Kartonsan Karton San. ve Tic. A.Ş. 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1967


Türkiye’nin lider Avrupa’nın dördüncü büyük kuşeli karton üreticisi

Kartonsan, kağıt üretiminin devlet eliyle yürütüldüğü bir dönemde girişimci ve cesur bir yaklaşımla Türkiye’nin “ilk” özel kuşeli karton üreticisi olarak 1967 yılında kurulmuştur. 1970 yılında üretime başlayan Kartonsan, bugün üretim kapasitesi açısından Türkiye’nin lider Avrupa’nın ise dördüncü büyük kuşeli karton üreticisidir. 2015 yılı verilerine göre Kartonsan Türkiye kuşeli karton pazarında %31 pazar payına sahiptir.

Uzmanlık, deneyim ve teknoloji ile desteklenen üretim gücü, güçlü kurumsal yetkinlikleri ve yetkin insan kaynağı Kartonsan’ın büyüme yol haritasını belirleyen en önemli faktörler ve aynı zamanda Şirket’in rekabet eşiğinin de temel taşlarıdır.
Ürünleriyle, on milyonlarca tüketicinin günlük yaşamında yer alan Kartonsan; mükemmeliyetçilikten ödün vermeyen kalite standartları ile ulaştığı yüksek müşteri memnuniyeti seviyesi ve üretim-ticaret-lojistik eksenlerindeki güçlü konumuyla ulusal ve uluslararası arenada mutlak üstünlük sağlamaktadır.

Ekonomik, çevresel ve sosyal sürdürülebilirlik Kartonsan’ın stratejisinin temel taşlarıdır.

Sorumluluk sahibi bir üretici olarak toplumun ve eko sistemin geleceğine yatırım yapan, yarattığı katma değeri geniş anlamda tüm paydaşlarıyla paylaşan Kartonsan ekonomik, çevresel ve sosyal sürdürülebilirliği uzun vadeli, sağlıklı ve kârlı performansın formülü olarak kabul etmiştir.

Üretim faaliyetlerini Entegre Yönetim Sistemi kapsamında yürüten Kartonsan, çevrenin korunmasını ekonomik ve ticari faaliyet döngüsünün temel kavramlarından biri olarak görmektedir.

Kuşeli karton üretiminde %99’a varan oranlarda atık kağıt kullanan Kartonsan, üretim atığı suyu modern teknolojiye sahip tesislerinde arıtmakta ve yeniden kullanmaktadır. Kartonsan, aynı zamanda kendi enerjisini üretmekte ve türbin egzoz gazını buhar üretmek için kullanmaktadır.

Kartonsan’ın ana hissedarı Pak Topluluğu’dur.

Hisseleri KARTN sembolü ile BIST Ulusal Pazarı’nda işlem görmekte olan Kartonsan’ın ana hissedarı Pak Topluluğu’dur. (%75,21). Pak Topluluğu, gıda, ambalaj, kuşeli karton ve gayrimenkul sektörlerinde faaliyet gösteren 19 şirketten oluşan bir şirketler topluluğudur.
 

Nitelikli insan kaynağı, Kartonsan’ın temel rekabet üstünlüklerinden birini oluşturmaktadır.


Kartonsan’ın liderlik başarısının arkasında;


- kurum kültürüne derinden bağlı,
- üretimin gücüne inanan,
- sadece üretmekle kalmayıp araştıran ve geliştiren,
- ilerlemeyi en geniş anlamda topluma olan sorumluluk olarak kabul eden

insan kaynağı yer almaktadır. Güvenli, sağlıklı ve sürdürülebilir bir iş ortamı sağlamanın yanı sıra başarıyı da ödüllendiren Kartonsan, çalışanlarının sürekli gelişimini destekleyerek kariyer hedeflerine katkıda bulunmakta ve inisiyatif almalarını teşvik etmektedir.

Kartonsan’da 2015 yıl sonu itibarıyla 262 kişi çalışmaktadır. Çalışanların 89’u beyaz yakalı, 173’ü mavi yakalı, 21’i kadın ve 241’i ise erkektir. Şirket’te bütün personel tam zamanlı olarak çalışmaktadır.

 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Kağıt ve Selüloz Sanayi

Firma web sitesi: www.kartonsan.com.tr/tr/


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 17.30


Sosyal ve Yan Haklar
Özel Sağlık Sigortası
Yemek Kartı (Ticket, Multinet, Sodexo, Setcard vb.)
YemekhaneÇalışan Profili

Beyaz Yaka Çalışan Sayısı: 75-99

Mavi Yaka Çalışan Sayısı: 150-199


Kartonsan Karton San. ve Tic. A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 2
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
İnsan Kaynakları Elemanı Kocaeli Kartonsan Karton San. ve Tic. A.Ş.
İnsan Kaynakları ElemanıKartonsan Karton San. ve Tic. A.Ş.
GENEL NİTELİKLERÜniversitelerin ilgili lisans bölümlerinden mezun, 30 yaşını geçmemiş, İnsan Kaynakları süreçlerinde en az 2 yıl deneyimli, Analitik düşünme yeteneğine sahip, İletişimi kuvvetli, ekip çalışmasına uyum sağlayabilecek, MS Office programlarına (tercihen ileri MS Excel) hakim, Tercihen İngilizce bilgisine sahip, Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış, Kocaeli bölgesinde (tercihen İzmit, Körfez, Gölcük, Kartepe, Başiskele ilçelerinde)  ikamet eden veya edebilecek,çalışma arkadaşı arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
URETIM/BAKIM OPERAÖRÜ Kocaeli Kartonsan Karton San. ve Tic. A.Ş.
URETIM/BAKIM OPERAÖRÜKartonsan Karton San. ve Tic. A.Ş.
ÜRT_TEK01 ÜRETİM/BAKIM OPERATÖRÜ Kocaeli’de faaliyet gösteren fabrikamızda çalışmak üzere takım arkadaşları arıyoruz. Pozisyon için Aranılan Nitelikler Endüstri Meslek Lisesi, Tercihen Meslek Yüksek Okulu (Selüloz ve Kağıt Teknolojisi, Kimya, Endüstriyel Otomasyon, Elektronik, Elektrik Bölümlerinden mezun)   Vardiyalı sistemde çalışabilecek (3 vardiya), Askerlik görevini tamamlamış, Kocaeli’de ikamet eden,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı