Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş. 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1984
BERKO İLAÇ ve KİMYA SAN. A.Ş. 


 

Berko İlaç ve Kimya San.Ltd.Şti, eczacı Berat Beran tarafından önceleri Diyarbakır’da “Beran Laboratuarı”  adı ile kuruldu. Birkaç yıl sonra, 1984’te İstanbul’da Berko İlaç olarak faaliyete geçti.  Galenik preparat üretimiyle faaliyete başlayan Berko İlaç kısa bir süre sonra entegre bir fabrikada tedavi edici özelliği olan ilaçların üretimine başladı. 2000’li yıllara girerken Berko İlaç, ülkede ihtiyaç duyulan yeni moleküllerin ruhsatlandırılması çalışmalarına başladı. Bu çerçevede çinko minerali içeren ZİNCO isimli ürünlerin çeşitli formları Türk Tıbbının hizmetine sunuldu.
 
2005 yılında Berko İlaç Sultanbeyli üretim tesisinin inşaatına başlandı. Bu modern üretim tesis, cGMP gereklilikleri göz önünde bulundurularak dizayn edilmiştir. cGMP gerekliliklerinin sıkı bir şekilde uygulandığı, ürün, çevre ve çalışan güvenliğinin ön planda tutulduğu bir üretim tesisi anlayışı hedeflenmiştir. Berko İlaç Sultanbeyli üretim tesisi Ağustos 2008 yılında üretim iznini alarak faaliyete geçmiştir. (FAZ I). İş hacminin artması ve fason üretim yapan firmaların isteklerinin karşılanabilmesi için yeni binanın (FAZ II) inşaatına başlanmış ve Eylül 2011 yılında tamamlanmıştır. Yeni bina Ekim 2011 yılında üretim iznini alarak faaliyete geçmiştir. Şuan Faz III üretim tesisinin inşaatı devam etmektedir.
 
Berko İlaç üretim tesislerinde non-steril farmasötik preparatlar ve gıda takviyesi ürünler üretilmektedir. Bu tesislerde ambalaj malzemesi depo, hammadde depo, bitmiş ürün depoları bulunmakta olup üretim, ambalaj ve kalite kontrol faaliyetleri gerçekleştirilmektedir.
 
Aynı zamanda Takviye Edici Gıda Ürünlerinin analizini yapma onayı olan ilk ve tek akredite laboratuvara sahip ilaç firması Berko İlaç oldu.
 
Bugün Berko İlaç Üretim Tesisleri’nde, Sağlık Bakanlığı ruhsatlı farmasötik ürünlerin ve Tarım Bakanlığı’ndan ruhsatlı gıda takviyesi preparatların üretimi gerçekleştirilmektedir. Bu konuda sanayimize ciddi anlamda hizmet vermekteyiz ve bundan büyük bir mutluluk duymaktayız.
 

Faaliyet gösterdiği sektörler: İlaç Sanayi

Firma web sitesi: www.berko.com.tr


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 18.00


Sosyal ve Yan Haklar

Diğer: Diğer sosyal ve yan haklar


Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 13
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Kalite Güvence GMP Uyum Uzmanı İstanbul(Asya) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Kalite Güvence GMP Uyum UzmanıBerko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
- Üniversitelerin Kimya, Kimya Mühendisliği bölümünden mezun,- İlaç Sektöründe benzer pozisyonda en az 3 yıl tecrübesi olan,- GMP uygulamalarına hakim,- İleri seviyede İngilizce yabancı dili olan,- SAP, QMEX, Mikrosoft ofis programlarına hakim,- Takım çalışmasına yatkın, iletişimi güçlü, analitik düşünme özelliklerine sahip,- Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Kalite Kontrol Analisti İstanbul(Asya) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Kalite Kontrol AnalistiBerko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversitelerin Kimya veya Kimya Mühendisliği bölümünden mezun, İlaç sektöründe benzer pozisyonda en az 3 yıl deneyimli, Ekip çalışmasına uyum sağlayabilecek, Analitik düşünme ve araştırma yeteneğine sahip, Yoğun çalışma ortamına uyum sağlayabilecek, Vardiya sisteminde görev alacak, Literatür takip etme becerisi olan, İyi seviyede İngilizce bilen, MS Office programlarını iyi seviyede kullanabilen, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Dış Ticaret Uzman Yardımcısı İstanbul(Asya) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Dış Ticaret Uzman YardımcısıBerko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun (tercihen Eczacılık fakültesi) Çok iyi derece İngilizce bilen, Dinamik ve presentabl, Etkin iletişim ve organizasyon becerisine sahip, Tercihen Dış Ticaret ve/veya Pazarlama alanında deneyimli veya eğitim almış, MS Office programlarına hakim
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Finans / Muhasebe Uzman Yardımcısı İstanbul(Asya) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Finans / Muhasebe Uzman YardımcısıBerko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
• Üniversitelerin  İşletme veya Ekonomi bölümlerinden mezun,• Konusunda en az 1 yıl deneyimli,• SAP FI modülüne hakim,• Microsoft Office Programlarını iyi derecede kullanabilen,• Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Ürün Tanıtım Temsilcisi (Trabzon) Trabzon Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Ürün Tanıtım Temsilcisi (Trabzon)Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversite mezunu, Yetiştirilme üzere veya deneyimli, B tipi sürücü belgesi ve sürüş deneyimine sahip, Seyahat engeli olmayan, Trabzon'da ikamet eden, Askerliğini yapmış (erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
İthalat Yöneticisi İstanbul(Asya) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
İthalat YöneticisiBerko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversitelerin Kimya/Kimya Mühendisliği bölümlerinden mezun, Çok iyi seviyede İngilizce bilen, Alanında en az 5 yıl deneyimli, Dış Ticaret ve Gümrük mevzuatına hâkim, Takım çalışmasına yatkın, analitik düşünebilen, müşteri odaklı, Erkek adaylar için askerliğini yapmış
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
İthalat Uzmanı İstanbul(Asya) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
İthalat UzmanıBerko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversitelerin Kimya/Kimya Mühendisliği bölümlerinden mezun,Çok iyi seviyede İngilizce bilen, Alanında en az 2 yıl deneyimli, Dış Ticaret ve Gümrük mevzuatına hâkim, Takım çalışmasına yatkın, analitik düşünebilen, müşteri odaklı,Erkek adaylar için askerliğini yapmış
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Arge Teknik Dokumantasyon Uzmanı İstanbul(Asya) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Arge Teknik Dokumantasyon UzmanıBerko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
-Üniversitelerin Eczacılık Bölümlerinden mezun,-İlaç sektöründe yetişmiş, en az 3 yıl Ar&Ge veya Ruhsatlandırma alanında tecrübeli-İyi derecede İngilizce bilen
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Ürün Tanıtım Temsilcisi (Ankara) Ankara Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Ürün Tanıtım Temsilcisi (Ankara)Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversite mezunu, Yetiştirilme üzere veya deneyimli, B tipi sürücü belgesi ve sürüş deneyimine sahip, Seyahat engeli olmayan, Ankara'da ikamet eden, Askerliğini yapmış (erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Tıbbi Satış Temsilcisi (İZMİR) İzmir Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Tıbbi Satış Temsilcisi (İZMİR)Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversite mezunu, Yetiştirilmek üzere veya deneyimli, B tipi sürücü belgesi ve sürüş deneyimine sahip, Seyahat engeli olmayan, İzmir' de ikamet eden, Askerliğini yapmış (erkek adaylar için).
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Tıbbı Satış Temsilcisi (Avrupa) İstanbul(Avr.) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Tıbbı Satış Temsilcisi (Avrupa)Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversite mezunu, Yetiştirilmek üzere veya deneyimli, B tipi sürücü belgesi ve sürüş deneyimine sahip, Seyahat engeli olmayan, İstanbul Avrupa yakasında ikamet eden, Askerliğini yapmış (erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Zorunlu Üniversite Stajyeri - Yaz İstanbul(Asya) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Zorunlu Üniversite Stajyeri - YazBerko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
* Üniversitelerin İktisadi İdari Bilimler Fakülteleri'nde okumakta olan,* Üniversite tarafından staj zorunluluğu bulunan,* İletişim yeteneği güçlü,* Takım çalışmasına yatkın,* Öğrenmeye istekli,* MS Office programlarını etkin bir şekilde kullanabilen* Stajı zorunlu olmayan ve ön yazıda staj süresi belirtmeyen başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
Stajyer        İlan Detayı
Kapsül Dolum Operatörü İstanbul(Asya) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Kapsül Dolum OperatörüBerko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
- İlaç üretim hatlarının Kapsül Dolum bölümünde en az 3 yıl tecrübe kazanmış,- Teknik alt yapıya sahip, problemleri önleyici ve çözüm üretici rol alabilecek,- Yoğun iş temposuna uyumlu,- İnsan ilişkilerinde başarılı, özverili ve bilinçli,- Askerlik görevini tamamlamış- Anadolu yakasında ikamet eden.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı