Corning Kablo ve Sistemleri Ltd.Şti. 

Şirket Bilgileri

www.corning.com/cablesystems/tr

CORNING KABLO VE SİSTEMLERİ LTD. ŞTİ.

 

Tarihçemiz

1851 yılında A.B.D’nin New York eyaleti, Corning şehrinde kurulan Corning Inc., faaliyetlerine cam üreticisi olarak başlamıştır. Günlük hayatımızı derinden etkileyen birçok buluşa imza atmış olan Corning, bu geleneğine Edison için geliştirdiği cam ampül ile öncülük etmiştir.

Corning 150 yıllık tarihi boyunca televizyon tüpü seri imalatı, yüksek basınç ve ısıya dayanıklı Pyrex camları, optik fiber elyafı, LCD ekran ve seramik katalitik konvertör gibi ürünleri icat etmiş veya geliştirilmesine katkıda bulunmuş ve böylece insanlığın gelişimine büyük katkı sağlamıştır.

Faaliyet Alanımız

Corning’in telekomünikasyon sektörü alanında faaliyet gösteren şirketlerinden biri olan Corning Cable Systems (CCS), optik şebekelerde uçtan uca yer alan pasif ürünlerin tedarikçisi durumundadır. CCS dünya çapında 20’den fazla lokasyonda, yaklaşık 13.000 çalışanı ile faaliyet göstermektedir.

Türkiye’de 2000 yılından beri Corning Kablo ve Sistemleri Ltd. Şti. (CKS) olarak faaliyet gösteren CCS’in Gebze fabrikasında fiber optik kablo üretimi ve ek kutusu montajı yapılmaktadır.

Türkiye’de, Türk Telekom ve Türk Silahlı Kuvvetleri gibi kuruluşların hem kablo hem de donanım içeren projelerinin en büyük tedarikçilerinden biri olan CKS, aynı zamanda çevre ülkelerdeki birçok özel ve kamu telekom operatörünün de önemli tedarikçileri arasındadır.

Bugüne kadar kablo ve donanım ihraç edilen ülkeler arasında Kazakistan, Azerbeycan, Gürcistan, Irak, Ürdün, Suudi Arabistan, Pakistan, BAE, Bosna-Hersek, Arnavutluk, Sırbistan, Romanya, Bulgaristan, İspanya, Fransa, Avusturya ve İsrail bulunmaktadır.

Vizyonumuz, müşterilerimizin değişken gereksinimlerine en iyi şekilde hizmet eden karlı iş olanaklarını satın alarak ve onlara sağladığımız hizmetin seviyesini sürekli yükselterek büyümektir. Bunun sonucu olarak, Corning'in tüm ürünlerini Türkiye'de en efektif şekilde pazarlamak, modern ve gelişmiş üretim tesislerinde 1 milyon Fiber-km kapasiteye ulaşmak, Toplam Kalite'yi kullanarak, Türkiye'de ve yakın bölgemizde Optik İletişimde lider bir firma olmak ve bunların sonucu olarak 2005 yılında 40 milyon USD ciroya ulaşmak hedefimizdir.

Misyonumuz; CKS, müşteri beklentileri ve kalite, hizmet, değer ve teknolojide mükemmellik ölçüt alındığında, lider üretici ve uçtan uca ürünler ve komünikasyon endüstrisindeki servisler için çözüm sağlayıcıdır.

Biz:

 • Aralıksız olarak müşterilerimize; ürünlerimizle, değerlerimizle ve benzersiz destek ile hizmet edeceğiz.
 • Hisse sahiplerine kabul edilebilir ve tutarlı finansal kazanç sağlayacağız.
 • Çalışanlarımız için güvenilir, adil, hedeflerle dolu ve ödüllendirici bir ortam yaratacağız.

Değerlerimiz

§  Kalite

§  Dürüstlük

§  Performans

§  Liderlik

§  Yenilik

§  Bağımsızlık

§  Birey

Kültürümüz & İnsan Kaynakları Politikamız

CKS olarak içinde bulunduğumuz sektör itibarı ile son teknolojiyi takip etmek ve kullanmakla kalmıyor, söz konusu teknolojiyi yaratıyor ve bundan büyük bir gurur duyuyoruz.

Bu teknolojiyi yaratırken “Toplam Kalite ve Çevre Sistemleri”mizden ödün vermiyor ve yaratıcılığımızın sürekliliğini sağlayan en önemli kaynağın İNSAN olduğunu hiç bir zaman unutmuyoruz.

İNSAN’a verdiğimiz değeri hem çalışanlarımıza hem de müşterilerimize yansıtmak için sürekli gelişimi destekliyor, İnsan Kaynakları Politikamızı bu çerçevede şekillendiriyoruz.

Dinamik ve genç bir organizasyon yapısı sağlayarak çalışanlarımızın katılımcı ve girişimci bir ruhla kendilerini geliştirmesine imkan tanıyor ve yaptıkları her işle Corning Kablo ve Sistemleri’ne katma değer yaratmalarını arzuluyoruz.

Sorumluluklarımızın bilincindeyiz ve çalışanlarımızın, müşterilerimizin, hissedarlarımızın, iş ortaklarımızın, rakiplerimizin beklentilerinin bu sorumluluktaki rollerini önemsiyoruz. Tüm bu beklentileri karşılarken Corning Değerleri’ne sahip çıkarak bu doğrultuda hareket ediyoruz.

Tüm çalışanlarımızdan beklentimiz, bu takımın bir üyesi olarak aynı ilke ve değerler doğrultusunda bizi ortak hedef ve çıkarlara ulaştıracak şekilde çalışmalarını başarı ile gerçekleştirmeleridir.

Eğitim Programları

:

Yürütülen Eğitim Programlarında personelin;

 • Şirket ihtiyaç ve hedeflerine uygun eğitim ve öğrenimi almaları,
 • Beceri ve tecrübe yönünden gerekli yetkinliklere sahip olmaları,
 • Verimliliklerini ve iş tatminlerini arttırmaları,
 • Bireysel gelişimlerinin takip edilerek kariyer planlamalarına destek olunması,
 • Şirket kültürüne adapte olmaları ve kültürün gelişimine katkıda bulunmaları,
 • Şirket performansını yükseltmeleri ve
 • Sürekli gelişim yolunda ilerlemeleri

hedeflenmektedir.

Eğitim İhtiyaçlarının belirlenmesinde şu hususlar dikkate alınır :

 • Şirketin öncelikleri
 • Çalışanların Performans Değerlendirme süreci sırasında belirlenen öğrenme ve gelişim planları
 • Görev Tanımları’nda belirlenen uygun eğitim, öğrenim, beceri ve tecrübe kriterleri
 • Yeni proses ve ürün uygulamaları
 • Yönetici ve çalışan talepleri
 • Kalite, Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri

Staj Programları

:

Üniversite, MYO ve Meslek Lisesi öğrencilerine şirket ihtiyaçları ve kanuni düzenlemeler çerçevesinde staj imkanı sağlanır.

Ücret Politikası

:

Ücret Sistemi; çalışanın bağlı bulunduğu iş ailesine, aldığı sorumluluk ve bulunduğu karar alma düzeyine, ücret araştırmalarına ve Şirket önceliklerine dayanır.

Hedeflerle Yönetim politikası dahilinde değişken gelir olarak, hedeflere ulaşmadaki performansa bağlı ödeme sistemi uygulanmaktadırCorning Kablo ve Sistemleri Ltd.Şti. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 4
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Planning Engineer Kocaeli CORNING
Planning EngineerCORNING
University degree from engineering (preferably from Industrial Engineering) Min 1 year of working experience in a similar position Work experience in a mutinational manufacturing enviroment is an asset Advanced level of written and spoken English is a must; MS Office Applications (especially Excel) knowledge is necessarySAP MM & PP module knowledge is an asset Strong planning ,organization, problem analysis, decision making and communication skills.Analytical and open minded, pro-active, team player No military obligation for male candidates No restrictions for travel
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Financial Analyst (Temporary-1 year Contract) Kocaeli CORNING
Financial Analyst (Temporary-1 year Contract)CORNING
Bachelor’s degree in Business Administration, Economics or related fields2-4 years of relevant experience Good command of English , both written and verbal Good understanding of USGAAP and tax regulations Good Microsoft Excel skills SAP knowledge is an asset Cost Accounting knowledge is an asset Strong analytical skills
Dönemsel / Proje bazlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Üretim Operatörü Kocaeli CORNING
Üretim OperatörüCORNING
Şirketimizin Fiber Optik Kablo imalatı yapılan GOSB üretim tesislerinde çalışmak üzere aşağıdaki niteliklere uygun Üretim Operatörü arayışımız mevcuttur; Meslek Yüksek Okulu veya Endüstri Meslek Lisesi mezunu Tercihen kablo sektöründe çalışmış, ekstrüzyon prosesinde 1-2 yıl  tecrübeli 3 Vardiya düzeninde çalışabilecek Takım çalışmasına yatkın ve güçlü iletişim becerilerine sahip Sorumluluk bilincine sahip Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek Askerlik hizmetini tamamlamış Gebze, Darıca, İzmit ve İstanbul Anadolu Yakası Kartal,Maltepe, Pendik civarında ikamet eden
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Bakım Elemanı Kocaeli CORNING
Bakım ElemanıCORNING
Endüstri Meslek Liseleri , MYO Elektrik, Elektronik veya Mekanik Bölümleri'nden mezun,Tercihen sürücü ve PLC otomasyon sistemlerinde tecrübeli, Elektrik pano sistemleri konusunda deneyimli ve elektrik şeması okumayı bilen,Mekanik, Pnömatik bakım ve onarımlarında tecrübeli, Vardiyalı çalışabilecek, Dikkatli, titiz, görev bilinci gelişmiş, Takım çalışmasına yatkın Endüstriyel Tesisler; Fabrika vb. projelerde bakım bölümlerinde en az 3 yıl deneyimli,MS Office programlarını orta seviyede kullanabilen Gebze veya İzmit çevresinde ikamet eden
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı