ÇEMTAŞ Çelik Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş. 

Şirket Bilgileri

http://www.cemtas.com.tr

ÇEMTAŞ Çelik Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Çemtaş, Bursa Organize Sanayi Bölgesinde 100.000 m2’lik alan üzerinde 1970 tarihinde Türk endüstrisinin vasıflı çelik ihtiyacını karşılamak için kurulmuştur.

Gelişen ve değişen üretim teknolojileri doğrultusunda kalite ve kapasite artırımını sağlayan gerekli proses teknolojisine sahip Çemtaş, çelikhane ve haddehane işletmelerine sahiptir.

1972 yılında Çelikhane ingot döküm sistemi ile üretime başladı.

1977 yılında Haddehane üretime başladı.

1985 yılında Çelikhanede Sürekli Döküm Makinası devreye alındı.

1990 yılında Çelikhane modernizasyonu tamamlandı.

1995 yılında Çelikhanede Sürekli Döküm Makinası yenilendi.

1998 yılında Haddehane modernizasyonu tamamlandı.

Halen 150.000 bin ton/yıl kapasite ile yaklaşık 3500 değişik ebat ve 600 çeşit çelik üretilmektedir. Üretilen çelikler genelde makine imalat ve otomotiv sanayilerinde kullanılmaktadır.

Temiz ve vasıflı çelik üretimi için gerekli donanıma sahip çelikhanede;  cürufun sıvı çeliğe geçmesini engelleyen alttan boşaltmalı sisteme sahip 25 ton kapasiteli Elektrik Ark Ocağı, çelik kalitesinin gerektirdiği kalite artırımı ve alaşımlamanın yapıldığı Pota Ocağı, çelik içinde çözünmüş halde bulunan azot, hidrojen gibi gazları uzaklaştırmak için vakum ünitesi, kalıntıların şekil kontrolünü sağlamak için tel enjeksiyon ünitesi, sıvı çeliğin 100 kare kesitten  160 kare kesite kadar kütüğe çevrildiği Sürekli Döküm Makinası mevcuttur.

Sürekli döküm makinası; kalıntı oluşumunu önleyen kapalı döküm sistemine , tandiş seviye kontrolü için stoper sistemine, segregasyonu önleyen ve uygun kalıntı dağılımını sağlayan kalıp altı manyetik karıştırıcıya, izlenebilirlik amacıyla markalama ünitesine sahiptir.

Çelikhanede; karbon, yay, otomat, ıslah, sementasyon, soğuk iş takım, karbon takım, indüksiyon sertleştirme çelikleri ile borlu çelikler, rulman çelikler, yüksek kromlu çelikler vb. üretilmektedir.

Haddehane işletmesinde kütükler, otomasyon kontrollü, yürüyen tabanlı tav fırınında tavlanmakta, tav fırını çıkışında kütük yüzeyindeki tufaller basınçlı sıcak su ile temizlenmektedir.

Trio ve kontinü haddeleme ile yaylık lama, yuvarlak, kare, yuvarlak köşeli kare ve altı köşe üretimi yapılmaktadır.

Değişik kesit ve çelik cinslerine göre farklı soğutma hızları uygulanabilen soğutma ızgarası ile soğuk kesilebilirlik istekleri karşılanmaktadır.

Tamamlama Hatlarında ;

  • Mamul yüzeylerini temizlemek amacıyla kumlama,
  • Çubukların doğruluğunu sağlamak amacıyla doğrultma yapılmaktadır.
  • Yüzey ve iç hata kontrol cihazlarından geçirilmektedir.

Testlerden geçen tüm yuvarlak çubuklar seyyar spektrometre ile analiz edilmektedir.

Çemtaş, 300’e yakın çalışanı ile üç vardiya üretim yapmaktadır.ÇEMTAŞ Çelik Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 4
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Bilgisayar Donanımcısı Bursa ÇEMTAŞ Çelik Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bilgisayar DonanımcısıÇEMTAŞ Çelik Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Üniversite ya da M.Y.O.'ların ilgili bölümlerinden mezun,25-30 Yaş aralığında, Benzer bir görevde en az 2 yıl çalışmış,Tüm bilgisayar çeşitleri ile çevre birimleri, network ürünleri ve güvenlik amaçlı cihazların teknik desteğini verebilecek şekilde yazılım donanım bilgisine sahip,MS İşletim Sistemleri, MS Office ve Anti-Virüs yazılımı problemleri ile network ve donanım arızalarında çözüm üretebilen ve gerekli kurulumları yapabilen,Microsoft Ürünleri Yönetimi  (Windows Servers, Active Directory, Windows Clients ) konusunda tecrübe sahibi,Sanallaştırma (VMware, Hyper-V) altyapısının kurulumu, konfigürasyonu ve yönetimi süreçlerini bilen,SAN, NAS Storage Yönetimi ( Tercihen IBM STORAGE)  ve LAN/WAN Network Yönetimi (Switch, Router,  Access Point, Firewall, Altyapı kurulumu) konusuna hakim Tercihen MCITP, MCSE sertifikalarına sahip, Tercihen  iyi derecede İngilizce bilenTercihen Bilgi Güvenliği (ISO27001, ISO27002) Standardı ile ilgili çalışmış,Tercihen Linux ve/veya Unix bilgisi olan,Ekip çalışmasına yatkın, İletişim yönü güçlü, Aktif araç kullanabilen, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamışBursa’da ikamet eden
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Müşteri Hizmetleri Mühendisi Bursa ÇEMTAŞ Çelik Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Müşteri Hizmetleri MühendisiÇEMTAŞ Çelik Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Fabrikamızın Pazarlama Müdürlüğü kadrosunda görevlendirilmek üzere;Metalurji ve Malzeme, Makine veya Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun,  İyi derecede İngilizce bilen, MS Office programlarını kullanabilen, Askerlikle ilişkisi bulunmayan, B Sınıfı ehliyetli ve araç kullanma tecrübesi olan, Tercihen otomotiv sektöründe satış-pazarlama tecrübesi olan, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, Çalışma arkadaşları aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Teknik Büro Memuru Bursa ÇEMTAŞ Çelik Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Teknik Büro MemuruÇEMTAŞ Çelik Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Üniversitelerin Makine, Makine Resim Konstrüksiyon bölümlerinden mezun, Auto Cad, Mechanical Desktop ve Inventor programınlarına hakim, MS Office uygulamalarına hakim, Esnek çalışma prensiplerine uyum gösterebilecek, Takip ve sonuçlandırmaya odaklı, İnsan ilişkilerinde başarılı, dışa dönük, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Bakım Mühendisi Bursa ÇEMTAŞ Çelik Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bakım MühendisiÇEMTAŞ Çelik Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Üniversitelerin Makina Mühendisliği bölümünden mezun, Minimum 5 yıl tecrübeli, Pnömatik ve hidrolik bilgisine sahip, Tercihen haddehane ve çelikhane bakım tecrübesi olan, İngilizce veya Almanca dillerinden en az birisini bilen, Esnek çalışma prensiplerine uyum gösterebilecek, Takip ve sonuçlandırmaya odaklı, İnsan ilişkilerinde başarılı, dışa dönük, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı