Axa Sigorta A.Ş 

Şirket Bilgileri

AXA SİGORTA A.Ş.

AXA SİGORTA'nın sermayedarı olan AXA Grubu, dünyada sigorta sektöründe ilk 3 şirket arasında yer almaktadır. Toplam 57 ülkede 91 milyar Euro prim üretimi ve 2,7 milyar Euro* faaliyet gelirine ulaşan AXA Grubu'nun,  müşterilerinin her türlü ihtiyacına cevap verebilmeyi hedefleyen "Finansal Koruma" konusundaki faaliyetleri, kurumsal ve bireysel riskleri kapsamaktadır.

 

AXA SİGORTA, prim üretimi ve karlılık açısından Türk sigorta sektörünün en başarılı şirketidir. 1900'ü aşkın acente ve 9 ayrı bankadaki 1900 banka şubesi ile müşterilerine hizmet vermektedir. AXA SİGORTA'nın Kadıköy, Bakırköy, İstanbul, Marmara, Orta Anadolu, Karadeniz, Ege, Akdeniz ve Güney Anadolu'da olmak üzere 9 bölge müdürlüğü, Erzurum ve Denizli'de 2 bölge temsilciliği ve Kuzey Kıbrıs'ta bir adet şubesi bulunmaktadır. 2010 yılsonu TSRŞB verilerine göre AXA SİGORTA, sektörünün en çok prim üreten ve en karlı şirketidir. Her yıl yapılan müşteri ve acente memnuniyeti anketi sonuçlarına göre müşterilerinin en çok güvendiği ve memnun olduğu sigorta şirketi olan AXA SİGORTA'nın başarısı yurtiçi ve yurtdışından birçok ödül ile taçlandırılmıştır. AXA SİGORTA'da 2010 yılında yapılan ankete göre çalışan bağlılık oranı %96'dır.

 

AXA SİGORTA inovatif yapısı ile sigortacılık sektöründe birçok yeniliğe imza atmış ve atmaya devam etmektedir. Bu yeniliklerden en önemlisi "Müşteri Odaklı Hizmet" organizasyonudur. AXA SİGORTA'nın daimi amaçları arasında çevresine duyarlı, sosyal sorumluluklarının bilincinde, kurallara ve yasalara saygılı, referans olarak gösterilen, bir şirket olmak vardır. Bu amaçlar ışığında, her zaman ve her alanda en iyiyi sunabilmek için yaratıcı ve yenilikçi düşünen, en son teknolojiyi kullanan bir yapıya sahiptir.

 

AXA SİGORTA hakkında daha detaylı bilgi için www.axasigorta.com.tr ‘yi ziyaret edebilirsiniz.

 

* AXA Grubu Faaliyet Raporu 2010

 

 

ÖDÜLLERİMİZDEN BAZILARI

 

En Beğenilen Şirket

Capital Dergisi'nin düzenlediği ve kurumların üst düzey yöneticileri tarafından yanıtlanan araştırmaya göre AXA SİGORTA üç yıldır üst üste sektöründe "En Beğenilen Şirket" seçilmiştir.

 

En Memnun Olunan Şirket

Türkiye Kalite Derneği'nin (KALDER) yapmış olduğu Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi (TMME) anketi sonuçlarına göre AXA SİGORTA üç kez sağlık sigortası ve kasko branşında sektöründe "En Memnun Olunan Şirket" seçilmiştir.

 

Sektörünün En İyisi

Dünya'nın saygın ekonomi dergilerinden Euromoney ve World Finance,  AXA SİGORTA'yı çeşitli ödüllerle gururlandırmıştır.

 

World Finance

"Türkiye'nin En İyi Sigorta Şirketi" 2011

“Türkiye'nin En İyi Sigorta Şirketi" 2010

 

Euromoney 2010

“Orta ve Doğu Avrupa'nın En İyi Sigorta Şirketi”

“Türkiye'nin En İyi Sigorta Şirketi”  

 

Euromoney 2009

“Türkiye'nin En İyi Sigorta Şirketi”

“Türkiye'nin En Yaratıcı Sigorta Şirketi”

“Türkiye'nin En İyi Fiyatlama Yapan Sigorta Şirketi”

“Türkiye'nin Hasarı En İyi Çözümleyen Sigorta Şirketi”

 

 

 

 

 Axa Sigorta A.Ş İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 12
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Güney Anadolu Bölge Teknik Uzmanı Adana AXA SİGORTA A.Ş.
Güney Anadolu Bölge Teknik UzmanıAXA SİGORTA A.Ş.
Adana'da yer alan Güney Anadolu  Bölge müdürlüğümüzün Bölge Operasyon Departmanı'nda görev yapmak üzere, aşağıdaki niteliklere sahip çalışma arkadaşları arıyoruz;  Üniversitelerin 4 yıllık sigortacılık, aktüerya, iktisat ya da mühendislik fakültelerinden mezun, Tercihen sigorta sektöründe deneyimli, MS Office uygulamalarını iyi kullanabilen, Takipçi, sonuç odaklı, Telefon ile müşterilere hizmet sunma, bilgilendirme konusunda tecrübeli ve bu alanda çalışmaya istekli, ekip çalışmasında başarılı Askerlik görevini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Sistem ve Altyapı Operasyon Uzmanı İstanbul(Avr.), ... AXA SİGORTA A.Ş.
Sistem ve Altyapı Operasyon UzmanıAXA SİGORTA A.Ş.
Üniversite mezunu, tercihan Elektronik veya Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinden mezun, Unix, Linux ve IBM AIX sistemleri yönetiminde minimum 3 yıl deneyimli, Kurumsal disk depolama ağlarının (SAN) yapılandırılması ve yönetimi, Kurumsal yedekleme yazılım ve donanımlarının yönetiminde deneyimli, Bilgi Güvenliği ve Networking kavramları konularında bilgi sahibi, Shell scripting bilgisi olan, Dökümantasyon yapabilecek, Yeni teknolojileri takip eden, İyi derecede İngilizce bilen, Analiz yeteneği kuvvetli, problem çözme becerileri gelişmiş, takım çalışmasına yatkın, Tercihan uluslararası çalışma ortamında deneyim sahibi, Erkek adaylarda askerlik hizmetinin tamamlamış veya en az 3 yıl ertelenmiş olması,  
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Sistem Mühendisi İstanbul(Avr.), ... AXA SİGORTA A.Ş.
Sistem MühendisiAXA SİGORTA A.Ş.
Tercihan Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği veya ilgili bölümlerinden mezun, Microsoft Active Directory, Group Policy ve Exchange Server konusunda deneyimli, Microsoft System Center ürün ailesi yönetiminde, özellikle System Center Operations Manager konusunda deneyimli, Tercihan söz konusu ürün ve teknolojiler için ilgili sertifikalara (MCTS, MCSA, MCITP, MCDBA vb.) sahip, VMware platformuna hakim, işletimi ve yönetiminde deneyimli, Tercihan Powershell bilgisine sahip, Dökümantasyon yapabilecek, Yeni teknolojileri takip eden, Teknik dökümanları takip edebilecek düzeyde İngilizce bilgisine sahip, Analiz yeteneği kuvvetli, problem çözme becerileri gelişmiş, takım çalışmasına yatkın, Erkek adaylar için, askerlik hizmetinin tamamlanmış veya en az 3 yıl ertelenmiş olması,  
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Risk Management Specialist İstanbul(Avr.), ... AXA SİGORTA A.Ş.
Risk Management SpecialistAXA SİGORTA A.Ş.
AXA Sigorta is looking for a 'Risk Management Specialist' with qualifications below:  Bachelor degree from actuarial sciences, statistics or mathematics, At least 2 years of experience on actuarial calculations and reporting, Fluent in English, Command on SAS, SQL, R and other software languages will be considered as an asset Good command on MS Office (Excel, Access) Eager to learn, inclined to teamwork. Deadline, delivery and performance oriented Military service should be completed for male candidates.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Teknik Muhasebe Uzmanı İstanbul(Avr.), ... AXA SİGORTA A.Ş.
Teknik Muhasebe UzmanıAXA SİGORTA A.Ş.
Şirketimizin Muhasebe Departmanı Teknik Muhasebe birimde Uzman / Uzman Yardımcısı olarak görev yapacak, aşağıdaki niteliklere uygun çalışma arkadaşları aramaktayız; Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren ilgili bölümlerinden mezun, Alanında en az 2 yıl tecrübeli, İyi derecede İngilizce bilgisine sahip, Analiz yeteneği ve sayısal becerisi güçlü, MS Office uygulamalarını çok iyi kullanabilen, raporlama becerisi kuvvetli, Erkek adaylar için tercihen askerlik görevini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Hayat Emeklilik Teknik & Tazminat Yönetimi Uzmanı İstanbul(Avr.), ... AXA HAYAT ve EMEKLİLİK A.Ş
Hayat Emeklilik Teknik & Tazminat Yönetimi UzmanıAXA HAYAT ve EMEKLİLİK A.Ş
Genel Müdürlüğümüzün Hayat Emeklilik Teknik ve Tazminat Yönetimi Departmanı’nda görev almak üzere aşağıdaki niteliklere sahip bir takım arkadaşı arıyoruz; Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren ilgili bölümlerinden mezun (Tercihen İktisat, İstatistik, Matematik, Aktüerya ve Ekonometri), En az 2 yıl Hayat Sigortaları ve Emeklilik alanında tecrübeli, MS Office uygulamalarını çok iyi kullanabilen, Tercihen iyi derecede İngilizce bilgisine sahip, Takım çalışmasına yatkın, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Karadeniz Bölge Satış Uzmanı Samsun AXA SİGORTA A.Ş.
Karadeniz Bölge Satış UzmanıAXA SİGORTA A.Ş.
Karadeniz Bölge Müdürlüğü'müzde görevlendirilmek üzere; Üniversite mezunu Tercihen elementer branşta deneyimi olan, Satış odaklı, iletişim yeteneği kuvvetli, takipçi, Ehliyeti olan ve aktif araç kullanabilen, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış( veya en az 2 yıl tecilli )
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Karadeniz Bölge Müdürlüğü Platform Asistanı Samsun AXA SİGORTA A.Ş.
Karadeniz Bölge Müdürlüğü Platform AsistanıAXA SİGORTA A.Ş.
Karadeniz Bölge Müdürlüğümüz için,  aşağıdaki niteliklere sahip takım arkadaşı aramaktayız;  Üniversite veya MYO Mezunu, Sigorta sektöründe, özellikle satış destek alanında deneyimli, MS Office uygulamalarına (Word, Excel, Powerpoint) hakim, Sözlü ve yazılı olarak etkin iletişim kurabilen ve diksiyonu düzgün, Problem çözmede başarılı.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Kurumsal ve Ticari Teknik Uzmanı/Uzman Yardımcısı İstanbul(Avr.), ... AXA SİGORTA A.Ş.
Kurumsal ve Ticari Teknik Uzmanı/Uzman YardımcısıAXA SİGORTA A.Ş.
Şirketimizin Kurumsal ve Ticari Teknik Departmanı'nda çalışacak aşağıdaki niteliklere sahip “Uzman / Uzman Yardımcısı” aramaktayız;  Tercihen üniversitelerin Mühendislik Fakültesi veya Sigortacılık bölümlerinden mezun ve iyi derecede İngilizce bilen, Tercihen sigorta sektöründe, özellikle  yangın ve mühendislik branşlarında underwriting ve reasürans konusunda 1 yıl deneyimli, MS Office uygulamalarını çok iyi kullanabilen, Raporlama becerisi kuvvetli, Dinamik, sonuç odaklı, analitik bakış açısına sahip İletişim ve takip yeteneği güçlü, ekip çalışmasında başarılı
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Ücretlendirme & Yan Haklar Uzmanı/Uzman Yardımcısı İstanbul(Avr.), ... AXA SİGORTA A.Ş.
Ücretlendirme & Yan Haklar Uzmanı/Uzman YardımcısıAXA SİGORTA A.Ş.
İnsan Kaynakları Direktörlüğümüz bünyesinde, Ücretlendirme, Performans Yönetimi ve İşe Alım Departmanımızda görev almak üzere aşağıdaki niteliklere sahip bir takım arkadaşı arıyoruz  Üniversite mezunu, Ücretlendirme & Yan Haklar ve Bordo Yönetimi konusunda deneyimli, İş Kanunu ve Sosyal Güvenlik Kanunu’nu ve uygulamalarını bilen, değişiklikleri düzenli takip eden, İleri düzeyde MS Excel kullanabilen, Oracle HR programında deneyimli, Analitik düşünen, sonuç odaklı davranırken müşteri odaklı da olabilen, takım oyuncusu, İletişim becerileri güçlü,   İngilizce bilen,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Executive Assistant to HR İstanbul(Avr.) Axa Sigorta A.Ş
Executive Assistant to HRAxa Sigorta A.Ş
University Degree , Good command of written and spoken English Strong sense of urgency and efficiency in completing work Excellent time management and prioritization skills Minimum of 3 years experience in similar position,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Veri Ambarı Uzmanı İstanbul(Avr.), ... AXA SİGORTA A.Ş.
Veri Ambarı UzmanıAXA SİGORTA A.Ş.
Genel Nitelikler:Şirketimizin BT grubu içindeki Müşteri Stratejileri ve Big Data Departmanında “Uzman” pozisyonunda çalışacak aşağıdaki niteliklere sahip çalışma arkadaşı aramaktayız;  Üniversitelerin İstatistik, Matematik veya Mühendislik bölümlerinden mezun, En az 3 yıl kurumsal bir firmada – tercihen sigorta sektöründe- benzer iş deneyimine sahip, İyi derecede İngilizce bilen, Yoğun iş ortamında çalışabilecek, kişilerarası ilişkileri kuvvetli, İhtiyaç analizi yapabilecek ve öneriler getirebilecek, kendini ifade edebilen. Dışadönük, analitik, takım çalışmasına yatkın, bilgiyi paylaşan ve öğrenmeye hevesli,      Oracle DWH (ODI) konularında min 2 yıl aktif olarak projelerde yer almış, deneyimli, Tercihen SAS Eminer ve SAS EGuide konusunda deneyimli, Erkek Adayların askerlik hizmetini tamamlamış olması gerekmektedir.   
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı