uygulanmakta olup, performansa, kariyer beklentilerine ve şirket gereksinimlerine bağlı olarak yatay ve dikey ilerleme olanakları bulunmaktadır.

SOSYAL OLANAKLAR:

Tüm çalışanlarımıza Hayat Sigortası ve büro çalışanlarımıza hayat sigortasının yanısıra Özel Sağlık Sigortası yapılmaktadır. Bunun dışında yemek, servis ve kreş olanakları bulunmaktadır.

BİLGİ SİSTEMLERİ VİZYONU VE YATIRIM POLİTİKASI :

Bilgiyle karar verilen çalışma alışkanlıklarını geliştirerek; Altınyıldız'ın bilgi toplumunda etkin ve öncü bir kurum olmasını sağlamak.

Bilgiye ve bilgi teknolojisine yatırım yapmanın önemine inanan Altınyıldız'da bilgi ağı "açık sistemler" mimarisi üzerine kurulmuştur. Bu yapı gelişen teknolojinin getirdiği donanım, yazılım ve iletişim alt yapısı ile desteklenmektedir.

 


Altınyıldız İş İlanları

Firmanın yayında ilanı bulunmamaktadır.