Axa Sigorta A.Ş 

Şirket Bilgileri

AXA SİGORTA A.Ş.

AXA SİGORTA'nın sermayedarı olan AXA Grubu, dünyada sigorta sektöründe ilk 3 şirket arasında yer almaktadır. Toplam 57 ülkede 91 milyar Euro prim üretimi ve 2,7 milyar Euro* faaliyet gelirine ulaşan AXA Grubu'nun,  müşterilerinin her türlü ihtiyacına cevap verebilmeyi hedefleyen "Finansal Koruma" konusundaki faaliyetleri, kurumsal ve bireysel riskleri kapsamaktadır.

 

AXA SİGORTA, prim üretimi ve karlılık açısından Türk sigorta sektörünün en başarılı şirketidir. 1900'ü aşkın acente ve 9 ayrı bankadaki 1900 banka şubesi ile müşterilerine hizmet vermektedir. AXA SİGORTA'nın Kadıköy, Bakırköy, İstanbul, Marmara, Orta Anadolu, Karadeniz, Ege, Akdeniz ve Güney Anadolu'da olmak üzere 9 bölge müdürlüğü, Erzurum ve Denizli'de 2 bölge temsilciliği ve Kuzey Kıbrıs'ta bir adet şubesi bulunmaktadır. 2010 yılsonu TSRŞB verilerine göre AXA SİGORTA, sektörünün en çok prim üreten ve en karlı şirketidir. Her yıl yapılan müşteri ve acente memnuniyeti anketi sonuçlarına göre müşterilerinin en çok güvendiği ve memnun olduğu sigorta şirketi olan AXA SİGORTA'nın başarısı yurtiçi ve yurtdışından birçok ödül ile taçlandırılmıştır. AXA SİGORTA'da 2010 yılında yapılan ankete göre çalışan bağlılık oranı %96'dır.

 

AXA SİGORTA inovatif yapısı ile sigortacılık sektöründe birçok yeniliğe imza atmış ve atmaya devam etmektedir. Bu yeniliklerden en önemlisi "Müşteri Odaklı Hizmet" organizasyonudur. AXA SİGORTA'nın daimi amaçları arasında çevresine duyarlı, sosyal sorumluluklarının bilincinde, kurallara ve yasalara saygılı, referans olarak gösterilen, bir şirket olmak vardır. Bu amaçlar ışığında, her zaman ve her alanda en iyiyi sunabilmek için yaratıcı ve yenilikçi düşünen, en son teknolojiyi kullanan bir yapıya sahiptir.

 

AXA SİGORTA hakkında daha detaylı bilgi için www.axasigorta.com.tr ‘yi ziyaret edebilirsiniz.

 

* AXA Grubu Faaliyet Raporu 2010

 

 

ÖDÜLLERİMİZDEN BAZILARI

 

En Beğenilen Şirket

Capital Dergisi'nin düzenlediği ve kurumların üst düzey yöneticileri tarafından yanıtlanan araştırmaya göre AXA SİGORTA üç yıldır üst üste sektöründe "En Beğenilen Şirket" seçilmiştir.

 

En Memnun Olunan Şirket

Türkiye Kalite Derneği'nin (KALDER) yapmış olduğu Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi (TMME) anketi sonuçlarına göre AXA SİGORTA üç kez sağlık sigortası ve kasko branşında sektöründe "En Memnun Olunan Şirket" seçilmiştir.

 

Sektörünün En İyisi

Dünya'nın saygın ekonomi dergilerinden Euromoney ve World Finance,  AXA SİGORTA'yı çeşitli ödüllerle gururlandırmıştır.

 

World Finance

"Türkiye'nin En İyi Sigorta Şirketi" 2011

“Türkiye'nin En İyi Sigorta Şirketi" 2010

 

Euromoney 2010

“Orta ve Doğu Avrupa'nın En İyi Sigorta Şirketi”

“Türkiye'nin En İyi Sigorta Şirketi”  

 

Euromoney 2009

“Türkiye'nin En İyi Sigorta Şirketi”

“Türkiye'nin En Yaratıcı Sigorta Şirketi”

“Türkiye'nin En İyi Fiyatlama Yapan Sigorta Şirketi”

“Türkiye'nin Hasarı En İyi Çözümleyen Sigorta Şirketi”

 

 

 

 

 Axa Sigorta A.Ş İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 16
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Makam Şoförü İstanbul(Avr.) AXA SİGORTA A.Ş.
Makam ŞoförüAXA SİGORTA A.Ş.
 -İstanbul Avrupa yakasında ikamet eden (Sarıyer,İstinye,Seyrantepe,Şişli )- İstanbul trafiğinde deneyimli - İngilizce bilen- Diksiyonu düzgün ve prezentabl, - İletişim becerisi yüksek, - Dikkatli, titiz, düzenli çalışan, - Yoğun ve esnek çalışma saatlerine uyumlu - Güvenli sürüş tekniklerine hakim,- Trafik ve yoldurumunu takip edebilecek, navigasyon kullanmaya hakim.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
UYUM (COMPLIANCE) VE İŞ SÜREKLİLİĞİ UZMANI İstanbul(Avr.), ... AXA SİGORTA A.Ş.
UYUM (COMPLIANCE) VE İŞ SÜREKLİLİĞİ UZMANIAXA SİGORTA A.Ş.
Üniversitelerin 4 yıllık bölümlerinden mezun (tercihen İktisadi ve İdari Bilimler, Hukuk, Endüstri Mühendisliği) Tercihen  Uyum Yetkilisi, Uyum Görevlisi ,Hukuki Uyum görevlerinde çalışmış; ve/veya İç Kontrol, Risk Yönetimi, Hasar, veya Operasyon departmanında en az 3 sene çalışmış, Çok iyi derecede İngilizce bilgisine sahip   İyi derecede yazılı ve sözlü iletişim becerileri olan, Analitik, dinamik, iyi düzeyde analiz ve raporlama yapabilecek, MS Office programlarını etkin kullanabilen, Araştırmacı, etkin zaman yönetimi ve planlama yapabilen, ekip çalışmasına yatkın, sonuç odaklı, yaratıcı, gelişime açık ve temsil yeteneğine sahip, Erkek adaylarda askerliğini tamamlamış,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Karadeniz Bölge Satış Uzmanı Samsun AXA SİGORTA A.Ş.
Karadeniz Bölge Satış UzmanıAXA SİGORTA A.Ş.
Karadeniz Bölge Müdürlüğü'müzde görevlendirilmek üzere; Üniversite mezunu Tercihen elementer branşta deneyimi olan, Satış odaklı, iletişim yeteneği kuvvetli, takipçi, Ehliyeti olan ve aktif araç kullanabilen, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış( veya en az 2 yıl tecilli )
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Karadeniz Bölge Müdürlüğü Platform Asistanı Samsun AXA SİGORTA A.Ş.
Karadeniz Bölge Müdürlüğü Platform AsistanıAXA SİGORTA A.Ş.
Karadeniz Bölge Müdürlüğümüz için,  aşağıdaki niteliklere sahip takım arkadaşı aramaktayız;  Üniversite veya MYO Mezunu, Sigorta sektöründe, özellikle satış destek alanında deneyimli, MS Office uygulamalarına (Word, Excel, Powerpoint) hakim, Sözlü ve yazılı olarak etkin iletişim kurabilen ve diksiyonu düzgün, Problem çözmede başarılı.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Bakırköy Bölge Müdürlüğü Platform Asistanı İstanbul(Avr.) AXA SİGORTA A.Ş.
Bakırköy Bölge Müdürlüğü Platform AsistanıAXA SİGORTA A.Ş.
Bakırköy Bölge Müdürlüğümüz için,  aşağıdaki niteliklere sahip takım arkadaşı aramaktayız;  Üniversite veya MYO Mezunu, Sigorta sektöründe, özellikle satış destek alanında deneyimli, MS Office uygulamalarına (Word, Excel, Powerpoint) hakim, Sözlü ve yazılı olarak etkin iletişim kurabilen ve diksiyonu düzgün, Problem çözmede başarılı.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Kurumsal ve Ticari Teknik Uzmanı/Uzman Yardımcısı İstanbul(Avr.), ... AXA SİGORTA A.Ş.
Kurumsal ve Ticari Teknik Uzmanı/Uzman YardımcısıAXA SİGORTA A.Ş.
Şirketimizin Kurumsal ve Ticari Teknik Departmanı'nda çalışacak aşağıdaki niteliklere sahip “Uzman / Uzman Yardımcısı” aramaktayız;  Tercihen üniversitelerin Mühendislik Fakültesi veya Sigortacılık bölümlerinden mezun ve iyi derecede İngilizce bilen, Tercihen sigorta sektöründe, özellikle  yangın ve mühendislik branşlarında underwriting ve reasürans konusunda 1 yıl deneyimli, MS Office uygulamalarını çok iyi kullanabilen, Raporlama becerisi kuvvetli, Dinamik, sonuç odaklı, analitik bakış açısına sahip İletişim ve takip yeteneği güçlü, ekip çalışmasında başarılı
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Ücretlendirme & Yan Haklar Uzmanı/Uzman Yardımcısı İstanbul(Avr.), ... AXA SİGORTA A.Ş.
Ücretlendirme & Yan Haklar Uzmanı/Uzman YardımcısıAXA SİGORTA A.Ş.
İnsan Kaynakları Direktörlüğümüz bünyesinde, Ücretlendirme, Performans Yönetimi ve İşe Alım Departmanımızda görev almak üzere aşağıdaki niteliklere sahip bir takım arkadaşı arıyoruz  Üniversite mezunu, Ücretlendirme & Yan Haklar ve Bordo Yönetimi konusunda deneyimli, İş Kanunu ve Sosyal Güvenlik Kanunu’nu ve uygulamalarını bilen, değişiklikleri düzenli takip eden, İleri düzeyde MS Excel kullanabilen, Oracle HR programında deneyimli, Analitik düşünen, sonuç odaklı davranırken müşteri odaklı da olabilen, takım oyuncusu, İletişim becerileri güçlü,   İngilizce bilen,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
İSTANBUL BÖLGE SAĞLIK SATIŞ UZMANI İstanbul(Avr.) AXA SİGORTA A.Ş.
İSTANBUL BÖLGE SAĞLIK SATIŞ UZMANIAXA SİGORTA A.Ş.
Şirketimizin İstanbul Bölge Müdürlüğü'nde görev alacak, aşağıdaki niteliklere sahip bir çalışma arkadaşı aramaktayız;  Üniversite ya da Banka ve Sigortacılık MYO mezunu, Sigorta şirketinde en az 3 yıl sağlık sigorta satışı deneyimine sahip Satış odaklı, iletişim yeteneği kuvvetli, takipçi, Ehliyeti olan ve aktif araç kullanabilen, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
EGE BÖLGE SAĞLIK SATIŞ UZMANI İzmir AXA SİGORTA A.Ş.
EGE BÖLGE SAĞLIK SATIŞ UZMANIAXA SİGORTA A.Ş.
Şirketimizin Ege Bölge Müdürlüğü'nde görev alacak, aşağıdaki niteliklere sahip bir çalışma arkadaşı aramaktayız;  Üniversite ya da Banka ve Sigortacılık MYO mezunu, Sigorta şirketinde en az 3 yıl sağlık sigorta satışı deneyimine sahip Satış odaklı, iletişim yeteneği kuvvetli, takipçi, Ehliyeti olan ve aktif araç kullanabilen, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Executive Assistant to HR İstanbul(Avr.) Axa Sigorta A.Ş
Executive Assistant to HRAxa Sigorta A.Ş
University Degree , Good command of written and spoken English Strong sense of urgency and efficiency in completing work Excellent time management and prioritization skills Minimum of 3 years experience in similar position,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
İzmir Platform Asistanı İzmir AXA SİGORTA A.Ş.
İzmir Platform AsistanıAXA SİGORTA A.Ş.
Ege  Bölge Müdürlüğümüz için,  aşağıdaki niteliklere sahip takım arkadaşı aramaktayız;  Üniversite veya MYO Mezunu, Sigorta sektöründe, özellikle satış destek alanında deneyimli, MS Office uygulamalarına (Word, Excel, Powerpoint) hakim, Sözlü ve yazılı olarak etkin iletişim kurabilen ve diksiyonu düzgün, Problem çözmede başarılı.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Veri Ambarı Uzmanı İstanbul(Avr.), ... AXA SİGORTA A.Ş.
Veri Ambarı UzmanıAXA SİGORTA A.Ş.
Genel Nitelikler:Şirketimizin BT grubu içindeki Müşteri Stratejileri ve Big Data Departmanında “Uzman” pozisyonunda çalışacak aşağıdaki niteliklere sahip çalışma arkadaşı aramaktayız;  Üniversitelerin İstatistik, Matematik veya Mühendislik bölümlerinden mezun, En az 3 yıl kurumsal bir firmada – tercihen sigorta sektöründe- benzer iş deneyimine sahip, İyi derecede İngilizce bilen, Yoğun iş ortamında çalışabilecek, kişilerarası ilişkileri kuvvetli, İhtiyaç analizi yapabilecek ve öneriler getirebilecek, kendini ifade edebilen. Dışadönük, analitik, takım çalışmasına yatkın, bilgiyi paylaşan ve öğrenmeye hevesli,      Oracle DWH (ODI) konularında min 2 yıl aktif olarak projelerde yer almış, deneyimli, Tercihen SAS Eminer ve SAS EGuide konusunda deneyimli, Erkek Adayların askerlik hizmetini tamamlamış olması gerekmektedir.   
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Yazılım Uzmanı / Uzman Yardımcısı İstanbul(Avr.), ... AXA SİGORTA A.Ş.
Yazılım Uzmanı / Uzman YardımcısıAXA SİGORTA A.Ş.
Şirketimizin IT Departmanı'nda 'Yazılım Uzmanı/Uzman Yardımcısı' pozisyonunda çalışacak aşağıdaki niteliklere uygun çalışma arkadaşları aramaktayız; Üniversitelerin Mühendislik bölümlerinden mezun (Bilgisayar, Matematik veya Elektronik), En az 2 yıl kurumsal bir firmada yazılım deneyimine sahip, Tercihen sigorta sektörü deneyimli (özellikle Hasar alanında), Tercihen iyi derecede İngilizce bilen, Yoğun iş ortamında çalışabilecek, kişilerarası ilişkileri kuvvetli, Çok iyi derecede ihtiyaç analizi yapabilecek ve öneriler getirebilecek, Erkek adayların askerlik hizmetini tamamlamış olması gerekmektedir.Aşağıdaki uygulamalarda bilgi sahibi olması tercih sebebidir;C#, .net, Asp.Net, Web Servis, WCF, Oracle, PL/SQL, Delphi
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Kadıköy Bölge Müdürlüğü Santral Operatörü İstanbul(Asya) AXA SİGORTA A.Ş.
Kadıköy Bölge Müdürlüğü Santral OperatörüAXA SİGORTA A.Ş.
Kadıköy Bölge Müdürlüğümüz için bölgenin telefon trafiğini ve idari iş takibini etkin bir şekilde yönetecek aşağıdaki niteliklere uygun "Santral Operatörü" aramaktayız; MYO mezunu, Tercihen sigorta sektöründe ya da çağrı merkezi deneyimli, MS Office uygulamalarına (Word, Excel, Powerpoint) hakim, Telefon trafiğini etkin bir şekilde yönetebilecek, Sözlü ve yazılı olarak etkin iletişim kurabilen ve diksiyonu düzgün, Problem çözmede başarılı.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Sistem ve Network Uzmanı İstanbul(Avr.), ... AXA SİGORTA A.Ş.
Sistem ve Network UzmanıAXA SİGORTA A.Ş.
Üniversite mezunu, tercihen Elektronik veya Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinden mezun, Bilgi Güvenliği ve Networking kavramları konularında bilgi sahibi, Bilgi Güvenliği Standartları (ISO 27001, PCI DSS), bu standartların uygulanması, dokümantasyonu  ve raporlanması konularında bilgi ve deneyim sahibi, Internet, LAN, WAN, yapısal kablolama, switching ve routing çözümlerinde bilgi sahibi, Aktif ağ cihazlarının kurulum, bakım ve yönetimi konularında deneyimli, Güvenlik ürünleri (Firewall , WAF, VPN, IPS, Antivirüs sistemleri, Load Balancer çözümleri, URL Filtering) konularında deneyim sahibi, Network yönetim teknoloji (Syslog, Snmp, Netflow/Sflow) ve yazılımları konusunda deneyim sahibi, Benzer pozisyonda en az 2 yıl tecrübeli, İyi derecede İngilizce bilen, Ekip çalışmasına yatkın, Uluslararası çalışma ortamında deneyim sahibi, Erkek adaylarda askerlik hizmetinin tamamlamış veya en az 3 yıl ertelenmiş olması,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Data Scientist İstanbul(Avr.) AXA SİGORTA A.Ş.
Data ScientistAXA SİGORTA A.Ş.
CUSTOMER STRATEGIES & BIG DATA ANALYTICS / DATA SCIENTISTAXA is the number one insurance global brand .We are also the number one insurance company in global revenue and the 8th largest asset manager. We build partnerships with other top players (e.g. HSBC, ICBC, Mandiri, BNP Paribas). All together, we service over 102 million customers worldwide, in 56 countries. As a result, we enjoy international exposure and have the chance to work with multicultural teams. We also have local and regional mobility programs as well as diverse possibilities for international assignments.BackgroundTurkey's leading insurance company, AXA Sigorta, is looking for talented and visionary team members.  The roleAs AXA Sigorta, we are currently structuring a new Big Data team to empower our ambition to become a digital leader and now we have an open position to join us in this challenge. He/she will report to “Head of Customer Strategies and Big Data Analytics” and his/her main activities will be to play a vital role of our newly established Big Data team, functioning as a “Data Scientist”. Skills, knowledge and behaviourWe are looking for candidates with the following;  University Degree ( Maths, Computer Science or Physics )   Minumum 3-7 years experience , Fluency in written and spoken English “Big” passion for learning new tools, languages and frameworks, To be creative and innovation-minded, Practical, hands on approach to get results, No military obligations for male candidates, Professional experience in an international environment needed, Understanding and experience in Machine Learning, data processing (data mining, social network analysis, text mining) Coding is Must Have in (Pyton,R, Javascript , Java  / C ++, SQL ,JSON, Pig,Hive,etc.) Nice to have Linux knowledge, Understanding of Hadoop environment , Good knowledge in big data tools datamining ( R, sciktitlearn, MLlib) , distributed file systems (Hadoop,HDFS,Spark,Redis,Riak,etc.), Effective experience in distributed archietctures applied to big data.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı