Aras Kargo 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1979


ARAS KARGO HAKKINDA
 
Türkiye'nin yenilikçi ve öncü kargo şirketi Aras Kargo 1979 yılında Aras Dağıtım ve Pazarlama olarak kurulmuş olup, bugün 19 Bölge Müdürlüğü, 28 Transfer Merkezi, 846 şube , 3320 araçlık filosu ve 12 bin çalışanıyla her ay 12 milyon kişi, kurum ve kuruluşa hizmet vermektedir.
 
Türkiye'nin marka patentine sahip, TSE belgeli ilk kargo kuruluşu olan  Aras Kargo,  kalite yönetimi sistemine odaklanarak, 2004 yılında ISO 9001:2000 belgesi almaya hak kazandı. Şirket, 2007 Yılında tüm paydaş ilişkilerinde kaliteyi yükseltmek, verimliliği arttırmak, rekabet gücünü korumak ve toplam kalite felsefesini bir kurum kültürü haline dönüştürmek amacıyla “EFQM (EUROPEAN FOUNDATION FOR QUALITY MANAGEMENT) Mükemmellik Modeli”ni kurumsal iş yapma biçimi olarak benimsemiştir. Verimlilik odağında benimsediği çevreci ve sürdürülebilir politikalarıyla Türk Standartları Enstitüsü’nün  Çevre Yönetim Sistemi ile İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi belgelerini  almaya hak kazanan ilk Türk kargo şirketi olan Aras Kargo Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi belgesini  de aldı.
 
Hizmet kalitesi ve sektör ortalamasının üstünde büyümesiyle yerli ve yabancı yatırımcıların ilgisini çeken Aras Kargo’nun, 2011 yılında % 20 hissesini  İş Girişim satın almış, 2013 yılında ise Austrian Post, İş Yatırım’ın elinde bulunan % 20 hissenin yanı sıra Aras Kargo’dan % 5 oranında hisseyi satın alarak şirkete yüzde 25 oranında ortak olmuştur.
 
Türkiye’de Kadınların Güçlenmesi Prensiplerini imzalayan ilk kargo şirketi olan ve Birleşmiş Milletler’de örnek gösterilen Aras Kargo, bu prensipler ışığında atacakları adımları da Birleşmiş Milletler’de kadınların güçlenmesi ve istihdamı için söz vererek duyurdu.
 
Dünyanın en büyük danışmanlık şirketlerinden Frost & Sullivan’ın  dünyada kargo sektöründe “Büyümede Mükemmellik Liderliği” (Growth Excellence Leadership Award) ödülüne layık gördüğü Aras Kargo,  Türkiye'nin bütün il ve ilçelerinde 1.500'ü aşkın yerleşim birimine hizmet götürüyor. Ayrıca 1600'e yakın yerleşim merkezinde faaliyet gösteren mobil servislerle, hizmet sınırlarını her geçen gün daha da genişleterek yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

Faaliyet gösterdiği sektörler: Taşımacılık,Uluslararası Taşımacılık ve Nakliyat,Holding / Şirketler Grubu

Firma web sitesi: www.araskargo.com.tr


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 17.30


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
Yemekhane
Kaza SigortasıAras Kargo İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 10
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Baş Hukuk Müşaviri İstanbul(Asya) Aras Kargo
Baş Hukuk MüşaviriAras Kargo
Türkiye’nin dört bir yanına ve dünyanın 227 ülkesine ‘önem’ taşıyan Aras Kargo, 30 yılı aşkın süredir müşterilerine, paydaşlarına ve ülke ekonomisine katma değer sağlamak için çalışıyor. Mutluluğa adanmış gücüyle ve hizmetleriyle fark yaratan Aras Kargo, teknoloji ve güçlü insan kaynağını birleştiren yenilikçi iş modeliyle, sektöründe ilk tercih edilen marka olmak için çalışmalarını sürdürüyor. Kargo sektörünün lideri Aras Kargo bugün, müşteri memnuniyeti odaklı 13 Bölge Müdürlüğü, 29 Transfer Merkezi, 825 şube, 4000'den fazla araç filosu ve 12000 kişilik uzman kadrosuyla; her ay 12 milyon kişi, kurum ve kuruluşa hizmet veriyor.Siz de bu geniş aileye katılmak istiyorsanız, Baş Hukuk Müşaviri pozisyonu için başvurularınızı bekliyoruz. Hukuk Fakültesinden mezun, Tercihen ileri derecede yazılı ve sözlü İngilizce bilen, Sözleşmeler Hukuku, Ticaret Hukuku, Borçlar Hukuku, İş Hukuku alanlarında en az 10 yıl tecrübeye sahipTercihen kurumsal firma avukatlığı konusunda tecrübeli Seyahat engeli bulunmayan
Sürekli / Tam zamanlı         En az 10 yıl tecrübe İlan Detayı
Organizasyonel Gelişim Uzman Yardımcısı İstanbul(Asya) Aras Kargo
Organizasyonel Gelişim Uzman YardımcısıAras Kargo
Türkiye’nin dört bir yanına ve dünyanın 227 ülkesine ‘önem’ taşıyan Aras Kargo, 30 yılı aşkın süredir müşterilerine, paydaşlarına ve ülke ekonomisine katma değer sağlamak için çalışıyor. Mutluluğa adanmış gücüyle ve hizmetleriyle fark yaratan Aras Kargo, teknoloji ve güçlü insan kaynağını birleştiren yenilikçi iş modeliyle, sektöründe ilk tercih edilen marka olmak için çalışmalarını sürdürüyor. Kargo sektörünün lideri Aras Kargo bugün, müşteri memnuniyeti odaklı 13 Bölge Müdürlüğü, 29 Transfer Merkezi, 825 şube, 4000'den fazla araç filosu ve 12000 kişilik uzman kadrosuyla; her ay 12 milyon kişi, kurum ve kuruluşa hizmet veriyor. Sen de bu geniş aileye katılmak istiyorsan, Genel Müdürlük İnsan Kaynakları departmanımızda Organizasyonel Gelişim Uzman Yardımcısı pozisyonunda görev alacak çalışma arkadaşıarıyoruz. Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun ( tercihen Endüstri Mühendisliği veya İstatistik), Tercihen iyi derecede İngilizce bilen,  İleri seviyede excel bilgisi bulunan,  Seyahat engeli olmayan,  Aktif araç kullanabilen.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Asistan Diyarbakır Aras Kargo
AsistanAras Kargo
Türkiye’nin dört bir yanına ve dünyanın 227 ülkesine ‘önem’ taşıyan Aras Kargo, 30 yılı aşkın süredir müşterilerine, paydaşlarına ve ülke ekonomisine katma değer sağlamak için çalışıyor. Mutluluğa adanmış gücüyle ve hizmetleriyle fark yaratan Aras Kargo, teknoloji ve güçlü insan kaynağını birleştiren yenilikçi iş modeliyle, sektöründe ilk tercih edilen marka olmak için çalışmalarını sürdürüyor. Kargo sektörünün lideri Aras Kargo bugün, müşteri memnuniyeti odaklı 13 Bölge Müdürlüğü, 29 Transfer Merkezi, 825 şube, 4000'den fazla araç filosu ve 12000 kişilik uzman kadrosuyla; her ay 12 milyon kişi, kurum ve kuruluşa hizmet veriyor. Sen de bu geniş aileye katılmak istiyorsan Diyarbakır Bölge Müdürlüğü'nde Bölge Asistanı olarak görev alacak çalışma arkadaşı aramaktayız.  Lisans mezunu MS Office programlarını etkin bir şekilde kullanabilen, Mevcut pozisyonunda 1 yılını tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Şube Yöneticisi Tekirdağ Aras Kargo
Şube YöneticisiAras Kargo
Tekirdağ iline bağlı Çerkezköy' de bulunan şubemizde Şube Yöneticisi olarak görev yapacak çalışma arkadaşı aramaktayız. Lisans mezunu, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, Hizmet sektöründe en az 2 yıl yönetici olarak görev almış, Ekip çalışması ve ekip yönetimi konularında tecrübeli, Kargo Sektöründe kariyer hedefleyen, Satış alanında tecrübeli, MS Office programlarına hakim.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Satış Yöneticisi İstanbul(Asya) Aras Kargo
Satış YöneticisiAras Kargo
Türkiye’nin dört bir yanına ve dünyanın 227 ülkesine ‘önem’ taşıyan Aras Kargo, 30 yılı aşkın süredir müşterilerine, paydaşlarına ve ülke ekonomisine katma değer sağlamak için çalışıyor. Mutluluğa adanmış gücüyle ve hizmetleriyle fark yaratan Aras Kargo, teknoloji ve güçlü insan kaynağını birleştiren yenilikçi iş modeliyle, sektöründe ilk tercih edilen marka olmak için çalışmalarını sürdürüyor. Kargo sektörünün lideri Aras Kargo bugün, müşteri memnuniyeti odaklı 13 Bölge Müdürlüğü, 29 Transfer Merkezi, 825 şube, 4000'den fazla araç filosu ve 12000 kişilik uzman kadrosuyla; her ay 12 milyon kişi, kurum ve kuruluşa hizmet veriyor. Aras Kargo bünyesinde İstanbul Anadolu Bölge Müdürlüğü'nde Satış Yöneticisi pozisyonunda görev alacak çalışma arkadaşı aramaktayız.En az yüksekokul mezunu, Satış alanında en az 2 yıllık saha tecrübesi olan (tercihen hizmet sektöründe),B sınıfı sürücü belgesi sahibi ve aktif araç kullanabilen, Seyahat engeli bulunmayan, Saha satışı yapabilecek, Askerlik hizmetini tamamlamış (erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Oracle ERP Uzmanı İstanbul(Asya) Aras Kargo
Oracle ERP UzmanıAras Kargo
Türkiye’nin dört bir yanına ve dünyanın 227 ülkesine ‘önem’ taşıyan Aras Kargo, 30 yılı aşkın süredir müşterilerine, paydaşlarına ve ülke ekonomisine katma değer sağlamak için çalışıyor. Mutluluğa adanmış gücüyle ve hizmetleriyle fark yaratan Aras Kargo, teknoloji ve güçlü insan kaynağını birleştiren yenilikçi iş modeliyle, sektöründe ilk tercih edilen marka olmak için çalışmalarını sürdürüyor. Kargo sektörünün lideri Aras Kargo bugün, müşteri memnuniyeti odaklı 13 Bölge Müdürlüğü, 29 Transfer Merkezi, 825 şube, 4000'den fazla araç filosu ve 12000 kişilik uzman kadrosuyla; her ay 12 milyon kişi, kurum ve kuruluşa hizmet veriyor. Sen de bu geniş aileye katılmak istiyorsan, Genel Müdürlük Bilgi Teknolojileri departmanımızda Oracle ERP Uzmanı pozisyonunda görev alacak çalışma arkadaşı arıyoruz. Aras Kargo bünyesinde  pozisyonunda görev alacak çalışma arkadaşı aramaktayız. Tercihen Üniversite mezunu veya en az Meslek Yüksek Okullarının ilgili bölümlerinden mezun,Benzer pozisyonda en az 2 yıllık iş tecrübesine sahip, Oracle E-Business Suite modüllerini bilen, SQL, PL/SQL  bilgisi olan, tercihen  Ebs tablo yapılarını bilen, Discoverer üzerinde rapor oluşturabilecek, İyi derecede ingilizce bilen Tecihen Oracle ERP uygulaması ile ilgili danışmanlık yapmış
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
İnsan Kaynakları Sorumlusu Denizli Aras Kargo
İnsan Kaynakları SorumlusuAras Kargo
Türkiye’nin dört bir yanına ve dünyanın 227 ülkesine ‘önem’ taşıyan Aras Kargo, 30 yılı aşkın süredir müşterilerine, paydaşlarına ve ülke ekonomisine katma değer sağlamak için çalışıyor. Mutluluğa adanmış gücüyle ve hizmetleriyle fark yaratan Aras Kargo, teknoloji ve güçlü insan kaynağını birleştiren yenilikçi iş modeliyle, sektöründe ilk tercih edilen marka olmak için çalışmalarını sürdürüyor. Kargo sektörünün lideri Aras Kargo bugün, müşteri memnuniyeti odaklı 13 Bölge Müdürlüğü, 29 Transfer Merkezi, 825 şube, 4000'den fazla araç filosu ve 12000 kişilik uzman kadrosuyla; her ay 12 milyon kişi, kurum ve kuruluşa hizmet veriyor. Sen de bu geniş aileye katılmak istiyorsan, Akdeniz Bölge Müdürlüğü (Denizli lokasyonu) İnsan Kaynakları departmanımızda İnsan Kaynakları Sorumlusu pozisyonunda görev alacak çalışma arkadaşı aramaktayız. Üniversitelerin Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İşletme, İktisat, Psikoloji, Sosyoloji bölümlerinden mezun,İnsan Kaynaklarının çeşitli fonksiyonlarında en az 1 yıl deneyimli, İş kanunu, SGK ve diğer ilgili mevzuatlar hakkında bilgi sahibi, Ağırlıklı olarak mavi yaka pozisyonlarda işe alımı yönetebilecek, MS Office programlarını çok iyi derecede kullanabilen, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, Tercihen aktif araç kullanabilen Denizli' de ikamet eden Seyahat engeli olmayan
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
İdari İşler Uzman Yardımcısı İstanbul(Avr.), ... Aras Kargo
İdari İşler Uzman YardımcısıAras Kargo
Türkiye’nin dört bir yanına ve dünyanın 227 ülkesine ‘önem’ taşıyan Aras Kargo, 30 yılı aşkın süredir müşterilerine, paydaşlarına ve ülke ekonomisine katma değer sağlamak için çalışıyor. Mutluluğa adanmış gücüyle ve hizmetleriyle fark yaratan Aras Kargo, teknoloji ve güçlü insan kaynağını birleştiren yenilikçi iş modeliyle, sektöründe ilk tercih edilen marka olmak için çalışmalarını sürdürüyor. Kargo sektörünün lideri Aras Kargo bugün, müşteri memnuniyeti odaklı 13 Bölge Müdürlüğü, 29 Transfer Merkezi, 825 şube, 4000'den fazla araç filosu ve 12000 kişilik uzman kadrosuyla; her ay 12 milyon kişi, kurum ve kuruluşa hizmet veriyor. Sen de bu geniş aileye katılmak istiyorsan, Genel Müdürlük İdari İşler departmanımızda İdari İşler Uzman Yardımcısı pozisyonunda görev alacak çalışma arkadaşı aramaktayız. Üniversitelerin iktisadi ve idari bilimler veya mühendislik fakültelerinden mezun,MS Office programlarını iyi derecede kullanabilen, İyi derecede ingilizce bilen, Benzer pozisyonda 1 yıl iş tecrübesine sahip, Seyahat engeli bulunmayan, Aktif bir şekilde araç kullanabilen,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Makine Mühendisi İstanbul(Asya) Aras Kargo
Makine MühendisiAras Kargo
Türkiye’nin dört bir yanına ve dünyanın 227 ülkesine ‘önem’ taşıyan Aras Kargo, 30 yılı aşkın süredir müşterilerine, paydaşlarına ve ülke ekonomisine katma değer sağlamak için çalışıyor. Mutluluğa adanmış gücüyle ve hizmetleriyle fark yaratan Aras Kargo, teknoloji ve güçlü insan kaynağını birleştiren yenilikçi iş modeliyle, sektöründe ilk tercih edilen marka olmak için çalışmalarını sürdürüyor. Kargo sektörünün lideri Aras Kargo bugün, müşteri memnuniyeti odaklı 13 Bölge Müdürlüğü, 29 Transfer Merkezi, 825 şube, 4000'den fazla araç filosu ve 12000 kişilik uzman kadrosuyla; her ay 12 milyon kişi, kurum ve kuruluşa hizmet veriyor. Sen de bu geniş aileye katılmak istiyorsan, Genel Müdürlük Transfer Merkezleri Müdürlüğü departmanımızda Makine Mühendisi pozisyonuna başvurunu bekliyoruz.Üniversitelerin Makine Mühendisliği bölümlerinden mezun, Konveyörler, redüktörler, elektronik ölçüm sistemleri konularda en az 2 yıl tecrübeli, Tercihen Konveyör sektöründe çalışmış, Saha mekanik montaj, bakım ve atölye imalat tecrübesine sahip, Tercihen iyi derecede İngilizce bilen, MS Office uygulamalarına hâkim, Seyahat engeli olmayan, Aktif araç kullanabilen.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
İnsan Kaynakları Yöneticisi Bursa Aras Kargo
İnsan Kaynakları YöneticisiAras Kargo
Türkiye’nin dört bir yanına ve dünyanın 227 ülkesine ‘önem’ taşıyan Aras Kargo, 30 yılı aşkın süredir müşterilerine, paydaşlarına ve ülke ekonomisine katma değer sağlamak için çalışıyor. Mutluluğa adanmış gücüyle ve hizmetleriyle fark yaratan Aras Kargo, teknoloji ve güçlü insan kaynağını birleştiren yenilikçi iş modeliyle, sektöründe ilk tercih edilen marka olmak için çalışmalarını sürdürüyor. Kargo sektörünün lideri Aras Kargo bugün, müşteri memnuniyeti odaklı 13 Bölge Müdürlüğü, 29 Transfer Merkezi, 825 şube, 4000'den fazla araç filosu ve 12000 kişilik uzman kadrosuyla; her ay 12 milyon kişi, kurum ve kuruluşa hizmet veriyor. Sen de bu geniş aileye katılmak istiyorsan, Bursa Transfer Merkezi Müdürlüğü İnsan Kaynakları departmanımızdaYönetici pozisyonunda görev alacak çalışma arkadaşı arıyoruz.Üniversitelerin Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İşletme, İktisat, Psikoloji, Sosyoloji bölümlerinden mezun,İnsan Kaynaklarının çeşitli fonksiyonlarında en az 2 yıl deneyimli, İş kanunu, SGK ve diğer ilgili mevzuatlar hakkında bilgi sahibi, Ağırlıklı olarak mavi yaka pozisyonlarda işe alımı yönetebilecek, MS Office programlarını çok iyi derecede kullanabilen, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, Tercihen aktif araç kullanabilen, Bursa'da ikamet eden, Seyahat engeli olmayan.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı