Axa Sigorta A.Ş 

Şirket Bilgileri

AXA SİGORTA A.Ş.

AXA SİGORTA'nın sermayedarı olan AXA Grubu, dünyada sigorta sektöründe ilk 3 şirket arasında yer almaktadır. Toplam 57 ülkede 91 milyar Euro prim üretimi ve 2,7 milyar Euro* faaliyet gelirine ulaşan AXA Grubu'nun,  müşterilerinin her türlü ihtiyacına cevap verebilmeyi hedefleyen "Finansal Koruma" konusundaki faaliyetleri, kurumsal ve bireysel riskleri kapsamaktadır.

 

AXA SİGORTA, prim üretimi ve karlılık açısından Türk sigorta sektörünün en başarılı şirketidir. 1900'ü aşkın acente ve 9 ayrı bankadaki 1900 banka şubesi ile müşterilerine hizmet vermektedir. AXA SİGORTA'nın Kadıköy, Bakırköy, İstanbul, Marmara, Orta Anadolu, Karadeniz, Ege, Akdeniz ve Güney Anadolu'da olmak üzere 9 bölge müdürlüğü, Erzurum ve Denizli'de 2 bölge temsilciliği ve Kuzey Kıbrıs'ta bir adet şubesi bulunmaktadır. 2010 yılsonu TSRŞB verilerine göre AXA SİGORTA, sektörünün en çok prim üreten ve en karlı şirketidir. Her yıl yapılan müşteri ve acente memnuniyeti anketi sonuçlarına göre müşterilerinin en çok güvendiği ve memnun olduğu sigorta şirketi olan AXA SİGORTA'nın başarısı yurtiçi ve yurtdışından birçok ödül ile taçlandırılmıştır. AXA SİGORTA'da 2010 yılında yapılan ankete göre çalışan bağlılık oranı %96'dır.

 

AXA SİGORTA inovatif yapısı ile sigortacılık sektöründe birçok yeniliğe imza atmış ve atmaya devam etmektedir. Bu yeniliklerden en önemlisi "Müşteri Odaklı Hizmet" organizasyonudur. AXA SİGORTA'nın daimi amaçları arasında çevresine duyarlı, sosyal sorumluluklarının bilincinde, kurallara ve yasalara saygılı, referans olarak gösterilen, bir şirket olmak vardır. Bu amaçlar ışığında, her zaman ve her alanda en iyiyi sunabilmek için yaratıcı ve yenilikçi düşünen, en son teknolojiyi kullanan bir yapıya sahiptir.

 

AXA SİGORTA hakkında daha detaylı bilgi için www.axasigorta.com.tr ‘yi ziyaret edebilirsiniz.

 

* AXA Grubu Faaliyet Raporu 2010

 

 

ÖDÜLLERİMİZDEN BAZILARI

 

En Beğenilen Şirket

Capital Dergisi'nin düzenlediği ve kurumların üst düzey yöneticileri tarafından yanıtlanan araştırmaya göre AXA SİGORTA üç yıldır üst üste sektöründe "En Beğenilen Şirket" seçilmiştir.

 

En Memnun Olunan Şirket

Türkiye Kalite Derneği'nin (KALDER) yapmış olduğu Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi (TMME) anketi sonuçlarına göre AXA SİGORTA üç kez sağlık sigortası ve kasko branşında sektöründe "En Memnun Olunan Şirket" seçilmiştir.

 

Sektörünün En İyisi

Dünya'nın saygın ekonomi dergilerinden Euromoney ve World Finance,  AXA SİGORTA'yı çeşitli ödüllerle gururlandırmıştır.

 

World Finance

"Türkiye'nin En İyi Sigorta Şirketi" 2011

“Türkiye'nin En İyi Sigorta Şirketi" 2010

 

Euromoney 2010

“Orta ve Doğu Avrupa'nın En İyi Sigorta Şirketi”

“Türkiye'nin En İyi Sigorta Şirketi”  

 

Euromoney 2009

“Türkiye'nin En İyi Sigorta Şirketi”

“Türkiye'nin En Yaratıcı Sigorta Şirketi”

“Türkiye'nin En İyi Fiyatlama Yapan Sigorta Şirketi”

“Türkiye'nin Hasarı En İyi Çözümleyen Sigorta Şirketi”

 

 

 

 

 Axa Sigorta A.Ş İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 11
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
SATIŞ YÖNETİMİ UZMANI / UZMAN YARDIMCISI İstanbul(Avr.) AXA Sigorta A.Ş.
SATIŞ YÖNETİMİ UZMANI / UZMAN YARDIMCISIAXA Sigorta A.Ş.
Şirketimizin Bakırköy Bölge Müdürlüğünde, Satış Departmanı’nda görev yapacak, aşağıdaki niteliklere sahip takım arkadaşı aramaktayız;  Üniversitelerin 4 yıl eğitim veren bölümlerinden veya Banka ve Sigortacılık bölümlerinden mezun, En az 2-4 yıl sigorta şirketinde/temsilciliğinde acente/banka satış yönetimi deneyimine sahip, Tercihen elementer branşta satış deneyimi olan, Satış odaklı, iletişim yeteneği kuvvetli, takipçi, Ehliyeti olan ve aktif araç kullanabilen, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Risk Management Specialist / Assistant Specialist İstanbul(Avr.), ... AXA SİGORTA A.Ş.
Risk Management Specialist / Assistant SpecialistAXA SİGORTA A.Ş.
Bachelor degree from actuarial sciences, statistics or mathematics. Fluent in English, 1-2 years of experience in risk management. Command on SAS, SQL, R and other software languages will be considered as an asset Good command on MS Office (Excel, Access) Eager to learn, inclined to teamwork. Enthusiastic self-starter – takes responsibility for own development. Competent in analysing complex quantitative and qualitative information. Deadline, delivery and performance oriented Military service should be completed for male candidates.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Eğitim Gelişim ve İç İletişim Uzmanı İstanbul(Avr.), ... Axa Sigorta A.Ş
Eğitim Gelişim ve İç İletişim UzmanıAxa Sigorta A.Ş
Genel Müdürlük Eğitim Gelişim ve İç İletişim Departmanımız bünyesinde görev almak üzere aşağıdaki niteliklere sahip takım arkadaşı arıyoruz; Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Eğitim ve gelişim alanında en az 3 yıllık deneyime sahip, Proje geliştirip yönetebilen, şirket stratejilerini takip edebilecek, Akıcı şekilde İngilizce konuşup yazabilen, Yaratıcı, yenilikleri takip eden, öğrenmeye açık, İç motivasyonu güçlü, sorumluluk alma konusunda istekli, Organizasyon becerileri gelişmiş, takipçi ve hareketli, Güçlü iletişim becerileri olan, insanlarla kolay ve etkin iletişim kurabilen, Microsoft Office programlarını aktif kullanabilen, raporlama yapabilen, Sunum hazırlama ve yapma konusunda deneyimli, Erkek adayların askerliğini yapmış olmaları tercih edilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Bölge Satış Uzmanı Ankara AXA SİGORTA A.Ş.
Bölge Satış UzmanıAXA SİGORTA A.Ş.
Şirketimizin Orta Anadolu Bölge Müdürlüğü , Satış Departmanı’nda görev yapacak, aşağıdaki niteliklere sahip takım arkadaşı aramaktayız;   Üniversitelerin 4 yıl eğitim veren bölümlerinden veya Banka ve Sigortacılık bölümlerinden mezun, En az 2-4 yıl sigorta şirketinde/temsilciliğinde acente/banka satış yönetimi deneyimine sahip, Tercihen elementer branşta satış deneyimi olan, Satış odaklı, iletişim yeteneği kuvvetli, takipçi, Ehliyeti olan ve aktif araç kullanabilen, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.  
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Pazarlama Uzmanı İstanbul(Avr.) AXA Sigorta A.Ş.
Pazarlama UzmanıAXA Sigorta A.Ş.
Şirketimizin Pazarlama Departmanı'nda PR ve event alanında görev alacak aşağıdaki niteliklere uygun çalışma arkadaşı aramaktayız. Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Kurumsal bir firmada En az 3 yıl pazarlama deneyimine sahip, Analitik ve takipçi, Yaratıcı  düşünen, Takım çalışmasına yatkın ve kişiler arası ilişkileri kuvvetli, Yoğun iş ortamında çalışabilecek, İyi derecede İngilizce bilen.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Planning, Budgeting & Reporting Specialist İstanbul(Avr.) AXA Sigorta A.Ş.
Planning, Budgeting & Reporting SpecialistAXA Sigorta A.Ş.
University degree in Economics, Finance or Statistics 1-2 years of experience in Reporting or Financial Controlling in insurance. Work experience in an international auditing firm will be considered as an asset, Basic knowledge of IFRS accounting and reporting standards, Proficiency in MS office applications, Result oriented personality with strong planning and analytical skills, Strong communication and interpersonal skills, Fluent in English, No military obligation for male candidates.  
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
DIGITAL MARKETING MANAGER İstanbul(Avr.), ... AXA Sigorta A.Ş.
DIGITAL MARKETING MANAGERAXA Sigorta A.Ş.
Turkey's leading insurance company, AXA Sigorta, is looking for talented and visionary team members.  We are looking for candidates with the following; University Degree Minimum 8 year experience in digital marketing Experience in lead generation and lead management process Fluency in written and spoken English Pro-active, self-motivated, willing to take responsibility Good level of MS Office Applications.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 9 yıl tecrübe İlan Detayı
Veri Depolama Sistemleri ve Sunucu Yönetimi Uzmanı İstanbul(Avr.), ... AXA Sigorta A.Ş.
Veri Depolama Sistemleri ve Sunucu Yönetimi UzmanıAXA Sigorta A.Ş.
Üniversite mezunu, tercihan Elektronik veya Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinden mezun, Unix, Linux ve IBM AIX sistemleri yönetiminde minimum 3 yıl deneyimli, Kurumsal disk depolama ağlarının (SAN) yapılandırılması ve yönetimi, Kurumsal yedekleme yazılım ve donanımlarının yönetiminde deneyimli, Bilgi Güvenliği ve Networking kavramları konularında bilgi sahibi, Shell scripting bilgisi olan, Dökümantasyon yapabilecek, Yeni teknolojileri takip eden, İyi derecede İngilizce bilen, Analiz yeteneği kuvvetli, problem çözme becerileri gelişmiş, takım çalışmasına yatkın, Tercihan uluslararası çalışma ortamında deneyim sahibi, Erkek adaylarda askerlik hizmetinin tamamlamış veya en az 3 yıl ertelenmiş olması,  
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Güney Anadolu Bölge Teknik Uzmanı Adana AXA Sigorta A.Ş.
Güney Anadolu Bölge Teknik UzmanıAXA Sigorta A.Ş.
Adana'da yer alan Güney Anadolu  Bölge müdürlüğümüzün Bölge Operasyon Departmanı'nda görev yapmak üzere, aşağıdaki niteliklere sahip çalışma arkadaşları arıyoruz;  Üniversitelerin 4 yıllık sigortacılık, aktüerya, iktisat ya da mühendislik fakültelerinden mezun, Tercihen sigorta sektöründe deneyimli, MS Office uygulamalarını iyi kullanabilen, Takipçi, sonuç odaklı, Telefon ile müşterilere hizmet sunma, bilgilendirme konusunda tecrübeli ve bu alanda çalışmaya istekli, ekip çalışmasında başarılı Askerlik görevini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
GÜNEY ANADOLU BÖLGE SATIŞ UZMANI/ UZMAN YARDIMCISI Adana AXA SİGORTA A.Ş.
GÜNEY ANADOLU BÖLGE SATIŞ UZMANI/ UZMAN YARDIMCISIAXA SİGORTA A.Ş.
Adana'da bulunan Bölge Müdürlüğümüzün, Satış Departmanı'nda Uzman/Uzman Yardımcısı olarak görevlendirilmek üzere;  Üniversite mezunu ya da Sigortacılık bölümünden mezun olmuş, Tercihen 2 yıl sigorta şirketinde/temsilciliğinde acente/banka satış yönetimi deneyimine sahip, Satış deneyimi olan (tercihen elementer branşta deneyimi olan) Satış odaklı, iletişim yeteneği kuvvetli, takipçi, Ehliyeti olan ve aktif araç kullanabilen, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, Adana'da ikamet eden.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Data Science Engineer İstanbul(Avr.) AXA SİGORTA A.Ş.
Data Science EngineerAXA SİGORTA A.Ş.
DATA SCIENCE ENGINEERAXA is the number one insurance global brand .We are also the number one insurance company in global revenue and the 8th largest asset manager. We build partnerships with other top players (e.g. HSBC, ICBC, Mandiri, BNP Paribas). All together, we service over 102 million customers worldwide, in 56 countries. As a result, we enjoy international exposure and have the chance to work with multicultural teams. We also have local and regional mobility programs as well as diverse possibilities for international assignments.BackgroundTurkey's leading insurance company, AXA Sigorta, is looking for talented and visionary team members. The roleAs AXA Sigorta, we are currently structuring a new Big Data team to empower our ambition to become a digital leader and now we have an open position to join us in this challenge. The Data Science Engineer will contribute to industrialize data science projects, and manage an innovative set of data science tools ,used by data scientists across the group. The Data Science Engineer will follow 1 to 3 data science projects per year, focusing on the industrialization aspects  production, maintenance, monitoring, availability, performance..Skills, knowledge and behaviourWe are looking for candidates with the following;  University Degree, Fluency in written and spoken English, Minumum 2 – 3 years experience, Must to have Machine Learning (scikit-learn , MLLib..) ,Coding ( Python,Scala,R,..)GNU/Linux Haddop ( administration and/or development with PIG,HIVE,..) ,Nice to have Spark (Python and/or Scala) ,H2O, Dato,DataScience challenges track record,Git, Jenkins.. Passion for learning new tools, languages and frameworks, Has an interest in dataminşng/machine learning, Rethinks conventional algorithms in modern data processing tools, Contributes to Open Source, Ability to be creative and innovation-minded, Fast adaptation to changing requirements, To work with minimal direct guidance, self-motivated and proactive, Practical, hands on approach to get results, Willing & capacity to teach & transfer knowledge to the team, To work in a multi-cultural environment, Strong oral and written communication skills.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı