Darüşşafaka Cemiyeti 

Şirket Bilgileri

http://www.darussafaka.org


Darüşşafaka Cemiyeti
Eğitimde fırsat eşitliği
Darüşşafaka Cemiyeti, 1863 yılından bu yana  “eğitimde fırsat eşitliği” misyonuyla varlığını sürdürüyor. Cemiyet, babası veya annesi hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz, yetenekli ve başarılı çocuklarımızı on yaşındayken  ailelerinden emanet alıyor; onlara uluslararası standartlarda eğitim fırsatı sunuyor ve düşünen, araştıran, sorgulayan, topluma, çevresine ve ailesine karşı sorumlu, aydın bireyler olarak hayata atılmalarını sağlıyor.
Bitmeyen hikâye…
Bugün ülkemizin dört bir yanından, sınavla seçilen 1000’e yakın çocuğumuz, İstanbul Maslak’taki Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda, ilköğretim beşinci sınıftan liseyi bitirinceye kadar 9 yıl süresince tam burslu ve yatılı okuyor. Cemiyet, öğrencilere eğitim hayatlarını maddi kaygıdan uzak sürdürmeleri için her ay cep harçlığı veriyor, lise son sınıfta üniversite sınavına hazırlanmaları için dershaneye gönderiyor ve üniversiteyi kazandıklarında da verdiği burslarla desteğini sürdürüyor.
Aydınlık Türkiye sevdalılarının desteğiyle 1863’ten bu yana yanan ışık
Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda çocuklarımıza sağlanan tüm olanaklar, Cemiyetin kişi, kurum ve kuruluşlardan elde ettiği bağışlarla gerçekleştiriyor. Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’dan edebiyatımızın büyük üstadı Sait Faik’e kadar Türkiye’nin aydınlık yarınlarına sevdalı sayısız hayırseverin desteklediği Cemiyet, bu sayede çocuklarımıza “eğitimde fırsat eşitliği” hakkı tanıyor ve Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Beyannamesi’nde de yer alan bu temel hakkı ırk, cinsiyet, mezhep ayrımı yapmamaksızın adilane koşullarda yaptığı sınavı kazanan çocuklarımıza sunuyor.
Eğitimle değişen yaşamlar…
Matematikçi Salih Zeki, ultrasonografinin öncüsü Prof. Dr. Adnan Sokullu, ressam Mahmut Cûda, Türk edebiyatının kilometre taşlarından Ahmet Rasim, Türkiye’nin ilk çocuk psikiyatri Prof. Dr. Rıdvan Cebiroğlu, matematikçi Mehmet İzzet, maliyeci Hasan Ferit, edebiyatçı İsmail Sefa, Cumhuriyet tarihinin ilk şehir tarihçisi ve Türk belediyeciliğinin önemli ismi Osman Nuri Ergin, tiyatro sanatçısı İhsan Devrim, Başbakanlık Müsteşarı ve Cumhurbaşkanı Genel Sekreteri Necdet Seçkinöz ve daha niceleri… Hepsi küçük yaşta babalarını yitirmişti, hepsinin maddi koşulları bırakın iyi bir eğitimi, okula gitmeye dahi olanak tanımıyordu. İşte onlar, her çocuğun iyi bir eğitim hakkına sahip olduğunu savunan Cemiyetin hayırseverlerden sağladığı bağışlarla Darüşşafaka’da şefkatle eğitim gördü, aldıkları eğitimle yeni bir dünyaya adım attı, sadece kendilerinin değil, ailelerinin kaderini değiştirdi ve üstlendikleri kilit görevlerle ülkelerinin geleceğine damga vurdu. İşte Darüşşafaka Cemiyeti, 1863’ten beri bunun için çalışıyor!
Kapalıçarşı esnaf eğitiminden döneminin en modern eğitimine
Dönemin önemli matematikçisi, asker ve devlet adamı Yusuf Ziya Paşa önderliğinde Gazi Ahmet Muhtar Paşa, Vidinli Tevfik Paşa, Sakızlı Ahmet Esat Paşa ve Ali Nâki Efendi tarafından kurulan Cemiyetin başlangıçtaki amacı Kapalıçarşı’daki esnaf gençlerin eğitimine kaynak sağlamaktı. Beyazıt’taki eski Valide Mektebi’ni onartan Cemiyet, aralarında vatan şairi Namık Kemal’in de bulunduğu dönemin pek çok aydınının burada gönüllü öğretmenlik yapmalarını sağladı. 1868’e gelindiğinde ise Cemiyet, o tarihe kadar eski bir kışla ya da konağın okul olarak kullanıldığı Osmanlı Devleti’nde Türk tarihinin okul amaçlı ilk binasının inşasına başladı. İtalyan mimar Barironi’nin tasarladığı ve Dolmabahçe Sarayı’nın mimarbaşısı Ohannes Balyan’ın planını çizdiği okul, İstanbul Fatih’te inşa edildi. Kız ve erkek öğrencilerin aynı çatı altında eğitimlerine uygun, çağın çok ilerisinde imkânlara sahip okul, 29 Haziran 1873’te “Darüşşafakat’ül İslamiye” adıyla kapılarını parasız, yatılı ve özel statülü olarak açtı. O tarihten bu yana Cemiyet, Darüşşafaka’da okuyan öğrencilerin eğitimlerine kaynak yaratmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Tarihi boyunca bağışçılarının güvenine gölge düşürmedi
1800’lü yılların sonlarında ülkemizde Batılı tarzda eğitim veren okulların sayısı bir elin parmağını geçmeyecek kadardı. Bu okullardan biri olan Darüşşafaka’yı diğerlerinden ayıran temel fark ise ilk günden beri “eğitimde fırsat eşitliği” misyonunu benimsemesiydi. Benzer okullar, varlıklı ailelerin çocuklarını kabul ederken Cemiyet, babası hayatta olmayan ve ailesinin maddi durumu yetersiz çocukların kaliteli eğitim almasına olanak tanıyordu. Dönemin ihtiyaçlarına göre eğitim programlarının içeriğini, ismini ya da faaliyet mekanını yenilense de bu misyondan asla taviz vermeyen Cemiyet, bu misyon doğrultusunda yaşamları eğitimle değişmeye devam ediyor.
Cemiyet’in kaynaklarını ilk kurulduğu gün olduğu gibi bugün de kişiler, kurum ve kuruluşlardan alınan gayrimenkul bağışlarıyla, nakdi ve ayni bağışlar oluşturuyor. Tarihi boyunca bağışçılarının güvenine ve arzusuna gölge düşürecek herhangi bir eyleme izin vermeyen Cemiyet, aydınlık bir Türkiye’nin eğitimle sağlanacağına inananların, gözleri arkada kalmadan bağışta bulunduğu bir kurum olarak varlığını sürdürüyor.
 
 

 Darüşşafaka Cemiyeti İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 25
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
İşe Alım Uzmanı İstanbul(Avr.), ... Darüşşafaka Cemiyeti
İşe Alım UzmanıDarüşşafaka Cemiyeti
Türkiye'nin eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu olan Darüşşafaka,154 yıldır “Eğitimde Fırsat Eşitliği” misyonuyla annesi veya babası hayatta olmayan, ailesinin maddi olanakları nedeniyle iyi eğitim alamayan başarılı öğrencilere, ortaokul 1. sınıftan başlayarak  üniversiteye kadar yatılı ve tam burslu, kolej eğitimi vermektedir. Darüşşafaka Cemiyeti ve Cemiyete bağlı eğitim, sağlık alanlarında hizmet veren kurumlarında görev alan 650 çalışana destek veren İnsan Kaynakları Biriminde,İnsan Kaynakları Uzmanı olarak çalışacak adaylardan sahip olmasını beklediğimiz özellikler: Üniversitelerin lisans düzeyinde eğitim veren bölümlerinden mezun, Seçme yerleştirme başta olmak üzere temel İnsan Kaynakları uygulamalarında en az 3 yıl deneyimli, Tercihen eğitim sektöründe seçme ve yerleştirme sürecinde görev almış, Tüm kariyer portallarını aktif olarak kullanabilen, Yetkinlik bazlı mülakat süreçlerini baştan sona yürütebilen, MS Office programlarını iyi derecede kullanabilen, İyi derecede İngilizce bilen, Problem çözme yeteneği gelişmiş, Analitik düşünce yapısına sahip, sorumluluk bilinci yüksek ve takipçi, Takım çalışmasına yatkın, insan ilişkileri ve iletişim yeteneği güçlü, Erkek adaylarda askerlik yükümlülüğü bulunmayan.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Güvenlik Yöneticisi İstanbul(Avr.), ... Darüşşafaka Cemiyeti
Güvenlik YöneticisiDarüşşafaka Cemiyeti
Türkiye'nin eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu olan Darüşşafaka, 154 yıldır “Eğitimde Fırsat Eşitliği” misyonuyla yetenekli, annesi veya babası hayatta olmayan, ailesinin maddi olanakları nedeniyle iyi eğitim alamayan öğrencilere, ortaokul 1.sınıftan başlayarak lise son sınıfa kadar yatılı ve tam burslu, kolej seviyesinde eğitim vermektedir.Darüşşafaka Cemiyeti'nde  ''Güvenlik Yöneticisi'' olarak görevlendirilecek adayların sahip olmasını beklediğimiz nitelikler:  · 5188 Sayılı Yasa gereği Özel Güvenlik Kimlik Kartı’na sahip,· Tercihen Üniversite ya da Akademi Mezunu,· Risk, Kriz, Kalite ve Performans yönetimi konularında deneyimli,· Müşteri odaklı, etkin iletişim becerilerine sahip, takım çalışmasına yatkın, ekip yönetiminde tecrübeli,· Esnek çalışma saatleri ile yoğun ve stresli iş temposuna ayak uydurabilecek,· Ekip çalışmasına uyumlu,· Seyahat engeli olmayan,· Güvenlik sektöründe en az 10 yıl tecrübeli (min. 5 yıl yöneticilik deneyimi),· Yangın, deprem, acil, afet, kurtarma teknikleri vb. konulara vakıf, tercihen sertifika sahibi,· Büyük ölçekli şirketlerde sistem kurmuş ve yönetmiş,· Gerektiğinde personeline, güvenlik konularında sınıf eğitmenliği düzeyinde eğitim verebilecek,· MS Office programlarına hakim,· B sınıfı ehliyete sahip, aktif araç kullanabilen,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 10 yıl tecrübe İlan Detayı
Ofis Elemanı İstanbul(Avr.), ... Darüşşafaka Eğitim Kurumları
Ofis ElemanıDarüşşafaka Eğitim Kurumları
Türkiye'nin eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu olan Darüşşafaka, 154 yıldır “Eğitimde Fırsat Eşitliği” misyonuyla yetenekli, annesi veya babası hayatta olmayan, ailesinin maddi olanakları nedeniyle iyi eğitim alamayan öğrencilere, ortaokul 1.sınıftan başlayarak lise son sınıfa kadar yatılı ve tam burslu, kolej eğitimi vermektedir.Darüşşafaka Eğitim Kurumları'nda  ''Ofis Elemanı' olarak görevlendirilecek adayların sahip olmasını beklediğimiz nitelikler: En az lise mezunu, Benzer bir pozisyonda en az 2 yıl deneyimli , MS Ofis programlarını kullanabilen, Takım çalışmasına yatkın ve iletişimi kuvvetli. Takip yeteneği gelişmiş ve çözüm odaklı, Erkek adaylar için askerlik yükümlülüğü bulunmayan.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Part Time Hobi Öğretmeni İstanbul(Avr.), ... Darüşşafaka Cemiyeti
Part Time Hobi ÖğretmeniDarüşşafaka Cemiyeti
Türkiye'nin eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu olan Darüşşafaka, 154 yıldır “Eğitimde Fırsat Eşitliği” misyonuyla annesi veya babası hayatta olmayan, ailesinin maddi olanakları nedeniyle iyi eğitim alamayan başarılı öğrencilere, ortaokul 1. sınıftan başlayarak üniversiteye kadar yatılı ve tam burslu, kolej eğitimi vermektedir.Darüşşafaka Cemiyeti’ne bağışlarıyla hizmet imkanı sağlayacak bağışçılarının hayatlarının ilerleyen dönemlerini konforlu ve huzurlu bir ortamda geçirmelerini sağlamak için hizmet veren Maltepe Rezidansı'na  'Part Time Hobi Öğretmeni' alınacaktır. Meslek Liselerinin ilgili bölümlerinden mezun, Tercihen Halk Eğitim Merkezleri Usta Öğreticilik Belgesi’ne sahip, Alanında en az 2 yıl tecrübeli, Tercihen resim, ebru, takı tasarımı,dikiş, nakış, ahşap boyama vb. konularda deneyimli,Dinamik ve hızlı çalışma ortamına ayak uydurabilen, ekip çalışmasına yatkın, çözüm odaklı,Prezantabl, iletişim becerileri gelişmiş, güler yüzlü,sabırlı.
Yarı zamanlı / Part Time         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni İstanbul(Avr.), ... Darüşşafaka Eğitim Kurumları
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ÖğretmeniDarüşşafaka Eğitim Kurumları
Türkiye'nin eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu olan Darüşşafaka, 154 yıldır “Eğitimde Fırsat Eşitliği” misyonuyla annesi veya babası hayatta olmayan, ailesinin maddi olanakları nedeniyle iyi eğitim alamayan başarılı öğrencilere, ortaokul 1. sınıftan başlayarak  üniversiteye kadar yatılı ve tam burslu, kolej eğitimi vermektedir.  2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı için Darüşşafaka Eğitim Kurumları'nda görevlendirilmek üzere  ‘Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni’ alınacaktır. Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, MEB tarafından alanına atanmaya yetkin, Branşında en az 3 yıl deneyimli, Çağdaş eğitim yöntem ve teknolojilerini kullanabilen, Uluslararası eğitim programlarında deneyimli, Tercihen yüksek lisans derecesine sahip Adayların; fotoğraflı özgeçmişlerinde en az 2 profesyonel referansın iletişim bilgilerini de bildirmeleri önemlidir.Tüm başvurular gizli tutulacaktır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Kimya Öğretmeni İstanbul(Avr.) Darüşşafaka Eğitim Kurumları
Kimya ÖğretmeniDarüşşafaka Eğitim Kurumları
Türkiye'nin eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu olan Darüşşafaka, 154 yıldır “Eğitimde Fırsat Eşitliği” misyonuyla annesi veya babası hayatta olmayan, ailesinin maddi olanakları nedeniyle iyi eğitim alamayan başarılı öğrencilere, ortaokul 1. sınıftan başlayarak  üniversiteye kadar yatılı ve tam burslu, kolej eğitimi vermektedir.  2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı için Darüşşafaka Eğitim Kurumları'nda görevlendirilmek üzere‘Kimya Öğretmeni’ alınacaktır. Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, MEB tarafından alanına atanmaya yetkin, Branşında en az 3 yıl deneyimli, Çağdaş eğitim yöntem ve teknolojilerini kullanabilen, Uluslararası eğitim programlarında deneyimli, Tercihen yüksek lisans derecesine sahip. Adayların; fotoğraflı özgeçmişlerinde en az 2 profesyonel referansın iletişim bilgilerini de bildirmeleri önemlidir.Tüm başvurular gizli tutulacaktır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Yaşlı Bakım Elemanı İstanbul(Asya) Darüşşafaka Cemiyeti
Yaşlı Bakım ElemanıDarüşşafaka Cemiyeti
Türkiye'nin eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu olan Darüşşafaka, 154 yıldır “Eğitimde Fırsat Eşitliği”misyonuyla annesi veya babası hayatta olmayan, ailesinin maddi olanakları nedeniyle iyi eğitim alamayan başarılı öğrencilere, ortaokul 1. sınıftan başlayarak  üniversiteye kadar yatılı ve tam burslu, kolej eğitimi vermektedir. Darüşşafaka Cemiyeti’ne bağışlarıyla hizmet imkanı sağlayacak bağışçılarının hayatlarının ilerleyen dönemlerini konforlu ve huzurlu bir ortamda geçirmelerini sağlamak için hizmet veren İstanbul Anadolu Yakası Rezidanslarımızda  ''Yaşlı Bakım Elemanı''olarak ihtiyaç halinde görevlendirilecek adayların sahip olmasını beklediğimiz nitelikler:En az lise mezunu, MEB’e bağlı kurumlardan yaşlı bakım sertifikası olan,İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden, Tercihen yaşlı bakım deneyimi olan, Vardiyalı çalışabilecek,  İletişim becerileri gelişmiş,  Ekip çalışmasına yatkın. Çözüm odaklı,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Kurum Sekreteri İstanbul(Asya) Darüşşafaka Cemiyeti
Kurum SekreteriDarüşşafaka Cemiyeti
Türkiye'nin eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu olan Darüşşafaka, 154 yıldır “Eğitimde Fırsat Eşitliği” misyonuyla yetenekli, annesi veya babası hayatta olmayan, ailesinin maddi olanakları nedeniyle iyi eğitim alamayan öğrencilere, ortaokul 1. sınıftan başlayarak lise son sınıfa kadar yatılı ve tam burslu, kolej eğitimi vermektedir. Darüşşafaka Cemiyeti’ne bağışlarıyla hizmet imkanı sağlayacak bağışçılarının hayatlarının ilerleyen dönemlerini konforlu ve huzurlu bir ortamda geçirmelerini sağlamak için hizmet veren Yakacık Rezidansımızda görevlendirilecek adayların sahip olmasını beklediğimiz nitelikler: Tercihen Meslek Yüksek Okulu mezunu, Benzer pozisyonda en az 1 yıl deneyimi olan, Ofis programlarını etkin kullanabilen, Takım çalışmasına yatkın, İletişim becerileri kuvvetli, Çözüm odaklı.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Gece Belletmen Öğretmeni İstanbul(Avr.), ... Darüşşafaka Eğitim Kurumları
Gece Belletmen ÖğretmeniDarüşşafaka Eğitim Kurumları
Türkiye'nin eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu olan Darüşşafaka, 154 yıldır “Eğitimde Fırsat Eşitliği” misyonuyla annesi veya babası hayatta olmayan, ailesinin maddi olanakları nedeniyle iyi eğitim alamayan başarılı öğrencilere, ortaokul 1. sınıftan başlayarak  üniversiteye kadar yatılı ve tam burslu, kolej eğitimi vermektedir.  2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı için Darüşşafaka Eğitim Kurumları'nda görevlendirilmek üzere‘Gece Belletmen Öğretmeni’ alınacaktır. Üniversitelerin eğitim fakültelerinden mezun ve/veya Pedagojik Formasyon Eğitimi almış,Gece vardiyasında çalışacak, Tercihen öğretmenlik alanında deneyimi bulunan adaylara öncelik verilecektir.  Adayların; fotoğraflı özgeçmişlerinde en az 2 profesyonel referansın iletişim bilgilerini de bildirmeleri önemlidir. Tüm başvurular gizli tutulacaktır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Dönemsel Matematik Öğretmeni İstanbul(Avr.), ... Darüşşafaka Eğitim Kurumları
Dönemsel Matematik ÖğretmeniDarüşşafaka Eğitim Kurumları
Türkiye'nin eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu olan Darüşşafaka, 154 yıldır “Eğitimde Fırsat Eşitliği” misyonuyla annesi veya babası hayatta olmayan, ailesinin maddi olanakları nedeniyle iyi eğitim alamayan başarılı öğrencilere, ortaokul 1. sınıftan başlayarak  üniversiteye kadar yatılı ve tam burslu, kolej eğitimi vermektedir.  2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı için Darüşşafaka Eğitim Kurumları'nda görevlendirilmek üzere‘Dönemsel Matematik Öğretmeni’ alınacaktır.Üniversitelerin ilgili bölümlerinden yeni mezun, MEB tarafından alanına atanmaya yetkin, Çağdaş eğitim yöntem ve teknolojilerini kullanabilen, İyi derecede İngilizce bilen ve tercihen yüksek lisans derecesine sahip. Adayların; fotoğraflı özgeçmişlerinde en az 2 profesyonel referansın iletişim bilgilerini de bildirmeleri önemlidir.Tüm başvurular gizli tutulacaktır.
Dönemsel / Proje bazlı        İlan Detayı
Dönemsel İngilizce Öğretmeni İstanbul(Avr.), ... Darüşşafaka Eğitim Kurumları
Dönemsel İngilizce ÖğretmeniDarüşşafaka Eğitim Kurumları
Türkiye'nin eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu olan Darüşşafaka, 154 yıldır “Eğitimde Fırsat Eşitliği” misyonuyla annesi veya babası hayatta olmayan, ailesinin maddi olanakları nedeniyle iyi eğitim alamayan başarılı öğrencilere, ortaokul 1. sınıftan başlayarak üniversiteye kadar yatılı ve tam burslu, kolej eğitimi vermektedir.  2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı için Darüşşafaka Eğitim Kurumları'nda  görevlendirilmek üzere‘Dönemsel İngilizce Öğretmeni’ alınacaktır. Üniversitelerin ilgili bölümlerinden yeni mezun, MEB tarafından alanına atanmaya yetkin, Çağdaş eğitim yöntem ve teknolojilerini kullanabilen, Tercihen yüksek lisans derecesine sahip. Adayların; fotoğraflı özgeçmişlerinde en az 2 profesyonel referansın iletişim bilgilerini de bildirmeleri önemlidir.Tüm başvurular gizli tutulacaktır.
Dönemsel / Proje bazlı        İlan Detayı
Evrak Takip Görevlisi İstanbul(Avr.), ... Darüşşafaka Eğitim Kurumları
Evrak Takip GörevlisiDarüşşafaka Eğitim Kurumları
Türkiye'nin eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu olan Darüşşafaka, 154 yıldır “Eğitimde Fırsat Eşitliği” misyonuyla yetenekli, annesi veya babası hayatta olmayan, ailesinin maddi olanakları nedeniyle iyi eğitim alamayan öğrencilere, ortaokul 1.sınıftan başlayarak lise son sınıfa kadar yatılı ve tam burslu, kolej eğitimi vermektedir.Darüşşafaka Eğitim Kurumları'nda  ''Evrak Takip Görevlisi'' olarak görevlendirilecek adayların sahip olmasını beklediğimiz nitelikler: En az lise mezunu, Benzer bir pozisyonda en az 2 yıl deneyimli , MS Ofis programlarını kullanabilen, Takım çalışmasına yatkın ve iletişimi kuvvetli. Takip yeteneği gelişmiş ve çözüm odaklı, Erkek adaylar için askerlik yükümlülüğü bulunmayan.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Personel İşlemleri Uzmanı İstanbul(Avr.), ... Darüşşafaka Cemiyeti
Personel İşlemleri UzmanıDarüşşafaka Cemiyeti
Türkiye'nin eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu olan Darüşşafaka, 154 yıldır “Eğitimde Fırsat Eşitliği” misyonuyla annesi veya babası hayatta olmayan, ailesinin maddi olanakları nedeniyle iyi eğitim alamayan başarılı öğrencilere, ortaokul 1. sınıftan başlayarak  üniversiteye kadar yatılı ve tam burslu, kolej eğitimi vermektedir. Darüşşafaka Cemiyeti ve Cemiyete bağlı eğitim, sağlık alanlarında hizmet veren kurumlarında görev alan 650 çalışana destek veren İnsan Kaynakları Biriminde,  Personel İşlemleri Uzmanı  olarak çalışacak adaylardan sahip olmasını beklediğimiz özellikler:· Tercihen Üniversitelerin lisans düzeyinde eğitim veren bölümlerinden mezun,·  Eğitim Kurumlarında personel işlemleri, Milli Eğitim Bakanlığı ile ilgili tüm süreçler başta olmak üzere, en az 3 yıl deneyimli, ·  Tercihen, personel özlük işlemleri ve seçme yerleştirme gibi temel İnsan Kaynakları süreçlerinde görev almış,·  MEB ve Özel Öğretim Kurumları mevzuatlarına hakim,·  MEBBİS ve Kurum.net sistemlerini iyi derecede kullanabilen,·  Problem çözme yeteneği gelişmiş,·  Analitik düşünce yapısına sahip, sorumluluk bilinci yüksek ve takipçi,·  Takım çalışmasına yatkın, insan ilişkileri ve iletişim yeteneği güçlü,·  Erkek adaylarda askerlik yükümlülüğü bulunmayan.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Part Time Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Doktoru İstanbul(Asya) Darüşşafaka Cemiyeti
Part Time Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon DoktoruDarüşşafaka Cemiyeti
Türkiye'nin eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu olan Darüşşafaka, 154 yıldır “Eğitimde Fırsat Eşitliği” misyonuyla yetenekli, annesi veya babası hayatta olmayan, ailesinin maddi olanakları nedeniyle iyi eğitim alamayan öğrencilere, ortaokul 1. sınıftan başlayarak lise son sınıfa kadar yatılı ve tam burslu, kolej eğitimi vermektedir.Ülkemizde fizik tedavi ve rehabilitasyon alanında 2004 yılından bu yana öncü olmuş, zirveye ulaşmış, Darüşşafaka misyon, vizyon ve ilkelerine bağlı olarak hizmet veren Darüşşafa Ö.Y.H. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde görevlendirilmek üzere Part-time ‘Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Doktoru’ aramaktayız.  Uzmanlık eğitimini; Tıp Fakültelerinin Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı’nda tamamlamış, Doçent ya da Profesör,Branşıyla ilgili tanı ve tedavi yöntemlerinde en az 5 yıldeneyimli,Nörolojik rehabilitasyon alanında en az 5 yıl tecrübeli, Bilimsel ve teknolojik gelişmeleri yakından takip eden ve uygulayan,  Hasta güvenliği ve memnuniyeti odaklı.
Yarı zamanlı / Part Time         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Teknik Hizmetler Yöneticisi İzmir Darüşşafaka Cemiyeti
Teknik Hizmetler YöneticisiDarüşşafaka Cemiyeti
Türkiye'nin eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu olan Darüşşafaka, 154 yıldır “Eğitimde Fırsat Eşitliği” misyonuyla annesi veya babası hayatta olmayan, ailesinin maddi olanakları nedeniyle iyi eğitim alamayan başarılı öğrencilere, ortaokul 1. sınıftan başlayarak üniversiteye kadar yatılı ve tam burslu, kolej eğitimi vermektedir. Darüşşafaka Cemiyeti’ne bağışlarıyla hizmet imkanı sağlayacak bağışçılarının hayatlarının ilerleyen dönemlerini konforlu ve huzurlu bir ortamda geçirmelerini sağlamak için hizmet veren Urla Rezidansımızda görevlendirilmek üzere 'Teknik Hizmetler Birim Yöneticisi' alınacaktır. Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun, AVM, hastane, plaza vb alanlarda en az 5 yıl yöneticilik tecrübesine sahip,AutoCAD programını kullanabilen, MS Office programlarına hakim, Liderlik ve organizasyon becerilerine sahip, Analitik, sonuç odaklı ve disiplinli, Erkek adaylar için askerlik yükümlülüğü bulunmayan,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Yaşlı Bakım Elemanı İstanbul(Asya) Darüşşafaka Cemiyeti
Yaşlı Bakım ElemanıDarüşşafaka Cemiyeti
Türkiye'nin eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu olan Darüşşafaka, 154 yıldır “Eğitimde Fırsat Eşitliği” misyonuyla başarılı, annesi veya babası hayatta olmayan, ailesinin maddi olanakları nedeniyle iyi eğitim alamayan öğrencilere, ortaokul 1. sınıftan başlayarak lise son sınıfa kadar yatılı ve tam burslu, kolej eğitimi vermektedir.Darüşşafaka Cemiyeti’ne bağışlarıyla hizmet imkanı sağlayacak bağışçılarının hayatlarının ilerleyen dönemlerini konforlu ve huzurlu bir ortamda geçirmelerini sağlamak için hizmet veren Maltepe Rezidansımızda görevlendirilecek adayların sahip olmasını beklediğimiz nitelikler:  Tercihen Meslek Yüksekokulu mezunu, MEB’e bağlı kurumlardan yaşlı bakım sertifikası olan,Tercihen yaşlı bakım deneyimi olan, Vardiyalı çalışabilecek, İletişim becerileri gelişmiş, Ekip çalışmasına yatkın. Çözüm odaklı.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Yaşlı Bakım Elemanı İzmir Darüşşafaka Cemiyeti
Yaşlı Bakım ElemanıDarüşşafaka Cemiyeti
Türkiye'nin eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu olan Darüşşafaka,154 yıldır “Eğitimde Fırsat Eşitliği” misyonuyla başarılı, annesi veya babası hayatta olmayan, ailesinin maddi olanakları nedeniyle iyi eğitim alamayan öğrencilere, ortaokul 1. sınıftan başlayarak lise son sınıfa kadar yatılı ve tam burslu, kolej eğitimi vermektedir. Darüşşafaka Cemiyeti’ne bağışlarıyla hizmet imkanı sağlayacak bağışçılarının hayatlarının ilerleyen dönemlerini konforlu ve huzurlu bir ortamda geçirmelerini sağlamak için hizmet veren Urla Rezidansımızda ihtiyaç halinde görevlendirilecek adayların sahip olmasını beklediğimiz nitelikler: Tercihen Meslek Yüksekokulu mezunu, MEB’e bağlı kurumlardan yaşlı bakım sertifikası olan,Tercihen yaşlı bakım deneyimi olan, Vardiyalı çalışabilecek, İletişim becerileri gelişmiş, Ekip çalışmasına yatkın. Çözüm odaklı.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Hemşire İzmir Darüşşafaka Cemiyeti
HemşireDarüşşafaka Cemiyeti
Türkiye'nin eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu olan Darüşşafaka, 154 yıldır “Eğitimde Fırsat Eşitliği”misyonuyla annesi veya babası hayatta olmayan, ailesinin maddi olanakları nedeniyle iyi eğitim alamayan başarılı öğrencilere, ortaokul 1. sınıftan başlayarak  üniversiteye kadar yatılı ve tam burslu, kolej eğitimi vermektedir.  Darüşşafaka Cemiyeti’ne bağışlarıyla hizmet imkanı sağlayacak bağışçılarının hayatlarının ilerleyen dönemlerini konforlu ve huzurlu bir ortamda geçirmelerini sağlamak için hizmet veren Urla Rezidansımızda ihtiyaç halinde görevlendirilmek üzere 'Hemşire' alınacaktır. • En az Sağlık Meslek Lisesi mezunu,• Tercihen deneyimli,• Ms Office programlarını kullanabilen,• Vardiyalı çalışabilecek,• Güler yüzlü, sabırlı, ekip çalışmasına yatkın,• Erkek adaylarda askerlik yükümlülüğü bulunmayan.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Genel Başvuru (Engelli) İstanbul(Avr.), ... Darüşşafaka Cemiyeti
Genel Başvuru (Engelli)Darüşşafaka Cemiyeti
Türkiye'nin eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu olan Darüşşafaka, 154 yıldır “Eğitimde Fırsat Eşitliği” misyonuyla yetenekli, annesi veya babası hayatta olmayan, ailesinin maddi olanakları nedeniyle iyi eğitim alamayan öğrencilere, ortaokul 1. sınıftan başlayarak lise son sınıfa kadar yatılı ve tam burslu, kolej eğitimi vermektedir.Türkiye İş Kurumuna kayıtlı ve yasa gereği engelli kapsamında  Cemiyetimize bağlı kurumlarımızda değerlendirilmek üzere''Engelli Personel''arayışımız bulunmaktadır. Engellilik derecesi % 40  ve üzerinde olan ve engel durumu aktif çalışmasına engel olmayan,Tercihen  lise mezunu, İnsan ilişkileri güçlü, ekip çalışmasına yatkın.  *Başvurunuz değerlendirilecek ve niteliklerinize uygun pozisyonlar oluşması durumunda sizinle temas kurulacaktır.**İlana başvurmadan önce ilgili soruları cevaplamanız önemle rica olunur.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Genel Başvuru (Engelli) İzmir Darüşşafaka Cemiyeti
Genel Başvuru (Engelli)Darüşşafaka Cemiyeti
Türkiye'nin eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu olan Darüşşafaka,154 yıldır “Eğitimde Fırsat Eşitliği” misyonuyla yetenekli, annesi veya babası hayatta olmayan, ailesinin maddi olanakları nedeniyle iyi eğitim alamayan öğrencilere, ortaokul 1. sınıftan başlayarak lise son sınıfa kadar yatılı ve tam burslu, kolej eğitimi vermektedir.Türkiye İş Kurumuna kayıtlı ve yasa gereği engelli kapsamında Urla Rezidanslarımızda değerlendirilmek üzere''Engelli Personel''arayışımız bulunmaktadır. Engellilik derecesi % 40  ve üzerinde olan ve engel durumu aktif çalışmasına engel olmayan,Tercihen lise mezunu, İnsan ilişkileri güçlü, ekip çalışmasına yatkın.  *Başvurunuz değerlendirilecek ve niteliklerinize uygun pozisyonlar oluşması durumunda sizinle temas kurulacaktır.**İlana başvurmadan önce ilgili soruları cevaplamanız önemle rica olunur.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Engelli İnsan Kaynakları Birim Asistanı İstanbul(Avr.) Darüşşafaka Cemiyeti
Engelli İnsan Kaynakları Birim AsistanıDarüşşafaka Cemiyeti
Türkiye'nin eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu olan Darüşşafaka, 154 yıldır “Eğitimde Fırsat Eşitliği” misyonuyla yetenekli, annesi veya babası hayatta olmayan, ailesinin maddi olanakları nedeniyle iyi eğitim alamayan öğrencilere, ortaokul 1. sınıftan başlayarak lise son sınıfa kadar yatılı ve tam burslu, kolej eğitimi vermektedir.Darüşşafaka Cemiyeti Maslak Kampüsü'nde Engelli İnsan Kaynakları Birim Asistanı olarak çalışacak adaylardan sahip olmasını beklediğimiz özellikler: En az lise mezunu, Tercihen benzer pozisyonda en az 1 yıl deneyimi olan, Ofis programlarını etkin kullanabilen, Takım çalışmasına yatkın, İletişim becerileri kuvvetli, Çözüm odaklı.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Güvenlik Görevlisi İstanbul(Avr.) Darüşşafaka Cemiyeti
Güvenlik GörevlisiDarüşşafaka Cemiyeti
Türkiye'nin eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu olan Darüşşafaka, 154 yıldır “Eğitimde Fırsat Eşitliği”misyonuyla yetenekli, annesi veya babası hayatta olmayan, ailesinin maddi olanakları nedeniyle iyi eğitim alamayan öğrencilere, ortaokul 1.sınıftan başlayarak lise son sınıfa kadar yatılı ve tam burslu, kolej seviyesinde eğitim vermektedir.Darüşşafaka Maslak Kampüsü'nde ''Güvenlik Görevlisi'' olarak görevlendirilecek adayların sahip olmasını beklediğimiz nitelikler:Tercihen Meslek Yüksek Okullarının Özel Güvenlik Bölümünden mezun,En az 2 yıl tecrübeli, Güvenlik kimliğine sahip, Vardiyalı çalışabilecek, Güvenlik ve disiplin kurallarını bilen, uygulayan, Erkek adaylar için askerlik yükümlülüğü bulunmayan, Takım çalışmasına yatkın ve iletişimi kuvvetli.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Şoför İstanbul(Avr.), ... Darüşşafaka Cemiyeti
ŞoförDarüşşafaka Cemiyeti
Türkiye'nin eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu olan Darüşşafaka,  154 yıldır  “Eğitimde Fırsat Eşitliği'' misyonuyla başarılı, annesi veya babası hayatta olmayan, ailesinin maddi olanakları nedeniyle iyi eğitim alamayan öğrencilere, ortaokul 1. sınıftan başlayarak lise son sınıfa kadar yatılı ve tam burslu, kolej eğitimi vermektedir.Darüşşafaka Cemiyeti Maslak Kampüsü'nde 'Şoför ' olarak çalışacak adaylardan sahip olmasını beklediğimiz özellikler: En az lise mezunu, Alanında en az 5 yıl deneyimli, B sınıfı ehliyeti olan, İletişim becerisi yüksek, diksiyonu düzgün, Sabırlı ve dikkatli,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Hemşire İzmir Darüşşafaka Cemiyeti
HemşireDarüşşafaka Cemiyeti
Türkiye'nin eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu olan Darüşşafaka, 154 yıldır “Eğitimde Fırsat Eşitliği”misyonuyla annesi veya babası hayatta olmayan, ailesinin maddi olanakları nedeniyle iyi eğitim alamayan başarılı öğrencilere, ortaokul 1. sınıftan başlayarak  üniversiteye kadar yatılı ve tam burslu, kolej seviyesinde eğitim vermektedir.  Darüşşafaka Cemiyeti’ne bağışlarıyla hizmet imkanı sağlayacak bağışçılarının hayatlarının ilerleyen dönemlerini konforlu ve huzurlu bir ortamda geçirmelerini sağlamak için hizmet veren Urla Yaşam Özel Huzurevi ve Bakım Merkezimizde ihtiyaç halinde görevlendirilmek üzere 'Hemşire'alınacaktır. • En az Sağlık Meslek Lisesi mezunu,• Tercihen deneyimli,• Ms Office programlarını kullanabilen,• Vardiyalı çalışabilecek,• Güler yüzlü, sabırlı, ekip çalışmasına yatkın,• Erkek adaylarda askerlik yükümlülüğü bulunmayan.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Yaşlı Bakım Elemanı İzmir Darüşşafaka Cemiyeti
Yaşlı Bakım ElemanıDarüşşafaka Cemiyeti
Türkiye'nin eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu olan Darüşşafaka,154 yıldır “Eğitimde Fırsat Eşitliği” misyonuyla başarılı, annesi veya babası hayatta olmayan, ailesinin maddi olanakları nedeniyle iyi eğitim alamayan öğrencilere, ortaokul 1. sınıftan başlayarak lise son sınıfa kadar yatılı ve tam burslu, kolej seviyesinde eğitim vermektedir. Darüşşafaka Cemiyeti’ne bağışlarıyla hizmet imkanı sağlayacak bağışçılarının hayatlarının ilerleyen dönemlerini konforlu ve huzurlu bir ortamda geçirmelerini sağlamak için hizmet veren Urla Yaşam Özel Huzurevi  ve Bakım Merkezimizde  ihtiyaç halinde görevlendirilecek adayların sahip olmasını beklediğimiz nitelikler: Tercihen Meslek Yüksekokulu mezunu, MEB’e bağlı kurumlardan yaşlı bakım sertifikası olan,Tercihen yaşlı bakım deneyimi olan, Vardiyalı çalışabilecek, İletişim becerileri gelişmiş, Ekip çalışmasına yatkın. Çözüm odaklı.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı