Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş. 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1984
BERKO İLAÇ ve KİMYA SAN. A.Ş. 


 

Berko İlaç ve Kimya San.Ltd.Şti, eczacı Berat Beran tarafından önceleri Diyarbakır’da “Beran Laboratuarı”  adı ile kuruldu. Birkaç yıl sonra, 1984’te İstanbul’da Berko İlaç olarak faaliyete geçti.  Galenik preparat üretimiyle faaliyete başlayan Berko İlaç kısa bir süre sonra entegre bir fabrikada tedavi edici özelliği olan ilaçların üretimine başladı. 2000’li yıllara girerken Berko İlaç, ülkede ihtiyaç duyulan yeni moleküllerin ruhsatlandırılması çalışmalarına başladı. Bu çerçevede çinko minerali içeren ZİNCO isimli ürünlerin çeşitli formları Türk Tıbbının hizmetine sunuldu.
 
2005 yılında Berko İlaç Sultanbeyli üretim tesisinin inşaatına başlandı. Bu modern üretim tesis, cGMP gereklilikleri göz önünde bulundurularak dizayn edilmiştir. cGMP gerekliliklerinin sıkı bir şekilde uygulandığı, ürün, çevre ve çalışan güvenliğinin ön planda tutulduğu bir üretim tesisi anlayışı hedeflenmiştir. Berko İlaç Sultanbeyli üretim tesisi Ağustos 2008 yılında üretim iznini alarak faaliyete geçmiştir. (FAZ I). İş hacminin artması ve fason üretim yapan firmaların isteklerinin karşılanabilmesi için yeni binanın (FAZ II) inşaatına başlanmış ve Eylül 2011 yılında tamamlanmıştır. Yeni bina Ekim 2011 yılında üretim iznini alarak faaliyete geçmiştir. Şuan Faz III üretim tesisinin inşaatı devam etmektedir.
 
Berko İlaç üretim tesislerinde non-steril farmasötik preparatlar ve gıda takviyesi ürünler üretilmektedir. Bu tesislerde ambalaj malzemesi depo, hammadde depo, bitmiş ürün depoları bulunmakta olup üretim, ambalaj ve kalite kontrol faaliyetleri gerçekleştirilmektedir.
 
Aynı zamanda Takviye Edici Gıda Ürünlerinin analizini yapma onayı olan ilk ve tek akredite laboratuvara sahip ilaç firması Berko İlaç oldu.
 
Bugün Berko İlaç Üretim Tesisleri’nde, Sağlık Bakanlığı ruhsatlı farmasötik ürünlerin ve Tarım Bakanlığı’ndan ruhsatlı gıda takviyesi preparatların üretimi gerçekleştirilmektedir. Bu konuda sanayimize ciddi anlamda hizmet vermekteyiz ve bundan büyük bir mutluluk duymaktayız.
 

Faaliyet gösterdiği sektörler: İlaç Sanayi

Firma web sitesi: www.berko.com.tr


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 18.00


Sosyal ve Yan Haklar

Diğer: Diğer sosyal ve yan haklar


Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 12
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Tıbbı Satış Temsilcisi (Şanlıurfa) Şanlıurfa Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Tıbbı Satış Temsilcisi (Şanlıurfa)Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversite mezunu, Yetiştirilmek üzere veya deneyimli, B tipi sürücü belgesi ve sürüş deneyimine sahip, Seyahat engeli olmayan, Şanlıurfa'da ikamet eden, Askerliğini yapmış (erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Tıbbi Satış Temsilcisi (Samsun) Samsun Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Tıbbi Satış Temsilcisi (Samsun)Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversite mezunu, Yetiştirilmek üzere veya deneyimli, B tipi sürücü belgesi ve sürüş deneyimine sahip, Seyahat engeli olmayan, Samsun'da ikamet eden, Askerliğini yapmış (erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Tıbbi Satış Temsilcisi (İstanbul Asya) İstanbul(Asya) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Tıbbi Satış Temsilcisi (İstanbul Asya)Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversite mezunu, Yetiştirilmek üzere veya deneyimli, B tipi sürücü belgesi ve sürüş deneyimine sahip, Seyahat engeli olmayan, İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden, Askerliğini yapmış (erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Tıbbı Satış Temsilcisi (Avrupa) İstanbul(Avr.) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Tıbbı Satış Temsilcisi (Avrupa)Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversite mezunu, Yetiştirilmek üzere veya deneyimli, B tipi sürücü belgesi ve sürüş deneyimine sahip, Seyahat engeli olmayan, İstanbul Avrupa yakasında ikamet eden, Askerliğini yapmış (erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
AR-GE Formülasyon Geliştirme Şefi İstanbul(Asya) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
AR-GE Formülasyon Geliştirme ŞefiBerko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
-Üniversitelerin Kimya/Kimya Mühendisliği, tercihen Eczacılık Bölümlerinden mezun-İlaç sektöründe yetişmiş, en az 5 yıl Ar&Ge ürün geliştirme süreçlerinde tecrübeli, tercihen yönetici pozisyonunda en az 2 yıl tecrübeli-Formülasyon geliştirme, proses optimizasyonu, validasyonu konularında tecrübeli-Formülasyon geliştirme alanında TR, EU ve US regülasyonlarına hakim
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Kalite Kontrol Teknisyeni İstanbul(Asya) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Kalite Kontrol TeknisyeniBerko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
MYO’nın Kimya veya Kimya Teknolojisi bölümünden mezun,İlaç sektöründe benzer pozisyonda 1-2 yıl deneyimli,Laboratuar makine ve cihazlarını kullanabilecek,Ekip çalışmasına uyum sağlayabilecek,Analitik düşünme ve araştırma yeteneğine sahip,Yoğun çalışma ortamına uyum sağlayabilecek,Vardiya sisteminde görev alacak,Anadolu Yakası’nda ikamet eden,Askerlik görevini tamamlamış (Erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Business Development Manager İstanbul(Asya) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Business Development ManagerBerko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Qualifications:Holds a BSc or BA Degree and has at least 8 years of experience in pharmaceutical business development department,A general understanding and knowledge of principles and practices of the pharmaceutical processes,Analytical minded, good in time management, planning, organizing and follow-up of different tasks at the same time,Is attentive to detail, flexible, open to suggestions,Good project management skills,Familiar with IMS database and MS Office applications,Excellent written and verbal communication skills,Able to work effectively with multidisciplinary teams,Excellent knowledge of English,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 8 yıl tecrübe İlan Detayı
Kalite Kontrol Analisti İstanbul(Asya) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Kalite Kontrol AnalistiBerko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversitelerin Kimya veya Kimya Mühendisliği bölümünden mezun, İlaç sektöründe benzer pozisyonda en az 3 yıl deneyimli, Ekip çalışmasına uyum sağlayabilecek, Analitik düşünme ve araştırma yeteneğine sahip, Yoğun çalışma ortamına uyum sağlayabilecek, Vardiya sisteminde görev alacak, Literatür takip etme becerisi olan, İyi seviyede İngilizce bilen, MS Office programlarını iyi seviyede kullanabilen, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
İş Geliştirme Uzmanı İstanbul(Asya) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
İş Geliştirme UzmanıBerko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Qualifications:Holds a BSc or BA Degree and has at least 2 years of experience in pharmaceutical business development department,A general understanding and knowledge of principles and practices of the pharmaceutical processes,Analytical minded, good in time management, planning, organizing and follow-up of different tasks at the same time,Is attentive to detail, flexible, open to suggestions,Good project management skills,Familiar with IMS database and MS Office applications,Excellent written and verbal communication skills,Able to work effectively with multidisciplinary teams,Excellent knowledge of English,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Satınalma Asistanı (İşkur İşbaşı Projesi) İstanbul(Asya) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Satınalma Asistanı (İşkur İşbaşı Projesi)Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
İşkur İşbaşı Eğitim Programı dahilinde  Dış Ticaret Departmanına da destek verecek personel için aranılan kriterler;
Dönemsel / Proje bazlı        İlan Detayı
Tablet Baskı Operatörü İstanbul(Asya) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Tablet Baskı OperatörüBerko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
- İlaç üretim hatlarının Tablet Baskı bölümünde en az 3 yıl tecrübe kazanmış,- Teknik alt yapıya sahip, problemleri önleyici ve çözüm üretici rol alabilecek,- Yoğun iş temposuna uyumlu,- İnsan ilişkilerinde başarılı, özverili ve bilinçli,- Askerlik görevini tamamlamış- Anadolu yakasında ikamet eden.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Kapsül Dolum Operatörü İstanbul(Asya) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Kapsül Dolum OperatörüBerko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
- İlaç üretim hatlarının Kapsül Dolum bölümünde en az 3 yıl tecrübe kazanmış,- Teknik alt yapıya sahip, problemleri önleyici ve çözüm üretici rol alabilecek,- Yoğun iş temposuna uyumlu,- İnsan ilişkilerinde başarılı, özverili ve bilinçli,- Askerlik görevini tamamlamış- Anadolu yakasında ikamet eden.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı