Mercedes-Benz Türk A.Ş. 

Şirket Bilgileri

http://www.mercedes-benz-finansalhizmetler.com/ 

Mercedes-Benz Türk A.Ş.

1967 yılında Daimler-Benz AG’nin % 36 ortaklığı ile Otomarsan ünvanıyla İstanbul'da kurulan Mercedes-Benz Türk, 0 302 tipi otobüslerin üretimine, 1968 yılında başlamış ve üretime başladıktan sadece 2 yıl sonra, 1970’te ihracata başlayan şirket, 1984 yılında Mercedes-Benz Türkiye Genel Mümessili olmuştur.

1986 yılında ise Türkiye'nin büyüme potansiyeline paralel olarak Orta Anadolu ili Aksaray’da kamyon fabrikası üretime geçmiştir.

Kasım 1990'da şirketin ticari ünvanı Mercedes-Benz Türk A.Ş. olarak değişmiştir.

580 Milyon Euro’yu aşan yatırım hacmi, 4.500 personeli ve ülke çapındaki bayi ve satış sonrası hizmetler ağında istihdam sağladığı  2.500 kişi ile Mercedes-Benz Türk A.Ş. bugün Türkiye’nin en büyük yabancı sermaye yatırımlarından biridir. Daimler AG’nin Mercedes-Benz Türk sermayesindeki payı % 67’dir.

Günümüzde İstanbul’da Hoşdere Fabrikası’nda şehirlerarası ve belediye tipi otobüsler, Aksaray Fabrikası’nda ise hafif, orta ağır ve ağır sınıf kamyonlar ve çekiciler üreten Mercedes-Benz Türk’ün bu tesisleri Daimler AG’nin geliştirme ve üretim ağının önemli parçalarını oluşturmaktadır. Şirket, sadece Türkiye’de üretilen modelleri de kapsayan ürünlerinin yurtiçi satışlarını ve ihracatını da yapmaktadır. Ayrıca Mercedes-Benz marka hafif ticari araç ve Daimler AG çatısı altındaki  tüm otomobil markalarının ithalatını ve satışını yapan Mercedes-Benz Türk, 2007 yılında toplam 31.700 adet araç satışı gerçekleştirmiştir.

En güncel teknolojilerle donatılan, yüksek kaliteli ürünleri sayesinde Mercedes-Benz Türk, Türkiye şehirlerarası otobüs pazarında % 64’lük, 6 ton üzeri kamyon pazarında ise % 30.1’lik pazar payıyla lider konumundadır.

Şirket, Türkiye’nin otobüs ve kamyon ihracatında da öncü konumundadır (2007 yılında 2.415 adet otobüs ve 6.263 adet kamyon ihraç edilmiştir). Batı Avrupa ülkelerinin Mercedes-Benz Türk’ün en önemli ihracat pazarlarını oluşturması ayrıca dikkat çekmektedir.

Hoşdere Otobüs Fabrikası

1995 yılında hizmete giren ve 2005 yılında ikinci yatırım aşaması tamamlanan Mercedes-Benz Türk Hoşdere Otobüs Fabrikası halen dünyanın en modern otobüs fabrikalarından biridir.

Araç kalitesi açısından büyük önem taşıyan ve paslanmaya karşı üstün koruma sağlayan katoforez tesisi (KTL) Türkiye’de otobüs üretiminde bir ilk olma özelliğini taşımaktadır. Hoşdere Fabrikası’nda fabrikanın enerji ihtiyacını karşılayan bir kojenerasyon merkezi ve otobüs geliştirme merkezi de bulunmaktadır.

Klasik bant üretiminin yerine akan bant ve sabit çalışma istasyonları (box) kombinasyonunun uygulandığı bu fabrikada, aynı anda farklı modellerin üretilmesinde sağlanan esnekliğin yanı sıra üretimde bekleme zamanları asgariye indirilebilmekte ve böylece üretim daha ekonomik hale getirilmektedir.

 

Mercedes-Benz Türk, dünyada ilk kez otobüs üretiminde hava yastığı teknolojisini Hoşdere Fabrikası’nda uygulamıştır. Ergonomik açıdan çalışma şartlarını çok olumlu etkileyen hava yastıklarından karoserilerin montaj istasyonları arasında nakillerinin yanı sıra çeşitli montaj işlerinde de yararlanılmaktadır. Hoşdere Otobüs Fabrikası, gerek seçilen teknoloji ve sistemler açısından, gerekse alınan özel önlemler ve arıtma tesisleri ile çevre koruma açısından da örnek bir tesistir. Mercedes-Benz Türk bugün otobüs üretiminde yaklaşık 2.400 personel istihdam etmektedir.

Şehirlerarası otobüsler Travego, Intouro ve yeni Tourismo ile şehiriçi otobüs yeni Conecto Hoşdere Fabrikası’nda üretilmektedir.

Tüm uluslararası kalite standartlarına uygun olan bu otobüslerin % 65’i  başta Batı Avrupa ülkeleri olmak üzere 73 ülkeye ihraç edilmektedir.

Yıllık üretim kapasitesi 4000 otobüs olan Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda toplam €150 milyon tutarında yatırım yapılmıştır. Fabrika, 360.000 m²'lik bir arazi üzerinde 127.000 m² kapalı alana sahiptir.

Aksaray Kamyon Fabrikası

Mercedes-Benz Türk’ün Aksaray ilindeki kamyon fabrikası 1986 yılında üretime başladı. Aradan geçen sürede bu fabrikada üretilen 100.000 adedi aşkın çeşitli tonajlarda kamyon öncelikle iç pazarda satılmıştır.

Günümüzde yaklaşık 1.350 çalışanı olan Aksaray Kamyon Fabrikası’nda

         hafif sınıf kamyonlar  ATEGO 1215 C  ve  ATEGO 1517 C,

         ağır sınıf nakliye araçları  AXOR 3228 C, AXOR 3240 C, AXOR 2523 C, AXOR 2528 C, AXOR 2628CL, AXOR 2640 CL çekiciler AXOR 1835 LS ve AXOR 1840 LS

         inşaat araçları AXOR 3028 B/K, AXOR 2528 K/KL, AXOR 1823 K, AXOR 1828 K, AXOR 3440 K, AXOR 4140 B

         Unimog 4000 tipi araçlar üretilmektedir.

Bugün yıllık üretim kapasitesi 12.500 araç olan Aksaray Kamyon Fabrikası 558.117 m2‘lik bir arazi üzerinde 80.000 m2 kapalı alanına sahip, katoforez astar boya havuzu, kaynak robotları gibi en üst düzeyde ürün kalitesini güvence altına alan birimleri de kapsayan bir üretim tesisidir.

Almanya’daki kamyon fabrikası ile aynı kalitede araç üreten Mercedes-Benz Türk Aksaray Fabrikası, 2001 yılında Orta ve Doğu Avrupa Ülkelerine  ihracatı başlatmıştır. Daha sonra Batı Avrupa pazarlarına da kamyon satışına başlanmasıyla Aksaray Fabrikası’ndan yapılan ihracat ivme kazanmış ve bugün 58 ülkeye yapılan kamyon ihracatı toplam 15.300 adede yükselmiştir.

Diğer taraftan ürünlerin ve ürün kalitesinin eşitlenmesiyle Mercedes-Benz Türk’ün  yan sanayicileri Almanya’daki kamyon fabrikalarına da parça verme olanağına kavuşmuşlardır.Mercedes-Benz Türk A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 56
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
SAP MM Consultants İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
SAP MM ConsultantsMercedes-Benz Türk A.Ş.
Applikationsberater für SAP Implementation und Support im SAP MM Modul,Koordination mit dem Entwicklungsteam zur Realisierung des funktionallen Designs,Sicherstellung einer hoch qualitativen Dokumentation,Modulbetreuung der bestehenden SAP MM Lösungen sowie Anpassung an die neuen betrieblichen Anforderungen,Begleitung und Unterstützung bei Implementierungsprojekten,Betreuung bestehender SAP Anwendungen bzgl. Fehleranalyse und –behebung,Analyse und Design von Prozessen und technische Umsetzung in SAP MM mittels Customizing.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
SAP WM Consultants İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
SAP WM ConsultantsMercedes-Benz Türk A.Ş.
Tasks:Applikationsberater für SAP Implementation und Support im SAP WM Modul, Koordination mit dem Entwicklungsteam zur Realisierung des funktionallen Designs,Sicherstellung einer hoch qualitativen Dokumentation, Modulbetreuung der bestehenden SAP WM Lösungen sowie Anpassung an die neuen betrieblichen Anforderungen,Begleitung und Unterstützung bei Implementierungsprojekten, Betreuung bestehender SAP Anwendungen bzgl. Fehleranalyse und –behebung, Analyse und Design von Prozessen und technische Umsetzung in SAP WM mittels Customizing.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
SAP SD Consultants İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
SAP SD ConsultantsMercedes-Benz Türk A.Ş.
Applikationsberater für SAP Implementation und Support im SAP SD Modul, Koordination mit dem Entwicklungsteam zur Realisierung desfunktionallen Designs,Sicherstellung einer hoch qualitativen Dokumentation, Modulbetreuung der bestehenden SAP SD Lösungen sowie Anpassung an die neuen betrieblichen Anforderungen,Begleitung und Unterstützung bei Implementierungsprojekten, Betreuung bestehender SAP Anwendungen bzgl. Fehleranalyse und –behebung, Analyse und Design von Prozessen und technische Umsetzung in SAP SD mittels Customizing.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Proses Planlama Mühendisi Aksaray Mercedes-Benz Finansman Türk A.Ş.
Proses Planlama MühendisiMercedes-Benz Finansman Türk A.Ş.
-Abgeschlossenes Studium in der Fachrichtung Maschinenbau, Wirtschaftsingenieurwesen oder   Fahrzeugtechnik-Erfahrungen im Bereich Produktions-/Prozessplanung von Vorteil-Kenntnisse im Bereich Montage-/Prozessoptimierung,Layouterstellung und Materialflüsse-Technische Kenntnisse überFahrzeugstechnik sind von Vorteil-GuteDeutsch- undEnglischkenntnisse-Gute EDV-Kenntnisse (MS Office, CAD/CAM-Programme)-Überzeugendes Auftreten sowie teamorientierte und selbstständige Arbeitsweise-Hohes Maß an Eigeninitiative und Durchsetzungsvermögen
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Rollout Expert fur die weltweiten Rollouts İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Rollout Expert fur die weltweiten RolloutsMercedes-Benz Türk A.Ş.
BegleitInformelle Begleitung der Anpassungs- und Entwicklungsphase für Länderversionen.Steuerung und Zuarbeiten notwendiger Schulungsunterlagen. Vorbereitung und Begleitung der Durchführung von Landespiloten, Aus- und Bewertung des Piloten unter Berücksichtigung von landesspezifischen Gegebenheiten.Controlling/ Reporting des aktuellen Status und ggf. Eskalation. Verantwortlich für detaillierte Projektpläne mit klar definierten Meilensteinen und ErgebnissenKapazitätsplanung und -verfolgung Führen und Leiten des Projekt Teams, Coaching/Mentoring durch bestimmen der Prioritäten und ZielerreichungKontrolle und Überwachung von Projektzielen, um sicherzustellen das Endtermine zeitgerecht eingehalten werden.Proaktive Kommunikation des Projekt Status, Problemen & Risiken an das ManagementDurchführen regelmäßiger Status Meetings mit allen Stakeholdern, um die Anforderungen derer kontinuierlich im Fokus zu behalten
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Truck R&D - CAE Engineer İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Truck R&D - CAE EngineerMercedes-Benz Türk A.Ş.
Experience in FEA Graduate degree in mechanical engineering or a closely related fiel Very good command of English, German would be an assent Profound knowledge of Finite Element Method (FEM) and CAE tools (ABAQUS, MEDINA, PERMAS…)Strong ability to cooperate and work in a team, ability to integrate, analytical thinking and target oriented working skillsNo military service obligation for male candidates
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
IO Services İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
IO ServicesMercedes-Benz Türk A.Ş.
Das Team Information Office R&D (Research & Development) ist der zentrale Ansprechpartner für alle IT-Themen zwischen den R&D-Fachbereichen und der IT-Organisation auf nationaler und internationaler Ebene. Zu unseren Kernaufgaben gehört die Bearbeitung aller IT-Governance-Themen für R&D, wie: Richtlinien-, Vorgaben- und Prozess-Definitionen zu allen neuen IT-Themen und –Prozessen, die Ausübung von Genehmigungsprozessen, das Lizenzmanagement sowie die Unterstützung der Fachbereiche zur agilen Umsetzung ihrer IT-Anforderungen in Eigenverantwortung Bearbeitung von IT-Anträgen, z.B. Anlage von Pool-Usern, Home-Quota-Erhöhung Unterstützungbei aktuellen IT-Change-Prozessen,z.B. Windows 10 Application Readiness TrackingUnterstützung beiadminstrativen Tätigkeiten, z.B. Lizenzmanagement, Data-RetentionBeantwortung von Anfragen zu IT-Richtlinien aus mit dem R&D-Fachbereich Unterstützung bei verschiedenen IT-Governance-Themen: Sicherstellung der Einhaltung von Richtlinien und Vorgaben inRD- Fachbereichendurch Prüfung und Auditierung der Daten, Prozesse und Strukturen
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Projekt Management İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Projekt ManagementMercedes-Benz Türk A.Ş.
Managen von IT ProjektenÜberwiegend applikationsorientiert Implementierung der Arbeitspakete und die Entwicklung- und Systemintegration Verantwortung für detaillierte Projektpläne mit klar definiertenMeilensteinen und ErgebnissenKapazitätsplanung und –verfolgungFühren und Leiten des Projektteams, Coaching/Mentoring durch bestimmen der Prioritäten und die ZielerreichungSicherstellen der richtigen Nutzung der Daimler IT-Project Management Werkzeuge, Governance, Prozesse, Richtlinien und MethodenKontrolle und Überwachung von Projektzielen, um sicherzustellen, dass Endtermine zeitgerecht eingehalten werdenProaktive Kommunikation des Projektstatus, der Probleme und Risiken an das ManagementDurchführen regelmäßiger Status-Meetings mit allen Stakeholdern, um deren Anforderungen kontinuierlich im Fokus zu behalten
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
SAP APO/PP Consultant İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
SAP APO/PP ConsultantMercedes-Benz Türk A.Ş.
Tiefes Verständnis von IT-Prozessen und Werkzeugen mit der Fähigkeiten Richtlinien und Prozeduren des Unternehmens einsetzen zu können,Verständnis der Kundenbedürfnisse und Implementierung von Lösungen, Koordinierung komplexer Änderungen mit dem Ziel aktiv die besten Ergebnisse zu erhalten, unabhängig von Hindernissen, Rückschlägen oder Unsicherheiten,SAP Erfahrung als Expert/Seniorberater im Modul APO/PP, Idealerweise Erfahrung in der Anwendungsentwicklung mit ABAP, Flexibilität bzgl. internationaler Einsätze im Rahmen der Linienaufgabe, Hohes Engagement, Teamfähigkeit und Belastbarkeit, Kundenorientierung, Kommunikationsfähigkeit und interkulturelle Kompetenz,                                   Bereitschaft neue Themenfelder kennenzulernen und in der täglichen Arbeit anzuwenden,Ausbildung: Abgeschlossenes Hochschulstudium der Informatik oder ein vergleichbares Studium,Mindestens 3 bis 6 jährige Berufserfahrung, Sprachen: Deutsch und/oder English.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
SAP Solution Manager Consultants İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
SAP Solution Manager ConsultantsMercedes-Benz Türk A.Ş.
Responsible for overall SAP Solution Manager strategy roadmap and implementation timelinesReview project requirements and identify gaps in the functionality of the Solution Manager application in both the project management and monitoring areasDesign, implement and test ALM functionalities of SAP Solution Manager like ChaRM, ITSM, and/or Test workbenchResponsible for the successful delivery of the SAP Solution Manager landscapes including integration to third party tools like RemedyManage application in both the project management and monitoring areasInitiate, coordinate and deliver development and implementation of system changes and work closely with SAP Solution Manager technical developers to ensure accurate and timely code that matches the designsConsult on enhancements to SAP platforms with correct use of SAP architectureCreate and review training materials, educate Junior Consultants,Research new trends in the SAP community regarding the use of Solution ManagerResponsible for 3. level support: ChaRM Change Requests/Documents and incident management: Handling, Bugs, Questions, choosing IBase component, filling scope, Approval, Status change, component version mismatch, Retrofit, CSOL, XLD, hanging imports, testing
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
SAP Basis Consultant İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
SAP Basis ConsultantMercedes-Benz Türk A.Ş.
Administration von der SAP Landschaft für ECC Systeme, Mitarbeit bei Innovationsprojekten (HANA-Einführung),Mitarbeit bei Einführung von technischen Monitoring-Konzepten, Planung und Einrichtung von technischen Schnittstellen,Durchführung von technischen Analysen bei Fehlerfällen, Durchführung von System-Health-Checks, Durchführung von Performance Analysen, Datenbank- und File-System-Analysen, Koordination und Durchführung von Kern-Basis Tätigkeiten (Kernel Upgrade, Job Management, Transport Management, Patchmanagement etc.),Leitung von Arbeitspaketen in Projekten, Planung und Implementierung von Security Anforderungen (SAP, Unternehmen, Audit),Planung und Durchführung von Hardware- und Plattform-Migrationen in Abstimmung mit IT-Infrastruktur,Betreuung von Applikationsteams in SAP Basis Fragen, Coaching von Junioren
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
HR Performance & Career Management İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
HR Performance & Career ManagementMercedes-Benz Türk A.Ş.
Graduate degree in Business Administration, Information Management Systems, Engineering or similar disciplinesProficiency in written and spoken English; proficiency in German is considered an advantageAt least 2-3 years relevant HR experience Analytical mind with strong planning skills, team work oriented and very good communication skills, esp. with management and HR Business PartnersExperience in international projects and teams is an asset Advanced knowledge in MS Office tools, especially in MS Excel and MS PowerPoint
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
SAP Business Intelligence&Predictive Analysis İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
SAP Business Intelligence&Predictive AnalysisMercedes-Benz Türk A.Ş.
Expert with deep Experiences in SAP BusinessIntelligence, Predictive Analysisand Usabilitiy Tools and Solutions concerning SAP BW, BPC, BO, FIORI, HANA and Cloud-SolutionsAdditional background experiences in SAP ERP moduls will be more usefull assetsAbility to establish and/or enhance a system in line with best practice standardsAt least Bachelor's degree in Computer Engineering, Industrial Engineering, Informatics, Management Information Systems or related fieldsStrong analytical skills and problem-solving abilities, team player, strong interpersonal and communication skillsCapability to work with strict deadlines No obstacle for frequent/long travelling domestic and abroad Fluent in spoken and written German language and intermediate level of English
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
IT Business Analyst for Autoline DMS İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
IT Business Analyst for Autoline DMSMercedes-Benz Türk A.Ş.
Experience in aftersales processes on retail level preferably in automotive industry,Knowledge in Autoline DMS, Fluent in English, Bachelor's degree in computer science or similar disciplines, No restriction to travel abroad, Capable to work with international teams, Strong knowledge in IT project management, Strong analytical and communication skills.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Deputy Information Security Officer İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Deputy Information Security OfficerMercedes-Benz Türk A.Ş.
Minimum 4 years work experience in a similar position, ideally in large enterprise environmentsBachelor's degree in Management Information Systems or a related discipline, an advanced degree preferredProfound knowledge and experience in frameworks and standards for Information Security, Risk, Compliance & IT Governance, such as COBIT, ISO2700X, and ITILDemonstrated subject matter expertise, knowledge and understanding of relevant various national and international legal and regulatory requirementsRelated industry standard qualifications such as CISA, CISM, CRISC, CGEIT or ITIL are desired and would be a strong advantageProject management experience and knowledge of industry standard methodologies (e.g. PMI) would be an assetProven ability to meet deadlines and prioritize workloads Solution oriented and analytical nature with the ability to solve complex technical issuesExcellent command of English (written and verbal) is a must, German would be an asset
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
Foreign Trade Spc. Responsible for R&D Activities İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Foreign Trade Spc. Responsible for R&D ActivitiesMercedes-Benz Türk A.Ş.
University degree 2-5 years experience in foreign trade operations, specialist in his/her areaKnowledge of and personal interest in customs & foreign tradelegislation in general and knowhow regarding vehicle importation in particularFond of researching legislative topics, structured and analytic thinking Customs Brokeragelicense is aplus Hard working, team worker, very good communication, coordination and presentation skillsAble to closely follow up topics against deadlines and able to take initiative in order to achieve the expected results.Fluent in English, German is a plus Excellent MS Excel and PowerPoint skills
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Project Controller for Truck İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Project Controller for TruckMercedes-Benz Türk A.Ş.
Bachelors degree in Business Administrationand/or Engineering Proficiency in written andspoken English and GermanAdvanced knowledge in MS Office Applications, SAP FI/COknowledge ispreferable Analytical thinkingand teamworkability Coordination skills
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Business Analyst - SAP MM/FI Module Responsible İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Business Analyst - SAP MM/FI Module ResponsibleMercedes-Benz Türk A.Ş.
Bachelor's degree in Computer Science or similar disciplines Experience in SAP MM & FI module on expert/senior level Capable to work with international teams and good team player Fluent in English. German is an asset ALE / IDOC, Job Management, ABAP debugging skills are advantage
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
Warranty Audit Specialist İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Warranty Audit SpecialistMercedes-Benz Türk A.Ş.
•University degree in electrical, mechanical or related engineering fields•Experience in automotive after sales business is an asset•Very good command of English (German would be an asset)•Analytical mind with strong planning skills, team work oriented and very good communication skills•Driving license and no travel restrictions•Excellent knowledge of MS Office applications•No military obligation for male candidates
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Sales Effectiveness & Support Specialist İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Sales Effectiveness & Support SpecialistMercedes-Benz Türk A.Ş.
•Min. 4 years university degree•Advanced MS office knowledge•Good command of writing/speaking English•Strong communication and coordination skills•Excellent analytical and social skills•Driving Licence -B
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Yedek Parça Dispozisyon Sorumlusu İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Yedek Parça Dispozisyon SorumlusuMercedes-Benz Türk A.Ş.
•Üniversite mezunu•İyi derecede Almanca  ve/veya İngilizcebilgisine sahip•Yedek parça pazarlama ve satışı konusunda iştecrübesine sahip•MS Officebilgisine sahip•Seyahat kısıtı bulunmayan•İletişim becerileri vekoordinasyon yeteneği yüksek•Erkek adaylar için; tercihen askerlik hizmetinitamamlamış
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Üretim Planlama Müh./ Fosfat, Kataforez & Boyahane İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Üretim Planlama Müh./ Fosfat, Kataforez & BoyahaneMercedes-Benz Türk A.Ş.
•Mühendislik eğitimi almış olmak (Tercihen Makina ve Kimya Müh.)•AutoCAD üzerinde yerleşim planı çalışmaları yapabilmek•İngilizce ve tercihen Almanca bilgisine sahip olmak•Takım çalışmasına yatkın ve iletişim becerileri yüksek olmak•Son kat boyahane imalat/planlama tecrübesi ve erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış olmak tercihnedenidir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Avukat İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
AvukatMercedes-Benz Türk A.Ş.
Şirketin tüm hukuk ve uygunluk yönetimi süreçlerinde aktif olarak görevlendirilmek üzere;Üniversitelerin hukuk fakültelerinden mezun Avukatlık stajını tamamlamış 2-5 yıl arası deneyimli Profesyonel yetkinlik seviyesinde İngilizce ve tercihen Almanca bilen Analiz ve muhakeme yeteneği güçlü İş takibi, planlama, zaman yönetimi ve raporlama becerilerine sahip Özellikle şirketler, ticaret, borçlar ve tüketici hukuku alanında uygulama ve bilgi birikimine sahip
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
2.El Kamyon Alım-Satım Yönetmeni İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
2.El Kamyon Alım-Satım YönetmeniMercedes-Benz Türk A.Ş.
2. El kamyon  müşterileri ile direkt satış görüşmelerinin/süreçlerinin yönetilmesi/takibiSatış ödemelerinin ve tahsilatın müşteri ile direkt görüşülmesi ve şirket içi ilgili birimler ile koordinasyonun sağlanması Finansman/Sigorta/Garanti/Servis paketi  vb. ürünlerin müşteriye sunulması/satışı ve ilgili sistem girişlerinin yapılması ve takibiMüşteri temas takibi ve sistem girişlerinin yapılması Hedef pazar ve müşteri bölgesi / grubu analizlerinin yapılması, raporlanması 2. El kamyon pazarı fiyatlarının gözlemlenmesi, takibi, analizi ve raporlanmasıÜrün (tüm markalar) özelliklerinin bilinmesi, güncel bilgilerin ve gelişmelerinin takip edilmesi
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Homologationsingenieur/-in İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Homologationsingenieur/-inMercedes-Benz Türk A.Ş.
•Vertretung von Mercedes Benz Türk in nationalen Gremien für die Belange der Nutzfahrzeugklassen in den technischen Themen.•Auswertung Richtlinien der gesetzlichen  und  zertifizierungsrelevanten Eigenschaften•Rechtzeitige Information der Entwicklungsbereiche zu gesetzlichen Anforderungen•Sicherstellung der Zertifizierbarkeit der Produkte•Bewertung von Konstruktionsänderungen im Änderungsmanagement Prozess.•Beratung der Entwicklung, Vertrieb, Werk   und  Kundendienst zu typprüfrelevanten Themen.•Rechtzeitige Information zu relevanten Änderungen von Fahrzeugtechnischen Vorschriften (nationale Vorschriften, EU- und UN-Regelungen).•Erstellen von Kommentaren und nationalen Vorschriftenentwürfen im Sinne der Mercedes Benz Türk AS und EvoBus GmBH.•Planung der natioanalen Typprüfung, der benötigten Fahrzeuge und Bestellung dieser Fahrzeuge.•Beratung der COP-Prüfumfänge für  Bus - Produkte  von Mercedes Benz Türk AS.•Unterstützung Auftragsabwicklungsprozess bzgl. Kundensonderwünsche.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Truck R&D - CAE Engineer Multi Body Simulation İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Truck R&D - CAE Engineer Multi Body SimulationMercedes-Benz Türk A.Ş.
Multi Body Simulation (MBS) with complete vehicle models as well as components and substructures togenerate load spectra for detailed investigation of strength and fatigue life of parts andcomponents.Building up MBS models, execution of dynamic simulations and evaluation of the obtained results.Optimization of components and substructures based on the analysis results.  Close cooperation with design and testing departments, coordination of the required design changes, testing conditions, measurement points.Cooperation with other global R&D centers of Daimler AG (Germany, Brazil, USA, Japan, India).Development and application of innovative simulation methods to improve the accuracy of the results.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Engineer – Advanced Driver Assistance Systems İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Engineer – Advanced Driver Assistance SystemsMercedes-Benz Türk A.Ş.
BSc degree in Electrical and / or Electronics or Mechatronics Fluent in English (German is a plus) Experience in vehicle electronics (incl. measurement and analysis tools), advanced driver assistance systemsExperience in collaboration with system suppliers No restriction to travel abroad Capable to work with international teams Excellent verbal, written and presentation skills required
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Informationstechnologie – Services/Patenrolle İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Informationstechnologie – Services/PatenrolleMercedes-Benz Türk A.Ş.
Naturwissenschaftlich-technisches Hochschulstudium oder Ausbildung zum FachinformatikerErfahrung in der Systemadministration Architektur KnowHow: Analyse von Architekturen und Bewertung von ArchitekturalternativenKenntnisse von virtuellen Infrastrukturen (VMware ESX, .. ) sowie anderer Architekturen (Rapsberry Pi-Architektur, ..)Kenntnisse im Applikationsbetrieb und Datenbank-Betrieb Verständnis über Prozesse, IT-Produkte sowie Methoden (durch Ausbildung oder Erfahrung)Schnelle Auffassungsgabe, ausgeprägte analytische und konzeptionelle Fähigkeiten; eine sehr selbstständige, verantwortungsbewusste und lösungsorientierte Arbeitsweise; hohe Einsatzbereitschaft,Kooperativer, souveräner Umgang mit Business Partnern im internationalen Umfeld, sowie eine ausgeprägte Teamfähigkeit,Sprachkenntnisse: Sichere Deutsch- und Englischkenntnisse in Wort und Schrift,Bereitschaft innerhalb und außerhalb der EU für die Aufgabenerfüllung zu reisen.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
FleetBoard Sales Representative İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
FleetBoard Sales RepresentativeMercedes-Benz Türk A.Ş.
Technical / commercial university degree Sales experience of technical products Experience in telematics and / or logistics, commercial vehicle sales, logistic softwareIndependent and goal-oriented Strong negotiating skills High consultancy competence Good command of English and German Truck driver's license
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Yan Sanayi Geliştirme Mühendisi Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Yan Sanayi Geliştirme MühendisiMercedes-Benz Türk A.Ş.
Ingenieure aus denFachrichtungen Maschinenbau- undWirtschaftsingenieurwesen Erfahrung bzw.Kenntnisse überKraftfahrzeugtechnik undWerkzeugbau Kenntnisse über Qualitätsmanagement undLogistik Prozesse Kenntnisse über Kunststoff und/oder SMC Teileproduktion und Lackierung Kenntnisse übertechnische Zeichnungenund Fertigungstechnik Sehr guteDeutsch und/oderEnglisch Kenntnisse Sicherer Umgang mit MS-Office AbgeschlossenerMillitärdienst für männliche Bewerber Verantwortliches Handeln,Organisationsfähigkeit,Kommunikationskompetenz
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Kaynak Mühendisi Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Kaynak MühendisiMercedes-Benz Türk A.Ş.
Abgeschlossenes Ingenieursstudium in denFächern Maschinenbauoder Mechatronik mitSchweißfachingenieur-ZertifikatMehrjährige Berufserfahrung als Schweißfachingenieur (sindvon Vorteil) Kenntnisse über Roboteranlagen undBosch Tucker Schweißsteuerungen (sind von Vorteil)Gute Deutsch- und/oder Englischkenntnisse Verantwortungsvolles Handeln, Organisationsfähigkeit, Kommunikationskompetenz, Teamarbeit, flexible Arbeitszeiten
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Business Consultant – Mercedes me connect İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Business Consultant – Mercedes me connectMercedes-Benz Türk A.Ş.
Abgeschlossenes Studium mit Schwerpunkt Betriebswirtschaft, Wirtschaftswissenschaft, Int. Management oder vergleichbare AusbildungVerhandlungssicher Deutsch und Englisch MS-Office-Kenntnisse (PowerPoint, Excel, Word, Project, Access) Langfristige Erfahrung mit komplexen IT Systemen (z.B.: CRM, Data Management)Erfahrung im Test- und Defectmanagement eines komplexen IT-Systems Erfahrung in Schnittstellenentwicklung (Interface Development)  Kompetenz in Themen Kommunikation, Gremienarbeit und internationalen Projekten.Ausgeprägte Kenntnisse der internen Strukturen inkl. Vertriebsstufen der Daimler AGInnovatives Denken & lösungsorientiert Reisebereitschaft und Bereitschaft zum Arbeiten in einer sehr dynamischen und volatiler Umgebung
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Bakım Mühendisi Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Bakım MühendisiMercedes-Benz Türk A.Ş.
Makine, Mekatronik veya Otomotiv mühendislik bölümleri mezunu Bakım teknikleri hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olmak (avantaj olarak değerlendirilecektir)Teknik resim, üretim ve imalat ve üretim teknikleri hakkında bilgi sahibi olmakİyi seviyede Almanca veya İngilizce dil bilgisine sahip İyi bilgisayar bilgisi (MS-Office gibi); (SAP bilgisi avantaj olarak değerlendirilecektir)Sorumluluk sahibi, ekip çalışmasına yatkın, iletişim kurabilir ve esnek çalışma saatlerine uyumlu olmak
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Sipariş Takip Sorumlusu Aksaray Mercedes-Benz Finansman Türk A.Ş.
Sipariş Takip SorumlusuMercedes-Benz Finansman Türk A.Ş.
-Abgeschlossenes Universitätsstudium, bevorzugt Wirtschaftsingenieurwesen-Kenntnisse über Programmplanung, Auftragsteuerung und Produktionssteuerung sind von Vorteil-Team- und Kommunikationsfähigkeit, analytische und konzeptionelle Fähigkeiten-Kommunikationsfähigkeit, Überzeugungsstärke, analytisches Denkvermögen-Gute Deutsch-sowie Englischkenntnisse in Wort und Schrift-Abgeschlossener Militärdienst für männliche Bewerber
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Genel Başvuru / Mavi Yaka Çalışan Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Genel Başvuru / Mavi Yaka ÇalışanMercedes-Benz Türk A.Ş.
Meslek Yüksek Okulu, Endüstri Meslek Lisesi ve Teknik Liselerin Otomotiv sanayine uygun bölümlerinden mezun (Otomotiv, E/E, Metal, Lojistik, vb.),Oto boya/kaporta mesleğinde Ustalık/Kalfalık belgesi olan, Tercihen konusunda ve/veya alanında Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Mesleki Yeterlilik Belgesi olan,Birimlerimizde vardiyalı çalışabilecek, Ekip çalışmasına ve dayanışmasına yatkın,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
BOS Kaizen Eğitmeni İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
BOS Kaizen EğitmeniMercedes-Benz Türk A.Ş.
Endüstri, İmalat veya Makine Mühendisliği Bölümü mezunu«Yalın Üretim» konusunda tecrübesi olanÜretim Prosesleri tecrübesi olan (Otomotiv veya otomotiv yan sanayi tecrübesi avantajdır)İyi derecede Almanca veya İngilizce bilenİyi derecede bilgisayar bilgisine sahip (Excel, Powerpoint)Takım çalışmasına yatkın ve iletişim becerileri yüksekErkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış Seyahat engeli olmayan"Kaizen Eğitmeni" arayışımız bulunmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Bakım Mühendisi Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Bakım MühendisiMercedes-Benz Türk A.Ş.
Üniversitelerin Elektrik, Elektronik veya Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümlerinden mezunBakım teknikleri hakkında bilgi ve tecrübe sahibi (avantaj olarak değerlendirilecektir)Teknik resim, üretim ve imalat ve üretim teknikleri hakkında bilgi sahibi İyi seviyede Almanca ve/veya İngilizce bilgisi İyi bilgisayar bilgisi (MS-Office gibi) (SAP ve bilgisayar/PLC programlama bilgisi avantaj olarak değerlendirilecektir)Sorumluluk sahibi, ekip çalışmasına yatkın, iletişim kurabilen ve esnek çalışma saatlerine çalışabilen
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
İmalat Mühendisi Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
İmalat MühendisiMercedes-Benz Türk A.Ş.
Endüstri, Makine ve Metalurji mühendislik bölümleri mezunu Metal işleme ve üretim prosesleri hakkında bilgi ve tecrübe sahibi İyi derecede İngilizce ve/veya Almanca yabacı dil bilgisine sahip İletişime açık, takım çalışmasına yatkın, analitik düşünebilen, problem çözme ve hata önleme metotlarını uygulayabilen, ikna kabiliyeti yüksekSeyahat engeli olmayan
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Consultants for SAP WM İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Consultants for SAP WMMercedes-Benz Türk A.Ş.
Daimler AG builds up an IT-Competence Center in Turkey. SAP & Rollout Shared Service (SR ShS) has two targets. In one hand; the Service for the SAP environment will be consolidated and on the other hand; the processes for all types of IT-Rollouts (SAP and NonSAP) will be standardized.In the context of application development and operation (Service Delivery, Service Operation and Rollout Projects) the worldwide activities will be bundled in the future within Mercedes Benz Türkiye A.Ş. The rollout factory will provide an industrialized model for rollouts to reduce cost and increase agility and quality for Europe Region.For this challenge we are seeking new Colleagues/colleagues, who will support us as Consultants in SAP module WM.Tasks:Application Consultant for SAP implementation and support in SAP EWM/WM module,Coordination with the development team for the realization of functional design,Ensure high quality documentation of the solutions, Monitoring processes: WM processes, Monitoring of existing SAP WM solutions and adapt to new business requirements,Accompaniment of internation SAP Roll-Outs and support in implementation projects,Optimizing the WM processes and error analysis and correction, Analysis and design of efficient WM processes and their technical implementation in SAP WM via Customizing.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Project Management İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Project ManagementMercedes-Benz Türk A.Ş.
Daimler AG builds up an IT-Competence Center in Turkey. SAP & Rollout Shared Service (SR ShS) has two targets. In one hand; the Service for the SAP environment will be consolidated and on the other hand; the processes for all types of IT-Rollouts (SAP and NonSAP) will be standardized.In the context of application development and operation (Service Delivery, Service Operation, Test Management and Rollout Projects) the worldwide activities will be bundled in the future within Mercedes Benz Türkiye A.Ş. The rollout factory will provide an industrialized model for rollouts to reduce cost and increase agility and quality for Europe Region.For this challenge we are seeking new colleagues, who will support us in the Project Management. To manage IT projects:- predominantly applications oriented,- package implementation, development & systems integration, Responsible for detailed project plans with clear milestones and deliverables,Manage dependencies with service delivery and service operation teams and CoCs,Capacity planning and tracking, Providing leadership, direction and guidance to the project team, coach and mentor them by setting priorities and accomplishing goals,Track progress and review project tasks to make certain deadlines are met appropriately,Ensuring appropriate use of Daimler IT project management tools, governance, processes, policies and methodologies,Proactively communicate project status, issues & risks to management, Conduct regular status meetings with all stakeholders, keeping the stakeholder’s needs and requirements continuously in view.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Yan Sanayi Kalite Geliştirme Uzmanı Aksaray Mercedes-Benz Finansman Türk A.Ş.
Yan Sanayi Kalite Geliştirme UzmanıMercedes-Benz Finansman Türk A.Ş.
Ingenieure aus denFachrichtungen Chemie, Maschinenbau-und WirtschaftsingenieurwesenErfahrung bzw.Kenntnisse überLackierprozesse undLackaufbau Kenntnisse überQualitätsmanagement undLogistik Prozesse Kenntnisse übertechnische Zeichnungenund Fertigungstechnik Sehr guteDeutsch und/oderEnglisch Kenntnisse Sicherer Umgang mit MS-Office AbgeschlossenerMillitärdienst für männliche Bewerber Verantwortliches Handeln,Organisationsfähigkeit,Kommunikationskompetenz
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Dokümantasyon ve Değişiklik Yönetimi Sorumlusu Aksaray Mercedes-Benz Finansman Türk A.Ş.
Dokümantasyon ve Değişiklik Yönetimi SorumlusuMercedes-Benz Finansman Türk A.Ş.
Üniversite mezunu Çok iyi derecede Almanca veya İngilizce bilgisi Microsoft Office programlarına hakim Analitik düşünme yeteneği, takım çalışmasına uygun, inisiyatif alabilme özelliğiErkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olması
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Arbeitsvorbereitungsingenieur/-in (Gesamtfahrzeug) Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Arbeitsvorbereitungsingenieur/-in (Gesamtfahrzeug)Mercedes-Benz Türk A.Ş.
abgeschlossenes Ingenieurs-Studium der Fachrichtung Maschinenbau, Mechatronik, Fahrzeugtechnik oder WirtschaftsingenieurswesenVerhandlungssichere Deutschkenntnisse; Englischkenntnisse sind von Vorteil Abgeschlossener Millitärdienst für männliche Bewerber Sehr gute EDV Kenntnisse (MS Office, Catia) ISO/TS 16949 Kenntnisse Starkes Kommunikationsvermögen, analytisches Denken, Teamfähigkeit und Überzeugungsstärke, Reisebereitschaft
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Business Consultant İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Business ConsultantMercedes-Benz Türk A.Ş.
Daimler AG baut in der Türkei ein IT-Kompetenzzentrum auf.  SAP & Rollout Shared Service (SR ShS) hat zwei Ziele. Zum einen wird der Service für die SAP-Landschaft im Konzern konsolidiert, zum anderen werden die Prozesse für alle Arten von IT-Rollouts standardisiert.Innerhalb von Mercedes Benz Türkiye A.Ş. werden zukünftig die weltweiten Aktivitäten im Rahmen von  SAP Anwendungsentwicklung und Betrieb (Service Delivery, Service Operations, Test Management und SAP Rollout) vor Ort gebündelt.Für diese Herausforderung suchen wir KollegInnen die uns als Business Consultants unterstützen.• Planung, Design und Dokumentation der Geschaeftsprozesse für IT Applikationen• Entwicklung automatisierter Tests für Testfälle und Integration der Automatisierung in die Test Suites• Erkennen von Unterschieden zwischen bestehender Standards und Anwender Applikationen und Erarbeiten von Anpassungen, um den Standards zu entsprechen• Vorbereitung und Umsetzung von Projektplaenen• Beziehungen mit anderen Parteien aus dem Projekt gut managen• Proaktiv Probleme erkennen und lösen• Vorschlagen & Umsetzen von Verbesserungen im Projektprozess, Überwachen von Projektergebnissen• Projekt Reporting
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Rollout Experts İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Rollout ExpertsMercedes-Benz Türk A.Ş.
Daimler AG builds up an IT-Competence Center in Turkey. SAP & Rollout Shared Service (SR ShS) has two targets. In one hand; the Service for the SAP environment will be consolidated and on the other hand; the processes for all types of IT-Rollouts (SAP and NonSAP) will be standardized.In the context of application development and operation (Service Delivery, Service Operation, Test Management and Rollout Projects) the worldwide activities will be bundled in the future within Mercedes Benz Türkiye A.Ş. The rollout factory will provide an industrialized model for rollouts to reduce cost and increase agility and quality for Europe Region.For this challenge we are seeking new colleagues, who will support us.Implementation of a IT solution to the full satisfaction of the clients, including training and initial supportAnalysing customer requirements, and matching them to product capabilities,  and communicating when gaps exist with all stakeholders ofr Rollout ImplementationsSetting up and documenting test requirements ,plans and results Delivery of the complete implementation documentation, which is used for customer support purposes
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Senior Consultants für SAP SD İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Senior Consultants für SAP SDMercedes-Benz Türk A.Ş.
Application Consultant for SAP service delivery (change requests, projects) and support in SAP SD module,Monitoring & Supporting existing SAP SD solutions and adapt to new business requirementsAnalysis and design of efficient business processes and their technical implementation in SAP SD via Customizing.Consultancy role in international SAP support in implementation projects, Coordination with the development team for the realization of functional design,Ensure high quality documentation of the solutions,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Araştırma Geliştirme / AR-GE Teşvikleri Uzmanı İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Araştırma Geliştirme / AR-GE Teşvikleri UzmanıMercedes-Benz Türk A.Ş.
AR-GE Merkezi kapsamında gerekli faaliyet raporlarının hazırlanması,mevzuat uyumunun takip edilmesi, değişikliklerinin takibi ve şirket içinde gerekli aksiyonların alınması,AR-GE merkezinin ilgili kurumlar ve diğer resmi otoriteler ile ilişkilerinin koordinasyonu,AR-GE teşvik programları kapsamında proje başvurularının yapılması ve sürecin yürütülmesi,AR-GE ekosisteminin (AR-GE şirketleri, üniversiteler, araştırma merkezleri,diğer) oluşturulması, gerekli uzmanlıkların bir araya getirilerek, işbirliği ve iletişimin sağlanması,AR-GE geliştirme faaliyetleri patent analizlerinin ve araştırmalarının yapılması,Patent başvuru sürecinin yürütülmesi, başvuruların yapılması ve işlemlerin ilgili ofisler dahilinde koordinasyonunun sağlanması.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Projektunterstützer Einkauf Truck İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Projektunterstützer Einkauf TruckMercedes-Benz Türk A.Ş.
Technisches und/oder betriebswirtschaftliches Studium.Ausgeprägtes Team-, Kommunikations- und Integrationsfähigkeit.Verhandlungssicheres Englisch & Deutsch.Internationale Mobilität, ausgeprägte Einsatzbereitschaft und Motivation.Analytisches Denkvermögen, hohes Verantwortungsbewusstsein und Belastbarkeit.Sehr gute Kenntnisse in MS-Office Anwendungen und ggf. einkaufsrelevanten Systemen.Kenntnisse derNfz-Industrie und Erfahrungen im Projektmanagment sind Grundvorraussetzungen.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Einkäufer für Truck İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Einkäufer für TruckMercedes-Benz Türk A.Ş.
Technisches und/oder betriebswirtschaftliches Studium. Ausgeprägte Team-, Kommunikations- und Integrationsfähigkeit Verhandlungssicheres Deutsch & Englisch. Internationale Mobilität, ausgeprägte Einsatzbereitschaft und Motivation. Analytisches Denkvermögen, hohes Verantwortungsbewusstsein und Belastbarkeit.Sehr gute Kenntnisse in MS-Office Anwendungen und ggf. einkaufsrelevanten Systemen.Kenntnisse derNfz-Industrie und des türkischen Lieferantenumfelds wünschenswert .
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Quality Engineer for Truck Product Engineering İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Quality Engineer for Truck Product EngineeringMercedes-Benz Türk A.Ş.
Degree in engineering & technical disciplines, preferably mechanical, automotive or mechatronics engineerProfessional experience in product development and/or quality engineering in product creationKnowledge on quality methods and tools (e.g. Design-FMEA, failure management) is an assetKnowledge on ISO 26262 and/or automotive SPICE is an asset Excellent verbal and written skills in English and German Strong analytical skills Innovative, open-minded personality
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Konstrukteur für LKW-Rahmenanbauteile İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Konstrukteur für LKW-RahmenanbauteileMercedes-Benz Türk A.Ş.
Kenntnisse bzw. Erfahrung im Hinblick auf Konstruktion von Blechteile & Kunststoffteile, Verbindungstechnik, Kenntnisse über Form-Werkzeuge für Blechteile und Stahl-RohreAbschluss in Fachrichtung Maschinenbau (Ing./Dipl-Ing.) Vertiefung in Fahrzeugtechnik / Konstruktion von VorteilVerhandlungssichere Deutsch oder/und English Kenntnisse in Wort und Schrift.Kenntnisse im Umgang mit EDV- und CAD-Systemen (Siemens NX, Smaragd, EDS/BCS usw.)Team-, Kooperations- und Integrationsfähigkeit, zielorientiertes Handeln und analytisches Denkvermögen,Abgeschlossener oder min. 2 Jahre verschobener  Militärdienst für männliche Bewerber.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
İş Güvenliği Uzmanı Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
İş Güvenliği UzmanıMercedes-Benz Türk A.Ş.
Eğitim/İş Tecrübesi:Üniversitelerin Makina, Elektrik/Elektronik, Endüstri veya Kimya Mühendisliği bölümlerinden mezun olmakİş Güvenliği alanında en az 3 yıl deneyime sahipİş Güvenliği Uzmanlığı Sertifikasına sahipİş Güvenliği Mevzuatına hakimOHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ile ilgili bilgi sahibiYabancı Dil:İyi derecede Almanca ve/veya İngilizce dil bilgisine sahipDiğer:Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olmak
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
SAP MM Consultants İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
SAP MM ConsultantsMercedes-Benz Türk A.Ş.
Daimler AG baut in der Tuerkei ein IT-Kompetenzzentrum auf.  SAP & Rollout Shared Service (SR ShS) hat zwei Ziele. Zum einen wird der Service fuer die SAP-Landschaft im Konzern konsolidiert, zum anderen werden die Prozesse fuer alle Arten von IT-Rollouts standardisiert.Innerhalb von Mercedes Benz Tuerkiye A.Ş. werden zukuenftig die weltweiten Aktivitaeten im Rahmen von  SAP Anwendungsentwicklung und Betrieb (Service Delivery, Service Operations und SAP Rollout) vor Ort gebuendelt.Fuer diese Herausforderung suchen wir Kollegen/innen, die uns als Senior Consultants im SAP MM Modul unterstuetzen. Tiefes Verstaendnis von IT-Prozessen und Werkzeugen, mit der Faehigkeiten Richtlinien und Prozeduren des Unternehmens einsetzen zu koennen,Verstaendniss der Kundenbeduerfnisse und Implementierung von Loesungen. Koordinierung komplexer Aenderungen mit dem Ziel aktiv die besten Ergebnisse zu erhalten, unabhaengig von Hindernissen, Rueckschlaegen oder Unsicherheiten,SAP Erfahrung als Seniorberater im Modul MM, Fundierte Kenntnisse in  MM, Idealerweise Erfahrung in der Anwendungsentwicklung mit ABAP, Flexibilitaet bzgl. internationaler Einsaetze im Rahmen der Linienaufgabe, Hohes Engagement, Teamfaehigkeit und Belastbarkeit, Kundenorientierung und Kommunikationsfaehigkeit, Interkulturelle Kompetenz, Bereitschaft neue Themenfelder kennenzulernen und in der taeglichen Arbeit anzuwenden,Analytische Denkweise, Ausbildung: Abgeschlossenes Hochschulstudium der Informatik oder ein vergleichbares Studium,Sprachen: Deutsch und/oder English.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Homologation Engineer İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Homologation EngineerMercedes-Benz Türk A.Ş.
At least 2 years of homologation experience, preferably in automotive industryGraduation from Engineering fields (Mechanical Engineering, Automotive Engineering, Mechatronics ...)Good written & oral communication skills in German and/or English, at least one of them must be fluentWillingness for generating, analysis and implementing long regulatory and legal textsMilitary service is completed for male candidates
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
İmalat Mühendisi Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
İmalat MühendisiMercedes-Benz Türk A.Ş.
Abgeschlossenes Studium im Ingenieurswesen Berufserfahrung in Fertigungsprozessen, Fahrzeugbau und Fahrzeugmechanik Deutschkenntnisse (Englischkenntnisse von Vorteil) Hohes Kommunikations- und Präsentationsgeschick Kenntnisse in der EDS, PDS, DVS, Microsoft Office, NED-Network Hohe soziale und interkulturelle Kompetenz, Teamfähigkeit, Durchsetzungsvermögen und hohe Eigenmotivation
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Genel Başvuru İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Genel BaşvuruMercedes-Benz Türk A.Ş.
Şirketimizde istihdam gerçekleştirilecek pozisyonun iş tanımı doğrultusunda adaylarımızda bulunması gereken nitelikleri belirlemekteyiz. Bu sayede doğru işe doğru insan felsefesi ile bağdaşan bir süreç yürüterek uzun vadeli hem aday hem de şirket için verimli ve etkin bir kazan-kazan ilişkisi oluşmasını sağlamayı amaçlamaktayız."Genel Başvuru" ilanımız ise ileride oluşabilecek açık pozisyonlarda değerlendirilmek üzere aday havuzu oluşturmaya yöneliktir. Bu sebeple bu ilana yapacağınız başvurular için çalışmak istediğiniz alanı/bölümü belirten bir önyazı eklemeniz gerekmektedir. Genel Başvuru ilanımıza yapılacak başvurularda aranan niteliklere örnek vermek gerekir ise; başarılı bir 4 yıllık üniversite öğrenim geçmişi, iyi düzeyde bir veya iki yabancı dil bilgisi (Almanca-İngilizce), gelişmiş sosyal yetkinlikler aradığımız önemli ortak kriterlerdir.        Tüm adaylarımızda aradığımız bir diğer koşul ise şirketimize ve çalışmak istenilen fonksiyona ilgi ve motivasyonunun yüksek olmasıdır. Adayların şirketimizin global kimliği hakkında farkındalık sahibi olması ve dürüstlük,tutku,saygı ve disiplin olarak tanımladığımız ana değerlerimiz ile oluşan yüksek performans kültürümüze uygun davranış ve tutuma sahip olması en öncelikli beklentimizdir.Başvurunuz ile göstereceğiniz ilgi ve güvene teşekkür ederiz. Tüm başvurular, başvuruların gizliliği ilkesi çerçevesinde değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı