Mercedes-Benz Türk A.Ş. 

Şirket Bilgileri

http://www.mercedes-benz-finansalhizmetler.com/ 

Mercedes-Benz Türk A.Ş.

1967 yılında Daimler-Benz AG’nin % 36 ortaklığı ile Otomarsan ünvanıyla İstanbul'da kurulan Mercedes-Benz Türk, 0 302 tipi otobüslerin üretimine, 1968 yılında başlamış ve üretime başladıktan sadece 2 yıl sonra, 1970’te ihracata başlayan şirket, 1984 yılında Mercedes-Benz Türkiye Genel Mümessili olmuştur.

1986 yılında ise Türkiye'nin büyüme potansiyeline paralel olarak Orta Anadolu ili Aksaray’da kamyon fabrikası üretime geçmiştir.

Kasım 1990'da şirketin ticari ünvanı Mercedes-Benz Türk A.Ş. olarak değişmiştir.

580 Milyon Euro’yu aşan yatırım hacmi, 4.500 personeli ve ülke çapındaki bayi ve satış sonrası hizmetler ağında istihdam sağladığı  2.500 kişi ile Mercedes-Benz Türk A.Ş. bugün Türkiye’nin en büyük yabancı sermaye yatırımlarından biridir. Daimler AG’nin Mercedes-Benz Türk sermayesindeki payı % 67’dir.

Günümüzde İstanbul’da Hoşdere Fabrikası’nda şehirlerarası ve belediye tipi otobüsler, Aksaray Fabrikası’nda ise hafif, orta ağır ve ağır sınıf kamyonlar ve çekiciler üreten Mercedes-Benz Türk’ün bu tesisleri Daimler AG’nin geliştirme ve üretim ağının önemli parçalarını oluşturmaktadır. Şirket, sadece Türkiye’de üretilen modelleri de kapsayan ürünlerinin yurtiçi satışlarını ve ihracatını da yapmaktadır. Ayrıca Mercedes-Benz marka hafif ticari araç ve Daimler AG çatısı altındaki  tüm otomobil markalarının ithalatını ve satışını yapan Mercedes-Benz Türk, 2007 yılında toplam 31.700 adet araç satışı gerçekleştirmiştir.

En güncel teknolojilerle donatılan, yüksek kaliteli ürünleri sayesinde Mercedes-Benz Türk, Türkiye şehirlerarası otobüs pazarında % 64’lük, 6 ton üzeri kamyon pazarında ise % 30.1’lik pazar payıyla lider konumundadır.

Şirket, Türkiye’nin otobüs ve kamyon ihracatında da öncü konumundadır (2007 yılında 2.415 adet otobüs ve 6.263 adet kamyon ihraç edilmiştir). Batı Avrupa ülkelerinin Mercedes-Benz Türk’ün en önemli ihracat pazarlarını oluşturması ayrıca dikkat çekmektedir.

Hoşdere Otobüs Fabrikası

1995 yılında hizmete giren ve 2005 yılında ikinci yatırım aşaması tamamlanan Mercedes-Benz Türk Hoşdere Otobüs Fabrikası halen dünyanın en modern otobüs fabrikalarından biridir.

Araç kalitesi açısından büyük önem taşıyan ve paslanmaya karşı üstün koruma sağlayan katoforez tesisi (KTL) Türkiye’de otobüs üretiminde bir ilk olma özelliğini taşımaktadır. Hoşdere Fabrikası’nda fabrikanın enerji ihtiyacını karşılayan bir kojenerasyon merkezi ve otobüs geliştirme merkezi de bulunmaktadır.

Klasik bant üretiminin yerine akan bant ve sabit çalışma istasyonları (box) kombinasyonunun uygulandığı bu fabrikada, aynı anda farklı modellerin üretilmesinde sağlanan esnekliğin yanı sıra üretimde bekleme zamanları asgariye indirilebilmekte ve böylece üretim daha ekonomik hale getirilmektedir.

 

Mercedes-Benz Türk, dünyada ilk kez otobüs üretiminde hava yastığı teknolojisini Hoşdere Fabrikası’nda uygulamıştır. Ergonomik açıdan çalışma şartlarını çok olumlu etkileyen hava yastıklarından karoserilerin montaj istasyonları arasında nakillerinin yanı sıra çeşitli montaj işlerinde de yararlanılmaktadır. Hoşdere Otobüs Fabrikası, gerek seçilen teknoloji ve sistemler açısından, gerekse alınan özel önlemler ve arıtma tesisleri ile çevre koruma açısından da örnek bir tesistir. Mercedes-Benz Türk bugün otobüs üretiminde yaklaşık 2.400 personel istihdam etmektedir.

Şehirlerarası otobüsler Travego, Intouro ve yeni Tourismo ile şehiriçi otobüs yeni Conecto Hoşdere Fabrikası’nda üretilmektedir.

Tüm uluslararası kalite standartlarına uygun olan bu otobüslerin % 65’i  başta Batı Avrupa ülkeleri olmak üzere 73 ülkeye ihraç edilmektedir.

Yıllık üretim kapasitesi 4000 otobüs olan Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda toplam €150 milyon tutarında yatırım yapılmıştır. Fabrika, 360.000 m²'lik bir arazi üzerinde 127.000 m² kapalı alana sahiptir.

Aksaray Kamyon Fabrikası

Mercedes-Benz Türk’ün Aksaray ilindeki kamyon fabrikası 1986 yılında üretime başladı. Aradan geçen sürede bu fabrikada üretilen 100.000 adedi aşkın çeşitli tonajlarda kamyon öncelikle iç pazarda satılmıştır.

Günümüzde yaklaşık 1.350 çalışanı olan Aksaray Kamyon Fabrikası’nda

         hafif sınıf kamyonlar  ATEGO 1215 C  ve  ATEGO 1517 C,

         ağır sınıf nakliye araçları  AXOR 3228 C, AXOR 3240 C, AXOR 2523 C, AXOR 2528 C, AXOR 2628CL, AXOR 2640 CL çekiciler AXOR 1835 LS ve AXOR 1840 LS

         inşaat araçları AXOR 3028 B/K, AXOR 2528 K/KL, AXOR 1823 K, AXOR 1828 K, AXOR 3440 K, AXOR 4140 B

         Unimog 4000 tipi araçlar üretilmektedir.

Bugün yıllık üretim kapasitesi 12.500 araç olan Aksaray Kamyon Fabrikası 558.117 m2‘lik bir arazi üzerinde 80.000 m2 kapalı alanına sahip, katoforez astar boya havuzu, kaynak robotları gibi en üst düzeyde ürün kalitesini güvence altına alan birimleri de kapsayan bir üretim tesisidir.

Almanya’daki kamyon fabrikası ile aynı kalitede araç üreten Mercedes-Benz Türk Aksaray Fabrikası, 2001 yılında Orta ve Doğu Avrupa Ülkelerine  ihracatı başlatmıştır. Daha sonra Batı Avrupa pazarlarına da kamyon satışına başlanmasıyla Aksaray Fabrikası’ndan yapılan ihracat ivme kazanmış ve bugün 58 ülkeye yapılan kamyon ihracatı toplam 15.300 adede yükselmiştir.

Diğer taraftan ürünlerin ve ürün kalitesinin eşitlenmesiyle Mercedes-Benz Türk’ün  yan sanayicileri Almanya’daki kamyon fabrikalarına da parça verme olanağına kavuşmuşlardır.Mercedes-Benz Türk A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 50
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Project Management İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Project ManagementMercedes-Benz Türk A.Ş.
Daimler AG builds up an IT-Competence Center in Turkey. SAP & Rollout Shared Service (SR ShS) has two targets. In one hand; the Service for the SAP environment will be consolidated and on the other hand; the processes for all types of IT-Rollouts (SAP and NonSAP) will be standardized.
In the context of application development and operation (Service Delivery, Service Operation, Test Management and Rollout Projects) the worldwide activities will be bundled in the future within Mercedes Benz Türkiye A.Ş. The rollout factory will provide an industrialized model for rollouts to reduce cost and increase agility and quality for Europe Region.
For this challenge we are seeking new colleagues, who will support us in the Project Management.
 
To manage IT projects:
- predominantly applications oriented,
- package implementation, development & systems integration,
Responsible for detailed project plans with clear milestones and deliverables,
Manage dependencies with service delivery and service operation teams and CoCs,
Capacity planning and tracking,
Providing leadership, direction and guidance to the project team, coach and mentor them by setting priorities and accomplishing goals,
Track progress and review project tasks to make certain deadlines are met appropriately,
Ensuring appropriate use of Daimler IT project management tools, governance, processes, policies and methodologies,
Proactively communicate project status, issues & risks to management,
Conduct regular status meetings with all stakeholders, keeping the stakeholder’s needs and requirements continuously in view.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Informationstechnologie für CAD-PDM İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Informationstechnologie für CAD-PDMMercedes-Benz Türk A.Ş.
Das Team Prozesse und Methoden EDM/CAx & PDM verantwortet unter anderem die fachlichen Themen rund um die Anbindung/Integration der CAD-Systeme an die heutige und zukünftige PDM-Umgebung.  Als lokaler Ansprechpartner für CAD-PDM-Sachverhalte arbeiten Sie gemeinsam mit dem Team in Deutschland an aktuellen Problemstellungen und innovativen Lösungen. Sie leiten einzelne Aufgabenpakete und unterstützen die fachliche Weiterentwicklung der Archivierungsmethoden, die die integrierte Methodenentwicklung zur Bereitstellung von Bauteildaten- und Strukturen im PDM-System umfasst. Im Rahmen dieses Themenblocks gestalten Sie neue Prozesse und Methoden, entwickeln dafür Konzepte/ Lösungen, die Sie evtl. bis zu einer aussagekräftigen Spezifikation zusammenführen. Die umgesetzten Lösungen testen Sie in einem Test-Umfeld sowie in einem produktivnahen Releasetest. Für die neu entwickelten Konzepte erstellen Sie Dokumentationen für die Anwender und schulen ggf. die ersten Pilot-Anwender bzw. den Vor-Ort-Support. Die Besetzung der Stelle erfolgt lokal am Standort der MB Türk in Istanbul.
Abgeschlossenes Studium als Dipl.-Informatiker/-Wirtschaftsinformatiker, Dipl.-Ingenieur oder vergleichbaren Abschluss
Erfahrungen in der Planung und Umsetzung von IT-Projekten; Prozess- und Methoden-Know-How im Bereich der Produktentstehung und Produktdokumentation sowie Erfahrungen in der Systemgestaltung aus mehrjähriger beruflicher Tätigkeit
Fundierte Kenntnisse von CAD/PDM-Systemen in der Automobilindustrie sind von Vorteil
Schnelle Auffassungsgabe, ausgeprägte analytische und konzeptionelle Fähigkeiten; eine sehr selbstständige, verantwortungsbewusste und lösungsorientierte Arbeitsweise; hohe Einsatzbereitschaft
Kooperativer, souveräner Umgang mit Business Partnern sowie eine ausgeprägte Teamfähigkeit
Sichere Deutsch- und Englischkenntnisse in Wort und Schrift, ein gutes mündliches und schriftliches Ausdrucksvermögen sowie gute Präsentationsfähigkeiten.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Anforderungsmgmt PDM/SNR Mgmt İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Anforderungsmgmt PDM/SNR MgmtMercedes-Benz Türk A.Ş.
Die SNR Methodik, Prozesse und IT-Lösungen bilden die Basis für alle produktbezogenen Entwicklungsaufgaben in unserem Unternehmen. Interne Prozessoptimierungen, Kooperationen mit anderen Herstellern und Veränderungen in der weltweiten Gesetzgebung erfordern eine ständige Weiterentwicklung der Methodik und der darauf aufbauenden IT-Systeme.  Diese Anforderungen gilt es zu erfassen, die notwendigen methodischen Anpassungen zu beschreiben und die Prozesse mit den Business Partnern abzustimmen. Darüber hinaus liegt die daraus resultierende Weiterentwicklung der IT-Lösungen im SNR Umfeld auch in Ihrer Verantwortung. Das IT-System basiert auf einer unternehmenseigenen Mainframe Lösung die gemeinsam mit einem namhaften IT-Systemhaus in einer modernen Entwicklungsumgebung weiterentwickelt wird. Sie stellen gemeinsam mit dem IT-Systemhaus und den Business Partnern sicher, dass neue Software Releases im Verbund getestet und termingerecht zur Verfügung stehen. Sie unterstützen die Anwender in Prozess- und Systemfragen. Die Besetzung der Stelle erfolgt lokal am Standort der MB Türk in Istanbul.
 
Abgeschlossenes Studium als Dipl.-Informatiker/-Wirtschaftsinformatiker, Dipl.-Ingenieur oder vergleichbaren Abschluss
Erfahrungen in der Planung und Umsetzung von IT-Projekten; Prozess- und Methoden-Know-How im Bereich der Produktentstehung und Produktdokumentation sowie Erfahrungen in der Systemgestaltung sind hilfreich
Kenntnisse von CAD/PDM-Systemen in der Automobilindustrie sind von Vorteil
Schnelle Auffassungsgabe, ausgeprägte analytische und konzeptionelle Fähigkeiten; eine sehr selbstständige, verantwortungsbewusste und lösungsorientierte Arbeitsweise; hohe Einsatzbereitschaft
Kooperativer, souveräner Umgang mit Business Partnern im internationalen Umfeld, sowie eine ausgeprägte Teamfähigkeit
Sprachkenntnisse: Sichere Deutsch- und Englischkenntnisse in Wort und Schrift
Bereitschaft innerhalb und außerhalb der EU für die Aufgabenerfüllung zu reisen
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Responsible for Tariffs and Other Customs Topics İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Responsible for Tariffs and Other Customs TopicsMercedes-Benz Türk A.Ş.
Participate in the customs tariff assignment activities by:
 
Organize and lead the customs tariff code study and ensure coordination with all parties involved.
Gather necessary technical information regarding parts to be tariffed (part description & function, material the part is made of, DN standard, EN standard, size, shape, MSDS documents etc.)
Analyze info in related technical systems.
Get in contact with other departments and/or suppliers when needed.
Mitigate & ensure coming to a common point with customs brokers, consultants and/or suppliers in case of divergent opinions.
Prepare documents for and follow up Binding Tariff Information applications.
 
Maintain tariff database and archive all part related documentation used for tariffing activities.
Analyzing legislation and operative process of import permissions for different part groups.
Coordinate correction on customs declaration when needed
Perform customs internal controls (declaration and HS code control etc.).
Support other team members for situations requiring specific customs expertise, perform internal foreign trade trainings to MBT personnel when needed.
Follow up changes in customs legislation, assess their impact on the company and inform related personnel when needed.
Prepare periodic reports in his/her area of responsibility.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Business Consultant İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Business ConsultantMercedes-Benz Türk A.Ş.
Daimler AG baut in der Türkei ein IT-Kompetenzzentrum auf.  SAP & Rollout Shared Service (SR ShS) hat zwei Ziele. Zum einen wird der Service für die SAP-Landschaft im Konzern konsolidiert, zum anderen werden die Prozesse für alle Arten von IT-Rollouts standardisiert.
Innerhalb von Mercedes Benz Türkiye A.Ş. werden zukünftig die weltweiten Aktivitäten im Rahmen von  SAP Anwendungsentwicklung und Betrieb (Service Delivery, Service Operations, Test Management und SAP Rollout) vor Ort gebündelt.
Für diese Herausforderung suchen wir KollegInnen die uns als Business Consultants unterstützen.
• Planung, Design und Dokumentation der Geschaeftsprozesse für IT Applikationen
• Entwicklung automatisierter Tests für Testfälle und Integration der Automatisierung in die Test Suites
• Erkennen von Unterschieden zwischen bestehender Standards und Anwender Applikationen und Erarbeiten von Anpassungen, um den Standards zu entsprechen
• Vorbereitung und Umsetzung von Projektplaenen
• Beziehungen mit anderen Parteien aus dem Projekt gut managen
• Proaktiv Probleme erkennen und lösen
• Vorschlagen & Umsetzen von Verbesserungen im Projektprozess, Überwachen von Projektergebnissen
• Projekt Reporting
 
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Applikation Management - WiPPS İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Applikation Management - WiPPSMercedes-Benz Türk A.Ş.
Das Team Strategische Produktplanung & Patentsysteme verantwortet die fachliche Weiterentwicklung des zentralen und weltweit eingesetzten Produktplanungssystems WiPPS (Weltweit Integriertes Produkt- Planungs-System).  Als lokaler Ansprechpartner für Betriebsthemen der Applikation WiPPS arbeiten Sie gemeinsam mit dem Team in Deutschland an der Sicherstellung von aktuellen, stabilen und performanten Betriebsumgebungen für die laufende Produktion, wie auch für die Entwicklungs- und Testumgebungen für zukünftige Software-Releases und Patches. Sie leiten das  Aufgabengebiet (Service Delivery Agile/SCRUM Knowledge Area) IT Infrastructure & Operations  und unterstützen die Voraussetzungen für Produktiveinsätze des aktuellen Releases und Testaktivitäten der zukünftigen Applikation. Sie arbeiten mit dem Projektteam WiPPS und dem WiPPS-Betreiber ITI/EE zusammen und konzipieren, steuern und tracken die notwendigen Deploymentmaßnahmen. Darüber hinaus muss sichergestellt werden, dass alle betriebsrelevanten Dokumentationen aktuell sind. Sie übernehmen die Vorbereitung, Durchführung und Nachbereitung von Service Delivery Agile / SCRUM Quality Gates für die Knowledge Area IT Infrastructure & Operations, sowie die Compliance Checks Infrastructure & Operations.
 
Abgeschlossenes Studium als Dipl.-Informatiker/-Wirtschaftsinformatiker, Dipl.-Ingenieur, Mathematiker, Physiker  oder vergleichbaren Abschluss
Erfahrungen in Betriebssteuerungsthemen (Server und Client-seitig)
Fundierte Kenntnisse der ITM-Projektmanagementprozesse Service Delivery Agile und SCRUM
Fundierte Kenntnisse in den ITM-Standard-Architekturthemen (PAI, CEC)
Schnelle Auffassungsgabe, ausgeprägte analytische und konzeptionelle Fähigkeiten; eine sehr selbstständige, verantwortungsbewusste und lösungsorientierte Arbeitsweise; hohe Einsatzbereitschaft
Kooperativer, souveräner Umgang mit Business Partnern sowie eine ausgeprägte Teamfähigkeit
Sichere Deutsch- und Englischkenntnisse in Wort und Schrift, ein gutes mündliches und schriftliches Ausdrucksvermögen sowie gute Präsentationsfähigkeiten
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Angebots- u. Auftragsmanagement Verantwortliche_ İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Angebots- u. Auftragsmanagement Verantwortliche_Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Stellenbeschreibung:
Koordination und Durchführung der Angebotsabklärung komplexer Angebote unter Einbindung von Entwicklung, Logistik und Controlling zur Klärung Baubarkeit, Lieferzeitleiste, Bepreisung und Gesamtkonsistenz des technischen Angebots.
Technische Klärung von Aufträgen und Auftragsbearbeitung in Zusammenarbeit mit Vetriebsorganisation, KSW-Leitstand und relevanten Produktionsbereichen, sowie als Vertreter von Daimler Buses gegenüber dem Kunden bzw dessen Management/Vertreter
Organisation und Durchführung von technischen Gesprächen und Fahrzeugabnahmen. Bei Auftreten von Problemstellungen selbstständiges Erarbeiten von Lösungsmöglichkeiten und Einleitung deren Umsetzung sowie ggf. benötigter Eskalation
Finale Prüfung und Freigabe der Ausführungsbeschreibung und Beauftragung der KSW-Entwicklung.
Aktives Management der Angebote und Aufträge über den gesamten Auftragsabwicklungsprozess bis zur Auslieferung unter Sicherstellung der Kundenerwartungen im Hinblick auf Technik und Kundenzeitleiste. Dazu selbstständige Steuerung und frühzeitige Koordination und ggf. Eskalation zur Festlegung, Einleitung und Überwachung von cross funktionalen Maßnahmen zur Sicherstellung der Kundenanforderungen und der zugesicherten Lieferzeitleiste.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Rollout Management Mercedes Connect me İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Rollout Management Mercedes Connect meMercedes-Benz Türk A.Ş.

Abgeschlossenes Studium mit Schwerpunkt Betriebswirtschaft, Wirtschaftswissenschaft, Int. Management oder vergleichbare Ausbildung,
Mehrjährige Berufserfahrung im Bereich Sales/Marketing, sowie operative Erfahrung (z.B. Prozesse, Systeme) im Automotive Sektor,
Projektmanagement-Erfahrung,
Erfahrung in Changemanagement Prozessen,
Kompetenz in Themen-Kommunikation und Gremienarbeit,
Ausgeprägte Kenntnisse der internen Strukturen inkl. Vertriebsstufen der Daimler AG,
Hohe analytische/konzeptionelle/prozessuale Kompetenz,
Retail-orientiertes Denken und Handeln,
Ausgeprägte Ziel- und Ergebnisorientierung,
Ausgeprägte Teamfähigkeit,
Ausgeprägte Kommunikationsfähigkeit,
Hohe Belastbarkeit bei zeitkritischen Aufgaben,
Verhandlungssicher Deutsch und Englisch,Weitere Fremdsprachen wünschenswert,
MS-Office-Kenntnisse (PowerPoint, Excel, Word, Project).
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
MBC POS Market Consultant for Live Markets İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
MBC POS Market Consultant for Live MarketsMercedes-Benz Türk A.Ş.
§Part of global MBC POS team which will be lead via headquarter coordination,§Responsible for communication with MBC POS live markets (Switzerland, United Kingdom, Turkey and China),§Mediation between markets and different HQ functions,§Manage BU MBC POS incidents for Autoline,§Escalation handling for specific urgent MBC POS incidents,§Plan & execution of all market activities (e.g. market workshops) with live markets,§Support & consulting in all MBC POS issues,§Support market in configuration topics and with new releases (e.g. send release information),§Update System Documentation (config list, setup documentation…),
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Project Coordinator - Internationalization İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Project Coordinator - InternationalizationMercedes-Benz Türk A.Ş.
§Part of global BCE team which will be lead via headquarter coordination§Planning and steering of «connect me» sales and support internationalization projects§Coordination of all activities for concept, specification, realization and test as well as knowledge transfer between all parties§Reporting to Level 5 Extended Internationalization «connect me» (Istanbul)§Definition and implementation of sales and support processes in an international context and activities for «connect me» products and derivation of requirements for their subsystems in coordination HQ§Description of requirements from the markets for production and commissioning of the necessary processes, systems and the legal entity structure (service provider, shopowner, etc ..)§Description of requirements in the form of change requests§Review and assess the local sales and support concepts with Legal, and their release
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Project Coordinator - Business Design İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Project Coordinator - Business DesignMercedes-Benz Türk A.Ş.
§Part of global BCE team which will be lead via headquarter coordination§Reporting to "Implementation Manager Business Design"§Support and implementation of BCE Business Assessments for validation and documention of BCE readiness in markets§Ensuring and implementing BCE Business Design standards in the BCE markets and implementation of projects (software and processes)§Support and implementation of BCE business assessments to review and document BCE readiness in markets§Description of Delta's, Development and coordination of a professional target image using the "Manager BCE Design (HQ)§Ensuring and implementing BCE Business Design standards in the BCE markets and implementation of projects (software and processes)§Ensuring and implementing BCE Support Design standards in the BCE markets and implementation projects
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
PMO- Program Management MBC POS Germany İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
PMO- Program Management MBC POS GermanyMercedes-Benz Türk A.Ş.
§Part of global MBC POS team which will be lead via headquarter coordination§Define, build and implement MBC POS for the German market together with IT§Responsible for the superior control and planning of the overall initiative§Represent standard system and process towards the MBD§Evaluate deltas requested by the market  and find alternative solutions§Work very closely with POS Product management and ensure the delivery in time and quality
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Bayi Danışmanı İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Bayi DanışmanıMercedes-Benz Türk A.Ş.
 
Üniversitelerin İşletme, İktisat, İletişim, Sosyal Bilimler veya Mühendislik bölümlerinden mezun
Çok iyi derecede İngilizce bilen (Almanca bilgisi ek olarak değerlendirilecektir)
Otomotiv sektörüne ilgi duyan, yoğun seyahat programına engel durumu bulunmayan
İletişim becerileri yüksek, takım çalışmasına yatkın, yeniliklere açık
Müşteri odaklı, pazarlama nosyonuna sahip veya geliştirmeye açık
İyi derecede MS Office programlarını kullanım bilgisine sahip
(Bay adaylar için) askerlik hizmetini tamamlamış
 
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
SAP Solution Manager Senior Consultants İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
SAP Solution Manager Senior ConsultantsMercedes-Benz Türk A.Ş.
Daimler AG builds up an IT-Competence Center in Turkey. SAP & Rollout Shared Service (SR ShS) has two targets. In one hand; the Service for the SAP environment will be consolidated and on the other hand; the processes for all types of IT-Rollouts (SAP and NonSAP) will be standardized.
In the context of application development and operation (Service Delivery, Service Operation and Rollout Projects) the worldwide activities will be bundled in the future within Mercedes Benz Türkiye A.Ş. The rollout factory will provide an industrialized model for rollouts to reduce cost and increase agility and quality for Europe Region.
For this challenge we are seeking new Colleagues/colleagues, who will support us as Senior Consultants in SAP module SolMan.
Tasks:
 
Application Consultant for SAP implementation and support in SAP SolMan module,
Coordination with the development team for the realization of functional design,
Ensure high quality documentation of the solutions,
Monitoring processes: SolMan processes,
Monitoring of existing SAP SolMan solutions and adapt to new business requirements,
Accompaniment of internation SAP Roll-Outs and support in implementation projects,
Optimizing the SolMan processes and error analysis and correction,
Analysis and design of efficient SolMan processes and their technical implementation in SAP SolMan via Customizing.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Business Analyst- Service Delivery Mng. (GSSN) İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Business Analyst- Service Delivery Mng. (GSSN)Mercedes-Benz Türk A.Ş.

Bachelor's degree in Computer Science or similar disciplines
Capable to work with international teams and good team player
Experience (min. 3 years) in a similar position preferably in automotive industry
Fluent in English and German
Strong knowledge in system operations processes
Strong analytical and communication skills with a result-oriented profile
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Business Analyst- Service Operation Mng. (GSSN) İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Business Analyst- Service Operation Mng. (GSSN)Mercedes-Benz Türk A.Ş.

Bachelor's degree in Computer Science or similar disciplines
Capable to work with international teams and good team player
Experience (min. 3 years) in a similar position preferably in automotive industry
Fluent in English and German
Strong knowledge in system operations processes
Strong analytical and communication skills with a result-oriented profile
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Business Analyst- Service Operation Mng. (BASE) İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Business Analyst- Service Operation Mng. (BASE)Mercedes-Benz Türk A.Ş.

Bachelor's degree in Computer Science or similar disciplines
Capable to work with international teams and good team player
Experience in a similar position preferably in automotive industry
Fluent in English and/or German
Strong knowledge in system operations processes
Strong analytical and communication skills with a result-oriented profile
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Modul Team & Change Management MB Trucks Turkey İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Modul Team & Change Management MB Trucks TurkeyMercedes-Benz Türk A.Ş.
Job Description
Management & Moderation of regular Modul Team Meetings and secure standardized meeting documentation
Integrate and Drive Change Management Process in the Modul Teams
Active Support to MT Leader and entire MT in order to achieve MT specific targets with topic specific enabling of interdisciplinary tasks
Proactive & time-wise follow-up of all local and MBT related international change requests in AEMA/ICM system in order to secure Project SoP and Series Production of MBT Trucks
Tracking&Reporting MT performance with KPI Reports for continuous improvement of applied standards, methods, processes and tools for all Modul Teams
Operative collaboration with global Modul Team Management Organization establishment of necessary alignments
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Secretary to Senior Manager İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Secretary to Senior ManagerMercedes-Benz Türk A.Ş.
•Advanced knowledge in MS Office tools,
•Excellent written and oral communication skills in English and German,
•Excellent Calendar Management, good planning & organizing skills,
•Strong interpersonal & communication skills,
•Open communication, team spirit and social skills.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
İhracat ve Lojistik Sorumlusu Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
İhracat ve Lojistik SorumlusuMercedes-Benz Türk A.Ş.
• Üniversitelerin İşletme, İktisat, İletişim, Sosyal Bilimler veya Mühendislik bölümlerinden mezun• Çok iyi derecede Almanca bilen (İngilizce bilgisi ek olarak değerlendirilecektir)• İletişim becerileri yüksek, temsil yetkinliklerine sahip, takım çalışmasına yatkın• Otomotiv sektörüne ilgi duyan• (Bay adaylar için) askerlik hizmetini tamamlamış
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun)    İlan Detayı
Windows Systems Administrator İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Windows Systems AdministratorMercedes-Benz Türk A.Ş.
§Will be responsible for the administration, performance, and operation of Microsoft Windows Server operating systems§Will manage, implement, migrate, maintain System Center Configuration Manager (SCCM)§Fulfill software and patch deployment, create reports, prepare hardware and software inventory using SCCM§Operate, install, manage, solve incidents for Citrix XenApp Environment§3rd level Incident and Problem Management for all Mercedes-Benz Turk Applications§Achieving Microsoft Patch Management for Servers and Clients (with WSUS and SCCM)§Integrate needed standard Daimler AG applications using an internally developed tool (SIT)§Will be responsible for Daimler Digital Workplace technical requirements and implementations.§Will fulfill end user management by designing and implementing local strategy.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Kostenplanungsingenieur İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
KostenplanungsingenieurMercedes-Benz Türk A.Ş.

Technisch-/wirtschaftswissenschaftlicher Hochschulabschluss, oder vergleichbare Ausbildung (Vorteil: Erfahrung im Werkzeugbau)
Mehrjährige Berufserfahrung in den Funktionen wie Engineering, Produktion, Entwicklung, Qualität, Supplier-Management
Verhandlungsgeschick, Teamfähigkeit, Durchsetzungsvermögen, Methodenwissen, Produktkostenkalkulation, Produktkostenoptimierung
Fließende Deutsch- und Englischkenntnisse
Interkulturelle Kommunikation- und Koordinationsfähigkeit
Keine Reisebehinderung
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Personalreferent/in für den Bereich HR Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Personalreferent/in für den Bereich HRMercedes-Benz Türk A.Ş.

erfolgreich abgeschlossenes Studium in den Fachrichtungen Wirtschaftsingenieurwesen oder Betriebswirtschaftslehre mit praktischen Erfahrungen im Personalwesen
verhandlungssichere Türkisch- und Deutschkenntnisse oder gute Englischkenntnisse in Wort und Schrift
verantwortungsbewusstes Handeln, Selbständigkeit, Organisationsfähigkeit, Kommunikationskompetenz
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun)    İlan Detayı
2016 Yaz Stajı & Stajyer Geliştirme Programı (PEP) Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
2016 Yaz Stajı & Stajyer Geliştirme Programı (PEP)Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Aksaray Kamyon Fabrikası Staj Programlarımız ve Başvuru Koşulları
 
2016 Üniversite Yaz Stajı ve Stajyer Geliştirme Programı (PEP)
 
Neden Tercih Etmelisiniz
 
Diyelim ki;
 
Mühendislik, İİBF vb. branşlarında bir üniversitede öğrenimine devam ediyorsunuz ve;
 
Akademik eğitiminizi çalışma alanımızda kazanacağınız pratik deneyimler ile desteklemek istiyorsunuz 
Mercedes kültür ve değerlerimizi, bölümlerimizi, süreç ve ürünlerimizi tanımak istiyorsunuz 
Alanında uzman profesyonellerin vereceği eğitim programlarına dâhil olmak istiyorsunuz 
 
O zaman…
 
… Öncelikle kendinizi en doğru ve yalın şekilde anlatabileceğiniz CV’nizi oluşturmalı ardından
Mercedes-Benz Türk A.Ş.’nin Yaz Stajı ve Stajyer Geliştirme Programına müracaat etmelisiniz.
 
 
Yaz Stajı
20 veya 30 işgünü süre ile belirlenen dönemlerde gerçekleşecek zorunlu yaz stajı ile öğrencilerin akademik eğitimlerinin çalışma alanlarında kazanacakları pratik deneyimler ile desteklenmesi amaçlanmaktadır.
 
Süresi:
 
Sizin için iki (2) dönem opsiyonu sunuyoruz:
 1. 20 İş Günü ve üzeri zorunlu yaz stajıBu programa dâhil olacak adayların 11.07.2016 başlangıçlı dönemi seçmeleri gerekecektir.
 2. 20 İş Günü zorunlu stajBu programa dâhil olacak adayların 11.07.2016 ve 15.08.2016 başlangıçlı dönemleri seçebileceklerdir.
 
 
Kriterlerimiz
 
• 4 Yıllık Üniversitelerin en az 6.dönemi öğrenim görüyor olmanız (3. Sınıf veya 4. Sınıf adaylar için geçerli olacaktır)
• Gerçekleştirilecek staj çalışmasının okulunuz tarafından zorunlu staj olarak tanımlanmış olması,
• En az bir yabancı dili (Almanca ve/veya İngilizce) iyi seviyede biliyor/kullanıyor olmanız,
• İyi bir not ortalamasına sahip olmanız,
• Seçim süreci boyunca başarı göstermiş olmanızı bekliyoruz.
 
 
** Zorunlu yaz staj süreciniz boyunca şirketimiz tarafından öğle yemeği ve servis imkânı sağlanacaktır.
PEP
Lisans eğitiminin son senesinde bulunan öğrencilerimiz için sunduğumuz proje bazlı bir staj programı ise "Stajyer Geliştirme Programı" (PEP)'dir. Bu programda yer alan öğrenciler, öğrenim gördükleri dönemde, haftada en az 2 gün devam koşulu ile şirketimizin çeşitli departmanlarında proje bazlı görev almaktadır.
PEP Takımı üyeleri, uzun vadede şirketimizde oluşacak yeni mezun istihdamı için uygun pozisyonlarda değerlendirilmek üzere öncelikli aday havuzunda bulunacaklardır.
 
Kriterlerimiz
• En az bir lisans programının son sınıfında ve Haziran 2017de mezun olabilecek durumda olmanız,
• En az bir yabancı dili (Almanca ve/veya İngilizce)  çok iyi seviyede kullanıyor olmanız,
• Seçim süreci boyunca başarı göstermiş olmanız.
 
Olanaklarımız
• SGK
• Asgari ücret
• Konaklama
• Üniversite ile şirketimiz arasındaki otobüs yol masrafları
• Kişisel Gelişim Eğitimleri
• Yabancı Dil Desteği

 
Stajyer    Üniversite (Öğrenci)    İlan Detayı
Customer Data Management Specialist İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Customer Data Management SpecialistMercedes-Benz Türk A.Ş.

An undergraduate degree in Engineering, Business Informatics, MIS or similar disciplines. MBA and/or advanced degree in a quantitative discipline would be an asset.
2-4 years of experience in a related field.
Business fluent in English (German would be an asset).
Advanced knowledge in MS Office tools, especially in MS Excel and MS PowerPoint.
Experience in customer analytics tools (e.g., SAS, SPSS) and in SQL would be an asset. (T-SQL is preferable )
Strong knowledge of Database Management & CRM tools. (e.g. Oracle CRM, SAP CRM, Salesforce, Dynamics)
Result oriented, problem-solver, and self-motivated profile.
Strong analytical skills combined with good communication skills.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Versuchsingenieur(in) Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Versuchsingenieur(in)Mercedes-Benz Türk A.Ş.
•Abgeschlossenes Studium der Fachrichtung Elektrotechnik/Elektronik, Mechatronik (Diplom, Bachelor oder Master)•Kenntnisse im Bereich Fahrzeugelektrik- und elektronik, Diagnose, Netzwerkarchitektur, Datenlogging•Kenntnisse in Messtechnik und Sensorik•Erfahrung im Versuch von Vorteil.•Gute bis sehr gute Deutschkenntnisse erforderlich, Englischkenntnisse von Vorteil•Kommunikationsfähigkeit, analytisches Denken, zielorientierte und selbständige Arbeitsweise mit viel Engagement
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Aggregatedisponent Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
AggregatedisponentMercedes-Benz Türk A.Ş.
nIngenieure aus den Fachrichtungen Maschinenbau- und WirtschaftsingenieurwesennErfahrung bzw. Kenntnisse über KraftfahrzeugtechniknKenntnisse über Qualitaetsmanagement und Logistik ProzessenKenntnisse über technische Zeichnungen und FertigungstechniknSehr gute Deutsch Kenntnisse, Englisch von VorteilnSicherer Umgang mit MS-OfficenVerantwortliches Handeln, Organisationsfähigkeit, Kommunikationskompetenz
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun)    İlan Detayı
Kaizen-Trainer/-in Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Kaizen-Trainer/-inMercedes-Benz Türk A.Ş.
• Erfolgreich abgeschlossenes Studium mit der Fachrichtung Wirtschaftsingenieurwesen
• Erfahrung in Kaizen Basic und bei Methoden zur Produktivitätssteigerung (TPM, Lean Manufacturing, 5S, 7 Wastes)
• Kenntnisse über das Qualitätsmanagementsystem ISO/TS 16949 sind von Vorteil
• Sehr gute Deutschkenntnisse; Englischkenntnisse sind von Vorteil
• Sehr gute Kenntnisse des MS Office-Pakets
• Starkes Kommunikationsvermögen, analytisches Denken, Teamfähigkeit und Überzeugungsstärke
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Mezun)    İlan Detayı
2. El Otobüs Alım- Satım Yönetmeni / BusStore İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
2. El Otobüs Alım- Satım Yönetmeni / BusStoreMercedes-Benz Türk A.Ş.

Üniversite mezunu
Tercihen otomotiv sektöründe benzer alanlarda en az 2 – 3 yıl tecrübeli
MS Office uygulamalarına hakim (Excel, Powerpoint, vb.)
Tercihen iyi düzeyde İngilizce bilen
Güçlü kişilik özellikleri & yönetim becerileri ve efektif takım çalışmasına yatkın
Seyahate engeli olmayan, esnek çalışma saatlerine uyumlu
Tercihen erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Business Intelligence Specialist İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Business Intelligence SpecialistMercedes-Benz Türk A.Ş.

A degree from Computer, Industrial Engineering, Business Informatics, MIS or other equivalent department,
2-4 years of development experience on Business Intelligence projects,
Good knowledge about SQL ( T-SQL is preferable ),
Experience in ETL Tools ( BusinessObjects Data Integrator ),
Knowledge about BI modeling ( Universe Designer ),
Experience about reporting tools ( preferably BusinessObejcts Web Intelligence ),
Having business oriented approach,
Proficiency in MS Office applications,
Strong analytical skills combined with good communication skills,
Self motivation for operating under pressure and meeting tight deadlines,
Excellent command of writing and communication skills in English,
Military service completed for male candidates.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Customer Services Bus KA and Fleet Management İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Customer Services Bus KA and Fleet ManagementMercedes-Benz Türk A.Ş.

Min Bachelor degree in engineering, NMB is an asset
Good command of English or German
Excellent communication and coordination skills
Tolerance to work under stress
High level of empathy and convincing ability
Ability of taking responsibility and working independently
Analytical approach
Non travel handicap
Available driving license
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Customer Services Bus KA Tech. Coord. Engineer İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Customer Services Bus KA Tech. Coord. EngineerMercedes-Benz Türk A.Ş.

Min. Bachelor degree in Mechanical Engineering , Electrical Engineering, Mechatronics or related fields
Experience of 3+ years in a similar position preferably in automotive sector aftersales area
Excellent communication and coordination skills
Good command of MS Office programs
Good command of English or German
Strong analytical skills and problem solving abilities
No military obligation for male candidates
Available driving license
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Satış Eğitim Uzmanı – Otomobil İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Satış Eğitim Uzmanı – OtomobilMercedes-Benz Türk A.Ş.

Üniversitelerin mühendislik fakültelerinden mezun ve tercihen otomotiv üzerine uzmanlaşmış
3 yıldan fazla eğitmenlik tecrübesine sahip
İletişim becerileri ve iç motivasyonu yüksek, takım çalışmasına uyumlu
Sunum becerileri ve organizasyon yeteneği olan
İleri derecede MS Office programları kullanabilen
Teknolojiyi ve otomotiv sektörünü yakından takip eden
Çok iyi derecede İngilizce ve/veya Almanca bilen
Askerlik görevini tamamlamış ve seyahat engeli olmayan
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Kalite Güvence Mühendisi İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Kalite Güvence MühendisiMercedes-Benz Türk A.Ş.

Üniversitelerin Mühendislik Fakültelerinin Makina, Mekatronik veya Elektrik/Elektronik bölümlerinin herhangi birinden mezun,
Çok iyi derecede Almanca ve İngilizce (tercihen) dil bilgisine sahip,
İnsan ilişkilerinde başarılı, takım çalışmasını benimsemiş,
Analitik, detaylara hakim, sebep sonuç ilişkilerini yorumlayabilen,
Aktif sorumluluk ve insiyatif alabilen, hızlı ve doğru karar verebilen
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Entwicklungsingenieur Bearbeitung KSW E/E İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Entwicklungsingenieur Bearbeitung KSW E/EMercedes-Benz Türk A.Ş.
Aufgaben
Entwicklung von Kundensonderwünsche bei Aufbau- und Komfortsystemen in der Elektrik / Elektronik
 Analyse von Kundensonderwünschen und Beratung von Kunden bei der optimalen Gestaltung von Kundensonderwünschen
 Ableitung von konstruktiven Umsetzungen der Anforderungen des Kunden (Bauteile, Stromlaufpläne, Software)
 Regelmäßige Teilnahme an Gesprächen zu Rückfragen der nachfolgenden Prozessbereiche (z.B. Produktion)
 Unterstützung der Produktion bei Rückfragen und Verfolgung von Auffälligkeiten (vor allem für Parameter- und Software-Issues)
 Koordination von Rückmeldungen der Produktion zu anderen Fachbereichen (in Deutschland) als zentraler Ansprechpartner am Standort
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Programmplaner im Order Center Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Programmplaner im Order CenterMercedes-Benz Türk A.Ş.

Abgeschlossenes Universitätsstudium im Bereich Ingenieurwesen, bevorzugt Wirtschaftsingenieurwesen
Kenntnisse über Programmplanung, Auftragsteuerung und Produktionssteuerung
Team- und Kommunikationsfähigkeit, analytische und konzeptionelle Fähigkeiten
Kenntnisse über Produktdokumentation sind von Vorteil
Kommunikationsfähigkeit, Überzeugungsstärke, analytisches Denkvermögen
Gute Deutschkenntnisse in Wort und Schrift, fundierte Englischkenntnisse sind von Vorteil
Abgeschlossener Militärdienst für männliche Bewerber
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun)    İlan Detayı
Ingenieur/-in für Messtechnik Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Ingenieur/-in für MesstechnikMercedes-Benz Türk A.Ş.
Studium/Berufserfahrung:

Abgeschlossenes Studium mit der Fachrichtung Maschinenbau

Sehr gute Kenntnisse in der Messtechnik, Anwendung von 3D-Messmaschinen und Prüfmittelüberwachung

Kenntnisse des Qualitätsmanagements und dessen Instrumente

Kenntnisse über Werkzeugherstellung von Vorteil
Sprachkenntnisse:

Deutsch (verhandlungssicher)

Englisch von Vorteil
IT-Kenntnisse:

Kenntnisse in CAD/CAM, CATIA und MS Office
Persönliche Kompetenzen:

Analytisches, strategisches und konzeptionelles Denkvermögen

Selbstsicheres Auftreten

Verantwortungsvolles Handeln

Pragmatische und organisierte Arbeitsweise

Hohe Einsatzbereitschaft und ausgeprägte Kommunikationsfähigkeit
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Mezun)    İlan Detayı
Instandhaltung Fachspezialist Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Instandhaltung FachspezialistMercedes-Benz Türk A.Ş.
•Abgeschlossenes Hochschul- oder Universitätsausbildung in Elektronik, Maschinenbau oder Mechatronik.•Kenntnisse und Erfahrung über Instandhaltungstechnik.•Kenntnisse über Roboter-Programmierungstechnik, Robotermechanik und SPS Technik (KUKA Kenntnisse ist von Vorteil).•Kenntnisse über technische Zeichnungen, Produktions- und Fertigungstechnik.•Deutsch- und Englishkenntnisse sind von Vorteil.•Gute EDV-Kenntnisse (MS-Office), (SAP-Kenntnisse sind von Vorteil).•Verantwortliches Handeln, Organisationsfähigkeit, Kommunikationskompetenz, flexible Arbeitszeiten.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Bakım-Onarım Mühendisi Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Bakım-Onarım MühendisiMercedes-Benz Türk A.Ş.

Üniversitelerin 4 yıllık Makina veya Mekatronik bölümlerinden mezun olmak
Bakım-onarım tecrübesine sahip (Kataforez daldırma tekniği, Konveyörteknik ve Boya tekniği bilgilsi veya Robot mekaniği bilgisi tercih sebebidir)
Teknik resim hakkında bilgi sahibi
İngilizce ve/veya Almanca dil bilgisine sahip
Office programlarını kullanabilen (SAP PM bilgisi tercih sebebidir)
Takım çalışmasına uyumlu, analitik düşünen, sorumluluk sahibi ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Mezun)    İlan Detayı
Konstrukteur-Ingenieur für Rahmen & Anbauteile İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Konstrukteur-Ingenieur für Rahmen & AnbauteileMercedes-Benz Türk A.Ş.

Kenntnisse bzw. Erfahrung im Hinblick auf Konstruktion von Blechteile,  Gußteile und Verbindungstechnik
Abschluss in Fachrichtung Maschinenbau (Ing./Dipl-Ing.) Vertiefung in Fahrzeugtechnik / Konstruktion von Vorteil
Verhandlungssichere Deutschkenntnisse in Wort und Schrift (Englisch von Vorteil).
Kenntnisse im Umgang mit EDV- und CAD-Systemen (Siemens NX, Smaragd, EDS/BCS usw.)
Team-, Kooperations- und Integrationsfähigkeit, zielorientiertes Handeln und analytisches Denkvermögen
Abgeschlossener Militärdienst für männliche Bewerber
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Homologationsingenieur/-in İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Homologationsingenieur/-inMercedes-Benz Türk A.Ş.

Kenntnisse bzw. Erfahrung im Hinblick auf Konstruktion von Blechteile,  Gußteile und Verbindungstechnik
Abschluss in Fachrichtung Maschinenbau (Ing./Dipl-Ing.) Vertiefung in Fahrzeugtechnik / Konstruktion von Vorteil
Verhandlungssichere Deutschkenntnisse in Wort und Schrift (Englisch von Vorteil).
Kenntnisse im Umgang mit EDV- und CAD-Systemen (Siemens NX, Smaragd, EDS/BCS usw.)
Team-, Kooperations- und Integrationsfähigkeit, zielorientiertes Handeln und analytisches Denkvermögen
Abgeschlossener Militärdienst für männliche Bewerber
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
International Students - Internship İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
International Students - InternshipMercedes-Benz Türk A.Ş.
Our Requirements:
You are enrolled as a student at a university
You have a fluent command of written and spoken English and/or German
You have advanced IT skills in Microsoft Office (Word, Excel, Access, Outlook)
You do at least 3 months (preferably 6 months) internship 
Your Application should include:
Cover letter in English or German with the following information: area of interest, field of study and specific dates available for the internship
Curriculum Vitae in English or GermanApplication Deadline:
All over the year
Dönemsel / Proje bazlı    Üniversite (Öğrenci), Yüksek Lisans (Öğrenci)    İlan Detayı
Eğitim Grubu Yöneticisi Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Eğitim Grubu YöneticisiMercedes-Benz Türk A.Ş.

Makine veya Endüstri Mühendisliği mezunu,
Yöneticilik, eğitim metotları ve pratik uygulama konusunda tecrübeli,
Almanca veya İngilizce dillerinden birine iyi derecede hakim olmak,
İnsan Kaynakları süreçleri ve İş kanunu hakkında deneyim ve/veya bilgi sahibi olmak avantaj teşkil eder,  
Analitik düşünebilen, sorumluluğa ve iş disiplinine sahip, iletişimi güçlü.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Mezun)     En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Einsatzsteuerung und Werksdokumentation Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Einsatzsteuerung und WerksdokumentationMercedes-Benz Türk A.Ş.

Abgeschlossenes Universitätsstudium.
Gute bis sehr gute Deutschkenntnisse (Englischkenntnisse von Vorteil)
Ausgeprägtes analytisches und konzeptionelles Denkvermögen
Teamfähigkeit, Eigeninitiative,Flexibilität sowie Durchsetzungsvermögen.
Sehr gute Systemkenntnisse(PDS,ePEP,Microsoftoffice )
Abgeschlossener Militärdienst
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Arbeitsvorbereitungsingenieur/in (Gesamtfahrzeug) Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Arbeitsvorbereitungsingenieur/in (Gesamtfahrzeug)Mercedes-Benz Türk A.Ş.

Abgeschlossenes Studium der Richtung Maschinenbau oder Wirtschaftsingenieurswesen
Verhandlungssichere Deutschkenntnisse; Englischkenntnisse von Vorteil
Sehr gute EDV Kenntnisse (MS Office, Catia)
ISO/TS 16949 Kenntnisse
Kenntnisse über Produktdokumentation sowie Produktkenntnisse
Starkes Kommunikationsvermögen, analytisches Denken, Teamfähigkeit und Überzeugungsstärke
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun)    İlan Detayı
Qualitätsingenieur/-in (Aufbauhersteller Mgmt.) Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Qualitätsingenieur/-in (Aufbauhersteller Mgmt.)Mercedes-Benz Türk A.Ş.
• Abgeschlossenes Studium der Fachrichtungen des Ingenieurswesens (Maschinenbau, Fahrzeugtechnik) • Sehr gute Fahrzeug- und Aufbauproduktkenntnisse, gute Kenntnisse der technischen Zeichnungen, PC-Kenntnisse • Kenntnisse über Produktdokumentation von Vorteil  • Gute Deutschkenntnisse und Englischkenntnisse sind von Vorteil • Berufserfahrung auf dem Gebiet des Qualitätsmanagement  • Sehr gute Kommunikations- & Überzeugungsfähigkeiten  • Führerschein der Klasse B • Keine Reiseeinschränkungen
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
SUPPLIER MANAGER Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
SUPPLIER MANAGERMercedes-Benz Türk A.Ş.

University degree in Mechanical or Automotive or Mechatronics Engineering
Experience in Quality or Engineering Departments in Automotive Industry is an asset
Technical background in part production technologies (such as forging a/o casting a/o welding a/o machining a/o forming) and/or  APQP - PPAP processes is an asset
Driving licence (Class B)
Good communication skills
PC Literate (MS Office)
Fluency in English or German
Ability to prioritize projects or multi-task
No military obligation
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun)    İlan Detayı
Elektrik Bakım Onarım Mühendisi Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Elektrik Bakım Onarım MühendisiMercedes-Benz Türk A.Ş.
• Üniversitelerin Elektrik/Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak;
• Bakım-onarım alanında minimum 2 yıl iş tecrübesine sahip olmak;
• Elektrik tesisatları ve elektrik dağıtımı, yük kaldırma ekipmanları, transport ve istifleme ekipmanları, ısıtma ve soğutma
santralleri/ekipmanları konularında bakım-onarım tecrübesine sahip olmak;
• Tercihen PLC bilgisine sahip olmak, tesis altyapı otomasyon ve kontrol sistemleri kapsamlarında deneyim sahibi olmak;
• MS Office programlarını etkin bir şekilde kullanmak, tercihen AutoCAD bilgisine sahip olmak;
• İyi derecede Almanca ve/veya İngilizce bilmek;
• İletişim becerileri yüksek, koordinasyon yeteneği güçlü, yeniliklere ve öğrenmeye açık;
• Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olmak
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Genel Başvuru / Mavi Yaka Çalışan Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Genel Başvuru / Mavi Yaka ÇalışanMercedes-Benz Türk A.Ş.

Meslek Yüksek Okulu, Endüstri Meslek Lisesi ve Teknik Liselerin Otomotiv sanayine uygun bölümlerinden mezun (Otomotiv, E/E, Metal, Lojistik, vb.),
Oto boya/kaporta mesleğinde Ustalık/Kalfalık belgesi olan,
Tercihen konusunda ve/veya alanında Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Mesleki Yeterlilik Belgesi olan,
Birimlerimizde vardiyalı çalışabilecek,
Ekip çalışmasına ve dayanışmasına yatkın,
 
Sürekli / Tam zamanlı    Lise (Mezun), Meslek yüksekokulu (Mezun)    İlan Detayı
Yerlileştirme Projesi Mühendisi Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Yerlileştirme Projesi MühendisiMercedes-Benz Türk A.Ş.
nMühendislik Fakültesi mezunu nİyi derecede Almanca veya İngilizce bilennGeliştirme, Dökümantasyon, Satınalma, Maliyet Mühendisliği ve Yan Sanayi Yönetimi süreçleri hakkında bilgili ve tercihen tecrübelinProje yönetimi hakkında bilgili ve tecrübeli (Toplantı yönetimi, risk analizi, raporlama, sunum, eskalasyon vs.) nGüçlü iletişim, analitik düşünebilme, anında karar verebilme ve ikna becerisi
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun)    İlan Detayı