BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. 

Şirket Bilgileri

www.bsh.com.tr 

 BSH Bosch und Siemens Hausgeraete
BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
 


BSH Bosch und Siemens Hausgeraete, 1967 yılında Robert Bosch GmbH Stuttgart ile Siemens AG Munich’in ortak girişimiyle kurulan, yıllık satışları altı milyar euro’yu aşan çok uluslu bir şirketler grubudur. Grubun çeşitli markaları altında pazarlanan ürünlerini, küçük ve büyük ev aletleri oluşturur.

Avrupa'nın lider, dünyanın üçüncü büyük beyaz eşya üreticisi olan BSH, Avrupa, Latin Amerika, Asya ve ABD dahil olmak üzere 15 ülkede 43 fabrika işletmektedir. 35 bin kişiyi aşan işgücüyle faaliyet gösterdiği ülkelerin ekonomik büyümelerine katkıda bulunur.

Avrupa'nın bir numaralı beyaz eşya şirketi olan BSH'nin Türkiye iştiraki olan BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., İstanbul merkez olmak üzere, Çerkezköy'de 450.000m2 büyüklüğündeki fabrikalarında buzdolabı, çamaşır makinesi, fırın ve bulaşık makinesi üretimi yapmaktadır. Yerel pazarlara olduğu kadar başta Avrupa olmak üzere tüm dünya ülkelerine ihracatı vardır.

BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., 1992 yılından bu yana Türkiye'ye yaptığı yatırımıyla, Türkiye'nin yabancı yatırımlı en büyük beyaz eşya şirketidir.

Markalarımız

Ana markaları arasında Avrupa'nın en cok tercih edilen markalarından Bosch ve Siemens yer alır. Özel markası Gaggenau ve yerel markası Profilo ile dünyanın en gözde markalarını sunan tek şirkettir. Güçlü bayi ağı yapısıyla yaklaşık 5000 noktada müşterilerine hizmet verir. Satış sonrası servisi ile Türkiye'nin en beğenilen müşteri servisini içinde bulundurur.

Değerlerimiz

Şirket olarak değerlere dayalı bir kültüre inanıyor ve bu kültürü, hızla gelişen bu endüstride başarımızı sürdürmemizde temel olarak görüyoruz. Değerlerimiz bizi birleştiriyor. Onları her gün yeniden yaşamak, ortak bağımızı ve ortak felsefemizi oluşturuyor.

 • Müşteri Odaklılık
 • Yaratıcılık
 • Değişime Açıklık
 • Proaktif Olmak
 • Sorumluluk
 • Doğruluk
 • Kültürel Çeşitliliğe Duyarlılık
 • Takım Ruhu

Vizyonumuz

BSH olarak vizyonumuz müşterilerimizin, bayilerimizin, tedarikçilerimizin ve çalışanlarımızın ilk tercihi olmaktır. 

İnsan Kaynakları

BSH Türkiye, kariyerini büyüyen, başarılı ve dinamik bir şirket yapısında devam ettirmek isteyenlerin tercihidir.

BSH’ye katıldığınızda, sürekli değişen ve gelişen, eğitime ve bilgiye önem veren, çevreci ve uluslararası bir topluluğun arasına katılır, profesyonelliği ve mükemmelliği hedef almış global bakış açısına sahip, ufku geniş bir yönetici grubuyla birararada olursunuz.

İşe Alma

Kurum olarak stratejik hedeflere ulaşabilmek ve vizyonumuzu yaşatabilmek için İnsan Kaynakları olarak işe alma sürecinde amacımız, işin gerektirdiği yetkinliklere sahip, bizlerle birlikte kariyer yapmaya gönül vermiş adayları “doğru işe en doğru insan“ prensibiyle değerlendirmektir. Fırsat eşitliği ilkesine bağlı olan BSH, ırk, dil, din ve cinsiyet ayrımı gözetmeksizin çalışanlarının kariyer gelişimlerine yön gösterici sistemler geliştirir.

Ücretlendirme

BSH, iş değerlendirmeye ve performansa bağlı ücretlendirme sistemini esas alır. Ücretlerin belirlenmesinde Türkiye’deki çokuluslu şirketlerin ücret düzeyleri ve pazar araştırmaları etkilidir. Yılda bir defa ücretler gözden geçirilir. Ödemeler, yılda 12 brüt maaş olarak yapılır. Ayrıca, hedeflere ve performansa dayalı bir prim sistemi mevcuttur.

Sosyal İmkanlar

BSH çalışanlarına değer verir ve çalışan memnuniyetine yönelik yan haklar sağlar. Bunların başında, modern bir çalışma ortamı ve çalışanlarımıza sağlanan özel sağlık sigortası gelir.  Ayrıca yemek ve ulaşım hizmetleri de BSH tarafından tüm çalışanlara sunulur.

Kurum içerisinde yer alan kulüpler ve benzeri faaliyetler; çevre gezileri, piknikler, periyodik bilgilendirme toplantıları olan “happy hour”lar gibi etkinlikler iş yaşamımızı renklendirir.  

Sosyal Kültürel Aktiviteler Kulübü (BSH SOKAK)

 • Fotoğrafçılık Kulübü
 • Yüzme Kulübü
 • Okuma Kulübü
 • Uçuş Kulübü
 • Folklor Kulübü
 • Etkinlik Kulübü
 • Takı Kulübü ...

Çalışma Düzeni

Genel çalışma saatleri haftada 45 saattir. Mesai saatleri Pazartesi-Cuma olmak üzere sabah 8:00 akşam 18:00 arasıdır. BSH’de zamanımızı daha iyi kullanabilmek ve verimliliği desteklemek amacıyla, esnek çalışma saatleri sistemi uygulanmaktadır.

Ücretli izinler için şirket politikası:

 • 1-5 yıl: 18 işgünü
 • 5-15 yıl: 22 işgünü
 • 15 yıl ve üzeri: 26 işgünüdür.

Eğitim ve Kariyer Olanakları

Kariyer ve gelişim planlarımızın amacı, yetkinlik ve becerilerdeki geliştirilmesi gereken alanları belirlemek, bu alanları geliştirerek çalışanlarımızın ve şirketimizin performansını desteklemektir.

Tüm çalışanlar, kurumun vizyon, misyon ve değerleri doğrultusunda belirlenmiş temel yetkinlikler çerçevesinde gelişime teşvik edilir. Periyodik aralıklarla değerlendirilen çalışanların eğitim ihtiyaçları ve gelişim planları yapılır.

BSH Türkiye’de şirket stratejileri ile uyumlu olarak, BSH-TR’nin gelecekteki yönetiminin devamlılığının sağlanması, Uluslararası BSH Yönetim Havuzları’nın desteklenmesi ve çalışanlara farklı kariyer fırsatları sunarak çalışan memnuniyeti ve bağlılığının arttırılmasıBSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 77
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Executive Assistant İstanbul(Asya) BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Executive AssistantBSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch and Siemens Home Appliances is searching for a Vice President Assistant to be employed in Ümraniye with the following qualifications:
 
University degree in related fields,
Fluent English knowledge is a must, German is an asset
Min. 2 years work experience,
Proficiency in MS Office applications,
Excellent communication, and interpersonal skills,
Excellent time management and prioritization skills
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Server Developer (.Net, MSSQL) İstanbul(Asya) BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Server Developer (.Net, MSSQL)BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch and Siemens Home Appliances is looking for a Server Developer (.NET, MSSQL) to be employed in Ümraniye Head Office with following qualifications;
Education: Bachelor/Master degree on Computer Engineering, Mathematic or comparable apprenticeship,
Experience: Microsoft IIS 7.5 Knowledge, Microsoft Windows 2008 Server, Microsoft SQL Server 2008 R2 Knowledge (Snapshot, Mirroring, Replication, Trace methods, Backup, Stored Procedures, Functions, Triggers, Performance Enhancement ),
High development skills with  Vb.Net,C#,Ado.Net,Vs.NET, Xml Web Services, TFS, HTML5,CSS3, JQuery, JQuery Mobile, PhoneGap knowledge,
Work as a team member in at least one enterprise project (analysis, database design, application architecture design, reporting and development),
4 years and over development experience at MS SQL Server with Web/ Mobile Application,
Have been involved object oriented programming at business models with complex data structure,
Retail systems experience at different system (SAP, non SAP),
Individual: Personal skills and affinity to work in a 'virtual' and global team,
Analytical and methodical approach,
Be able to take initiative when needed,
Advanced in written and spoken English,
Solution oriented and constructive,
Analyze problems from different perspective , interrogator,
Strong communication skills, be able to work with team member in compliance,
Open to learning and self- development.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Market and Consumer Intelligence Responsible İstanbul(Asya) BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Market and Consumer Intelligence ResponsibleBSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch and Siemens Home Appliances is searching for Market and Consumer Intelligence Responsible to be employed in Marketing Department in Ümraniye.
Bachelor's Degree,
1-3 years of experience in market research or other related marketing functions,
Excellent command of English, both written and spoken,
Excellent command of MS Office Tools,
Strong quantitative and analytical skills,
Strong follow up skills,
Enthusiasm for learning,
Innovative.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Junior SAP Module Responsible İstanbul(Avr.), ... BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Junior SAP Module ResponsibleBSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch and Siemens Home Appliances is looking for a Junior SAP Module Responsible to be employed in Çerkezköy Factory with following qualifications:
 
Education: Completed university studies in the field of (business) information  technology, (business) engineering or comparable studies,
Experience: Fresh graduates will be evaluated. SAP related experience will be appreciated,
Individual: Team player, high mobility, high level of commitment, able to work under pressure, initiative, communication,skills, analytic skills, high willingness for learning, open-mindedness for new ideas and challenges,
Specific knowledge:  Good knowledge of English language; Programming knowledge (ABAP).
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Production Planning Engineer Tekirdağ BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Production Planning EngineerBSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch and Siemens Home Appliances is searching for a Production Planning Enginner to be employed in Çerkezköy Plants with the following qualifications:
 
University degree in engineering departments,
Minimum 1-2 years of experience in production planning and/or logistics management,
Fluent English knowledge is a must, German knowledge is an asset,
Knowledge of SAP PP module is an asset,
Knowledge of MS Office programs,
Analytical minded, creative, open to changes, and good communication skills,
Live/Willing to live in or close to Çerkezköy.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Teknik Servis Müşteri Temsilcisi İzmir BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Teknik Servis Müşteri TemsilcisiBSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch, Siemens ve Profilo Ev Aletleri Şirketi'nin İzmir Servis Bölge Müdürlüğü'nde görevlendirilmek üzere;
Tercihen üniversite mezunu,
MS Office programlarına hakim,
Tercihen 1-2 yıllık benzer iş deneyimine sahip,
İletişimi kuvvetli, müşteri odaklı, takım çalışmasına uygun, ikna becerisine sahip, Müşteri Temsilcisi aramaktayız.
 
Sürekli / Tam zamanlı    Lise (Mezun), Meslek yüksekokulu (Mezun), Üniversite (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Senior Project Expert Tekirdağ BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Senior Project ExpertBSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch and Siemens Home Appliances is searching for a Senior Project Expert to be employed in Innovation & Technology Management Department located in Çerkezköy with the following qualifications;
Master degree at Mechanical, Industrial, Materials Engineering  or MBA,
Solid project management skills,
Striving for high standards, seeking innovative solutions, driving continuous improvement of products, processes or methods and demonstrating a high degree of intellectual curiosity,
Self-motivated convincing person with strong stakeholder orientation with excellent communication skills,
Strong analytical skills and ability to interpret complex data and distil into useful and actionable information,
No travel restrictions,
Live/willing to live at Cerkezkoy, Çorlu, Silivri, Beylikdüzü or Bahçeşehir.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
SAP Module Responsible (WM) İstanbul(Avr.), ... BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
SAP Module Responsible (WM)BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch and Siemens Home Appliances is looking for a SAP Module Responsible (WM) to be employed in Çerkezköy Factory with following qualifications:
 
Education: Completed university studies in the field of (business) information  technology, (business) engineering or comparable studies,
Experience: At least 1 year of SAP related experience is a must, WM module experience will be appreciated,
Individual: Team player, high mobility, high level of commitment, able to work under pressure, initiative, communication skills, analytic skills, high willingness for learning, open-mindedness for new ideas and challenges,
Specific knowledge:  Good knowledge of English language; Programming knowledge (ABAP).
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Central Controlling Professional İstanbul(Asya) BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Central Controlling ProfessionalBSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch and Siemens Home Appliances is searching for a Controlling Professional to be employed in our Central Controlling Department in Ümraniye with following qualifications;
Bachelor degree in Business Administration, Economics or Informatics departments,
Minimum 2 years of financial controlling experience in multinational organizations,
Fluency in English language is a must, German knowledge is an asset,
Strong MS Office Excel skills, preferably MS Office Power point and SAP FI/CO modules knowledge,
Resourceful and self-motivated,
Openness to change and intercultural work environment,
Possess a strong business acumen, excellent communication and interpersonal skills,
Proactive and results-oriented,
Strong analytical and numerical skills.   
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Controlling Expert İstanbul(Asya) BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Controlling ExpertBSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch and Siemens Home Appliances is searching for a Controlling Expert to be employed in Ümraniye office with the following qualifications;
University degree in related fields,
Fluent English knowledge is a must,
At least 3 years controlling experience,
Strong knowledge of SAP FI/CO, MS Office  
Having a good knowledge about accounting and reporting,
Analytical approach, constructive and solution oriented.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
BSH Bayi Satış Yönetmeni (İstanbul) İstanbul BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
BSH Bayi Satış Yönetmeni (İstanbul)BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch ve Siemens Ev Aletleri bünyesinde görevlendirmek üzere;
Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun,
Tercihen satış konusunda en az 1 yıl deneyim sahibi,
MS Office uygulamalarına hakim,
Etkin sözlü ve yazılı iletişim becerisine ve problem çözme yeteneğine sahip,
Gerektiğinde rotasyona tabi olmayı kabul edebilecek,
Seyahat engeli bulunmayan,
İstanbul ilinde ikamet eden ya da ikamet edebilecek olan,Bayi Satış Yönetmeni aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
BSH Bayi Satış Yönetmeni (Trabzon) Trabzon BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
BSH Bayi Satış Yönetmeni (Trabzon)BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch ve Siemens Ev Aletleri bünyesinde görevlendirilmek üzere,
Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun,
Tercihen satış konusunda en az 1 yıl deneyim sahibi,
MS Office uygulamalarına hakim,
Etkin sözlü ve yazılı iletişim becerisine ve problem çözme yeteneğine sahip,
Gerektiğinde rotasyona tabi olmayı kabul edebilecek,
Seyahat engeli bulunmayan,
Trabzon ilinde ikamet eden ya da ikamet edebilecek olan,Bayi Satış Yönetmeni aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Müşteri İlişkileri Sorumlusu İstanbul(Asya) BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Müşteri İlişkileri SorumlusuBSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Şirketimizin Ümraniye'deki merkez ofisinde görevlendirilmek üzere;
Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun,
İyi düzeyde İngilizce bilen,
Müşteri ilişkileri konusunda en az 1 yıl deneyimli,
MS Office programlarına hakim,
İnsan ilişkilerinde başarılı, yüksek motivasyona sahip,
Sistemli ve düzenli çalışma yeteneği olan, ekip çalışmasına yatkın,Müşteri İlişkileri Sorumlusu aramaktayız.
 
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
UI-Designer (International Trainee Programme) İstanbul(Asya) BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
UI-Designer (International Trainee Programme)BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch and Siemens Home Appliances is searching for a “UI Designer” as a part of International Trainee Programme, to be employed in Ümraniye IT Department with the following qualifications:
 
Fresh graduate of Faculty of Fine Arts, Visual Communication Design, Graphic Design,  or equivalent education,
Fluent in English is a must, German knowledge is an asset,
Conceptual understanding of User Interface Design and the Design Process,
Solid knowledge of HTML5 and CSS3 and Javascript,
Experience on Photoshop, Illustrator and Fireworks or comparable tools,
Ability to work as part of an international team, self-managed, excellent communication skills, good time-management and multi tasking,
Excellent analytical and problem solving skills,
Skill in general organization and managing complexity,
High motivation for continuous and intensive development of professional and personal skills,
Collaborate actively with others in a cross-functional team,
Passionate and professional knowledge about all things concerning web and mobile,
Able to work in Germany HQ for 9 months of first year in order to get the know how and generate network.
Dönemsel / Proje bazlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Sales Planning Responsible İstanbul(Asya) BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Sales Planning ResponsibleBSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch and Siemens Home Appliances is searching for Sales Planning Responsible to be employed in Planning Department in Ümraniye.
 
University degree in related fields,
At least 2 years of sales planning experience in related region (Central Asia, Caucasus, Near East),
Advanced Russian and English knowledge is must,
Excellent MS office knowledge is must,
SAP knowledge is preferred,
Teamwork oriented with good communication and interpersonal skills,
No restrictions to travel abroad.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Human Resources Master of Science Student Tekirdağ BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Human Resources Master of Science StudentBSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch and Siemens Home Appliances is searching for HR Part-Time Master of Science Student to be employed at the HR Department / Recruitment  in Cerkezköy with the following qualifications:
Master student in related departments,
Knowledge of MS Office programs,
Analytical and flexible minded, creative and good team player,
Aims to have a career in HR Department,
Available to work at least 3-4 days/week and full-time in summer.
Dönemsel / Proje bazlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Purchasing Engineer Tekirdağ BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Purchasing EngineerBSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. is searching for a Purchasing Engineer to be employed in Çerkezköy Plant with the following qualifications:
University degree in engineering faculties or other departments,
2-3 years experience in production materials purchasing, 
Fluent English is a must, 
Knowledge of MS Office programs,
Full mobility, active driver,
Live in/or close to Çorlu, Çerkezköy, Silivri, Beylikdüzü, Bahçeşehir, etc.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Factory Controlling Expert Tekirdağ BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Factory Controlling ExpertBSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch and Siemens Home Appliances is searching for a Factory Controlling Expert to be employed in Çerkezköy Plants with the following qualifications:
Commercial and/or technical university degree,
3-4 years of Controlling experience,
Fluent English is a must, German knowledge is an asset,
MS Office and SAP knowledge,
Analytical minded, creative, good communication and strong interpersonal skills,
Live/Willing to live in or close to Çerkezköy, Çorlu, Silivri, Beylikdüzü, Bahçeşehir.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Profilo Satış Temsilcisi (Ankara) Ankara BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Profilo Satış Temsilcisi (Ankara)BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch ve Siemens Ev Aletleri bünyesindeki Profilo markasında çalışmak üzere;
Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun,
Tercihen satış konusunda en az 1 yıl deneyim sahibi,
MS Office uygulamalarına hakim,
Etkin sözlü ve yazılı iletişim becerisine ve problem çözme yeteneğine sahip,
Gerektiğinde rotasyona tabi olmayı kabul edebilecek,
Seyahat engeli bulunmayan,
Ankara'da ikamet eden,
Satış Temsilcisi aramaktayız.
 
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun)     En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Technical Product Expert Tekirdağ BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Technical Product ExpertBSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch and Siemens Home Appliances is searching for a Technical Product Expert to be employed in Çerkezköy plants with the following qualifications:
 
University degree in engineering and/or business administration or comparable,
Longterm experience in project and/or product management,
Experience / knowledge of cooking products preferable,
Fluent English is a must, German knowledge is an asset,
Capability to moderate cross funcitonal teams,
Understanding of and interest in complex technical product,
Exhibits excellent leadership & communication skills and with the ability to work effectively at all levels,
Strong  analytic skills, assertiveness, structured way of working, high self motivation and strong personal initiative,
Working experience in international company,
Willingness to travel.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 7 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Technical Product Expert(Product Lifecycle) Tekirdağ BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Technical Product Expert(Product Lifecycle)BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch and Siemens Home Appliances is searching for a Technical Product Expert(Product Lifecycle Management) to be employed in Çerkezköy plants with the following qualifications: 
 
University degree in engineering and/or business administration or comparable departments,
Longterm experience in project and/or product management,
Experience / knowledge of laundry care products preferable,
Fluent English is a must, German knowledge is an asset,
Capability to moderate cross funcitonal teams,
Understanding of and interest in complex technical product,
Exhibits excellent leadership & communication skills and with the ability to work effectively at all levels,
Strong  analytic skills, assertiveness, structured way of working, high self motivation and strong personal initiative,
Working experience in international company,
Willingness to travel.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 7 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Yetkili Servis Yönetmeni İstanbul(Asya) BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Yetkili Servis YönetmeniBSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch ve Siemens Ev Aletleri bünyesinde Servis Departmanı’na bağlı olarak Kartal lokasyonunda görev almak üzere;
 
Üniversitelerin Endüstri, Elektrik/Elektronik veya Makine Mühendisliği bölümlerinden mezun,
İyi derecede İngilizce bilgisine sahip,
Tercihen 1-2 yıllık benzer iş deneyimine sahip,
MS Office programlarına hakim,
Analitik düşünce yapısına sahip, analiz ve raporlama becerisine sahip,
Sonuç odaklı, problem çözme yetisine sahip,
İletişimi kuvvetli, yüksek motivasyona sahip, müşteri odaklı,
Sürücü belgesine sahip, seyahat engeli olmayan,
Esnek ve yoğun çalışma saatlerine uyum gösterebilenYetkili Servis Yönetmeni aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
TECHNICAL SERVICES HEAD OF SECTION Tekirdağ BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
TECHNICAL SERVICES HEAD OF SECTIONBSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
 
Bosch and Siemens Home Appliances is searching for a Material Goods Receipt Head of Section to be employed in Çerkezköy Plants with the following qualifications:
 
University degree in related departments,
Fluent English knowledge is a must,
Knowledge of MS Office programs, SAP knowledge is an assets,
Experience in warehouse operation and  process optimizations, equipment  and fixed asset management,
Analytical minded, creative, open to changes, and good communication skills,
Live/Willing to live in or close to Çerkezköy.
 
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
OEM Expert (Purchasing) İstanbul(Asya) BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
OEM Expert (Purchasing)BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Commercial and/or technical university degree; MBA is an asset,
Minimum 3 to 5 years of experience in purchasing, especially  category management or in a procurement related technical area,
Experience in purchasing of OEM products,
Excellent leadership & communication skills with the ability to work effectively at all hierarchical levels,
Strong analytical skills,
Structured way of working,
High self motivation, strong personal initiative and assertiveness,
Team player with ability to work successfully in cross-functional teams,
Excellent presentation, communication and interpersonal skills,
Strong analytical skills andresult-orientation,
Excellent  English knowledge both written and verbal is a must, German knowledge is an asset,
No restriction to travel.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Category Buyer (Investment) Tekirdağ BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Category Buyer (Investment)BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch and Siemens Home Appliances is searching for a Investment Category Buyer to be employed in CKY Head Office with the following qualifications:
Commercial and/or technical university degree; MBA is an asset,
Minimum  3 years of experience in purchasing, especially category management or in a procurement related technical area,
Experience in investment procurement: machineries and equipments,
Fluent level of English is a must, knowledge of German is an asset,
MS Office and SAP knowledge,
No restrictions to travel.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
IT Service Desk Professional İstanbul(Asya) BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
IT Service Desk ProfessionalBSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch and Siemens Home Appliances is searching for an IT Service Desk Professional to be employed in IT Department in Ümraniye with following qualifications:
University degree
Preferably 2 years of experience in related fields
English is a must, German is an asset
Good knowledge of MS Windows and MS Office
Good IT competencies, strong analytical skills and problem solving abilities
Good verbal and written communication skills
Inclined to team work, good communication & negotiation skills
No travel restriction
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun)     En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Project Controlling Expert Tekirdağ BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Project Controlling ExpertBSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch and Siemens Home Appliances is searching for a Project Controlling Expert to be employed in Çerkezköy Plants with the following qualifications:
Commercial and/or technical university degree,
Experience in project controlling ,
Minimum 2 years working experience in a production company,
Fluent English is a must, German knowledge is an asset,
Knowledge of MS Office programs,
Knowledge of SAP CO, FI modules is preferable,
Analytical minded,
Excellent communication skills,
Proactive personality,
Live/Willing to live in or close to Çerkezköy, Çorlu, Silivri, Beylikdüzü, Bahçeşehir etc.
 
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Director Assistant (Çerkezköy) İstanbul(Asya) BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Director Assistant (Çerkezköy)BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch and Siemens Home Appliances is searching for a Director Assistant to be employed in Ümraniye with the following qualifications:
University degree in related fields,
Fluent English knowledge is a must, good German knowledge is appreciated,
1-3 years experience in similar positions as assistant,
Good knowledge of MS Office applications,
Excellent communication, interpersonal skills and professional attitude,
Ability to multi-task and reprioritize tasks continually.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Technical Planning Engineer Tekirdağ BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Technical Planning EngineerBSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch and Siemens Home Appliances is searching for a Technical Planning Engineer to be employed  in Çerkezköy with the following qualifications;
University degree in Mechanical or Mechatronics Engineering,
1-3 years of experience in productive field,
Fluency in both written and spoken English,
Knowledge of Autocad is must,
Knowledge of metal forming lines is an asset,
Knowledge of powder paint coating technology is an asset,
Knowledge of metal forming tooling, plastic injection tooling is an asset,
Knowledge of ISO 18001,ISO 14001 is an asset. Certification is preferable,
Having knowledge of Lean Manufacturing,Six Sigma are an asset,
Good command of MS Office applications,
Analytical thinking, dynamic, team player, good interpersonal skills,
Having Analytical Thinking Capability Decision Making and Problem Solving Ability,
Live/Willing to live in or close to Çerkezköy.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Teknik Veri Analizi Sorumlusu İstanbul(Asya) BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Teknik Veri Analizi SorumlusuBSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch ve Siemens Ev Aletleri Kartal ofisi Teknik Hizmetler Departmanı'nda görevlendirilmek üzere;
 
Üniversitelerin İstatistik bölümlerinden mezun,
İyi derecede İngilizce bilen,
MS Office; özelllikle Excel ve Access uygulamalarını çok iyi derecede kullanabilen,
Analitik, proaktif, sorgulayıcı, dikkatli, özenli,Teknik Veri Analizi Sorumlusu aramaktayız. 
 
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Regional QM Responsible Tekirdağ BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Regional QM ResponsibleBSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch and Siemens Home Appliances is searching for a Regional QM Responsible to be employed in Çerkezköy Plants with the following qualifications:
University degree in engineering departments,
Preferably 1-2  years experience in Quality Management,
Fluent English knowledge is a must,
Knowledge of MS Office programs is a must,
Preferably knowledge of Quality Management System,
Analytical minded, creativity, open to changes, excellent communication, self discipline, orientation for target realization skills,
Live/Willing to live in or close to Çerkezköy.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Beyaz Eşya Servis Teknisyeni (İST-Avrupa Yakası) İstanbul(Avr.) BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Beyaz Eşya Servis Teknisyeni (İST-Avrupa Yakası)BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch ve Siemens Ev Aletleri Kartal lokasyonunda görev almak üzere,
Tercihen Endüstri Meslek Lisesi Elektrik veya Elektronik bölümü mezunu,
Beyaz eşya sektöründe en az 1 yıl teknisyenlik deneyimi sahibi,
MS Office programlarına hakim,
İstanbul Avrupa yakasında ikamet eden,Servis Teknisyeni aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı    Lise (Mezun), Meslek yüksekokulu (Mezun), Üniversite (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Master of Science Students Programme Tekirdağ BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Master of Science Students ProgrammeBSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. – Master of Science Students Programme is looking for Part-Time Master of Science Students to be employed in Çerkezköy Plant.
Master of Science Students Programme (MSP) is the fundamental step to enhance industry-university collaboration to increase the level of innovativeness of company via bringing new ideas and academic knowledge. MSP provides you with an opportunity to complete pre-professional experience while applying extending university knowledge in the field, fundamental knowledge of business and an opportunity to work at B/S/H/ after completing the programme.
This is an excellent opportunity for candidates who have the qualifications below; 
Bachelor Degree in Engineering,
Master of Science Students in Industrial Engineering, Mechanical Engineering, Manufacturing Engineering,Electric-Electronical Engineering and Engineering Management Departments,
Able to work for 3 days/week at Çerkezköy factories,
Good command of English both written and spoken,
Good command of MS Office applications,
Self motivated with good communication skills,
Strong organizational and planning skills,
Analytical minded flexible, creative and good team player.
Yarı zamanlı / Part Time    Yüksek Lisans (Öğrenci)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Satınalma Part-Time Proje Öğrencisi (Çerkezköy) Tekirdağ BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Satınalma Part-Time Proje Öğrencisi (Çerkezköy)BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch ve Siemens Ev Aletleri Çerkezköy lokasyonunda görev almak üzere,
Üniversitelerin Endüstri, Makine ve İşletme Mühendisliği bölümlerinde, 3. veya 4. sınıfta okumakta olan,
Haftanın en az 2-3 günü çalışabilecek,
Minimum 1 yıl belirli süreli sözleşmeli çalışabilecek ve sözleşme süresince öğrenci statüsünde olacak,
İyi derecede İngilizce bilen,
MS Office uygulamalarına hakim,
Satınalma alanında kariyer sahibi olmak isteyen,
Analitik düşünen, değişime açık, iletişimi kuvvetli, yaratıcı, disiplinli çalışmaya ve takım çalışmasına yatkın,Part-Time Proje Öğrencisi aramaktayız.
 
Yarı zamanlı / Part Time    Üniversite (Öğrenci)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Mechanical Design Engineer Tekirdağ BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Mechanical Design EngineerBSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch and Siemens Home Appliances is searching for a Mechanical Design Engineer to be employed in the International Development Center Turkey for Cooling, located in Çerkezköy with the following qualifications:
University degree in Mechanical Engineering, preferably Master of Science degree,
3-5 years experience in part design and related processes (releases, supplier involvement etc.),
Used to work in international teams and have intercultural experience,
Fluent English knowledge, German is an asset,
Knowledge of MS Office applications and 3D modelling software programs (UG, NX),
Live/willing to live in or close to Çerkezköy.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Servis Proje Öğrencisi Ankara, Antalya... BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Servis Proje ÖğrencisiBSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch & Siemens Ev Aletleri A.Ş. bünyesindeki Bosch, Siemens ve Profilo markalarımızın Servis Bölge Müdürlükleri’nde “Servis Proje Öğrencisi” olarak görevlendirilmek üzere
Üniversitelerin mühendislik bölümlerinde 3. ve 4. sınıfta okumakta olan,
3. ve 4. sınıf yaz dönemlerinde 2’şer ay boyunca tam zamanlı ya da kış dönemi boyunca yarı zamanlı olarak staja devam edebilecek,
Satış sonrası servis alanında kariyer hedefleyen,
İyi derecede İngilizce bilen,
Analitik düşünen, değişime açık, iletişimi kuvvetli, yaratıcı, disiplinli çalışmaya ve takım çalışmasına yatkın öğrenciler aranmaktadır.
Yarı zamanlı / Part Time    Üniversite (Öğrenci)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Controlling Proje Öğrencisi İstanbul, Tekirdağ BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Controlling Proje ÖğrencisiBSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch ve Siemens Ev Aletleri  bünyesindeki Fabrika ve Genel Merkez Controlling Departmanları’nda görevlendirilmek üzere
Üniversitelerin Ekonometri, İktisat veya İşletme bölümlerinde, 3. veya 4. sınıfta okumakta olan,
Haftanın en az 2-3 günü çalışabilecek,
İyi derecede İngilizce ve tercihen Almanca bilen,
MS Office Access programına hakim,
Controlling alanında kariyer sahibi olmak isteyen,
Analitik düşünen, değişime açık, iletişimi kuvvetli, yaratıcı, disiplinli çalışmaya ve takım çalışmasına yatkın, Controlling Proje Öğrencisi aramaktayız.
 
Yarı zamanlı / Part Time    Üniversite (Öğrenci)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Satış Proje Öğrencisi Adana, Antalya, ... BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Satış Proje ÖğrencisiBSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch & Siemens Ev Aletleri A.Ş. bünyesindeki Bosch, Siemens ve Profilo markalarımızın Satış Departmanları’nda “Satış Proje Öğrencisi” olarak görevlendirilmek üzere
Üniversitelerin ilgili bölümlerinde 3. sınıfta okumakta olan,
3. ve 4. sınıf yaz dönemlerinde 2’şer ay boyunca tam zamanlı olarak staja devam edebilecek,
Satış alanında kariyer hedefleyen,
Analitik düşünen, değişime açık, iletişimi kuvvetli, yaratıcı, disiplinli çalışmaya ve takım çalışmasına yatkın öğrenciler aranmaktadır.
Yarı zamanlı / Part Time    Üniversite (Öğrenci)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Reporting Responsible İstanbul(Asya) BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Reporting ResponsibleBSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch and Siemens Home Appliances is searching for a Reporting Responsible to be employed in Kartal with following qualifications:
 
University degree in relevant fields,
Advanced Office skills,
Minimum 1 years of work experience in a call center work environment,
Strong  analytical, quantitative and qualitative research skills,
Good analytical, negotiating and communication skills.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Management Reporting Professional İstanbul(Asya) BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Management Reporting ProfessionalBSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch and Siemens Home Appliances is searching for a Management Reporting Professional to be employed in Ümraniye with following qualifications;
 
Bachelor degree in Business Administration, Economics or related fields,
Minimum 2 years of experience in financial reporting or auditing in multinational organizations,
Fluency in English language is a must, German knowledge is an asset,
Excellent command of MS Office applications,
Resourceful and self-motivated,
Openness to change and intercultural work environment,
Possess a strong business acumen, excellent communication and interpersonal skills,
Proactive and results-oriented,
Strong analytical and numerical skills.   
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
CRM Business Analyst İstanbul(Asya) BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
CRM Business AnalystBSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch and Siemens Home Appliances is searching for a Customer Relationship Management (CRM) Business Analyst to be employed in Customer Service Department in Ümraniye head-office with the following qualifications:
Bachelor's degree in Industrial Engineering, Informatics, Economics, Business Administration, Statistics or related fields,
Minimum 2-3 years experience as Business Analyst preferably in a Customer Service department,
Excellent command of written and spoken English language is mandatory,
German or any other language is a big asset,
Knowledge of SAP CRM is a plus,
Know-how in Customer Relationship Management (CRM) processes and Service Management is a big asset,
Ability to work in an international and multicultural environment with global IT team and business units,
Good communication and intercultural skills and ability to work under stress,
Customer, quality, process and result driven,
Excellent methodical skills in  process modeling (e.g. EPK, Swim lane, etc.) and specification documentation,
Excellent analytical and problem solving skills,
No restriction to travel abroad,
Military obligation should be completed for male candidates.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Industrial Engineer Tekirdağ BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Industrial EngineerBSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch and Siemens Home Appliances is searching for a Industrial Engineer to be employed in Çerkezköy Plants with the following qualifications:
Bachelor's degree in Industrial Engineering,
1-3 years of experience in productive field,
Fluent English knowledge is must,
Knowledge of MTM-UAS (Methods-Time Measurement) is must,
Good command of MS Office applications,
Knowledge of Autocad is an asset,
Having knowledge of Lean Manufacturing,Six Sigma are an asset,
Having analytical thinking capability, decision making and problem solving ability,
Live/Willing to live in or close to Çerkezköy.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
PATENT EXPERT Tekirdağ BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
PATENT EXPERTBSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch and Siemens Home Appliances is searching for a Patent Expert to be employed in Çerkezköy Plants with the following qualifications:
Undergraduate degree in mechanical or electrical engineering or physics strongly preferred,
A minimum of 5 years patent prosecution experience. Experience reviewing and drafting contracts is a plus,
30+ original patent applications personally prepared in the past 24 months,
Solid patent preparation and prosecution skills,
Fluent English knowledge is a must, German is an asset,
Proficiency in Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint, and Outlook) is essential,
Analytical minded, open to change, creative and solution oriented,
Having conflict resolution, team building and good communication skills,
Live/Willing to live in or close to Çerkezköy.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Mezun)     En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Satınalma Proje Öğrencisi İstanbul(Asya) BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Satınalma Proje ÖğrencisiBSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch ve Siemens Ev Aletleri Ümraniye Genel Merkez ofisinde görevlendirilmek üzere;
Üniversitelerin Endüsti, Makine ve İşletme Mühendisliği bölümlerinde, 3. veya 4. sınıfta okumakta olan,
Haftanın en az 3 günü çalışabilecek,
İyi derecede İngilizce bilen,
MS Office uygulamalarına hakim,
Satınalma alanında kariyer sahibi olmak isteyen,
Analitik düşünen, değişime açık, iletişimi kuvvetli, yaratıcı, disiplinli çalışmaya ve takım çalışmasına yatkınSatınalma Proje Öğrencisi aranmaktadır
Yarı zamanlı / Part Time    Üniversite (Öğrenci), Yüksek Lisans (Öğrenci)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Product Trainer İstanbul(Asya) BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Product TrainerBSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch and Siemens Home Appliances is searching for a Product Trainer, who will work in Ümraniye Head Office in Marketing Management Department with the following qualifications:
University degree in related fields,
Fluent English knowledge is must, German, Russian or Arabic knowledge is an asset,
Excellent MS Office knowledge,
No obstacles and willingness for traveling,
Analytical minded, creative, good communication skills and open in human relationship,
Self confident, good technical understanding.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Technical Product Expert (Roadmap and Innovation) Tekirdağ BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Technical Product Expert (Roadmap and Innovation)BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch and Siemens Home Appliances is searching for a Technical Product Expert (Roadmap and Innovation) to be employed in Çerkezköy plants with the following qualifications:
 
University degree in business administration (Marketing) or comparable departments,
Long term experience in project management,
Experience in Innovation management preferable,
Fluent English is a must, German knowledge is an asset,
Capability to moderate cross functional teams,
Understanding of and interest in complex technical product,
Exhibits excellent leadership & communication skills and with the ability to work effectively at all levels,
Strong  analytic skills, assertiveness, structured way of working, high self motivation and strong personal initiative,
Working experience in international company.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 7 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Corporate Internal Auditor İstanbul(Asya) BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Corporate Internal AuditorBSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch and Siemens Home Appliances is looking for a Corporate Internal Auditor to be employed in Ümraniye Headquarter with following qualifications;
University studies (e.g. master diploma in economics or industrial engineering or information technology),
Several years of professional experience in multinational companies (manufacturing, logistic, B2B) or comparable audit experience,
Leadership experience in projects or in a line function are an asset,
CIA or comparable certification,
English is must, German is asset,
No travel restriction (up to 40% of total working time)
Assertive and team player with intercultural competence.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Regional Brand Management Expert İstanbul(Asya) BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Regional Brand Management ExpertBSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch and Siemens Home Appliances is searching for Regional Brand Management Expert to be employed in Marketing Department in Ümraniye.
University degree in related fields,
At least 2 years of marketing experience in related region (T-MEA-CIS),
Advanced Russian and English knowledge is must, Arabic, French, German knowledge is asset,
Marketing knowledge and brand management experience in multinational companies,
Excellent MS office knowledge is must, SAP knowledge is asset,
Good communication and cooperation skills,
No restrictions to travel abroad.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Processes & Organization Project Student İstanbul(Avr.), ... BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Processes & Organization Project StudentBSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch and Siemens Home Appliances is searching for Processes & Organization Project Student, to work in our Çerkezköy location, with following qualifications;
Undergraduate 3rd  grade students or master students at 1st year, preferably in MIS, Informatics, Industrial Engineering, Computer Engineering or similar fields,
Interested in related functions, such as Process Optimization, Business Analysis, Project Management,
Ability to communicate appropriately with various positions in international and local business environment,
Analytical minded, target oriented, resistant to stress and believes in team working,
Fluent English knowledge is must, German knowledge is an asset,
Sharepoint, SQL knowledge and IT knowledge is an asset,
Interested in IT solutions for business development.
Dönemsel / Proje bazlı    Üniversite (Öğrenci), Yüksek Lisans (Öğrenci)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Teknik Servis Takım Lideri İstanbul(Asya) BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Teknik Servis Takım LideriBSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch ve Siemens Ev Aletleri Şirketi'nin Kartal'daki Servis Bölge Müdürlüğü'nde görevlendirilmek üzere;
Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun,
MS Office programlarına hakim,
Tercihen 1-2 yıllık benzer iş deneyimine sahip,
Analitik, iletişimi kuvvetli, müşteri odaklı, takım çalışmasına uygun, ikna becerisine sahip,Takım Lideri aramaktayız.
 
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Quality Development Project Product HOS Tekirdağ BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Quality Development Project Product HOSBSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch and Siemens Home Appliances is searching for an Head of Section for Quality Management  of Development Project/Product to be employed in Çerkezköy Plants with the following qualifications:  
University degree in Mechanical, Electric&Electronic, Industrial Engineering or equivalent education,
Fluency in English language is mandatory, German knowledge is an asset,
Working experience in project management and preventive quality management,
Working knowledge in QM systems,
Working Experience in personnel leadership,
Technical knowledge of thermodynamics and applied mechanics ,
MS Office knowledge is a must,
Analytical and open minded, having good conflict management and communication, leadership and management skills,
Live/Willing to live in or close to Çerkezköy.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Production Engineer Tekirdağ BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Production EngineerBSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch and Siemens Home Appliances is searching for a Production Engineer to be employed in Çerkezköy Plants with the following qualifications:
University degree in engineering departments (Industrial or Mechanical engineering is preferred),
Fluent English knowledge is must,
Minimum 1-2 years experience in automotive/white goods industry,
Experience in MS Office applications,
Basic knowledge of  6-Sigma, Lean Production and TQM,
Analytical minded, creative, good communication skills,
Live/Willing to live in or close to Çerkezköy.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Product Development Engineer Tekirdağ BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Product Development EngineerBSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş is searching for a Product Development Engineer to be employed in Çerkezköy Plant with the following qualifications:
University degree in Mechanical Engineering,
Fluent English knowledge is a must,
Min 3 years experience in product development, 
Experience in CAD (preferably UniGraphics / NX), MS Office applications,
Knowledge of SAP programs is preferable,
Full mobility.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Backoffice Responsible İstanbul(Asya) BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Backoffice ResponsibleBSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch and Siemens Home Appliances is searching for a Backoffice Responsible to be employed in Kartal with following qualifications:
University degree in relevant fields,
Advanced MS Office skills,
Able to work with full motivation and team spirit while using time effectively,
Able to work in shifts.
 
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Üretim Proje Öğrencisi İstanbul(Avr.), ... BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Üretim Proje ÖğrencisiBSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch ve Siemens Ev Aletleri  bünyesindeki Üretim Departmanları’nda görevlendirilmek üzere,
Üniversitelerin mühendislik bölümlerinde, 3. veya 4. sınıfta okumakta olan,
Haftanın en az 2-3 günü çalışabilecek,
İyi derecede İngilizce ve tercihen Almanca bilen,
MS Office Access programına hakim,
Üretim alanında kariyer sahibi olmak isteyen,
Analitik düşünen, değişime açık, iletişimi kuvvetli, yaratıcı, disiplinli çalışmaya ve takım çalışmasına yatkın, Üretim Proje Öğrencisi aramaktayız.
 
Yarı zamanlı / Part Time    Üniversite (Öğrenci)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Complaint Management Team Leader İstanbul(Asya) BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Complaint Management Team LeaderBSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch and Siemens Home Appliances is searching for a Complaint Management Team Leader to be employed in Kartal office with following qualifications:
Bachelor's degree,
English knowledge is a must,
Minimum 2 years of Call Center experience, 
Good communication and team management skills,
Good observer & result-oriented with an analytical minded approach,
Ability to work in different shifts and flexible hours.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Occupational Safety Expert Tekirdağ BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Occupational Safety ExpertBSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
 
Bosch and Siemens Home Appliances is searching for a Occupational Safety Expert to be employed in Çerkezköy with the following qualifications:
University degree in Industrial, Mechanical, Mechatronics, Electrical, Engineering or related engineering disciplines,
Work Safety Certificate (minimum C level is a must),
3-5 years of experience in related fields is a must, Production or Maintenance preferable,
Excellent knowledge about legal requirements on Occupational Safety in Turkey,
Experience in Auditing OHSAS 18001 (ISO 14001 and ISO 50001 preferable),
Fluent English knowledge is a must,
Good knowledge of MS Office,
Analytical thinking, flexible, creative, initiative taking,
Good communication skills,
Living/Willing to live in or close to Çerkezköy.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Finans Sorumlusu (Geçici Süreli) İstanbul(Asya) BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Finans Sorumlusu (Geçici Süreli)BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Şirketimizin Ümraniye’deki merkez ofisinde Finansman Departmanı’nda 6 ay süre ile görevlendirilmek üzere;
Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun,
iyi derecede İngilizce bilen,
Finans alanında tecrübe sahibi olan,
Çok iyi derecede MS Office ve tercihen SAP bilgisi olan,
Analitik düşünce yapısına sahip, dikkatli ve detaycı,
Bilgiyi analiz etme ve değerlendirme yeteneğine sahip,
İletişim yeteneği kuvvetliçalışma arkadaşı aramaktayız.
Dönemsel / Proje bazlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun)     En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
INDUSTRIAL ENGINEER Tekirdağ BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
INDUSTRIAL ENGINEERBSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch and Siemens Home Appliances is searching for an Industrial Engineer to be employed in Çerkezköy Plants with the following qualifications:
University degree in Industrial Engineering,
Minimum 1-2 years of experience in related fields is preferable,
Fluent English knowledge is a must, German knowledge is an asset,
Good knowledge of MS Office,
Knowledge of SAP, Autocad and various engineering tools is an asset,
Knowledge of MTM-UAS (Methods-Time Measurement) is preferable,
Analytical thinking, flexible, creative, initiative taking,
Good communication skills,
Live/Willing to live in or close to Çerkezköy.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Toolshop Engineer Tekirdağ BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Toolshop EngineerBSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch and Siemens Home Appliances is searching for a Toolshop Engineer to be employed in Çerkezköy Plants with the following qualifications:
University degree in Mechanical, Manufacturing engineering or Technical teacher tool & mold departments,
Minimum 1-2years of experience is preferable,
Fluent English knowledge is a must, German knowledge is an asset,
Knowledge of UG NX8.5 Siemens, MS Office and Autocad programs,
6 sigma, SMED, 5S, OEE, TPM knowledge is preferred,
Analytical minded, creative, open to changes, and good communication skills,
Live/Willing to live in or close to Çerkezköy & Çorlu.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Laboratory Test Engineer Tekirdağ BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Laboratory Test EngineerBSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch and Siemens Home Appliances is searching for a Laboratory Engineer to be employed in Çerkezköy Plant with the following qualifications: 
 
University degree in Electrical/Electronical Engineering and Mechanical Engineering,
Fluent English knowledge is a must,
Knowledge of MS Office programs is a must, SAP will be an asset,
Minimum 2 years experience in a related area,
Self discipline, orientation for target realization skills,
High ability to learn and develop,
Live/Willing to live in or close to Çerkezköy.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Budgeting and Controlling Expert İstanbul(Asya) BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Budgeting and Controlling ExpertBSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch and Siemens Home Appliances is searching for a Budgeting and Controlling Expert to be employed in Ümraniye office with the following qualifications;
University degree in related fields,
Fluent English knowledge is a must,
At least 3 years controlling experience, especially budgeting,
Strong knowledge of SAP FI/CO and MS Office,  
Having a good knowledge about accounting and reporting,
Analytical approach, constructive and solution oriented, excellent communication and interpersonal skills.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Customer Quality Engineer Tekirdağ BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Customer Quality EngineerBSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
 Bosch and Siemens Home Appliances is searching for a Quality Engineer to be employed in Çerkezköy Plants with the following qualifications: 
University degree in related engineering departments,
At least 1 year experience,
Excellent command of both written & spoken English,
Knowledge of MS Office programs is a must,
Target oriented, resistant to stress, good communication skills,
Good team working skills with the willingness to accomplish tasks in harmony with the other team members,
Live/Willing to live in or close to Çerkezköy.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Electrical/Electronical Maintenance Engineer Tekirdağ BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Electrical/Electronical Maintenance Engineer BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch and Siemens Home Appliances is searching for a Electrical/Electronical Maintenance Engineer for Production Department to be employed in Çerkezköy Plants with the following qualifications:
University degree in Electrical/Electronics or Mechatronics Engineering,
Fluent English knowledge is a must,
Preferably 1-3 years experience in maintenance,
Good command of MS Office,
TPM and production systems knowledge,
Ability to use problem solving techniques,
Knowledge on PLC programming (Simatic S7 or TIA Portal) and industrial control systems,
Analytical and open minded, creative, team worker, good communication skills,
Live/Willing to live in or close to Çerkezköy.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Mezun)     En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Director Assistant Tekirdağ BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Director AssistantBSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch and Siemens Home Appliances is searching for a Director Assistant to be employed in Çerkezköy with the following qualifications:
University degree in related fields,
Fluent English knowledge is a must, good German knowledge is appreciated,
1-3 years experience in similar positions as assistant,
Good knowledge of MS Office applications,
Excellent communication, interpersonal skills and professional attitude,
Ability to multi-task and reprioritize tasks continually,
Live in/ or close to Çerkezköy, Çorlu, Bahçeşehir, Beylikdüzü etc.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Profilo Satış Yönetmeni (Afyon-Kütahya)) Afyon, Kütahya BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Profilo Satış Yönetmeni (Afyon-Kütahya))BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch ve Siemens Ev Aletleri bünyesindeki Profilo markasında çalışmak üzere;
Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun,
Tercihen satış konusunda en az 1 yıl deneyim sahibi,
MS Office uygulamalarına hakim,
Etkin sözlü ve yazılı iletişim becerisine ve problem çözme yeteneğine sahip,
Gerektiğinde rotasyona tabi olmayı kabul edebilecek,
Seyahat engeli bulunmayan,
Afyon veya Kütahya'da ikamet eden,
Satış Temsilcisi aramaktayız.
 
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun)     En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Ürün Sorumlusu İstanbul(Asya) BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Ürün SorumlusuBSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
BSH Ev Aletleri ve Ticaret A.Ş. şirketinin Kartal ofisindeki Servis Teknik Hizmetler bölümünde görevlendirmek üzere;
 
Üniversitelerin Makine veya Elektrik Mühendisliği bölümlerinden mezun,
Tercihen beyaz eşya veya elektronik cihazlar tekniği konusunda 2 yıl deneyimli,
Çok iyi derecede İngilizce ve/veya Almanca bilen,
B sınıfı ehliyet sahibi ve seyahat engeli bulunmayan,
Microsoft Office uygulamalarına hâkim,
Takım çalışmasına yatkın 
Ürün Sorumlusu aramaktayız.
 
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Development Engineer Tekirdağ BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Development EngineerBSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch and Siemens Home Appliances is searching for a qualified professional for Development Department to be employed in Çerkezköy Plants with the following qualifications:
University degree in Mechanical Engineering department,
Fluent English knowledge is must, German knowledge is an asset,
Minimum 1-2 years experience in mechanical/hydraulic parts design,
Experience in MS Office and 3D-Modelling Software,
Analytical minded, creative, good communication skills,
Live/Willing to live in or close to Çerkezköy.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Tool&Infrastructure Engineer Tekirdağ BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Tool&Infrastructure EngineerBSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch and Siemens Home Appliances is searching for a Tool&Infrastructure Engineer to be employed in Çerkezköy Plants with the following qualifications:
 
University degree in Mechanical or Mechatronics Engineering,
1-3 years of experience in productive field,
Fluency in both written and spoken English,
Knowledge of Autocad is must
Knowledge of metal forming tooling, plastic injection tooling is an asset,
Knowledge of ISO 18001,ISO 14001 is an asset. Certification is preferable,
Having knowledge of Lean Manufacturing,Six Sigma are an asset,
Good command of MS Office applications,
Analytical thinking, dynamic, team player, good interpersonal skills,
Having Analytical Thinking Capability Decision Making and Problem Solving Ability,
Live/Willing to live in or close to Çerkezköy.
 
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
İnsan Kaynakları Destek Sorumlusu İstanbul(Asya) BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
İnsan Kaynakları Destek SorumlusuBSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch ve Siemens Ev Aletleri bünyesinde Ümraniye lokasyonunda görevlendirilmek üzere;
En az lise, tercihen MYO mezunu,
Microsoft Office programlarına hakim,
İletişim becerisi yüksek,
Yoğun iş temposunda çalışabilecek,
Analitik düşünce yapısına sahipİnsan Kaynakları Destek Sorumlusu arayışımız bulunmaktadır.
 
Sürekli / Tam zamanlı    Lise (Mezun), Meslek yüksekokulu (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Contact Center Business Analyst İstanbul(Asya) BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Contact Center Business AnalystBSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch and Siemens Home Appliances is searching for a Contact Center Business Analyst to be employed in Kartal with following qualifications:
 
Bachelor's degree in Engineering, Informatic or related fields,
Fluency in English language is a must,
Good communication skills and ability to work under stress,
Excellent analytical and problem solving skills.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Investment & Project Engineer Tekirdağ BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Investment & Project EngineerBSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch and Siemens Home Appliances is searching for an Investment and Project Engineer to be employed in Çerkezköy Plants with the following qualifications:
 
Bachelor's degree in Industrial Engineering/Mechanical Engineering,
1-2 years of experience in related field,
Fluent English knowledge is a must,
Good command of MS Office applications,
Knowledge of AutoCAD is an asset,
Having analytical thinking capability, good summarizing skills, decision making and problem solving ability,
A real team player, high ability to learn and develop,
Live/Willing to live in or close to Çerkezköy.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
CONTROLLING EXPERT (RUSSIAN) İstanbul(Asya) BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
CONTROLLING EXPERT (RUSSIAN)BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch and Siemens Home Appliances is searching for a Controlling Expert to be employed in Ümraniye office with the following qualifications;
University degree in related fields,
Fluent English is must and Russian is an asset,
At least 3 years controlling experience,
Strong knowledge of SAP FI/CO, MS Office  
Having a good knowledge about accounting and reporting,
Analytical approach, constructive and solution oriented.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Logistics Home Delivery Development Responsible İstanbul(Asya) BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Logistics Home Delivery Development ResponsibleBSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch and Siemens Home Appliances is searching for a Logistics Home Delivery Development Responsible to be employed in Logistics department with following qualifications:
 
Qualifications:
 
University degree preferably in Engineering, Business administration or related fields
Good command of English
Customer, quality, process and result driven
Good level of know-how on Microsoft Office, SAP knowledge is an asset
Knowledge of logistics processes is an asset
No military obligation for male candidates
Driving license with no restriction of mobility
Live/Willing to live in Istanbul
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Profilo Bayi Satış Yönetmeni (Anadolu) Adana, Gaziantep... BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Profilo Bayi Satış Yönetmeni (Anadolu)BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch ve Siemens Ev Aletleri bünyesindeki Profilo markasında çalışmak üzere;
Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun,
Tercihen satış konusunda en az 1 yıl deneyim sahibi,
MS Office uygulamalarına hakim,
Etkin sözlü ve yazılı iletişim becerisine ve problem çözme yeteneğine sahip,
Gerektiğinde rotasyona tabi olmayı kabul edebilecek,
Seyahat engeli bulunmayan,
Adana, Gaziantep, Mersin veya Hatay illerinden birinde ikamet eden,
Bayi Satış Yönetmeni aramaktayız.
 
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun)     En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Technical Training Head of Section İstanbul(Asya) BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Technical Training Head of SectionBSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bosch and Siemens Home Appliances is searching for a Technical Training Head of Section to be employed in Kartal location with the following qualifications:
University degree in Mechanical, Electrical engineering or Technical teacher departments,
Home appliances and/or technical training experience is preferable,
Fluent English knowledge is a must,
Knowledge in training technologies and presentation programs,
Excellent command of MS Office Programs,
B class driving licence,
No travel restrictions,
Good communication, analysis, planning and organization skills,
Successful at motivating and developing his/her team.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Factory Controlling Professional Tekirdağ BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Factory Controlling ProfessionalBSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. is searching for a Factory Controlling Responsible to be employed in Çerkezköy Plants with the following qualifications;
Commercial and/or technical university degree,
1-2 years of experience in relevant field,
Fluency in English is a must, German knowledge would be an asset,
Good knowledge of Excel and Power Point,
Experience in SAP FI/CO and any ERP knowledge would be an asset.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme

Kariyer.net Mobil
Kariyer.net Sosyal Medya
Kariyer.net İştirakleri
Unisbul.com
Oyun ablası, part-time iş ve eleman bulmanın en doğru yolu
İşteSosyal
On binlerce iş ilanıyla, Türkiye`nin ilk sosyal kariyer platformu
Tüm İşler Burada
Türkiye’deki tüm iş ilanları ve ücretsiz iş ilanı verme sitesi
Yetenek.li
Yeteneklerini sergile, yeni yeteneklerini bul
Kariyer.net bir
iştirakidir
Kariyer.net Elektronik Yayıncılık ve İletişim Hizmetleri A.Ş. Özel İstihdam Bürosu Olarak 31/08/2012-30.08.2015 tarihleri arasında faaliyette bulunmak üzere, Türkiye İş Kurumu tarafından 03.08.2012 tarih ve 183936 sayılı karar uyarınca 170 nolu belge ile faaliyet göstermektedir. 4904 sayılı kanun uyarınca iş arayanlardan ücret alınması yasaktır. Şikayetleriniz için aşağıdaki telefon numaralarına başvurabilirsiniz. Diğer iller için tıklayın. Türkiye İş Kurumu İstanbul İl Müdürlüğü: 0212 249 29 87 Türkiye iş Kurumu İstanbul Çalışma ve İş Kurumu Ümraniye Hizmet Merkezi : 0216 523 90 26
Copyright © 1999-2015 Kariyer.net