Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş. 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1984
BERKO İLAÇ ve KİMYA SAN. A.Ş. 


 

Berko İlaç ve Kimya San.Ltd.Şti, eczacı Berat Beran tarafından önceleri Diyarbakır’da “Beran Laboratuarı”  adı ile kuruldu. Birkaç yıl sonra, 1984’te İstanbul’da Berko İlaç olarak faaliyete geçti.  Galenik preparat üretimiyle faaliyete başlayan Berko İlaç kısa bir süre sonra entegre bir fabrikada tedavi edici özelliği olan ilaçların üretimine başladı. 2000’li yıllara girerken Berko İlaç, ülkede ihtiyaç duyulan yeni moleküllerin ruhsatlandırılması çalışmalarına başladı. Bu çerçevede çinko minerali içeren ZİNCO isimli ürünlerin çeşitli formları Türk Tıbbının hizmetine sunuldu.
 
2005 yılında Berko İlaç Sultanbeyli üretim tesisinin inşaatına başlandı. Bu modern üretim tesis, cGMP gereklilikleri göz önünde bulundurularak dizayn edilmiştir. cGMP gerekliliklerinin sıkı bir şekilde uygulandığı, ürün, çevre ve çalışan güvenliğinin ön planda tutulduğu bir üretim tesisi anlayışı hedeflenmiştir. Berko İlaç Sultanbeyli üretim tesisi Ağustos 2008 yılında üretim iznini alarak faaliyete geçmiştir. (FAZ I). İş hacminin artması ve fason üretim yapan firmaların isteklerinin karşılanabilmesi için yeni binanın (FAZ II) inşaatına başlanmış ve Eylül 2011 yılında tamamlanmıştır. Yeni bina Ekim 2011 yılında üretim iznini alarak faaliyete geçmiştir. Şuan Faz III üretim tesisinin inşaatı devam etmektedir.
 
Berko İlaç üretim tesislerinde non-steril farmasötik preparatlar ve gıda takviyesi ürünler üretilmektedir. Bu tesislerde ambalaj malzemesi depo, hammadde depo, bitmiş ürün depoları bulunmakta olup üretim, ambalaj ve kalite kontrol faaliyetleri gerçekleştirilmektedir.
 
Aynı zamanda Takviye Edici Gıda Ürünlerinin analizini yapma onayı olan ilk ve tek akredite laboratuvara sahip ilaç firması Berko İlaç oldu.
 
Bugün Berko İlaç Üretim Tesisleri’nde, Sağlık Bakanlığı ruhsatlı farmasötik ürünlerin ve Tarım Bakanlığı’ndan ruhsatlı gıda takviyesi preparatların üretimi gerçekleştirilmektedir. Bu konuda sanayimize ciddi anlamda hizmet vermekteyiz ve bundan büyük bir mutluluk duymaktayız.
 

Faaliyet gösterdiği sektörler: İlaç Sanayi

Firma web sitesi: www.berko.com.tr


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 18.00


Sosyal ve Yan Haklar

Diğer: Diğer sosyal ve yan haklar


Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 15
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
İş Geliştirme Uzmanı İstanbul(Asya) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
İş Geliştirme UzmanıBerko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Qualifications: Holds a BSc or BA Degree and has at least 2 years of experience in pharmaceutical business development department, A general understanding and knowledge of principles and practices of the pharmaceutical processes, Analytical minded, good in time management, planning, organizing and follow-up of different tasks at the same time, Is attentive to detail, flexible, open to suggestions, Good project management skills, Familiar with IMS database and MS Office applications, Excellent written and verbal communication skills, Able to work effectively with multidisciplinary teams, Excellent knowledge of English,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Bölge Müdürü (Ankara) Ankara Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Bölge Müdürü (Ankara)Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversite  mezunu, İlaç sektöründe en az 5 yıl bölge yöneticiliği yapmış, 40 yaşını aşmamış, Organizasyon, planlama ve koordinasyon becerilerine sahip, İnsan ilişkileri kuvvetli, takım çalışmasına yatkın, Ekip yönetimi konusunda başarılı, MS Office programları kullanımında yetkin, B sınıfı ehliyeti olan ve aktif araç kullanabilen, Seyahat engeli olmayan, Askerlik görevini tamamlamış (erkek adaylar için).
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Ürün Tanıtım Temsilcisi (İzmir) İzmir Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Ürün Tanıtım Temsilcisi (İzmir)Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversite mezunu, İlaç sektöründe tercihen 2 yıl deneyimli, B tipi sürücü belgesi ve sürüş deneyimine sahip, Seyahat engeli olmayan, İzmir'de ikamet eden, Askerliğini yapmış (erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Depo Personeli İstanbul(Asya) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Depo PersoneliBerko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
En az lise mezunu Askerlik hizmetini tamamlamış Anadolu yakasında ikamet eden
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Ürün Tanıtım Temsilcisi (Tekirdağ) Tekirdağ Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Ürün Tanıtım Temsilcisi (Tekirdağ)Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversite mezunu, İlaç sektöründe tercihen 2 yıl deneyimli, B tipi sürücü belgesi ve sürüş deneyimine sahip, Seyahat engeli olmayan, Tekirdağ ilinde ikamet eden, Askerliğini yapmış (erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
İnşaat Teknikeri İstanbul(Asya) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
İnşaat TeknikeriBerko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Yeni üretim alanımızın imalatlarinda görevlendirilmek üzere;  Meslek Yüksek Okullarının ilgili bölümlerinden mezun, Tercihen ilaç fabrikası alanında tecrübeli,  İnşaat teknikerliği deneyimi bulunan, Askerlik görevini tamamlamış (erkek adaylar için).
Dönemsel / Proje bazlı        İlan Detayı
Üretim Elemanı İstanbul(Asya) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üretim ElemanıBerko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
  Endüstri Meslek Liseleri'nin elektrik / elektronik / makine bölümlerinden mezun, Anadolu yakasında ikamet eden, Askerlik görevini tamamlamış, Tercihen erkek. 
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Ürün Tanıtım Temsilcisi (Gaziantep) Gaziantep Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Ürün Tanıtım Temsilcisi (Gaziantep)Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversite mezunu, İlaç sektöründe tercihen 2 yıl deneyimli, B tipi sürücü belgesi ve sürüş deneyimine sahip, Seyahat engeli olmayan, Gaziantep'te ikamet eden, Askerliğini yapmış (erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Tıbbi Satış Temsilcisi (Mersin) Mersin Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Tıbbi Satış Temsilcisi (Mersin)Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversite mezunu, İlaç sektöründe tercihen 2 yıl deneyimli, B tipi sürücü belgesi ve sürüş deneyimine sahip, Seyahat engeli olmayan, Mersin’de ikamet eden, Askerliğini yapmış (erkek adaylar için).
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Üretim Planlama Mühendisi İstanbul(Asya) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üretim Planlama MühendisiBerko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversitelerin Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun,Üretim için gerekli hammadde ve diğer yardımcı malzemeleri planlayacak,Etkin takip ve raporlama becerisine sahip, çözüm odaklı çalışabilecek,ERP progamlarında bilgili ve tecrübeli,MS Office uygulamalarını etkin olarak kullanabilen,Tercihen iyi derecede İngilizce bilen,Anadolu yakasında ikamet eden. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Ürün Tanıtım Temsilcisi (İstanbul Avrupa) İstanbul(Avr.) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Ürün Tanıtım Temsilcisi (İstanbul Avrupa)Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversite mezunu, İlaç sektöründe tercihen 2 yıl deneyimli, B tipi sürücü belgesi ve sürüş deneyimine sahip, Seyahat engeli olmayan, İstanbul Avrupa yakasında ikamet eden, Askerliğini yapmış (erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Analitik Geliştirme Uzmanı İstanbul(Asya) Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Analitik Geliştirme UzmanıBerko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversitelerin Eczacılık, Kimya Mühendisliği veya Kimya bölümlerinden mezun, İlaç sektöründe analitik metod geliştirme, metod validasyonu, stabilite analizleri alanlarında en az 3 yıl deneyim sahibi, İyi derecede İngilizce bilen, MS Office uygulamalarına hakim, Takım çalışmasına yatkın, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Ürün Tanıtım Temsilcisi (Eskişehir) Eskişehir Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Ürün Tanıtım Temsilcisi (Eskişehir)Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversite mezunu, İlaç sektöründe tercihen 2 yıl deneyimli, B tipi sürücü belgesi ve sürüş deneyimine sahip, Seyahat engeli olmayan, Eskişehir ilinde ikamet eden, Askerliğini yapmış (erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Ürün Tanıtım Temsilcisi (Ankara) Ankara Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Ürün Tanıtım Temsilcisi (Ankara)Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversite mezunu, İlaç sektöründe tercihen 2 yıl deneyimli, B tipi sürücü belgesi ve sürüş deneyimine sahip, Seyahat engeli olmayan, Ankara'da ikamet eden, Askerliğini yapmış (erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Tıbbi Satış Temsilcisi (KAYSERİ) Kayseri Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Tıbbi Satış Temsilcisi (KAYSERİ)Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.
Üniversite mezunu, İlaç sektöründe tercihen 2 yıl deneyimli, B tipi sürücü belgesi ve sürüş deneyimine sahip, Seyahat engeli olmayan, Kayseri'de çalışabilecek, Askerliğini yapmış (erkek adaylar için).
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı