Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş. 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1984
BERKO İLAÇ ve KİMYA SAN. A.Ş. 


 

Berko İlaç ve Kimya San.Ltd.Şti, eczacı Berat Beran tarafından önceleri Diyarbakır’da “Beran Laboratuarı”  adı ile kuruldu. Birkaç yıl sonra, 1984’te İstanbul’da Berko İlaç olarak faaliyete geçti.  Galenik preparat üretimiyle faaliyete başlayan Berko İlaç kısa bir süre sonra entegre bir fabrikada tedavi edici özelliği olan ilaçların üretimine başladı. 2000’li yıllara girerken Berko İlaç, ülkede ihtiyaç duyulan yeni moleküllerin ruhsatlandırılması çalışmalarına başladı. Bu çerçevede çinko minerali içeren ZİNCO isimli ürünlerin çeşitli formları Türk Tıbbının hizmetine sunuldu.
 
2005 yılında Berko İlaç Sultanbeyli üretim tesisinin inşaatına başlandı. Bu modern üretim tesis, cGMP gereklilikleri göz önünde bulundurularak dizayn edilmiştir. cGMP gerekliliklerinin sıkı bir şekilde uygulandığı, ürün, çevre ve çalışan güvenliğinin ön planda tutulduğu bir üretim tesisi anlayışı hedeflenmiştir. Berko İlaç Sultanbeyli üretim tesisi Ağustos 2008 yılında üretim iznini alarak faaliyete geçmiştir. (FAZ I). İş hacminin artması ve fason üretim yapan firmaların isteklerinin karşılanabilmesi için yeni binanın (FAZ II) inşaatına başlanmış ve Eylül 2011 yılında tamamlanmıştır. Yeni bina Ekim 2011 yılında üretim iznini alarak faaliyete geçmiştir. Şuan Faz III üretim tesisinin inşaatı devam etmektedir.
 
Berko İlaç üretim tesislerinde non-steril farmasötik preparatlar ve gıda takviyesi ürünler üretilmektedir. Bu tesislerde ambalaj malzemesi depo, hammadde depo, bitmiş ürün depoları bulunmakta olup üretim, ambalaj ve kalite kontrol faaliyetleri gerçekleştirilmektedir.
 
Aynı zamanda Takviye Edici Gıda Ürünlerinin analizini yapma onayı olan ilk ve tek akredite laboratuvara sahip ilaç firması Berko İlaç oldu.
 
Bugün Berko İlaç Üretim Tesisleri’nde, Sağlık Bakanlığı ruhsatlı farmasötik ürünlerin ve Tarım Bakanlığı’ndan ruhsatlı gıda takviyesi preparatların üretimi gerçekleştirilmektedir. Bu konuda sanayimize ciddi anlamda hizmet vermekteyiz ve bundan büyük bir mutluluk duymaktayız.
 

Faaliyet gösterdiği sektörler: İlaç Sanayi

Firma web sitesi: www.berko.com.tr


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 18.00


Sosyal ve Yan Haklar

Diğer: Diğer sosyal ve yan haklar


Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 12
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Ürün Tanıtım Temsilcisi (Ankara) Ankara Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Ürün Tanıtım Temsilcisi (Ankara)Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversite mezunu, Yetiştirilme üzere veya deneyimli, B tipi sürücü belgesi ve sürüş deneyimine sahip, Seyahat engeli olmayan, Ankara'da ikamet eden, Askerliğini yapmış (erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Tıbbi Satış Temsilcisi (Samsun) Samsun Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Tıbbi Satış Temsilcisi (Samsun)Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversite mezunu, Yetiştirilmek üzere veya deneyimli, B tipi sürücü belgesi ve sürüş deneyimine sahip, Seyahat engeli olmayan, Samsun'da ikamet eden, Askerliğini yapmış (erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Business Development Manager İstanbul(Asya) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Business Development ManagerBerko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Holds a BSc or BA Degree and has at least 8 years of experience in pharmaceutical business development department,A general understanding and knowledge of principles and practices of the pharmaceutical processes,Analytical minded, good in time management, planning, organizing and follow-up of different tasks at the same time,Is attentive to detail,open to suggestions, Good project management skills, Familiar with IMS database and MS Office applications, Excellent written and verbal communication skills, Able to work effectively with multidisciplinary teams, Excellent knowledge of English
Sürekli / Tam zamanlı         En az 8 yıl tecrübe İlan Detayı
Tıbbı Tanıtım Temsilcisi (Trabzon) Trabzon Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Tıbbı Tanıtım Temsilcisi (Trabzon)Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversite mezunu, Yetiştirilmek üzere veya deneyimli, B tipi sürücü belgesi ve sürüş deneyimine sahip, Seyahat engeli olmayan, Trabzon'da ikamet eden, Askerliğini yapmış (erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Validasyon Uzmanı İstanbul(Asya) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Validasyon UzmanıBerko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversitelerin Kimya, Kimya Mühendisliği bölümlerinden mezun,İlaç sektöründe validasyon ve GMP uygulamaları konusunda teknik bilgiye sahip, İyi düzeyde İngilizce bilen, Takım çalışmasına yatkın, iletişimi kuvvetli,Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,Anadolu yakasında ikamet eden.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
İthalat Uzman Yardımcısı İstanbul(Asya) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
İthalat Uzman YardımcısıBerko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversitelerin Kimya/Kimya Mühendisliği bölümlerinden mezun, Çok iyi seviyede İngilizce bilen, Tercihen 1 yıl deneyimli, Dış Ticaret ve Gümrük mevzuatına hâkim, Takım çalışmasına yatkın, analitik düşünebilen, müşteri odaklı, Erkek adaylar için askerliğini yapmış
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Analitik Geliştirme Uzmanı İstanbul(Asya) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Analitik Geliştirme UzmanıBerko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversitelerin Kimya veya Kimya Mühendisliği bölümlerinden mezun,İlaç sektöründe analitik metod geliştirme, validasyon alanlarında 5 yıl tecrübeli,Analitik cihazların kullanımına hakim,İyi derecede İngilizce bilen,Takım çalışmasına yatkın,Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Depo Elemanı İstanbul(Asya) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Depo ElemanıBerko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
En az lise mezunu,Benzer bir pozisyonda en az 2 yıllık deneyim sahibi,İlaç depolaması hakkında bilgi sahibi,Takım çalışmasına uyumlu,Askerlik hizmetini tamamlamış,Anadolu yakasında ikamet eden.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
İş Geliştirme Uzmanı İstanbul(Asya) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
İş Geliştirme UzmanıBerko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun (Tercihen eczacılık mezunu) En az 4 yıl ilaç sektöründe deneyimli, İyi seviyede İngilizce bilen, Araştırma, analiz-raporlama-yorumlama konularında yetkin,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
Ruhsatlandırma Personeli İstanbul(Asya) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Ruhsatlandırma PersoneliBerko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
En az Mesleki Teknik Lisesi veya Önlisans programlarından Kimya bölümü mezunu,MS Office uygulamalarına hâkim, Takım çalışmasına uyum sağlayabilecek, Anadolu Yakası’nda ikamet eden
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Uzman Kalite Kontrol Analisti İstanbul(Asya) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Uzman Kalite Kontrol AnalistiBerko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversitelerin Kimya veya Kimya Mühendisliği bölümünden mezun, İlaç sektöründe benzer pozisyonda en az 5 yıl deneyimli, Ekip çalışmasına uyum sağlayabilecek, Analitik düşünme ve araştırma yeteneğine sahip, Yoğun çalışma ortamına uyum sağlayabilecek, Vardiya sisteminde görev alacak, Literatür takip etme becerisi olan, İyi seviyede İngilizce bilen, MS Office programlarını iyi seviyede kullanabilen, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Kalite Kontrol Teknisyeni İstanbul(Asya) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Kalite Kontrol TeknisyeniBerko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
MYO’nın Kimya veya Kimya Teknolojisi bölümünden mezun,İlaç sektöründe benzer pozisyonda 1-2 yıl deneyimli,Laboratuar makine ve cihazlarını kullanabilecek,Ekip çalışmasına uyum sağlayabilecek,Analitik düşünme ve araştırma yeteneğine sahip,Yoğun çalışma ortamına uyum sağlayabilecek,Vardiya sisteminde görev alacak,Anadolu Yakası’nda ikamet eden,Askerlik görevini tamamlamış (Erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı