Axa Sigorta A.Ş 

Şirket Bilgileri

AXA SİGORTA A.Ş.

AXA SİGORTA'nın sermayedarı olan AXA Grubu, dünyada sigorta sektöründe ilk 3 şirket arasında yer almaktadır. Toplam 57 ülkede 91 milyar Euro prim üretimi ve 2,7 milyar Euro* faaliyet gelirine ulaşan AXA Grubu'nun,  müşterilerinin her türlü ihtiyacına cevap verebilmeyi hedefleyen "Finansal Koruma" konusundaki faaliyetleri, kurumsal ve bireysel riskleri kapsamaktadır.

 

AXA SİGORTA, prim üretimi ve karlılık açısından Türk sigorta sektörünün en başarılı şirketidir. 1900'ü aşkın acente ve 9 ayrı bankadaki 1900 banka şubesi ile müşterilerine hizmet vermektedir. AXA SİGORTA'nın Kadıköy, Bakırköy, İstanbul, Marmara, Orta Anadolu, Karadeniz, Ege, Akdeniz ve Güney Anadolu'da olmak üzere 9 bölge müdürlüğü, Erzurum ve Denizli'de 2 bölge temsilciliği ve Kuzey Kıbrıs'ta bir adet şubesi bulunmaktadır. 2010 yılsonu TSRŞB verilerine göre AXA SİGORTA, sektörünün en çok prim üreten ve en karlı şirketidir. Her yıl yapılan müşteri ve acente memnuniyeti anketi sonuçlarına göre müşterilerinin en çok güvendiği ve memnun olduğu sigorta şirketi olan AXA SİGORTA'nın başarısı yurtiçi ve yurtdışından birçok ödül ile taçlandırılmıştır. AXA SİGORTA'da 2010 yılında yapılan ankete göre çalışan bağlılık oranı %96'dır.

 

AXA SİGORTA inovatif yapısı ile sigortacılık sektöründe birçok yeniliğe imza atmış ve atmaya devam etmektedir. Bu yeniliklerden en önemlisi "Müşteri Odaklı Hizmet" organizasyonudur. AXA SİGORTA'nın daimi amaçları arasında çevresine duyarlı, sosyal sorumluluklarının bilincinde, kurallara ve yasalara saygılı, referans olarak gösterilen, bir şirket olmak vardır. Bu amaçlar ışığında, her zaman ve her alanda en iyiyi sunabilmek için yaratıcı ve yenilikçi düşünen, en son teknolojiyi kullanan bir yapıya sahiptir.

 

AXA SİGORTA hakkında daha detaylı bilgi için www.axasigorta.com.tr ‘yi ziyaret edebilirsiniz.

 

* AXA Grubu Faaliyet Raporu 2010

 

 

ÖDÜLLERİMİZDEN BAZILARI

 

En Beğenilen Şirket

Capital Dergisi'nin düzenlediği ve kurumların üst düzey yöneticileri tarafından yanıtlanan araştırmaya göre AXA SİGORTA üç yıldır üst üste sektöründe "En Beğenilen Şirket" seçilmiştir.

 

En Memnun Olunan Şirket

Türkiye Kalite Derneği'nin (KALDER) yapmış olduğu Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi (TMME) anketi sonuçlarına göre AXA SİGORTA üç kez sağlık sigortası ve kasko branşında sektöründe "En Memnun Olunan Şirket" seçilmiştir.

 

Sektörünün En İyisi

Dünya'nın saygın ekonomi dergilerinden Euromoney ve World Finance,  AXA SİGORTA'yı çeşitli ödüllerle gururlandırmıştır.

 

World Finance

"Türkiye'nin En İyi Sigorta Şirketi" 2011

“Türkiye'nin En İyi Sigorta Şirketi" 2010

 

Euromoney 2010

“Orta ve Doğu Avrupa'nın En İyi Sigorta Şirketi”

“Türkiye'nin En İyi Sigorta Şirketi”  

 

Euromoney 2009

“Türkiye'nin En İyi Sigorta Şirketi”

“Türkiye'nin En Yaratıcı Sigorta Şirketi”

“Türkiye'nin En İyi Fiyatlama Yapan Sigorta Şirketi”

“Türkiye'nin Hasarı En İyi Çözümleyen Sigorta Şirketi”

 

 

 

 

 Axa Sigorta A.Ş İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 8
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Software Developer (.Net, Mobile) İstanbul(Avr.) AXA SİGORTA A.Ş.
Software Developer (.Net, Mobile)AXA SİGORTA A.Ş.
AXA Sigorta is looking for a software developer with below qualifications to work at the headquarters in Istanbul;Bachelor’s degree (preferably in computer or mathematics engineering),Experience in C#.NET,ASP.NET, Experience with Html, JavaScript, CSS,API,JSON,RESTful APIs.Knowledge on object oriented programming, software development life cycle,Knowledge on Microsoft SQL Server and Oracle database ,T-Sql,PL/SQL.Open and adaptable to new technologies, self-developer,Analytical mind set with ability to team work, Mobile development(native or hybrid) knowledge would be an asset,No military obligation for male candidates.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Software Developer (C#/.NET) İstanbul(Avr.), ... AXA SİGORTA A.Ş.
Software Developer (C#/.NET)AXA SİGORTA A.Ş.
AXA Sigorta is looking for a software developer with below qualifications to work at the headquarters in Istanbul;3+ years of experience in analysis, design and development of client/server, web based and n-tier applicationExpert in Microsoft Visual Studio .Net IDE using C#, ASP.NET MVCExtensive experience in SQL Server Database design, database maintenance, developing T-SQL queries, stored procedures, and triggers using MsSQL ServerProficient understanding of debugging an application using the debugging tools provided by the Visual Studio.NetProficient understanding of Windows Services, Web Services, Web API, REST, SOAP, XML, JSON etc.Familiarity with Javascript, AngularJS, Framework7, JQueryUniversity degree in Computer Engineering or a related disciplineNo military obligations for male candidatesKnowledge on object oriented programming, software development life cycleMobile development (native or hybrid) knowledge would be an assetStrong written and verbal communication skills in English
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Yazılım Uzmanı İstanbul(Avr.), ... AXA SİGORTA A.Ş.
Yazılım UzmanıAXA SİGORTA A.Ş.
Şirketimizin IT Departmanı'nda 'Yazılım Uzmanı' pozisyonunda çalışacak aşağıdaki niteliklere uygun çalışma arkadaşlarıaramaktayız;Üniversitelerin Mühendislik bölümlerinden mezun (Bilgisayar, Matematik veya Elektronik),En az 2 yıl kurumsal bir firmada yazılım deneyimine sahip, Tercihen sigorta sektörü deneyimli (özellikle Hasar ve Üretim alanında), Tercihen iyi derecede İngilizce bilen, Yoğun iş ortamında çalışabilecek, kişilerarası ilişkileri kuvvetli, Çok iyi derecede ihtiyaç analizi yapabilecek ve öneriler getirebilecek, Erkek adayların askerlik hizmetini tamamlamış olması gerekmektedir. Aşağıdaki uygulamalarda bilgi sahibi olması tercih sebebidir;C#, .net, Asp.Net, Web Servis, WCF, Oracle, PL/SQL, Delphi
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Data Science Engineer İstanbul(Avr.) AXA SİGORTA A.Ş.
Data Science EngineerAXA SİGORTA A.Ş.
DATA SCIENCE ENGINEERAXA is the number one insurance global brand .We are also the number one insurance company in global revenue and the 8th largest asset manager. We build partnerships with other top players (e.g. HSBC, ICBC, Mandiri, BNP Paribas). All together, we service over 102 million customers worldwide, in 56 countries. As a result, we enjoy international exposure and have the chance to work with multicultural teams. We also have local and regional mobility programs as well as diverse possibilities for international assignments.BackgroundTurkey's leading insurance company, AXA Sigorta, is looking for talented and visionary team members.The roleAs AXA Sigorta, we are currently structuring a new Big Data team to empower our ambition to become a digital leader and now we have an open position to join us in this challenge.The Data Science Engineer will contribute to industrialize data science projects, and manage an innovative set of data science tools ,used by data scientists across the group.The Data Science Engineer will follow 1 to 3 data science projects per year, focusing on the industrialization aspects  production, maintenance, monitoring, availability, performance..Skills, knowledge and behaviourWe are looking for candidates with the following; University Degree, Fluency in written and spoken English, Minumum 2 – 3 years experience, Must to have Machine Learning (scikit-learn , MLLib..) ,Coding ( Python,Scala,R,..)GNU/LinuxHaddop ( administration and/or development with PIG,HIVE,..) ,Nice to have Spark (Python and/or Scala) ,H2O, Dato,DataScience challenges track record,Git, Jenkins..Passion for learning new tools, languages and frameworks, Has an interest in dataminşng/machine learning, Rethinks conventional algorithms in modern data processing tools, Contributes to Open Source, Ability to be creative and innovation-minded, Fast adaptation to changing requirements, To work with minimal direct guidance, self-motivated and proactive, Practical, hands on approach to get results, Willing & capacity to teach & transfer knowledge to the team, To work in a multi-cultural environment, Strong oral and written communication skills.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Teknik Muhasebe Uzmanı İstanbul(Avr.) AXA SİGORTA A.Ş.
Teknik Muhasebe UzmanıAXA SİGORTA A.Ş.
Şirketimizin Muhasebe Departmanı Teknik Muhasebe birimde Uzman / Uzman Yardımcısı olarak görev yapacak, aşağıdaki niteliklere uygun çalışma arkadaşları aramaktayız;Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren ilgili bölümlerinden mezun, Alanında en az 2 yıl tecrübeli, İyi derecede İngilizce bilgisine sahip, Analiz yeteneği ve sayısal becerisi güçlü, MS Office uygulamalarını çok iyi kullanabilen, raporlama becerisi kuvvetli, Erkek adaylar için tercihen askerlik görevini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
PRICING - Long Term Intern İstanbul(Avr.) AXA SİGORTA A.Ş.
PRICING - Long Term InternAXA SİGORTA A.Ş.
Candidates are expected to have the following qualifications and skills; • Student in following fields : Actuarial science, Statistics, Engineering, Computer science, Mathematics,• 4th year degree university students or newly graduated or master degree students,• Able to work 4-5 days per week,• Good command of written and spoken English,• Enthusiastic, innovative, committed and high performing team player, with strong interpersonal skills,• Knowledge of Microsoft Office applications,• Knowledge of SAS programing is a+,• Able to start to working by 01/03/2017,
Stajyer        İlan Detayı
Sunucu Yönetimi ve Veri Depolama Sistemleri Uzmanı İstanbul(Avr.) AXA SİGORTA A.Ş.
Sunucu Yönetimi ve Veri Depolama Sistemleri UzmanıAXA SİGORTA A.Ş.
Üniversite mezunu, Tercihen Elektronik veya Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinden mezun,Unix, Linux ve IBM AIX sistemleri yönetiminde deneyimli,Kurumsal disk depolama ağlarının (SAN) yapılandırılması ve yönetimi konularında tecrübeli,Tercihen Kurumsal yedekleme yazılım ve donanımlarının yönetiminde deneyimli,Dökümantasyon yapabilecek, Yeni teknolojileri takip eden, İyi derecede İngilizce bilen, Analiz yeteneği kuvvetli, problem çözme becerileri gelişmiş, takım çalışmasına yatkın,Tercihan uluslararası çalışma ortamında deneyim sahibi,Erkek adaylarda askerlik hizmetinin tamamlamış veya en az 3 yıl tecillli
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Motor Pricing Analyst İstanbul(Avr.) AXA SİGORTA A.Ş.
Motor Pricing AnalystAXA SİGORTA A.Ş.
Actuarial science, Statistics, Engineering, Computer science, MathematicsActuarial and statistical skillsCoding skills such as SAS, R, Pricing software such as EMBLEM and Radar Team player, able to work on a project basis Deadline, delivery and result oriented 1 to 3 years (at least 12 months P&C pricing experience) English
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı