Fotech 

Şirket Bilgileri

www.fotech.com.tr

FOTECH
FİBER OPTİK TEKNOLOJİK HİZMETLER
Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

ADRES

Ataşehir Bulvarı 38 Ada
Ata 3/3 Plaza Kat:5 No:51-52
34758 ATASEHIR-KADIKOY/ISTANBUL  

Web Sitesi

http://www.fotech.com.tr

FOTECH, Yerel ve Geniş Alan İletişim Ağları, Yapısal Kablolama Sistemleri, Fiber Optik Teknolojileri ve Test Cihazları konusunda hizmet vermektedir.

Fotech Müşteri ihtiyaçlarına göre sistem danışmanlığından, dizayna, malzeme sağlamaktan anahtar teslimi çözümlere kadar değişik düzeylerde hizmetler sunmaktadır.

Teknolojiyi yakından takip ederek ve de teknoloji lideri firmalarla birlikte çalışarak (3M, Alcatel, AMP Inc, Nortel Networks (Bay Networks), Lucent Technologies, New Bridge, Wavetek gibi ) , müşterilerine uzun vadeli ve yüksek performanslı çözümler sunmaktadır.

Deneyimli, eğitimli ve dinamik kadrosu ile önemli projeleri gerçekleştirmiş olan Fotech insan, bilgi ve deneyim üçlüsüne verdiği önemle iletişim pazarında çözüm sağlayan firma olmanın gayreti içindedir.

ÇALIŞMA ALANLARI

A) YEREL VE GENİŞ ALAN İLETİŞİM AĞLARI

B) YAPISAL KABLOLAMA SİSTEMLERİ

C) FİBER OPTİK SİSTEMLER

D) TERMİNASYON KİTLERİ VE AKSESUARLAR

E) TEST VE ÖLÇÜ CİHAZLARI

A) YEREL VE GENİŞ ALAN İLETİŞİM AĞLARI

Fotech , 3COM, Nortel Networks (BayNetworks), Cisco, Hewlett Packard ve New Bridge başta olmak üzere kalite , performans ve güvenirliliği ile saygınlık kazanmış iletişim ağı ürünlerini (Repeater, Bridge/Router, Switch, FDDI Concentrator, LAN Analyzer, Wireless Ürünler, Remote Access, xDSL, Modemler) kullanarak Yerel ve Geniş Alan Ağları kurulması hizmetlerini vermektedir. Bahsedilen iletişim ağları için gereken altyapıyı oluşturan Yapısal Kablolama Sistemleri ile birlikte anahtar teslimi çözümler güvenle sunulmaktadır.

B) YAPISAL KABLOLAMA SİSTEMLERİ

Fotech, Alcatel Cabling Systems, AMP Netconnect Open Cabling Systems, IBM Advanced Connectivity System, Lucent Technologies gibi dünya lideri firmalara ait yapısal kablolama sistemleri ile ilgili projelendirme, dizayn, malzeme temini, enstelasyon, test hizmetlerini ayrı ayrı veya anahtar teslimi çözüm halinde sunmaktadır.

Yukarıda bahsedilen konularda kullanılan her türlü Kabinetler (19” standardında veya özel dizayn), Kablolar ( UTP, STP, Coax, Fiber Optik v.b.), Data ve Telefon prizleri , Patch Paneller, Patch Kabloları, Fiber Optik terminasyon ve dağıtım kutuları, Fiber Optik konnektörler, Balunlar gibi yapısal kablolama sistemlerinde kullanılan tüm pasif malzemelere ilişkin malzeme seçim , temin ve enstelasyon hizmetleri verilmektedir.

Adı geçen firmalar ve sistemlerle ilgili eğitimlerden geçmiş sertifikalı personel tarafından verilen bu hizmetler uluslararası standartlara uygun EIA/TIA (Amerika), EN/Cenelec (Avrupa), ISO (Tüm Dünya) v.b. olarak gerçekleţtirilmektedir.

C) FİBER OPTİK SİSTEMLER

Fotech, yapısal kablolama sistemleri bünyesinde ve/veya diğer sektörlerde kullanılan her türlü fiber sistemlerin dizayn, malzeme temini , enstelasyon, bakım onarım ve anahtar teslimi sistem çözümü hizmetlerini vermektedir. Konu ile ilgili olarak 3M, ALCATEL, AMP, LUCENT, ORTRONICS gibi firmaların ürün ve teknoloji desteğinden faydalanılmaktadır. Ayrıca son yıllarda gündeme gelmekte olan FTTD ( Fiber to the Desk ) kavramına hizmet eden aktif ve pasif Fiber Optik bazlı ürün ve sistemleri sunmaktadır. Fiber ürünler ile fiber optik kabloların ve konnektörlerin projelere uygun olarak önerilmesi, seçilmesi, sağlanması ve işçiliğinin yapılması hizmetleri verilmektedir.

D) TERMİNASYON KİTLERİ VE AKSESUARLAR

Fotech; El Aletleri, Terminasyon Kitleri, Fiber için zımparalar, yapıştırıcılar, sıyırıcılar, kesiciler, Fiber Ek Makinaları (fusion), mikroskoplar, koruma bilezikleri, etiketler gibi bakır ve fiber bağlantı sistemleri için gerekli tüm ürünleri sağlamaktadır.

E) TEST VE ÖLÇÜ CİHAZLARI

Fiber Optik ve Bakır tüm sistemler için uluslararası standartlara uygun Test Cihazları, Powermeter ve Laser Source, OTDR (Optical Time Domain Reflectometer) gibi Yapısal Kablolama Sistemleri Sertifikasyonu için veya kablo üreticileri için gereken test ve ölçü cihazları ithalat , satış ve eğitimleri verilmektedir. Her türlü fiber optik kablonun detaylı ölçümleri yapılıp test sonuçlarını içeren rapor dosyalanarak teslim edilmektedir. Test cihazları ürün yelpazesi için 3M ve WAVETEK firmaları ile distribütör ilişkisi içinde çalışılmaktadır.Fotech İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 2
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Kurumsal Müşteri Satış Yöneticisi İstanbul(Asya) Fotech
Kurumsal Müşteri Satış YöneticisiFotech
FOTECH İstanbul Ataşehir Merkez Ofisinde görevlendirilmek üzere SATIŞ / KURUMSAL MÜŞTERİ YÖNETİCİSİ4 Yıllık Üniversitelerin Haberleşme, Bilgisayar, Elektronik, Kontrol Mühendisliği bölümlerinden mezun,IP tabanlı Mobil ve Sabit hat İletişim Ağları, OSS/BSS, WAN/LAN sistem ve cihazları, Veri Merkezi çözümleri konularında,  teknik ve / veya satış deneyimi olan,Tercihen Mobil ve/veya Sabit hatları işleten operatörlere ürün ve hizmet sunan firmalarda daha önce çalışmış,MS Office programlarına hakim,İyi derecede İngilizce bilen,Yurt içi ve yurt dışı seyahat engeli bulunmayan,Analitik düşünme ve problem çözme yeteneklerine sahip,İletişim yönü kuvvetli, temsil yeteneği bulunan,Hedef odaklı ve takım çalışmasına önem veren,Piyasa bilgisine sahip, yeni müşteri potansiyeli yaratabilecek ve mevcut müşteri ilişkilerini geliştirebilecek,Yaratıcılığını işine yansıtabilecek,Şirket içi raporlama tekniklerine uyan, dinamik bir ortamda teknolojiye yakın çalışabilecek,Anadolu yakasında oturanSigara alışkanlığı bulunmayanErkek aday ise, askerliğini yapmış,En az 3 yıl deneyimli bay veya bayan
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Proje Satış ve Teklif Mühendisi İstanbul(Asya) Fotech
Proje Satış ve Teklif MühendisiFotech
FOTECH Ataşehir Merkez Ofiste görevlendirilmek üzere Proje Satış ve Teklif Mühendisi arıyoruz. Tercihen 4 Yıllık Üniversitelerin Elektrik, Elektronik, Haberleşme, Kontrol, Bilgisayar, Matematik Mühendisliği bölümlerinden mezun,Yapısal Kablolama, IT Network - WAN (Ses ve Veri) ve LAN (router, node, switch, modem vb.) sistem ve cihazları,Zayıf akım ve Güvenlik sistemleri (CCTV, Audio Visual, Yangın Algılama, Erişim Kontrol, Seslendirme, İntercom, Hırsız Alarm) sistem ve cihazları konularında deneyimli,Excel, Autocad, MS Office programlarına hakim, tercihen CISCO sertifikalı Uluslararası standartlar,şartname, proje ve teklif süreçlerinde deneyimli, ihale süreçlerine hakim,Analitik düşünme ve problem çözme yeteneklerine sahip, Piyasa bilgisine sahip, öğrenmeye açık, Hedef odaklı ve takım çalışmasına önem veren, Teknolojik gelişmeleri takip eden, Konusuna hakim, deneyimli Yaratıcılığını işine yansıtabilecek, zaman yönetim becerisine sahip, Şirket içi raporlama tekniklerine uygun, dinamik bir ortamda teknolojiye yakın çalışabilecek,Anadolu yakasında oturan, İyi derecede İngilizce bilen, Sigara alışkanlığı bulunmayan, Erkek aday ise, askerliğini yapmış, En az 3 yıl deneyimli bay veya bayan
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı