HSBC Bank A.Ş. 

Şirket Bilgileri

www.hsbc.com.tr  

HSBC Grubu

                 Avrupa,  Asya-Pasifik  bölgesi,  Kuzey  ve  Güney  Amerika, Ortadoğu  ve Afrika'da faaliyet  gösteren  HSBC  Grubu, dünyanın en büyük bankacılık ve finansal hizmetler kuruluşlarından  biridir.  Merkezi  Londra'da bulunan HSBC, dünyanın  87 ülkesinde, yaklaşık  7.500  şube  ve  ofisi, 307.000 personeli ile yaklaşık  95 milyonun üzerinde müşteriye hizmet vermektedir. 

 

HSBC Türkiye

                 1990  yılında  İstanbul'da  %100 yabancı sermayeli bir banka olarak kurulan Midland Bank A.Ş.'nin ismi 1999 yılında HSBC Bank A.Ş. olarak değiştirildi. Türkiye'de   1990   yılından  itibaren  kurumsal bankacılık  alanında  ve  sermaye piyasalarında  faaliyet gösteren HSBC Bank A.Ş., 1997 yılından bu yana kapsamlı bir ürün yelpazesi ile bireysel bankacılık hizmetleri sunmaya başladı. Ekim  2001'de Demirbank T.A.Ş'nin satın alınmasıyla ardından, iki bankanın birleşme işlemleri  Aralık  2001  içinde  sonuçlandırıldı  ve 19 Eylül 2002 tarihinde Benkar Tüketici  Finansmanı  ve  Kart Hizmetleri A.Ş., Advantage markası dahil olmak üzere satın alındı.

Ayrıca  2005  yılında  Anadolu  Hayat Emeklilik A.Ş. ile yapılan anlaşma ile 2 adet emeklilik   fonu   portföyünün  yönetimini  üstlenilmiştir. Aynı  tarihte  İşletme Bankacılığı kurulmuştur.

 

                 Şube sayısı: 333

                 Çalışan sayısı: 6.483

                 Müşteri sayısı: 3.5 Milyon

                 İştirakleri:  HSBC Yatırım Menkul Değerler A.Ş., HSBC Portföy Yönetimi A.Ş., HSBC Ödeme  Sistemleri  Bilgisayar Teknolojileri Basın Yayın ve Müşteri Hizmetleri A.Ş., HSBC İnternet ve Telekominikasyon Hizmetleri A.Ş.

 

Ekspres  Bankacılık  Kanalları:  Müşterilerine  güvenli, hızlı, ve kullanımı kolay İnternet Bankacılığı ve Telefon Bankacılığı hizmetleri sunan HSBC Bank, ATM'lerinde de  en  yeni  teknolojileri  kullanarak  Türkiye'nin en hızlı ATM ağlarından birini müşterilerinin  hizmetine  sunmaktadır. Tüm bankacılık hizmetlerini gerçekleştirmek üzere  kullanılan  HSBC Bank Telefon Bankacılığı 444 0 111, HSBC Bank Şirket Telefon Bankacılığı   444  0  424,  HSBC  Bank  Bireysel  ve Şirket  İnternet  Bankacılığı www.hsbc.com.tr hizmetinizdedir.

Ürün  Yelpazesi:  HSBC  Bank  A.Ş.,  bireysel  finansal hizmetler, kurumsal,  ticari, işletme  (SME) yatırım bankacılığı, hazine ve sermaye piyasaları alanlarında hizmet vermektedir.,

Bireysel  Bankacılık  Hizmetleri:  Banka  Kartı,  Kredi Kartları, Mevduat Ürünleri, Bireysel  Krediler,  Ödeme ve Tahsilatlar, HSBC Premier, Finansal Planlama, Sigorta Ürünleri, HSBC Private Bank.

Kurumsal/İşletme    (SME)    Bankacılığı:   Krediler,   Dış Ticaret   Finansmanı, Yapılandırılmış  Finansman,  Proje  ve  İhracat Finansmanı,  Sendikasyonlar, Bono, Kurumsal Finansman Hizmetleri, Saklama Hizmetleri, Nakit Yönetimi, Sigorta Ürünleri Mevduat  ve  Yatırım  Ürünleri,  Risk  Yönetimi,  Üye İşyeri  Hizmetleri ve Ticari Kartlar.

Yatırım  Hizmetleri:  Yatırım Fonları, Hisse Senedi İşlemleri, HSBC Varlık yönetimi

Hazine ve Sermaye Piyasaları: Hazine Bonosu ve Tahviller, Eurobond, Vadeli işlemler ve Opsiyon Borsası,Türev Ürünler Spot ve Vadeli Döviz İşlemleri, Tüm Sabit Getirili Menkul  Değerler,  Altın  İşlemleri,  Futures  ve  Opsiyon Kontratları, Diğer Türev Ürünleri, Para Piyasaları Ürünleri.

HSBC Grubunun Rüşvetle Mücadeleye ilişkin Yaklaşımı : HSBC, uygun politika ve prosedürler ile rüşvet ve yolsuzlukla mücadele etmeyi ve buna bağlı olarak iş ahlakı standartlarını daha da iyileştirmeyi taahhüt etmektedir. HSBC, çalışanlarının rüşvet ve yolsuzluk iddiaları da dahil olmak üzere şüphelendikleri durumları raporlamaları için kurulu bir bildirim mekanizması bulunmaktadır. Rüşvet ve yolsuzluk riskini izlemek ve yönetmek üzere Grup düzeyinde bir komite kurulmuş ve ortaya çıkabilecek kaygıların bildirimi için prosedürler oluşturulmuştur.

 

İnternet Adresi: www.hsbc.com.tr 

 

 

 

 HSBC Bank A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 7
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Veritabanı Uzmanı İstanbul(Avr.) HSBC Bank A.Ş.
Veritabanı UzmanıHSBC Bank A.Ş.
İş Tanımı:·         Banka Microsoft SQL veritabanı sunucularının yönetimininin yapılması,·         Bankadaki veri büyümelerinin sürekli takip edilmesi, kapasite planlamasının yapılması,·         Veritabanı sunucularının güvenliğinin sağlanması,·         Veritabanı sunucuları için konsolidasyon ve yük dengeleme işlemlerinin yapılması,·         Veritabanı sunucularının performansının izlenmesi, oluşan darboğazların ve nedenlerinin tespit edilerek,  tespit edilen bulguların çözülmesi ve ilgili ekiplerle paylaşılması,·         Veritabanı yedeklerinin alınması ve yedekleme hatalarının takip edilerek ilgili hataların giderilmesi,·         Backup/Restore taleplerinin karşılanması,·         Yedek veritabanı sistemlerinin kurulması ve izlenmesi,·         Veritabanı yönetimi için gerekli döküman ve prosedürlerin hazırlanması,·         Gerekli durumlarda yazılım ekipleriyle birlikte çalışarak danışmanlık desteği sağlaması,·         Veritabanı altyapı ve design konusunda ekip içi ve dışı danışmanlık sağlaması
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
İzmir Engelli / Memur İzmir HSBC Bank A.Ş.
İzmir Engelli / MemurHSBC Bank A.Ş.
İzmir Şubelerimizde görevlendirilmek üzere;- Türkiye İş Kurumu'na kayıtlı,- En az lise mezunu,- MS Office programlarına hakim,- İletişim becerileri güçlü,çalışma arkadaşları arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
İnsan Kaynakları Engelli Memur İstanbul(Avr.) HSBC Bank A.Ş.
İnsan Kaynakları Engelli MemurHSBC Bank A.Ş.
İnsan Kaynakları Birimi'nde değerlendirilmek üzere;Türkiye İş Kurumu'na kayıtlı, Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren bölümlerinden mezun İleri düzeyde MS Office (word, excel, powerpoint) programlarını kullabilen, Orta düzeyde İngilizce bilgisine sahip, İnsan Kaynakları Bordro alanında 2-3 yıl deneyimli, İletişim becerileri güçlü, İstanbul'da ikamet eden
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Treasury/Global Markets Intern İstanbul(Avr.) HSBC Bank A.Ş.
Treasury/Global Markets InternHSBC Bank A.Ş.
3rd or 4th year university students, master students & new graduates in Business Administration, Industrial Engineering, Finance, Mathematical Engineering, Economy, Management, Statistics etc.Able to work minimum 3 days/week during the winter period Excellent command of written and spoken English Strong analytical thinking and multitasking Willingness to work in banking sector with high result-orientationHigh motivstion to start up his/her career in Treasury/Global Markets businessGood level of Ms Office Applications
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Threat&Incident Mang. Security Manager İstanbul(Avr.) HSBC Bank A.Ş.
Threat&Incident Mang. Security ManagerHSBC Bank A.Ş.
-To establish threat and incident management standards, to implement and configure SIEM products (rule definition/correlation and enhancement)-Rapid response to event and incidents by taking detective and preventive actions-To perform necessary activities on network security, cyberattacks monitoring etc to increase security level of the bank.-To take necessary measuments against known and potential vulnerabilities-Patch management, malware prevention including spam-To ensure effective management of gateway and endpoint security products (firewall, IPS/IDS, WAF, APT, antivirus etc systems)-To perform computer forensic investigation for information and fraud related incidents.-Log and policy violation monitoring via different security tools (e-mail, internet, application logs,admin activity monitoring)-experience on SIEM products like Envision, QRadar, Guardium etc-Excellent command of English language-A minimum of 7 years IT experience or equivalent, preferably experience of an IT security related activity, or equivalent- At least 3 years of team management experience-Professional certifications in IT Security (CISA, CISM, CISSP)
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
İzmir Gelen Aramalar Müşteri Temsilcisi İzmir HSBC Bank A.Ş.
İzmir Gelen Aramalar Müşteri TemsilcisiHSBC Bank A.Ş.
En az önlisans / MYO mezunları veya üniversitede devam zorunluluğu olmayan öğrencilerErkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış ya da en az 2 yıl tecil ettirmiş olmak
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
İzmir Inbound Agent İzmir HSBC Bank A.Ş.
İzmir Inbound AgentHSBC Bank A.Ş.
High school, vocational school or university/undergraduate or graduate students who do not have compulsory attendance,Strong analytical and communication skills, Customer oriented approach, Excellent interpersonal skills with abilities to communicate and interact effectively with diverse individuals,Act as a good team player, Ability to communicate effectively in English, both oral and written, Eligible to work 7/24 No military obligation for male candidates or postponed for at least 2 years.To our customers offer efficient and solution oriented banking services that meet customer needs and expectations.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı