IBTECH Uluslararası Bilişim ve İletişim Tek. 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 2005


http://www.ibtech.com.tr

IBTECH Uluslararası Bilişim ve İletişim Teknolojileri

Finansbank'ın Bilgi Teknolojileri ve Araştırma Geliştirme şirketi IBTech, Finansbank Bilgi Teknolojileri grubunun bilgi birikimini kullanarak 2005 yılında kurulmuştur. Finanbank BT ve IBTech 2002 yılında temel bankacılık yazılımı CoreFinans'ı geliştirmiş ve kullanıma almıştır.
CoreFinans ve türevleri halen Finansbank ve Credit Europe'da kullanılmaktadır.
CoreFinans esnek ve genişleyebilir yapısıyla sürekli geliştirilmeye devam eden özelleşmiş paketleri ile büyük ölçekli bankaların ihtiyaçlarını karşılamaktadır.
IBTech ayrıca Direkt Bankacılık, CRM, İş Zekası ve Veri Ambarı, Altyapı Tasarımı ve Yönetimi konularında da çözümler geliştirmektedir.
IBTech yakın dönemde Finansbank'ın Internet Bankacılığı, Mobil Şube, Çağrı Merkezi, ATM yazılım altyapısını yeniden tasarlamış ve geliştirmiştir.
Yine Finansbank'ın internet, mobil ve çağrı merkezi tabanlı bankacılık çözümü Enpara da yakın zamanda IBTech tarafından geliştirilmiş ve kullanıma alınmıştır.
IBTech çalışmalarda PMI'ın Proje Yönetimi ve COBIT, ITIL metod ve prensiplerini takip etmektedir.
Tübitak Teknoloji Serbest Bölgesinde faaliyetlerine devam eden IBTech, 650nin üzerindeki bilgi teknolojileri uzmanı ile finans sektörüne rekabetçi ve yenilikçi çözümler sunmaya devam etmektedir.
 
İş Yaşamımız:
Tübitak Teknoloji Serbest Bölgesinde bulunan 3 bloktan oluşan şehir gürültüsünden uzak binamızda çalışıyoruz. İstanbul ve İzmit'ten  60ın üzerinde servis güzergahıyla şirkete ulaşılabiliyoruz. İş yaşamımızı kolaylaştırmak amacıyla oluşturulan binamızda yemekhane, kafeterya, spor salonu ve kapalı yüzme havuzu, sağlık birimi, kuaför bulunuyor ve çalışanların kullanımına açık.
Çalışanlar, eş ve çocukları özel sağlık sigortası kapsamında olmanın ayrıcalıklarından faydalanıyorlar. Ibtech'in kendi bünyesindeki aktivite ve çalışan kulüpleri yanında çalışanlarımız Finansbank'ın çalışanlara sağladığı imkanlardan, indirimlerden ve Finansbank aktivite kulüplerinden faydalanmaktadırlar.
 
Çalışma Yeri
Ibtech Binası Tübitak Teknoloji Serbest Bölgesi- Gebze / Kocaeli

Çalışma günlerimiz                    
Pazartesi – Cuma

Şirket web adresi
www. İbtech.com.tr

Faaliyet gösterdiği sektörler: Bilişim,Bankacılık

Firma web sitesi: www.ibtech.com.tr


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 07.30 - 16.30


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
Özel Sağlık Sigortası
YemekhaneIBTECH Uluslararası Bilişim ve İletişim Tek. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 8
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Sistem Mühendisi Kocaeli IBTECH Uluslararası Bilişim ve İletişim Tek.
Sistem MühendisiIBTECH Uluslararası Bilişim ve İletişim Tek.
Eğitim/Deneyim Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik/Elektronik Mühendisliği veya ilgili bölümlerinden mezun,Sistem yönetimi ve/veya tasarımı ya da veritabanı yönetimi ve/veya tasarımı konusunda minimum 2 yıl deneyimli,İleri düzeyde İngilizce bilen, Bankacılık sektöründe kurumsal vizyona katkı sağlamak isteyen, Windows sistemler konusunda tecrübe sahibi. SQL veritabanı yönetimi konusunda tecrübe sahibi. Tercihen T-SQL ve powershell scripting konusunda bilgi sahibi. Tercihen System Center ürün ailesinden Orchestrator, Configuration Manager ve Operations Manager hakkında bilgi sahibiTercihen uygulama geliştirme konusunda bilgi sahibi. Tercihen Scheduler, alert management ve dashboard konularında bilgi sahibi Kişisel Özellikler Servis bazlı çalışabilen, Takım çalışmasına yatkın ve iletişim becerisine sahip, Sorumluluk sahibi,   Analitik düşünebilen, araştırmacı, dinamik ve sonuç odaklı, İnsan ilişkilerinde başarılı, Teknolojik gelişmelere ve yeniliklere açık, Kariyerini altyapı sistemleri ile şekillendirmek isteyen, Erkek adaylar için tercihen askerliğini yapmış
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Application Engineer Kocaeli IBTECH Uluslararası Bilişim ve İletişim Tek.
Application EngineerIBTECH Uluslararası Bilişim ve İletişim Tek.
Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği veya ilgili bölümlerinden mezun,JAVA, C#, .NET bilgisi olan, Object Oriented kod yazım standartlarına uygun kod yazabilen,Veritabanı konusunda temel bilgi sahibi olan, Bilgi teknolojileri hakkında literatür takip edebilecek derecede İngilizce bilen.Kişisel ÖzelliklerTakım çalışmasına yatkın ve iletişim becerisine sahip,Sorumluluk sahibi,Yenilikçi ve sürekli gelişime açık,Sonuç odaklı ve analitik düşünebilen,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
SOC (Security Operation Center) Analist/Operatör Kocaeli, İstanbul(Asya) IBTECH Uluslararası Bilişim ve İletişim Tek.
SOC (Security Operation Center) Analist/OperatörIBTECH Uluslararası Bilişim ve İletişim Tek.
Üniversitelerin tercihen 4 yıllık mühendislik bölümlerinden mezun olmak. Tercihen 2 yıllık Bilgi Teknolojileri tecrübesine sahip olmak. Tercihen SIEM ürünleri üzerinde bilgi sahibi olmak Siber suçlar, siber ataklar ve savunma teknikleri, veri güvenliği, veri hırsızlığı ve önleme yöntemleri gibi konulara ilgi duymak, bu konular üzerinde kariyer hedeflemek.Araştırma ve yeni teknolojiler öğrenme konusunda son derece istekli ve azimli olmak.Meraklı ve şüpheci olmak. Olaylara farklı bakış açılarından bakabilmek. Diğer ekipleri hızlı ve açık bir şekilde yönlendirebilecek seviyede güçlü iletişim yeteneğine sahip olmak.TCP/IP, UDP, DNS, DHCP, FTP, SFTP, HTTP, SSL, VPN gibi ağ teknoloji ve protokolleri hakkında en az giriş seviyesinde bilgi sahibi olmakFirewall, IDS/IPS, Antivirüs, WAF gibi güvenlik teknolojileri hakkında en az giriş seviyesinde bilgi sahibi olmak.Windows istemci ve sunucu ailesi, Linux ve Unix işletim sistemleri hakkında en az giriş seviyesinde bilgi sahibi olmak.SQL sorgu dili hakkında bilgi sahibi olmak tercih sebebidir. En az doküman takip edebilecek seviyede yabancı dil bilgisine sahip olmak. 7*24 vardiyalı sistemde çalışmaya uygun olmak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
İş Analisti Kocaeli IBTECH Uluslararası Bilişim ve İletişim Tek.
İş AnalistiIBTECH Uluslararası Bilişim ve İletişim Tek.
Eğitim/Deneyim·         Üniversitelerin Matematik Müh, Endüstri Müh, İşletme Müh, Bilgisayar Müh vb. Mühendislik Fakültelerinden mezun·         Yazılı ve sözlü İngilizce bilgisine sahip,·         Kartlı Ödeme Sistemleri projelerinde çalışmış, Tercihen: ·         Kartlı Ödeme Sistemleri konusunda bilgi sahibi,·         Temel kart işlemleri, ekstre ve faiz hesaplama, collection, kanal entegrasyonları konularında tecrübeli,Kişisel Özellikler·         Ekip çalışmasına yatkın,·         Analitik düşünebilen, araştırmacı, dinamik ve sonuç odaklı,·         Analiz ve kendisini ifade etme yeteneği güçlü, iş takibi kuvvetli·         İnsan ilişkilerinde başarılı, ikna kabiliyeti yüksek·         Teknolojik gelişmelere ve yeniliklere açık,·         Bankacılık sektöründe kurumsal vizyona katkı sağlamak isteyen.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
İş Analisti Kocaeli IBTECH Uluslararası Bilişim ve İletişim Tek.
İş AnalistiIBTECH Uluslararası Bilişim ve İletişim Tek.
Eğitim/DeneyimÜniversitelerin Matematik Müh, Endüstri Müh, İşletme Müh, Bilgisayar Müh vb. Mühendislik Fakültelerinden mezunYazılı ve sözlü İngilizce bilgisine sahip, ATM kanal projelerinde çalışmış  Tercihen: ISO8583 standartları, BKM uygulamaları, kartlı sistemler hakkında bilgi sahibiMS SQL  ve PL-SQL  konularında tecrübeli Kişisel ÖzelliklerEkip çalışmasına yatkın, Analitik düşünebilen, araştırmacı, dinamik ve sonuç odaklı, Analiz ve kendisini ifade etme yeteneği güçlü, iş takibi kuvvetli İnsan ilişkilerinde başarılı, ikna kabiliyeti yüksek Teknolojik gelişmelere ve yeniliklere açık, Bankacılık sektöründe kurumsal vizyona katkı sağlamak isteyen.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Veri Mimarı Kocaeli IBTECH Uluslararası Bilişim ve İletişim Tek.
Veri MimarıIBTECH Uluslararası Bilişim ve İletişim Tek.
EğitimÜniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği veya ilgili bölümlerinden mezun DeneyimVeritabanı, Veri Yönetimi, Veri Ambarı ya da Yazılım ekiplerinde en az 4 yıl tecrübeİlişkisel veritabanı sistemlerine hakim (Tercihen Oracle) İyi derecede SQL bilen ve SQL performans optimizasyonu yapabilen Veri Modeli tasarımı konusunda bilgili Tercihen Veri Yönetimi / Veri Sözlüğü / Veri Kalitesi konularında bilgili Tercihen Big Data ve NoSQL veritabanları konularında bilgili Kişisel ÖzelliklerEkip çalışmasına yatkın, Analitik düşünebilen, araştırmacı, dinamik ve sonuç odaklı, İnsan ilişkilerinde başarılı, Teknolojik gelişmelere ve yeniliklere açık, İyi derecede İngilizce bilen
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
Software Architect (.NET) Kocaeli IBTECH Uluslararası Bilişim ve İletişim Tek.
Software Architect (.NET)IBTECH Uluslararası Bilişim ve İletişim Tek.
EducationBachelor’s Degree in Computer Engineering or Computer Science  Experience4+ years Has experience in banking  (preferred). CompetenciesExperience with WPF or  ASP.NET Solid engineering understanding that goes beyond just the UI layer Proficiency in .Net Framework and C# Language. Understanding on core principles of OO design & development and how to apply them in a highly scaled environmentStrong  Background on Concurrent Programming,  Socket Programming Experience with High Traffic, Large-Scale Enterprise Systems Knowledge on Dump Analysis (preferred) Problem solving and analytical thinking, Outstanding communication skills, Success orientation, Excellent teamwork skills, Good command of English.  All applications will be kept strictly confidential.All applications will be kept in our database for future opportunities and will be evaluated in case of a vacant position in line with your qualifications and career interest.IBTech is a Finansbank subsidiary.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
Software Architect (Java) Kocaeli IBTECH Uluslararası Bilişim ve İletişim Tek.
Software Architect (Java)IBTECH Uluslararası Bilişim ve İletişim Tek.
EducationBachelor's Degree in Computer Engineering or Computer Science  Experience4+ years Has experience in banking (preferred). CompetenciesSolid Engineering Understanding Proficiency in Java Language. Strong  Background on Concurrent Programming,  Web Services, JavaEE Understanding on core principles of OO design & development and how to apply them in a highly scaled environmentExperience with High Traffic, Large-Scale Enterprise Systems Knowledge on Dump Analysis (preferred) Experience with SQL (Oracle) Familiarity with basic Application Server and Unix concepts Problem solving and analytical thinking, Outstanding communication skills, Success orientation, Excellent teamwork skills, Good command of English.  All applications will be kept strictly confidential.All applications will be kept in our database for future opportunities and will be evaluated in case of a vacant position in line with your qualifications and career interest.IBTech is a Finansbank subsidiary.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı