Axa Sigorta A.Ş 

Şirket Bilgileri

AXA SİGORTA A.Ş.

AXA SİGORTA'nın sermayedarı olan AXA Grubu, dünyada sigorta sektöründe ilk 3 şirket arasında yer almaktadır. Toplam 57 ülkede 91 milyar Euro prim üretimi ve 2,7 milyar Euro* faaliyet gelirine ulaşan AXA Grubu'nun,  müşterilerinin her türlü ihtiyacına cevap verebilmeyi hedefleyen "Finansal Koruma" konusundaki faaliyetleri, kurumsal ve bireysel riskleri kapsamaktadır.

 

AXA SİGORTA, prim üretimi ve karlılık açısından Türk sigorta sektörünün en başarılı şirketidir. 1900'ü aşkın acente ve 9 ayrı bankadaki 1900 banka şubesi ile müşterilerine hizmet vermektedir. AXA SİGORTA'nın Kadıköy, Bakırköy, İstanbul, Marmara, Orta Anadolu, Karadeniz, Ege, Akdeniz ve Güney Anadolu'da olmak üzere 9 bölge müdürlüğü, Erzurum ve Denizli'de 2 bölge temsilciliği ve Kuzey Kıbrıs'ta bir adet şubesi bulunmaktadır. 2010 yılsonu TSRŞB verilerine göre AXA SİGORTA, sektörünün en çok prim üreten ve en karlı şirketidir. Her yıl yapılan müşteri ve acente memnuniyeti anketi sonuçlarına göre müşterilerinin en çok güvendiği ve memnun olduğu sigorta şirketi olan AXA SİGORTA'nın başarısı yurtiçi ve yurtdışından birçok ödül ile taçlandırılmıştır. AXA SİGORTA'da 2010 yılında yapılan ankete göre çalışan bağlılık oranı %96'dır.

 

AXA SİGORTA inovatif yapısı ile sigortacılık sektöründe birçok yeniliğe imza atmış ve atmaya devam etmektedir. Bu yeniliklerden en önemlisi "Müşteri Odaklı Hizmet" organizasyonudur. AXA SİGORTA'nın daimi amaçları arasında çevresine duyarlı, sosyal sorumluluklarının bilincinde, kurallara ve yasalara saygılı, referans olarak gösterilen, bir şirket olmak vardır. Bu amaçlar ışığında, her zaman ve her alanda en iyiyi sunabilmek için yaratıcı ve yenilikçi düşünen, en son teknolojiyi kullanan bir yapıya sahiptir.

 

AXA SİGORTA hakkında daha detaylı bilgi için www.axasigorta.com.tr ‘yi ziyaret edebilirsiniz.

 

* AXA Grubu Faaliyet Raporu 2010

 

 

ÖDÜLLERİMİZDEN BAZILARI

 

En Beğenilen Şirket

Capital Dergisi'nin düzenlediği ve kurumların üst düzey yöneticileri tarafından yanıtlanan araştırmaya göre AXA SİGORTA üç yıldır üst üste sektöründe "En Beğenilen Şirket" seçilmiştir.

 

En Memnun Olunan Şirket

Türkiye Kalite Derneği'nin (KALDER) yapmış olduğu Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi (TMME) anketi sonuçlarına göre AXA SİGORTA üç kez sağlık sigortası ve kasko branşında sektöründe "En Memnun Olunan Şirket" seçilmiştir.

 

Sektörünün En İyisi

Dünya'nın saygın ekonomi dergilerinden Euromoney ve World Finance,  AXA SİGORTA'yı çeşitli ödüllerle gururlandırmıştır.

 

World Finance

"Türkiye'nin En İyi Sigorta Şirketi" 2011

“Türkiye'nin En İyi Sigorta Şirketi" 2010

 

Euromoney 2010

“Orta ve Doğu Avrupa'nın En İyi Sigorta Şirketi”

“Türkiye'nin En İyi Sigorta Şirketi”  

 

Euromoney 2009

“Türkiye'nin En İyi Sigorta Şirketi”

“Türkiye'nin En Yaratıcı Sigorta Şirketi”

“Türkiye'nin En İyi Fiyatlama Yapan Sigorta Şirketi”

“Türkiye'nin Hasarı En İyi Çözümleyen Sigorta Şirketi”

 

 

 

 

 Axa Sigorta A.Ş İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 12
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Yazılım Uzmanı / Uzman Yardımcısı İstanbul(Avr.), ... AXA HAYAT ve EMEKLİLİK A.Ş
Yazılım Uzmanı / Uzman YardımcısıAXA HAYAT ve EMEKLİLİK A.Ş
Şirketimizin IT Departmanı'nda 'Yazılım Uzmanı/Uzman Yardımcısı' pozisyonunda çalışacak aşağıdaki niteliklere uygun çalışma arkadaşları aramaktayız; Üniversitelerin Mühendislik bölümlerinden mezun (Bilgisayar, Matematik veya Elektronik), En az 2 yıl kurumsal bir firmada yazılım deneyimine sahip, Tercihen sigorta sektörü deneyimli (özellikle Hasar alanında), Tercihen iyi derecede İngilizce bilen, Yoğun iş ortamında çalışabilecek, kişilerarası ilişkileri kuvvetli, Çok iyi derecede ihtiyaç analizi yapabilecek ve öneriler getirebilecek, Erkek adayların askerlik hizmetini tamamlamış olması gerekmektedir.Aşağıdaki uygulamalarda bilgi sahibi olması tercih sebebidir;C#, .net, Asp.Net, Web Servis, WCF, Oracle, PL/SQL, Delphi
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Non Motor Pricing Manager İstanbul(Avr.), ... AXA SİGORTA A.Ş.
Non Motor Pricing ManagerAXA SİGORTA A.Ş.
AXA Sigorta is looking for a " Non Motor Pricing Manager "with qualifications belowMaster degree in a Statistical, Computer Science or Mathematical related field or certified ActuaryMin. 7 years of similar experience within a fast paced environment; experience in insuarance company will be an assetStrong analytical ,Actuarial and Statistical skillsExcellent MS Office skills, proficiency in Excel is a mustComputer sciences skills, IT langage such as SAS, R, EMBLEM and RadarTeam player, able to work on a project basisDeadline, delivery and performance orientedPro active, ability to lead projects and convinceProficiency in top management reportingExperience in team managementAdvanced level of EnglishMilitary service accomplished for male candidates 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 7 yıl tecrübe İlan Detayı
KADIKÖY BÖLGE SAĞLIK SATIŞ UZMANI İstanbul(Asya) AXA SİGORTA A.Ş.
KADIKÖY BÖLGE SAĞLIK SATIŞ UZMANIAXA SİGORTA A.Ş.
Şirketimizin Kadıköy Bölge Müdürlüğü'nde görev alacak, aşağıdaki niteliklere sahip bir çalışma arkadaşı aramaktayız;  Üniversite ya da Banka ve Sigortacılık MYO mezunu, Sigorta şirketinde en az 3 yıl sağlık sigorta satışı deneyimine sahip Satış odaklı, iletişim yeteneği kuvvetli, takipçi, Ehliyeti olan ve aktif araç kullanabilen, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
GÜNEY ANADOLU BÖLGE SATIŞ UZMANI/ UZMAN YARDIMCISI Adana AXA SİGORTA A.Ş.
GÜNEY ANADOLU BÖLGE SATIŞ UZMANI/ UZMAN YARDIMCISIAXA SİGORTA A.Ş.
Adana'da bulunan Bölge Müdürlüğümüzün, Satış Departmanı'nda Uzman/Uzman Yardımcısı olarak görevlendirilmek üzere;  Üniversite mezunu ya da Sigortacılık bölümünden mezun olmuş, Tercihen 2 yıl sigorta şirketinde/temsilciliğinde acente/banka satış yönetimi deneyimine sahip, Satış deneyimi olan (tercihen elementer branşta deneyimi olan) Satış odaklı, iletişim yeteneği kuvvetli, takipçi, Ehliyeti olan ve aktif araç kullanabilen, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, Adana'da ikamet eden.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Software Developer (.Net, Mobile) İstanbul(Avr.) AXA SİGORTA A.Ş.
Software Developer (.Net, Mobile)AXA SİGORTA A.Ş.
AXA Sigorta is looking for a software developer with below qualifications to work at the headquarters in Istanbul; Bachelor’s degree (preferably in computer or mathematics engineering), Experience in C#.NET,ASP.NET, Experience with Html, JavaScript, CSS,API,JSON,RESTful APIs. Knowledge on object oriented programming, software development life cycle, Knowledge on Microsoft SQL Server and Oracle database ,T-Sql,PL/SQL. Open and adaptable to new technologies, self-developer, Analytical mind set with ability to team work, Mobile development(native or hybrid) knowledge would be an asset, No military obligation for male candidates.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Data Science Engineer İstanbul(Avr.) AXA SİGORTA A.Ş.
Data Science EngineerAXA SİGORTA A.Ş.
DATA SCIENCE ENGINEERAXA is the number one insurance global brand .We are also the number one insurance company in global revenue and the 8th largest asset manager. We build partnerships with other top players (e.g. HSBC, ICBC, Mandiri, BNP Paribas). All together, we service over 102 million customers worldwide, in 56 countries. As a result, we enjoy international exposure and have the chance to work with multicultural teams. We also have local and regional mobility programs as well as diverse possibilities for international assignments.BackgroundTurkey's leading insurance company, AXA Sigorta, is looking for talented and visionary team members. The roleAs AXA Sigorta, we are currently structuring a new Big Data team to empower our ambition to become a digital leader and now we have an open position to join us in this challenge. The Data Science Engineer will contribute to industrialize data science projects, and manage an innovative set of data science tools ,used by data scientists across the group. The Data Science Engineer will follow 1 to 3 data science projects per year, focusing on the industrialization aspects  production, maintenance, monitoring, availability, performance..Skills, knowledge and behaviourWe are looking for candidates with the following;  University Degree, Fluency in written and spoken English, Minumum 2 – 3 years experience, Must to have Machine Learning (scikit-learn , MLLib..) ,Coding ( Python,Scala,R,..)GNU/Linux Haddop ( administration and/or development with PIG,HIVE,..) ,Nice to have Spark (Python and/or Scala) ,H2O, Dato,DataScience challenges track record,Git, Jenkins.. Passion for learning new tools, languages and frameworks, Has an interest in dataminşng/machine learning, Rethinks conventional algorithms in modern data processing tools, Contributes to Open Source, Ability to be creative and innovation-minded, Fast adaptation to changing requirements, To work with minimal direct guidance, self-motivated and proactive, Practical, hands on approach to get results, Willing & capacity to teach & transfer knowledge to the team, To work in a multi-cultural environment, Strong oral and written communication skills.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Kurumsal ve Ticari Teknik Uzmanı/Uzman Yardımcısı İstanbul(Avr.), ... AXA SİGORTA A.Ş.
Kurumsal ve Ticari Teknik Uzmanı/Uzman YardımcısıAXA SİGORTA A.Ş.
Şirketimizin Kurumsal ve Ticari Teknik Departmanı'nda çalışacak aşağıdaki niteliklere sahip “Uzman / Uzman Yardımcısı” aramaktayız;  Tercihen üniversitelerin İşletme, Finans  veya Sigortacılık bölümlerinden mezun ve iyi derecede İngilizce bilen, Tercihen sigorta sektöründe, özellikle  Nakliyat ve Sorumluluk branşlarında underwriting ve reasürans konusunda 1 yıl deneyimli, MS Office uygulamalarını çok iyi kullanabilen, Raporlama becerisi kuvvetli, Dinamik, sonuç odaklı, analitik bakış açısına sahip İletişim ve takip yeteneği güçlü, ekip çalışmasında başarılı
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Acente Satış Uzmanı İstanbul(Avr.) AXA SİGORTA A.Ş.
Acente Satış UzmanıAXA SİGORTA A.Ş.
İstanbul Bölge Müdürlüğümüzün Bölge Satış Departmanı’nda görev yapacak, aşağıdaki niteliklere sahip ”Acente Satış Uzmanı” aramaktayız Üniversitelerin Banka ve Sigortacılık bölümlerinden mezun olmuş, En az 2-4 yıl sigorta şirketinde/temsilciliğinde banka satış yönetimi deneyimine sahip, Tercihen elementer branşta deneyimi olan, Satış odaklı, iletişim yeteneği kuvvetli, takipçi, Ehliyeti olan ve aktif araç kullanabilen, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
SATIŞ YÖNETİMİ UZMANI / UZMAN YARDIMCISI İstanbul(Avr.) AXA SİGORTA A.Ş.
SATIŞ YÖNETİMİ UZMANI / UZMAN YARDIMCISIAXA SİGORTA A.Ş.
Şirketimizin Bakırköy Bölge Müdürlüğünde, Satış Departmanı’nda görev yapacak, aşağıdaki niteliklere sahip takım arkadaşı aramaktayız;  Üniversitelerin 4 yıl eğitim veren bölümlerinden veya Banka ve Sigortacılık bölümlerinden mezun, En az 2-4 yıl sigorta şirketinde/temsilciliğinde acente/banka satış yönetimi deneyimine sahip, Tercihen elementer branşta satış deneyimi olan, Satış odaklı, iletişim yeteneği kuvvetli, takipçi, Ehliyeti olan ve aktif araç kullanabilen, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Teknik / Sistem Geliştirme ve Operasyon Uzmanı İstanbul(Avr.), ... AXA HAYAT ve EMEKLİLİK A.Ş
Teknik / Sistem Geliştirme ve Operasyon UzmanıAXA HAYAT ve EMEKLİLİK A.Ş
Axa Hayat ve Emeklilik A.Ş. Teknik / Sistem Geliştirme ve Operasyon Yönetimi biriminde görevlendirilmek üzere “Uzman” adaylar aranmaktadır. Üniversitelerin Mühendislik bölümlerinden mezun( tercihen Endüstri Mühendisliği , İşletme Mühendisliği mezunu) Hayat ve Emeklilik ürün ve iş süreçleri konusunda bilgili, İş süreçleri tasarımı ve analizi konusunda tecrübesi olan, Modelleme, analitik düşünme ve problem çözümü konularında deneyimli, İyi derece İngilizce bilgisi olan (okuma, konuşma, yazma ve anlama) Analitik yönü güçlü, sorgulayıcı ve problem çözme yeteneği olan, Etkin sözlü ve yazılı iletişim becerileri olan, Takım çalışmasına yatkın
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Veri Ambarı Uzmanı İstanbul(Avr.), ... AXA SİGORTA A.Ş.
Veri Ambarı UzmanıAXA SİGORTA A.Ş.
Genel Nitelikler:Şirketimizin BT grubu içindeki Müşteri Stratejileri ve Big Data Departmanında “Uzman” pozisyonunda çalışacak aşağıdaki niteliklere sahip çalışma arkadaşı aramaktayız;  Üniversitelerin İstatistik, Matematik veya Mühendislik bölümlerinden mezun, En az 3 yıl kurumsal bir firmada – tercihen sigorta sektöründe- benzer iş deneyimine sahip, İyi derecede İngilizce bilen, Yoğun iş ortamında çalışabilecek, kişilerarası ilişkileri kuvvetli, İhtiyaç analizi yapabilecek ve öneriler getirebilecek, kendini ifade edebilen. Dışadönük, analitik, takım çalışmasına yatkın, bilgiyi paylaşan ve öğrenmeye hevesli,      Tercihen Oracle DWH (ODI) konularında projelerde yer almış, SAS Eminer ve SAS EGuide konusunda min 2 yıl deneyimli , Erkek Adaylar için  askerlik hizmetini tamamlamış   
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Eğitim Gelişim ve İç İletişim Uzmanı İstanbul(Avr.), ... Axa Sigorta A.Ş
Eğitim Gelişim ve İç İletişim UzmanıAxa Sigorta A.Ş
Genel Müdürlük Eğitim Gelişim ve İç İletişim Departmanımız bünyesinde görev almak üzere aşağıdaki niteliklere sahip takım arkadaşı arıyoruz; Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Eğitim ve gelişim alanında en az 3 yıllık deneyime sahip, Proje geliştirip yönetebilen, şirket stratejilerini takip edebilecek, Akıcı şekilde İngilizce konuşup yazabilen, Yaratıcı, yenilikleri takip eden, öğrenmeye açık, İç motivasyonu güçlü, sorumluluk alma konusunda istekli, Organizasyon becerileri gelişmiş, takipçi ve hareketli, Güçlü iletişim becerileri olan, insanlarla kolay ve etkin iletişim kurabilen, Microsoft Office programlarını aktif kullanabilen, raporlama yapabilen, Sunum hazırlama ve yapma konusunda deneyimli, Erkek adayların askerliğini yapmış olmaları tercih edilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı