ZEISS Türkiye 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 2014


ZEISS Türkiye

ZEISS Türkiye

Carl Zeiss tarafından 1846’da Almanya’nın Jena kentinde hassas mekanik ve optik parçalar üretmek üzere kurulan atölye, ilk yıllarından itibaren büyük başarı elde etti. Ünlü Alman fizikçi Ernst Karl Abbe’nin olağanüstü çalışmalarını temel alan bu girişim optik biliminde bir dünya devinin doğuşu olarak evrimleşti. İkinci Dünya Savaşı sonrasında Almanya’nın ikiye bölünmesinin ardından iki farklı ZEISS şirketinin ortaya çıkmasına neden oldu. Eski Doğu Almanya’da 1989 – 1990 yıllarında yaşanan siyasi değişim sonrasında iki şirket yeniden birleşti ve ZEISS 1990’dan itibaren tek şirket olarak daha güçlü bir şekilde yoluna devam etti.

ZEISS Türkiye bünyesindeki iş kolları ise şöyle:

ZEISS Tıbbi Teknoloji grubu, tıbbi teknolojiler alanında dünya çapında bir oyuncu olarak yer alıyor. Doktorların, yenilikçi teknolojiler ve uygulama odaklı çözümlerle hastalarının yaşam kalitesini yükseltmesini sağlıyor. Bu birim aynı zamanda implant ve sarf malzemelerinin de içinde bulunduğu; göz hastalıklarının tanı ve tedavisine yönelik toplam çözümlerin yanında, mikro cerrahi için yenilikçi görüntüleme çözümlerini de sunuyor. Ameliyat sırasında radyoterapi gibi geleceğe yönelik teknolojiler de grubun hizmet ve çözüm yelpazesini tamamlıyor. Tıbbi Teknoloji grubu, 30 Eylül 2013 tarihi itibarıyla sona eren 2012 – 2013 mali yılda 906 milyon Euro ciro yaptı. 2500’den fazla çalışanı olan grubun merkezi Almanya’nın Jena kentinde bulunuyor. Almanya’daki diğer operasyon merkezlerinin yanısıra Amerika Birleşik Devletleri, Japonya, İspanya ve Fransa’da bulunan tesis ve bağlı ortaklıklarda şirketin toplam çalışan sayısının yarısı istihdam ediliyor. Hindistan’ın Bangalore kentindeki Araştırma ve Geliştirme Merkezi (CARIn) ve Çin’in Şangay kentindeki Carl Zeiss İnovasyon ve Ar-Ge Merkezi de hızlı büyüyen ekonomiye sahip bu iki ülkede şirketin varlığını pekiştiriyor. Grubun faaliyetleri TecDAX endeksinde yer alan Carl Zeiss Meditec AG çatısı altında gerçekleştiriliyor. Carl Zeiss AG bu şirkette %65 hisseye sahipken %35 hisse de halk açık olarak işlem görüyor.

  

Faaliyet gösterdiği sektörler: Medikal Ürünler

Firma web sitesi: www.zeiss.com.tr/


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.30 - 18.00


Sosyal ve Yan Haklar

Diğer: Görüşmede belirtilecektir


Çalışan Profili

Beyaz Yaka Çalışan Sayısı: 50-74


ZEISS Türkiye İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 2
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Teknik Servis Mühendisi İstanbul Carl Zeiss Teknoloji Çözümleri Tic. Ltd. Şti.
Teknik Servis MühendisiCarl Zeiss Teknoloji Çözümleri Tic. Ltd. Şti.
Carl Zeiss, endüstriyel metroloji, yarı iletken teknolojisi, mikroskop, medikal teknolojiler, kullanıcı optiği alanında faaliyet göstermektedir. Carl Zeiss Holding şirketlerinde dünya çapında 24.000 kişi çalışmaktadır  ve yılda 4 Milyar Euro' nun üzerinde ciro gerçekleştirilmektedir.
Firmamızda çalışacak aşağıdaki özelliklere sahip “Servis Mühendisi” arıyoruz.
• Yurt dışı eğitimlerini takip edebilecek düzeyde İngilizce bilgisi olan
• 25-35 yaş arası askerlikle ilişkisi olmayan bay
• Meslek yüksek okulu veya teknik öğretmenlik okulu, elektrik-elektronik, mekatronik bölümleri mezunu
• 1-2 yıl benzer pozisyonda deneyimli, tercihen CNC, mekanik ve pnömatik deneyimi olan
• MS Office programlarını kullanabilen
• Seyahat engeli olmayan, aktif sürücü
• Titiz, düzenli çalışan ve insiyatif alabilen
Permanent / Full Time    Vocational school (Graduate), University (Graduate), Masters (Graduate)     En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Depo Görevlisi İstanbul(Asya) Carl Zeiss Company
Depo GörevlisiCarl Zeiss Company

Lise veya dengi okullardan mezun
En az 2 sene deneyimli
Genç, dinamik ve enerjik
MS Office ve Logo (Tiger) programlarını etkin kullanabilen
Depolama ve depo kaydı tutma konusunda deneyimli 
Barkod sistemleri kullanımı konusunda deneyimli
Müşteri odaklı çalışabilen, takım çalışmasına yatkın
Askerlik ile ilişiği olmayan (Erkek adaylar için)
Permanent / Full Time    High school (Graduate), Vocational school (Graduate), University (Graduate)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme