Mercedes-Benz Türk A.Ş. 

Şirket Bilgileri

http://www.mercedes-benz-finansalhizmetler.com/ 

Mercedes-Benz Türk A.Ş.

1967 yılında Daimler-Benz AG’nin % 36 ortaklığı ile Otomarsan ünvanıyla İstanbul'da kurulan Mercedes-Benz Türk, 0 302 tipi otobüslerin üretimine, 1968 yılında başlamış ve üretime başladıktan sadece 2 yıl sonra, 1970’te ihracata başlayan şirket, 1984 yılında Mercedes-Benz Türkiye Genel Mümessili olmuştur.

1986 yılında ise Türkiye'nin büyüme potansiyeline paralel olarak Orta Anadolu ili Aksaray’da kamyon fabrikası üretime geçmiştir.

Kasım 1990'da şirketin ticari ünvanı Mercedes-Benz Türk A.Ş. olarak değişmiştir.

580 Milyon Euro’yu aşan yatırım hacmi, 4.500 personeli ve ülke çapındaki bayi ve satış sonrası hizmetler ağında istihdam sağladığı  2.500 kişi ile Mercedes-Benz Türk A.Ş. bugün Türkiye’nin en büyük yabancı sermaye yatırımlarından biridir. Daimler AG’nin Mercedes-Benz Türk sermayesindeki payı % 67’dir.

Günümüzde İstanbul’da Hoşdere Fabrikası’nda şehirlerarası ve belediye tipi otobüsler, Aksaray Fabrikası’nda ise hafif, orta ağır ve ağır sınıf kamyonlar ve çekiciler üreten Mercedes-Benz Türk’ün bu tesisleri Daimler AG’nin geliştirme ve üretim ağının önemli parçalarını oluşturmaktadır. Şirket, sadece Türkiye’de üretilen modelleri de kapsayan ürünlerinin yurtiçi satışlarını ve ihracatını da yapmaktadır. Ayrıca Mercedes-Benz marka hafif ticari araç ve Daimler AG çatısı altındaki  tüm otomobil markalarının ithalatını ve satışını yapan Mercedes-Benz Türk, 2007 yılında toplam 31.700 adet araç satışı gerçekleştirmiştir.

En güncel teknolojilerle donatılan, yüksek kaliteli ürünleri sayesinde Mercedes-Benz Türk, Türkiye şehirlerarası otobüs pazarında % 64’lük, 6 ton üzeri kamyon pazarında ise % 30.1’lik pazar payıyla lider konumundadır.

Şirket, Türkiye’nin otobüs ve kamyon ihracatında da öncü konumundadır (2007 yılında 2.415 adet otobüs ve 6.263 adet kamyon ihraç edilmiştir). Batı Avrupa ülkelerinin Mercedes-Benz Türk’ün en önemli ihracat pazarlarını oluşturması ayrıca dikkat çekmektedir.

Hoşdere Otobüs Fabrikası

1995 yılında hizmete giren ve 2005 yılında ikinci yatırım aşaması tamamlanan Mercedes-Benz Türk Hoşdere Otobüs Fabrikası halen dünyanın en modern otobüs fabrikalarından biridir.

Araç kalitesi açısından büyük önem taşıyan ve paslanmaya karşı üstün koruma sağlayan katoforez tesisi (KTL) Türkiye’de otobüs üretiminde bir ilk olma özelliğini taşımaktadır. Hoşdere Fabrikası’nda fabrikanın enerji ihtiyacını karşılayan bir kojenerasyon merkezi ve otobüs geliştirme merkezi de bulunmaktadır.

Klasik bant üretiminin yerine akan bant ve sabit çalışma istasyonları (box) kombinasyonunun uygulandığı bu fabrikada, aynı anda farklı modellerin üretilmesinde sağlanan esnekliğin yanı sıra üretimde bekleme zamanları asgariye indirilebilmekte ve böylece üretim daha ekonomik hale getirilmektedir.

 

Mercedes-Benz Türk, dünyada ilk kez otobüs üretiminde hava yastığı teknolojisini Hoşdere Fabrikası’nda uygulamıştır. Ergonomik açıdan çalışma şartlarını çok olumlu etkileyen hava yastıklarından karoserilerin montaj istasyonları arasında nakillerinin yanı sıra çeşitli montaj işlerinde de yararlanılmaktadır. Hoşdere Otobüs Fabrikası, gerek seçilen teknoloji ve sistemler açısından, gerekse alınan özel önlemler ve arıtma tesisleri ile çevre koruma açısından da örnek bir tesistir. Mercedes-Benz Türk bugün otobüs üretiminde yaklaşık 2.400 personel istihdam etmektedir.

Şehirlerarası otobüsler Travego, Intouro ve yeni Tourismo ile şehiriçi otobüs yeni Conecto Hoşdere Fabrikası’nda üretilmektedir.

Tüm uluslararası kalite standartlarına uygun olan bu otobüslerin % 65’i  başta Batı Avrupa ülkeleri olmak üzere 73 ülkeye ihraç edilmektedir.

Yıllık üretim kapasitesi 4000 otobüs olan Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda toplam €150 milyon tutarında yatırım yapılmıştır. Fabrika, 360.000 m²'lik bir arazi üzerinde 127.000 m² kapalı alana sahiptir.

Aksaray Kamyon Fabrikası

Mercedes-Benz Türk’ün Aksaray ilindeki kamyon fabrikası 1986 yılında üretime başladı. Aradan geçen sürede bu fabrikada üretilen 100.000 adedi aşkın çeşitli tonajlarda kamyon öncelikle iç pazarda satılmıştır.

Günümüzde yaklaşık 1.350 çalışanı olan Aksaray Kamyon Fabrikası’nda

         hafif sınıf kamyonlar  ATEGO 1215 C  ve  ATEGO 1517 C,

         ağır sınıf nakliye araçları  AXOR 3228 C, AXOR 3240 C, AXOR 2523 C, AXOR 2528 C, AXOR 2628CL, AXOR 2640 CL çekiciler AXOR 1835 LS ve AXOR 1840 LS

         inşaat araçları AXOR 3028 B/K, AXOR 2528 K/KL, AXOR 1823 K, AXOR 1828 K, AXOR 3440 K, AXOR 4140 B

         Unimog 4000 tipi araçlar üretilmektedir.

Bugün yıllık üretim kapasitesi 12.500 araç olan Aksaray Kamyon Fabrikası 558.117 m2‘lik bir arazi üzerinde 80.000 m2 kapalı alanına sahip, katoforez astar boya havuzu, kaynak robotları gibi en üst düzeyde ürün kalitesini güvence altına alan birimleri de kapsayan bir üretim tesisidir.

Almanya’daki kamyon fabrikası ile aynı kalitede araç üreten Mercedes-Benz Türk Aksaray Fabrikası, 2001 yılında Orta ve Doğu Avrupa Ülkelerine  ihracatı başlatmıştır. Daha sonra Batı Avrupa pazarlarına da kamyon satışına başlanmasıyla Aksaray Fabrikası’ndan yapılan ihracat ivme kazanmış ve bugün 58 ülkeye yapılan kamyon ihracatı toplam 15.300 adede yükselmiştir.

Diğer taraftan ürünlerin ve ürün kalitesinin eşitlenmesiyle Mercedes-Benz Türk’ün  yan sanayicileri Almanya’daki kamyon fabrikalarına da parça verme olanağına kavuşmuşlardır.Mercedes-Benz Türk A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 31
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Overhead Controller/Business Analyst&SAP Key User İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Overhead Controller/Business Analyst&SAP Key UserMercedes-Benz Türk A.Ş.
 
 
 
Overhead Budgeting/Controlling/Cost Center Management in SAP
Responsible for analysis, design, developments, testing, implementations, maintenance of CCA in SAP as Key User
Responsible to analyze processes, methods, tools for Overheads Controlling. Develop and implement related changes in SAP
Cost analysis, deviation analysis, business case calculations, contribution to efficiency projects; identification of cost saving potentials
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Planlama, Kontrol ve Raporlama Uzmanı İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Planlama, Kontrol ve Raporlama UzmanıMercedes-Benz Türk A.Ş.
İş Tanımı:
2. El controlling faaliyetleri kapsamında;
Bütçeleme, mali planlama (K/Z, Bilanço, Nakit Akışı),
Mali analiz ve raporlama,
Araç kalkulasyonu ve mali kontrol,
Ay sonu kapanış işlemleri,
Sistem ve proses optimizasyonu
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Customs Compliance Control - Tariff & Origin Spc. İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Customs Compliance Control - Tariff & Origin Spc.Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Job Description:
Support Customs Brokers in the process of assigning customs tariff codes for all products and business units, including projects when necessary, by obtaining necessary technical information from related sources.
Organize the customs tariff code study meetings and ensure coordination with all parties involved.
Support operations for situations requiring specific customs expertise when needed.
Prepare official letters and detailed explanation documents in case of tariff related litigations.
Gather necessary documents, calculate origin for internally produced goods, prepare origin documents and follow up related issues based on applicable FTA’s
Maintain & update related databases & other documentation tools
Perform periodical controls and prepare reports in its own area.
Follow up changes in customs legislation, especially tariff and origin areas, and evaluate their impact on the company.
Sürekli / Tam zamanlı    Meslek yüksekokulu (Mezun), Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Qualitätsingenieur für Quality Assurance Suppliers İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Qualitätsingenieur für Quality Assurance SuppliersMercedes-Benz Türk A.Ş.
• Abgeschlossenes Studium in der Fachrichtung Maschinenbau oder Wirtschaftsingenieurwesen
• Verhandlungssichere Deutschkentnisse in Wort und Schrift ( zusätzliche Englischkentnisse von Vorteil )
• Kentnisse bzw. Erfahrung in QM-Systemen
• Allg. Wissen von Fertigungsverfahren
• Erfahrung in SAP (Bus) von Vorteil
• Team- Kooperations- und Integrationsfähigkeit
• Zielorientiertes Handeln und analytisches Denkvermögen
• Kontakt- und Kommunikationsfähigkeit
• Abgeschlossener Militärdienst für männliche Bewerber
 
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Customs Compliance Control – Project Responsible İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Customs Compliance Control – Project ResponsibleMercedes-Benz Türk A.Ş.
Job Description:
 
Project team member responsible for coordination & implementation of  customs processes.
Analyze all import & export processes, define to be processes, prepare design documents and other required documentation
Perform tests, prepare data for migration, give trainings and provide support to end users.
Perform all project related tasks at expected quality as defined in the project time plan, scope and other KPI’s
Coordinate internal and external parties for necessary project related activities.
Support existing team in tariff assignment and other customs & foreign trade issues when needed.
Support operations for situations requiring specific customs expertise when needed.
Follow up changes in customs legislation and internal procedures and evaluate their impact on the company.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Business Management Consultant İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Business Management ConsultantMercedes-Benz Türk A.Ş.
• Providing full transparency to the financial and operational performance of the retail network
• Steering network effectively and measuring both dealers’ and retail network’s performance with certain KPI’s and taking measures if necessary
• Performing the financial and operational business analysis of both the retail network and on dealer level
• Performing risk management activities for the risky dealers
• Performing feasibility analysis for potential dealerships
• Providing On-site consulting and/or audits for the dealers.
• Co-operating with Business Intelligence consultants to prepare required dealer management reports.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Mitarbeiter/in International Assignment Management İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Mitarbeiter/in International Assignment ManagementMercedes-Benz Türk A.Ş.
Stellenbeschreibung:
Kompetente Beratung und Betreuung der Expatriates und Impatriates in Policy und Prozessen bei Personalentsendungen
Verantwortlich fü die operative Umsetzung der Global Mobility Policy
Koordination und Unterstützung in allen arbeits- steuer- und sozialversicherungsrechtlichen Themen
Planung und Üerwachung des Expatriates Budgets bzw. Ermittlung von controllingrelevanten Daten
Kontrolle, Eingabe und Steuerung der Gehaltsabrechnungsdaten üer das Globale System GAM-IT
Umsetzung und Monitoring von Compliance relevanten Prozessen im Rahmen des Daimler Internal Control Systems (ICS)
Berichterstattung an alle relevanten Partner
Enge Zusammenarbeit mit der Zentrale und externen Dienstleistern
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Qualitätsingenieur/-in in der Produktion Bus İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Qualitätsingenieur/-in in der Produktion BusMercedes-Benz Türk A.Ş.

Universitätsabschluss (Dipl.Ing. Chemie oder Maschinenbau).
Berufserfahrung in Nachtabdichtung- und Oberfläche Beschichtungsprozesse.
Profund Kenntnisse bzw. Erfahrung mit Endlack Qualität ist ein Vorteil.
Gute Deutschkenntnisse in Wort und Schrift
Analytisches Denken, zielorientierte und selbständige Arbeitsweise mit viel Engagement
Innovationsfähigkeit, Kommunikationsfähigkeit, Belastbarkeit und Konfliktfähigkeit
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Geliştirme Mühendisi - Motor Çevre Sistemleri İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Geliştirme Mühendisi - Motor Çevre SistemleriMercedes-Benz Türk A.Ş.
Genel Nitelikler :
Makina Mühendisliği  mezunu ( Konstruksiyon / Otomotiv dalında uzmanlaşmış olmak tercih sebebidir)
Motor çevre sistemleri (soğutma modülü, hava emiş, motor yataklama ve izolasyonu), bağlantı tekniği ve üretim yöntemleri konusunda bilgi ve tecrübe sahibi olma
İleri derecede Almanca ve İngilizce bilgisi
Siemens NX ve Catia programlarına hakim
Takım çalışmalarına yatkın, iletişim becerileri yüksek, analitik düşünebilen ve sonuç odaklı
Seyahat engeli bulunmayan
Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Homologationsingenieur/-in für Truck İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Homologationsingenieur/-in für TruckMercedes-Benz Türk A.Ş.

Studium der Fachrichtungen in Ingenieurwesen (Maschinenbau, Fahrzeugtechnik, Mechatronik ...)
Gute Deutsch und Englischkenntnisse in Wort und Schrift
Bereitschaft zum Lesen & Analysieren & Implementieren langer Regulations- und Gesetzestexten 
Mehrjährige Berufserfahrung auf dem Gebiet der Fahrzeugtechnik; gute technische Gesamtfahrzeugkenntnisse Truck ist Vorteil
Sehr hohe Kontakt- und Kommunikationsfähigkeit innerhalb Daimler und mit Behörden; Sicheres Auftreten gegenüber Behörden
Zielorientierte und selbstständige Arbeitsweise, interkulturelle Kompetenz und ausgeprägte Teamfähigkeit
Abgeschlossene Militärdienst für männliche Kandidaten
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
İşyeri Eğitim Stajı (PEP+) Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
İşyeri Eğitim Stajı (PEP+)Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Program kapsamında İç Anadolu Aksaray'daki tesislerimiz için;
Üniversitelerin lisans programlarına devam etmekte olan, ürün ve üretim teknolojilerindeki gelişmeleri takip eden, yeniliklere açık, takım çalışmasına istekli ve iletişim becerileri yüksek, inisiyatif kullanabilen, koordinasyon, temsil ve ikna yeteneği güçlü, iyi derecede Almanca ve/veya İngilizce bilen adayların, 21.11.2014 tarihine kadar başvurmalarını rica ederiz.
Program süresince konaklama şirket tarafından sağlanacaktır.
Stajyer    Üniversite (Öğrenci)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
TOS/Kaizen Trainer/in Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
TOS/Kaizen Trainer/inMercedes-Benz Türk A.Ş.

Abgeschlossenes Studium mit Fachrichtung Betriebswirtschaft, Wirtschaftsingenieurswesen oder Maschinenbau
Sehr gute Deutschkenntnisse; Englischkenntnisse sind von Vorteil
Sehr gute Computer-Anwendungskenntnisse (MS Office)
Kenntnisse über ISO/TS 16949 sind von Vorteil
Kenntnisse über Produktdokumentation sowie Produktkenntnisse
Erfahrung in Kaizen Basic, Verbesserungsprozessen, TPM, 5S
Starkes Kommunikationsvermögen, analytisches Denken, Teamfähigkeit und Überzeugungsstärke
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Büyük Müşteri Danışmanı - İETT İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Büyük Müşteri Danışmanı - İETTMercedes-Benz Türk A.Ş.
 
Üniversitelerin mühendislik veya işletme bölümlerinden mezun
Çok iyi seviyede İngilizce ve/veya Almanca yabancı dil bilgisine sahip
MS Office uygulamalarını ileri seviyede kullanabilen
SSH servis tecrübesine sahip (tercih sebebidir)
İletişim yönü güçlü, ikna kabiliyeti yüksek, insan ilişkilerinde başarılı
Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek
B sınıfı ehliyete sahip
Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
İş Güvenliği Uzmanı Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
İş Güvenliği UzmanıMercedes-Benz Türk A.Ş.

Yürütülen faaliyetler ve çalışma alanlarında yapılacak değişikliklerle ilgili İSG açısından gerekli inceleme ve çalışmaları gerçekleştirmek
Risk Analizlerinin planlanması, gerçekleştirilmesi ve raporlamak
İSG konusunda gerekli istatistiklerin, yıllık çalışma planının ve raporlamaların  hazırlamak
İSG ile ilgili mevzuat takibi ve konu hakkında gerekli raporlamaların hazırlamak
İSG eğitimlerini ilgili mevzuata uygun olarak planlamak ve uygulamak
Tüm Birimlere İSG konusunda rehberlik ve danışmanlık hizmetlerinin vermek
Tüm çalışma ortamlarında gerekli gözetimin ve  iş kazası risklerine karşılık gerekli incelemeler yaparak tedbirleri belirlemek ve takip etmek
Meydana gelen iş kazaları ve iş kazası risklerinin incelemek, kök neden analizleri yapmak, raporlamak ve iyileştirme önerilerini çalışmak
OHSAS 18001 ve İş Güvenliği Mevzuatı kapsamında gerekli görevleri yerine getirmek, ilgili birimleri yönlendirmek
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
2.El Araç Alım-Satım Yönetmeni - HTA İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
2.El Araç Alım-Satım Yönetmeni - HTAMercedes-Benz Türk A.Ş.
 Üniversite mezunuTercihen otomotiv sektöründe benzer alanlarda 2 – 3 yıl tecrübeliMS Office uygulamalarına hakim (excel, power point vb.)İyi düzeyde İngilizce bilenGüçlü kişilik özellikleri & yönetim becerileri ve efektif takım çalışmasına yatkınSeyahate engeli olmayan, esnek çalışma saatlerine uyumluErkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış
Sürekli / Tam zamanlı    Lise (Mezun), Meslek yüksekokulu (Öğrenci), Meslek yüksekokulu (Mezun), Üniversite (Öğrenci), Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
İthalat Operasyon Sorumlusu Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
İthalat Operasyon SorumlusuMercedes-Benz Türk A.Ş.

İşletme, Siyasal Bilgiler, İktisadi ve İdari Bilimler, Dış Ticaret, Lojistik gibi fakülte veya bölümlerden mezun olmak;
Gümrük, dış ticaret, lojistik alanlarında deneyim ve/veya bilgi sahibi olmak;
Çok iyi derecede Almanca ve/veya İngilizce bilgisine sahip olmak;
MS office (Word, Excel, PowerPoint) uygulamalarına iyi derecede hakim olmak;
Takım çalışmasına yatkın, analitik düşünme yeteneği ile yüksek iletişim ve problem çözme becerilerine sahip olmak;
Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olmak.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Warranty Audit Specialist – After Sales Warranty İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Warranty Audit Specialist – After Sales WarrantyMercedes-Benz Türk A.Ş.

Warranty audits at dealer locations and determination of the improvement measures.
Active participation in dealer warranty trainings and perform dealer coachings (on the job training)
Analysis of warranty statistics to identify product development issues.
Follow-up warranty repair quality performance.
Dealer based audit reports including the improvement points and measures to be implemented for high quality warranty process.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Malzeme Temini ve Değişiklik Uygulamaları Uzmanı İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Malzeme Temini ve Değişiklik Uygulamaları UzmanıMercedes-Benz Türk A.Ş.
Genel Nitelikler:
Tercihen Endüstri veya Makine Mühendisliği olmak üzere üniversitelerin mühendislik bölümlerinden mezun
İyi derecede Almanca ve tercihen İngilizce dil bilgisine sahip
Bilgisayar bilgisine sahip, MS Office programlarını çok iyi düzeyde kullanabilen
İyi derecede SAP-MM bilgisi
Analitik düşünce yeteneğine sahip, takım çalışmalarına yatkın, yüksek stres altında çalışabilen, iletişim ve koordinasyon becerileri yüksek
Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Büyük Müşteri Danışmanı - Otobüs İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Büyük Müşteri Danışmanı - OtobüsMercedes-Benz Türk A.Ş.

Mühendislik, işletme, iktisat veya kamu yönetimi bölümü mezunu
Çok iyi derecede İngilizce ve/veya Almanca bilen
İyi derecede bilgisayar bilgisine sahip (Autoline, POLAR, SAP, KaSa, MS Office uygulamaları)
İyi iletişim becerileri ve yüksek ikna kabiliyetine sahip, takım çalışmasına yatkın
Seyahat engeli bulunmayan
Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış veya uzun vadede tecilli olmak tercih nedenidir
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Sekretärin des Bereichsleiters Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Sekretärin des BereichsleitersMercedes-Benz Türk A.Ş.

Abgeschlossenes Studium
Gute bis sehr gute Deutschkenntnisse (Englischkenntnisse von Vorteil)
Sehr gute MS-Office Kenntnisse
Ausgeprägte Team- und Koordinationsfähigkeit und Eigeninitiative
Starke Kommunikationsfähigkeit und Organisationstalent
Selbstbewusstes Auftreten
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
KTL Produktionsprozessplaner/in Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
KTL Produktionsprozessplaner/inMercedes-Benz Türk A.Ş.
• Abgeschlossenes Studium mit der Fachrichtung Maschinenbau oder Wirtschaftsingenieurwesen• Technische Kenntnisse über Lackiertechnik sind von Vorteil• Verhandlungssichere Deutschkenntnisse, Englischkenntnisse sind von Vorteil• Gute EDV-Kenntnisse (MS-Office, usw.)
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
General Application İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Financial Services
General ApplicationMercedes-Benz Financial Services
"General Application" job-posting is in order to provide a pool serving to assess candidates for further available positions. 
 
Please add a cover letter including the department which you want to work in.
Candidates should have the following qualifications;
Bachelor’s or master degree from a reputable university with a relevant background
Good command of English both written and spoken
German is preferable as a second language
Outstanding organizational, interpersonal and communication skills and the ability to work well in a teamWe kindly remind you that this application is a general application. Your resume will be kept in our database for future opportunities. Your competencies and experiences will be compared with our existing requirements and in case of relevance you will get contacted by our Human Resources Specialists.
Thank you for your application and interest.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
2.El Otobüs Alım-Satım Yönetmeni / BusStore İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
2.El Otobüs Alım-Satım Yönetmeni / BusStoreMercedes-Benz Türk A.Ş.
 Üniversite mezunuTercihen otomotiv sektöründe benzer alanlarda 2 – 3 yıl tecrübeliMS Office uygulamalarına hakim (excel, power point vb.)İyi düzeyde İngilizce bilenGüçlü kişilik özellikleri & yönetim becerileri ve efektif takım çalışmasına yatkınSeyahate engeli olmayan, esnek çalışma saatlerine uyumluErkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış
Sürekli / Tam zamanlı    Meslek yüksekokulu (Mezun), Üniversite (Öğrenci), Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
SAP Modul Consultant İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
SAP Modul ConsultantMercedes-Benz Türk A.Ş.
- Beratung, Prozeß- und Systemgestaltung des SAP ERP Systems in den Produktions-, Einkaufs- , Materialwirtschafts-, Logistik- und Lagerprozessen,
- Beratung und Systemgestaltung der Schnittstellen zu EvoBus-internen System sowie zu den eingesetzten Systemen der Daimler AG (u.a. Globus),
- Konzeption und Dokumentation der Systeme und Schnittstellen,
- Beurteilung des IT Produktion, Materialwirtschaft und Logistik Marktes im Hinblick auf dessen Weiterentwicklung,
- Analyse neuer Technologien und Integration in die Bebauungsplanung bei Daimler Buses,
- Integrative bereichsübergreifende Prozessberatung, -analyse und -gestaltung sowie Erfassung und Klärung der Anforderungen inkl. Business Case mit Fachabteilungen auch an den internationalen Standorten,
- Auswahl der Lösungsalternativen und Steuerung der Umsetzung,
- Leitung und Umsetzung von komplexen IT-(Teil-) Projekten,
- Abstimmung Application-Management und Weiterentwicklung mit externen und internen Partnern und Lieferanten,
- Sicherstellung des Betriebs sowie der Betreuung und Weiterentwicklung der zugeordneten IT-Systeme,
- Aufgabenerfüllung in Deutsch, Türkisch und teilweise in englischer Sprache,
 
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Senior Consultants für SAP DBM İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Senior Consultants für SAP DBMMercedes-Benz Türk A.Ş.
Daimler AG baut in der Tuerkei ein IT-Kompetenzzentrum auf.  SAP & Rollout Shared Service (SR ShS) hat zwei Ziele. Zum einen wird der Service fuer die SAP-Landschaft im Konzern konsolidiert, zum anderen werden die Prozesse fuer alle Arten von IT-Rollouts standardisiert.
Innerhalb von Mercedes Benz Tuerkiye A.Ş. werden zukuenftig die weltweiten Aktivitaeten im Rahmen von  SAP Anwendungsentwicklung und Betrieb (Service Delivery, Service Operations und SAP Rollout) vor Ort gebuendelt.
Fuer diese Herausforderung suchen wir Kollegen/innen, die uns als Senior Consultants im SAP DBM Modul unterstuetzen.
•Applikationsberater fuer SAP Implementation und Support im SAP DBM Modul,
•Koordination mit dem Entwicklungsteam zur Realisierung der funktionallen Designs,
•Sicherstellen einer hoch qualitativen Dokumentation der Loesungen,
•Zu betreuende Prozesse: DBM Prozesse,
•Modulbetreuung der bestehenden SAP DBM Loesungen sowie Anpassung an die neuen betrieblichen Anforderungen,
•Begleitung von internationalen SAP Roll-Outs und Unterstuetzung bei Implementierungsprojekten,
•Betreuung bestehender SAP Anwendungen bzgl. Fehleranalyse und –behebung,
•Analyse und Design effizienter DBM Prozesse sowie deren technische Umsetzung in SAP DBM mittels Customizing.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Senior Consultants fuer SAP BASIS İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Senior Consultants fuer SAP BASISMercedes-Benz Türk A.Ş.
Daimler AG baut in der Tuerkei ein IT-Kompetenzzentrum auf.  SAP & Rollout Shared Service (SR ShS) hat zwei Ziele. Zum einen wird der Service fuer die SAP-Landschaft im Konzern konsolidiert, zum anderen werden die Prozesse fuer alle Arten von IT-Rollouts standardisiert.
Innerhalb von Mercedes Benz Tuerkiye A.Ş. werden zukuenftig die weltweiten Aktivitaeten im Rahmen von  SAP Anwendungsentwicklung und Betrieb (Service Delivery, Service Operations und SAP Rollout) vor Ort gebuendelt.
Fuer diese Herausforderung suchen wir Kollegen/innen, die uns als Senior Consultants im SAP Basis unterstuetzen.
Aufgaben:
 
Selbststaendige und ganzheitliche Administration und Betreuung der technischen Infrastruktur und der SAP-Basis-Systeme,
Verantwortung fur die Installation neuer SAP-Systeme und die ganzheitliche Wartung der SAP Landschaft,
Durchfuhrung von Release-Planung/-Umsetzung und des Patchmanagements sowie Einspielen von Support-Packages und Upgrades,
Planung und Realisierung von SAP und datenbankseitigen Releasewechseln,
Analyse der bestehenden Basissysteme sowie Ausarbeitung und Umsetzung von Optimierungspotenzial,
Darstellung von Sicherheitskonzepten sowie deren Ausarbeitung
Monitoring der SAP Systeme.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Senior Consultants für SAP SD İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Senior Consultants für SAP SDMercedes-Benz Türk A.Ş.
Daimler AG baut in der Tuerkei ein IT-Kompetenzzentrum auf.  SAP & Rollout Shared Service (SR ShS) hat zwei Ziele. Zum einen wird der Service fuer die SAP-Landschaft im Konzern konsolidiert, zum anderen werden die Prozesse fuer alle Arten von IT-Rollouts standardisiert.
Innerhalb von Mercedes Benz Tuerkiye A.Ş. werden zukuenftig die weltweiten Aktivitaeten im Rahmen von  SAP Anwendungsentwicklung und Betrieb (Service Delivery, Service Operations und SAP Rollout) vor Ort gebuendelt.
Fuer diese Herausforderung suchen wir Kollegen/innen, die uns als Senior Consultants im SAP SD Modul unterstuetzen.
•Applikationsberater fuer SAP Implementation und Support im SAP SD Modul,
•Koordination mit dem Entwicklungsteam zur Realisierung der funktionallen Designs,
•Sicherstellen einer hoch qualitativen Dokumentation der Loesungen,
•Zu betreuende Prozesse: SD Prozesse,
•Modulbetreuung der bestehenden SAP SD Loesungen sowie Anpassung an die neuen betrieblichen Anforderungen,
•Begleitung von internationalen SAP Roll-Outs und Unterstuetzung bei Implementierungsprojekten,
•Betreuung bestehender SAP Anwendungen bzgl. Fehleranalyse und –behebung,
•Analyse und Design effizienter SD Prozesse sowie deren technische Umsetzung in SAP SD mittels Customizing.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Responsibles für SAP Incident Management İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Responsibles für SAP Incident ManagementMercedes-Benz Türk A.Ş.
Daimler AG baut in der Tuerkei ein IT-Kompetenzzentrum auf.  SAP & Rollout Shared Service (SR ShS) hat zwei Ziele. Zum einen wird der Service fuer die SAP-Landschaft im Konzern konsolidiert, zum anderen werden die Prozesse fuer alle Arten von IT-Rollouts standardisiert.
Innerhalb von Mercedes Benz Tuerkiye A.Ş. werden zukuenftig die weltweiten Aktivitaeten im Rahmen von  SAP Anwendungsentwicklung und Betrieb (Service Delivery, Service Operations und SAP Rollout) vor Ort gebuendelt.
Fuer diese Herausforderung suchen wir Kollegen/innen, die uns als Responsibles im SAP Incident Management unterstuetzen.
•Steuerung und Management des Incident-Management-Prozesses im taeglichen Betrieb (innerhalb von ITM/ST),
•Steuerung der Organisations- und Prozess-Schnittstellen und Kommunikation mit anderen Incident-und Problem-Management-Verantwortlichen der Schnittstellen-Prozesse (wenn notig),
•Koordination von Ressourcen und Eskalationen (falls erforderlich). D.h. Sicherstellen, dass alle Support-Mitarbeiter alle notwendigen Ressourcen und aktuelle Dokumente/Informationen zur Verfugung hat,
•Erstellung und Analyse von Störungsmeldungen, Kundenbefragungen, die Identifizierung von Schwachstellen und die Initiierung von Verbesserungsmaßnahmen.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Senior Consultants for SAP PI İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Senior Consultants for SAP PIMercedes-Benz Türk A.Ş.
Daimler AG builds up an IT-Competence Center in Turkey. SAP & Rollout Shared Service (SR ShS) has two targets. In one hand; the Service for the SAP environment will be consolidated and on the other hand; the processes for all types of IT-Rollouts (SAP and NonSAP) will be standardized.
In the context of application development and operation (Service Delivery, Service Operation and Rollout Projects) the worldwide activities will be bundled in the future within Mercedes Benz Türkiye A.Ş. The rollout factory will provide an industrialized model for rollouts to reduce cost and increase agility and quality for Europe Region.
For this challenge we are seeking new Colleagues/colleagues, who will support us as Senior Consultants in SAP module PI.
•Application Consultant for SAP implementation and support in SAP PI module,
•Coordination with the development team for the realization of functional design,
•Ensure high quality documentation of the solutions,
•Monitoring processes: PI processes,
•Monitoring of existing SAP PI solutions and adapt to new business requirements,
•Accompaniment of internation SAP Roll-Outs and support in implementation projects,
•Optimizing the PI processes and error analysis and correction,
•Analysis and design of efficient PI processes and their technical implementation in SAP PI via Customizing.
 
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Genel Başvuru İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Genel BaşvuruMercedes-Benz Türk A.Ş.
Şirketimizde istihdam gerçekleştirilecek pozisyonun iş tanımı doğrultusunda adaylarımızda bulunması gereken nitelikleri belirlemekteyiz. Bu sayede doğru işe doğru insan felsefesi ile bağdaşan bir süreç yürüterek uzun vadeli hem aday hem de şirket için verimli ve etkin bir kazan-kazan ilişkisi oluşmasını sağlamayı amaçlamaktayız.
"Genel Başvuru" ilanımız ise ileride oluşabilecek açık pozisyonlarda değerlendirilmek üzere aday havuzu oluşturmaya yöneliktir. Bu sebeple bu ilana yapacağınız başvurular için çalışmak istediğiniz alanı/bölümü belirten bir önyazı eklemeniz gerekmektedir. 
Genel Başvuru ilanımıza yapılacak başvurularda aranan niteliklere örnek vermek gerekir ise;
başarılı bir 4 yıllık üniversite öğrenim geçmişi,
iyi düzeyde bir veya iki yabancı dil bilgisi (Almanca-İngilizce),
gelişmiş sosyal yetkinlikler aradığımız önemli ortak kriterlerdir.        
Tüm adaylarımızda aradığımız bir diğer koşul ise şirketimize ve çalışmak istenilen fonksiyona ilgi ve motivasyonunun yüksek olmasıdır. Adayların şirketimizin global kimliği hakkında farkındalık sahibi olması ve dürüstlük,tutku,saygı ve disiplin olarak tanımladığımız ana değerlerimiz ile oluşan yüksek performans kültürümüze uygun davranış ve tutuma sahip olması en öncelikli beklentimizdir.
Başvurunuz ile göstereceğiniz ilgi ve güvene teşekkür ederiz.
Tüm başvurular, başvuruların gizliliği ilkesi çerçevesinde değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Öğrenci), Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Genel Başvuru Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Genel BaşvuruMercedes-Benz Türk A.Ş.
Şirketimizde istihdam gerçekleştirilecek pozisyonun iş tanımı doğrultusunda adaylarımızda bulunması gereken nitelikleri belirlemekteyiz. Bu sayede doğru işe doğru insan felsefesi ile bağdaşan bir süreç yürüterek uzun vadeli hem aday hem de şirket için verimli ve etkin bir kazan-kazan ilişkisi oluşmasını sağlamayı amaçlamaktayız.
"Genel Başvuru" ilanımız ise ileride oluşabilecek açık pozisyonlarda değerlendirilmek üzere aday havuzu oluşturmaya yöneliktir. Bu sebeple bu ilana yapacağınız başvurular için çalışmak istediğiniz alanı/bölümü belirten bir önyazı eklemeniz gerekmektedir. 
Genel Başvuru ilanımıza yapılacak başvurularda aranan niteliklere örnek vermek gerekir ise;
başarılı bir 4 yıllık üniversite öğrenim geçmişi,
iyi düzeyde bir veya iki yabancı dil bilgisi (Almanca-İngilizce),
gelişmiş sosyal yetkinlikler aradığımız önemli ortak kriterlerdir.Tüm adaylarımızda aradığımız bir diğer koşul ise şirketimize ve çalışmak istenilen fonksiyona ilgi ve motivasyonunun yüksek olmasıdır. Adayların şirketimizin global kimliği hakkında farkındalık sahibi olması ve dürüstlük,tutku,saygı ve disiplin olarak tanımladığımız ana değerlerimiz ile oluşan yüksek performans kültürümüze uygun davranış ve tutuma sahip olması en öncelikli beklentimizdir.
Başvurunuz ile göstereceğiniz ilgi ve güvene teşekkür ederiz.
Tüm başvurular, başvuruların gizliliği ilkesi çerçevesinde değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme

Kariyer.net Mobil
Kariyer.net Sosyal Medya
Kariyer.net İştirakleri
Unisbul.com
Oyun ablası, part-time iş ve eleman bulmanın en doğru yolu
İşteSosyal
On binlerce iş ilanıyla, Türkiye`nin ilk sosyal kariyer platformu
Tüm İşler Burada
Türkiye’deki tüm iş ilanları ve ücretsiz iş ilanı verme sitesi
Yetenek.li
Yeteneklerini sergile, yeni yeteneklerini bul
Kariyer.net bir
iştirakidir
Kariyer.net Elektronik Yayıncılık ve İletişim Hizmetleri A.Ş. Özel İstihdam Bürosu Olarak 31/08/2012-30.08.2015 tarihleri arasında faaliyette bulunmak üzere, Türkiye İş Kurumu tarafından 03.08.2012 tarih ve 183936 sayılı karar uyarınca 170 nolu belge ile faaliyet göstermektedir. 4904 sayılı kanun uyarınca iş arayanlardan ücret alınması yasaktır. Şikayetleriniz için aşağıdaki telefon numaralarına başvurabilirsiniz. Diğer iller için tıklayın. Türkiye İş Kurumu İstanbul İl Müdürlüğü: 0212 249 29 87 Türkiye iş Kurumu İstanbul Çalışma ve İş Kurumu Ümraniye Hizmet Merkezi : 0216 523 90 26
Copyright © 1999-2014 Kariyer.net