LÖSEV LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR SAĞLIK ve EĞİTİM VAKFI 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1998


http://
 

LÖSEV, Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı,

 

LÖSEV - Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı, Türkiye’nin dört bir yanındaki lösemili çocuklarımıza ve ailelerine ücretsiz hizmet veren, kar amacı gütmeyen ve kamu yararına çalışan bir kuruluştur. Sosyal güvencesi olmayan ya da lösemi gibi zor bir tedaviyi karşılayamayacak kadar yoksul olan binlerce lösemi hastası çocuğa tamamen ücretsiz tedavi ve eğitim hizmetleri vermekte, ailelerine ise maddi yardımlar ve psikolojik destek sağlamaktadır. Her bir lösemi hastasının 3 yıl süren tıbbi tedavisi yaklaşık 250.000 TL’yi bulmaktadır. Buna karşın, LÖSEV’e kayıtlı ailelerden %87’si yoksul aile çocuklarıdır. %11’nin ise hiçbir geliri yoktur. Ekonomik güçlük çeken lösemili çocukların ailelerine kömür, giysi, gıda, temizlik malzemesi, oyuncak, kırtasiye, ev eşyası gibi yardımlarda bulunulmakta, 500’e yakın çocuğa karşılıksız sağlık ve eğitim bursları verilmektedir.

 

LÖSEV, tamamen lösemili çocuk hastalara özel Türkiye’nin ilk ve tek Lösemili Çocuklar Hastanesi “LÖSANTE”yi kurmuştur. Hastanemizde lösemi tedavisinde gerekli olan hijyenik ortamlar ve iyi beslenme koşulları sağlanmış olup ücretsiz tedavi hizmetleri verilmektedir. Yoğun tedavileri nedeniyle derslerine devam edemeyen çocuklarımızın eğitimlerinin aksamasını önlemek amacıyla “Lösemili Çocuklar Okulu”muz açılmış, profesyonel ve gönüllü öğretmenler eşliğinde sürdürülen çalışmalarla çocuklarımızın yaşıtlarıyla aynı seviyede eğitim alabilmeleri amaçlanmıştır. Okulumuzda ve hastanemizde çocuklarının tedavisi sırasında güçsüz düşen anneler için ayrıca eğitim programları uygulanmakta ve psikolojik destekler sağlanmaktadır. Çocuklarının tedavisi için Ankara’ya gelen ailelerimize ise “Lösemili Çocuklar Konağı”nda ücretsiz olarak konaklama imkanı sağlanmaktadır.

 

Vakfımız, lösemi hastalığını ülkemizde sorun olmaktan çıkarmak, hastalığın tanı ve tedavisindeki başarı oranını yükseltmek, lösemi hastalığına karşı toplum bilincini ve duyarlılığını artırmak, ülkemizdeki tüm lösemili çocuklara ulaşabilmek için Türkiye genelinde seminerler, kampanyalar düzenlemekte ve projeler yürütmektedir. Lösemili Çocuklar Kenti Projesi Vakfımızca hazırlanmış ve yakın gelecekte hayata geçirmeye yönelik çalışmalarımız hız kazanmıştır.

 

Vakfımız başarılı faaliyetleri sonucunda 2007 yılında Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal Konseyi tarafından “Özel Danışmanlık Statüsüne Sahip STK” akredite edilmiştir.

 

LÖSEV tüm bu faaliyetlerini duyarlı kişi ve kuruluşların destekleri ile gerçekleştirmektedir. Tüm dünyada lösemi tedavisinin başarı ile sonuçlanması ancak bireysel ve kurumsal desteklerle mümkün olabilmektedir.

 

LÖSEV- Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı

Reşit Galip Cad. İlkadım Sk. No:14 GOP-ANKARA
www.losev.org.tr

 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Sağlık Kuruluşları


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.30 - 18.00

Haftasonu Çalışma Saatleri (Cumartesi): 08.30 - 18.00


Sosyal ve Yan Haklar
ServisLÖSEV LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR SAĞLIK ve EĞİTİM VAKFI İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 2
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
KALİTE KOORDİNATÖRÜ Ankara LÖSANTE ÇOCUK VE YETİŞKİN HASTANESİ
KALİTE KOORDİNATÖRÜLÖSANTE ÇOCUK VE YETİŞKİN HASTANESİ
Üniversite mezunuHastane kalite süreçleri yönetiminde en az 10 yıl deneyimli Kalite yönetim sistemleri konusunda sertifika sahibiİyi derecede ingilizce bilenEkip çalışması ve koordinasyon yeteneğine sahip
Sürekli / Tam zamanlı         En az 10 yıl tecrübe İlan Detayı
İnsan Kaynakları Koordinatörü Ankara LÖSEV LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR SAĞLIK ve EĞİTİM VAKFI
İnsan Kaynakları KoordinatörüLÖSEV LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR SAĞLIK ve EĞİTİM VAKFI
Üniversitelerin Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İktisat, İşletme, Kamu Yönetimi bölümlerinde lisans ve/veya master yapmış500 ve üzeri çalışanı olan Kurumsal şirketlerde en az 5 yıl İnsan Kaynakları Yöneticisi olarak görev yapmış, İş gücü planlama, Personel seçme-yerleştirmeÇalışanların kurum aidiyeti ve Verimlilik bilincinin gelişmesini sağlayacak, Performans ve ücret yönetimi uygulamalarını hayata geçirerek, takip edecekPersonel ve yönetici eğitimlerinin planlanması, uygulanması, yönetimi, denetimiKariyer yönetimi, Kurumiçi kurumdışı Yeteneklerin tespiti ve kuruma kazandırılması, Yönetici yetiştirme süreçlerinde aktif İş kanununa ve İnsan kaynakları, strateji-prosedür ve yönetmelik uygulamalarına hakimAlanındaki tüm gelişmeleri takip eden, iş sözleşmelerine hakim İK yazılım ve programlarının kurulumu ve uygulanması konusunda yetenekliPDKS ve mesailerin takibi ve kurum yöneticilerinin İK uygulamaları konusunda eğitimi ve gelişimini sağlayabilecekÇalışan memnuniyetini artırmaya yönelik proje ve uygulamalar geliştirilebilecekYönetim ve çalışan arasında köprü görevini layığıyla yerine getirebilecekSözlü ve yazılı iletişimi güçlü,Farklı meslek grupları ve farklı disiplinler arasında iletişimi, eşgüdümü ve motivasyonu sağlayabilecek
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı