Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş. 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1984
BERKO İLAÇ ve KİMYA SAN. A.Ş. 


 

Berko İlaç ve Kimya San.Ltd.Şti, eczacı Berat Beran tarafından önceleri Diyarbakır’da “Beran Laboratuarı”  adı ile kuruldu. Birkaç yıl sonra, 1984’te İstanbul’da Berko İlaç olarak faaliyete geçti.  Galenik preparat üretimiyle faaliyete başlayan Berko İlaç kısa bir süre sonra entegre bir fabrikada tedavi edici özelliği olan ilaçların üretimine başladı. 2000’li yıllara girerken Berko İlaç, ülkede ihtiyaç duyulan yeni moleküllerin ruhsatlandırılması çalışmalarına başladı. Bu çerçevede çinko minerali içeren ZİNCO isimli ürünlerin çeşitli formları Türk Tıbbının hizmetine sunuldu.
 
2005 yılında Berko İlaç Sultanbeyli üretim tesisinin inşaatına başlandı. Bu modern üretim tesis, cGMP gereklilikleri göz önünde bulundurularak dizayn edilmiştir. cGMP gerekliliklerinin sıkı bir şekilde uygulandığı, ürün, çevre ve çalışan güvenliğinin ön planda tutulduğu bir üretim tesisi anlayışı hedeflenmiştir. Berko İlaç Sultanbeyli üretim tesisi Ağustos 2008 yılında üretim iznini alarak faaliyete geçmiştir. (FAZ I). İş hacminin artması ve fason üretim yapan firmaların isteklerinin karşılanabilmesi için yeni binanın (FAZ II) inşaatına başlanmış ve Eylül 2011 yılında tamamlanmıştır. Yeni bina Ekim 2011 yılında üretim iznini alarak faaliyete geçmiştir. Şuan Faz III üretim tesisinin inşaatı devam etmektedir.
 
Berko İlaç üretim tesislerinde non-steril farmasötik preparatlar ve gıda takviyesi ürünler üretilmektedir. Bu tesislerde ambalaj malzemesi depo, hammadde depo, bitmiş ürün depoları bulunmakta olup üretim, ambalaj ve kalite kontrol faaliyetleri gerçekleştirilmektedir.
 
Aynı zamanda Takviye Edici Gıda Ürünlerinin analizini yapma onayı olan ilk ve tek akredite laboratuvara sahip ilaç firması Berko İlaç oldu.
 
Bugün Berko İlaç Üretim Tesisleri’nde, Sağlık Bakanlığı ruhsatlı farmasötik ürünlerin ve Tarım Bakanlığı’ndan ruhsatlı gıda takviyesi preparatların üretimi gerçekleştirilmektedir. Bu konuda sanayimize ciddi anlamda hizmet vermekteyiz ve bundan büyük bir mutluluk duymaktayız.
 

Faaliyet gösterdiği sektörler: İlaç Sanayi

Firma web sitesi: www.berko.com.tr


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 18.00


Sosyal ve Yan Haklar

Diğer: Diğer sosyal ve yan haklar


Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 11
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Ürün Tanıtım Temsilcisi (İstanbul Avrupa) İstanbul(Avr.) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Ürün Tanıtım Temsilcisi (İstanbul Avrupa)Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversite mezunu, Yetiştirilmek üzere veya deneyimli, B tipi sürücü belgesi ve sürüş deneyimine sahip, Seyahat engeli olmayan, İstanbul Avrupa yakasında ikamet eden, Askerliğini yapmış (erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Tıbbı Satış Temsilcisi (Tüm Türkiye) Adana, Ankara, ... Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Tıbbı Satış Temsilcisi (Tüm Türkiye)Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Gelişen ve Büyüyen Yeni Kadrolarda Tüm Türkiye Genelinde Tıbbi Satış Temsilcileri Aramaktayız Üniversite mezunu, Yetiştirilmek üzere veya deneyimli, B tipi sürücü belgesi ve sürüş deneyimine sahip, Seyahat engeli olmayan, Askerliğini yapmış (erkek adaylar için).
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Ürün Tanıtım Temsilcisi (Hatay) Hatay Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Ürün Tanıtım Temsilcisi (Hatay)Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversite mezunu, Yetiştirilmek üzere veya deneyimli, B tipi sürücü belgesi ve sürüş deneyimine sahip, Seyahat engeli olmayan, Hatay'da ikamet eden, Askerliğini yapmış (erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Tıbbi Satış Temsilcisi (KIRIKKALE) Kırıkkale Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Tıbbi Satış Temsilcisi (KIRIKKALE)Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversite mezunu, Yetiştirilmek üzere veya deneyimli, B tipi sürücü belgesine ve sürüş deneyimine sahip, Seyahat engeli olmayan, Kırıkkale ilinde  ikamet eden, Askerliğini yapmış (erkek adaylar için).
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Tıbbi Satış Temsilcisi (Kahramanmaraş) Kahramanmaraş Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Tıbbi Satış Temsilcisi (Kahramanmaraş)Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Genel Nitelikler: Üniversite mezunu, İlaç sektöründe tercihen 2 yıl deneyimli, B tipi sürücü belgesi ve sürüş deneyimine sahip, Seyahat engeli olmayan, Kahramanmaraş'da çalışabilecek, Askerliğini yapmış (erkek adaylar için).
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Ürün Tanıtım Temsilcisi (Çorum) Çorum Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Ürün Tanıtım Temsilcisi (Çorum)Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversite mezunu, İlaç sektöründe tercihen 2 yıl deneyimli, B tipi sürücü belgesi ve sürüş deneyimine sahip, Seyahat engeli olmayan, Çorum'da ikamet eden, Askerliğini yapmış (erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Tıbbi Satış Temsilcisi (KAYSERİ) Kayseri Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Tıbbi Satış Temsilcisi (KAYSERİ)Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversite mezunu, İlaç sektöründe tercihen 2 yıl deneyimli, B tipi sürücü belgesi ve sürüş deneyimine sahip, Seyahat engeli olmayan, Kayseri'de çalışabilecek, Askerliğini yapmış (erkek adaylar için).
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Numune Alma ve Ambalaj Personeli İstanbul(Asya) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Numune Alma ve Ambalaj PersoneliBerko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
En az Lise mezunu, Kalite Kontrol Bölümünde GMP ve İş sağlığı  ve Güvenliği Kurallarına uygun olarak çalışacak Numune Alma Odasının Temizliklerini yapmak Hammadde/Primer Ambalaj Malzemesi Numune Alınmasına yardımcı olmak Ambalaj Malzemelerinden numune almak, analizlerini yapmak ve kayıtlarını tutmak GMP ye uygun dokümantasyon yapmaktan sorumlu olacaktır. Ekip çalışmasına uyum sağlayabilecek, Yoğun tempoda çalışabilecek Askerlik görevini tamamlamış (erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Üretim Şefi İstanbul(Asya) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üretim ŞefiBerko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversitelerin Kimya / Kimya Mühendisliği bölümlerinden mezun, İlaç sektöründe üretim birimlerinde minumum 5 yıl deneyimli, İmalat ve hat uygulamalarında verimlilik arttırıcı çalışmaları yürütecek, Tercihen yalın üretim teknikleri konusunda deneyimli, SAP ERP uygulamaları konusunda deneyimli, Microsoft Office programlarına hakim, Ekip çalışmasına yatkın, sonuç odaklı, planlama ve organizasyon yeteneği gelişmiş, Analitik düşünen ve üretim süreçlerinde oluşan problemlere sürekli iyileştirme bakış açısıyla hızlı ve etkin çözümler sunan, İngilizce bilen, Anadolu yakasında ikamet eden, Askerlik görevini yapmış erkek adaylar.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
İş Geliştirme Uzmanı İstanbul(Asya) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
İş Geliştirme UzmanıBerko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Qualifications: Holds a BSc or BA Degree and has at least 2 years of experience in pharmaceutical business development department, A general understanding and knowledge of principles and practices of the pharmaceutical processes, Analytical minded, good in time management, planning, organizing and follow-up of different tasks at the same time, Is attentive to detail, flexible, open to suggestions, Good project management skills, Familiar with IMS database and MS Office applications, Excellent written and verbal communication skills, Able to work effectively with multidisciplinary teams, Excellent knowledge of English,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Ürün Tanıtım Temsilcisi (İzmir) İzmir Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Ürün Tanıtım Temsilcisi (İzmir)Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversite mezunu, İlaç sektöründe tercihen 2 yıl deneyimli, B tipi sürücü belgesi ve sürüş deneyimine sahip, Seyahat engeli olmayan, İzmir'de ikamet eden, Askerliğini yapmış (erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı