Mercedes-Benz Türk A.Ş. 

Şirket Bilgileri

http://www.mercedes-benz-finansalhizmetler.com/ 

Mercedes-Benz Türk A.Ş.

1967 yılında Daimler-Benz AG’nin % 36 ortaklığı ile Otomarsan ünvanıyla İstanbul'da kurulan Mercedes-Benz Türk, 0 302 tipi otobüslerin üretimine, 1968 yılında başlamış ve üretime başladıktan sadece 2 yıl sonra, 1970’te ihracata başlayan şirket, 1984 yılında Mercedes-Benz Türkiye Genel Mümessili olmuştur.

1986 yılında ise Türkiye'nin büyüme potansiyeline paralel olarak Orta Anadolu ili Aksaray’da kamyon fabrikası üretime geçmiştir.

Kasım 1990'da şirketin ticari ünvanı Mercedes-Benz Türk A.Ş. olarak değişmiştir.

580 Milyon Euro’yu aşan yatırım hacmi, 4.500 personeli ve ülke çapındaki bayi ve satış sonrası hizmetler ağında istihdam sağladığı  2.500 kişi ile Mercedes-Benz Türk A.Ş. bugün Türkiye’nin en büyük yabancı sermaye yatırımlarından biridir. Daimler AG’nin Mercedes-Benz Türk sermayesindeki payı % 67’dir.

Günümüzde İstanbul’da Hoşdere Fabrikası’nda şehirlerarası ve belediye tipi otobüsler, Aksaray Fabrikası’nda ise hafif, orta ağır ve ağır sınıf kamyonlar ve çekiciler üreten Mercedes-Benz Türk’ün bu tesisleri Daimler AG’nin geliştirme ve üretim ağının önemli parçalarını oluşturmaktadır. Şirket, sadece Türkiye’de üretilen modelleri de kapsayan ürünlerinin yurtiçi satışlarını ve ihracatını da yapmaktadır. Ayrıca Mercedes-Benz marka hafif ticari araç ve Daimler AG çatısı altındaki  tüm otomobil markalarının ithalatını ve satışını yapan Mercedes-Benz Türk, 2007 yılında toplam 31.700 adet araç satışı gerçekleştirmiştir.

En güncel teknolojilerle donatılan, yüksek kaliteli ürünleri sayesinde Mercedes-Benz Türk, Türkiye şehirlerarası otobüs pazarında % 64’lük, 6 ton üzeri kamyon pazarında ise % 30.1’lik pazar payıyla lider konumundadır.

Şirket, Türkiye’nin otobüs ve kamyon ihracatında da öncü konumundadır (2007 yılında 2.415 adet otobüs ve 6.263 adet kamyon ihraç edilmiştir). Batı Avrupa ülkelerinin Mercedes-Benz Türk’ün en önemli ihracat pazarlarını oluşturması ayrıca dikkat çekmektedir.

Hoşdere Otobüs Fabrikası

1995 yılında hizmete giren ve 2005 yılında ikinci yatırım aşaması tamamlanan Mercedes-Benz Türk Hoşdere Otobüs Fabrikası halen dünyanın en modern otobüs fabrikalarından biridir.

Araç kalitesi açısından büyük önem taşıyan ve paslanmaya karşı üstün koruma sağlayan katoforez tesisi (KTL) Türkiye’de otobüs üretiminde bir ilk olma özelliğini taşımaktadır. Hoşdere Fabrikası’nda fabrikanın enerji ihtiyacını karşılayan bir kojenerasyon merkezi ve otobüs geliştirme merkezi de bulunmaktadır.

Klasik bant üretiminin yerine akan bant ve sabit çalışma istasyonları (box) kombinasyonunun uygulandığı bu fabrikada, aynı anda farklı modellerin üretilmesinde sağlanan esnekliğin yanı sıra üretimde bekleme zamanları asgariye indirilebilmekte ve böylece üretim daha ekonomik hale getirilmektedir.

 

Mercedes-Benz Türk, dünyada ilk kez otobüs üretiminde hava yastığı teknolojisini Hoşdere Fabrikası’nda uygulamıştır. Ergonomik açıdan çalışma şartlarını çok olumlu etkileyen hava yastıklarından karoserilerin montaj istasyonları arasında nakillerinin yanı sıra çeşitli montaj işlerinde de yararlanılmaktadır. Hoşdere Otobüs Fabrikası, gerek seçilen teknoloji ve sistemler açısından, gerekse alınan özel önlemler ve arıtma tesisleri ile çevre koruma açısından da örnek bir tesistir. Mercedes-Benz Türk bugün otobüs üretiminde yaklaşık 2.400 personel istihdam etmektedir.

Şehirlerarası otobüsler Travego, Intouro ve yeni Tourismo ile şehiriçi otobüs yeni Conecto Hoşdere Fabrikası’nda üretilmektedir.

Tüm uluslararası kalite standartlarına uygun olan bu otobüslerin % 65’i  başta Batı Avrupa ülkeleri olmak üzere 73 ülkeye ihraç edilmektedir.

Yıllık üretim kapasitesi 4000 otobüs olan Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda toplam €150 milyon tutarında yatırım yapılmıştır. Fabrika, 360.000 m²'lik bir arazi üzerinde 127.000 m² kapalı alana sahiptir.

Aksaray Kamyon Fabrikası

Mercedes-Benz Türk’ün Aksaray ilindeki kamyon fabrikası 1986 yılında üretime başladı. Aradan geçen sürede bu fabrikada üretilen 100.000 adedi aşkın çeşitli tonajlarda kamyon öncelikle iç pazarda satılmıştır.

Günümüzde yaklaşık 1.350 çalışanı olan Aksaray Kamyon Fabrikası’nda

         hafif sınıf kamyonlar  ATEGO 1215 C  ve  ATEGO 1517 C,

         ağır sınıf nakliye araçları  AXOR 3228 C, AXOR 3240 C, AXOR 2523 C, AXOR 2528 C, AXOR 2628CL, AXOR 2640 CL çekiciler AXOR 1835 LS ve AXOR 1840 LS

         inşaat araçları AXOR 3028 B/K, AXOR 2528 K/KL, AXOR 1823 K, AXOR 1828 K, AXOR 3440 K, AXOR 4140 B

         Unimog 4000 tipi araçlar üretilmektedir.

Bugün yıllık üretim kapasitesi 12.500 araç olan Aksaray Kamyon Fabrikası 558.117 m2‘lik bir arazi üzerinde 80.000 m2 kapalı alanına sahip, katoforez astar boya havuzu, kaynak robotları gibi en üst düzeyde ürün kalitesini güvence altına alan birimleri de kapsayan bir üretim tesisidir.

Almanya’daki kamyon fabrikası ile aynı kalitede araç üreten Mercedes-Benz Türk Aksaray Fabrikası, 2001 yılında Orta ve Doğu Avrupa Ülkelerine  ihracatı başlatmıştır. Daha sonra Batı Avrupa pazarlarına da kamyon satışına başlanmasıyla Aksaray Fabrikası’ndan yapılan ihracat ivme kazanmış ve bugün 58 ülkeye yapılan kamyon ihracatı toplam 15.300 adede yükselmiştir.

Diğer taraftan ürünlerin ve ürün kalitesinin eşitlenmesiyle Mercedes-Benz Türk’ün  yan sanayicileri Almanya’daki kamyon fabrikalarına da parça verme olanağına kavuşmuşlardır.Mercedes-Benz Türk A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 62
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Yangın Güvenliği Personeli Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Yangın Güvenliği PersoneliMercedes-Benz Türk A.Ş.

Üniversitelerin İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Bölümü veya dengi bölümlerinden mezun olmak,
Yangın Güvenliği mevzuatı bilgisine sahip olmak,
Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak,
İtfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmak,
30 yaşını doldurmamış olmak,
MS-Office programlarını kullanabilir olmak,
Tercihen D Sınıfı ehliyete sahip olmak,
Askerlik Hizmetini en az 2 yıl ötelemiş olmak.
Sürekli / Tam zamanlı    Meslek yüksekokulu (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Key Account Mng. – Customer Services & Parts Bus İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Key Account Mng. – Customer Services & Parts BusMercedes-Benz Türk A.Ş.
 KAM Intercity Coach Operators – Customer Services & Parts Bus;
 
Will be responsible for increasing the loyalty of Key Account and fleet customers to authorized service network
Visiting regularly Key Account and fleet customers and establish long term co-operation based relations
Co-ordinating MB internal departments and dealers in order to find solutions to customers’ technical problems 
Determining the customers’ after sales requirements and create specific solutions
Selling long term meaintenance and service contracts
Preparing regular reports about customers’ loyalty to authorized service network and spare parts turnover
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Mezun)     En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Warranty Audit Spc. – Customer Services Warranty İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Warranty Audit Spc. – Customer Services WarrantyMercedes-Benz Türk A.Ş.

Warranty audits at dealer locations and determination of the improvement measures.
Active participation in dealer warranty trainings and on-site dealer coachings
Analysis and reporting of audit operations
Follow up global warranty principles handbook and audit guidelines
Dealer based audit reports including the improvement measures to be implemented for high quality warranty process.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Responsible for Tariffs and Other Customs Topics İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Responsible for Tariffs and Other Customs TopicsMercedes-Benz Türk A.Ş.
nParticipate in the customs tariff assignment activities by:
 
Organize and lead the customs tariff code study and ensure coordination with all parties involved.
Gather necessary technical information regarding parts to be tariffed (part description & function, material the part is made of, DN standard, EN standard, size, shape, MSDS documents etc.)
Analyze info in related technical systems.
Get in contact with other departments and/or suppliers when needed.
Mitigate & ensure coming to a common point with customs brokers, consultants and/or suppliers in case of divergent opinions.
Prepare documents for and follow up Binding Tariff Information applications.
 nMaintain tariff database and archive all part related documentation used for tariffing activities.nAnalyzing legislation and operative process of import permissions for different part groups.nCoordinate correction on customs declaration when needednPerform customs internal controls (declaration and HS code control etc.).nSupport other team members for situations requiring specific customs expertise, perform internal foreign trade trainings to MBT personnel when needed.nFollow up changes in customs legislation, assess their impact on the company and inform related personnel when needed. nPrepare periodic reports in his/her area of responsibility.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Eğitim Uzmanı - Kamyon / Satış Sonrası İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Eğitim Uzmanı - Kamyon / Satış SonrasıMercedes-Benz Türk A.Ş.

Otomotiv Öğretmenliği veya Mühendislik Fakültesi mezunu
Tercihen eğitim tecrübesine ve pedagojik vasıflara sahip
İletişim becerileri yüksek
Sunum becerileri ve organizasyon yeteneği olan
İngilizce ve/veya Almanca bilen
Tercihen askerliğini yapmış ve seyahat engeli olmayan
İleri derecede MS Office programları kullanabilen
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Mezun)     En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Eğitim Uzmanı – Kamyon / Satış İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Eğitim Uzmanı – Kamyon / SatışMercedes-Benz Türk A.Ş.
 
Otomotiv Öğretmenliği veya Mühendislik Fakültesi mezunu
Tercihen eğitim tecrübesine ve pedagojik vasıflara sahip
İletişim becerileri yüksek
Sunum becerileri ve organizasyon yeteneği olan
İngilizce ve/veya Almanca bilen
Tercihen askerliğini yapmış ve seyahat engeli olmayan
İleri derecede MS Office programları kullanabilen
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Entwicklungsingenieur Bearbeitung KSW E/E İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Entwicklungsingenieur Bearbeitung KSW E/EMercedes-Benz Türk A.Ş.
Aufgaben
Entwicklung von Kundensonderwünsche bei Aufbau- und Komfortsystemen in der Elektrik / Elektronik
 Analyse von Kundensonderwünschen und Beratung von Kunden bei der optimalen Gestaltung von Kundensonderwünschen
 Ableitung von konstruktiven Umsetzungen der Anforderungen des Kunden (Bauteile, Stromlaufpläne, Software)
 Regelmäßige Teilnahme an Gesprächen zu Rückfragen der nachfolgenden Prozessbereiche (z.B. Produktion)
 Unterstützung der Produktion bei Rückfragen und Verfolgung von Auffälligkeiten (vor allem für Parameter- und Software-Issues)
 Koordination von Rückmeldungen der Produktion zu anderen Fachbereichen (in Deutschland) als zentraler Ansprechpartner am Standort
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Business Consultant İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Business ConsultantMercedes-Benz Türk A.Ş.
Daimler AG baut in der Türkei ein IT-Kompetenzzentrum auf.  SAP & Rollout Shared Service (SR ShS) hat zwei Ziele. Zum einen wird der Service für die SAP-Landschaft im Konzern konsolidiert, zum anderen werden die Prozesse für alle Arten von IT-Rollouts standardisiert.
Innerhalb von Mercedes Benz Türkiye A.Ş. werden zukünftig die weltweiten Aktivitäten im Rahmen von  SAP Anwendungsentwicklung und Betrieb (Service Delivery, Service Operations, Test Management und SAP Rollout) vor Ort gebündelt.
Für diese Herausforderung suchen wir KollegInnen die uns als Business Consultants unterstützen.
• Planung, Design und Dokumentation der Geschaeftsprozesse für IT Applikationen
• Entwicklung automatisierter Tests für Testfälle und Integration der Automatisierung in die Test Suites
• Erkennen von Unterschieden zwischen bestehender Standards und Anwender Applikationen und Erarbeiten von Anpassungen, um den Standards zu entsprechen
• Vorbereitung und Umsetzung von Projektplaenen
• Beziehungen mit anderen Parteien aus dem Projekt gut managen
• Proaktiv Probleme erkennen und lösen
• Vorschlagen & Umsetzen von Verbesserungen im Projektprozess, Überwachen von Projektergebnissen
• Projekt Reporting
 
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Rollout Experts İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Rollout ExpertsMercedes-Benz Türk A.Ş.
Daimler AG builds up an IT-Competence Center in Turkey. SAP & Rollout Shared Service (SR ShS) has two targets. In one hand; the Service for the SAP environment will be consolidated and on the other hand; the processes for all types of IT-Rollouts (SAP and NonSAP) will be standardized.
In the context of application development and operation (Service Delivery, Service Operation, Test Management and Rollout Projects) the worldwide activities will be bundled in the future within Mercedes Benz Türkiye A.Ş. The rollout factory will provide an industrialized model for rollouts to reduce cost and increase agility and quality for Europe Region.
For this challenge we are seeking new colleagues, who will support us.
Implementation of a IT solution to the full satisfaction of the clients, including training and initial support
Analysing customer requirements, and matching them to product capabilities,  and communicating when gaps exist with all stakeholders ofr Rollout Implementations
Setting up and documenting test requirements ,plans and results
Delivery of the complete implementation documentation, which is used for customer support purposes
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
SAP Modul Consultant İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
SAP Modul ConsultantMercedes-Benz Türk A.Ş.
- Beratung, Prozeß- und Systemgestaltung des SAP ERP Systems in den Produktions-, Einkaufs- , Materialwirtschafts-, Logistik- und Lagerprozessen,
- Beratung und Systemgestaltung der Schnittstellen zu EvoBus-internen System sowie zu den eingesetzten Systemen der Daimler AG (u.a. Globus),
- Konzeption und Dokumentation der Systeme und Schnittstellen,
- Beurteilung des IT Produktion, Materialwirtschaft und Logistik Marktes im Hinblick auf dessen Weiterentwicklung,
- Analyse neuer Technologien und Integration in die Bebauungsplanung bei Daimler Buses,
- Integrative bereichsübergreifende Prozessberatung, -analyse und -gestaltung sowie Erfassung und Klärung der Anforderungen inkl. Business Case mit Fachabteilungen auch an den internationalen Standorten,
- Auswahl der Lösungsalternativen und Steuerung der Umsetzung,
- Leitung und Umsetzung von komplexen IT-(Teil-) Projekten,
- Abstimmung Application-Management und Weiterentwicklung mit externen und internen Partnern und Lieferanten,
- Sicherstellung des Betriebs sowie der Betreuung und Weiterentwicklung der zugeordneten IT-Systeme,
- Aufgabenerfüllung in Deutsch, Türkisch und teilweise in englischer Sprache,
 
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Windows Systems Administrator İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Windows Systems AdministratorMercedes-Benz Türk A.Ş.
§Will be responsible for the administration, performance, and operation of Microsoft Windows Server operating systems§Will manage, implement, migrate, maintain System Center Configuration Manager (SCCM)§Fulfill software and patch deployment, create reports, prepare hardware and software inventory using SCCM§Operate, install, manage, solve incidents for Citrix XenApp Environment§3rd level Incident and Problem Management for all Mercedes-Benz Turk Applications§Achieving Microsoft Patch Management for Servers and Clients (with WSUS and SCCM)§Integrate needed standard Daimler AG applications using an internally developed tool (SIT)§Will be responsible for Daimler Digital Workplace technical requirements and implementations.§Will fulfill end user management by designing and implementing local strategy.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Applikation Management - WiPPS İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Applikation Management - WiPPSMercedes-Benz Türk A.Ş.
Das Team Strategische Produktplanung & Patentsysteme verantwortet die fachliche Weiterentwicklung des zentralen und weltweit eingesetzten Produktplanungssystems WiPPS (Weltweit Integriertes Produkt- Planungs-System).  Als lokaler Ansprechpartner für Betriebsthemen der Applikation WiPPS arbeiten Sie gemeinsam mit dem Team in Deutschland an der Sicherstellung von aktuellen, stabilen und performanten Betriebsumgebungen für die laufende Produktion, wie auch für die Entwicklungs- und Testumgebungen für zukünftige Software-Releases und Patches. Sie leiten das  Aufgabengebiet (Service Delivery Agile/SCRUM Knowledge Area) IT Infrastructure & Operations  und unterstützen die Voraussetzungen für Produktiveinsätze des aktuellen Releases und Testaktivitäten der zukünftigen Applikation. Sie arbeiten mit dem Projektteam WiPPS und dem WiPPS-Betreiber ITI/EE zusammen und konzipieren, steuern und tracken die notwendigen Deploymentmaßnahmen. Darüber hinaus muss sichergestellt werden, dass alle betriebsrelevanten Dokumentationen aktuell sind. Sie übernehmen die Vorbereitung, Durchführung und Nachbereitung von Service Delivery Agile / SCRUM Quality Gates für die Knowledge Area IT Infrastructure & Operations, sowie die Compliance Checks Infrastructure & Operations.
 
Abgeschlossenes Studium als Dipl.-Informatiker/-Wirtschaftsinformatiker, Dipl.-Ingenieur, Mathematiker, Physiker  oder vergleichbaren Abschluss
Erfahrungen in Betriebssteuerungsthemen (Server und Client-seitig)
Fundierte Kenntnisse der ITM-Projektmanagementprozesse Service Delivery Agile und SCRUM
Fundierte Kenntnisse in den ITM-Standard-Architekturthemen (PAI, CEC)
Schnelle Auffassungsgabe, ausgeprägte analytische und konzeptionelle Fähigkeiten; eine sehr selbstständige, verantwortungsbewusste und lösungsorientierte Arbeitsweise; hohe Einsatzbereitschaft
Kooperativer, souveräner Umgang mit Business Partnern sowie eine ausgeprägte Teamfähigkeit
Sichere Deutsch- und Englischkenntnisse in Wort und Schrift, ein gutes mündliches und schriftliches Ausdrucksvermögen sowie gute Präsentationsfähigkeiten
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
SAP Co Consultant İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
SAP Co ConsultantMercedes-Benz Türk A.Ş.

Responsible for IT projects related to Finance and Controlling,
Projectlead in analysis, design, development, testing and implementation,
Ensures project deliverables, which meets stated expectations for scope, quality, cost, timing, and business objectives,
Being responsible to analyze the process requirements of the company and to define the necessary system landscape together with the SAP consultants,
Responsible for IT projects related to Finance, Controlling, Customs and HR,
Projectlead in analysis, design, development, testing and implementation,,
Ensures appropriate use of Daimler-IT project management tools, governance, processes, and methodologies.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Project Management Officer (PMO) İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Project Management Officer (PMO)Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Daimler AG builds up an IT-Competence Center in Turkey. SAP & Rollout Shared Service (SR ShS) has two targets. In one hand; the Service for the SAP environment will be consolidated and on the other hand; the processes for all types of IT-Rollouts (SAP and NonSAP) will be standardized.
In the context of application development and operation (Service Delivery, Service Operation, Test Management and Rollout Projects) the worldwide activities will be bundled in the future within Mercedes Benz Türkiye A.Ş. The rollout factory will provide an industrialized model for rollouts to reduce cost and increase agility and quality for Europe Region.
For this challenge we are seeking new colleagues, who will support us in the Project Management Office.
 
Oversees the full project management life cycle and software development life cycle for the implementation of highly complex, large-scale, strategic IT and business initiatives,
Implementing established policies, system monitors and controls to ensure the successful management and reporting of all corporate initiatives in the program,
Supervising and leading the program and project staff to oversee the impacts and interdependencies between programs and working to ensure initiatives meet the goals and objectives of the executive leadership team,
Providing both verbal and written communications regarding project status, risks and issues,
Resource usage tracking and ensure the optimized usage of resources,
Conducting periodic project audits,
Conduct / Coordinate Project Workshops & meeting,
Prepare all reports to be presented for all decision makers,
Work with Project Managers to review, monitor project health.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Senior Consultants fuer SAP ABAP İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Senior Consultants fuer SAP ABAPMercedes-Benz Türk A.Ş.
Daimler AG baut in der Tuerkei ein IT-Kompetenzzentrum auf.  SAP & Rollout Shared Service (SR ShS) hat zwei Ziele. Zum einen wird der Service fuer die SAP-Landschaft im Konzern konsolidiert, zum anderen werden die Prozesse fuer alle Arten von IT-Rollouts standardisiert.
Innerhalb von Mercedes Benz Tuerkiye A.Ş. werden zukuenftig die weltweiten Aktivitaeten im Rahmen von  SAP Anwendungsentwicklung und Betrieb (Service Delivery, Service Operations und SAP Rollout) vor Ort gebuendelt.
Fuer diese Herausforderung suchen wir Kollegen/innen, die uns als Senior Consultants im SAP ABAP unterstuetzen.
 
Abgeschlossenes Studium (FH/Uni) der Fachrichtung (Wirtschafts-) Informatik, Betriebswirtschaft oder eine vergleichbare Ausbildung praktische Erfahrung in der ABAP/4 und/oder ABAP/OO
Programmierung sowie Kenntnisse im Umgang mit aktuellen SAP Instrumenten, z.B. WebDynpro etc.
Fundiertes Know-how in der Entwicklung und Pflege von Batch-Inputs, User Exits und Formularen (SAP Script, Adobe Forms, SmartForms)
Methodische und analytische Arbeitsweise sowie die Fähigkeit zu kreativer Lösungsfindung
Flexibilität, Teamorientierung und eine lösungsorientierte
VorgehensweiseAusbildung: Abgeschlossenes Hochschulstudium der Informatik oder ein vergleichbares Studium,
Sprachen: Deutsch und English.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Prozess und Systemgestalter - IT Consultant İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Prozess und Systemgestalter - IT ConsultantMercedes-Benz Türk A.Ş.

Hoch-, Fachhochschul-, oder DH-Studium der Betriebswirtschaft,                                            (Wirtschafts-)Informatik oder vergleichbare Ausbildung,
Sehr gute IT-Kenntnisse der Prozesse und Methoden im Umfeld der Produktion-, Materialwirtschaft, Logistik, und Lager sowie detaillierte IT-Kenntnisse in den SAP ERP Modulen PP, MM und APO,
Mehrjährige Berufserfahrung in komplexen IT-Projekten im genannten Umfeld,
Kenntnisse in Houston IT bzw. ähnliche Projektmanagement Methoden erforderlich,
Verhandlungssichere Deutsch und Englischkenntnisse in Wort und Schrift,
Team- Kooperations- und Integrationsfähigkeit,
Kundenorientierung und Kommunikationsfähigkeit, hohes Engagement, Teamfähigkeit und Belastbarkeit sowie Flexibilität bzgl. internationaler Einsätze Im Rahmen der Projektaufgabe.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Messingenieur(in) für Betriebsfestigkeit Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Messingenieur(in) für BetriebsfestigkeitMercedes-Benz Türk A.Ş.

Universitätsabschluss (Dipl.Ing. Elektrotechnik, Fahrzeugtechnik, Mechatronik)
Fundierte Kenntnisse in der Messtechnik (DMS –Messtechnik, elektrisches Messen mechanischer Größe), Sensortechnik, Werkstofftechnik und fahrzeugspezifischer Auswertetechnik
Kenntnisse in Diadem, Tecware oder DASYLab
Gute bis sehr gute Deutschkenntnisse erforderlich, Englischkenntnisse von Vorteil
Kommunikationsfähigkeit, analytisches Denken, zielorientierte und selbständige Arbeitsweise mit viel Engagement
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Project Management İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Project ManagementMercedes-Benz Türk A.Ş.
Daimler AG builds up an IT-Competence Center in Turkey. SAP & Rollout Shared Service (SR ShS) has two targets. In one hand; the Service for the SAP environment will be consolidated and on the other hand; the processes for all types of IT-Rollouts (SAP and NonSAP) will be standardized.
In the context of application development and operation (Service Delivery, Service Operation, Test Management and Rollout Projects) the worldwide activities will be bundled in the future within Mercedes Benz Türkiye A.Ş. The rollout factory will provide an industrialized model for rollouts to reduce cost and increase agility and quality for Europe Region.
For this challenge we are seeking new colleagues, who will support us in the Project Management.
 
To manage IT projects:
- predominantly applications oriented,
- package implementation, development & systems integration,
Responsible for detailed project plans with clear milestones and deliverables,
Manage dependencies with service delivery and service operation teams and CoCs,
Capacity planning and tracking,
Providing leadership, direction and guidance to the project team, coach and mentor them by setting priorities and accomplishing goals,
Track progress and review project tasks to make certain deadlines are met appropriately,
Ensuring appropriate use of Daimler IT project management tools, governance, processes, policies and methodologies,
Proactively communicate project status, issues & risks to management,
Conduct regular status meetings with all stakeholders, keeping the stakeholder’s needs and requirements continuously in view.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
İş Güvenliği Uzmanı Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
İş Güvenliği UzmanıMercedes-Benz Türk A.Ş.
Eğitim/İş Tecrübesi:
Üniversitelerin Makina, Elektrik/Elektronik, Endüstri veya Kimya Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak
İş Güvenliği alanında en az 3 yıl deneyime sahip
İş Güvenliği Uzmanlığı Sertifikasına sahip
İş Güvenliği Mevzuatına hakim
OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ile ilgili bilgi sahibiYabancı Dil:
İyi derecede Almanca ve/veya İngilizce dil bilgisine sahipDiğer:
Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olmak
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Mezun)     En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Informationstechnologie für CAD-PDM İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Informationstechnologie für CAD-PDMMercedes-Benz Türk A.Ş.
Das Team Prozesse und Methoden EDM/CAx & PDM verantwortet unter anderem die fachlichen Themen rund um die Anbindung/Integration der CAD-Systeme an die heutige und zukünftige PDM-Umgebung.  Als lokaler Ansprechpartner für CAD-PDM-Sachverhalte arbeiten Sie gemeinsam mit dem Team in Deutschland an aktuellen Problemstellungen und innovativen Lösungen. Sie leiten einzelne Aufgabenpakete und unterstützen die fachliche Weiterentwicklung der Archivierungsmethoden, die die integrierte Methodenentwicklung zur Bereitstellung von Bauteildaten- und Strukturen im PDM-System umfasst. Im Rahmen dieses Themenblocks gestalten Sie neue Prozesse und Methoden, entwickeln dafür Konzepte/ Lösungen, die Sie evtl. bis zu einer aussagekräftigen Spezifikation zusammenführen. Die umgesetzten Lösungen testen Sie in einem Test-Umfeld sowie in einem produktivnahen Releasetest. Für die neu entwickelten Konzepte erstellen Sie Dokumentationen für die Anwender und schulen ggf. die ersten Pilot-Anwender bzw. den Vor-Ort-Support. Die Besetzung der Stelle erfolgt lokal am Standort der MB Türk in Istanbul.
Abgeschlossenes Studium als Dipl.-Informatiker/-Wirtschaftsinformatiker, Dipl.-Ingenieur oder vergleichbaren Abschluss
Erfahrungen in der Planung und Umsetzung von IT-Projekten; Prozess- und Methoden-Know-How im Bereich der Produktentstehung und Produktdokumentation sowie Erfahrungen in der Systemgestaltung aus mehrjähriger beruflicher Tätigkeit
Fundierte Kenntnisse von CAD/PDM-Systemen in der Automobilindustrie sind von Vorteil
Schnelle Auffassungsgabe, ausgeprägte analytische und konzeptionelle Fähigkeiten; eine sehr selbstständige, verantwortungsbewusste und lösungsorientierte Arbeitsweise; hohe Einsatzbereitschaft
Kooperativer, souveräner Umgang mit Business Partnern sowie eine ausgeprägte Teamfähigkeit
Sichere Deutsch- und Englischkenntnisse in Wort und Schrift, ein gutes mündliches und schriftliches Ausdrucksvermögen sowie gute Präsentationsfähigkeiten.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Anforderungsmgmt PDM/SNR Mgmt İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Anforderungsmgmt PDM/SNR MgmtMercedes-Benz Türk A.Ş.
Die SNR Methodik, Prozesse und IT-Lösungen bilden die Basis für alle produktbezogenen Entwicklungsaufgaben in unserem Unternehmen. Interne Prozessoptimierungen, Kooperationen mit anderen Herstellern und Veränderungen in der weltweiten Gesetzgebung erfordern eine ständige Weiterentwicklung der Methodik und der darauf aufbauenden IT-Systeme.  Diese Anforderungen gilt es zu erfassen, die notwendigen methodischen Anpassungen zu beschreiben und die Prozesse mit den Business Partnern abzustimmen. Darüber hinaus liegt die daraus resultierende Weiterentwicklung der IT-Lösungen im SNR Umfeld auch in Ihrer Verantwortung. Das IT-System basiert auf einer unternehmenseigenen Mainframe Lösung die gemeinsam mit einem namhaften IT-Systemhaus in einer modernen Entwicklungsumgebung weiterentwickelt wird. Sie stellen gemeinsam mit dem IT-Systemhaus und den Business Partnern sicher, dass neue Software Releases im Verbund getestet und termingerecht zur Verfügung stehen. Sie unterstützen die Anwender in Prozess- und Systemfragen. Die Besetzung der Stelle erfolgt lokal am Standort der MB Türk in Istanbul.
 
Abgeschlossenes Studium als Dipl.-Informatiker/-Wirtschaftsinformatiker, Dipl.-Ingenieur oder vergleichbaren Abschluss
Erfahrungen in der Planung und Umsetzung von IT-Projekten; Prozess- und Methoden-Know-How im Bereich der Produktentstehung und Produktdokumentation sowie Erfahrungen in der Systemgestaltung sind hilfreich
Kenntnisse von CAD/PDM-Systemen in der Automobilindustrie sind von Vorteil
Schnelle Auffassungsgabe, ausgeprägte analytische und konzeptionelle Fähigkeiten; eine sehr selbstständige, verantwortungsbewusste und lösungsorientierte Arbeitsweise; hohe Einsatzbereitschaft
Kooperativer, souveräner Umgang mit Business Partnern im internationalen Umfeld, sowie eine ausgeprägte Teamfähigkeit
Sprachkenntnisse: Sichere Deutsch- und Englischkenntnisse in Wort und Schrift
Bereitschaft innerhalb und außerhalb der EU für die Aufgabenerfüllung zu reisen
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Üretim Dışı Malzeme & Hizmet Satın Alma Uzmanı Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Üretim Dışı Malzeme & Hizmet Satın Alma UzmanıMercedes-Benz Türk A.Ş.
Eğitim/İş Tecrübesi:
Üniversitelerin Mühendislik ve İşletme bölümlerinden mezunYabancı Diller:
İyi derecede İngilizce bilgisine sahip (Almanca bilgisi tercih nedenidir)Bilgisayar Programı:
İyi derecede MS Office programlarını kullanabilenKişisel Yetkinlikler:
Problem çözme yeteneği gelişmiş ve iş motivasyonu yüksek
Sistem geliştirme, sorumluluk alma, proaktif olma, sonuç odaklılık, takım çalışması, iletişim, çözümsel yaklaşım, zaman yönetimi gibi yetkinliklere sahip
İnsan ilişkilerinde başarılı ve takım çalışmasına yatkın
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
MBC POS Market Consultant for Live Markets İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
MBC POS Market Consultant for Live MarketsMercedes-Benz Türk A.Ş.
§Part of global MBC POS team which will be lead via headquarter coordination,§Responsible for communication with MBC POS live markets (Switzerland, United Kingdom, Turkey and China),§Mediation between markets and different HQ functions,§Manage BU MBC POS incidents for Autoline,§Escalation handling for specific urgent MBC POS incidents,§Plan & execution of all market activities (e.g. market workshops) with live markets,§Support & consulting in all MBC POS issues,§Support market in configuration topics and with new releases (e.g. send release information),§Update System Documentation (config list, setup documentation…),
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Buyer for Proc. Non-Production Material & Services İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Buyer for Proc. Non-Production Material & ServicesMercedes-Benz Türk A.Ş.
•Responsible for the procurement of Non-Production Material & Services issues
•Works cooperatively and collaboratively with others. Acts in ways that support the success of the overall team and the company
•Works to improve individual and organizational performance; is a self starter; addresses current opportunities or problems; shows persistence; promotes initiative in others
•Relates to work and people in ways that value the unique differences of others. Encourages and supports diversity of thoughts and perspectives. Respectful of people’s time, priorities and responsibilities
•To ensure the completion of the tender documentation, look for appropriate suppliers, conduct the material/cost analysis, preparing the price comparison tables and awarding the order
•Developing close relationship and making regular interviews with suppliers and internal customers
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Rollout Management Mercedes Connect me İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Rollout Management Mercedes Connect meMercedes-Benz Türk A.Ş.

Abgeschlossenes Studium mit Schwerpunkt Betriebswirtschaft, Wirtschaftswissenschaft, Int. Management oder vergleichbare Ausbildung,
Mehrjährige Berufserfahrung im Bereich Sales/Marketing, sowie operative Erfahrung (z.B. Prozesse, Systeme) im Automotive Sektor,
Projektmanagement-Erfahrung,
Erfahrung in Changemanagement Prozessen,
Kompetenz in Themen-Kommunikation und Gremienarbeit,
Ausgeprägte Kenntnisse der internen Strukturen inkl. Vertriebsstufen der Daimler AG,
Hohe analytische/konzeptionelle/prozessuale Kompetenz,
Retail-orientiertes Denken und Handeln,
Ausgeprägte Ziel- und Ergebnisorientierung,
Ausgeprägte Teamfähigkeit,
Ausgeprägte Kommunikationsfähigkeit,
Hohe Belastbarkeit bei zeitkritischen Aufgaben,
Verhandlungssicher Deutsch und Englisch,Weitere Fremdsprachen wünschenswert,
MS-Office-Kenntnisse (PowerPoint, Excel, Word, Project).
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Mitarbeiter für Lagerverwaltung İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Mitarbeiter für LagerverwaltungMercedes-Benz Türk A.Ş.

Hochschule Abschluss (Logistik, Maschinenbau, Wirtschaftsingenieur, Betriebswirtschaft usw.)
Verhandlungssichere Deutschkenntnisse in Wort und Schrift (Zusätzlich Englisch als Vorteil)
Gute Kenntnisse in Office Programme (Word, Excel, PowerPoint); SAP Kenntnisse als Vorteil
Teamfähigkeit, zielorientiertes Handeln, analytische Denkvermögen, problemlose Fähigkeit, aktive Mitarbeit
Abgeschlossener Militärdienst für männliche Bewerber als Vorteil
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Betriebsingenieur für den Montagebereich İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Betriebsingenieur für den MontagebereichMercedes-Benz Türk A.Ş.

Abgeschlossenes Studium in Maschinenbau oder Wirtschaftsingenieurwesen
Vorzugsweise Berufserfahrung in den Themen Produktion, Produktionstechnologien, AV und Qualität
Verhandlungssichere Deutsch- und Englischkenntnisse
Führungskompetenz u. gute  Präsentations- und Kommunikationsfähigkeiten
Sehr gute MS Office-Kenntnisse
Strukturiertes, analytisches Denkvermögen und Freude an eigenverantwortlichem Arbeiten
Mitarbeit in wechselnden, interdisziplinären Projektteams
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Softwareentwickler für Team Elektronik İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Softwareentwickler für Team ElektronikMercedes-Benz Türk A.Ş.

Abgeschlossenes Bachelor-Studium der Fachrichtung Elektronik/ Mechatronik/ Informatik (Master von Vorteil)
Gute bis sehr gute Deutsch- und Englischkenntnisse
Fundiertes technisches Verständnis agiler Software-Methoden und Tools
Kenntnisse im Umgang mit Elektronische Datenverarbeitung, Erfahrung mit Computerprogrammierung (Embedded-C-Kenntnisse und CAN- Programmierung von Vorteil) und mit MATLAB/ Simulink/ Stateflow
Erfahrung mit Fahrzeugelektronik von Vorteil
Teamfähig, belastbar, kommunikativ, stabil bei Stresssituationen, mit analytischem Denkvermögen, kurz und mittelfristig reisefähig für globale Standorte von Daimler
Abgeschossener Militärdienst von Vorteil
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Electronics Development Engineer İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Electronics Development EngineerMercedes-Benz Türk A.Ş.

Main responsibility of electronic control units for all Daimler Trucks facilities
Support for production (change management, product reliability, supplier support)
Support for control unit development (programming, error analysis, model-based development with MATLAB / Simulink / Stateflow)
Development of electronic vehicle equipment of existing commercial vehicle types in accordance with the existing Daimler product series
Technical and economic optimization and supervision of the production in the context of existing modules / components
Support for development and cooperation with related departments and various committees in DAG in the global development network of Daimler Trucks
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Entwicklungsingenieur für Team Elektronik İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Entwicklungsingenieur für Team ElektronikMercedes-Benz Türk A.Ş.

Abgeschlossenes Bachelor-Studium der Fachrichtung Elektronik oder Mechatronik (Master von Vorteil)
Gute bis sehr gute Deutsch- und Englischkenntnisse
Kenntnisse im Umgang mit Elektronische Datenverarbeitung, Erfahrung mit Computerprogrammierung (Embedded-C-Kenntnisse und CAN- Programmierung von Vorteil) und mit MATLAB/ Simulink/ Stateflow
Erfahrung mit Fahrzeugelektronik von Vorteil
Teamfähig, belastbar, kommunikativ, stabil bei Stresssituationen, mit analytischem Denkvermögen, kurz und mittelfristig reisefähig für globale Standorte von Daimler
Abgeschossener Militärdienst von Vorteil
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Genel Başvuru / Mavi Yaka Çalışan Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Genel Başvuru / Mavi Yaka ÇalışanMercedes-Benz Türk A.Ş.

Meslek Yüksek Okulu, Endüstri Meslek Lisesi ve Teknik Liselerin Otomotiv sanayine uygun bölümlerinden mezun (Otomotiv, E/E, Metal, Lojistik, vb.),
Oto boya/kaporta mesleğinde Ustalık/Kalfalık belgesi olan,
Tercihen konusunda ve/veya alanında Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Mesleki Yeterlilik Belgesi olan,
Birimlerimizde vardiyalı çalışabilecek,
Ekip çalışmasına ve dayanışmasına yatkın,
 
Sürekli / Tam zamanlı    Lise (Mezun), Meslek yüksekokulu (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Einsatzsteuerung und Werksdokumentation Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Einsatzsteuerung und WerksdokumentationMercedes-Benz Türk A.Ş.

Abgeschlossenes Universitätsstudium.
Gute bis sehr gute Deutschkenntnisse (Englischkenntnisse von Vorteil)
Ausgeprägtes analytisches und konzeptionelles Denkvermögen
Teamfähigkeit, Eigeninitiative,Flexibilität sowie Durchsetzungsvermögen.
Sehr gute Systemkenntnisse(PDS,ePEP,Microsoftoffice )
Abgeschlossener Militärdienst
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Auftragsmanager für Exportmärkte im Order Center Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Auftragsmanager für Exportmärkte im Order CenterMercedes-Benz Türk A.Ş.
•Abgeschlossenes Universitätsstudium  im Bereich Ingenieurwesen, bevorzugt Wirtschaftsingenieurwesen•Kenntnisse über Programmplanung, Auftragsteuerung und Produktionssteuerung•Team- und Kommunikationsfähigkeit, analytische und konzeptionelle Fähigkeiten•Kenntnisse über Produktdokumentation sind von Vorteil •Kommunikationsfähigkeit, Überzeugungsstärke, analytisches Denkvermögen•Gute Deutschkenntnisse in Wort und Schrift, Englischkenntnisse sind von Vorteil•Abgeschlossener Militärdienst für männliche Bewerber
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Lojistik Faaliyetler Kontrol Sorumlusu Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Lojistik Faaliyetler Kontrol SorumlusuMercedes-Benz Türk A.Ş.
•Logistik Hochschulabschluss oder  allgemeneiner Universitätsabschluss•Einige Jahre Berufserfahrung in der Logistik•Sehr gute Deutschkenntnisse in Wort und Schrift (Englischkenntnisse sind vorteilhaft)•Sicherer Umgang mit MS Office und transportspezifischen IT-Anwendungen•Wirtschaftliches Verständnis, hohe Auffassungsgabe und Improvisationsfähigkeit•Kommunikationsstarke, belastbare, verantwortungsbewusste und flexible Persönlichkeit sowie eine effiziente und selbstständige Arbeitsweise
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Produktionsprozessplaner/in KTL & Decklackierung Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Produktionsprozessplaner/in KTL & DecklackierungMercedes-Benz Türk A.Ş.

Ingenieursstudium (vorzugsweise Fachrichtung Maschinenbau)
Kenntnisse über FMEA und QM-Methoden
Gute Englisch-  und/oder Deutschkentnisse
Gute EDV- Kenntnisse (MS-Office)
Starkes Kommunikationsvermögen, analytisches Denken, Teamfähigkeit und Überzeugungsstärke
Erfahrung hinsichtlich Planungsprozesse
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Ingenieur/in für das Lieferantenmanagement Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Ingenieur/in für das LieferantenmanagementMercedes-Benz Türk A.Ş.
n Absolventen aus den Fachrichtungen Maschinenbau- und Wirtschaftsingenieurwesen
n Erfahrung bzw. Kenntnisse über Kraftfahrzeugtechnik und Werkzeugbau
n Kenntnisse über Qualitätsmanagement und Logistik-Prozesse
n Kenntnisse über technische Zeichnungen und Fertigungstechnik
n Sehr gute Deutsch- und/oder Englisch-Kenntnisse 
n Sicherer Umgang mit MS-Office
n Verantwortliches Handeln, Organisationsfähigkeit, Kommunikationskompetenz
n Abgeschlossener Millitärdienst für männliche Bewerber
 
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Proje Asistanı Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Proje AsistanıMercedes-Benz Türk A.Ş.
§University degree in engineering / business / economics or equivalent§Excellent written and oral communication skills in English and German§Knowledge in project management methodologies, product and production technologies background§Very good knowledge and experience in MS Office (Word, Excel, Powerpoint)§Good knowledge of the Daimler-internal processes and IT systems is a benefit§Able to work under stress and without close supervision, ability to prioritize many duties, problem solving capacity§Team worker with interpersonal and intercultural competences§Lives a high performance culture and motivation, values diversity, fairness and cooperation, as well as open and fair treatment of others
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Yerlileştirme Projesi Mühendisi Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Yerlileştirme Projesi MühendisiMercedes-Benz Türk A.Ş.
nMühendislik Fakültesi mezunu nİyi derecede Almanca veya İngilizce bilennGeliştirme, Dökümantasyon, Satınalma, Maliyet Mühendisliği ve Yan Sanayi Yönetimi süreçleri hakkında bilgili ve tercihen tecrübelinProje yönetimi hakkında bilgili ve tecrübeli (Toplantı yönetimi, risk analizi, raporlama, sunum, eskalasyon vs.) nGüçlü iletişim, analitik düşünebilme, anında karar verebilme ve ikna becerisi
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Tertibat/Kalıp Konstrüksiyon ve İmalatı Mühendisi Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Tertibat/Kalıp Konstrüksiyon ve İmalatı MühendisiMercedes-Benz Türk A.Ş.
Eğitim/İş Tecrübesi:

Üniversitelerin Makine Mühendisliği bölümünden mezun olmak

En az 3 yıllık mesleki deneyime sahip olmak

Çok iyi derecede Teknik Resim bilgisine sahip olmak
Yabancı Dil:

İyi derecede Almanca bilgisine sahip olmak

İngilizce bilmek tercih sebebidir
Bilgisayar Programları:

MS Office uygulamalarına ve CATIA, NX programlarına iyi hakim olmak
Kişisel Yetkinlikler:

İletişim becerileri yüksek

Takım çalışmasına uygun

Analitik düşünme yeteneği sahibi

Sonuç odaklı olmak
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Mezun)     En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Customs Compliance Control – Project Responsible Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Customs Compliance Control – Project ResponsibleMercedes-Benz Türk A.Ş.
•University degree in Foreign Trade and/or Business Administration, Economics, Political Sciences, Logistics;•Experience in foreign trade operations, specialist in his/her area, eager to deepen his/her knowledge in a very complex environment;•Excellent written and oral communication skills in English (German is a plus);•Advanced knowledge in MS-Office (Word, Excel, Power-Point);•Hard working, solution focused, eager for team work, able to think analitically, self-motivated, good communication and coordination skills;•A or B type Customs Brokerage license is a plus;•Completed military service for male candidates.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Variantendisponent Lieferanten Management & Log. Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Variantendisponent Lieferanten Management & Log.Mercedes-Benz Türk A.Ş.
•Abgeschlossene Berufsausbildung oder Universitätsabchluß
•Sehr gute Deutschkenntnisse, Englisch vom Vorteil
•Kommunikationsfaehigkeit, Teamfaehigkeit, Belastbarkeit, analytisches Denkvermögen
•Abgeschlossener Militaerdienst für maennlichen Bewerber
•PC Kenntnisse, MS-Office und SAP Kenntnisse vom Vorteil
 
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Lastik Tedarik Yönetim Sorumlusu Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Lastik Tedarik Yönetim SorumlusuMercedes-Benz Türk A.Ş.
 Eğitim/İş Tecrübesi:

Üniversitelerin Mühendislik veya İşletme fakültelerinden Lisans mezunu olmak
Yabancı Dil:

Tercihen iyi derecede Almanca veya İngilizce yabanci dil bilgisine sahip olmak
Bilgisayar Programları:

PC bilgisi, MS Office uygulamaları ve tercihen SAP sistemi kullanımına hakim olmak
Kişisel Yetkinlikler:

İletişim becerisi yüksek

Takım çalışmasına yatkınlık

Stres altında çalışabilen

Analitik düşünme yeteneğine sahip
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Import & Export Operations Responsible İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Import & Export Operations ResponsibleMercedes-Benz Türk A.Ş.
nResponsible for import and export operations for bus production parts, including document control, invoice system entries, goods payment requests, usage of Inward Processing Regime Certificates, job order to customs broker, archiving all related documents, coordination of all internal and external parties etc.nApplication, follow up, closure and reporting of related Inward Processing Regime Certificates. nFollow up special import permissionsnFollow up stock in bonded warehousesnCheck the content of customs declarations, import expenses and import closing documents.nGuide other departments related to import operations in his/her area of responsibility and support internal projects, prepare management reports related to his/her area of responsibility.nAnalyze legal changes implications on the processes in his/her area of responsibility
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Instandhaltung Fachspezialist Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Instandhaltung FachspezialistMercedes-Benz Türk A.Ş.
•Abgeschlossenes Hochschul- oder Universitätsausbildung in Elektronik, Maschinenbau oder Mechatronik.•Kenntnisse und Erfahrung über Instandhaltungstechnik.•Kenntnisse über Roboter-Programmierungstechnik, Robotermechanik und SPS Technik (KUKA Kenntnisse ist von Vorteil).•Kenntnisse über technische Zeichnungen, Produktions- und Fertigungstechnik.•Deutsch- und Englishkenntnisse sind von Vorteil.•Gute EDV-Kenntnisse (MS-Office), (SAP-Kenntnisse sind von Vorteil).•Verantwortliches Handeln, Organisationsfähigkeit, Kommunikationskompetenz, flexible Arbeitszeiten.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Genel Başvuru İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Genel BaşvuruMercedes-Benz Türk A.Ş.
Şirketimizde istihdam gerçekleştirilecek pozisyonun iş tanımı doğrultusunda adaylarımızda bulunması gereken nitelikleri belirlemekteyiz. Bu sayede doğru işe doğru insan felsefesi ile bağdaşan bir süreç yürüterek uzun vadeli hem aday hem de şirket için verimli ve etkin bir kazan-kazan ilişkisi oluşmasını sağlamayı amaçlamaktayız.
"Genel Başvuru" ilanımız ise ileride oluşabilecek açık pozisyonlarda değerlendirilmek üzere aday havuzu oluşturmaya yöneliktir. Bu sebeple bu ilana yapacağınız başvurular için çalışmak istediğiniz alanı/bölümü belirten bir önyazı eklemeniz gerekmektedir. 
Genel Başvuru ilanımıza yapılacak başvurularda aranan niteliklere örnek vermek gerekir ise;
başarılı bir 4 yıllık üniversite öğrenim geçmişi,
iyi düzeyde bir veya iki yabancı dil bilgisi (Almanca-İngilizce),
gelişmiş sosyal yetkinlikler aradığımız önemli ortak kriterlerdir.        
Tüm adaylarımızda aradığımız bir diğer koşul ise şirketimize ve çalışmak istenilen fonksiyona ilgi ve motivasyonunun yüksek olmasıdır. Adayların şirketimizin global kimliği hakkında farkındalık sahibi olması ve dürüstlük,tutku,saygı ve disiplin olarak tanımladığımız ana değerlerimiz ile oluşan yüksek performans kültürümüze uygun davranış ve tutuma sahip olması en öncelikli beklentimizdir.
Başvurunuz ile göstereceğiniz ilgi ve güvene teşekkür ederiz.
Tüm başvurular, başvuruların gizliliği ilkesi çerçevesinde değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Öğrenci), Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Genel Başvuru Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Genel BaşvuruMercedes-Benz Türk A.Ş.
Şirketimizde istihdam gerçekleştirilecek pozisyonun iş tanımı doğrultusunda adaylarımızda bulunması gereken nitelikleri belirlemekteyiz. Bu sayede doğru işe doğru insan felsefesi ile bağdaşan bir süreç yürüterek uzun vadeli hem aday hem de şirket için verimli ve etkin bir kazan-kazan ilişkisi oluşmasını sağlamayı amaçlamaktayız.
"Genel Başvuru" ilanımız ise ileride oluşabilecek açık pozisyonlarda değerlendirilmek üzere aday havuzu oluşturmaya yöneliktir. Bu sebeple bu ilana yapacağınız başvurular için çalışmak istediğiniz alanı/bölümü belirten bir önyazı eklemeniz gerekmektedir. 
Genel Başvuru ilanımıza yapılacak başvurularda aranan niteliklere örnek vermek gerekir ise;
başarılı bir 4 yıllık üniversite öğrenim geçmişi,
iyi düzeyde bir veya iki yabancı dil bilgisi (Almanca-İngilizce),
gelişmiş sosyal yetkinlikler aradığımız önemli ortak kriterlerdir.Tüm adaylarımızda aradığımız bir diğer koşul ise şirketimize ve çalışmak istenilen fonksiyona ilgi ve motivasyonunun yüksek olmasıdır. Adayların şirketimizin global kimliği hakkında farkındalık sahibi olması ve dürüstlük,tutku,saygı ve disiplin olarak tanımladığımız ana değerlerimiz ile oluşan yüksek performans kültürümüze uygun davranış ve tutuma sahip olması en öncelikli beklentimizdir.
Başvurunuz ile göstereceğiniz ilgi ve güvene teşekkür ederiz.
Tüm başvurular, başvuruların gizliliği ilkesi çerçevesinde değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Arbeitsvorbereitungsingenieur/in (Gesamtfahrzeug) Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Arbeitsvorbereitungsingenieur/in (Gesamtfahrzeug)Mercedes-Benz Türk A.Ş.

Abgeschlossenes Studium der Richtung Maschinenbau oder Wirtschaftsingenieurswesen
Verhandlungssichere Deutschkenntnisse; Englischkenntnisse von Vorteil
Sehr gute EDV Kenntnisse (MS Office, Catia)
ISO/TS 16949 Kenntnisse
Kenntnisse über Produktdokumentation (EDS/PDS/NWC etc.) sowie Produktkenntnisse
Starkes Kommunikationsvermögen, analytisches Denken, Teamfähigkeit und Überzeugungsstärke
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Business Consultant Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Business ConsultantMercedes-Benz Türk A.Ş.
Studium/Berufserfahrung:

Abgeschlossenes Studium der Fachrichtungen Wirtschaftsinformatik, Ingenieurwesen oder einer vergleichbaren Fachrichtung

IT-Kenntnisse der Prozesse und Methoden in Produktion, Materialwirtschaft und Logistik oder in Produktionsvorbereitung und -planung

Kenntnisse in Houston IT bzw. ähnlichen Projektmanagement-Methoden
Sprachkenntnisse:

Deutsch (verhandlungssicher)

Englisch (gut)
Persönliche Kompetenzen:

Analytisches, strategisches und konzeptionelles Denkvermögen

Teamorientierte Arbeitsweise

Hohe Einsatzbereitschaft und ausgeprägte Kommunikationsfähigkeit
Sonstiges:

Flexibilität bezüglich internationaler Einsätze im Rahmen der Projekte und Linienaufgaben

Militärdienst abgeschlossen bzw. um 3 Jahre verschoben (bei männlichen Bewerbern)
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Ingenieur/-in für Messtechnik Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Ingenieur/-in für MesstechnikMercedes-Benz Türk A.Ş.
Studium/Berufserfahrung:

Abgeschlossenes Studium mit der Fachrichtung Maschinenbau

Sehr gute Kenntnisse in der Messtechnik, Anwendung von 3D-Messmaschinen und Prüfmittelüberwachung

Kenntnisse des Qualitätsmanagements und dessen Instrumente

Kenntnisse über Werkzeugherstellung von Vorteil
Sprachkenntnisse:

Deutsch (verhandlungssicher)

Englisch von Vorteil
IT-Kenntnisse:

Kenntnisse in CAD/CAM, CATIA und MS Office
Persönliche Kompetenzen:

Analytisches, strategisches und konzeptionelles Denkvermögen

Selbstsicheres Auftreten

Verantwortungsvolles Handeln

Pragmatische und organisierte Arbeitsweise

Hohe Einsatzbereitschaft und ausgeprägte Kommunikationsfähigkeit
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Ingenieur/-in Investitionsplanung/Zeitwirtschaft Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Ingenieur/-in Investitionsplanung/ZeitwirtschaftMercedes-Benz Türk A.Ş.
Studium/Berufserfahrung:

Abgeschlossenes betriebswirtschaftliches oder ingenieurwissenschaftliches Studium

Erfahrung auf den Gebieten Produktion, Investitions- und Gemeinkostenplanung
Sprachkenntnisse:

Deutsch (verhandlungssicher)

Englisch von Vorteil
IT-Kenntnisse:

Sehr guter Umgang mit dem MS Office-Paket

Kenntnisse in SAP von Vorteil
Persönliche Kompetenzen:

Hohe Einsatzbereitschaft und ausgeprägte Kommunikationsfähigkeit

Analytisches, strategisches und konzeptionelles Denkvermögen

Teamorientierte Arbeitsweise

Überzeugungsfähigkeit und Durchsetzungsvermögen
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Produktionsprozessplaner/-in im Bereich Aufbau Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Produktionsprozessplaner/-in im Bereich AufbauMercedes-Benz Türk A.Ş.

Planung und Einsatz von Betriebsmittel, Maschinen und Einrichtungen sowie Erstellung derArbeitsanweisungen
Durchführung von FMEA (Fehlermöglichkeits- und Einfluss-Analyse) sowie Festlegung, Planung und Umsetzung der relevanten Produktionsprozesse
Erstellung und Aktualisierung der planungsseitigen Dokumentation
Planung, Veranlassung, Koordination, Einsatz, Überwachung und Sicherstellung von Produktionsprozessen hinsichtlich Qualität und Produktion
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
TOS/Kaizen-Trainer/-in Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
TOS/Kaizen-Trainer/-inMercedes-Benz Türk A.Ş.
• Erfolgreich abgeschlossenes Studium mit der Fachrichtung Wirtschaftsingenieurwesen
• Erfahrung in Kaizen Basic und bei Methoden zur Produktivitätssteigerung (TPM, Lean Manufacturing, 5S, 7 Wastes)
• Kenntnisse über das Qualitätsmanagementsystem ISO/TS 16949 sind von Vorteil
• Sehr gute Deutschkenntnisse; Englischkenntnisse sind von Vorteil
• Sehr gute Kenntnisse des MS Office-Pakets
• Starkes Kommunikationsvermögen, analytisches Denken, Teamfähigkeit und Überzeugungsstärke
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
2.El Otobüs Alım-Satım Yönetmeni / BusStore Antalya Mercedes-Benz Türk A.Ş.
2.El Otobüs Alım-Satım Yönetmeni / BusStoreMercedes-Benz Türk A.Ş.
 Üniversite mezunuTercihen otomotiv sektöründe benzer alanlarda 2 – 3 yıl tecrübeliMS Office uygulamalarına hakim (excel, power point vb.)Güçlü kişilik özellikleri & yönetim becerileri ve efektif takım çalışmasına yatkınSeyahate engeli olmayan, esnek çalışma saatlerine uyumluErkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış
Sürekli / Tam zamanlı    Meslek yüksekokulu (Mezun), Üniversite (Öğrenci), Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Konstrukteur Ingenieur für HLK İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Konstrukteur Ingenieur für HLKMercedes-Benz Türk A.Ş.
• Ausgeprägte Produktkenntnisse MB-Bus
• Abschluss in Fachrichtung Maschinenbau (Ing./Dipl-Ing.) Vertiefung in Fahrzeugtechnik/Konstruktion von Vorteil.
• Verhandlungssichere Deutschkenntnisse in Wort und Schritt (Englisch von Vorteil).
• Kenntnisse im Umgang mit EDV- und CAD-Systemen (Siemens NX, Catia V5, Smaragd, EDS/BCS usw.).
• Team, Kooperations- und Integrationsfähigkeit, zielorientiertes Handeln und analytisches Denkvermögen.
• Abgeschlossener Militärdienst für männliche Bewerber.
• Keine Reiserestriktionen.
 
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Konstrukteur Ingenieur für Fahrwerk İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Konstrukteur Ingenieur für FahrwerkMercedes-Benz Türk A.Ş.

Kenntnisse bzw. Erfahrung im Hinblick auf Konstruktion von Gußteile, Gummi- und Gummimetallteile, Blattfedern, Luftfederbälge, Stoßdämpfer, Stabilisatoren, Verbindungstechnik
Abschluss in Fachrichtung Maschinenbau (Ing./Dipl-Ing.) Vertiefung in Fahrzeugtechnik / Konstruktion von Vorteil
Verhandlungssichere Deutsch- & Englischkenntnisse in Wort und Schrift.
Kenntnisse im Umgang mit EDV- und CAD-Systemen (Siemens NX, CATIAV5, Smaragd, EDS/BCS usw.)
Team-, Kooperations- und Integrationsfähigkeit, zielorientiertes Handeln und analytisches Denkvermögen
Abgeschlossener Militärdienst für männliche Bewerber
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Qualitätsingenieur/-in (Aufbauhersteller Mgmt.) Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Qualitätsingenieur/-in (Aufbauhersteller Mgmt.)Mercedes-Benz Türk A.Ş.
• Abgeschlossenes Studium der Fachrichtungen des Ingenieurswesens (Maschinenbau, Fahrzeugtechnik) • Sehr gute Fahrzeug- und Aufbauproduktkenntnisse, gute Kenntnisse der technischen Zeichnungen, PC-Kenntnisse • Kenntnisse über Produktdokumentation von Vorteil  • Gute Deutschkenntnisse und Englischkenntnisse sind von Vorteil • Berufserfahrung auf dem Gebiet des Qualitätsmanagement  • Sehr gute Kommunikations- & Überzeugungsfähigkeiten  • Führerschein der Klasse B • Keine Reiseeinschränkungen
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Business Management Consultant İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Business Management ConsultantMercedes-Benz Türk A.Ş.

Implementation of accounting modules of ERP system to the Mercedes Benz dealers and authorized workshops
Performing functional testings of enhancements/ developments in ERP system  to ensure requirements have been met
Analysing the financial performance of the retail network with respect to KPI’s
Preparing cash flow statements and feasibility analysis of the retail network
Providing ad-hoc  training activities to the dealer network about the accounting modules of the ERP tool
Organizing user group meetings with the finance managers of the retail network n
Performing the month end and year end closings in the ERP tool
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Passenger Cars - Corp. Accounts Fleet Sales Expert İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Passenger Cars - Corp. Accounts Fleet Sales ExpertMercedes-Benz Türk A.Ş.

Introducing Mercedes-Benz brand and achieve sales to international and local corporations based in Turkey via frequent customer visits and customer care. ( Customer visit on four days of a work week is expected.)
Design, lead and close local car park tenders of corporate / local accounts.
Account management for established loyalty accounts.
Strong cooperation with Key Account Leasing Companies..
Create new customer base via finding new acquisition channels.
Ensure the data quality of Fleet Database.
Continuous communication with authorized Mercedes-Benz dealers and manage the sales processes.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Angebots- u. Auftragsmanagement Verantwortliche_ İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Angebots- u. Auftragsmanagement Verantwortliche_Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Stellenbeschreibung:
Koordination und Durchführung der Angebotsabklärung komplexer Angebote unter Einbindung von Entwicklung, Logistik und Controlling zur Klärung Baubarkeit, Lieferzeitleiste, Bepreisung und Gesamtkonsistenz des technischen Angebots.
Technische Klärung von Aufträgen und Auftragsbearbeitung in Zusammenarbeit mit Vetriebsorganisation, KSW-Leitstand und relevanten Produktionsbereichen, sowie als Vertreter von Daimler Buses gegenüber dem Kunden bzw dessen Management/Vertreter
Organisation und Durchführung von technischen Gesprächen und Fahrzeugabnahmen. Bei Auftreten von Problemstellungen selbstständiges Erarbeiten von Lösungsmöglichkeiten und Einleitung deren Umsetzung sowie ggf. benötigter Eskalation
Finale Prüfung und Freigabe der Ausführungsbeschreibung und Beauftragung der KSW-Entwicklung.
Aktives Management der Angebote und Aufträge über den gesamten Auftragsabwicklungsprozess bis zur Auslieferung unter Sicherstellung der Kundenerwartungen im Hinblick auf Technik und Kundenzeitleiste. Dazu selbstständige Steuerung und frühzeitige Koordination und ggf. Eskalation zur Festlegung, Einleitung und Überwachung von cross funktionalen Maßnahmen zur Sicherstellung der Kundenanforderungen und der zugesicherten Lieferzeitleiste.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Tesis Yönetimi ve Bakım Memuru İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Tesis Yönetimi ve Bakım MemuruMercedes-Benz Türk A.Ş.
Genel Nitelikler:
Üniversitelerin veya Meslek Yüksekokulların  Makina, Mekatronik  bölümlerinin herhangi birinden mezun,
İyi derecede İngilizce ve Almanca  dil bilgisine sahip,
İnsan ilişkilerinde başarılı, takım çalışmasını benimsemiş,
Analitik, detaylara hakim, sebep sonuç ilişkilerini yorumlayabilen,
Aktif sorumluluk ve insiyatif alabilen, hızlı ve doğru karar verebilen
Erkek adayların askerlik görevini tamamlamış olması
Sürekli / Tam zamanlı    Meslek yüksekokulu (Mezun), Üniversite (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Bakım-Onarım Mühendisi Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Bakım-Onarım MühendisiMercedes-Benz Türk A.Ş.

Üniversitelerin 4 yıllık Makina veya Mekatronik bölümlerinden mezun olmak
Bakım-onarım tecrübesine sahip (Kataforez daldırma tekniği, Konveyörteknik ve Boya tekniği bilgilsi veya Robot mekaniği bilgisi tercih sebebidir)
Teknik resim hakkında bilgi sahibi
İngilizce ve/veya Almanca dil bilgisine sahip
Office programlarını kullanabilen (SAP PM bilgisi tercih sebebidir)
Takım çalışmasına uyumlu, analitik düşünen, sorumluluk sahibi ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Mezun)    İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
CAE Engineer Multi Body Simulation İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
CAE Engineer Multi Body SimulationMercedes-Benz Türk A.Ş.

Multi Body Simulation (MBS) with complete vehicle models as well as components and substructures to generate load spectra for detailed investigation of strength and fatigue life of parts and components
Building up MBS models, execution of dynamic simulations and evaluation of the obtained results
Optimization of components and substructures based on the analysis results 
Close cooperation with design and testing departments, coordination of the required design changes, testing conditions, measurement points
Cooperation with other global R&D centers of Daimler AG (Germany, Brazil, USA, Japan, India)
Development and application of innovative simulation methods to improve the accuracy of the results
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme