Mercedes-Benz Türk A.Ş. 

Şirket Bilgileri

http://www.mercedes-benz-finansalhizmetler.com/ 

Mercedes-Benz Türk A.Ş.

1967 yılında Daimler-Benz AG’nin % 36 ortaklığı ile Otomarsan ünvanıyla İstanbul'da kurulan Mercedes-Benz Türk, 0 302 tipi otobüslerin üretimine, 1968 yılında başlamış ve üretime başladıktan sadece 2 yıl sonra, 1970’te ihracata başlayan şirket, 1984 yılında Mercedes-Benz Türkiye Genel Mümessili olmuştur.

1986 yılında ise Türkiye'nin büyüme potansiyeline paralel olarak Orta Anadolu ili Aksaray’da kamyon fabrikası üretime geçmiştir.

Kasım 1990'da şirketin ticari ünvanı Mercedes-Benz Türk A.Ş. olarak değişmiştir.

580 Milyon Euro’yu aşan yatırım hacmi, 4.500 personeli ve ülke çapındaki bayi ve satış sonrası hizmetler ağında istihdam sağladığı  2.500 kişi ile Mercedes-Benz Türk A.Ş. bugün Türkiye’nin en büyük yabancı sermaye yatırımlarından biridir. Daimler AG’nin Mercedes-Benz Türk sermayesindeki payı % 67’dir.

Günümüzde İstanbul’da Hoşdere Fabrikası’nda şehirlerarası ve belediye tipi otobüsler, Aksaray Fabrikası’nda ise hafif, orta ağır ve ağır sınıf kamyonlar ve çekiciler üreten Mercedes-Benz Türk’ün bu tesisleri Daimler AG’nin geliştirme ve üretim ağının önemli parçalarını oluşturmaktadır. Şirket, sadece Türkiye’de üretilen modelleri de kapsayan ürünlerinin yurtiçi satışlarını ve ihracatını da yapmaktadır. Ayrıca Mercedes-Benz marka hafif ticari araç ve Daimler AG çatısı altındaki  tüm otomobil markalarının ithalatını ve satışını yapan Mercedes-Benz Türk, 2007 yılında toplam 31.700 adet araç satışı gerçekleştirmiştir.

En güncel teknolojilerle donatılan, yüksek kaliteli ürünleri sayesinde Mercedes-Benz Türk, Türkiye şehirlerarası otobüs pazarında % 64’lük, 6 ton üzeri kamyon pazarında ise % 30.1’lik pazar payıyla lider konumundadır.

Şirket, Türkiye’nin otobüs ve kamyon ihracatında da öncü konumundadır (2007 yılında 2.415 adet otobüs ve 6.263 adet kamyon ihraç edilmiştir). Batı Avrupa ülkelerinin Mercedes-Benz Türk’ün en önemli ihracat pazarlarını oluşturması ayrıca dikkat çekmektedir.

Hoşdere Otobüs Fabrikası

1995 yılında hizmete giren ve 2005 yılında ikinci yatırım aşaması tamamlanan Mercedes-Benz Türk Hoşdere Otobüs Fabrikası halen dünyanın en modern otobüs fabrikalarından biridir.

Araç kalitesi açısından büyük önem taşıyan ve paslanmaya karşı üstün koruma sağlayan katoforez tesisi (KTL) Türkiye’de otobüs üretiminde bir ilk olma özelliğini taşımaktadır. Hoşdere Fabrikası’nda fabrikanın enerji ihtiyacını karşılayan bir kojenerasyon merkezi ve otobüs geliştirme merkezi de bulunmaktadır.

Klasik bant üretiminin yerine akan bant ve sabit çalışma istasyonları (box) kombinasyonunun uygulandığı bu fabrikada, aynı anda farklı modellerin üretilmesinde sağlanan esnekliğin yanı sıra üretimde bekleme zamanları asgariye indirilebilmekte ve böylece üretim daha ekonomik hale getirilmektedir.

 

Mercedes-Benz Türk, dünyada ilk kez otobüs üretiminde hava yastığı teknolojisini Hoşdere Fabrikası’nda uygulamıştır. Ergonomik açıdan çalışma şartlarını çok olumlu etkileyen hava yastıklarından karoserilerin montaj istasyonları arasında nakillerinin yanı sıra çeşitli montaj işlerinde de yararlanılmaktadır. Hoşdere Otobüs Fabrikası, gerek seçilen teknoloji ve sistemler açısından, gerekse alınan özel önlemler ve arıtma tesisleri ile çevre koruma açısından da örnek bir tesistir. Mercedes-Benz Türk bugün otobüs üretiminde yaklaşık 2.400 personel istihdam etmektedir.

Şehirlerarası otobüsler Travego, Intouro ve yeni Tourismo ile şehiriçi otobüs yeni Conecto Hoşdere Fabrikası’nda üretilmektedir.

Tüm uluslararası kalite standartlarına uygun olan bu otobüslerin % 65’i  başta Batı Avrupa ülkeleri olmak üzere 73 ülkeye ihraç edilmektedir.

Yıllık üretim kapasitesi 4000 otobüs olan Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda toplam €150 milyon tutarında yatırım yapılmıştır. Fabrika, 360.000 m²'lik bir arazi üzerinde 127.000 m² kapalı alana sahiptir.

Aksaray Kamyon Fabrikası

Mercedes-Benz Türk’ün Aksaray ilindeki kamyon fabrikası 1986 yılında üretime başladı. Aradan geçen sürede bu fabrikada üretilen 100.000 adedi aşkın çeşitli tonajlarda kamyon öncelikle iç pazarda satılmıştır.

Günümüzde yaklaşık 1.350 çalışanı olan Aksaray Kamyon Fabrikası’nda

         hafif sınıf kamyonlar  ATEGO 1215 C  ve  ATEGO 1517 C,

         ağır sınıf nakliye araçları  AXOR 3228 C, AXOR 3240 C, AXOR 2523 C, AXOR 2528 C, AXOR 2628CL, AXOR 2640 CL çekiciler AXOR 1835 LS ve AXOR 1840 LS

         inşaat araçları AXOR 3028 B/K, AXOR 2528 K/KL, AXOR 1823 K, AXOR 1828 K, AXOR 3440 K, AXOR 4140 B

         Unimog 4000 tipi araçlar üretilmektedir.

Bugün yıllık üretim kapasitesi 12.500 araç olan Aksaray Kamyon Fabrikası 558.117 m2‘lik bir arazi üzerinde 80.000 m2 kapalı alanına sahip, katoforez astar boya havuzu, kaynak robotları gibi en üst düzeyde ürün kalitesini güvence altına alan birimleri de kapsayan bir üretim tesisidir.

Almanya’daki kamyon fabrikası ile aynı kalitede araç üreten Mercedes-Benz Türk Aksaray Fabrikası, 2001 yılında Orta ve Doğu Avrupa Ülkelerine  ihracatı başlatmıştır. Daha sonra Batı Avrupa pazarlarına da kamyon satışına başlanmasıyla Aksaray Fabrikası’ndan yapılan ihracat ivme kazanmış ve bugün 58 ülkeye yapılan kamyon ihracatı toplam 15.300 adede yükselmiştir.

Diğer taraftan ürünlerin ve ürün kalitesinin eşitlenmesiyle Mercedes-Benz Türk’ün  yan sanayicileri Almanya’daki kamyon fabrikalarına da parça verme olanağına kavuşmuşlardır.Mercedes-Benz Türk A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 59
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Konstrukteur für KSW-Stoff İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Konstrukteur für KSW-StoffMercedes-Benz Türk A.Ş.
Zeitgerechte, fehlerfreie, vollständige und effiziente Dokumentarische-Freigabe der Stoff-Kundensonderwünschen(KSW) im SAP auf Basis Stoffprozess für alle Bus-Standorten. (Istanbul, Mannheim, Ulm)Prüfung und fachliche Bewertung der Stoff-Freigabedokumente anhand Prüfvorschriften (EvoNormen, Brandvorschriften)Beantragung und Einpflegen der Q-Sachnummer in die Stoff-Datenbank (ZSSL). Pflegen und Tracking der Stoff-Datenbank (ZSSL). Enge Abstimmung und Zusammenarbeit in Serie/Kollektion Stoffthemen mit Kompentenz Center Stoff in Deutschland.Ggf. Teilnahme an den Lieferantenbesuchen.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Kamyon Kamu Satış Müşteri Saha Danışmanı İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Kamyon Kamu Satış Müşteri Saha DanışmanıMercedes-Benz Türk A.Ş.
•Üniversitelerin Mühendislik, İşletme, İktisat, Sosyal Bilimler veyabölümlerinden mezun•Seyahat  engeli  bulunmayan•Müşteri odaklı, pazarlama nosyonuna sahip veya geliştirmeyeaçık•Otomotiv tekniğine hakim•İletişim becerileri yüksek, takım çalışmasına yatkın, yeniliklereaçık•Otomotiv sektöründe, tercihen kamu satışta deneyimli•İngilizce veya Almanca bilgisine sahip•İyi derecede MS Office programlarını kullanım bilgisinesahip
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Teamassistenz für Einkauf İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Teamassistenz für EinkaufMercedes-Benz Türk A.Ş.
Abgeschlossene kaufmännische Ausbildung, Studium oder ähnliches Berufserfahrung für administrative Aufgaben wie beschrieben, Back-Office Kenntnisse, Sekretariatsbereich oder als AssistenzSehr gute MS-Office-Kenntnisse (insb. Excel, PowerPoint, Word, Outlook) SAP-Anwenderkenntnisse wären von VorteilEigeninitiative, Teamfähigkeit, Belastbarkeit und Verantwortungsbewusstsein, hohes QualitätsbewusstseinFlexibilität sowie eine disziplinierte Arbeitsweise Sichere Kommunikation in Deutsch (Wort & Schrift), zusaetzliche Englischkenntnisse wären von VorteilKundenorientiertes Verhalten Aufgeschlossenes und freundliches Auftreten
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
HR-IS Information Systems İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
HR-IS Information SystemsMercedes-Benz Türk A.Ş.
Graduate degree in Industrial engineering / MIS / Computer engineering or other relevant fieldsProficiency in written and spoken English 3-5 year HR experience in relevant area (HR reporting and HR IT Project management experience is a plus)Analytical thinking, Advanced Excel Knowledge, Advanced Presentation Skills, Process Focused
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Employee for Accounting (Fixed-Term until 03.2018) İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Employee for Accounting (Fixed-Term until 03.2018)Mercedes-Benz Türk A.Ş.
•Graduate or Postgraduate degree in in related fields Business Administration / Industrial Engineering/Economics/Business Engineering•Should have an experience of Turkish accounting principles (local GAAP), and IFRS•Advanced knowledge in Microsoft Word , Excel and PowerPoint.•Excellent command of English and/or German both in speaking and writing•Knowledge in SAP/R3 ( FI, CO, PP, ML, MM, SD)•Minimum 2 years experience in General Accounting, Tax or Cost Accounting•CPA certificate is an asset•Ability to respond to changing priorities, multiple tasks and demands within short timeframes•Ability in effective teamwork & integration•Purpose oriented action taking & analytical thinking•Strong interpersonal and communication skills•Completed military obligation for male candidates
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Customs Compliance Control Responsibles İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Customs Compliance Control ResponsiblesMercedes-Benz Türk A.Ş.
University degree (Foreign Trade, Business Administration or Engineering) 3-5 years experience in foreign trade operations, specialist in his/her area, eager to deepen his/her knowledge in a very complex environmentKnowledge of and personal interest in customs & foreign trade legislation, Customs Brokerage license is a plusExperience and expertise in assigning HS Codes Fond of researching legislative topics, structured and analytic thinking Hard working, team worker, very good communication, coordination and presentation skillsAble to closely follow up topics against deadlines and able to take initiative in order to achieve the expected results.Fluent in English, German is a plus Excellent MS Excel and PowerPoint skills
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Konstrukteur für LKW–Tank-und Abgassysteme İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Konstrukteur für LKW–Tank-und AbgassystemeMercedes-Benz Türk A.Ş.
Kenntnisse bzw. Erfahrung im Hinblick auf Konstruktion von Blechteile, Verbindungstechnik, Abgasrohre und Auspuffboxen, Kenntnisse über Form-Werkzeuge für Blechteile und Stahl-RohreAbschluss in Fachrichtung Maschinenbau (Ing./Dipl-Ing.) Vertiefung in Fahrzeugtechnik / Konstruktion von VorteilVerhandlungssichere Deutschkenntnisse in Wort und Schrift (Englisch von Vorteil).Kenntnisse im Umgang mit EDV-und CAD-Systemen (CATIAV5, Siemens NX, Smaragd, EDS/BCS usw.)Team-, Kooperations-und Integrationsfähigkeit, zielorientiertes Handeln und analytisches DenkvermögenAbgeschlossener oder min. 2 Jahre verschobener Militärdienst für männliche Bewerber.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Entwicklung Bus – Entwicklungsingenieur Diagnose İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Entwicklung Bus – Entwicklungsingenieur DiagnoseMercedes-Benz Türk A.Ş.
Abgeschlossenes Studium der Elektrotechnik, Mechatronik oder Informatik Mehrjährige Berufserfahrung im Automotivbereich und vernetzten elektronischen SteuergerätenSehr gute Kenntnisse der Fahrzeug-Elektronik/-Mechatronik Gute Kenntnisse der Diagnosemethoden, Prozesse und Tools Sehr gute Kenntnisse der Programmiertechniken und Sprachen (z.B. C/C++,Matlab&Simulink)Gute Deutsch- und Englischkenntnisse in Wort und Schrift Kommunikationsfähigkeit und Kundenorientierung Teamfähigkeit und hohe Einsatzbereitschaft Reisebereitschaft
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Customer Services Bus KA Tech. Coord. Engineer İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Customer Services Bus KA Tech. Coord. EngineerMercedes-Benz Türk A.Ş.
•Min. Bachelor degree inMechanical Engineering , Electrical Engineering, Mechatronics or related fields•Experience of 3+ years in a similar position preferably in automotive sector aftersales area•Excellent communication and coordination skills •Excellent command of MS Office programs (MS Access & VBA knowledge is a plus)•Good command of English or German •Strong analytical skills and problem solving abilities •No military obligation for male candidates •Available driving license
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
SAP Solution Manager Senior Consultants İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
SAP Solution Manager Senior ConsultantsMercedes-Benz Türk A.Ş.
Application Consultant for SAP implementation and support in SAP SolMan module,Coordination with the development team for the realization of functional design,Ensure high quality documentation of the solutions, Monitoring processes: SolMan processes, Monitoring of existing SAP SolMan solutions and adapt to new business requirements,Accompaniment of internation SAP Roll-Outs and support in implementation projects,Optimizing the SolMan processes and error analysis and correction, Analysis and design of efficient SolMan processes and their technical implementation in SAP SolMan via Customizing.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Development Engineer - Connectivity & Data Mngmnt İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Finansman Türk A.Ş.
Development Engineer - Connectivity & Data MngmntMercedes-Benz Finansman Türk A.Ş.
University or similar degree in Engineering, Informatics or applied sciences as Physics, Mathematics with strong IT-Knowledge,Knowledge of C++, knowledge of Grade-X Software is a plus, Basic knowledge of CAN-Bussystem and Diagnostic services, Experience with M2M solutions is an advantage, Fluent in written & spoken German and/or English, Strong analytical skills and intercultural competency, Available for business trips.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
SAP Basis Consultant İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
SAP Basis ConsultantMercedes-Benz Türk A.Ş.
Planing and coordination, administration and monitoring of technical infrastructure of the SAP Basis SystemsPlaning and coordination of new SAP systems’ installation, which is the holistic maintanance of SAP landscapeSingle point of contact for a certain SAP-System Planning and leading of Release-planning/-implementation and Patchmanagement, as well as import of support packages and upgradesAnalysis of the existing Basis systems as well as elaboration and implementation of optimization potentialsPresentation of safety concepts and their elaborationMonitoring of SAP systems
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
SAP MM Consultants İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
SAP MM ConsultantsMercedes-Benz Türk A.Ş.
Daimler AG baut in der Tuerkei ein IT-Kompetenzzentrum auf.  SAP & Rollout Shared Service (SR ShS) hat zwei Ziele. Zum einen wird der Service fuer die SAP-Landschaft im Konzern konsolidiert, zum anderen werden die Prozesse fuer alle Arten von IT-Rollouts standardisiert.Innerhalb von Mercedes Benz Tuerkiye A.Ş. werden zukuenftig die weltweiten Aktivitaeten im Rahmen von  SAP Anwendungsentwicklung und Betrieb (Service Delivery, Service Operations und SAP Rollout) vor Ort gebuendelt.Fuer diese Herausforderung suchen wir Kollegen/innen, die uns als Senior Consultants im SAP MM Modul unterstuetzen. Tiefes Verstaendnis von IT-Prozessen und Werkzeugen, mit der Faehigkeiten Richtlinien und Prozeduren des Unternehmens einsetzen zu koennen,Verstaendniss der Kundenbeduerfnisse und Implementierung von Loesungen. Koordinierung komplexer Aenderungen mit dem Ziel aktiv die besten Ergebnisse zu erhalten, unabhaengig von Hindernissen, Rueckschlaegen oder Unsicherheiten,SAP Erfahrung als Seniorberater im Modul MM, Fundierte Kenntnisse in  MM, Idealerweise Erfahrung in der Anwendungsentwicklung mit ABAP, Flexibilitaet bzgl. internationaler Einsaetze im Rahmen der Linienaufgabe, Hohes Engagement, Teamfaehigkeit und Belastbarkeit, Kundenorientierung und Kommunikationsfaehigkeit, Interkulturelle Kompetenz, Bereitschaft neue Themenfelder kennenzulernen und in der taeglichen Arbeit anzuwenden,Analytische Denkweise, Ausbildung: Abgeschlossenes Hochschulstudium der Informatik oder ein vergleichbares Studium,Sprachen: Deutsch und/oder English.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Business Consultant İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Business ConsultantMercedes-Benz Türk A.Ş.
Daimler AG baut in der Türkei ein IT-Kompetenzzentrum auf.  SAP & Rollout Shared Service (SR ShS) hat zwei Ziele. Zum einen wird der Service für die SAP-Landschaft im Konzern konsolidiert, zum anderen werden die Prozesse für alle Arten von IT-Rollouts standardisiert.Innerhalb von Mercedes Benz Türkiye A.Ş. werden zukünftig die weltweiten Aktivitäten im Rahmen von  SAP Anwendungsentwicklung und Betrieb (Service Delivery, Service Operations, Test Management und SAP Rollout) vor Ort gebündelt.Für diese Herausforderung suchen wir KollegInnen die uns als Business Consultants unterstützen.• Planung, Design und Dokumentation der Geschaeftsprozesse für IT Applikationen• Entwicklung automatisierter Tests für Testfälle und Integration der Automatisierung in die Test Suites• Erkennen von Unterschieden zwischen bestehender Standards und Anwender Applikationen und Erarbeiten von Anpassungen, um den Standards zu entsprechen• Vorbereitung und Umsetzung von Projektplaenen• Beziehungen mit anderen Parteien aus dem Projekt gut managen• Proaktiv Probleme erkennen und lösen• Vorschlagen & Umsetzen von Verbesserungen im Projektprozess, Überwachen von Projektergebnissen• Projekt Reporting
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Java Developer İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Java DeveloperMercedes-Benz Türk A.Ş.
Development of «Incident-and Problemmanagement Tool» for EDM Software for allocations worldwide,Application support (incl. bugfixing), release management and maintanance, Operation of application and web server, Consultation in process and methods to optimize the processes in development and production.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
SAP Co Danışmanı İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
SAP Co DanışmanıMercedes-Benz Türk A.Ş.
In 2013 Daimler AG built up an SAPIT-Competence Center inTurkey toprovide consultancyservices forSAP application development and operationin EuropeRegion. Weare looking for new colleagues for our team, who will support us as Senior Consultants in SAP module CO  withfollowing tasks: Application Consultancyfor SAP implementation and support in SAP CO module, Supporting existing SAP FI/COsolutions and adapt to new businessrequirements: Analysis and design of efficient financial processes and their technical implementationvia Customizing.Consultancy rolein international SAP Roll-Outs and support in implementation projects,Coordination with the development team for the realization of functional design,Ensure high quality documentation of the solutions, Optimizing the FI/CO processes and error analysis and correction,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Entw.Ing. Elektrik/Elektronik-Systemverantwortung İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Entw.Ing. Elektrik/Elektronik-SystemverantwortungMercedes-Benz Türk A.Ş.
Sie haben...ein abgeschlossenes Studium der Elektrotechnik, Mechatronik oder Informatik, mehrjährige Berufserfahrung im Automotivbereich und vernetzten elektronischen Systeme,ausgeprägte Erfahrung in der Erstellung von Software, Kenntnisse der Fahrzeug-Elektronik/-Mechatronik und der etablieren Prozesse, Methoden und Tools,gute Deutsch- und Englischkenntnisse in Wort und Schrift, gute Kommunikationsfähigkeiten und sind kundenorientiert. Sie arbeiten gerne in einem internationalen Team und reisen zu anderen Standorten im Entwicklungsverbund.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Development Eng. Electric/Electronic-Connectivity İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Development Eng. Electric/Electronic-ConnectivityMercedes-Benz Türk A.Ş.
You have …a  B.Sc. or M.Sc. degree in Information Technology or Electrical Engineering,experience of several years in the automotive industry and inter-connected electronic systems,a distinctive experience in software development, knowledge about vehicle electronics/-mechatronics and processes, methods and tools,a good knowledge of English and/or German, both written and spoken, good communication skills and are customer orientatied. You like to work in an international team and to travel to other global locations in the development network.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
SAP FI Consultant İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
SAP FI ConsultantMercedes-Benz Türk A.Ş.
Min. 5 years of experience in requested SAP Module Excellent communication and coordinationskills, Fluent in English & German, Strong analytical and communication skills with a result-oriented profile, No restriction to travelabroad, Good command of MS Office programs (excel, power points etc.). University Degree
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Data Mgmt and Consolidation Spc & SAP BPC Key User İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Data Mgmt and Consolidation Spc & SAP BPC Key UserMercedes-Benz Türk A.Ş.
Graduate degree in Business Administration, Mathematics, MIS or Engineering Min. 2 years work experience, preferably in the finance area Strong analytical & communication skills, ability to meet deadlines, effective team work & result oriented, open to learnExcellent command of MS-Office Applications Experience in SAP-BPC is required Excellent command of both written and spoken English
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
IT - Market Management Mercedes me connect İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
IT - Market Management Mercedes me connectMercedes-Benz Türk A.Ş.
Abgeschlossenes Studium mit Schwerpunkt Betriebswirtschaft, Wirtschaftswissenschaft, Int. Management oder vergleichbare Ausbildung,Verhandlungssicher Deutsch und Englisch, MS-Office-Kenntnisse (PowerPoint, Excel, Word, Project, Access), Berufserfahrung in einem internationalen Großkonzern im Bereich Aftersales (Service), operative Erfahrung (z.B. Prozesse, Systeme) im Automotive Sektor,Idealerweise mehrjährige Projektleiter-Erfahrung, Erfahrung in Changemanagement Prozessen, Kompetenz in Themen-Kommunikation, Gremienarbeit und internationalen ProjektenReisebereitschaft Hohe analytische/konzeptionelle/prozessuale / interkulturelle Kompetenz Endkunden- und Retail-orientiertes Denken und Handeln Ausgeprägte Ziel- und Ergebnisorientierung Ausgeprägte Teamfähigkeit Ausgeprägte Kommunikationsfähigkeit Hohe Belastbarkeit bei zeitkritischen Aufgaben
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
SAP BO & DB Administrator ( SAP BASIS ) İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
SAP BO & DB Administrator ( SAP BASIS )Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Solid experience in a SAP Basis role covering support, maintenance and upgrade3-5 years experience with SAP Business Warehouse administration, SAP BO administration and MS SQL Server administrationBachelor’s degree in computer science, management information systems, and/or engineeringExperience on Windows Server, Suse Linux and  Databases(Oracle, MS SQL) Knowledge on SAP HANA, Good command of English (German knowledge is an asset), No military obligation for male candidates, Strong communication skills,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Informationstechnologie – Services/Patenrolle İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Informationstechnologie – Services/PatenrolleMercedes-Benz Türk A.Ş.
Naturwissenschaftlich-technisches Hochschulstudium oder Ausbildung zum FachinformatikerErfahrung in der Systemadministration Architektur KnowHow: Analyse von Architekturen und Bewertung von ArchitekturalternativenKenntnisse von virtuellen Infrastrukturen (VMware ESX, .. ) sowie anderer Architekturen (Rapsberry Pi-Architektur, ..)Kenntnisse im Applikationsbetrieb und Datenbank-BetriebVerständnis über Prozesse, IT-Produkte sowie Methoden (durch Ausbildung oder Erfahrung)Schnelle Auffassungsgabe, ausgeprägte analytische und konzeptionelle Fähigkeiten; eine sehr selbstständige, verantwortungsbewusste und lösungsorientierte Arbeitsweise; hohe Einsatzbereitschaft,Kooperativer, souveräner Umgang mit Business Partnern im internationalen Umfeld, sowie eine ausgeprägte Teamfähigkeit,Sprachkenntnisse: Sichere Deutsch- und Englischkenntnisse in Wort und Schrift,Bereitschaft innerhalb und außerhalb der EU für die Aufgabenerfüllung zu reisen.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Business Consultant- Mercedes me connect İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Business Consultant- Mercedes me connectMercedes-Benz Türk A.Ş.
Abgeschlossenes Studium mit Schwerpunkt Betriebswirtschaft, Wirtschaftswissenschaft, Int. Management oder vergleichbare AusbildungVerhandlungssicher Deutsch und Englisch MS-Office-Kenntnisse (PowerPoint, Excel, Word, Project, Access) Idealerweise mehrjährige Projektleiter-Erfahrung Erfahrung in Changemanagement Prozessen, Kompetenz in Themen-Kommunikation, Gremienarbeit und internationalen Projekten.Ausgeprägte Kenntnisse der internen Strukturen inkl. Vertriebsstufen der Daimler AGProjektmanagement-Reporting nach Houston Reisebereitschaft
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Senior Consultants for SAP PI İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Senior Consultants for SAP PIMercedes-Benz Türk A.Ş.
•Application Consultant for SAP implementation and support in SAP PI module,•Coordination with the development team for the realization of functional design,•Ensure high quality documentation of the solutions,•Monitoring processes: PI processes,•Monitoring of existing SAP PI solutions and adapt to new business requirements,•Accompaniment of internation SAP Roll-Outs and support in implementation projects,•Optimizing the PI processes and error analysis and correction,•Analysis and design of efficient PI processes and their technical implementation in SAP PI via Customizing.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Parça ve Karoser Üretimi İşletme Mühendisi İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Parça ve Karoser Üretimi İşletme MühendisiMercedes-Benz Türk A.Ş.
•Makine, Endüstri veya Metalurji ve Malzeme Mühendisliği dallarında eğitim almış,•Tercihen Üretim, Üretim Teknojileri, İş Hazırlama ve Kalite departmanlarında iş tecrübesine sahip,•İyi seviyede Almanca ve İngilizce bilgisine sahip,•Liderlik vasıflarına sahip, sunum becerileri ve insan ilişkilerinde başarılı,•İleri seviyede MS Office bilgisine sahip,•Analitik, detaylara hakim, sorumluluk ve inisiyatif alabilen,•Dinamik ve disiplinler arası proje ekiplerinde aktif çalışabilen adaylar aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
İmalat Mühendisi Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
İmalat MühendisiMercedes-Benz Türk A.Ş.
Endüstri, Makine ve Metalurji mühendislik bölümleri mezunu Metal işleme ve üretim prosesleri hakkında bilgi ve tecrübe sahibi İyi derecede İngilizce ve/veya Almanca yabacı dil bilgisine sahip İletişime açık, takım çalışmasına yatkın, analitik düşünebilen, problem çözme ve hata önleme metotlarını uygulayabilen, ikna kabiliyeti yüksekSeyahat engeli olmayan
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
IT Business Analyst - Autoline DMS İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
IT Business Analyst - Autoline DMSMercedes-Benz Türk A.Ş.
Experience in aftersales processes on retail level preferably in automotive industry,Knowledge in Autoline DMS, Fluent in English, Bachelor's degree in computer science or similar disciplines, No restriction to travel abroad, Capable to work with international teams, Strong knowledge in IT projectmanagement, Strong analytical and communication skills.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Senior Consultants for SAP SD İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Senior Consultants for SAP SDMercedes-Benz Türk A.Ş.
Min. 5 years of experience in requested SAP Module, Experience in other modules like MM/FI and knowledge of ABAP – Programming are preferred,Excellent communication and coordination skills, Strong analytical and communication skills with a result-oriented profile, No restriction to travel abroad, Flexible with respect to international project assignments within the line function,High commitment and ability to work under pressure, team player, Intercultural competence, University degree in computer science or a similar degree, Language: German and/or English.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
SAP CO & BPC Consultant İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
SAP CO & BPC ConsultantMercedes-Benz Türk A.Ş.
Min. 3 years of experience in requested SAP Modules Excellent communication and coordination skills Fluent in English, German skills is an asset Strong analytical skills with a result-oriented profile No restriction to travel abroad University Degree
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Secretary to Senior Manager İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Secretary to Senior ManagerMercedes-Benz Türk A.Ş.
Advanced knowledge in MS Office tools,Excellent written and oralcommunication skills in English (German is anasset), Excellent Calendar Management,good planning & organizingskills, Strong interpersonal & communication skills, Open communication, teamspirit and socialskills.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Entwicklungsingenieur Kabelsatz İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Entwicklungsingenieur KabelsatzMercedes-Benz Türk A.Ş.
Sie haben …ein abgeschlossenes Studium der Elektrik/Elektronik, Elektrotechnik oder Mechatronik,mehrjährige Berufserfahrung im Automotivbereichvorzugsweise bei der LeitungssatzentwicklungguteKenntnisse der Fahrzeug-Elektrik/-Elektronik und der Prozesse, Methoden und Tools wie z.B. PREEVision, Mentor Graphics, E3.Cable oder Ldorado,Kenntnisse des objektorientierten Ansatzes bei der Datenmodellerstellung gute Deutsch- und Englischkenntnisse in Wort und Schrift, gute Kommunikationsfähigkeiten undsind kundenorientiert.            Sie arbeiten gerne in einem internationalen Team und reisen zu anderen Standorten im Entwicklungsverbund.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Konstrukteur Busentwicklung–Innenausstattung İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Konstrukteur Busentwicklung–InnenausstattungMercedes-Benz Türk A.Ş.
QualifikationenKenntnisse bzw. Erfahrung im Hinblick auf Konstruktion von Fahrzeug Innenausstattung.Kenntnisse in Werkzeugtechnik, Kunststofftechnik und Fertigungstechnik sind von Vorteil.Abschluss mit Fachrichtung Maschinenbau, Mechatronik (Ing./Dipl.-Ing.) Vertiefung in Fahrzeugtechnik / Konstruktion von Vorteil.Verhandlungssichere Deutsch- oder Englischkenntnisse in Wort und Schrift. Kenntnisse im Umgang mit EDV- und CAD-Systemen (NX, Catia V5, Unigraphics, usw.)Team-, Kooperations- und Integrationsfähigkeit, Methodenwissen, Durchsetzungsvermögen, zielorientiertes Handeln und analytisches Denkvermögen, keine Reisebehinderung, abgeschlossener Militärdienst für männliche Bewerber ist von VorteilInterkulturelle Kommunikation- und Koordinationsfähigkeiten
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Entwicklungsingenieur Bearbeitung KSW E/E İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Entwicklungsingenieur Bearbeitung KSW E/EMercedes-Benz Türk A.Ş.
AufgabenEntwicklung von Kundensonderwünsche bei Aufbau- und Komfortsystemen in der Elektrik / Elektronik Analyse von Kundensonderwünschen und Beratung von Kunden bei der optimalen Gestaltung von Kundensonderwünschen Ableitung von konstruktiven Umsetzungen der Anforderungen des Kunden (Bauteile, Stromlaufpläne, Software) Regelmäßige Teilnahme an Gesprächen zu Rückfragen der nachfolgenden Prozessbereiche (z.B. Produktion) Unterstützung der Produktion bei Rückfragen und Verfolgung von Auffälligkeiten (vor allem für Parameter- und Software-Issues) Koordination von Rückmeldungen der Produktion zu anderen Fachbereichen (in Deutschland) als zentraler Ansprechpartner am Standort
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Ing. System-/Komponentenverantwortung 24V Bordnetz İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Ing. System-/Komponentenverantwortung 24V BordnetzMercedes-Benz Türk A.Ş.
Sie haben;ein abgeschlossenes Studium der Elektrotechnik, Mechatronik oder Informatik, mehrjährige Berufserfahrung im Automotivbereich und vernetzten elektronischen Steuergeräten,Kenntnisse der Fahrzeug-Elektronik/-Mechatronik und der etablieren Prozesse, Methoden und Tools,gute Deutsch- und Englischkenntnisse in Wort und Schrift, gute Kommunikationsfähigkeiten und sind kundenorientiert. Sie arbeiten gerne in einem internationalen Team und reisen zu anderen Standorten im Entwicklungsverbund.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Entwicklungsingenieur/-in Datenmanagement İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Entwicklungsingenieur/-in DatenmanagementMercedes-Benz Türk A.Ş.
Erfolgreich abgeschlossenes Hochschulstudium oder vergleichbarer Abschluss in Ingenieurwissenschaften, Informatik oder naturwissenschaftlichen Fächern wie Physik/Mathematik mit starkem IT-Bezug,Sehr gute allgemeine IT-Kenntnisse in der Anwendung üblicher DV-Programme, Kenntnisse in allgemeiner Statistik und Datenanalyse-Methoden (Klassifikation, Regression, Prädiktion, Dimensionsreduktion)Erfahrung im Umgang Datenanalyse-Tools, Statistiksoftware und Datenbanken wünschenswert,Verhandlungssicheres Deutsch und sehr gutes Englisch, Hohe analytische und konzeptionelle Fähigkeit, Reisebereitschaft.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Entwicklungsingenieur E/E Connectivity Security İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Entwicklungsingenieur E/E Connectivity SecurityMercedes-Benz Türk A.Ş.
Sie haben …ein abgeschlossenes Studium der Informatik oder Elektrotechnik, mehrjährige Berufserfahrung im Automotivbereich und Security-Anwendungen, ausgeprägte Erfahrung in der Erstellung von Software, sehr gute Kenntnis von Verschlüsselung und Signatur von Software, Flashware, gute Deutsch- und Englischkenntnisse in Wort und Schrift, gute Kommunikationsfähigkeit und sind kundenorientiert. Sie arbeiten gerne in einem internationalen Team und reisen zu anderen Standorten im Entwicklungsverbund.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Homologation Eng. for DZ & UN/EG System Approvals İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Homologation Eng. for DZ & UN/EG System ApprovalsMercedes-Benz Türk A.Ş.
Homologation Engineer for DZ (Dokumentationspflicht Zertifizierungsrelevanz) and UN/EG System ApprovalsTasks: Implementing and coordinating the necessary action measures for the documentation of certification relevance to fulfill the requirements regarding ISO TS 16949The relevance analysis to the corresponding legal Regulations/Norms for vehicle classes N2 and N3Detection of interdependencies among certification relevant circumferences through systematic references (DZ Sketch)Commissioning and coordinating of the implementation on CAD drawings Assignment of DZ sketches in product documentation system according to product spectrumOrganization and conducting of DZ trainings Obtaining of system approvals for Truck Incorporation of legal and technical changes to the corresponding approvals Consulting the development, sales, business and customer service departments on homologation relevant topicsCoordination of homologation theme with technical services and approval authoritiesPlanning of the tests for type approvals and the vehicles required
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
2.El Kamyon Alım-Satım Yönetmeni İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
2.El Kamyon Alım-Satım YönetmeniMercedes-Benz Türk A.Ş.
2. El kamyon  müşterileri ile direkt satış görüşmelerinin/süreçlerinin yönetilmesi/takibiSatış ödemelerinin ve tahsilatın müşteri ile direkt görüşülmesi ve şirket içi ilgili birimler ile koordinasyonun sağlanması Finansman/Sigorta/Garanti/Servis paketi  vb. ürünlerin müşteriye sunulması/satışı ve ilgili sistem girişlerinin yapılması ve takibiMüşteri temas takibi ve sistem girişlerinin yapılması Hedef pazar ve müşteri bölgesi / grubu analizlerinin yapılması, raporlanması 2. El kamyon pazarı fiyatlarının gözlemlenmesi, takibi, analizi ve raporlanmasıÜrün (tüm markalar) özelliklerinin bilinmesi, güncel bilgilerin ve gelişmelerinin takip edilmesi
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Produktionsprozessplaner/-in für Rahmenbau Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Produktionsprozessplaner/-in für RahmenbauMercedes-Benz Türk A.Ş.
Studium/Berufserfahrung:Erfolgreich abgeschlossenes Studium in der Fachrichtung Maschinenbau, Wirtschaftsingenieurwesen, Fahrzeugtechnik, Produktionstechnik oder vergleichbare StudiengängeBerufliche Erfahrung im Bereich Produktions-/Prozessplanung ist von Vorteil Kenntnisse im Bereich Montage, Prozessoptimierung, Layouterstellung und MaterialflüsseTechnische Kenntnisse über Fahrzeugtechnik sind von Vorteil Sprachkenntnisse:Deutsch (gut) oder Englisch (gut) EDV-Kenntnisse:MS Office-Paket CAD/CAM-Programme Persönliche Kompetenzen:Überzeugendes Auftreten sowie teamorientierte und selbstständige ArbeitsweiseHohes Maß an Eigenitiative und Durchsetzungsvermögen
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Özel Araçlar Saha Danışmanı İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Özel Araçlar Saha DanışmanıMercedes-Benz Türk A.Ş.
Üniversitelerin Mühendislik, İşletme, İktisat bölümlerinden mezun Çok iyi derecede İngilizce ve/veya Almanca bilen Otomotiv tekniğine hakim ve ilgi duyan Yoğun seyahat programına engel durumu bulunmayan İletişim becerileri yüksek, takım çalışmasına yatkın, yeniliklere açık Müşteri odaklı, pazarlama nosyonuna sahip veya geliştirmeye açık İyi derecede MS Office programlarını kullanım bilgisine sahip (Bay adaylar için) askerlik hizmetini tamamlamış
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
FleetBoard Sales Representative İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
FleetBoard Sales RepresentativeMercedes-Benz Türk A.Ş.
Technical / commercial university degree Sales experience of technical products Experience in telematics and / or logistics, commercial vehicle sales, logistic softwareIndependent and goal-oriented Strong negotiating skills High consultancy competence Good command of English and German Truck driver's license
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Proje Destek Mühendisi Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Proje Destek MühendisiMercedes-Benz Türk A.Ş.
- Mühendislik Fakültesi mezunu (Makina, Endüstri)- İyi derecede Almanca veya İngilizce bilen- Geliştirme, Dokümantasyon,Satınalma, Maliyet Mühendisliği ve Yan Sanayi Yönetimi süreçleri hakkında bilgi ve tercihen tecrübeli- Proje yönetimi hakkında bilgili ve tecrübeli (Toplantı yönetimi, risk analizi, raporlama, sunum, eskalasyon vs.)- Güçlü iletişim, analitik düşünebilme, karar verebilme ve ikna becerisi
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Tedarik Zinciri Analisti Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Tedarik Zinciri AnalistiMercedes-Benz Türk A.Ş.
- Mühendislik Fakültesi mezunu (Tercihen Bilgisayar, Endüstri, Makine, İşletme Müh.)- Proje yönetimi hakkında bilgili ve tecrübeli (Toplantı yönetimi, risk analizi, raporlama, sunum, eskalasyon vs.)İyi derece Almanca veya İngilizce bilen- Tedarik zinciri, Yan Sanayi Yönetimi süreçleri/sistemleri ve nakliye maliyeti hesaplaması konularında bilgili ve tecrübeli- Microsoft Office aplikasyonlarını ileri seviyede kullanabilen, analitik yetkinliğe sahip- Güçlü iletişim ve ikna becerisi
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Yan Sanayi Geliştirme Mühendisi Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Yan Sanayi Geliştirme MühendisiMercedes-Benz Türk A.Ş.
Ingenieure aus denFachrichtungen Maschinenbau- undWirtschaftsingenieurwesen Erfahrung bzw.Kenntnisse überKraftfahrzeugtechnik undWerkzeugbau Kenntnisse überQualitätsmanagement undLogistik Prozesse Kenntnisse übertechnische Zeichnungenund Fertigungstechnik Sehr guteDeutsch und/oderEnglisch Kenntnisse Sicherer Umgang mit MS-Office AbgeschlossenerMillitärdienst für männliche Bewerber Verantwortliches Handeln,Organisationsfähigkeit,Kommunikationskompetenz
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Bakım Mühendisi Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Bakım MühendisiMercedes-Benz Türk A.Ş.
Makine, Mekatronik veya Otomotiv mühendislik bölümleri mezunu Bakım teknikleri hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olmak (avantaj olarak değerlendirilecektir)Teknik resim, üretim ve imalat ve üretim teknikleri hakkında bilgi sahibi olmakİyi seviyede Almanca veya İngilizce dil bilgisine sahip İyi bilgisayar bilgisi (MS-Office gibi); (SAP bilgisi avantaj olarak değerlendirilecektir)Sorumluluk sahibi, ekip çalışmasına yatkın, iletişim kurabilir ve esnek çalışma saatlerine uyumlu olmak
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Angebots- u. Auftragsmanagement Verantwortliche_ İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Angebots- u. Auftragsmanagement Verantwortliche_Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Stellenbeschreibung:Koordination und Durchführung der Angebotsabklärung komplexer Angebote unter Einbindung von Entwicklung, Logistik und Controlling zur Klärung Baubarkeit, Lieferzeitleiste, Bepreisung und Gesamtkonsistenz des technischen Angebots.Technische Klärung von Aufträgen und Auftragsbearbeitung in Zusammenarbeit mit Vetriebsorganisation, KSW-Leitstand und relevanten Produktionsbereichen, sowie als Vertreter von Daimler Buses gegenüber dem Kunden bzw dessen Management/VertreterOrganisation und Durchführung von technischen Gesprächen und Fahrzeugabnahmen. Bei Auftreten von Problemstellungen selbstständiges Erarbeiten von Lösungsmöglichkeiten und Einleitung deren Umsetzung sowie ggf. benötigter EskalationFinale Prüfung und Freigabe der Ausführungsbeschreibung und Beauftragung der KSW-Entwicklung.Aktives Management der Angebote und Aufträge über den gesamten Auftragsabwicklungsprozess bis zur Auslieferung unter Sicherstellung der Kundenerwartungen im Hinblick auf Technik und Kundenzeitleiste. Dazu selbstständige Steuerung und frühzeitige Koordination und ggf. Eskalation zur Festlegung, Einleitung und Überwachung von cross funktionalen Maßnahmen zur Sicherstellung der Kundenanforderungen und der zugesicherten Lieferzeitleiste.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Vor- und Kostenplaner Bus İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Vor- und Kostenplaner BusMercedes-Benz Türk A.Ş.
Technisch-/wirtschaftswissenschaftlicher Hochschulabschluss, oder vergleichbare Ausbildung(Vorteil:Erfahrung im Werkzeugbau)Mehrjährige Berufserfahrung in denFunktionen wie Engineering, Produktion, Entwicklung,Qualität, Supplier-ManagementVerhandlungsgeschick, Teamfähigkeit,Durchsetzungsvermögen, Methodenwissen, Produktkostenkalkulation, ProduktkostenoptimierungFließende Deutsch- und EnglischkenntnisseInterkulturelle Kommunikation-und KoordinationsfähigkeitKeine Reisebehinderung
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Einsatzsteuerung Experte / Expertin SCM İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Einsatzsteuerung Experte / Expertin SCMMercedes-Benz Türk A.Ş.
Abgeschlossenes Studium in der Fachrichtung Maschinenbauoder WirtschaftsingenieurwesenSehr guteDeutsch Kenntnisse inWort undSchrift (zusätzlicheEnglisch Kentnissevon Vorteil)Sehr guteKenntnisse MS-Office Anwendungen Erfahrung in SAP-MM von Vorteil Team- Kooperations-und Integrationsfähigkeit Zielorientiertes Handelnund analytischesDenkvermögen Kontakt- undKommunikationsfähigkeit Abgeschlossener Militärdienstfür männlicheBewerber vonVorteil
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Design Engineer for Axle/Brake/Tires&Wheels İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Design Engineer for Axle/Brake/Tires&WheelsMercedes-Benz Türk A.Ş.
University degree in mechanical or automotive engineering (BS, MSc., Dr.) Several years of expertise in the fields of truck component design,especially in chassis, axle, brakeKnowledge and experience over truck product portfolio of MB Trucks,competence in dev.methods & tools.Intercultural competence, good communication skills, cooperation and integration abilities.Competence on design, taking initiative, working under pressure, readiness for travelVery good command in English (German is an asset)
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Design Engineer for Rear Axle Suspension İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Design Engineer for Rear Axle SuspensionMercedes-Benz Türk A.Ş.
University degree in mechanical or automotive engineering (B.Sc., M.Sc., PhD)Several years of expertise in the fields of truck component design, especially in chassis, suspensionKnowledge and experience over truck product portfolio of MB Trucks, competence in dev. methods & tools.Intercultural competence, good communication skills, cooperation and integration abilities.Competence on design, taking initiative, working under pressure, readiness for travelVery good command in English (German is an asset)
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Satın Alma Mühendisi Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Satın Alma MühendisiMercedes-Benz Türk A.Ş.
•Min. 4 year university degree (preferably Engineering, logistics, supply chain management, business)•Min. 2 years of job experience (preferably in procurement)•Ability to work in a demanding environment (ability to meet deadlines, high prioritization skills, ability to work independently,be a quick learner,self motivated with positive attitude,experience and good knowledge by supplier relations and process management )•Efficient in Microsoft Office•Be able to work with all team members within the organization to achieve positive results•Excellent analytical and negotiation skills•Fluent knowledge of written and verbal English language, German is an asset•No military obligations for male applicants
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Arbeitsvorbereitungsingenieur/-in (Techn. Systeme) Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Arbeitsvorbereitungsingenieur/-in (Techn. Systeme)Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Abgeschlossenes Studium der Fachrichtung Maschinenbau, Fahrzeugtechnik oder Mechatronik (Ing.)Verhandlungssichere Deutschkenntnisse; Englischkenntnisse sind von Vorteil Abgeschlossener Millitärdienst für männliche Bewerber Sehr gute EDV Kenntnisse (MS Office, Catia) ISO/TS 16949-Kenntnisse Starkes Kommunikationsvermögen, analytisches Denken,Teamfähigkeit und Überzeugungsstärke, sowie Reisebereitschaft
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Arbeitsvorbereitungsingenieur/-in (Elektronik) Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Arbeitsvorbereitungsingenieur/-in (Elektronik)Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Abgeschlossenes Studium der Fachrichtung Elektrik/Elektronik oder Mechatronik (Ing.)Verhandlungssichere Deutschkenntnisse; Englischkenntnisse sind von Vorteil Abgeschlossener Millitärdienst für männliche Bewerber Sehr gute EDV Kenntnisse (MS Office, Catia) ISO/TS 16949-Kenntnisse Starkes Kommunikationsvermögen, analytisches Denken,Teamfähigkeit und Überzeugungsstärke, sowie Reisebereitschaft
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Used Vehicle Controller İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Used Vehicle ControllerMercedes-Benz Türk A.Ş.
Bachelors degree in Engineering and/or  Business Administration Proficiency in written and spoken English and/or German Advanced knowledge in MS Office Applications, SAP FI/CO knowledge is preferableSocial competence & teamwork ability High analytical skills, structured way of thinking and working, coordination skillsExperience in Controlling preferred
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Montaj Ambar Memuru İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Montaj Ambar MemuruMercedes-Benz Türk A.Ş.
Montaj Ambar Memuru olarak görev alacak aşağıdaki özelliklere sahip takım arkadaşı arıyoruz;•Ünivesitelerin ilgili bölümlerinden (teknik, lojistik işletme, vb) mezun olmak.•İyi derece  yazılı ve sözlü akıcı Almanca bilen.•SAP bilgisine sahip olmak.•Lojistik konularında tecrübeli olmak.•Takım çalışmasına yatkın ve iletişim becerileri yüksek.•Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış olmak tercih sebebidir.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Qualitätsingenieur İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
QualitätsingenieurMercedes-Benz Türk A.Ş.
Qualitätsingenieur im Bereich Supply Chain Management Abgeschlossenes Studium in der Fachrichtung Maschinenbau oder WirtschaftsingenieurwesenVerhandlungssichere Deutschkentnisse in Wort und Schrift (zusätzliche Englischkentnisse vonVorteil)Team- Kooperations-und Integrationsfähigkeit Zielorientiertes Handeln und analytisches Denkvermögen Kontakt-und Kommunikationsfähigkeit Erfahrung in SAP von Vorteil Abgeschlossener Militärdienst für männliche Bewerber von Vorteil
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Genel Başvuru İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Genel BaşvuruMercedes-Benz Türk A.Ş.
Şirketimizde istihdam gerçekleştirilecek pozisyonun iş tanımı doğrultusunda adaylarımızda bulunması gereken nitelikleri belirlemekteyiz. Bu sayede doğru işe doğru insan felsefesi ile bağdaşan bir süreç yürüterek uzun vadeli hem aday hem de şirket için verimli ve etkin bir kazan-kazan ilişkisi oluşmasını sağlamayı amaçlamaktayız."Genel Başvuru" ilanımız ise ileride oluşabilecek açık pozisyonlarda değerlendirilmek üzere aday havuzu oluşturmaya yöneliktir. Bu sebeple bu ilana yapacağınız başvurular için çalışmak istediğiniz alanı/bölümü belirten bir önyazı eklemeniz gerekmektedir. Genel Başvuru ilanımıza yapılacak başvurularda aranan niteliklere örnek vermek gerekir ise; başarılı bir 4 yıllık üniversite öğrenim geçmişi, iyi düzeyde bir veya iki yabancı dil bilgisi (Almanca-İngilizce), gelişmiş sosyal yetkinlikler aradığımız önemli ortak kriterlerdir.        Tüm adaylarımızda aradığımız bir diğer koşul ise şirketimize ve çalışmak istenilen fonksiyona ilgi ve motivasyonunun yüksek olmasıdır. Adayların şirketimizin global kimliği hakkında farkındalık sahibi olması ve dürüstlük,tutku,saygı ve disiplin olarak tanımladığımız ana değerlerimiz ile oluşan yüksek performans kültürümüze uygun davranış ve tutuma sahip olması en öncelikli beklentimizdir.Başvurunuz ile göstereceğiniz ilgi ve güvene teşekkür ederiz. Tüm başvurular, başvuruların gizliliği ilkesi çerçevesinde değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Genel Başvuru / Mavi Yaka Çalışan Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Genel Başvuru / Mavi Yaka ÇalışanMercedes-Benz Türk A.Ş.
Meslek Yüksek Okulu, Endüstri Meslek Lisesi ve Teknik Liselerin Otomotiv sanayine uygun bölümlerinden mezun (Otomotiv, E/E, Metal, Lojistik, vb.), Oto boya/kaporta mesleğinde Ustalık/Kalfalık belgesi olan, Tercihen konusunda ve/veya alanında Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Mesleki Yeterlilik Belgesi olan, Birimlerimizde vardiyalı çalışabilecek, Ekip çalışmasına ve dayanışmasına yatkın, 
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı