IBTECH Uluslararası Bilişim ve İletişim Tek. 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 2005


http://www.ibtech.com.tr

IBTECH Uluslararası Bilişim ve İletişim Teknolojileri

Finansbank'ın Bilgi Teknolojileri ve Araştırma Geliştirme şirketi IBTech, Finansbank Bilgi Teknolojileri grubunun bilgi birikimini kullanarak 2005 yılında kurulmuştur. Finanbank BT ve IBTech 2002 yılında temel bankacılık yazılımı CoreFinans'ı geliştirmiş ve kullanıma almıştır.
CoreFinans ve türevleri halen Finansbank ve Credit Europe'da kullanılmaktadır.
CoreFinans esnek ve genişleyebilir yapısıyla sürekli geliştirilmeye devam eden özelleşmiş paketleri ile büyük ölçekli bankaların ihtiyaçlarını karşılamaktadır.
IBTech ayrıca Direkt Bankacılık, CRM, İş Zekası ve Veri Ambarı, Altyapı Tasarımı ve Yönetimi konularında da çözümler geliştirmektedir.
IBTech yakın dönemde Finansbank'ın Internet Bankacılığı, Mobil Şube, Çağrı Merkezi, ATM yazılım altyapısını yeniden tasarlamış ve geliştirmiştir.
Yine Finansbank'ın internet, mobil ve çağrı merkezi tabanlı bankacılık çözümü Enpara da yakın zamanda IBTech tarafından geliştirilmiş ve kullanıma alınmıştır.
IBTech çalışmalarda PMI'ın Proje Yönetimi ve COBIT, ITIL metod ve prensiplerini takip etmektedir.
Tübitak Teknoloji Serbest Bölgesinde faaliyetlerine devam eden IBTech, 650nin üzerindeki bilgi teknolojileri uzmanı ile finans sektörüne rekabetçi ve yenilikçi çözümler sunmaya devam etmektedir.
 
İş Yaşamımız:
Tübitak Teknoloji Serbest Bölgesinde bulunan 3 bloktan oluşan şehir gürültüsünden uzak binamızda çalışıyoruz. İstanbul ve İzmit'ten  60ın üzerinde servis güzergahıyla şirkete ulaşılabiliyoruz. İş yaşamımızı kolaylaştırmak amacıyla oluşturulan binamızda yemekhane, kafeterya, spor salonu ve kapalı yüzme havuzu, sağlık birimi, kuaför bulunuyor ve çalışanların kullanımına açık.
Çalışanlar, eş ve çocukları özel sağlık sigortası kapsamında olmanın ayrıcalıklarından faydalanıyorlar. Ibtech'in kendi bünyesindeki aktivite ve çalışan kulüpleri yanında çalışanlarımız Finansbank'ın çalışanlara sağladığı imkanlardan, indirimlerden ve Finansbank aktivite kulüplerinden faydalanmaktadırlar.
 
Çalışma Yeri
Ibtech Binası Tübitak Teknoloji Serbest Bölgesi- Gebze / Kocaeli

Çalışma günlerimiz                    
Pazartesi – Cuma

Şirket web adresi
www. İbtech.com.tr

Faaliyet gösterdiği sektörler: Bilişim,Bankacılık

Firma web sitesi: www.ibtech.com.tr


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 07.30 - 16.30


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
Özel Sağlık Sigortası
YemekhaneIBTECH Uluslararası Bilişim ve İletişim Tek. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 3
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
UCMDB Uzmanı Kocaeli, İstanbul(Asya) IBTECH Uluslararası Bilişim ve İletişim Tek.
UCMDB UzmanıIBTECH Uluslararası Bilişim ve İletişim Tek.
Eğitim/DeneyimÜniversitelerin Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği veya ilgili bölümlerinden mezun ,Windows server yönetimi  ve HP/IBM yazılım ürünleri UCMDB,Tivoli, BSM, Sitecope) konularında deneyimli olmak,Unix server yönetimi ve shell scripting konusunda bilgi sahibi olmak, ITIL süreçleri konusunda bilgi sahibi olmak, Tercihen konfigürasyon yönetimi konusunda deneyimli olmak. Kişisel ÖzelliklerEkip çalışmasına yatkın, Analitik düşünebilen, araştırmacı, dinamik ve sonuç odaklı, İnsan ilişkilerinde başarılı, Teknolojik gelişmelere ve yeniliklere açık olmak.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Distributed Systems Engineer Kocaeli, İstanbul(Asya) IBTECH Uluslararası Bilişim ve İletişim Tek.
Distributed Systems EngineerIBTECH Uluslararası Bilişim ve İletişim Tek.
Eğitim/DeneyimÜniversitelerin Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği veya ilgili bölümlerinden mezun olmak.Windows Server işletim sistemleri, Vmware Sanallaştırma ortamı, Windows Server Failover Clustering, Active Directory Yönetimi, Group Policy Yönetimi, Microsoft Exchange Server Yönetimi, Powershell Scripting  konularında bilgi sahibi olmak.Kişisel ÖzelliklerEkip çalışmasına yatkın, Analitik düşünebilen, araştırmacı, dinamik ve sonuç odaklı, İnsan ilişkilerinde başarılı, Teknolojik gelişmelere ve yeniliklere açık olmak.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Core - Support Database Engineer Kocaeli, İstanbul(Asya) IBTECH Uluslararası Bilişim ve İletişim Tek.
Core - Support Database EngineerIBTECH Uluslararası Bilişim ve İletişim Tek.
Eğitim/DeneyimÜniversitelerin Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği veya ilgili bölümlerinden mezun olmak,İlişkisel veri tabanı ve Big Data konularında çalışmış ve kariyerini bu yönde devam ettirmek istemek,Tercihen: Oracle-MSSQL Veritabanı yazılımları, Oracle Exadata gibi Appliance çözümleri, AIX, Linux İşletim sistemleri, Oracle E-Business Suite, Oracle RAC Teknolojisi konularında bilgisi olmak.Kişisel ÖzelliklerEkip çalışmasına yatkın, Analitik düşünebilen, araştırmacı, dinamik ve sonuç odaklı, İnsan ilişkilerinde başarılı, Teknolojik gelişmelere ve yeniliklere açık olmak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı