Danone Türkiye 

Şirket Bilgileri

www.danone.com.tr
Danone
 
Danone, dünyanın en başarılı sağlıklı gıda şirketlerinden biridir ve Fortune 500 listesinde yer almaktadır. Lezzetli, sağlıklı ve herkesin erişebileceği gıda ve içecek ürünleriyle dünyada mümkün olan en fazla sayıda insanın sağlığına katkıda bulunma misyonu ile faaliyet göstermektedir. Bu misyonu yerine getirmek, Danone'nin devam eden hızlı büyümesine katkı sağlayan en önemli unsurdur.
5 kıta ve 120'yi aşkın ülkede, 160 fabrikası ve 80,000 civarı çalışanı bulunan Danone, dünya sağlıklı gıda pazarındaki lider pozisyonunu, Taze Sütlü Ürünler (dünya birincisi), Su Ürünleri (Şişelenmiş Su'da dünya ikincisi), Bebek Beslenmesi (dünya ikincisi) ve Medikal Beslenme olmak üzere dört ana iş kolunda sürdürmektedir.
Euronext Paris borsasında kayıtlı bulunan Danone, ayrıca sosyal sorumluluk konusunda öncü kuruluşlardan biri olan Dünya Dow Jones Stoxx Sürdürülebilirlik Endeksi ve ASPI Eurozone ve Ethibel Sürdürülebilirlik endeksinde de bulunmaktadır.
Danone Türkiye
Danone Türkiye; lezzetli, sağlıklı ve herkesin erişebileceği ürünleriyle, mümkün olan en fazla sayıda insanın sağlığına, doğumdan itibaren hayatlarının her evresinde katkıda bulunma misyonu ve pazar büyütme vizyonu ile 1997’den bu yana su pazarında Danone Hayat A.Ş., 1998’ten bu yana sütlü ürünler pazarında Danone Tikveşli A.Ş., ve 2007 yılı sonu itibariyla bebek beslenmesi ve medikal beslenme pazarında Numil A.Ş. şirketleri ile faaliyet göstermektedir. Danino, Danette, Activia, Danone Doğal, Tikveşli, Birtat, Hayat, Akmina, Milupa, Bebelac, Nutricia markalarından oluşan sağlıklı, lezzetli, kaliteli ve geniş ürün yelpazesi ile tüketicilerine en iyiyi sunmayı hedeflemektedir.
Danone Türkiye, Türkiye'nin 7 il/ilçesindeki fabrikalarında yerli üretim yaparak, yaklaşık 1.350 personeli, hammadde tedarik ettiği 7.000 çiftçisi, 1.650’ye yakın tedarikçisi ve  81 ile ulaşan yaygın dağıtım ağı ile hizmet veren büyük bir ailedir.
Danone Yolu felsefesi çerçevesinde, ülkemizde süt kalitesini ve üretimini AB kalite standartlarına ulaştırmak ve çiftçilerimize destek vermek amacıyla "Çiftçi Geliştirme Programı"nı yürütmektedir. En sağlıklı ve en kaliteli süt ve sütlü ürünlerini tüketicilerine ulaştırmak amacı ile bu program dahilinde çiftçileri eğitmekte ve onlara gelişimleri için destek vermektedir. Diğer yandan, çalışanlarının ve tedarikçilerinin can güvenliğini sağlamak üzere, "sıfır iş kazası" nın ulaşılabilir bir hedef ve tüm kazaların önlenebilir olduğu inancı ile, "WISE Programı" adı altında güvenli davranışa odaklanan uzun soluklu bir çalışma yürütmektedir. Ayrıca faaliyet gösterdiği tüm alanlarda etkileşimde olduğu çevreyi korumayı ilke edinen bir firma olarak, "üstün çevre duyarlılığını" esas alan "Çevre Programı" ile, hammadde tedariğinden ürünün tüketiciye ulaştırılmasına kadarki tüm süreçlerde çevreyi korumaya yönelik gereklilikleri sürdürülebilir bir yaklaşım çerçevesinde önceliklendirmektedir.
Ayrıca, yarınlarımızın ışığı çocuklarımızı sağlıklı ve mutlu bir geleceğe hazırlamak için, “Türkiye’nin Gülümseyen Geleceği” temalı sosyal sorumluluk programı kapsamında eğitim alanında “Gülümseyen Gelecek Anasınıfları” ve spor alanında "Milli Eğitim Bakanlığı-Danone Küçükler Futbol Türkiye Birinciliği ve Danone Uluslar Kupası” projelerini 81 ilde gerçekleştirmektedir. "Su Hayat'tır" sosyal sorumluluk projesi ile de GAP idaresi işbirliğinde su sorunu ilçelere ve köylere su altyapısı götürme çalışmaları yapılmıştır. Ayrıca, dünyada 16.sını ülkemizde kurduğu tamamen bağımsız ve hiçbir ticari amaç gütmeyen "Danone Enstitüsü Türkiye", ülkemizdeki beslenme; özellikle "Çocuk Beslenmesi" konusunda çocuk doktorları, beslenme uzmanları ve üniversitelerin yaptığı araştırmalara destek vererek sağlıklı beslenme konusunda bir bilgi platformu oluşturmaktadır.
 
 “Yetkin ve mutlu çalışanlar” yaratmak misyonuyla hareket eden Danone Türkiye İnsan Kaynakları ‘nın temel öncelikleri;
·         Çalışanı karar mekanizmasının kalbine yerleştirmek (önce insan),
·         Organizasyona sürekli yatırım yapmak,
·         Danone'nin farklı şirket kültürünü geliştirmek ve beslemek,
·         Sosyal ve toplumsal sorumluluk alanlarında liderlik ve yenilikleri geliştirmek ve desteklemektir.

Tüm çalışanlarımız, şirketin strateji ve performansının tam kalbinde yer almaktadır. Kurulduğundan bugüne kadar Danone, çalışanlarının gelişiminin hem büyüme için bir koşul, hem de şirketin en büyük amacı olduğuna inanmaktadır. Cinsiyet, dil, din, etnik yapı vb. hiçbir ayırım yapılmaksızın tüm çalışanların rahatlıkla çalışabileceği, eşit gelişim ve kariyer olanaklarının sağlandığı bir kültür yaratılmıştır.
 


Danone Türkiye İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 15
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Bayi Yöneticisi - Batı Karadeniz Bartın, Bolu, Düzce... Danone Hayat
Bayi Yöneticisi - Batı KaradenizDanone Hayat

Üniversite mezunu,
Trakya Bölge'de minumum 3 yıl saha satış tecrübesi olan (FMCG sektörü tercih sebebidir),
MS Office uygulamalarını etkin kullanabilen,
Sürücü belgesine sahip ve aktif sürüş deneyimi olan,
Seyahat engeli olmayan,
Askerlik görevini tamamlamış (erkek adaylar için),
Trakya Bölge'de ikamet eden,
Sonuç odaklı, iletişim becerileri kuvvetli, takım çalışmasına yatkın ve ekip yönetimi becerileri gelişmiş,
Bay/Bayan takım arkadaşları arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı    Meslek yüksekokulu (Mezun), Üniversite (Öğrenci), Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Müşteri Hizmetleri Stajyeri İstanbul(Avr.) Danone Türkiye
Müşteri Hizmetleri StajyeriDanone Türkiye
Nutricia Medical Beslenme şirketinde Tedarik Zinciri departmanına bağlı Müşteri Hizmetleri Stajyeri olarak görev almak üzere;
Tercihen meslek yüksekokulu veya üniversite mezunu
Microsoft Ofis programlarını (özellikle Excel) iyi derecede kullanabilen
Tercihen İngilizce konuşma ve yazma yetkinliğine sahip
Gelişime ve öğrenmeye açık, öncelik belirleme, zaman yönetimi konularında yetkin
İletişim becerileri kuvvetli, insan ilişkilerinde başarılı
Takım çalışmasına yatkın, sonuç odaklı
Dönemsel / Proje bazlı    Lise (Mezun), Meslek yüksekokulu (Mezun), Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Marketing Intern İstanbul(Asya) Danone Hayat
Marketing InternDanone Hayat
Danone Hayat is looking for a Marketing Intern with the following qualifications;
    3rd / 4th year university student in a relevant discipline or MBA student,
    Able to work min 3 days in a week,
    Excellent command of English,
    Good knowledge of MS Office applications,
    Previous experience in Marketing Department preferred.
Stajyer    Üniversite (Öğrenci)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
FINANCIAL ANALYST İstanbul(Avr.) NUTRICIA MEDIKAL BESLENME
FINANCIAL ANALYSTNUTRICIA MEDIKAL BESLENME
Company Description: 
 
Danone is a Fortune 500 company and one of the most successful healthy food companies in the world.  Its mission is to bring health through food to as many people as possible.  Fulfilling this mission is a major contributor to Danone’s continuous strong growth.  
 
In Turkey; Danone operates with water company, Danone Hayat A.Ş, since 1997; dairy company, Danone Tikveşli A.Ş, since 1998 and baby food and medical nutrition companies, Numil A.Ş, as of end 2007. Having local production in 5 factories located in 5 cities/towns of Turkey; Danone Turkey aims to offer the best to the Turkish consumers via healthy, tasty, and wide range of products under the brands of Danino, Danette, Activia, Danone Doğal, Tikveşli, Birtat, Hayat, Akmina, Şaşal, Milupa, Bebelac and Nutricia.
Nutricia Advanced Medical Nutrition is looking for a Financial Analyst to join our Advanced Medical Nutrition team. The ideal candidate should have the below qualifications.
Qualifications:
University degree is a must -  preferably major in BA or Economics
Min. 2 years of experience in controlling functions (top line controlling, reporting or audit experience in a multinational company is a plus)
Strong analytical thinking
Team player with strong communication and interpersonel skills
Ability to work with strict deadlines and flexible working hours
Result oriented and capable of multiple tasking
Excellent command of written and spoken English 
Good level of MS Office Applications;SAP knowledge is an asset
No military obligation for male candidates
 
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
ÜRÜN TANITIM TEMSİLCİSİ - ANTALYA Antalya NUTRICIA MEDİKAL BESLENME
ÜRÜN TANITIM TEMSİLCİSİ - ANTALYANUTRICIA MEDİKAL BESLENME
5 Kıta, 120 Ülke,
80.000 Kişi ve Siz
ANTALYA - ÜRÜN TANITIM TEMSİLCİSİ
arıyoruz.
 
Üniversite mezunu
Tercihen onkoloji, nöroloji, genel cerrahi ve yoğun bakım alanlarının minimum bir tanesinde ürün tanıtım temsilciliği deneyimi olan
Güçlü iletişim becerisine sahip, analitik düşünebilen
Sürücü belgesi olan ve çok iyi düzeyde araç kullanabilen
35 yaşını aşmamış
Seyahat engeli bulunmayan
Tercihen ingilizce bilen
ÜTE yeterlilik sınavını başarı ile geçmiş 
Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olan
Antalya'da ikamet eden ve yakın çevreye seyahat edebilecek
   
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Mezun)     En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Financial Reporting Executive İstanbul(Asya) Danone Hayat
Financial Reporting ExecutiveDanone Hayat

Bachelors Degree in Business Administration, Economics, Finance or related fields,
Min 2 years audit experience will be an asset,
Analytical mind with strong planning and organizational skills and hardworking personality,
Good understanding personal responsibility, flexible and eager to learn,
Team player with excellent interpersonal and communication skills to be able to build effective,
Excellent MS Office applications knowledge especially in Excel,
Fluency in both written and spoken English,
SAP knowledge is preferable,
Proficiency in IFRS and basic understanding of Local GAAP,
Good knowledge of accounting principles and internal controls.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Lojistik Yöneticisi/Yönetmeni İstanbul(Asya) Danone Tikveşli
Lojistik Yöneticisi/YönetmeniDanone Tikveşli
Key Competencies:
Think & act ahead: able to project in the future, consider different options & commit to achieve the ambition
Foster collaboration with other functions & departments, at all levels. Act to break silos
Honour and foster commitment to deliver results on promises
Drive change with optimism (“Can do attitude”) and face difficulties along the way
Take responsibility & risk to show the way forward
Act with speed, agility & pragmatism
Solve complex problems with smart & pragmatic solutions. Able to switch between “big picture” & hands-on approach
Set priorities and engage into energetic and focused action. Manage complexity and contradictions with resilience and tenacity 
Knowledge, Skills, & Qualifications:
Min 3 years of experience in Logistics
University degree with Engineering degree preferred
Excellent command of English
FMCG experience is preferred
Team management experience (white and blue collar)
Project management, supplier management experience
Excellent communication & negotiation skills
Financial knowledge for budget follow up preferred
SAP knowledge is preferrred
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Elektrik& Elektronik Tetrapak Bakım Teknisyeni Kırklareli Danone Türkiye
Elektrik& Elektronik Tetrapak Bakım TeknisyeniDanone Türkiye
Danone; 5 kıtada ve 120'yi aşkın ülkede toplam 76.000 çalışanıyla dünyada mümkün olan en fazla sayıda insanın sağlığına, tüm hayatları boyunca beslenme yolu ile katkıda bulunma misyonu ile faaliyet göstermektedir. Süt ürünlerinde dünyada lider, ambalajlı su, bebek beslenmesi ve medikal beslenmede ise ikinci konumdadır.
 
Danone Türkiye, 1997 yılından bu yana ambalajlı su pazarında Danone Hayat, 1998'den bu yana sütlü ürünler pazarında Danone Tikveşli ve 2007 yılı sonu itibari ile bebek beslenmesi ve medikal beslenme pazarında Numil şirketleri ile yaklaşık 1200 çalışanı ve 6 fabrikasıyla faaliyet göstermektedir. Danino, Danette, Activia, Danone Doğal, Tikveşli, Hayat, Akmina, Milupa, Bebelac ve Nutricia markaları ile sağlıklı, lezzetli ve kaliteli ürün yelpazesi ile tüketicilerine daima en iyiyi sunmayı hedeflemektedir.
Genel Nitelikler
Endüstri Meslek Lisesi, tercihen MYO ilgili bölümlerinden mezun
Minimum 3 yıl otomasyon ve teknik servisler alanında tecrübeli
Tüm üretim makinalarının arıza tespitlerini yapabilecek yetkinlikte
Siemens S7300-S7400-WinCC; Endüstri otomasyon ve enstrümantasyon bilgisine sahip
Tercihen Tekrapak makinaları alanında deneyimli
Tercihen Inkjet kodlama sistemleri hakkında bilgili
Vardiyalı çalışabilecek
Askerlik görevini tamamlamış
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun)     En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
R&D Assistant Specialist İstanbul(Avr.) Danone Turkey-Nutricia Early Life Nutrition
R&D Assistant SpecialistDanone Turkey-Nutricia Early Life Nutrition

University degree in Food Engineering or related field is a must
Long Term R&D Intern experience in FMCG sector is preffered
Excellent command of written and spoken English
Good level of MS Office Applications
Good communication skills
Strong analytical thinking and multi-tasking
Willingness to work in a dynamic environment with high result orientation
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Planning Manager İstanbul(Asya) Danone Hayat
Planning ManagerDanone Hayat

University degree in Engineering (preferably in Industrial Engineering),
Experience in Supply planning (preferably experience in Demand planning),
Min. 5 years experience preferably  in FMCG sector,
Knowledge of SAP is preferred,
Excellent command of English, both written and spoken,
Excellent command of MS Office applications especially Excel,
No military obligation for male candidates.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Channel Development Executive (Trade Marketing) İstanbul(Avr.) Danone Turkey-Nutricia Early Life Nutrition
Channel Development Executive (Trade Marketing)Danone Turkey-Nutricia Early Life Nutrition

Bachelor degree from a reputable university
Minimum 2 years experiences in Trade Marketing in FMCG sector
Advanced command of English
Good communication skills
Multi- task
Result-oriented
Proactive, willing to take initiative
Very good follow-up
Team player
No military obligation for male candidates
No restriction for travel
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Eğitmen Hemşire İstanbul(Avr.) Danone Türkiye-Nutricia Anne Bebek Beslenmesi
Eğitmen HemşireDanone Türkiye-Nutricia Anne Bebek Beslenmesi
Nutricia Anne Bebek Beslenmesi ve Boğaziçi Üniversitesi iş birliği ile kurulacak Annelik Okulunda "Eğitmen Hemşire" olarak görevlendirilmek üzere;
Üniversitelerin veya Sağlık Meslek Liseleri'nin Hemşirelik Bölümleri'nden mezun
Öğretmenlik yapmak isteyen
İletişimi ve öğretici yönü kuvvetli
Seyehat engeli bulunmayan
İstanbulda ikamet eden yada edebilecek olan
Askerlik hizmetini tamamlamış (Erkek adaylar için)
 
Sürekli / Tam zamanlı    Lise (Mezun), Meslek yüksekokulu (Öğrenci), Meslek yüksekokulu (Mezun), Üniversite (Öğrenci), Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Budget Control Executive İstanbul(Asya) Danone Türkiye
Budget Control ExecutiveDanone Türkiye
Danone; operating in 5 continents, in more than 140 countries with 100.000 employees, has the core mission of bringing health through food to as many people as possible.
 
Danone Turkey has been operating in fresh dairy products with Danone Tikveşli since 1998; in bottled water with Hayat since 1997 and Sırma partnership since 2013; with Nutricia Early Life - Medical Nutrition since 2007. The brand portfolio includes Disney, Danino, Danette, Activia, Hayat, Akmina, Aptamil, Bebelac, Lactamil, Nutricia,Sırma, Sırma Exclusive, Schorle; through which we intend to offer healthy, delicious and of high quality products to the consumers.
Main Responsibilities: 
 
To prepare, validate and publish internal and group reports of Operational Cost related KPI’s & financials and
support with additional analysis when necessary.
Preparing operational cost forecasts for monthly Business Planning and Forecasting process and annual
Budgets
Controlling/challenging operational costs monthly & explain the variances vs Forecast and Budget.
Supporting Operational departments in decision making process working as a business partner
Forecasting operational costs for new products
Challenging current controlling processes and leading continuous process improvement to increase quality
and efficiency
Representing Finance Department in operations related meetings and cross functional studies.
Key Measures & Performance Indicators:
·        Forecast Accuracy 
·        On time reporting 
·        Business partnership 
 
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Sebil (Cooler) Bakım Elemanı İstanbul(Asya) Danone Hayat
Sebil (Cooler) Bakım ElemanıDanone Hayat

Meslek Yüksek Okulu veya Meslek Liselerinin ilgili bölümlerinden (Tercihen Elektrik, İklimlendirme ve Soğutma) mezun,
Benzer pozisyonlarda minimum 2 yıl tecrübeli,
İletişim yeteneği güçlü, takım çalışmasına yatkın,
MS Office uygulamalarını etkin kullanabilen,
Sürücü belgesine sahip ve aktif sürüş deneyimi olan,
Askerlik görevini tamamlamış (erkek adaylar için),
Tercihen İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden,
Bay/Bayan takım arkadaşları arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı    Lise (Mezun), Meslek yüksekokulu (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Budget Control Specialist (Supply Chain&Overheads) İstanbul(Asya) Danone Hayat
Budget Control Specialist (Supply Chain&Overheads)Danone Hayat

University degree in Economics / Finance / Business Admin / Industrial Engineering (MBA in corporate and financial affairs preferred),
Experience in Controlling or a Audit Company (min 1 years),
Knowledge on financial accounting and reporting,
Excellent command of English,
Ability work with cross-functional teams and team worker,
Strong communication skills,
Result oriented, analytical,
No military obligation for male candidates,
Male/female.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Mezun)     En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme