Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş. 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1984
BERKO İLAÇ ve KİMYA SAN. A.Ş. 


 

Berko İlaç ve Kimya San.Ltd.Şti, eczacı Berat Beran tarafından önceleri Diyarbakır’da “Beran Laboratuarı”  adı ile kuruldu. Birkaç yıl sonra, 1984’te İstanbul’da Berko İlaç olarak faaliyete geçti.  Galenik preparat üretimiyle faaliyete başlayan Berko İlaç kısa bir süre sonra entegre bir fabrikada tedavi edici özelliği olan ilaçların üretimine başladı. 2000’li yıllara girerken Berko İlaç, ülkede ihtiyaç duyulan yeni moleküllerin ruhsatlandırılması çalışmalarına başladı. Bu çerçevede çinko minerali içeren ZİNCO isimli ürünlerin çeşitli formları Türk Tıbbının hizmetine sunuldu.
 
2005 yılında Berko İlaç Sultanbeyli üretim tesisinin inşaatına başlandı. Bu modern üretim tesis, cGMP gereklilikleri göz önünde bulundurularak dizayn edilmiştir. cGMP gerekliliklerinin sıkı bir şekilde uygulandığı, ürün, çevre ve çalışan güvenliğinin ön planda tutulduğu bir üretim tesisi anlayışı hedeflenmiştir. Berko İlaç Sultanbeyli üretim tesisi Ağustos 2008 yılında üretim iznini alarak faaliyete geçmiştir. (FAZ I). İş hacminin artması ve fason üretim yapan firmaların isteklerinin karşılanabilmesi için yeni binanın (FAZ II) inşaatına başlanmış ve Eylül 2011 yılında tamamlanmıştır. Yeni bina Ekim 2011 yılında üretim iznini alarak faaliyete geçmiştir. Şuan Faz III üretim tesisinin inşaatı devam etmektedir.
 
Berko İlaç üretim tesislerinde non-steril farmasötik preparatlar ve gıda takviyesi ürünler üretilmektedir. Bu tesislerde ambalaj malzemesi depo, hammadde depo, bitmiş ürün depoları bulunmakta olup üretim, ambalaj ve kalite kontrol faaliyetleri gerçekleştirilmektedir.
 
Aynı zamanda Takviye Edici Gıda Ürünlerinin analizini yapma onayı olan ilk ve tek akredite laboratuvara sahip ilaç firması Berko İlaç oldu.
 
Bugün Berko İlaç Üretim Tesisleri’nde, Sağlık Bakanlığı ruhsatlı farmasötik ürünlerin ve Tarım Bakanlığı’ndan ruhsatlı gıda takviyesi preparatların üretimi gerçekleştirilmektedir. Bu konuda sanayimize ciddi anlamda hizmet vermekteyiz ve bundan büyük bir mutluluk duymaktayız.
 

Faaliyet gösterdiği sektörler: İlaç Sanayi

Firma web sitesi: www.berko.com.tr


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 18.00


Sosyal ve Yan Haklar

Diğer: Diğer sosyal ve yan haklar


Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 19
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Tıbbi Satış Temsilcisi (SAMSUN) Samsun Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Tıbbi Satış Temsilcisi (SAMSUN)Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversite mezunu, İlaç sektöründe tercihen 2 yıl deneyimli, B tipi sürücü belgesi ve sürüş deneyimine sahip, Seyahat engeli olmayan, Samsun 'da ikamet eden, Askerliğini yapmış (erkek adaylar için).
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Ürün Tanıtım Temsilcisi (Trabzon) Trabzon Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Ürün Tanıtım Temsilcisi (Trabzon)Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversite mezunu, İlaç sektöründe tercihen 2 yıl deneyimli, B tipi sürücü belgesi ve sürüş deneyimine sahip, Seyahat engeli olmayan, Trabzon'da ikamet eden, Askerliğini yapmış (erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Üretim Planlama Mühendisi İstanbul(Asya) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üretim Planlama MühendisiBerko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversitelerin Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun,Üretim için gerekli hammadde ve diğer yardımcı malzemeleri planlayacak,Etkin takip ve raporlama becerisine sahip, çözüm odaklı çalışabilecek,ERP progamlarında bilgili ve tecrübeli,MS Office uygulamalarını etkin olarak kullanabilen,Tercihen iyi derecede İngilizce bilen,Anadolu yakasında ikamet eden. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Ürün Tanıtım Temsilcisi (Kayseri) Kayseri Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Ürün Tanıtım Temsilcisi (Kayseri)Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversite mezunu, İlaç sektöründe tercihen 2 yıl deneyimli, B tipi sürücü belgesi ve sürüş deneyimine sahip, Seyahat engeli olmayan, Kayseri'de ikamet eden, Askerliğini yapmış (erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Ürün Tanıtım Temsilcisi (İstanbul Avrupa) İstanbul(Avr.) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Ürün Tanıtım Temsilcisi (İstanbul Avrupa)Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversite mezunu, İlaç sektöründe tercihen 2 yıl deneyimli, B tipi sürücü belgesi ve sürüş deneyimine sahip, Seyahat engeli olmayan, İstanbul Avrupa yakasında ikamet eden, Askerliğini yapmış (erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Analitik Geliştirme Uzmanı İstanbul(Asya) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Analitik Geliştirme UzmanıBerko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversitelerin Eczacılık, Kimya Mühendisliği veya Kimya bölümlerinden mezun, İlaç sektöründe analitik metod geliştirme, metod validasyonu, stabilite analizleri alanlarında en az 3 yıl deneyim sahibi, İyi derecede İngilizce bilen, MS Office uygulamalarına hakim, Takım çalışmasına yatkın, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Ürün Tanıtım Temsilcisi (Eskişehir) Eskişehir Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Ürün Tanıtım Temsilcisi (Eskişehir)Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversite mezunu, İlaç sektöründe tercihen 2 yıl deneyimli, B tipi sürücü belgesi ve sürüş deneyimine sahip, Seyahat engeli olmayan, Eskişehir ilinde ikamet eden, Askerliğini yapmış (erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Ürün Tanıtım Temsilcisi (Ankara) Ankara Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Ürün Tanıtım Temsilcisi (Ankara)Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversite mezunu, İlaç sektöründe tercihen 2 yıl deneyimli, B tipi sürücü belgesi ve sürüş deneyimine sahip, Seyahat engeli olmayan, Ankara'da ikamet eden, Askerliğini yapmış (erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Ürün Tanıtım Temsilcisi (Konya) Konya Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Ürün Tanıtım Temsilcisi (Konya)Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversite mezunu, İlaç sektöründe tercihen 2 yıl deneyimli, B tipi sürücü belgesi ve sürüş deneyimine sahip, Seyahat engeli olmayan, Konya ilinde ikamet eden, Askerliğini yapmış (erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Ürün Tanıtım Temsilcisi (Antalya) Antalya Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Ürün Tanıtım Temsilcisi (Antalya)Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversite mezunu, İlaç sektöründe tercihen 2 yıl deneyimli, B tipi sürücü belgesi ve sürüş deneyimine sahip, Seyahat engeli olmayan, Antalya'da ikamet eden, Askerliğini yapmış (erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Tıbbi Satış Temsilcisi (KAYSERİ) Kayseri Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Tıbbi Satış Temsilcisi (KAYSERİ)Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversite mezunu, İlaç sektöründe tercihen 2 yıl deneyimli, B tipi sürücü belgesi ve sürüş deneyimine sahip, Seyahat engeli olmayan, Kayseri'de çalışabilecek, Askerliğini yapmış (erkek adaylar için).
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Ürün Tanıtım Temsilcisi (Çorum) Çorum Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Ürün Tanıtım Temsilcisi (Çorum)Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversite mezunu, İlaç sektöründe tercihen 2 yıl deneyimli, B tipi sürücü belgesi ve sürüş deneyimine sahip, Seyahat engeli olmayan, Çorum'da ikamet eden, Askerliğini yapmış (erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Ürün Tanıtım Temsilcisi (Tekirdağ) Tekirdağ Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Ürün Tanıtım Temsilcisi (Tekirdağ)Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversite mezunu, İlaç sektöründe tercihen 2 yıl deneyimli, B tipi sürücü belgesi ve sürüş deneyimine sahip, Seyahat engeli olmayan, Tekirdağ ilinde ikamet eden, Askerliğini yapmış (erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Kalite Güvence Dökümantasyon Uzmanı İstanbul(Asya) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Kalite Güvence Dökümantasyon UzmanıBerko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Kalite Güvence Bölümünde minimum 3 yıllık deneyim sahibi olmak, Kalite Güvence dokümantasyon sistemine hakim olmak, İyi seviyede İngilizce bilmek, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış olmak,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Proses Mühendisi İstanbul(Asya) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Proses MühendisiBerko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversitelerin Kimya / Kimya Mühendisliği bölümlerinden mezun, İlaç sektöründe üretim birimlerinde minumum 2 yıl deneyimli, İmalat ve hat uygulamalarında verimlilik arttırıcı çalışmaları yürütecek, Tercihen yalın üretim teknikleri konusunda deneyimli, SAP ERP uygulamaları konusunda deneyimli, Microsoft Office programlarına hakim, Ekip çalışmasına yatkın, sonuç odaklı, planlama ve organizasyon yeteneği gelişmiş, Analitik düşünen ve üretim süreçlerinde oluşan problemlere sürekli iyileştirme bakış açısıyla hızlı ve etkin çözümler sunan, Tercihen İngilizce bilen, Anadolu yakasında ikamet eden, Askerlik görevini yapmış erkek adaylar.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Kalite Kontrol Analisti İstanbul(Asya) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Kalite Kontrol AnalistiBerko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversitelerin Eczacılık, Kimya Mühendisliği veya Kimya Bölümünden mezun, İlaç sektöründe benzer pozisyonda en az 2 yıl deneyimli, Ekip çalışmasına uyum sağlayabilecek, Analitik düşünme ve araştırma yeteneğine sahip, Yoğun çalışma ortamına uyum sağlayabilecek, Vardiya sisteminde görev alacak, Literatür takip etme becerisi olan, İyi seviyede İngilizce bilen, MS Office programlarını iyi seviyede kullanabilen, Askerlik görevini tamamlamış (erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Üretim Elemanı İstanbul(Asya) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üretim ElemanıBerko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
  Endüstri Meslek Liseleri'nin elektrik / elektronik / makine bölümlerinden mezun, Anadolu yakasında ikamet eden, Askerlik görevini tamamlamış, Tercihen erkek. 
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Depo Personeli İstanbul(Asya) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Depo PersoneliBerko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
En az lise mezunu MS Office programlarına hakim En az B sınıfı sürücü belgesine sahip Askerlik hizmetini tamamlamış Anadolu yakasında ikamet eden
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Üretim Operatörü İstanbul(Asya) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üretim OperatörüBerko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Meslek lisesi veya meslek yüksek okulu mezunu, tercihen elektrik / elektronik / makine bölümlerinden mezun, Üretim fabrikalarının ilgili hatlarında operatörlük tecrübesi bulunan, Anadolu yakasında ikamet eden, Askerlik görevini tamamlamış, Erkek
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı