Intertek Test Hizmetleri A.Ş. 

Şirket Bilgileri

www.itslabtest.com

Intertek Test Hizmetleri A.Ş.

 

Intertek Test Hizmetleri A.Ş. (Intertek) 99 ülkede 504 ofisi ve 254 test laboratuarı ile uluslararası arenada test, gözetim, denetim ve belgelendirme konularında bağımsız ve akredite hizmet sunan, dünyanın en büyük kuruluşlarından biridir.

1997 yılına kadar "Inchcape" olarak tanınan Intertek, dünya çapında yapılanmış uzmanlık ağı ile tekstil, oyuncak, kimyasallar, yapı malzemeleri, elektrik & elektronik, tarım ve petrol ürünleri gibi bir çok alanda test ve gözetim ihtiyaçlarının yanısıra, tüm sektörlerde kalite, çevre, iş güvenliği ve sosyal uygunluk sistemlerinin belgelendirilmesi gibi müşterilerinin tüm kalite güvence gereksinimlerine global çözümler sağlar.

Merkezi Londra'da bulunan Intertek'in hikayesi modern test hizmetlerinin doğuşuyla birlikte başlar. Kuruluşunun temelleri 1885 yılına, denizcilik alanında gemi gözetimi ile başlayan bir tarihçeye dayanmaktadır. Daha sonra kimyasal test laboratuarları ile genişlemiş, Thomas Edıson'un kurmuş olduğu Elektrik Test Laboratuarı ve S-Mark ile dünyaca tanınan SEMKO gibi kuruluşları da bünyesine katarak bugünki uluslararası konumuna ulaşmıştır. 110 yılı aşkın bir tarihe sahiptir ve birçok şirketin birleşmesiyle gelişimini devam ettirmektedir. Intertek 2002 yılında Londra borsasına açılmış, böylelikle daha şeffaf bir yapıya kavuşarak büyüme ve gelişme yolunda önemli bir adım atmıştır.

Yönetim Sistemi Belgelendirme faaliyetleri Amerika merkezli olarak yürütülmekte olup, Türkiye'deki belgelendirme hizmetleri İstanbul ofisinden koordine edilmektedir.

Intertek, Amerika'nın ilk ISO 9000 ve ISO 14001 akreditasyonuna sahip belgelendirme kuruluşu olup bugüne kadar gerçekleştirdiği sayısız denetimlerle sistem belgelendirme konusunda büyük bir tecrübeye sahiptir. Intertek, UKAS, RvA, RAB, SCC, Swedac gibi uluslararası itibara sahip akreditasyon konseyleri tarafından akredite edilmiştir.

Intertek tarafından verilen Yönetim Sistemi Uygunluk belgesi, akreditasyon konseylerinin yaptıkları karşılıklı tanıma anlaşmaları ve Intertek'in yılların birikimi ile yarattığı saygınlığı sayesinde dünya çapında pek çok ülkede geçerlidir ve global pazarda ticaret bariyerlerinin aşılmasına yardım eder.

Firmamızın faaliyet konuları aşağıdaki gibidir.

Laboratuvar

Intertek Türkiye Laboratuvarı, kalite standartları düzeyinin önemini vurgulayarak bu bilinci yaygınlaştırmayı misyon edinmiştir. Teknik kalitesini hizmet kalitesi ile bütünleştirerek, ürünleri uluslararası standartlarda test etmektedir.

Gerçekleşen başlıca testler şunlardır;

 • Fiziksel testler
 • Çekmezlik testleri
 • Yanmazlık testleri
 • Haslık testleri
 • Analitik ve ekolojik testler

Gözetim (inspection)

Bağımsız kontrol ve test hizmetlerinde uluslararası üne sahip Intertek, tekstil, giysi, ayakkabı, oyuncak, hediyelik eşya, elektronik, elektrik ürünleri, gıda, plastik, ve seramik, cam, doğal taş alanlarında test ve gözetim hizmetlerini tek elden karşılamaktadır. Ürünün geliştirilmesi, üretilmesi ve sevkiyatına kadar oluşan her aşamada Intertek dahil olmakta ve kaliteyi gözlemlemektedir. Bu nedenle kendi bünyesinde kurduğu gözetim departmanıyla müşterilerine ihtiyaç duydukları hizmeti vermeyi hedefler.

Sistem Belgelendirme

Sistem Belgelendirme kapsamında verilen hizmetler:

 • ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi,
 • ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi,
 • OHSAS 18001 Çalışan Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sistemi,
 • HACCP Gıda Güvenliği,
 • TL 9000 Telekomünikasyon Sanayiinde Kalite Yönetim Sistemi,
 • QS 9000 / TS 16949 Otomotiv Sanayiinde Kalite Yönetim Sistemi gibi standartlar yer almaktadır.
 • ISO 13485/8 CMDCAS Tıbbi Cihaz Üretiminde Kalite yönetim Sistemi ve CE markalama.
 • AS 9000 & AS 9100 Havacılık ve Uzay Sanayiinde Kalite Yönetim Sistemi.
 • Entegre Denetimler.

Sosyal Uygunluk ve Sertifikasyon

Sosyal uygunluk ve Sertifikasyon kapsamında verilen hizmetler:

Sosyal denetimler ve sertifikalandırma sürecinde başlıca üzerinde durduğumuz konular çocuk işçilik, zorla çalıştırma, ayrımcılık, sağlık & güvenlik, çalışma saatleri, ücretler, çevre koruma, iş yeri disiplin uygulamaları, birleşme özgürlüğüdür.

Teknik denetimlerde ise üretim prosesleri, kalite kontrolün üretimin her noktasında varlığı ve yeterliliği, üretim kapasitesi, personel eğitimi, çevre yönetimi, ürün güvenliği gibi konular sorgulanmaktadır.

Bu konuların incelenmesi uzman denetçilerin kapsamlı fabrika turu ile başlar. İşletmenin sosyal standartlara uygunluğunu tespit amacıyla yönetim ve çalışanlar ile bire bir görüşemeler yapılır, dökümantasyonlar incelenir, belli noktalarda fotoğraf çekimleri gerçekleştirilir ve rapor hazırlanır.

İntertek Test Hizmetleri Global web adresimiz : www.intertek.com
İntertek Türkiye web adresimiz : www.intertek-labtest-tur.com

 


Intertek Test Hizmetleri A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 15
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Operasyon Yetkilisi İstanbul(Avr.) Intertek Test Hizmetleri A.Ş.
Operasyon YetkilisiIntertek Test Hizmetleri A.Ş.
Merkezi Londra'da bulununan ve 110 ülkede 1000'den fazla ofis ve test laboratuvarı ile uluslararası alanda test, gözetim, denetim ve belgelendirme konularında bağımsız ve akredite hizmet sunan firmamızda İş Güvencesi Bölümü'nde ''Operasyon Yetkilisi''olarak görevlendirilmek üzere aşağıdaki niteliklerde takım arkadaşı aramaktayız:Üniversitelerin Mühendislik veya Fen Fakültesi bölümünden mezun olmak, Min. 3 yıllık iş deneyimine sahip olmak, Güçlü iletişim becerilerine sahip olmak, takım çalışmasına yatkın olmak, İyi derecede İngilizce bilmek, Microsoft Office programlarını aktif kullanabilmek, raporlama yapabilmek,       Erkek adayları için askerliğini tamamlamış olmak, ISO 14064 ve ISO 14065 Gerekliliklerine dair standart uygulamaları hakkında bilgi/deneyim sahibi olmak (tercih sebebidir),Bakanlık tarafından açılmış Sera Gazı eğitimlerine katılmış olmak (tercih sebebidir),
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Sosyal Uygunluk ve Kalite Denetçisi İstanbul(Avr.), ... Intertek Test Hizmetleri A.Ş.
Sosyal Uygunluk ve Kalite DenetçisiIntertek Test Hizmetleri A.Ş.
Merkezi Londra'da bulunan ve 110 ülkede1000'den fazla test laboratuarı ve ofisi ile uluslararası alanda test, gözetim, denetim ve belgelendirme konularında bağımsız ve akredite hizmet sunan firmamızda Tedarikçi Yönetimi Bölümümüzde "Sosyal Uygunluk ve Kalite Denetçisi" olarak görevlendirilmek üzere aşağıdaki niteliklerde takım arkadaşı aramaktayız- Üniversite mezunu,- Iyi derecede İngilizce bilen,- Kalite Güvence - KaliteYönetim Sistemi Konusunda Fiilen Çalışmış, Tecrübeli (Tercih Sebebi),- ISO 9001 bas denetçi belgesine ve ISO 9001 denetim tecrübesine (Tercih Sebebi),- Sosyal Uygunluk konusunda en az 1 yıl çalışmış olmak (Tercih Sebebi),- SA8000 Basic veya advance egitimlerine , veya WRAP  denetci egitimlerine katılmıs olmak (Tercih Sebebi),- İş gereği yurtiçi (yoğun biçimde)  seyahat etmek konusunda engeli olmayan, seyahat etmeyi seven,- Microsoft Ofis programlarını etkin olarak kullanabilen,- Ofis ve saha çalışmalarına yatkın, dinamik çalışma ortamına uyum sağlayabilecek,- Sözlü ve yazılı iletişim ve sunum becerisine sahip,- Planlama ve organize etme yönü güçlü, analitik düşünebilen, sorumluluk sahibi,- Askerlik görevini yapmış (erkek adaylar için),- İstanbul'da ikamet eden,- B sınıfı ehliyeti olan ve aktif olarak araç kullanan.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Faturalandırma Elemanı İstanbul(Avr.) Intertek Kalite Servisleri A.Ş.
Faturalandırma ElemanıIntertek Kalite Servisleri A.Ş.
Merkezi Londra'da bulunan ve 110 ülkede 1000'den fazla test laboratuvarı ve ofisi ile uluslararası alanda test, gözetim, denetim ve belgelendirme konularında bağımsız ve akredite hizmet sunan firmamızda Ülke Kontratları Bölümü'nde ''Faturalandırma Elemanı"  olarak görevlendirilmek üzere aşağıdaki niteliklerde takım arkadaşı aramaktayız.Meslek Yüksek Okulu veya Üniversitelerin İşletme Bölümü'nden mezun olmak, Tercihen 2 yıl tecrübeli olmak, Logo Tiger programına hakim olmak, Dikkatli,titiz,disiplinli olmak, Takım çalışmasına yatkın olmak, İletişim yönü kuvvetli olmak, Analitik düşünebilmek, Yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilmek,  İstanbul Avrupa Yakasında ikamet etmek, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olmak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Kalite Asistanı İstanbul(Avr.) Intertek Test Hizmetleri A.Ş.
Kalite AsistanıIntertek Test Hizmetleri A.Ş.
Merkezi Londra'da bulunan ve 110 ülkede 1000'den fazla test laboratuarı iel ofisi ve 42.000 çalışanı ile uluslararası alanda test, gözetim, denetim ve belgelendirme konularında bağımsız ve akredite hizmet sunan firmamızda Kalite Yönetimi Bölümümüzde  'Kalite Asistanı' olarak görevlendirilmek üzere aşağıdaki niteliklerde takım arkadaşı aramaktayız:Tercihen Üniversite mezunu, Kalite Yönetim Sistemi TS EN ISO 17025 hakkında yetiştirilmek üzere, İş takibi ve planlama becerisi gelişmiş, sorumluluk sahibi, İnsan ilişkilerinde başarılı, İkna kabiliyeti yüksek, Takım çalışmasına sahip, İyi derecede İngilizce bilen, Micrososft Office programlarına hakim, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, İstanbul Avrupa Yakasında ikamet eden.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Operasyon Asistanı İstanbul(Avr.) Intertek Test Hizmetleri A.Ş.
Operasyon AsistanıIntertek Test Hizmetleri A.Ş.
Merkezi Londra'da bulununan ve 110 ülkede 1000'den fazla ofis ve test laboratuvarı ile uluslararası alanda test, gözetim, denetim ve belgelendirme konularında bağımsız ve akredite hizmet sunan firmamızda İş Güvencesi Bölümü'nde ''Part Time Operasyon Asistanı'' olarak görevlendirilmek üzere aşağıdaki niteliklerde takım arkadaşı aramaktayız:Üniversitelerin Mühendislik Fakültelerinden mezun, Pozitif, ekip çalışmasına yatkın ve sorumluluk sahibi, MS Ofis programlarını çok iyi kullanabilen, İyi derecede ingilizce bilgisine sahip, İstanbul Avrupa yakasında ikamet eden.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Operasyon Planlama Mühendisi İstanbul(Asya) Intertek Kalite Servisleri A.Ş.
Operasyon Planlama MühendisiIntertek Kalite Servisleri A.Ş.
Intertek Kalite Servisleri Ltd. Şti bünyesinde görevlendirilmek üzere ;Üniversitelerin Mühendislik Bölümleri’nden mezun, 0-2 yıl tecrübeli, İyi derecede İngilizce bilen, Ms Office programlarına hakim, İstanbul'da ikamet eden Operasyon Planlama Mühendisi  aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Business Development Executive İstanbul(Avr.) Intertek Test Hizmetleri A.Ş.
Business Development ExecutiveIntertek Test Hizmetleri A.Ş.
Intertek is a leading provider of quality and safety solutions serving a wide range of industries around the world. From auditing and inspection, to testing, quality assurance and certification, Intertek people are dedicated to adding value to customers’ products and processes, supporting their success in the global marketplace. Intertek has the expertise, resources and global reach to support its customers through its network of more than 1,000 laboratories and offices and 43,000 people in over 110 countries around the world.To work in our company's business development processes;A degree in the relevant departments of the universities, Preferably 5 years of experience in business development or sales A good command of English Skilled in analytical thinking Successful in planning, organization and reporting Highly skilled in communication and successful in relations management Exempt from/completed military service (male applicants) Preferably residing in the European Side of Istanbul
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Müşteri Temsilcisi Yardımcısı İstanbul(Avr.) Intertek Test Hizmetleri A.Ş.
Müşteri Temsilcisi YardımcısıIntertek Test Hizmetleri A.Ş.
Merkezi Londra'da bulunan ve 110 ülkede1000'den fazla ofisi ve  test laboratuvarı ile uluslararası alanda test, gözetim, denetim ve belgelendirme konularında bağımsız ve akredite hizmet sunan firmamızda Müşteri İlişkileri bölümünde ''Müşteri Temsilcisi Yardımcısı'' olarak görevlendirilmek üzere aşağıdaki niteliklerde takım arkadaşları aramaktayız:- Üniversitelerin ilgili bölümlerin mezun (tercihen Tekstil Mühendisliği,Tekstil Öğretmenliği veya Kimya Mühendisliği bölümlerinden mezun),- İyi derecede İngilizce bilen,- MS Office programlarını etkin olarak kullanabilen,- Müşteri odaklı,- Sözlü ve yazılı iletişimi çok iyi,- Dikkatli, dinamik, hızlı öğrenen,- Karar alma becerisi olan,- İstanbul Avrupa Yakası'nda ikamet eden,- Askerlik görevini tamamlamış (erkek adaylar için),
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Manisa Gıda Laboratuvarı Analisti Manisa Intertek Test Hizmetleri A.Ş.
Manisa Gıda Laboratuvarı AnalistiIntertek Test Hizmetleri A.Ş.
Merkezi Londra'da bulunan ve 110 ülkede 1000'den fazla test laboratuvarı ve ofisi ile uluslararası alanda test, gözetim, denetim ve belgelendirme konularında bağımsız ve akredite hizmet sunan firmamızın Manisa lokasyonu Gıda Laboratuvarı Bölümü'nde 'Analist' olarak görevlendirilmek üzere aşağıdaki niteliklerde takım arkadaşları aramaktayız: Üniversitelerin Gıda,Ziraat Mühendisliği ya da Kimya vb. Teknik 4 yıllık Bölümlerden mezun olmak,Pestisit ve kalıntı analizlerinde en az 2 yıl tecrübesi olmakMS Office uygulamalarına  hakim olmak, Dikkatli, dinamik,öğrenmeye açık, ekip çalışmasına yatkın,olmak,Analitik düşünme yeteneğine sahip olmak,  Yoğun çalışma temposuna uyum sağlayabilmek, araştırmacı, sorumluluk almak ve inisiyatif alabilmek,2 Vardiyalı çalışabilecek ( 8:00/17:30- 13:00-21:00) .
Dönemsel / Proje bazlı        İlan Detayı
İnsan Kaynakları Stajyeri İstanbul(Avr.) Intertek Test Hizmetleri A.Ş.
İnsan Kaynakları StajyeriIntertek Test Hizmetleri A.Ş.
Merkezi Londra'da bulunan ve 110 ülkede 1000'den fazia test laboratuvarı ile uluslararası alanda test, gözetim, denetim ve belgelendirme konularında bağımsız ve akredite hizmet sunan firmamızda İnsan Kaynakları Bölümümüzde2017 yaz döneminde zorunlu staj kapsamında görevlendirilmek üzere aşağıdaki niteliklerde''İnsan Kaynakaları Stajyeri''  aramaktayız:* Üniversitelerin ilgili bölümlerinde lisans öğrenimine devam eden ve zorunlu stajı bulunan,* İnsan Kaynakları alanında kariyer hedefleri olan,* İletişim yeteneği güçlü,* Takım çalışmasına yatkın,* Öğrenmeye istekli,* MS Office programlarını etkin bir şekilde kullanabilen,* Avrupa yakasında ikamet eden. Stajı zorunlu olmayan ve önyazıda staj süresi belirtmeyen başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
Stajyer        İlan Detayı
Danışma Görevlisi İstanbul(Avr.) Intertek Test Hizmetleri A.Ş.
Danışma GörevlisiIntertek Test Hizmetleri A.Ş.
Merkezi Londra'da bulunan ve 110 ülkede1000'den fazla test laboratuvarı ve ofisi  ile uluslararası alanda test, gözetim, denetim ve belgelendirme konularında bağımsız ve akredite hizmet sunan firmamızda  Satınalma ve İdari İşler Bölümü'ne bağlı "Danışma Görevlisi'' olarak görevlendirilmek üzere aşağıdaki niteliklerde takım arkadaşı aramaktayız.Lise veya Yüksekokul mezunu, Tercihen İngilizce bilgisine sahip, Office Programlarını kullanabilen, Dinamik, dikkatli, öğrenmeye açık, Güleryüzlü, dış görünümüne özen gösteren, İnsan ilişkileri kuvvetli, takım çalışmasına yatkın Yazılı ve sözlü iletişim becerileri gelişmiş, İstanbul Avrupa Yakasında ikamet eden.
Dönemsel / Proje bazlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Raportör İstanbul(Avr.) Intertek Test Hizmetleri A.Ş.
RaportörIntertek Test Hizmetleri A.Ş.
Merkezi Londra'da bulunan ve 110 ülkede 1000'den fazla ofis ve  test laboratuvarı ile ulaslararası alanda test, gözetim, denetim ve belgelendirme konularında bağımsız ve akredite hizmet sunan firmamızın Müşteri İlişkileri Bölümümüzde ''Raportör'' olarak görevlendirilmek üzere aşağıdaki niteliklerde takım arkadaşı aramaktayız:Meslek Yüksekokulları'nın ilgili bölümlerinden mezun, Ms Office uygulamalarına hakim, Analitik düşünen, Sözlü ve yazılı iletişim yeteneği yüksek, Ekip çalışmasına yatkın, Planlama ve takip yeteneği yüksek, Vardiyalı çalışma düzenine uyum sağlayabilecek (08:00-17:30 / 13:00-22:00) Askerlikle ilişiği olmayan ( Erkek adaylar için) İstanbul Avrupa yakasında ikamet eden.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Kimya Laboratuvarı Teknisyeni İstanbul(Avr.) Intertek Test Hizmetleri A.Ş.
Kimya Laboratuvarı TeknisyeniIntertek Test Hizmetleri A.Ş.
Merkezi Londra'da bulunan ve 110 ülkede 521 ofisi, 273 test laboratuarı ve 42.000 çalışanı ile uluslararası alanda test, gözetim, denetim ve belgelendirme konularında bağımsız ve akredite hizmet sunan firmamızda Kimya Laboratuvarı'nda 'Teknisyen' olarak görevlendirilmek üzere aşağıdaki niteliklerde takım arkadaşı aramaktayız: Lise ve Meslek Yüksek Okulları'nın Kimya bölümlerinden mezun,  Laboratuvar deneyimi olan,  MS Office uygulamalarına  hakim,  Dikkatli, dinamik,öğrenmeye açık,  Analitik düşünme yeteneğine sahip,  Yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek,  İstanbul Avrupa Yakası'nda ikamet eden,  Erkek adaylarda askerlik hizmetini tamamlamış,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Tekstil Laboratuvarı Teknisyeni İstanbul(Avr.) Intertek Test Hizmetleri A.Ş.
Tekstil Laboratuvarı TeknisyeniIntertek Test Hizmetleri A.Ş.
Merkezi Londra'da bulunan ve 104 ülkede 521 ofisi  273 test laboratuvarı ile uluslararası alanda test, gözetim, denetim ve belgelendirme konularında bağımsız ve akredite hizmet sunan firmamızda Tekstil Laboratuvarı Bölümü'nde''Tekstil Laboratuvarı Teknisyeni'' olarak görevlendirilmek üzere aşağıdaki niteliklerde takım arkadaşları aramaktayız:Düz Lise ya da Meslek Lisesi ve Meslek Yüksek Okulları'nın Tekstil bölümlerinden mezun,Laboratuvar ortamında çalışma isteği olan, Vardiyalı çalışma düzenine(sabah,orta ve gece vardiyası) uyum sağlayabilecek, Askerlikle ilişiği olmayan( Erkek adaylar için), İstanbul Avrupa yakasında  ikamet eden, Dinamik, dikkatli, öğrenmeye açık.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Kaynak Mühendisi İstanbul(Asya) Intertek Test Hizmetleri A.Ş.
Kaynak MühendisiIntertek Test Hizmetleri A.Ş.
Intertek Kalite Servisleri Ltd. Şti bünyesinde görevlendirilmek üzere ;Üniversitelerin Makine Mühendisliği  ve Metalurji  Mühendisliği bölümlerinden mezun,Minimum 3 yıl tecrübeli, Müşteri adına teknik şartnamede belirlenen standartlara göre final,ara denetimleri yapacak ve müşteri adına karar verebilecek,AWS standardı konusunda tecrübeli, Tercihen 3.1 sertifikasyonu sahibi, İyi seviyede İngilizce bilen ve İngilizce raporlama yapabilecek, Aktif olarak araç kullanabilen, Seyahat engeli bulunmayan, İstanbul Anadolu Yakası'nda ikamet eden  Kaynak Mühendisi aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı