Danone Türkiye 

Şirket Bilgileri

www.danone.com.tr
Danone
 
Danone, dünyanın en başarılı sağlıklı gıda şirketlerinden biridir ve Fortune 500 listesinde yer almaktadır. Lezzetli, sağlıklı ve herkesin erişebileceği gıda ve içecek ürünleriyle dünyada mümkün olan en fazla sayıda insanın sağlığına katkıda bulunma misyonu ile faaliyet göstermektedir. Bu misyonu yerine getirmek, Danone'nin devam eden hızlı büyümesine katkı sağlayan en önemli unsurdur.
5 kıta ve 120'yi aşkın ülkede, 160 fabrikası ve 80,000 civarı çalışanı bulunan Danone, dünya sağlıklı gıda pazarındaki lider pozisyonunu, Taze Sütlü Ürünler (dünya birincisi), Su Ürünleri (Şişelenmiş Su'da dünya ikincisi), Bebek Beslenmesi (dünya ikincisi) ve Medikal Beslenme olmak üzere dört ana iş kolunda sürdürmektedir.
Euronext Paris borsasında kayıtlı bulunan Danone, ayrıca sosyal sorumluluk konusunda öncü kuruluşlardan biri olan Dünya Dow Jones Stoxx Sürdürülebilirlik Endeksi ve ASPI Eurozone ve Ethibel Sürdürülebilirlik endeksinde de bulunmaktadır.
Danone Türkiye
Danone Türkiye; lezzetli, sağlıklı ve herkesin erişebileceği ürünleriyle, mümkün olan en fazla sayıda insanın sağlığına, doğumdan itibaren hayatlarının her evresinde katkıda bulunma misyonu ve pazar büyütme vizyonu ile 1997’den bu yana su pazarında Danone Hayat A.Ş., 1998’ten bu yana sütlü ürünler pazarında Danone Tikveşli A.Ş., ve 2007 yılı sonu itibariyla bebek beslenmesi ve medikal beslenme pazarında Numil A.Ş. şirketleri ile faaliyet göstermektedir. Danino, Danette, Activia, Danone Doğal, Tikveşli, Birtat, Hayat, Akmina, Milupa, Bebelac, Nutricia markalarından oluşan sağlıklı, lezzetli, kaliteli ve geniş ürün yelpazesi ile tüketicilerine en iyiyi sunmayı hedeflemektedir.
Danone Türkiye, Türkiye'nin 7 il/ilçesindeki fabrikalarında yerli üretim yaparak, yaklaşık 1.350 personeli, hammadde tedarik ettiği 7.000 çiftçisi, 1.650’ye yakın tedarikçisi ve  81 ile ulaşan yaygın dağıtım ağı ile hizmet veren büyük bir ailedir.
Danone Yolu felsefesi çerçevesinde, ülkemizde süt kalitesini ve üretimini AB kalite standartlarına ulaştırmak ve çiftçilerimize destek vermek amacıyla "Çiftçi Geliştirme Programı"nı yürütmektedir. En sağlıklı ve en kaliteli süt ve sütlü ürünlerini tüketicilerine ulaştırmak amacı ile bu program dahilinde çiftçileri eğitmekte ve onlara gelişimleri için destek vermektedir. Diğer yandan, çalışanlarının ve tedarikçilerinin can güvenliğini sağlamak üzere, "sıfır iş kazası" nın ulaşılabilir bir hedef ve tüm kazaların önlenebilir olduğu inancı ile, "WISE Programı" adı altında güvenli davranışa odaklanan uzun soluklu bir çalışma yürütmektedir. Ayrıca faaliyet gösterdiği tüm alanlarda etkileşimde olduğu çevreyi korumayı ilke edinen bir firma olarak, "üstün çevre duyarlılığını" esas alan "Çevre Programı" ile, hammadde tedariğinden ürünün tüketiciye ulaştırılmasına kadarki tüm süreçlerde çevreyi korumaya yönelik gereklilikleri sürdürülebilir bir yaklaşım çerçevesinde önceliklendirmektedir.
Ayrıca, yarınlarımızın ışığı çocuklarımızı sağlıklı ve mutlu bir geleceğe hazırlamak için, “Türkiye’nin Gülümseyen Geleceği” temalı sosyal sorumluluk programı kapsamında eğitim alanında “Gülümseyen Gelecek Anasınıfları” ve spor alanında "Milli Eğitim Bakanlığı-Danone Küçükler Futbol Türkiye Birinciliği ve Danone Uluslar Kupası” projelerini 81 ilde gerçekleştirmektedir. "Su Hayat'tır" sosyal sorumluluk projesi ile de GAP idaresi işbirliğinde su sorunu ilçelere ve köylere su altyapısı götürme çalışmaları yapılmıştır. Ayrıca, dünyada 16.sını ülkemizde kurduğu tamamen bağımsız ve hiçbir ticari amaç gütmeyen "Danone Enstitüsü Türkiye", ülkemizdeki beslenme; özellikle "Çocuk Beslenmesi" konusunda çocuk doktorları, beslenme uzmanları ve üniversitelerin yaptığı araştırmalara destek vererek sağlıklı beslenme konusunda bir bilgi platformu oluşturmaktadır.
 
 “Yetkin ve mutlu çalışanlar” yaratmak misyonuyla hareket eden Danone Türkiye İnsan Kaynakları ‘nın temel öncelikleri;
·         Çalışanı karar mekanizmasının kalbine yerleştirmek (önce insan),
·         Organizasyona sürekli yatırım yapmak,
·         Danone'nin farklı şirket kültürünü geliştirmek ve beslemek,
·         Sosyal ve toplumsal sorumluluk alanlarında liderlik ve yenilikleri geliştirmek ve desteklemektir.

Tüm çalışanlarımız, şirketin strateji ve performansının tam kalbinde yer almaktadır. Kurulduğundan bugüne kadar Danone, çalışanlarının gelişiminin hem büyüme için bir koşul, hem de şirketin en büyük amacı olduğuna inanmaktadır. Cinsiyet, dil, din, etnik yapı vb. hiçbir ayırım yapılmaksızın tüm çalışanların rahatlıkla çalışabileceği, eşit gelişim ve kariyer olanaklarının sağlandığı bir kültür yaratılmıştır.
 


Danone Türkiye İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 13
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Finans Stajyeri İstanbul(Asya) Danone Dairy Turkey
Finans StajyeriDanone Dairy Turkey
Danone Sütlü Ürünler Türkiye şirketinde çalışmak üzere "Finans Stajyeri" arıyoruz.  Üniversite Lisans-Yüksek Lisans öğrencisi veya yeni mezun Haftanın en az 4 günü çalışabilecek Data ile uğraşmayı seven Analitik,dikkatli ve detaylara önem veren MS Office programlarına hakim
Stajyer        İlan Detayı
Long Term Human Resources Intern İstanbul(Asya) Danone Hayat
Long Term Human Resources InternDanone Hayat
3th/4th year undergraduate or master student, Able to work min 3 days, Good command of written and spoken English, Good level of MS Office applications, Strong analytical thinking ability, Team player with strong communication skills, Willing to work in a dynamic environment with high result-orientation, Male/Female.
Stajyer        İlan Detayı
IS-Business System Analyst (FI/CO/BW) İstanbul(Avr.), ... Danone Dairy Turkey
IS-Business System Analyst (FI/CO/BW)Danone Dairy Turkey
Danone Turkey is looking for a talented colleague for the Business System Analyst  position. Take this opportunity to GROW together!  University degree preferably in Computer Engineering / Industrial Engineering 2-3 years of experience in business analysis preferably in workflow management systems, SAP R3 CO/PA/FI Modules and/or SAP BW SQL Knowledge is preferable Fluent in written and spoken English Ability to establish relationships with internal and external clients Good planning and negotiation skills Proactive and team player No military obligation for male candidates
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Financial Planning Specialist İstanbul(Asya) Danone Dairy Turkey
Financial Planning SpecialistDanone Dairy Turkey
Group Danone is an organization that contributes to human health with its tasty and healthy food and beverages. With more than 100.000 employees in four Country Business Units; Early Life Nutrition, Dairy Products, Water and Advanced Medical Nutrition, Group Danone delivers its products which bring nutrition and health together in each stage of life in 5 continents. With our global motto “Contribute to a Healthier World”, we appreciate more our successful business results’ contribution to the society. To build their own diverse and meaningful career path, we cultivate empowered leaders who are passionate to fulfill their career aspiration by contributing to society as a whole.We focus on our employees’ happiness, professional and personal development in order to create future leaders of Danone. Knowledge, Skills, & Qualifications: University degree in Business Administration, Economics, Engineering or related fields MS Office (advanced excel) knowledge Excellent command of written and spoken English 1-2 years of experience in audit, financial & business control, reporting, planning functions is an asset SAP knowledge is an asset Strong analytical skills Creative in problem-solving Strong communication and interpersonal skills, teamwork oriented No Military obligation for male candidates Key Competencies: Analytical Thinking Anticipates/is proactive Full ownership & challenging attitude on controlling responsibility Develops cross-functional effectiveness Has passion for excellence
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Long Term Digital Marketing Intern İstanbul(Asya) Danone Dairy Turkey
Long Term Digital Marketing InternDanone Dairy Turkey
Group Danone is an organization that contributes to human health with its tasty and healthy food and beverages. With more than 100.000 employees in four Country Business Units; Early Life Nutrition, Dairy Products, Water and Advanced Medical Nutrition, Group Danone delivers its products which bring nutrition and health together in each stage of life in 5 continents. With our global motto “Contribute to a Healthier World”, we appreciate more our successful business results’ contribution to the society. To build their own diverse and meaningful career path, we cultivate empowered leaders who are passionate to fulfill their career aspiration by contributing to society as a whole.We focus on our employees’ happiness, professional and personal development in order to create future leaders of Danone. Qualifications: 3rd/4th-year university students or master degree students Able to work min 3 days in a week, Excellent command of written and spoken English Good level of MS Office Applications Strong communication & flexibility Analytic thinker & problem solver Able to manage multi-projects in detail Interested in with digital marketing Follows digital & business trends Active digital and social media user Curios, open-minded and passionate about discovering new things Marketing education or digital marketing background is an asset Ability to work with cross-functional teams & good in interpersonal skills Marketing education or digital marketing background is an asset
Stajyer        İlan Detayı
Satış Yöneticisi (İzmir) İzmir Danone Sütlü Ürünler Türkiye
Satış Yöneticisi (İzmir)Danone Sütlü Ürünler Türkiye
Tercihen üniversite mezunu Minimum 3 yıl saha satış tecrübesi olan  MS Office uygulamalarını etkin kullanabilen Sürücü belgesine sahip ve aktif sürüş deneyimi olan Seyahat engeli olmayan Askerlik görevini tamamlamış ya da muaf olan (erkek adaylar için) İzmir 'de ikamet eden/edebilecek
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Long Term Trade Marketing Intern (5days in a week) İstanbul(Avr.) Danone Nutricia Early Life Nutrition
Long Term Trade Marketing Intern (5days in a week)Danone Nutricia Early Life Nutrition
  Fresh graduate Able to work 5 days in a week during 12 months Internship experience in sales/trade marketing departments in FMCG company is preferred Good command of English Passion and interest on Trade Marketing Team player Dynamic & hardworking with enthusiasm Innovative person with effective communication skills 
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Planlama ve Lojistik Şefi Bolu Danone Hayat
Planlama ve Lojistik ŞefiDanone Hayat
Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Minimum 2 yıl lojistik, üretim ve malzeme planlama konularında deneyimli, MS Office uygulamalarını etkin kullanabilen, tercihen SAP Programını bilen, İletişim yönü kuvvetli, sonuç odaklı, Tercihen İngilizce bilen, Sürücü belgesine sahip ve aktif sürüş deneyimi olan, Seyahat engeli olmayan, Bolu'da ikamet eden veya edebilecek, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış ya da muaf olan, Bay/Bayan.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
İdari İşler Memuru Sakarya Danone Hayat
İdari İşler MemuruDanone Hayat
Üniversitelerin İktisadi İdari Bilimler Fakültesi veya Sosyal Bilimler MYO bölümlerinden mezun, Özlük işlerinde ve İdari İşlerde en az 2 yıllık tecrübe sahibi, MS Office programlarını çok iyi düzeyde  kullanabilen, İş Kanunu ve SGK Mevzuatına hakim, İletişim ve ikna becerileri güçlü,  Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış olan, Sorumluluk sahibi, dikkatli, Kadın/Erkek.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
İnsan Kaynakları Uzmanı Bolu Danone Hayat
İnsan Kaynakları UzmanıDanone Hayat
Üniversitelerin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bölümlerinden mezun, Seçme ve yerleştirme başta olmak üzere temel İnsan Kaynakları konularında en az 3 yıl deneyimli, Çalışma hayatını düzenleyen tüm mevzuata ve İSG süreçlerine uygulama düzeyinde hakim, Tüm personel özlük süreç yönetimini çok iyi bilen, Tercihen, iyi derecede yazılı ve sözlü İngilizce dil becerisi olan, MS Office uygulamalarını ileri düzeyde kullanabilen ve çok yönlü raporlama becerisi olan, İfade, temsil ve sunum yeteneği kuvvetli, ikna kabiliyeti yüksek, Analitik düşünen, detaylara ve iş takibine önem veren, takım çalışmasına yatkın, sonuç odaklı, Çoklu görevleri yerine getirebilen ve zaman yönetiminde yetkin, Tercihen SAP insan kaynakları modülünü kullanmayı bilen, Seyahat engeli bulunmayan, Bolu'da ikamet eden veya edebilecek, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Planning Assistant Specialist İstanbul(Avr.) Danone Nutricia Advanced Medical Nutrition
Planning Assistant SpecialistDanone Nutricia Advanced Medical Nutrition
For our Advanced Medical Nutrition team we are looking for; University degree is a must - preferably in Industrial Engineering Has internship experience in Supply Chain Konwledge of SAP is preferred Excellent command of English, both written and spoken Excellent command of MS Office applications especially Excel Analytical thinker and attentive to details Cross functional effectiveness in communication Being proactive, skills for problem solving The ability to work effectively in a team or independently 
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Elektrik Bakım Formeni Sakarya Danone Hayat
Elektrik Bakım FormeniDanone Hayat
Elektrik-Elektronik Bölümü Meslek Lisesi yada Yüksek Okul Mezunu, Konusunda en az 3 yıl deneyimli, 35 yaşını aşmamış, Tercihen PLC bilgisi olan, Tercihen pnömatik bilgi ve deneyimi olan, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış veya muaf.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Üretim Mühendisi Sakarya Danone Hayat
Üretim MühendisiDanone Hayat
Üniversitelerin mühendislik fakültelerinden mezun, İyi düzeyde İngilizce bilen, Tercihen SAP kullanımı hakkında bilgisi olan, MS Office uygulamalarını etkin kullanabilen, Analitik düşünen, sorumluluk bilinci gelişmiş, takipçi Sakarya - Hendek ilçesinde ikamet eden veya edebilecek, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı