Kartonsan Karton San. ve Tic. A.Ş. 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1967


Türkiye’nin lider Avrupa’nın dördüncü büyük kuşeli karton üreticisi

Kartonsan, kağıt üretiminin devlet eliyle yürütüldüğü bir dönemde girişimci ve cesur bir yaklaşımla Türkiye’nin “ilk” özel kuşeli karton üreticisi olarak 1967 yılında kurulmuştur. 1970 yılında üretime başlayan Kartonsan, bugün üretim kapasitesi açısından Türkiye’nin lider Avrupa’nın ise dördüncü büyük kuşeli karton üreticisidir. 2015 yılı verilerine göre Kartonsan Türkiye kuşeli karton pazarında %31 pazar payına sahiptir.

Uzmanlık, deneyim ve teknoloji ile desteklenen üretim gücü, güçlü kurumsal yetkinlikleri ve yetkin insan kaynağı Kartonsan’ın büyüme yol haritasını belirleyen en önemli faktörler ve aynı zamanda Şirket’in rekabet eşiğinin de temel taşlarıdır.
Ürünleriyle, on milyonlarca tüketicinin günlük yaşamında yer alan Kartonsan; mükemmeliyetçilikten ödün vermeyen kalite standartları ile ulaştığı yüksek müşteri memnuniyeti seviyesi ve üretim-ticaret-lojistik eksenlerindeki güçlü konumuyla ulusal ve uluslararası arenada mutlak üstünlük sağlamaktadır.

Ekonomik, çevresel ve sosyal sürdürülebilirlik Kartonsan’ın stratejisinin temel taşlarıdır.

Sorumluluk sahibi bir üretici olarak toplumun ve eko sistemin geleceğine yatırım yapan, yarattığı katma değeri geniş anlamda tüm paydaşlarıyla paylaşan Kartonsan ekonomik, çevresel ve sosyal sürdürülebilirliği uzun vadeli, sağlıklı ve kârlı performansın formülü olarak kabul etmiştir.

Üretim faaliyetlerini Entegre Yönetim Sistemi kapsamında yürüten Kartonsan, çevrenin korunmasını ekonomik ve ticari faaliyet döngüsünün temel kavramlarından biri olarak görmektedir.

Kuşeli karton üretiminde %99’a varan oranlarda atık kağıt kullanan Kartonsan, üretim atığı suyu modern teknolojiye sahip tesislerinde arıtmakta ve yeniden kullanmaktadır. Kartonsan, aynı zamanda kendi enerjisini üretmekte ve türbin egzoz gazını buhar üretmek için kullanmaktadır.

Kartonsan’ın ana hissedarı Pak Topluluğu’dur.

Hisseleri KARTN sembolü ile BIST Ulusal Pazarı’nda işlem görmekte olan Kartonsan’ın ana hissedarı Pak Topluluğu’dur. (%75,21). Pak Topluluğu, gıda, ambalaj, kuşeli karton ve gayrimenkul sektörlerinde faaliyet gösteren 19 şirketten oluşan bir şirketler topluluğudur.
 

Nitelikli insan kaynağı, Kartonsan’ın temel rekabet üstünlüklerinden birini oluşturmaktadır.


Kartonsan’ın liderlik başarısının arkasında;


- kurum kültürüne derinden bağlı,
- üretimin gücüne inanan,
- sadece üretmekle kalmayıp araştıran ve geliştiren,
- ilerlemeyi en geniş anlamda topluma olan sorumluluk olarak kabul eden

insan kaynağı yer almaktadır. Güvenli, sağlıklı ve sürdürülebilir bir iş ortamı sağlamanın yanı sıra başarıyı da ödüllendiren Kartonsan, çalışanlarının sürekli gelişimini destekleyerek kariyer hedeflerine katkıda bulunmakta ve inisiyatif almalarını teşvik etmektedir.

Kartonsan’da 2015 yıl sonu itibarıyla 262 kişi çalışmaktadır. Çalışanların 89’u beyaz yakalı, 173’ü mavi yakalı, 21’i kadın ve 241’i ise erkektir. Şirket’te bütün personel tam zamanlı olarak çalışmaktadır.

 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Kağıt ve Selüloz Sanayi

Firma web sitesi: www.kartonsan.com.tr/tr/


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 17.30


Sosyal ve Yan Haklar
Özel Sağlık Sigortası
Yemek Kartı (Ticket, Multinet, Sodexo, Setcard vb.)
YemekhaneÇalışan Profili

Beyaz Yaka Çalışan Sayısı: 75-99

Mavi Yaka Çalışan Sayısı: 150-199


Kartonsan Karton San. ve Tic. A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 4
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Üretim Bakım Mühendisi Kocaeli Kartonsan Karton San. ve Tic. A.Ş.
Üretim Bakım MühendisiKartonsan Karton San. ve Tic. A.Ş.
Aranan Nitelikler;Üniversitelerin Kimya, Makina, Elektrik -Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun,Windows Office programlarına ve tercihen SAP, AutoCad programlarına hakim,Bir üretim tesisinde en az 3 yıl tecrübesi olan, İyi derecede İngilizce bilen, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış, Planlama / Organizasyon Becerisi,                                                                 Etkin iletişim,                                                            Şirket kaynaklarını efektif kullanabilmek,                                                    Problem çözme becerisi,                                                                    Stresli ve zor durumlarda sorunların altında kalkma becerisi,            Öncelikleri belirleme - hızlı karar alma,                                                                    Mesleki ve teknik bilgiyi operasyona uyumlu şekilde yansıtılabilme,   Zamanını etkin olarak kullanmak,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
İnsan Kaynakları Elemanı Kocaeli Kartonsan Karton San. ve Tic. A.Ş.
İnsan Kaynakları ElemanıKartonsan Karton San. ve Tic. A.Ş.
GENEL NİTELİKLERÜniversitelerin ilgili lisans bölümlerinden mezun, 30 yaşını geçmemiş, İnsan Kaynakları süreçlerinde en az 2 yıl deneyimli, Analitik düşünme yeteneğine sahip, İletişimi kuvvetli, ekip çalışmasına uyum sağlayabilecek, MS Office programlarına (tercihen ileri MS Excel) hakim, Tercihen İngilizce bilgisine sahip, Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış, Kocaeli bölgesinde (tercihen İzmit, Körfez, Gölcük, Kartepe, Başiskele ilçelerinde)  ikamet eden veya edebilecek,çalışma arkadaşı arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Satış Müşteri Temsilcisi İstanbul(Avr.) Kartonsan Karton San. ve Tic. A.Ş.
Satış Müşteri TemsilcisiKartonsan Karton San. ve Tic. A.Ş.
Tercihen üniversitelerin İşletme, Ekonomi bölümlerinden mezun,Pazarlama ve iç-dış ticaret süreçlerinde en az 3 yıl tecrübesi olan,İthalat ve ihracat konularında bilgi sahibi,SAP SD modülü ve MS Office bilgisine sahip,İyi derecede İngilizce bilen,Firma temsil yeteneğine sahip, yazılı ve sözlü iletişim becerisi yüksek,İnsan ilişkilerinde başarılı, takım çalışmasına yatkın,Sorumluluk sahibi, pratik çözüm üretebilen,Analitik düşünme becerisi güçlü, detaylara özen gösteren,B sınıfı ehliyet sahibi,Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış,Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli bulunmayan,Şirketimizin İstanbul Sefaköy tesislerinde çalışabilecek takım arkadaşları arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Üretim Planlama Mühendisi Kocaeli Kartonsan Karton San. ve Tic. A.Ş.
Üretim Planlama MühendisiKartonsan Karton San. ve Tic. A.Ş.
Aranan Nitelikler;Üniversitelerin Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun,Windows Office programlarına ve tercihen SAP, AutoCad programlarına hakim,Alanında en az 2 yıl tecrübesi olan, İyi derecede İngilizce bilen, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış, Planlama / Organizasyon Becerisi,                                                                 Etkin iletişim,                                                            Şirket kaynaklarını efektif kullanabilmek,                                                    Problem çözme becerisi,                                                                    Stresli ve zor durumlarda sorunların altında kalkma becerisi,            Öncelikleri belirleme - hızlı karar alma,                                                                    Mesleki ve teknik bilgiyi operasyona uyumlu şekilde yansıtılabilme,   Zamanını etkin olarak kullanmak,                                                                              Planlı, düzenli ve titiz olmak. Kocaeli'de ikamet eden takım arkadaşı arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı