Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş. 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1984
BERKO İLAÇ ve KİMYA SAN. A.Ş. 


 

Berko İlaç ve Kimya San.Ltd.Şti, eczacı Berat Beran tarafından önceleri Diyarbakır’da “Beran Laboratuarı”  adı ile kuruldu. Birkaç yıl sonra, 1984’te İstanbul’da Berko İlaç olarak faaliyete geçti.  Galenik preparat üretimiyle faaliyete başlayan Berko İlaç kısa bir süre sonra entegre bir fabrikada tedavi edici özelliği olan ilaçların üretimine başladı. 2000’li yıllara girerken Berko İlaç, ülkede ihtiyaç duyulan yeni moleküllerin ruhsatlandırılması çalışmalarına başladı. Bu çerçevede çinko minerali içeren ZİNCO isimli ürünlerin çeşitli formları Türk Tıbbının hizmetine sunuldu.
 
2005 yılında Berko İlaç Sultanbeyli üretim tesisinin inşaatına başlandı. Bu modern üretim tesis, cGMP gereklilikleri göz önünde bulundurularak dizayn edilmiştir. cGMP gerekliliklerinin sıkı bir şekilde uygulandığı, ürün, çevre ve çalışan güvenliğinin ön planda tutulduğu bir üretim tesisi anlayışı hedeflenmiştir. Berko İlaç Sultanbeyli üretim tesisi Ağustos 2008 yılında üretim iznini alarak faaliyete geçmiştir. (FAZ I). İş hacminin artması ve fason üretim yapan firmaların isteklerinin karşılanabilmesi için yeni binanın (FAZ II) inşaatına başlanmış ve Eylül 2011 yılında tamamlanmıştır. Yeni bina Ekim 2011 yılında üretim iznini alarak faaliyete geçmiştir. Şuan Faz III üretim tesisinin inşaatı devam etmektedir.
 
Berko İlaç üretim tesislerinde non-steril farmasötik preparatlar ve gıda takviyesi ürünler üretilmektedir. Bu tesislerde ambalaj malzemesi depo, hammadde depo, bitmiş ürün depoları bulunmakta olup üretim, ambalaj ve kalite kontrol faaliyetleri gerçekleştirilmektedir.
 
Aynı zamanda Takviye Edici Gıda Ürünlerinin analizini yapma onayı olan ilk ve tek akredite laboratuvara sahip ilaç firması Berko İlaç oldu.
 
Bugün Berko İlaç Üretim Tesisleri’nde, Sağlık Bakanlığı ruhsatlı farmasötik ürünlerin ve Tarım Bakanlığı’ndan ruhsatlı gıda takviyesi preparatların üretimi gerçekleştirilmektedir. Bu konuda sanayimize ciddi anlamda hizmet vermekteyiz ve bundan büyük bir mutluluk duymaktayız.
 

Faaliyet gösterdiği sektörler: İlaç Sanayi

Firma web sitesi: www.berko.com.tr


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 18.00


Sosyal ve Yan Haklar

Diğer: Diğer sosyal ve yan haklar


Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 11
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Kıdemli Ürün Müdürü İstanbul(Avr.), ... Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Kıdemli Ürün MüdürüBerko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun,·         İlaç sektöründe Ürün Müdürü pozisyonunda en az 5 yıl deneyimi olan,·         İletişimi güçlü ve ikna becerisi yüksek,·         Stratejik ve Analitik düşünebilen,·         Planlama ve organizasyon yeteneği gelişmiş,·         Hedef, çözüm ve sonuç odaklı,·         Yaratıcılık yönü gelişmiş  ve iyi bir takım oyuncusu,·         İyi derecede İngilizce bilen,·         Seyahat engeli bulunmayan,·         Aktif araç kullanan,·         Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Üretim Müdürü İstanbul(Asya) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üretim MüdürüBerko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
·         Üniversitelerin Kimya, Kimya Mühendisliği ve Eczacılık bölümlerinden mezun·         İyi derecede İngilizce bilen·         Tercihen solid, likit ve yarı-katı ilaç üretimi konusunda tecrübeli·         Tercihen ilaç sektöründe en az 5 yıl üretim bölümlerinde yöneticilik deneyimi bulunan·         SAP ve MS Office uygulamalarını kullanabilen·         Karar verme, ekip yönetme, insan ilişkilerinde başarılı·         Analitik düşünebilen, çözüm odaklı ve takım çalışmasına yatkın·         Askerlik görevini tamamlamış (erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Pazarlama Müdürü İstanbul(Avr.), ... Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Pazarlama MüdürüBerko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversitelerin tercihen Tıp veya Eczacılık Fakültelerinden mezun,İlaç sektöründe Pazarlama Müdürü pozisyonunda en az 5 yıl deneyime sahipİyi derecede İngilizce bilgisine sahip,Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,Seyahat engeli bulunmayan,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Inproses Kontrol Analisti İstanbul(Asya) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Inproses Kontrol AnalistiBerko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Kimya veya Kimya Mühendisliği bölümlerinden mezun, Benzer pozisyonda 1-2 yıl tecrübe sahibi, Laboratuvar makine ve cihazlarını kullanabilecek, Esnek çalışma saatleriyle çalışabilecek, Anadolu Yakası'nda ikamet eden, Askerlik görevini tamamlamış (erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Tıbbı Satış Temsilcisi (Bursa) Bursa Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Tıbbı Satış Temsilcisi (Bursa)Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversite mezunu, İlaç sektöründe tercihen deneyimli, B tipi sürücü belgesi ve sürüş deneyimine sahip, Seyahat engeli olmayan, Bursa ilinde ikamet eden, Askerliğini yapmış (erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Ambalaj Sorumlusu İstanbul(Asya) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Ambalaj SorumlusuBerko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversitelerin veya meslek yüksek okullarının Kimya bölümlerinden mezun,Primer ve sekonder ambalaj girdi malzemeleri kontrollerinde 2 yıl deneyimli, Sorumluluk sahibi, dikkatli ve planlı çalışma düzenine sahip,Esnek çalışma saatlerine ve yoğun çalışma temposuna uyum sağlayabilecek,Anadolu yakasında ikamet eden,Askerlik görevini tamamlamış (Erkek adaylar için).
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Proses Mühendisi İstanbul(Asya) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Proses MühendisiBerko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversitelerin Kimya veya Kimya Mühendisliği bölümlerinden mezun, İlaç sektöründe minimum 2 yıl deneyimli, İlaç üretim süreçlerini takip edecek ve sonuçlarını raporlayacak, Tercihen İngilizce bilen, Microsoft Office programlarına hakim, Ekip çalışmasına yatkın, yönetsel kabiliyetleri olan, Yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek, Askerlik hizmetini tamamlamış (erkek adaylar için), Anadolu yakasında ikamet eden.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Kalite Kontrol Analisti İstanbul(Asya) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Kalite Kontrol AnalistiBerko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversitelerin Kimya veya Kimya Mühendisliği bölümünden mezun, İlaç sektöründe benzer pozisyonda en az 3 yıl deneyimli, Ekip çalışmasına uyum sağlayabilecek, Analitik düşünme ve araştırma yeteneğine sahip, Yoğun çalışma ortamına uyum sağlayabilecek, Vardiya sisteminde görev alacak, Literatür takip etme becerisi olan, İyi seviyede İngilizce bilen, MS Office programlarını iyi seviyede kullanabilen, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
AR-GE Teknik Dokumantasyon Uzmanı İstanbul(Asya) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
AR-GE Teknik Dokumantasyon UzmanıBerko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
-Üniversitelerin Eczacılık Bölümlerinden mezun,-İlaç sektöründe yetişmiş, en az 3 yıl Ar&Ge veya Ruhsatlandırma alanında tecrübeli-İyi derecede İngilizce bilen
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Araştırma Geliştirme / AR-GE Uzmanı İstanbul(Asya) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Araştırma Geliştirme / AR-GE UzmanıBerko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversitelerin Kimya veya Kimya Mühendisliği bölümlerinden mezun,İlaç sektöründe analitik metod geliştirme, validasyon alanlarında 3 yıl tecrübeli,Analitik cihazların kullanımına hakim,İyi derecede İngilizce bilen,Takım çalışmasına yatkın,Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Üretim Planlama Uzmanı İstanbul(Asya) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üretim Planlama UzmanıBerko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversitelerin Endüstri Mühendisliği/İşletme/Kimya Mühendisliği bölümlerinden mezun,En az 3 yıl Üretim Planlama deneyimine sahip,SAP MM/PP modül bilgisine sahip,Malzeme siparişinden ürünün sevkiyatına kadar ki süreçlerde aktif rol oynayacak,Etkin takip ve raporlama becerisine sahip, çözüm odaklı çalışabilecek, iletişimi kuvvetli,MS Office uygulamalarını etkin olarak kullanabilen,Tercihen iyi derecede İngilizce bilen,Anadolu yakasında ikamet eden.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı