Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş. 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1984
BERKO İLAÇ ve KİMYA SAN. A.Ş. 


 

Berko İlaç ve Kimya San.Ltd.Şti, eczacı Berat Beran tarafından önceleri Diyarbakır’da “Beran Laboratuarı”  adı ile kuruldu. Birkaç yıl sonra, 1984’te İstanbul’da Berko İlaç olarak faaliyete geçti.  Galenik preparat üretimiyle faaliyete başlayan Berko İlaç kısa bir süre sonra entegre bir fabrikada tedavi edici özelliği olan ilaçların üretimine başladı. 2000’li yıllara girerken Berko İlaç, ülkede ihtiyaç duyulan yeni moleküllerin ruhsatlandırılması çalışmalarına başladı. Bu çerçevede çinko minerali içeren ZİNCO isimli ürünlerin çeşitli formları Türk Tıbbının hizmetine sunuldu.
 
2005 yılında Berko İlaç Sultanbeyli üretim tesisinin inşaatına başlandı. Bu modern üretim tesis, cGMP gereklilikleri göz önünde bulundurularak dizayn edilmiştir. cGMP gerekliliklerinin sıkı bir şekilde uygulandığı, ürün, çevre ve çalışan güvenliğinin ön planda tutulduğu bir üretim tesisi anlayışı hedeflenmiştir. Berko İlaç Sultanbeyli üretim tesisi Ağustos 2008 yılında üretim iznini alarak faaliyete geçmiştir. (FAZ I). İş hacminin artması ve fason üretim yapan firmaların isteklerinin karşılanabilmesi için yeni binanın (FAZ II) inşaatına başlanmış ve Eylül 2011 yılında tamamlanmıştır. Yeni bina Ekim 2011 yılında üretim iznini alarak faaliyete geçmiştir. Şuan Faz III üretim tesisinin inşaatı devam etmektedir.
 
Berko İlaç üretim tesislerinde non-steril farmasötik preparatlar ve gıda takviyesi ürünler üretilmektedir. Bu tesislerde ambalaj malzemesi depo, hammadde depo, bitmiş ürün depoları bulunmakta olup üretim, ambalaj ve kalite kontrol faaliyetleri gerçekleştirilmektedir.
 
Aynı zamanda Takviye Edici Gıda Ürünlerinin analizini yapma onayı olan ilk ve tek akredite laboratuvara sahip ilaç firması Berko İlaç oldu.
 
Bugün Berko İlaç Üretim Tesisleri’nde, Sağlık Bakanlığı ruhsatlı farmasötik ürünlerin ve Tarım Bakanlığı’ndan ruhsatlı gıda takviyesi preparatların üretimi gerçekleştirilmektedir. Bu konuda sanayimize ciddi anlamda hizmet vermekteyiz ve bundan büyük bir mutluluk duymaktayız.
 

Faaliyet gösterdiği sektörler: İlaç Sanayi

Firma web sitesi: www.berko.com.tr


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 18.00


Sosyal ve Yan Haklar

Diğer: Diğer sosyal ve yan haklar


Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 11
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Ürün Tanıtım Temsilcisi (Ankara) Ankara Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Ürün Tanıtım Temsilcisi (Ankara)Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversite mezunu, İlaç sektöründe tercihen 2 yıl deneyimli, B tipi sürücü belgesi ve sürüş deneyimine sahip, Seyahat engeli olmayan, Ankara'da ikamet eden, Askerliğini yapmış (erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Ürün Tanıtım Temsilcisi (Antalya) Antalya Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Ürün Tanıtım Temsilcisi (Antalya)Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversite mezunu, İlaç sektöründe tercihen 2 yıl deneyimli, B tipi sürücü belgesi ve sürüş deneyimine sahip, Seyahat engeli olmayan, Antalya'da ikamet eden, Askerliğini yapmış (erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
İnsan Kaynakları Uzman Yardımcısı İstanbul(Asya) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
İnsan Kaynakları Uzman YardımcısıBerko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
• Üniversitelerin 4 yıllık lisans bölümlerinden mezun,• İnsan kaynaklarının seçme ve yerleştirme fonksiyonlarında minumum 2 yıl tecrübeli ve tercihen personel işlemleri,eğitim,performans değerlendirme,kariyer planlama,yetenek yönetimi İnsan Kaynakları fonksiyonlarının birinde bilgi  sahibi,• İş Kanunu ve SGK mevzuatında bilgili,• İnsan ilişkileri ve iletişim becerileri kuvvetli,• MS Office programlarını kullanabilen,• ERP programlarını bilen, tercihen SAP HR modülünü kullanmış,• İngilizce bilen,• İş takibi kuvvetli, dikkatli, disiplinli, detaylara önem veren, sonuç odaklı,• Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.• İstanbul / Anadolu yakasında ikamet eden.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Ürün Tanıtım Temsilcisi (İzmir) İzmir Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Ürün Tanıtım Temsilcisi (İzmir)Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversite mezunu, İlaç sektöründe tercihen 2 yıl deneyimli, B tipi sürücü belgesi ve sürüş deneyimine sahip, Seyahat engeli olmayan, İzmir'de ikamet eden, Askerliğini yapmış (erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Ürün Tanıtım Temsilcisi (Manisa) Manisa Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Ürün Tanıtım Temsilcisi (Manisa)Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversite mezunu, İlaç sektöründe tercihen 2 yıl deneyimli, B tipi sürücü belgesi ve sürüş deneyimine sahip, Seyahat engeli olmayan, Manisa'da ikamet eden, Askerliğini yapmış (erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Kalite Güvence Dökümantasyon Uzmanı İstanbul(Asya) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Kalite Güvence Dökümantasyon UzmanıBerko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Kalite Güvence Bölümünde minimum 3 yıllık deneyim sahibi olmak, Kalite Güvence dokümantasyon sistemine hakim olmak, İyi seviyede İngilizce bilmek, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış olmak,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Analitik Geliştirme Uzmanı İstanbul(Asya) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Analitik Geliştirme UzmanıBerko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversitelerin Eczacılık, Kimya Mühendisliği veya Kimya bölümlerinden mezun, İlaç sektöründe analitik metod geliştirme, metod validasyonu, stabilite analizleri alanlarında en az 3 yıl deneyim sahibi, İyi derecede İngilizce bilen, MS Office uygulamalarına hakim, Takım çalışmasına yatkın, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Ruhsatlandırma Uzmanı İstanbul(Asya) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Ruhsatlandırma UzmanıBerko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversitelerin Eczacılık, Kimya ve Kimya Mühendisliği bölümlerinden mezun, En az 2 yıllık Ruhsatlandırma deneyimine sahip, İyi derecede İngilizce bilgisine sahip, İnsan ilişkilerinde başarılı, iletişime açık, detaylara dikkat eden, takım çalışmasına yatkın, sonuç odaklı İstanbul Anadolu Yakası'nda ikamet eden
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Ürün Tanıtım Temsilcisi (Gaziantep) Gaziantep Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Ürün Tanıtım Temsilcisi (Gaziantep)Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversite mezunu, İlaç sektöründe tercihen 2 yıl deneyimli, B tipi sürücü belgesi ve sürüş deneyimine sahip, Seyahat engeli olmayan, Gaziantep'te ikamet eden, Askerliğini yapmış (erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Üretim Planlama Uzmanı İstanbul(Asya) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üretim Planlama UzmanıBerko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversitelerin Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun,İlaç sektöründe benzer pozisyonda minimum 3 yıl tecrübeli,Üretim için gerekli hammadde ve diğer yardımcı malzemeleri planlayacak,Etkin takip ve raporlama becerisine sahip, çözüm odaklı çalışabilecek,SAP PP modülünü bilen ve aktif olarak kullanabilen,MS Office uygulamalarını etkin olarak kullanabilen,Tercihen iyi derecede İngilizce bilen,Anadolu yakasında ikamet eden. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Ürün Güvenliği Sorumlusu İstanbul(Asya) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Ürün Güvenliği SorumlusuBerko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversitelerin Eczacılık veya Tıp Fakültesi bölümlerinden mezun, En az 1 yıllık tecrübesi olan, TİTCK tarafından verilen Farmakovijilans Yetkilisi eğitim katılım sertifikasına sahip, Farmakovijilans üzerine yurt içi ve yurt dışında pratik ve teorik tecrübesi olan, İyi derecede İngilizce bilgisine sahip, MS Office programlarına hakim, İstanbul Anadolu Yakası'nda ikamet eden,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı