Mercedes-Benz Türk A.Ş. 

Şirket Bilgileri

http://www.mercedes-benz-finansalhizmetler.com/ 

Mercedes-Benz Türk A.Ş.

1967 yılında Daimler-Benz AG’nin % 36 ortaklığı ile Otomarsan ünvanıyla İstanbul'da kurulan Mercedes-Benz Türk, 0 302 tipi otobüslerin üretimine, 1968 yılında başlamış ve üretime başladıktan sadece 2 yıl sonra, 1970’te ihracata başlayan şirket, 1984 yılında Mercedes-Benz Türkiye Genel Mümessili olmuştur.

1986 yılında ise Türkiye'nin büyüme potansiyeline paralel olarak Orta Anadolu ili Aksaray’da kamyon fabrikası üretime geçmiştir.

Kasım 1990'da şirketin ticari ünvanı Mercedes-Benz Türk A.Ş. olarak değişmiştir.

580 Milyon Euro’yu aşan yatırım hacmi, 4.500 personeli ve ülke çapındaki bayi ve satış sonrası hizmetler ağında istihdam sağladığı  2.500 kişi ile Mercedes-Benz Türk A.Ş. bugün Türkiye’nin en büyük yabancı sermaye yatırımlarından biridir. Daimler AG’nin Mercedes-Benz Türk sermayesindeki payı % 67’dir.

Günümüzde İstanbul’da Hoşdere Fabrikası’nda şehirlerarası ve belediye tipi otobüsler, Aksaray Fabrikası’nda ise hafif, orta ağır ve ağır sınıf kamyonlar ve çekiciler üreten Mercedes-Benz Türk’ün bu tesisleri Daimler AG’nin geliştirme ve üretim ağının önemli parçalarını oluşturmaktadır. Şirket, sadece Türkiye’de üretilen modelleri de kapsayan ürünlerinin yurtiçi satışlarını ve ihracatını da yapmaktadır. Ayrıca Mercedes-Benz marka hafif ticari araç ve Daimler AG çatısı altındaki  tüm otomobil markalarının ithalatını ve satışını yapan Mercedes-Benz Türk, 2007 yılında toplam 31.700 adet araç satışı gerçekleştirmiştir.

En güncel teknolojilerle donatılan, yüksek kaliteli ürünleri sayesinde Mercedes-Benz Türk, Türkiye şehirlerarası otobüs pazarında % 64’lük, 6 ton üzeri kamyon pazarında ise % 30.1’lik pazar payıyla lider konumundadır.

Şirket, Türkiye’nin otobüs ve kamyon ihracatında da öncü konumundadır (2007 yılında 2.415 adet otobüs ve 6.263 adet kamyon ihraç edilmiştir). Batı Avrupa ülkelerinin Mercedes-Benz Türk’ün en önemli ihracat pazarlarını oluşturması ayrıca dikkat çekmektedir.

Hoşdere Otobüs Fabrikası

1995 yılında hizmete giren ve 2005 yılında ikinci yatırım aşaması tamamlanan Mercedes-Benz Türk Hoşdere Otobüs Fabrikası halen dünyanın en modern otobüs fabrikalarından biridir.

Araç kalitesi açısından büyük önem taşıyan ve paslanmaya karşı üstün koruma sağlayan katoforez tesisi (KTL) Türkiye’de otobüs üretiminde bir ilk olma özelliğini taşımaktadır. Hoşdere Fabrikası’nda fabrikanın enerji ihtiyacını karşılayan bir kojenerasyon merkezi ve otobüs geliştirme merkezi de bulunmaktadır.

Klasik bant üretiminin yerine akan bant ve sabit çalışma istasyonları (box) kombinasyonunun uygulandığı bu fabrikada, aynı anda farklı modellerin üretilmesinde sağlanan esnekliğin yanı sıra üretimde bekleme zamanları asgariye indirilebilmekte ve böylece üretim daha ekonomik hale getirilmektedir.

 

Mercedes-Benz Türk, dünyada ilk kez otobüs üretiminde hava yastığı teknolojisini Hoşdere Fabrikası’nda uygulamıştır. Ergonomik açıdan çalışma şartlarını çok olumlu etkileyen hava yastıklarından karoserilerin montaj istasyonları arasında nakillerinin yanı sıra çeşitli montaj işlerinde de yararlanılmaktadır. Hoşdere Otobüs Fabrikası, gerek seçilen teknoloji ve sistemler açısından, gerekse alınan özel önlemler ve arıtma tesisleri ile çevre koruma açısından da örnek bir tesistir. Mercedes-Benz Türk bugün otobüs üretiminde yaklaşık 2.400 personel istihdam etmektedir.

Şehirlerarası otobüsler Travego, Intouro ve yeni Tourismo ile şehiriçi otobüs yeni Conecto Hoşdere Fabrikası’nda üretilmektedir.

Tüm uluslararası kalite standartlarına uygun olan bu otobüslerin % 65’i  başta Batı Avrupa ülkeleri olmak üzere 73 ülkeye ihraç edilmektedir.

Yıllık üretim kapasitesi 4000 otobüs olan Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda toplam €150 milyon tutarında yatırım yapılmıştır. Fabrika, 360.000 m²'lik bir arazi üzerinde 127.000 m² kapalı alana sahiptir.

Aksaray Kamyon Fabrikası

Mercedes-Benz Türk’ün Aksaray ilindeki kamyon fabrikası 1986 yılında üretime başladı. Aradan geçen sürede bu fabrikada üretilen 100.000 adedi aşkın çeşitli tonajlarda kamyon öncelikle iç pazarda satılmıştır.

Günümüzde yaklaşık 1.350 çalışanı olan Aksaray Kamyon Fabrikası’nda

         hafif sınıf kamyonlar  ATEGO 1215 C  ve  ATEGO 1517 C,

         ağır sınıf nakliye araçları  AXOR 3228 C, AXOR 3240 C, AXOR 2523 C, AXOR 2528 C, AXOR 2628CL, AXOR 2640 CL çekiciler AXOR 1835 LS ve AXOR 1840 LS

         inşaat araçları AXOR 3028 B/K, AXOR 2528 K/KL, AXOR 1823 K, AXOR 1828 K, AXOR 3440 K, AXOR 4140 B

         Unimog 4000 tipi araçlar üretilmektedir.

Bugün yıllık üretim kapasitesi 12.500 araç olan Aksaray Kamyon Fabrikası 558.117 m2‘lik bir arazi üzerinde 80.000 m2 kapalı alanına sahip, katoforez astar boya havuzu, kaynak robotları gibi en üst düzeyde ürün kalitesini güvence altına alan birimleri de kapsayan bir üretim tesisidir.

Almanya’daki kamyon fabrikası ile aynı kalitede araç üreten Mercedes-Benz Türk Aksaray Fabrikası, 2001 yılında Orta ve Doğu Avrupa Ülkelerine  ihracatı başlatmıştır. Daha sonra Batı Avrupa pazarlarına da kamyon satışına başlanmasıyla Aksaray Fabrikası’ndan yapılan ihracat ivme kazanmış ve bugün 58 ülkeye yapılan kamyon ihracatı toplam 15.300 adede yükselmiştir.

Diğer taraftan ürünlerin ve ürün kalitesinin eşitlenmesiyle Mercedes-Benz Türk’ün  yan sanayicileri Almanya’daki kamyon fabrikalarına da parça verme olanağına kavuşmuşlardır.Mercedes-Benz Türk A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 45
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Test Management İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Test ManagementMercedes-Benz Türk A.Ş.
Daimler AG builds up an IT-Competence Center in Turkey. SAP & Rollout Shared Service (SR ShS) has two targets. In one hand; the Service for the SAP environment will be consolidated and on the other hand; the processes for all types of IT-Rollouts (SAP and NonSAP) will be standardized.In the context of application development and operation (Service Delivery, Service Operation, Test Management and Rollout Projects) the worldwide activities will be bundled in the future within Mercedes Benz Türkiye A.Ş. The rollout factory will provide an industrialized model for rollouts to reduce cost and increase agility and quality for Europe Region.For this challenge we are seeking new colleagues, who will support us in the Test Management.  Assess project issues and identify solutions to meet productivity, quality and customer goals, Providing leadership, direction and guidance to the testing team, coach and mentor them by setting priorities and accomplishing goals, Ensure re-usability of test components across Daimler projects, Ensure quality and time to market within defined KPI's, Track progress and review testing tasks to make certain deadlines are met appropriately, Ensuring appropriate use of Daimler IT project management tools, governance, processes, policies and methodologies, Proactively communicate project status, issues & risks to management, Conduct regular status meetings with all stakeholders, keeping the stakeholder’s needs and requirements continuously in view.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
HR Business Partner İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
HR Business PartnerMercedes-Benz Türk A.Ş.
•Undergraduate degree in Engineering and/or Business Administration,•Excellent command of written and spoken English, German would be an asset,•Consultancy skills, reliable, proactive and customer oriented,•Excellent level of analytical and problem solving skills,•Familiarity with HR processes, systems and tools.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Quality Engineer for Truck Product Engineering İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Quality Engineer for Truck Product EngineeringMercedes-Benz Türk A.Ş.
Degree  in engineering & technical disciplines, preferably mechanical, automotive or mechatronics engineer, Professional experience in product development and/or quality engineering in product creation, Knowledge on quality methods and tools (e.g. Design-FMEA, failure management, 8D-Report) is an asset, Knowledge on ISO 26262 and/or automotive SPICE is an asset, Excellent verbal and written skills in english and german, Strong analytical skills, Innovative, open-minded personality.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
İş Hazırlama / Karoseri Üretimi Mühendisi İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
İş Hazırlama / Karoseri Üretimi MühendisiMercedes-Benz Türk A.Ş.
Mühendislik eğitimi almış olmak (tercihen Makina Müh.) Tercihen iyi derecede Almanca -İngilizce dil bilgisine sahip olmak İmal usullerine (özellikle kaynaklı imalat prosesleri) hakim olmak İyi derecede bilgisayar bilgisine sahip olmak (MS Office uygulamaları) Takım çalışmasına yatkın ve İletişim becerileri yüksek Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış olmak tercih nedenidir
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Konstrukteur für Kundensonderwünsche in Bus-Entw. İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Konstrukteur für Kundensonderwünsche in Bus-Entw.Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Ausgeprägte Produktkenntnisse und Konstruktion in Automotive. Buskenntnisse von Vorteil. Abschluss in Fachrichtung Maschinenbau (Ing./Dipl-Ing.) Vertiefung in Fahrzeugtechnik/Konstruktion von Vorteil. Verhandlungssichere Deutschkenntnisse in Wort und Schritt (Englisch von Vorteil). Kenntnisse im Umgang mit EDV- und CAD-Systemen (Siemens NX, Catia V5, Smaragd, EDS/BCS usw.). Team, Kooperations- und Integrationsfähigkeit, zielorientiertes Handeln und analytisches Denkvermögen. Abgeschlossener Militärdienst für männliche Bewerber. Keine Reiserestriktionen.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Applikation Management - WiPPS İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Applikation Management - WiPPSMercedes-Benz Türk A.Ş.
Das Team Strategische Produktplanung & Patentsysteme verantwortet die fachliche Weiterentwicklung des zentralen und weltweit eingesetzten Produktplanungssystems WiPPS (Weltweit Integriertes Produkt- Planungs-System).  Als lokaler Ansprechpartner für Betriebsthemen der Applikation WiPPS arbeiten Sie gemeinsam mit dem Team in Deutschland an der Sicherstellung von aktuellen, stabilen und performanten Betriebsumgebungen für die laufende Produktion, wie auch für die Entwicklungs- und Testumgebungen für zukünftige Software-Releases und Patches. Sie leiten das  Aufgabengebiet (Service Delivery Agile/SCRUM Knowledge Area) IT Infrastructure & Operations  und unterstützen die Voraussetzungen für Produktiveinsätze des aktuellen Releases und Testaktivitäten der zukünftigen Applikation. Sie arbeiten mit dem Projektteam WiPPS und dem WiPPS-Betreiber ITI/EE zusammen und konzipieren, steuern und tracken die notwendigen Deploymentmaßnahmen. Darüber hinaus muss sichergestellt werden, dass alle betriebsrelevanten Dokumentationen aktuell sind. Sie übernehmen die Vorbereitung, Durchführung und Nachbereitung von Service Delivery Agile / SCRUM Quality Gates für die Knowledge Area IT Infrastructure & Operations, sowie die Compliance Checks Infrastructure & Operations.  Abgeschlossenes Studium als Dipl.-Informatiker/-Wirtschaftsinformatiker, Dipl.-Ingenieur, Mathematiker, Physiker  oder vergleichbaren Abschluss Erfahrungen in Betriebssteuerungsthemen (Server und Client-seitig) Fundierte Kenntnisse der ITM-Projektmanagementprozesse Service Delivery Agile und SCRUM Fundierte Kenntnisse in den ITM-Standard-Architekturthemen (PAI, CEC) Schnelle Auffassungsgabe, ausgeprägte analytische und konzeptionelle Fähigkeiten; eine sehr selbstständige, verantwortungsbewusste und lösungsorientierte Arbeitsweise; hohe Einsatzbereitschaft Kooperativer, souveräner Umgang mit Business Partnern sowie eine ausgeprägte Teamfähigkeit Sichere Deutsch- und Englischkenntnisse in Wort und Schrift, ein gutes mündliches und schriftliches Ausdrucksvermögen sowie gute Präsentationsfähigkeiten
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Informationstechnologie – Services/Patenrolle İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Informationstechnologie – Services/PatenrolleMercedes-Benz Türk A.Ş.
Naturwissenschaftlich-technisches Hochschulstudium oder Ausbildung zum Fachinformatiker oder vergleichbaren Abschluss. Mehrjährige Berufserfahrung als Systemadministrator Verständnis über Prozesse, IT-Produkte sowie Methoden (durch Ausbildung oder Erfahrung) Kenntnisse bzgl. architekturrelevanten Standards, Methoden, Tools und Prozessen,  Modellierungstechniken, Datenbankdesign, Software-Entwicklungsprozessen und -Modellen Erfahrung in der Programmierung bzw. Erstellung von Skripten (Shell, Perl, etc.), mit der Rapsberry Pi-Architektur Gute Kenntnisse von virtuellen Infrastrukturen (VMware ESX oder Microsoft Hyper-V) Kenntnisse im Applikationsbetrieb in den Bereichen Java-Applikationen, J2EE Application Server und Datenbanken Schnelle Auffassungsgabe, ausgeprägte analytische und konzeptionelle Fähigkeiten; eine sehr selbstständige, verantwortungsbewusste und lösungsorientierte Arbeitsweise; hohe Einsatzbereitschaft. Kooperativer, souveräner Umgang mit Business Partnern sowie eine ausgeprägte Teamfähigkeit. Sichere Deutsch- und Englischkenntnisse in Wort und Schrift, ein gutes mündliches und schriftliches Ausdrucksvermögen sowie gute Präsentationsfähigkeiten. Bereitschaft innerhalb und außerhalb der EU für die Aufgabenerfüllung zu reisen.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
SAP MM Consultants İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
SAP MM ConsultantsMercedes-Benz Türk A.Ş.
Daimler AG baut in der Tuerkei ein IT-Kompetenzzentrum auf.  SAP & Rollout Shared Service (SR ShS) hat zwei Ziele. Zum einen wird der Service fuer die SAP-Landschaft im Konzern konsolidiert, zum anderen werden die Prozesse fuer alle Arten von IT-Rollouts standardisiert.Innerhalb von Mercedes Benz Tuerkiye A.Ş. werden zukuenftig die weltweiten Aktivitaeten im Rahmen von  SAP Anwendungsentwicklung und Betrieb (Service Delivery, Service Operations und SAP Rollout) vor Ort gebuendelt.Fuer diese Herausforderung suchen wir Kollegen/innen, die uns als Senior Consultants im SAP MM Modul unterstuetzen.  Tiefes Verstaendnis von IT-Prozessen und Werkzeugen, mit der Faehigkeiten Richtlinien und Prozeduren des Unternehmens einsetzen zu koennen, Verstaendniss der Kundenbeduerfnisse und Implementierung von Loesungen. Koordinierung komplexer Aenderungen mit dem Ziel aktiv die besten Ergebnisse zu erhalten, unabhaengig von Hindernissen, Rueckschlaegen oder Unsicherheiten, SAP Erfahrung als Seniorberater im Modul MM, Fundierte Kenntnisse in  MM, Idealerweise Erfahrung in der Anwendungsentwicklung mit ABAP, Flexibilitaet bzgl. internationaler Einsaetze im Rahmen der Linienaufgabe, Hohes Engagement, Teamfaehigkeit und Belastbarkeit, Kundenorientierung und Kommunikationsfaehigkeit, Interkulturelle Kompetenz, Bereitschaft neue Themenfelder kennenzulernen und in der taeglichen Arbeit anzuwenden, Analytische Denkweise, Ausbildung: Abgeschlossenes Hochschulstudium der Informatik oder ein vergleichbares Studium, Sprachen: Deutsch und/oder English.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
SAP Business Intelligence & Predictive Analysis İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
SAP Business Intelligence & Predictive AnalysisMercedes-Benz Türk A.Ş.
 SAP Business Intelligence (BI) & Predictive Analysis (PA) Designing and Optimizing Processes & Apps with SAP Business Intelligence, Business Planning, Reporting, Data Modelling & Analysis Tools Designing and optimizing User Interfaces for strengthen best User Experiences (f.e. with SAP FIORI, HTML5) Perform Demand Management, Detailling Specifications, Adaptation and Coordinate Development, Testing and Deploying of Apps Organize and create Training and Roll-out Concepts and establish application management support Coordination of projects and support within IT Daimler BusesProcess, Data Roadmap and Strategy Alignment: Process and Data Mapping esp. for HR, Aftersales and Financial reporting and planning in various systems Concept Preparation and Gap Analysis and further development of BI and PA Roadmap Daimler Buses In Alignment with Daimler ITM Roadmap & Strategy, Project Management Methods and IT Security Guideline 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Business Consultant İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Business ConsultantMercedes-Benz Türk A.Ş.
University degree in Business Administration or related fields Fluent in English and German, Willingness to travel worldwide, Several years of professional experience in Automotive Sales / Marketing, Strategy and operational experience (eg processes, systems), Project management experience, Very strong team, communication, negotiation and presentation skills, Analytical thinking, target oriented, high communication skills, Ability deliver results in time and quality §Strong decision making and conflict management skills, Expert in MS-Office.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Konstrüktör Mühendis - Otobüs Karoser Üstyapı İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Konstrüktör Mühendis - Otobüs Karoser ÜstyapıMercedes-Benz Türk A.Ş.
Üniversitelerin makina, uçak mühendisliği ve diğer ilgili bölümlerinden mezun, İyi derecede Almanca ve/veya İngilizce bilen, İyi derecede konstrüksiyon yazılım tecrübesi (NX tecrübesi tercih sebebidir) olan, Yüksek İletişim becerileri, problem çözme becerisi ve takım çalışmasına yatkın, Konstrüksiyon çalışmalarına yatkın ve istekli, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış olması tercih sebebidir
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Business Analyst- SAP MM/FI Module Responsible İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Business Analyst- SAP MM/FI Module ResponsibleMercedes-Benz Türk A.Ş.
Bachelor's degree in Computer Science or similar disciplines, Experience in SAP MM & FI module on expert/senior level, Capable to work with international teams and good team player, Fluent in English. German is an asset, ALE / IDOC, Job Management, ABAP debugging skills are advantage.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Project Management İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Project ManagementMercedes-Benz Türk A.Ş.
Daimler AG builds up an IT-Competence Center in Turkey. SAP & Rollout Shared Service (SR ShS) has two targets. In one hand; the Service for the SAP environment will be consolidated and on the other hand; the processes for all types of IT-Rollouts (SAP and NonSAP) will be standardized.In the context of application development and operation (Service Delivery, Service Operation, Test Management and Rollout Projects) the worldwide activities will be bundled in the future within Mercedes Benz Türkiye A.Ş. The rollout factory will provide an industrialized model for rollouts to reduce cost and increase agility and quality for Europe Region.For this challenge we are seeking new colleagues, who will support us in the Project Management.  To manage IT projects: - predominantly applications oriented, - package implementation, development & systems integration, Responsible for detailed project plans with clear milestones and deliverables, Manage dependencies with service delivery and service operation teams and CoCs, Capacity planning and tracking, Providing leadership, direction and guidance to the project team, coach and mentor them by setting priorities and accomplishing goals, Track progress and review project tasks to make certain deadlines are met appropriately, Ensuring appropriate use of Daimler IT project management tools, governance, processes, policies and methodologies, Proactively communicate project status, issues & risks to management, Conduct regular status meetings with all stakeholders, keeping the stakeholder’s needs and requirements continuously in view.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
IT Project Management Retail İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
IT Project Management RetailMercedes-Benz Türk A.Ş.
Bachelor degree in Business Administration, Industrial/Computer Engineering /Informatics or related fields, Business fluent in English. German, Spanish or French will be an asset, Experience in implementation complex projects, test management, conception of process, standards and methods beneficial, Very strong team, communication, negotiation and presentation skills, Analytical thinking, target oriented, high communication skills, Strong decision making and conflict management skills, Ability deliver results in time and quality, Intercultural expertise, No obstacle for travelling abroad frequently.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
PMO for digital@retail Projects İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
PMO for digital@retail ProjectsMercedes-Benz Türk A.Ş.
Bachelor degree in Business Administration, Industrial/Mechanical/Computer Engineering or related fields Business fluent in German. English knowledge is asset Strong interest in automobile sector and new technologies (eg. augmented/virtual reality, digitalization, etc.) Able to create creative presentations Strong interest in program / project management Experienced and able to work with people with different cultures Very strong communication, organisation and presentation skills; quick learner, flexible and creative in doing business Ability to deliver results in time and quality Willing to travel abroad frequently 
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Qualitätsingenieur –Produktaudit İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Qualitätsingenieur –ProduktauditMercedes-Benz Türk A.Ş.
Abgeschlossenes Studium im Ingenieurwesen (vorzugsweise Fachrichtung Maschinenbau) Sehr gute Deutsch und vorzugsweise Englischkenntnisse Sehr hohe Kontakt-und Kommunikationsfähigkeit, Teamfähigkeit Analytische u. Konzeptionelle Fähigkeiten, Problemlösungsfähigkeit, Ziel-und lösungsorientiertes Handeln Verantwortungsbewustseinund initiative Erweiterte MS Office Kenntnisse
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Ingenieur (m/w) Qualitätssi­cherung İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Ingenieur (m/w) Qualitätssi­cherungMercedes-Benz Türk A.Ş.
Abgeschlossenes Studium im Ingenieurwesen (vorzugsweise Fachrichtung Maschinenbau oder Elektrotechnik) Verhandlungssichere Deutschkenntnisse und vorzugsweise Englischkenntnisse Sehr hohe Kontakt- und Kommunikationsfähigkeit, Teamfähigkeit Analytische u. Konzeptionelle Fähigkeiten, Problemlösungsfähigkeit, Ziel- und lösungsorientiertes Handeln, Verantwortungsbewusstsein, Ergreifung der Initiative Erweiterte MS Office Kenntnisse
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Konstrukteur für LKW–Tank-und Abgassysteme İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Konstrukteur für LKW–Tank-und AbgassystemeMercedes-Benz Türk A.Ş.
Kenntnisse bzw. Erfahrung im Hinblick auf Konstruktion von Blechteile, Verbindungstechnik, Abgasrohre und Auspuffboxen, Kenntnisse über Form-Werkzeuge für Blechteile und Stahl-Rohre Abschluss in Fachrichtung Maschinenbau (Ing./Dipl-Ing.) Vertiefung in Fahrzeugtechnik / Konstruktion von Vorteil Verhandlungssichere Deutschkenntnisse in Wort und Schrift (Englisch von Vorteil). Kenntnisse im Umgang mit EDV-und CAD-Systemen (CATIAV5, Siemens NX, Smaragd, EDS/BCS usw.) Team-, Kooperations-und Integrationsfähigkeit, zielorientiertes Handeln und analytisches Denkvermögen Abgeschlossener oder min. 2 Jahre verschobener Militärdienst für männliche Bewerber.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Entwicklungsing. Elektrik/Elektronik (Entw. Bus) İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Entwicklungsing. Elektrik/Elektronik (Entw. Bus)Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Abgeschlossenes Studium der Elektrotechnik, Mechatronik oder Informatik Berufserfahrung im Automotivbereich (Elektrik / Elektronik) vorzugsweise bei der Bearbeitung von Kundensonderwünschen Sehr gute Kenntnisse der Fahrzeug-Elektronik/-Mechatronik Gute Kenntnisse der Methoden, Prozesse und Tools der Automobilentwicklung. Kenntnisse in SAP sowie Daimler Entwicklungswerkzeugen (EDS/BCS, NedWork, Smaragd, DVS) Sehr gute Deutsch- und Englischkenntnisse in Wort und Schrift Kommunikationsfähigkeit und Kundenorientierung Teamfähigkeit und hohe Einsatzbereitschaft Reisebereitschaft
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Design Engineer for Rear Axle Suspension İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Design Engineer for Rear Axle SuspensionMercedes-Benz Türk A.Ş.
University degree in mechanical or automotive engineering (BS, MSc., Dr.) Several years expertise in the fields of truck component design, especially in chassis, suspension Knowledge and experience over truck product portfolio of MB Trucks, competence in dev. methods & tools. Intercultural competence, good communication skills, cooperation and integration abilities. Competence on design, taking initiative, working under pressure, readiness for travel Very good command in English (German is an asset)
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Softwareentwickler für Team Elektronik İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Softwareentwickler für Team ElektronikMercedes-Benz Türk A.Ş.
Abgeschlossenes Bachelor-Studium der Fachrichtung Elektronik/ Mechatronik/ Informatik (Master von Vorteil) Gute bis sehr gute Deutsch- und Englischkenntnisse Fundiertes technisches Verständnis agiler Software-Methoden und Tools Kenntnisse im Umgang mit Elektronische Datenverarbeitung, Erfahrung mit Computerprogrammierung (Embedded-C-Kenntnisse und CAN- Programmierung von Vorteil) und mit MATLAB/ Simulink/ Stateflow Erfahrung mit Fahrzeugelektronik von Vorteil Teamfähig, belastbar, kommunikativ, stabil bei Stresssituationen, mit analytischem Denkvermögen, kurz und mittelfristig reisefähig für globale Standorte von Daimler Abgeschossener Militärdienst von Vorteil
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Engineer for Fuel Consumption Measurement Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Engineer for Fuel Consumption MeasurementMercedes-Benz Türk A.Ş.
- Bachelor or master degree in mechanical or electrical engineering- Knowledge of Matlab/Simulink- Ability to handle complex processes- Experience with measurement tools; Knowledge of Vector CANape, NI Diadem is beneficial- Class C or D driver license is beneficial- Strong interest in travelling inland and abroad- Good team skills and business initiative- Highly developed conceptional and analytical way of thinking 
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Budget Planning & Consolidation Specialist İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Budget Planning & Consolidation SpecialistMercedes-Benz Türk A.Ş.
University Degree in Business Administration, Industrial Engineering, Mathematics Min. 2 years work experience in controlling / finance area Fluent English and/or German, social competence & teamwork ability Knowledge and experience of SAP (especially FI/CO module) preferable High analytical skills, structured way of thinking and working, coordination skills Capability to cope with tight deadlines and adaptive to flexible working hours
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Versuchsingenieure für Systembetreuung Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Versuchsingenieure für SystembetreuungMercedes-Benz Türk A.Ş.
Studium/Berufserfahrung:• Erfolgreich abgeschlossenes Studium der Fachrichtungen Fahrzeugtechnik, Maschinenbau oder Mechatronik• Studienschwerpunkt oder Erfahrung in KFZ-/LKW-Technik und LKW-Gesamtfahrzeugverständnis• Berufliche Erfahrung im Versuchsbereich und vertieftes Wissen in einem der vier Themenfelder Cab, Chassis, Mechatronics, PowertrainSprachkenntnisse:• Deutsch (verhandlungssicher)• Englisch (gut)Persönliche Kompetenzen:• Durchsetzungs- und Kommunikationsfähigkeit• Analytische, strukturierte sowie eigenständige ArbeitsweiseSonstiges:• Führerschein für LKW wünschenswert• Abgeschlossener Militärdienst bei männlichen Bewerbern
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
İş Güvenliği Uzmanı Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
İş Güvenliği UzmanıMercedes-Benz Türk A.Ş.
Eğitim/İş Tecrübesi: Üniversitelerin Makina, Elektrik/Elektronik, Endüstri veya Kimya Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak İş Güvenliği alanında en az 3 yıl deneyime sahip İş Güvenliği Uzmanlığı Sertifikasına sahip İş Güvenliği Mevzuatına hakim OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ile ilgili bilgi sahibi Yabancı Dil: İyi derecede Almanca ve/veya İngilizce dil bilgisine sahip Diğer: Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olmak
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Angebots- u. Auftragsmanagement Verantwortliche_ İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Angebots- u. Auftragsmanagement Verantwortliche_Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Stellenbeschreibung: Koordination und Durchführung der Angebotsabklärung komplexer Angebote unter Einbindung von Entwicklung, Logistik und Controlling zur Klärung Baubarkeit, Lieferzeitleiste, Bepreisung und Gesamtkonsistenz des technischen Angebots. Technische Klärung von Aufträgen und Auftragsbearbeitung in Zusammenarbeit mit Vetriebsorganisation, KSW-Leitstand und relevanten Produktionsbereichen, sowie als Vertreter von Daimler Buses gegenüber dem Kunden bzw dessen Management/Vertreter Organisation und Durchführung von technischen Gesprächen und Fahrzeugabnahmen. Bei Auftreten von Problemstellungen selbstständiges Erarbeiten von Lösungsmöglichkeiten und Einleitung deren Umsetzung sowie ggf. benötigter Eskalation Finale Prüfung und Freigabe der Ausführungsbeschreibung und Beauftragung der KSW-Entwicklung. Aktives Management der Angebote und Aufträge über den gesamten Auftragsabwicklungsprozess bis zur Auslieferung unter Sicherstellung der Kundenerwartungen im Hinblick auf Technik und Kundenzeitleiste. Dazu selbstständige Steuerung und frühzeitige Koordination und ggf. Eskalation zur Festlegung, Einleitung und Überwachung von cross funktionalen Maßnahmen zur Sicherstellung der Kundenanforderungen und der zugesicherten Lieferzeitleiste.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Passenger Cars Order Management İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Passenger Cars Order ManagementMercedes-Benz Türk A.Ş.
•University graduate•Very good analytical skills and process optimization abilities•A strong team player•English language skills•Good knowledge of Office applications•For male candidates, no military obligation
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Kalite Kontrol Teknisyeni İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Kalite Kontrol TeknisyeniMercedes-Benz Türk A.Ş.
  Endüstri Meslek lisesi ve /veya Meslek Yüksek Okulu Makina, Otomotiv, Motor bölümlerinden mezun Tercihen, Otobüs Üretiminde herhangi bir pozisyonda en az 5 yıl deneyimli, Tercihen, Orta seviye Ms Office uygulamaları bilgisine sahip, Tercihen, SAP, Nedwork ve EDS bilgisine sahip, Teknik resim ve imalat bildirisi okuyabilme bilgisine sahip, Star diagnose’u çok iyi kullanabilen ve arıza teşhisi konusunda deneyimliVardiyalı çalışabilecek, gerektiğinde esnek ve uzun çalışma sürelerinde görev alabilecek, Takım çalışmasına yatkın, 40 yaşını aşmamış, sigara içmeyen ve askerliğini yapmış, B2E ve Euro6 ile ilgili teorik ve pratik bilgi seviyesi yüksek,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
HR Policies and Planning Manager İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
HR Policies and Planning ManagerMercedes-Benz Türk A.Ş.
Graduate degree in Engineering / Business Administration / Economics Preferably knowledge in labor law, collective agreement, and corporate policies Strong analytical and organizational abilities; capability to manage complexity, proactive working attitude Strong interpersonal and good communication skills; effective leadership and motivator as well as team orientation Excellent command of written and spoken English, German would be an asset
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Mekanik Bakım Onarım Mühendisi Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Mekanik Bakım Onarım MühendisiMercedes-Benz Türk A.Ş.
• Üniversitelerin Makine/Mekatronik mühendisliği bölümlerinden mezun olmak• Yük kaldırma ekipmanları, transport ve istifleme ekipmanları, hava santralleri konularında bakım onarım tecrübesine sahip olmak• İyi derecede Almanca ve/veya İngilizce bilmek• MS Office programını etkin bir şekilde kullanmak (tercihen SAP-PM bilgisine sahip olmak)• İletişim becerileri yüksek, koordinasyon yeteneği güçlü, yeniliklere ve öğrenmeye açık 
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Electrical Maintenance Engineer Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Electrical Maintenance EngineerMercedes-Benz Türk A.Ş.
University degree in Electrical/Electronics Engineering or Electrical Engineering Knowledge on PLC programming and industrial control systems (infrastructure automation and control systems) At least 2 years of experience in a similar function Having Official Energy Manager-Certificate is a plus Having Official High Voltage Systems Operating-Certificate (from Chamber of Electrical Engineers) is a plus Fluent English/German knowledge Good command of MS Office (preferably Auto CAD and SAP-PM knowledge) Completed military service for male candidates
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Mitarbeiter/ -in für die Reklamationsabwicklung Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Mitarbeiter/ -in für die ReklamationsabwicklungMercedes-Benz Türk A.Ş.
Abgeschlossenes technisches Studium Team- und Kommunikationsfähigkeit, analytische und konzeptionelle Fähigkeiten Sehr gute Deutschkenntnisse und Englischkenntnisse von Vorteil EDV-Kenntnisse (MS-Office)
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Customer Services Bus- Key Account Management İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Customer Services Bus- Key Account ManagementMercedes-Benz Türk A.Ş.
•Min. Bachelor degree in engineering or business administration, NMB is an asset•Min. 3-4 years experience in a similar position, preferably in automotive after sales area•Good command of English or German•Excellent communication and coordination skills•Tolerance to work under stress•High level of empathy and convincing ability•Ability of taking responsibility and working independently•Non travel handicap and valid driving license
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Chemiker/ -in für Chemielabor Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Chemiker/ -in für ChemielaborMercedes-Benz Türk A.Ş.
Abgeschlossenes Studium der Fachrichtung Chemie Verhandlungssicheres Deutsch in Wort und Schrift, Englischkenntnisse von Vorteil Mehrjährige Berufserfahrung Labortätigkeit, Chemie, Kunststofftechnik, QM-Aufgaben Kenntnisse über Fortgeschrittene EDV – Anwenderkenntnisse (MS-Office) Kenntnisse über Problemlösungsmethoden von Vorteil Sehr gute Kommunikationsfähigkeiten, Überzeugungsstärke, ausgeprägtes analytisches Denkvermögen Abgeschlossener Militärdienst (bei männlichen Bewerbern) 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Planungsingenieur/in Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Planungsingenieur/inMercedes-Benz Türk A.Ş.
•Abgeschlossenes Studium mit der Fachrichtung Maschinenbau oder Wirtschaftsingenieurwesen•Technische Kenntnisse über Anlagen-Planung und Werk-Infrastruktur sind von Vorteil•Verhandlungssichere Deutschkenntnisse, Englischkenntnisse sind von Vorteil•Gute EDV- Kenntnisse (MS-Office, AutoCAD, MS-Project etc.)•Gutes Kommunikationsvermögen•Abgeschlossener Militärdienst bei männlichen Bewerbern
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Engineer for Measurement Technics Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Engineer for Measurement TechnicsMercedes-Benz Türk A.Ş.
- Bachelor or master degree in mechanical, automotive, mechatronic or electronic engineering-  Experience in field bus systems and diagnostic- Fluent in spoken and written English; Additional German knowledge is beneficial- Strong communication skills in an international working environment- Self-motivated and project oriented way of working
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Test Engineer Portable Emission Measurement System Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Test Engineer Portable Emission Measurement SystemMercedes-Benz Türk A.Ş.
- Bachelor or master degree in mechanical, mechatronic or automatic control engineering- Field of study or experience in automotive, after-treatment systems or emission measurements- Fluent in spoken and written English; Additional German knowledge is beneficial- Strong communication skills in an international working environment.- Self-motivated and project oriented way of working
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Engineer for Software Release Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Engineer for Software ReleaseMercedes-Benz Türk A.Ş.
- Bachelor or master degrees in mechanical, automotive, mechatronic or electronic engineering- Experience in electronic control unit development or testing- Knowledge of BUS communication systems and development tools- Fluent in spoken and written English; Additional German knowledge is beneficial- Strong communication skills in an international working environment- Self-motivated and project oriented way of working
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Produktionsprozessplaner/ -in für Unterbau Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Produktionsprozessplaner/ -in für UnterbauMercedes-Benz Türk A.Ş.
Erfolgreich abgeschlossenes Studium in der Fachrichtung Maschinenbau, Wirtschaftsingenieurwesen,   Fahrzeugtechnik oder eines vergleichbaren Studiengangs Erfahrungen im Bereich Produktions-/Prozessplanung von Vorteil Kenntnisse im Bereich Montage-, Prozessoptimierung, Layouterstellung und Materialflüsse Technische Kenntnisse über Fahrzeugtechnik sind von Vorteil Gute Deutschkenntnisse und Englischkenntnisse Gute EDV- Kenntnisse (MS-Office, CAD/CAM Programme, etc.) Überzeugendes Auftreten sowie teamorientierte und selbstständige Arbeitsweise Hohes Maß an Eigeninitiative und Durchsetzungsvermögen 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Yan Sanayi Mühendisi Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Yan Sanayi MühendisiMercedes-Benz Türk A.Ş.
İngenieure aus den Fachrichtungen Maschinenbau- und Wirtschaftsingenieurwesen Erfahrungen in den Bereichen Kraftfahrzeugtechnik und Werkzeugbau Kenntnisse über Qualitätsmanagement und Logistikprozesse sowie über technische Zeichnungen und Fertigungstechnik Sehr gute Deutsch und/oder Englisch Kenntnisse Sicherer Umgang mit MS-Office Abgeschlossener Millitärdienst für männliche Bewerber Verantwortliches Handeln, Organisationsfähigkeit, Kommunikationskompetenz
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Business Management Consultant İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Business Management ConsultantMercedes-Benz Türk A.Ş.
•Bachelor degree in Business Administration, Economics or related fields•Minimum 2 years experience of audit is an asset•Strong knowledge of Local Accounting Standards,•Strong financial background and controlling ability,•Experience in ERP applications/ implementations is an asset. •Perfect command of English (written and verbal)•Advanced in Ms Office applications•Both analytical and global approach, capacity to analyze and question results, business orientation•Strong interpersonal skills•Excellent communication skills
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Mekaniker İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
MekanikerMercedes-Benz Türk A.Ş.
Ø Endüstri Meslek Lisesi ve tercihen Meslek Yüksek Okulu Otomotiv, Motor  bölümlerinden mezun,Ø Otomotiv sektöründe en az 3 yıl deneyim,Ø Tercihen otobüs ve kamyon ürünlerini tanıyan,Ø Tercihen E sınıfı ehliyet sahibi,Ø Takım çalışmasına yatkınØ Askerliğini yapmış.Ø Yurtiçi/Yurtdışı seyahat engeli olmayan 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Genel Başvuru Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Genel BaşvuruMercedes-Benz Türk A.Ş.
Şirketimizde istihdam gerçekleştirilecek pozisyonun iş tanımı doğrultusunda adaylarımızda bulunması gereken nitelikleri belirlemekteyiz. Bu sayede doğru işe doğru insan felsefesi ile bağdaşan bir süreç yürüterek uzun vadeli hem aday hem de şirket için verimli ve etkin bir kazan-kazan ilişkisi oluşmasını sağlamayı amaçlamaktayız."Genel Başvuru" ilanımız ise ileride oluşabilecek açık pozisyonlarda değerlendirilmek üzere aday havuzu oluşturmaya yöneliktir. Bu sebeple bu ilana yapacağınız başvurular için çalışmak istediğiniz alanı/bölümü belirten bir önyazı eklemeniz gerekmektedir. Genel Başvuru ilanımıza yapılacak başvurularda aranan niteliklere örnek vermek gerekir ise; başarılı bir 4 yıllık üniversite öğrenim geçmişi, iyi düzeyde bir veya iki yabancı dil bilgisi (Almanca-İngilizce), gelişmiş sosyal yetkinlikler aradığımız önemli ortak kriterlerdir.Tüm adaylarımızda aradığımız bir diğer koşul ise şirketimize ve çalışmak istenilen fonksiyona ilgi ve motivasyonunun yüksek olmasıdır. Adayların şirketimizin global kimliği hakkında farkındalık sahibi olması ve dürüstlük,tutku,saygı ve disiplin olarak tanımladığımız ana değerlerimiz ile oluşan yüksek performans kültürümüze uygun davranış ve tutuma sahip olması en öncelikli beklentimizdir.Başvurunuz ile göstereceğiniz ilgi ve güvene teşekkür ederiz. Tüm başvurular, başvuruların gizliliği ilkesi çerçevesinde değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Qualitätsingenieur – Aktionierungsmanagement Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Qualitätsingenieur – AktionierungsmanagementMercedes-Benz Türk A.Ş.
• Abgeschlossenes Studium der Fachrichtungen Maschinenbau oder Wirtschaftingenieurswesen• Sehr gute Deutschkenntnisse, Englischkenntnisse von Vorteil• Kenntnisse über die Produktionsprozessabläufe und Produkteigenschaften von Vorteil• gute MS Excel- und Powerpoint-Kenntnisse• Sehr gute Kommunikations- und Überzeugungsfähigkeiten• Gute Organisations- und Teamfähigkeit
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Genel Başvuru / Mavi Yaka Çalışan Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Genel Başvuru / Mavi Yaka ÇalışanMercedes-Benz Türk A.Ş.
Meslek Yüksek Okulu, Endüstri Meslek Lisesi ve Teknik Liselerin Otomotiv sanayine uygun bölümlerinden mezun (Otomotiv, E/E, Metal, Lojistik, vb.), Oto boya/kaporta mesleğinde Ustalık/Kalfalık belgesi olan, Tercihen konusunda ve/veya alanında Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Mesleki Yeterlilik Belgesi olan, Birimlerimizde vardiyalı çalışabilecek, Ekip çalışmasına ve dayanışmasına yatkın, 
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı