Çilek Odası 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1995


İK POLİTİKAMIZ
Önceliği; üstün kalite hedefinden vazgeçmeyen, gelişmeye ve öğrenmeye açık, sürekli yenilik peşinde koşan, değişim ve farklılaşmaya inanan genç, dinamik ve katılımcı bireylerle bir ekip oluşturmak olan Çilek, en değerli varlığının insan kaynakları olduğuna inanmaktadır. Çilek’in başarısının arkasında, kaliteli ve mutlu insan gücü yatmaktadır. Çilek bu amaçla, çalışanların teknik ve davranışsal yetkinliklerinin geliştirilmesini sağlayarak, çalışanların yeteneklerine uygun kariyer planlarında ilerlemelerine katkı sağlar.
 
PERFORMANS YÖNETİM SİSTEMİMİZ
Çilek hedeflerinin gerçekleşmesine katkıda bulunan takımlar ve bireyler ödüllendirilir; hedeflere ulaşırken eğitim ve gelişim gereksinimleri belirlenir.
 
 
NEDEN ÇİLEK?
Çilek bundan tam 20 yıl önce,  %100 aile şirketi olarak Türkiye’de kuruldu.
Biz yalnızca bebek, çocuk ve gençler için odalar tasarlıyor, üretiyor ve tüm dünyada satış ağını oluşturuyoruz. Yaş aralığının net olarak belirlenmesi bize işimizde mükemmel şekilde uzmanlaşma imkanı sağladı.
Çilek, bugün 5 kıtada,66 ülkede 444 satış noktasına 2.000 çalışana, 60.000 m2 satış alanına sahiptir. Gelecek 5 yıl içinde satış noktası sayımızı 444‘ten  1.000’in üzerine çıkarmayı hedefliyoruz. Bunun için gerekli çalışmalarımızı dört bir yandan sürdürüyoruz.
Kurumumuzda; Çilek’in gelişimine uzun yıllar katkıda bulunan ve önemli tecrübelerle sahip çalışma arkadaşlarımızın yanı sıra, son yıllarda ekibe katılan birbirinden değerli kişilerin, Çilek’in her yönü ile gelişmesi için büyük bir fırsat  olduğunu düşünüyoruz. Belirlediğimiz hedeflerimize ulaşmamız şimdi sizlerle çok daha hızlı ve kolay olacak.
Kuruluştan  bu günlere dek sayısız başarılarımıza katkı sağlayan tüm çalışanlarımıza ve emeği geçen değerli danışman ve eğitimcilerimize içten teşekkürlerimizi sunarız.
 
İŞE ALIM PRENSİPLERİMİZ
Çilek’in temel yetkinliklerine, temel değerlerine ve kurum kültürüne uyma potansiyeli taşıyan, enerjisi yüksek, değişime ayak uydurabilecek kişileri, tarafsızlık ve fırsat eşitliği ilkelerini benimseyerek istihdam eder. Çilek ailesinin bir üyesi olmak için, müracaatınızı mevcut uygun pozisyonlarımızın yayınlandığı İş İmkanları sayfamızı ziyaret ederek veya CV’nizi ik@cilek.com adresine göndererek yapabilirsiniz.
 
ÇİLEK AKADEMİ
Gelişim için en değerli sermayesinin insan kaynağı olduğuna inanan ve bu alanda yatırımı sürekli büyütme felsefesiyle hareket eden Çilek, çalışanlarının yetkinliklerini geliştirmek üzere düzenli eğitimler vermektedir. Bu amaçla 2009 yılında kurulan Çilek Akademi ile çalışanların gelişimini desteklenmekte ve geleceğe hazırlamaktadır. Akademi’de işe yeni başlayan personelin oryantasyon eğitiminden eğitim ihtiyaçlarının analiz edilmesine, bu eğitimlerin planlanmasından gerçekleştirilmesine, değerlendirilmesi ve kayıt altına alınmasına kadar birçok faaliyeti bünyesinde gerçekleştirmektedir.
 
STAJ İMKANLARI
Çilek olarak lise, meslek yüksekokulu ve üniversite öğrencilerine sağladığımız staj olanakları ile onların gelişimine destek vererek iş hayatına hazırlıyoruz. Mevcut stajyerlerimizle şirketimizin gelecekteki potansiyel insan kaynağını belirlemeyi hedefliyoruz. Kurumumuzda sadece resmi stajlar kabul edilmektedir; isteğe bağlı stajyer kabul edilmemektedir. Staj başvuruları ik@cilek.com adresine CV (fotoğraflı) ve resmi staj formu gönderilerek yapılmaktadır. Stajlar yaz ve kış olmak üzere iki dönemde yapılır.
Aşağıda belirtilen kriterlere göre stajyerler seçilir;
·         Öğrencinin en az 2.sınıfı (MYO için 1. sınıf) bitirmiş olması
·         Öğrencinin öğrenim gördüğü bölümün şirket iş süreçleri ile ilgili olması
·         Öğrencinin başarı düzeyi
Adaylara 20 – 31 Mayıs tarihleri arasında staja kabul edilip edilmediği bilgisi verilir. Yaz dönemi stajı Haziran – Eylül ayları arasında yapılır.
 
Kış Dönemi (Lise Stajyerleri)
Lise staj başvuruları 01-31 Temmuz tarihleri arasındaik@cilek.com adresine CV (fotoğraflı) ve resmi staj formu gönderilerek yapılır. Adaylara 15 Ağustos tarihinde staja kabul edilip edilmediği bilgisi verilir. Kış dönemi stajı, okul dönemi olan Eylül – Haziran ayları arasında yapılır.
Yaz Dönemi (MYO/Üniversite) Stajları
Yaz dönemi (Meslek Yüksek Okulu / Üniversite Stajyerleri) Meslek Yüksek Okulu / Üniversite staj başvuruları 01 Nisan – 20 Mayıs tarihleri arasında, ik@cilek.com adresinden alınmaktadır.


 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Mobilya & Aksesuar

Firma web sitesi: www.cilek.com


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 18.00


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
Prim
Yemekhane
Yakacak
Tam Gün Sağlık HizmetleriÇalışan Profili

Beyaz Yaka Çalışan Sayısı: 100-149

Mavi Yaka Çalışan Sayısı: 450-549


Çilek Odası İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 3
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Bölge Satış Sorumlusu İstanbul(Avr.), ... Çilek Mobilya A.Ş.
Bölge Satış SorumlusuÇilek Mobilya A.Ş.
Türkiye’nin bebek, çocuk ve genç odalarında en gözde markası olan Çilek A.Ş., “YURT İÇİ BÖLGE SATIŞ SORUMLUSU” aramaktadır.Pozisyon ile ilgili uygun adayların taşıması gereken genel nitelikler ile iş tanımı aşağıda yer almaktadır. Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, En az 5 yıl toptan ve/veya perakende satış tecrübesi olan Tercihen Mobilya veya Beyaz Eşya sektöründe Bölge Satış Sorumlusu olarak çalışmış,Tercihen orta veya ileri seviyede İngilizce, yada ikinci bir yabancı dil konuşabilenİnsan ilişkilerinde başarılı, iletişim becerileri gelişmiş, dinamik.Seyahat engeli bulunmayan, Ms Office Uygulamalarına hakim, B sınıfı sürücü ehliyetine sahip ve aktif araç kullanabilen, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, İstanbul'da ikamet eden
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Yalın Uzmanı Bursa, İstanbul(Avr.)... Çilek Mobilya A.Ş.
Yalın UzmanıÇilek Mobilya A.Ş.
Türkiye’nin bebek, çocuk ve genç odalarında en gözde markası olan Çilek A.Ş., Bursa / İnegöl'de bulunan fabrikası ve İstanbul  Avrupa Yakasında bulunan Genel Müdürlük binasında görevlendirilmek üzere “Yalın Uzmanı”aramaktadır. Pozisyon ile ilgili uygun adayların taşıması gereken genel nitelikler ile iş tanımı aşağıda yer almaktadır. Üniversitelerin Mühendislik fakültelerinden mezun, (Tercihen Endüstri Mühendisliği)           Yalın ofis uygulamaları ve 5S konularında asgari 1-3 yıl tecrübe sahibi,                                  MS Office programlarını etkin olarak kullanabilen,                                                      Araştırma ve geliştirme becerisi gelişmiş, veri analizi, raporlama ve dokümantasyon konularında   yüksek beceri sahibi olan,        Proaktif ve problem çözme becerisine sahip olan,                                                      İnsan ilişkileri ve iletişim becerileri gelişmiş                                                     Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,  Bursa, Bursa - İnegöl veya İstanbul'da ikamet eden, edebilecek                                                                                                                                                             
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Ambalaj ve Paketleme Mühendisi Bursa Çilek Mobilya A.Ş.
Ambalaj ve Paketleme MühendisiÇilek Mobilya A.Ş.
Türkiye’nin bebek, çocuk ve genç odalarında en gözde markası olan Çilek A.Ş., Bursa / İnegöl'de bulunan fabrikasında görevlendirilmek üzere “Ambalaj ve Paketleme Mühendisi”aramaktadır. Pozisyon ile ilgili uygun adayların taşıması gereken genel nitelikler ile iş tanımı aşağıda yer almaktadır. Üniversitelerin Mühendislik Fakülteleri veya ilgili bölümlerinden mezun, Beyaz eşya yada kahverengi eşya sektöründe paketleme ve ambalaj tasarımı konusunda minumum 5 yıl deneyimli, Corel Draw ve Autocad programlarını çok iyi derecede kullanabilen, MS Office programlarına son derece hakim (Tercihen SAP tecrübesi olan), İyi derecede İngilizce bilgisine sahip, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, Bursa veya İnegöl'de ikamet eden veya edebilecek
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı