Arpaş 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1982


www.arpas.com.tr

ARPAŞ İHRACAT İTHALAT VE PAZARLAMA A.Ş.

Arpaş, 1982 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Türkiye'de ilk altın takı ihracatını gerçekleştiren ve altın takı imalatında fabrikalaşan ilk firma Arpaş’tır. Sektöründe en yüksek teknolojiyi kullanan ve teknolojiye sürekli yatırım yapan ilk isimdir. Üretimde mühendisleri istihdam ederek kuyumculuk sektörünün insan kaynakları yapısında köklü değişiklik başlatmıştır.
1993 yılına kadar sadece dünya pazarlarına ihracat misyonuyla hareket eden Arpaş, kazandığı deneyimlerini 1993 yılından bugüne Türk kuyum tüketicisi ile de paylaşmaktadır. Günümüzde Arpaş ürünleri ülkemizde ve 70'i aşkın ülkede seçkin kuyum mağazalarında yerini almıştır. Ayrıca Arpaş'ın Amerika'daki satış ve pazarlama faaliyetleri New York'taki ofisi aracılığıyla sürdürülmektedir.
Üretimden sorumlu mühendisleri sayesinde, klasik takı üretim süreçlerini bilim ve teknolojik imkanlar ile birleştirerek, yüksek kalitede ve çevreye duyarlı bir üretim şekli benimsemiştir.
Günümüzde 500.000'e yakın modelden oluşan geniş bir takı koleksiyonuna sahip, altın, gümüş ve altın-gümüş üretim yapabilen bir markadır.
Dünyada kendi çatısı altında Arpaş kadar farklı teknolojiyi bir arada kullanarak mücevher üreten bir başka marka yoktur. 2013 yılı itibari ile Esenyurt'taki yeni binasında faaliyetini sürdüren firma gerek yaklaşık 28.000 metrekare kapalı alan üzerine kurulu olan yeni fabrika binası, gerek genişleyen kadrosu, gerekse içinde barındırdığı teknolojik imkanlarıyla Avrupa'da birinci sırada yer almaktadır.
Arpaş’ın ilgili birimlerinin tasarımlarından ve evrensel trendlerden yola çıkarak yaratılan 500 bine yakın modelin tam ayar saflığının garantisini ve ağır metal içermediğinin temini bütün müşterilere verilmektedir.
Günümüzde 1000'i aşkın çalışanıyla Arpaş, kuyumculuk sektöründe profesyonel kadrolaşmada en ileri markadır. Üretim süreçlerinin tümü mühendisler tarafından yönetilen Arpaş'ın bünyesinde Kalite Kontrol Merkezi, Tasarım ve Ürün Geliştirme birimleri ile birlikte Dünya pazarlarında uzmanlaşmış Pazarlama birimleri de bulunmaktadır. Arpaş'da kurumsal olarak paralel bir hiyerarşi vardır. Aile kimliği ile yoğurulmuş bir kurumsallaşma anlayışı benimsenmiştir.
Arpaş değerli taş ve madenleri çevreye ve kişiye saygılı bir şekilde mücevher haline getirmeye kendini adamış bir markadır.

 

 

 

 

 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Değerli Madenler ve Mamülleri / Kuyumculuk

Firma web sitesi: www.arpas.com.tr


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 18.00


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
Yemekhane
Erzak YardımıArpaş İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 5
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
CNC Operatörü İstanbul(Avr.) Arpaş
CNC OperatörüArpaş
·         Tercihen Endüstri Meslek Lisesi veya Meslek Yüksekokullarının ilgili bölümlerinden mezun,·         CNC dik işleme merkezinde çalışmış,·         Tercihen CAD/CAM programlarından birini aktif olarak kullanabilen,·         5 Eksenli CNC tezgahlar kullanmış,·         Teknik resim okuyabilen,·         Ölçü aletlerini kullanabilen,·         Tercihen 2 yıl tecrübeli,·         Askerliğini yapmış,·         Vardiyalı düzende çalışabilecek,·         İstanbul Avrupa yakasında ikamet eden çalışma arkadaşları aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Kalıpçı İstanbul(Avr.) Arpaş
KalıpçıArpaş
En az Endüstri Meslek Lisesi mezunu, Kesme-sıvama ve progresiv kalıp toplama konularında minimum 5 yıl deneyimli, Talaşlı imalat ve teknik resim bilgisine sahip, Torna, Kalıpçı Frezesi, Satıh Taşlama, Radyal Matkap, Dalma Erozyon vb. tezgahları kullanabilen,Avrupa yakası’nda ikamet eden, Askerliğini tamamlamış çalışma arkadaşı aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Export Operations Responsible İstanbul(Avr.) Arpaş
Export Operations ResponsibleArpaş
-Degree  from a reputable university in related fields,-Fluency in English,-Analytical mind set,-Proficiency in MS Office applications,-Eager to build a career in exportation area,-Interpersonal skills to act as a team player,-Resident of İstanbul European side.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
International Marketing Representative İstanbul(Avr.) Arpaş
International Marketing RepresentativeArpaş
-Excellent command of written and spoken English and French,-Bachelor's degree or above in Business Administration, Economics, Marketing or International Relations,-Eager to built a career in sales and marketing area,-Self managing and self motivated,-Strong communication and negotiation skills,-Ability to travel abroad frequently,-Valid drivers license.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Yönetici Asistanı İstanbul(Avr.) Arpaş
Yönetici AsistanıArpaş
·         Üniversitelerin Büro Yönetimi ve Sekreterlik veya Halkla İlişkiler bölümlerinden mezun,·         Üst düzey yönetici asistanlığı pozisyonunda en az 1-2 sene tecrübeli,·         İyi derecede yazılı ve sözlü İngilizce bilen,·         MS Office programlarını etkin olarak kullanabilen,·         Planlama ve organizasyon yeteneği kuvvetli, aynı anda birden fazla işi yönetebilecek,·         Diksiyonu düzgün, temsil yeteneğine sahip, yazılı ve sözlü iletişimi kuvvetli,Arpaş Genel Merkez’de çalışacak ‘Yönetici Asistanı’ aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı