Mercedes-Benz Türk A.Ş. 

Şirket Bilgileri

http://www.mercedes-benz-finansalhizmetler.com/ 

Mercedes-Benz Türk A.Ş.

1967 yılında Daimler-Benz AG’nin % 36 ortaklığı ile Otomarsan ünvanıyla İstanbul'da kurulan Mercedes-Benz Türk, 0 302 tipi otobüslerin üretimine, 1968 yılında başlamış ve üretime başladıktan sadece 2 yıl sonra, 1970’te ihracata başlayan şirket, 1984 yılında Mercedes-Benz Türkiye Genel Mümessili olmuştur.

1986 yılında ise Türkiye'nin büyüme potansiyeline paralel olarak Orta Anadolu ili Aksaray’da kamyon fabrikası üretime geçmiştir.

Kasım 1990'da şirketin ticari ünvanı Mercedes-Benz Türk A.Ş. olarak değişmiştir.

580 Milyon Euro’yu aşan yatırım hacmi, 4.500 personeli ve ülke çapındaki bayi ve satış sonrası hizmetler ağında istihdam sağladığı  2.500 kişi ile Mercedes-Benz Türk A.Ş. bugün Türkiye’nin en büyük yabancı sermaye yatırımlarından biridir. Daimler AG’nin Mercedes-Benz Türk sermayesindeki payı % 67’dir.

Günümüzde İstanbul’da Hoşdere Fabrikası’nda şehirlerarası ve belediye tipi otobüsler, Aksaray Fabrikası’nda ise hafif, orta ağır ve ağır sınıf kamyonlar ve çekiciler üreten Mercedes-Benz Türk’ün bu tesisleri Daimler AG’nin geliştirme ve üretim ağının önemli parçalarını oluşturmaktadır. Şirket, sadece Türkiye’de üretilen modelleri de kapsayan ürünlerinin yurtiçi satışlarını ve ihracatını da yapmaktadır. Ayrıca Mercedes-Benz marka hafif ticari araç ve Daimler AG çatısı altındaki  tüm otomobil markalarının ithalatını ve satışını yapan Mercedes-Benz Türk, 2007 yılında toplam 31.700 adet araç satışı gerçekleştirmiştir.

En güncel teknolojilerle donatılan, yüksek kaliteli ürünleri sayesinde Mercedes-Benz Türk, Türkiye şehirlerarası otobüs pazarında % 64’lük, 6 ton üzeri kamyon pazarında ise % 30.1’lik pazar payıyla lider konumundadır.

Şirket, Türkiye’nin otobüs ve kamyon ihracatında da öncü konumundadır (2007 yılında 2.415 adet otobüs ve 6.263 adet kamyon ihraç edilmiştir). Batı Avrupa ülkelerinin Mercedes-Benz Türk’ün en önemli ihracat pazarlarını oluşturması ayrıca dikkat çekmektedir.

Hoşdere Otobüs Fabrikası

1995 yılında hizmete giren ve 2005 yılında ikinci yatırım aşaması tamamlanan Mercedes-Benz Türk Hoşdere Otobüs Fabrikası halen dünyanın en modern otobüs fabrikalarından biridir.

Araç kalitesi açısından büyük önem taşıyan ve paslanmaya karşı üstün koruma sağlayan katoforez tesisi (KTL) Türkiye’de otobüs üretiminde bir ilk olma özelliğini taşımaktadır. Hoşdere Fabrikası’nda fabrikanın enerji ihtiyacını karşılayan bir kojenerasyon merkezi ve otobüs geliştirme merkezi de bulunmaktadır.

Klasik bant üretiminin yerine akan bant ve sabit çalışma istasyonları (box) kombinasyonunun uygulandığı bu fabrikada, aynı anda farklı modellerin üretilmesinde sağlanan esnekliğin yanı sıra üretimde bekleme zamanları asgariye indirilebilmekte ve böylece üretim daha ekonomik hale getirilmektedir.

 

Mercedes-Benz Türk, dünyada ilk kez otobüs üretiminde hava yastığı teknolojisini Hoşdere Fabrikası’nda uygulamıştır. Ergonomik açıdan çalışma şartlarını çok olumlu etkileyen hava yastıklarından karoserilerin montaj istasyonları arasında nakillerinin yanı sıra çeşitli montaj işlerinde de yararlanılmaktadır. Hoşdere Otobüs Fabrikası, gerek seçilen teknoloji ve sistemler açısından, gerekse alınan özel önlemler ve arıtma tesisleri ile çevre koruma açısından da örnek bir tesistir. Mercedes-Benz Türk bugün otobüs üretiminde yaklaşık 2.400 personel istihdam etmektedir.

Şehirlerarası otobüsler Travego, Intouro ve yeni Tourismo ile şehiriçi otobüs yeni Conecto Hoşdere Fabrikası’nda üretilmektedir.

Tüm uluslararası kalite standartlarına uygun olan bu otobüslerin % 65’i  başta Batı Avrupa ülkeleri olmak üzere 73 ülkeye ihraç edilmektedir.

Yıllık üretim kapasitesi 4000 otobüs olan Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda toplam €150 milyon tutarında yatırım yapılmıştır. Fabrika, 360.000 m²'lik bir arazi üzerinde 127.000 m² kapalı alana sahiptir.

Aksaray Kamyon Fabrikası

Mercedes-Benz Türk’ün Aksaray ilindeki kamyon fabrikası 1986 yılında üretime başladı. Aradan geçen sürede bu fabrikada üretilen 100.000 adedi aşkın çeşitli tonajlarda kamyon öncelikle iç pazarda satılmıştır.

Günümüzde yaklaşık 1.350 çalışanı olan Aksaray Kamyon Fabrikası’nda

         hafif sınıf kamyonlar  ATEGO 1215 C  ve  ATEGO 1517 C,

         ağır sınıf nakliye araçları  AXOR 3228 C, AXOR 3240 C, AXOR 2523 C, AXOR 2528 C, AXOR 2628CL, AXOR 2640 CL çekiciler AXOR 1835 LS ve AXOR 1840 LS

         inşaat araçları AXOR 3028 B/K, AXOR 2528 K/KL, AXOR 1823 K, AXOR 1828 K, AXOR 3440 K, AXOR 4140 B

         Unimog 4000 tipi araçlar üretilmektedir.

Bugün yıllık üretim kapasitesi 12.500 araç olan Aksaray Kamyon Fabrikası 558.117 m2‘lik bir arazi üzerinde 80.000 m2 kapalı alanına sahip, katoforez astar boya havuzu, kaynak robotları gibi en üst düzeyde ürün kalitesini güvence altına alan birimleri de kapsayan bir üretim tesisidir.

Almanya’daki kamyon fabrikası ile aynı kalitede araç üreten Mercedes-Benz Türk Aksaray Fabrikası, 2001 yılında Orta ve Doğu Avrupa Ülkelerine  ihracatı başlatmıştır. Daha sonra Batı Avrupa pazarlarına da kamyon satışına başlanmasıyla Aksaray Fabrikası’ndan yapılan ihracat ivme kazanmış ve bugün 58 ülkeye yapılan kamyon ihracatı toplam 15.300 adede yükselmiştir.

Diğer taraftan ürünlerin ve ürün kalitesinin eşitlenmesiyle Mercedes-Benz Türk’ün  yan sanayicileri Almanya’daki kamyon fabrikalarına da parça verme olanağına kavuşmuşlardır.Mercedes-Benz Türk A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 29
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Senior Consultants fuer SAP BASIS İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Senior Consultants fuer SAP BASISMercedes-Benz Türk A.Ş.
Daimler AG baut in der Tuerkei ein IT-Kompetenzzentrum auf.  SAP & Rollout Shared Service (SR ShS) hat zwei Ziele. Zum einen wird der Service fuer die SAP-Landschaft im Konzern konsolidiert, zum anderen werden die Prozesse fuer alle Arten von IT-Rollouts standardisiert.
Innerhalb von Mercedes Benz Tuerkiye A.Ş. werden zukuenftig die weltweiten Aktivitaeten im Rahmen von  SAP Anwendungsentwicklung und Betrieb (Service Delivery, Service Operations und SAP Rollout) vor Ort gebuendelt.
Fuer diese Herausforderung suchen wir Kollegen/innen, die uns als Senior Consultants im SAP Basis unterstuetzen.
Aufgaben:
 
Selbststaendige und ganzheitliche Administration und Betreuung der technischen Infrastruktur und der SAP-Basis-Systeme,
Verantwortung fur die Installation neuer SAP-Systeme und die ganzheitliche Wartung der SAP Landschaft,
Durchfuhrung von Release-Planung/-Umsetzung und des Patchmanagements sowie Einspielen von Support-Packages und Upgrades,
Planung und Realisierung von SAP und datenbankseitigen Releasewechseln,
Analyse der bestehenden Basissysteme sowie Ausarbeitung und Umsetzung von Optimierungspotenzial,
Darstellung von Sicherheitskonzepten sowie deren Ausarbeitung
Monitoring der SAP Systeme.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
SAP Modul Consultant İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
SAP Modul ConsultantMercedes-Benz Türk A.Ş.
- Beratung, Prozeß- und Systemgestaltung des SAP ERP Systems in den Produktions-, Einkaufs- , Materialwirtschafts-, Logistik- und Lagerprozessen,
- Beratung und Systemgestaltung der Schnittstellen zu EvoBus-internen System sowie zu den eingesetzten Systemen der Daimler AG (u.a. Globus),
- Konzeption und Dokumentation der Systeme und Schnittstellen,
- Beurteilung des IT Produktion, Materialwirtschaft und Logistik Marktes im Hinblick auf dessen Weiterentwicklung,
- Analyse neuer Technologien und Integration in die Bebauungsplanung bei Daimler Buses,
- Integrative bereichsübergreifende Prozessberatung, -analyse und -gestaltung sowie Erfassung und Klärung der Anforderungen inkl. Business Case mit Fachabteilungen auch an den internationalen Standorten,
- Auswahl der Lösungsalternativen und Steuerung der Umsetzung,
- Leitung und Umsetzung von komplexen IT-(Teil-) Projekten,
- Abstimmung Application-Management und Weiterentwicklung mit externen und internen Partnern und Lieferanten,
- Sicherstellung des Betriebs sowie der Betreuung und Weiterentwicklung der zugeordneten IT-Systeme,
- Aufgabenerfüllung in Deutsch, Türkisch und teilweise in englischer Sprache,
 
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Senior Consultants für SAP DBM İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Senior Consultants für SAP DBMMercedes-Benz Türk A.Ş.
Daimler AG baut in der Tuerkei ein IT-Kompetenzzentrum auf.  SAP & Rollout Shared Service (SR ShS) hat zwei Ziele. Zum einen wird der Service fuer die SAP-Landschaft im Konzern konsolidiert, zum anderen werden die Prozesse fuer alle Arten von IT-Rollouts standardisiert.
Innerhalb von Mercedes Benz Tuerkiye A.Ş. werden zukuenftig die weltweiten Aktivitaeten im Rahmen von  SAP Anwendungsentwicklung und Betrieb (Service Delivery, Service Operations und SAP Rollout) vor Ort gebuendelt.
Fuer diese Herausforderung suchen wir Kollegen/innen, die uns als Senior Consultants im SAP DBM Modul unterstuetzen.
•Applikationsberater fuer SAP Implementation und Support im SAP DBM Modul,
•Koordination mit dem Entwicklungsteam zur Realisierung der funktionallen Designs,
•Sicherstellen einer hoch qualitativen Dokumentation der Loesungen,
•Zu betreuende Prozesse: DBM Prozesse,
•Modulbetreuung der bestehenden SAP DBM Loesungen sowie Anpassung an die neuen betrieblichen Anforderungen,
•Begleitung von internationalen SAP Roll-Outs und Unterstuetzung bei Implementierungsprojekten,
•Betreuung bestehender SAP Anwendungen bzgl. Fehleranalyse und –behebung,
•Analyse und Design effizienter DBM Prozesse sowie deren technische Umsetzung in SAP DBM mittels Customizing.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Senior Consultants für SAP SD İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Senior Consultants für SAP SDMercedes-Benz Türk A.Ş.
Daimler AG baut in der Tuerkei ein IT-Kompetenzzentrum auf.  SAP & Rollout Shared Service (SR ShS) hat zwei Ziele. Zum einen wird der Service fuer die SAP-Landschaft im Konzern konsolidiert, zum anderen werden die Prozesse fuer alle Arten von IT-Rollouts standardisiert.
Innerhalb von Mercedes Benz Tuerkiye A.Ş. werden zukuenftig die weltweiten Aktivitaeten im Rahmen von  SAP Anwendungsentwicklung und Betrieb (Service Delivery, Service Operations und SAP Rollout) vor Ort gebuendelt.
Fuer diese Herausforderung suchen wir Kollegen/innen, die uns als Senior Consultants im SAP SD Modul unterstuetzen.
•Applikationsberater fuer SAP Implementation und Support im SAP SD Modul,
•Koordination mit dem Entwicklungsteam zur Realisierung der funktionallen Designs,
•Sicherstellen einer hoch qualitativen Dokumentation der Loesungen,
•Zu betreuende Prozesse: SD Prozesse,
•Modulbetreuung der bestehenden SAP SD Loesungen sowie Anpassung an die neuen betrieblichen Anforderungen,
•Begleitung von internationalen SAP Roll-Outs und Unterstuetzung bei Implementierungsprojekten,
•Betreuung bestehender SAP Anwendungen bzgl. Fehleranalyse und –behebung,
•Analyse und Design effizienter SD Prozesse sowie deren technische Umsetzung in SAP SD mittels Customizing.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Responsibles für SAP Incident Management İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Responsibles für SAP Incident ManagementMercedes-Benz Türk A.Ş.
Daimler AG baut in der Tuerkei ein IT-Kompetenzzentrum auf.  SAP & Rollout Shared Service (SR ShS) hat zwei Ziele. Zum einen wird der Service fuer die SAP-Landschaft im Konzern konsolidiert, zum anderen werden die Prozesse fuer alle Arten von IT-Rollouts standardisiert.
Innerhalb von Mercedes Benz Tuerkiye A.Ş. werden zukuenftig die weltweiten Aktivitaeten im Rahmen von  SAP Anwendungsentwicklung und Betrieb (Service Delivery, Service Operations und SAP Rollout) vor Ort gebuendelt.
Fuer diese Herausforderung suchen wir Kollegen/innen, die uns als Responsibles im SAP Incident Management unterstuetzen.
•Steuerung und Management des Incident-Management-Prozesses im taeglichen Betrieb (innerhalb von ITM/ST),
•Steuerung der Organisations- und Prozess-Schnittstellen und Kommunikation mit anderen Incident-und Problem-Management-Verantwortlichen der Schnittstellen-Prozesse (wenn notig),
•Koordination von Ressourcen und Eskalationen (falls erforderlich). D.h. Sicherstellen, dass alle Support-Mitarbeiter alle notwendigen Ressourcen und aktuelle Dokumente/Informationen zur Verfugung hat,
•Erstellung und Analyse von Störungsmeldungen, Kundenbefragungen, die Identifizierung von Schwachstellen und die Initiierung von Verbesserungsmaßnahmen.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Mitarbeiter/in International Assignment Management İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Mitarbeiter/in International Assignment ManagementMercedes-Benz Türk A.Ş.
Stellenbeschreibung:
Kompetente Beratung und Betreuung der Expatriates und Impatriates in Policy und Prozessen bei Personalentsendungen
Verantwortlich fü die operative Umsetzung der Global Mobility Policy
Koordination und Unterstützung in allen arbeits- steuer- und sozialversicherungsrechtlichen Themen
Planung und Üerwachung des Expatriates Budgets bzw. Ermittlung von controllingrelevanten Daten
Kontrolle, Eingabe und Steuerung der Gehaltsabrechnungsdaten üer das Globale System GAM-IT
Umsetzung und Monitoring von Compliance relevanten Prozessen im Rahmen des Daimler Internal Control Systems (ICS)
Berichterstattung an alle relevanten Partner
Enge Zusammenarbeit mit der Zentrale und externen Dienstleistern
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Senior Consultants for SAP PI İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Senior Consultants for SAP PIMercedes-Benz Türk A.Ş.
Daimler AG builds up an IT-Competence Center in Turkey. SAP & Rollout Shared Service (SR ShS) has two targets. In one hand; the Service for the SAP environment will be consolidated and on the other hand; the processes for all types of IT-Rollouts (SAP and NonSAP) will be standardized.
In the context of application development and operation (Service Delivery, Service Operation and Rollout Projects) the worldwide activities will be bundled in the future within Mercedes Benz Türkiye A.Ş. The rollout factory will provide an industrialized model for rollouts to reduce cost and increase agility and quality for Europe Region.
For this challenge we are seeking new Colleagues/colleagues, who will support us as Senior Consultants in SAP module PI.
•Application Consultant for SAP implementation and support in SAP PI module,
•Coordination with the development team for the realization of functional design,
•Ensure high quality documentation of the solutions,
•Monitoring processes: PI processes,
•Monitoring of existing SAP PI solutions and adapt to new business requirements,
•Accompaniment of internation SAP Roll-Outs and support in implementation projects,
•Optimizing the PI processes and error analysis and correction,
•Analysis and design of efficient PI processes and their technical implementation in SAP PI via Customizing.
 
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Betriebsingenieur für Teile- und Rohbaufertigung İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Betriebsingenieur für Teile- und RohbaufertigungMercedes-Benz Türk A.Ş.

Abgeschlossenes Studium in Maschinenbau oder Wirtschaftsingenieurwesen
Vorzugsweise Berufserfahrung in den Themen Produktion, Produktionstechnologien, AV und Qualität
Verhandlungssichere Deutsch- und Englischkenntnisse
Führungskompetenz u. gute  Präsentations- und Kommunikationsfähigkeiten
Sehr gute MS Office-Kenntnisse
Strukturiertes, analytisches Denkvermögen und Freude an eigenverantwortlichem Arbeiten
Mitarbeit in wechselnden, interdisziplinären Projektteams
 
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Betriebsingenieur für den Montagebereich İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Betriebsingenieur für den MontagebereichMercedes-Benz Türk A.Ş.
 
Stellenbeschreibung
Unterstützende Tätigkeiten im Bereich Montage unter Berücksichtigung der Qualitäts-, Ausliefertermin-, Effizienz- u. Arbeitssicherheitsziele
Unterstützung der SFM- und BOS-Aktivitäten im eigenen Bereich
Koordination des Fehlerrückführung -Systems (FRF) durch SAP
Fachliche und disziplinarische Fort- u. Weiterbildung der Mitarbeiter
Ideenfindung und Konzeptionsentwicklung fü Produktionsprozesse
Kontinuierliche Verbesserung der Prozesse durch Zusammenarbeit mit tangierenden/unterstüzenden Bereichen
Erstellung der technischen SFM Dokumentation
Follow-up und die Berichterstattung der Projektaktivitäten für die Abteilung
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
CNC Operatörü İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
CNC OperatörüMercedes-Benz Türk A.Ş.
Endüstri Meslek Lisesi ve/veya Meslek Yüksek Okulu Metal İşleri, Torna Tesviye, Makina Mezunu,
CNC / NC-FREZE OPERATÖRÜ,
CNC-ABKANT OPERATÖRÜ ve
CNC-PUNCH OPERATÖRÜ alınacaktır.
 
İlgilenen adayların başvurularını aşağıdaki adrese şahsen yapmaları rica olunur.
 
Mercedes Benz Türk A.Ş
Sanayi Mah. Mercedes Bulvarı No: 5 Esenyurt / İstanbul
Tel: 0212 622 76 17
 
Sürekli / Tam zamanlı    İlköğretim (Mezun), Lise (Öğrenci), Lise (Mezun), Meslek yüksekokulu (Öğrenci), Meslek yüksekokulu (Mezun), Üniversite (Öğrenci), Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Datenmanager für LKW-Entwicklung İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Datenmanager für LKW-EntwicklungMercedes-Benz Türk A.Ş.

Ingenieur Maschienenbau/Elektrik/Industrie
Verhandlungssichere Deutschkenntnisse in Wort und Schrift
Kenntnisse im Umgang mit Entwicklungsdokumentation- Systemen
Team- Kooperations- und Integrationsfähigkeit, 
Zielorientiertes Handeln und analytisches Denkvermögen
Abgeschlossener Militärdienst für männliche Bewerber
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Ingenieur/in für preventives Qualitätsmanagement İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Ingenieur/in für preventives QualitätsmanagementMercedes-Benz Türk A.Ş.

Universitätsabschluss (Dipl.Ing. Maschinenbau, Fahrzeugtechnik, Mechatronik ...)
Berufserfahrung in Entwicklungsprozessen, Produktentwicklung und Produktentstehungsprozess
Fundierte Kenntnisse der gängigen Qualitätsmanagementmethoden von Vorteil
Gute Deutsch und Englischkenntnisse in Wort und Schrift
Analytisches Denken, zielorientierte und selbständige Arbeitsweise mit viel Engagement
Innovationsfähigkeit, Kommunikationsfähigkeit, Belastbarkeit und Konfliktfähigkeit
Abgeschlossener Militärdienst bei männlichen Kandidaten
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Ambar Tesellüm Memuru İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Ambar Tesellüm MemuruMercedes-Benz Türk A.Ş.
Genel Nitelikler:
Üniversitelerin ilgili bölümlerinden (lojistik, işletme, vb.) mezun olmak
İyi derecede Almanca bilmek
SAP bilgisine sahip olmak tercih sebebidir
Lojistik konularında tecrübeli olmak tercih sebebidir
Takım çalışmasına yatkın ve iletişim becerileri yüksek olmak
Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış olmak tercih sebebidir
Sürekli / Tam zamanlı    Meslek yüksekokulu (Mezun), Üniversite (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
General Application İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Financial Services
General ApplicationMercedes-Benz Financial Services
"General Application" job-posting is in order to provide a pool serving to assess candidates for further available positions. 
 
Please add a cover letter including the department which you want to work in.
Candidates should have the following qualifications;
Bachelor’s or master degree from a reputable university with a relevant background
Good command of English both written and spoken
German is preferable as a second language
Outstanding organizational, interpersonal and communication skills and the ability to work well in a teamWe kindly remind you that this application is a general application. Your resume will be kept in our database for future opportunities. Your competencies and experiences will be compared with our existing requirements and in case of relevance you will get contacted by our Human Resources Specialists.
Thank you for your application and interest.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Gazaltı Kaynak Ustası İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Gazaltı Kaynak UstasıMercedes-Benz Türk A.Ş.
Endüstri Meslek Lisesi Metal İşleri veya Torna Tesviye bölümü mezunu, askerliğini yapmış, takım çalışmasına yatkın, dinamik GAZALTI KAYNAK USTALARI alınacaktır.
 
İlgilenen adayların başvurularını aşağıdaki adrese şahsen yapmaları rica olunur.
 
Mercedes Benz Türk A.Ş
Sanayi Mah. Mercedes Bulvarı No: 5 Esenyurt / İstanbul
Tel: 0212 622 76 17
 
Sürekli / Tam zamanlı    Meslek yüksekokulu (Mezun), Üniversite (Öğrenci), Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Oto Kaportacılar ve Gazaltı Kaynak Ustası İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Oto Kaportacılar ve Gazaltı Kaynak UstasıMercedes-Benz Türk A.Ş.
Kalfalık ve / veya Ustalık belgesi olan OTO KAPORTACILAR ve GAZALTI KAYNAK USTALARI alınacaktır.
 
İlgilenen adayların başvurularını aşağıdaki adrese şahsen yapmaları rica olunur.
 
Mercedes Benz Türk A.Ş
Sanayi Mah. Mercedes Bulvarı No: 5 Esenyurt / İstanbul
Tel: 0212 622 76 17
 
Sürekli / Tam zamanlı    Lise (Mezun), Meslek yüksekokulu (Öğrenci), Meslek yüksekokulu (Mezun), Üniversite (Öğrenci), Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Dealer Operation Specialist İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Dealer Operation SpecialistMercedes-Benz Türk A.Ş.

Establishing/creating new concepts with regards to dealership standards and requirements of other MBT Business Units
Receiving and following new authorized workshop applicants
Conducting the first audits of the new sales/aftersales applicants and the regular audits of the existing dealer body
Performing the operational tasks of the Retail Network Development Department
Defining the cost reduction measures for dealer and initiating necessary actions/projects in order to ensure a profitable growth on the retail level.
Conducting the workshop capacity analysis, obtaining the necessity of a new workshop
Analyzing the new workshop investments in terms of feasibility, aftersales processes and efficiency
Leading the Corporate Identity Change project
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Spare Part Logistics Engineer İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Spare Part Logistics EngineerMercedes-Benz Türk A.Ş.

Optimization and standardization of spare parts warehouse processes.
Warehouse layout, technology and equipment development.
Measurement, interpretation and management of work capacity and eficiency.
Management and implementation development proposals according to DAG spare parts warehouse and logistic standarts.
Planning and coordination of warehouse investments
Responsibility of occupational health and safety in warehouse management
Theft relevant parts (Diebstahl relevante Teile -DRT-parts) management
Spare parts container Management
Lean Expert / Kaizen responsible of spare parts department
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Business Management Consultant İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Business Management ConsultantMercedes-Benz Türk A.Ş.
• Providing full transparency to the financial and operational performance of the retail network
• Steering network effectively and measuring both dealers’ and retail network’s performance with certain KPI’s and taking measures if necessary
• Performing the financial and operational business analysis of both the retail network and on dealer level
• Performing risk management activities for the risky dealers
• Performing feasibility analysis for potential dealerships
• Providing On-site consulting and/or audits for the dealers.
• Co-operating with Business Intelligence consultants to prepare required dealer management reports.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Senior Consultants für verschiedene SAP Modul İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Senior Consultants für verschiedene SAP ModulMercedes-Benz Türk A.Ş.

Mindestens 3 Jahre Erfahrung als SAP Berater im Bereich Customizing oder Entwicklung (Module: MM, PP, PM, QM, IM, WM, FI, CO, SD, BW, BO, ABAP, PI),
Kenntnisse des SAP ECC 6.0 Systems,
Kenntnisse der ABAP – Programmierung und Funktionsweise von ALE (von Vorteil)
Sehr gute mündliche und schriftliche Deutschkenntnisse, Englisch (von Vorteil),
Abgeschlossenes Hochschulstudium der Informatik oder ein vergleichbares Studium,
Flexibilität bzgl. internationaler Einsätze im Rahmen der Linienaufgabe,
Hohes Engagement, Teamfähigkeit und Belastbarkeit,
Kundenorientierung und Kommunikationsfähigkeit,
Interkulturelle Kompetenz,
Bereitschaft neue Themenfelder kennenzulernen und in der täglichen Arbeit anzuwenden,
Analytisches Denkweise
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
After Sales Services – Field Force İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
After Sales Services – Field ForceMercedes-Benz Türk A.Ş.
 •Execute and report ‘district management’ visits to workshops•Coordinate development of measures for workshops•Implementation of “Workshop Process” project to new workshops•Follow-up the qualitative and quantitative After Sales KPI’s: “After Sales Systematic”•Leading various After Sales Projects and preparing regular analysis for them (such as Strategy 2017, SPPS vs.).
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Ürün Yönetimi Uzmanı İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Ürün Yönetimi UzmanıMercedes-Benz Türk A.Ş.
n   Üniversitelerin Mühendislik bölümlerinden mezun (Makine Mühendisliği tercih sebebidir)n   İyi derecede İngilizce bilgisine sahip (ek olarak Almanca bilgisi tercih sebebidir)n Ticari araç homologasyonu konusunda tecrübelin   Analitik düşünebilen ve sonuç odaklın   İletişim becerileri yüksek, araştırma ve detaylara yatkınn   Aktif olarak müşteri ve bayi ziyaretlerine isteklin Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Konstrüksiyon Mühendisi Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Konstrüksiyon MühendisiMercedes-Benz Türk A.Ş.
• Üniversitelerin Makine Mühendisliği bölümünden mezun olmak• MS Office uygulamalarına, CATIA ve NX Programlarına iyi hakim olmak• Çok iyi derecede Teknik Resim bilgisine hakim olmak• Bu görev kapsamında en az 3 yıllık mesleki deneyime sahip olmak• İyi derecede Almanca ve/veya İngilizce Dil bilgisine sahip olmak• Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olmak• İletişim becerileri yüksek, Takım çalışmasına uygun, Analitik düşünebilme ve Sonuç Odaklı olmak
• Sonlu elemanlar, genel Mukavemet hesaplamaları ve Gerilme analizleri konularına hakim olmak.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
2.El Otobüs Alım-Satım Yönetmeni / BusStore İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
2.El Otobüs Alım-Satım Yönetmeni / BusStoreMercedes-Benz Türk A.Ş.
 Üniversite mezunuTercihen otomotiv sektöründe benzer alanlarda 2 – 3 yıl tecrübeliMS Office uygulamalarına hakim (excel, power point vb.)İyi düzeyde İngilizce bilenGüçlü kişilik özellikleri & yönetim becerileri ve efektif takım çalışmasına yatkınSeyahate engeli olmayan, esnek çalışma saatlerine uyumluErkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış
Sürekli / Tam zamanlı    Meslek yüksekokulu (Mezun), Üniversite (Öğrenci), Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Bayi Danışmanı İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Bayi DanışmanıMercedes-Benz Türk A.Ş.

Üniversitelerin İşletme, İktisat, İletişim, Sosyal Bilimler veya Mühendislik bölümlerinden mezun
Çok iyi derecede İngilizce bilen (Almanca bilgisi ek olarak değerlendirilecektir)
Otomotiv sektörüne ilgi duyan, yoğun seyahat programına engel durumu bulunmayan
İletişim becerileri yüksek, takım çalışmasına yatkın, yeniliklere açık
Müşteri odaklı, pazarlama nosyonuna sahip veya geliştirmeye açık
İyi derecede Excel, Powerpoint ve Lotus Notes kullanım bilgisine sahip
(Bay adaylar için) tercihen askerlik hizmetini tamamlamış
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
KTL Produktionsprozessplaner/in Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
KTL Produktionsprozessplaner/inMercedes-Benz Türk A.Ş.
• Abgeschlossenes Studium mit der Fachrichtung Maschinenbau oder Wirtschaftsingenieurwesen• Technische Kenntnisse über Lackiertechnik sind von Vorteil• Verhandlungssichere Deutschkenntnisse, Englischkenntnisse sind von Vorteil• Gute EDV-Kenntnisse (MS-Office, usw.)
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Human Resources Mitarbeiter/-in Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Human Resources Mitarbeiter/-inMercedes-Benz Türk A.Ş.
Wir suchen für unser Team im Bereich Human Resources Werk Aksaray einen motivierten Mitarbeiter/-in
Absolventen aus Betriebswirtschaft, Wirtschaftingenieurwesen oder sozialwissenschaftlichen Fachrichtungen,
Berufserfahrung bzw. Kenntnisse aus dem Personalwesen,
Sehr gute Deutsch Kenntnisse, Englisch vom Vorteil,
Sehr gute EDV-Kenntnisse (MS-Office),
Verantwortliches Handeln, Selbstständigkeit, Organisationsfähigkeit, Kommunikationskompetenz
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Genel Başvuru İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Genel BaşvuruMercedes-Benz Türk A.Ş.
Şirketimizde istihdam gerçekleştirilecek pozisyonun iş tanımı doğrultusunda adaylarımızda bulunması gereken nitelikleri belirlemekteyiz. Bu sayede doğru işe doğru insan felsefesi ile bağdaşan bir süreç yürüterek uzun vadeli hem aday hem de şirket için verimli ve etkin bir kazan-kazan ilişkisi oluşmasını sağlamayı amaçlamaktayız.
"Genel Başvuru" ilanımız ise ileride oluşabilecek açık pozisyonlarda değerlendirilmek üzere aday havuzu oluşturmaya yöneliktir. Bu sebeple bu ilana yapacağınız başvurular için çalışmak istediğiniz alanı/bölümü belirten bir önyazı eklemeniz gerekmektedir. 
Genel Başvuru ilanımıza yapılacak başvurularda aranan niteliklere örnek vermek gerekir ise;
başarılı bir 4 yıllık üniversite öğrenim geçmişi,
iyi düzeyde bir veya iki yabancı dil bilgisi (Almanca-İngilizce),
gelişmiş sosyal yetkinlikler aradığımız önemli ortak kriterlerdir.        
Tüm adaylarımızda aradığımız bir diğer koşul ise şirketimize ve çalışmak istenilen fonksiyona ilgi ve motivasyonunun yüksek olmasıdır. Adayların şirketimizin global kimliği hakkında farkındalık sahibi olması ve dürüstlük,tutku,saygı ve disiplin olarak tanımladığımız ana değerlerimiz ile oluşan yüksek performans kültürümüze uygun davranış ve tutuma sahip olması en öncelikli beklentimizdir.
Başvurunuz ile göstereceğiniz ilgi ve güvene teşekkür ederiz.
Tüm başvurular, başvuruların gizliliği ilkesi çerçevesinde değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Öğrenci), Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Genel Başvuru Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Genel BaşvuruMercedes-Benz Türk A.Ş.
Şirketimizde istihdam gerçekleştirilecek pozisyonun iş tanımı doğrultusunda adaylarımızda bulunması gereken nitelikleri belirlemekteyiz. Bu sayede doğru işe doğru insan felsefesi ile bağdaşan bir süreç yürüterek uzun vadeli hem aday hem de şirket için verimli ve etkin bir kazan-kazan ilişkisi oluşmasını sağlamayı amaçlamaktayız.
"Genel Başvuru" ilanımız ise ileride oluşabilecek açık pozisyonlarda değerlendirilmek üzere aday havuzu oluşturmaya yöneliktir. Bu sebeple bu ilana yapacağınız başvurular için çalışmak istediğiniz alanı/bölümü belirten bir önyazı eklemeniz gerekmektedir. 
Genel Başvuru ilanımıza yapılacak başvurularda aranan niteliklere örnek vermek gerekir ise;
başarılı bir 4 yıllık üniversite öğrenim geçmişi,
iyi düzeyde bir veya iki yabancı dil bilgisi (Almanca-İngilizce),
gelişmiş sosyal yetkinlikler aradığımız önemli ortak kriterlerdir.Tüm adaylarımızda aradığımız bir diğer koşul ise şirketimize ve çalışmak istenilen fonksiyona ilgi ve motivasyonunun yüksek olmasıdır. Adayların şirketimizin global kimliği hakkında farkındalık sahibi olması ve dürüstlük,tutku,saygı ve disiplin olarak tanımladığımız ana değerlerimiz ile oluşan yüksek performans kültürümüze uygun davranış ve tutuma sahip olması en öncelikli beklentimizdir.
Başvurunuz ile göstereceğiniz ilgi ve güvene teşekkür ederiz.
Tüm başvurular, başvuruların gizliliği ilkesi çerçevesinde değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme

Kariyer.net Mobil
Kariyer.net Sosyal Medya
Kariyer.net İştirakleri
Unisbul.com
Oyun ablası, part-time iş ve eleman bulmanın en doğru yolu
İşteSosyal
On binlerce iş ilanıyla, Türkiye`nin ilk sosyal kariyer platformu
Tüm İşler Burada
Türkiye’deki tüm iş ilanları ve ücretsiz iş ilanı verme sitesi
Yetenek.li
Yeteneklerini sergile, yeni yeteneklerini bul
Kariyer.net bir
iştirakidir
Kariyer.net Elektronik Yayıncılık ve İletişim Hizmetleri A.Ş. Özel İstihdam Bürosu Olarak 31/08/2012-30.08.2015 tarihleri arasında faaliyette bulunmak üzere, Türkiye İş Kurumu tarafından 03.08.2012 tarih ve 183936 sayılı karar uyarınca 170 nolu belge ile faaliyet göstermektedir. 4904 sayılı kanun uyarınca iş arayanlardan ücret alınması yasaktır. Şikayetleriniz için aşağıdaki telefon numaralarına başvurabilirsiniz. Diğer iller için tıklayın. Türkiye İş Kurumu İstanbul İl Müdürlüğü: 0212 249 29 87 Türkiye iş Kurumu İstanbul Çalışma ve İş Kurumu Ümraniye Hizmet Merkezi : 0216 523 90 26
Copyright © 1999-2014 Kariyer.net