Mercedes-Benz Türk A.Ş. 

Şirket Bilgileri

http://www.mercedes-benz-finansalhizmetler.com/ 

Mercedes-Benz Türk A.Ş.

1967 yılında Daimler-Benz AG’nin % 36 ortaklığı ile Otomarsan ünvanıyla İstanbul'da kurulan Mercedes-Benz Türk, 0 302 tipi otobüslerin üretimine, 1968 yılında başlamış ve üretime başladıktan sadece 2 yıl sonra, 1970’te ihracata başlayan şirket, 1984 yılında Mercedes-Benz Türkiye Genel Mümessili olmuştur.

1986 yılında ise Türkiye'nin büyüme potansiyeline paralel olarak Orta Anadolu ili Aksaray’da kamyon fabrikası üretime geçmiştir.

Kasım 1990'da şirketin ticari ünvanı Mercedes-Benz Türk A.Ş. olarak değişmiştir.

580 Milyon Euro’yu aşan yatırım hacmi, 4.500 personeli ve ülke çapındaki bayi ve satış sonrası hizmetler ağında istihdam sağladığı  2.500 kişi ile Mercedes-Benz Türk A.Ş. bugün Türkiye’nin en büyük yabancı sermaye yatırımlarından biridir. Daimler AG’nin Mercedes-Benz Türk sermayesindeki payı % 67’dir.

Günümüzde İstanbul’da Hoşdere Fabrikası’nda şehirlerarası ve belediye tipi otobüsler, Aksaray Fabrikası’nda ise hafif, orta ağır ve ağır sınıf kamyonlar ve çekiciler üreten Mercedes-Benz Türk’ün bu tesisleri Daimler AG’nin geliştirme ve üretim ağının önemli parçalarını oluşturmaktadır. Şirket, sadece Türkiye’de üretilen modelleri de kapsayan ürünlerinin yurtiçi satışlarını ve ihracatını da yapmaktadır. Ayrıca Mercedes-Benz marka hafif ticari araç ve Daimler AG çatısı altındaki  tüm otomobil markalarının ithalatını ve satışını yapan Mercedes-Benz Türk, 2007 yılında toplam 31.700 adet araç satışı gerçekleştirmiştir.

En güncel teknolojilerle donatılan, yüksek kaliteli ürünleri sayesinde Mercedes-Benz Türk, Türkiye şehirlerarası otobüs pazarında % 64’lük, 6 ton üzeri kamyon pazarında ise % 30.1’lik pazar payıyla lider konumundadır.

Şirket, Türkiye’nin otobüs ve kamyon ihracatında da öncü konumundadır (2007 yılında 2.415 adet otobüs ve 6.263 adet kamyon ihraç edilmiştir). Batı Avrupa ülkelerinin Mercedes-Benz Türk’ün en önemli ihracat pazarlarını oluşturması ayrıca dikkat çekmektedir.

Hoşdere Otobüs Fabrikası

1995 yılında hizmete giren ve 2005 yılında ikinci yatırım aşaması tamamlanan Mercedes-Benz Türk Hoşdere Otobüs Fabrikası halen dünyanın en modern otobüs fabrikalarından biridir.

Araç kalitesi açısından büyük önem taşıyan ve paslanmaya karşı üstün koruma sağlayan katoforez tesisi (KTL) Türkiye’de otobüs üretiminde bir ilk olma özelliğini taşımaktadır. Hoşdere Fabrikası’nda fabrikanın enerji ihtiyacını karşılayan bir kojenerasyon merkezi ve otobüs geliştirme merkezi de bulunmaktadır.

Klasik bant üretiminin yerine akan bant ve sabit çalışma istasyonları (box) kombinasyonunun uygulandığı bu fabrikada, aynı anda farklı modellerin üretilmesinde sağlanan esnekliğin yanı sıra üretimde bekleme zamanları asgariye indirilebilmekte ve böylece üretim daha ekonomik hale getirilmektedir.

 

Mercedes-Benz Türk, dünyada ilk kez otobüs üretiminde hava yastığı teknolojisini Hoşdere Fabrikası’nda uygulamıştır. Ergonomik açıdan çalışma şartlarını çok olumlu etkileyen hava yastıklarından karoserilerin montaj istasyonları arasında nakillerinin yanı sıra çeşitli montaj işlerinde de yararlanılmaktadır. Hoşdere Otobüs Fabrikası, gerek seçilen teknoloji ve sistemler açısından, gerekse alınan özel önlemler ve arıtma tesisleri ile çevre koruma açısından da örnek bir tesistir. Mercedes-Benz Türk bugün otobüs üretiminde yaklaşık 2.400 personel istihdam etmektedir.

Şehirlerarası otobüsler Travego, Intouro ve yeni Tourismo ile şehiriçi otobüs yeni Conecto Hoşdere Fabrikası’nda üretilmektedir.

Tüm uluslararası kalite standartlarına uygun olan bu otobüslerin % 65’i  başta Batı Avrupa ülkeleri olmak üzere 73 ülkeye ihraç edilmektedir.

Yıllık üretim kapasitesi 4000 otobüs olan Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda toplam €150 milyon tutarında yatırım yapılmıştır. Fabrika, 360.000 m²'lik bir arazi üzerinde 127.000 m² kapalı alana sahiptir.

Aksaray Kamyon Fabrikası

Mercedes-Benz Türk’ün Aksaray ilindeki kamyon fabrikası 1986 yılında üretime başladı. Aradan geçen sürede bu fabrikada üretilen 100.000 adedi aşkın çeşitli tonajlarda kamyon öncelikle iç pazarda satılmıştır.

Günümüzde yaklaşık 1.350 çalışanı olan Aksaray Kamyon Fabrikası’nda

         hafif sınıf kamyonlar  ATEGO 1215 C  ve  ATEGO 1517 C,

         ağır sınıf nakliye araçları  AXOR 3228 C, AXOR 3240 C, AXOR 2523 C, AXOR 2528 C, AXOR 2628CL, AXOR 2640 CL çekiciler AXOR 1835 LS ve AXOR 1840 LS

         inşaat araçları AXOR 3028 B/K, AXOR 2528 K/KL, AXOR 1823 K, AXOR 1828 K, AXOR 3440 K, AXOR 4140 B

         Unimog 4000 tipi araçlar üretilmektedir.

Bugün yıllık üretim kapasitesi 12.500 araç olan Aksaray Kamyon Fabrikası 558.117 m2‘lik bir arazi üzerinde 80.000 m2 kapalı alanına sahip, katoforez astar boya havuzu, kaynak robotları gibi en üst düzeyde ürün kalitesini güvence altına alan birimleri de kapsayan bir üretim tesisidir.

Almanya’daki kamyon fabrikası ile aynı kalitede araç üreten Mercedes-Benz Türk Aksaray Fabrikası, 2001 yılında Orta ve Doğu Avrupa Ülkelerine  ihracatı başlatmıştır. Daha sonra Batı Avrupa pazarlarına da kamyon satışına başlanmasıyla Aksaray Fabrikası’ndan yapılan ihracat ivme kazanmış ve bugün 58 ülkeye yapılan kamyon ihracatı toplam 15.300 adede yükselmiştir.

Diğer taraftan ürünlerin ve ürün kalitesinin eşitlenmesiyle Mercedes-Benz Türk’ün  yan sanayicileri Almanya’daki kamyon fabrikalarına da parça verme olanağına kavuşmuşlardır.Mercedes-Benz Türk A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 57
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
IT Performance Management İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Finansman Türk A.Ş.
IT Performance ManagementMercedes-Benz Finansman Türk A.Ş.
Graduate degree in Engineering, Informatics, Information Management and/or Business AdministrationJob experience for at least 5 years General process know-how in Finance, Controlling, Accounting and Procurement Service Delivery Center Capacity Management and Price Calculation experience is plusStrong analytical skills, including the ability to deal with complex problems and find a win-win solutionStrong interpersonal skills, effective teamwork ability, willing to lead and take initiativeFluency in written & spoken English (German is an asset). Intercultural competency.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
İş Güvenliği Uzmanı Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
İş Güvenliği UzmanıMercedes-Benz Türk A.Ş.
Eğitim/İş Tecrübesi:Üniversitelerin Makina, Elektrik/Elektronik, Endüstri veya Kimya Mühendisliği bölümlerinden mezun olmakİş Güvenliği alanında en az 3 yıl deneyime sahipİş Güvenliği Uzmanlığı Sertifikasına sahipİş Güvenliği Mevzuatına hakimOHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ile ilgili bilgi sahibiYabancı Dil:İyi derecede Almanca ve/veya İngilizce dil bilgisine sahipDiğer:Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olmak
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Angebots- u. Auftragsmanagement Verantwortliche_ İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Angebots- u. Auftragsmanagement Verantwortliche_Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Stellenbeschreibung:Koordination und Durchführung der Angebotsabklärung komplexer Angebote unter Einbindung von Entwicklung, Logistik und Controlling zur Klärung Baubarkeit, Lieferzeitleiste, Bepreisung und Gesamtkonsistenz des technischen Angebots.Technische Klärung von Aufträgen und Auftragsbearbeitung in Zusammenarbeit mit Vetriebsorganisation, KSW-Leitstand und relevanten Produktionsbereichen, sowie als Vertreter von Daimler Buses gegenüber dem Kunden bzw dessen Management/VertreterOrganisation und Durchführung von technischen Gesprächen und Fahrzeugabnahmen. Bei Auftreten von Problemstellungen selbstständiges Erarbeiten von Lösungsmöglichkeiten und Einleitung deren Umsetzung sowie ggf. benötigter EskalationFinale Prüfung und Freigabe der Ausführungsbeschreibung und Beauftragung der KSW-Entwicklung.Aktives Management der Angebote und Aufträge über den gesamten Auftragsabwicklungsprozess bis zur Auslieferung unter Sicherstellung der Kundenerwartungen im Hinblick auf Technik und Kundenzeitleiste. Dazu selbstständige Steuerung und frühzeitige Koordination und ggf. Eskalation zur Festlegung, Einleitung und Überwachung von cross funktionalen Maßnahmen zur Sicherstellung der Kundenanforderungen und der zugesicherten Lieferzeitleiste.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
IT - Market Management Mercedes me connect İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
IT - Market Management Mercedes me connectMercedes-Benz Türk A.Ş.
Abgeschlossenes Studium mit Schwerpunkt Betriebswirtschaft, Wirtschaftswissenschaft, Int. Management oder vergleichbare Ausbildung,Verhandlungssicher Deutsch und Englisch, MS-Office-Kenntnisse (PowerPoint, Excel, Word, Project, Access), Berufserfahrung in einem internationalen Großkonzern im Bereich Aftersales (Service), operative Erfahrung (z.B. Prozesse, Systeme) im Automotive Sektor,Idealerweise mehrjährige Projektleiter-Erfahrung, Erfahrung in Changemanagement Prozessen, Kompetenz in Themen-Kommunikation, Gremienarbeit und internationalen ProjektenReisebereitschaft Hohe analytische/konzeptionelle/prozessuale / interkulturelle Kompetenz Endkunden- und Retail-orientiertes Denken und Handeln Ausgeprägte Ziel- und Ergebnisorientierung Ausgeprägte Teamfähigkeit Ausgeprägte Kommunikationsfähigkeit Hohe Belastbarkeit bei zeitkritischen Aufgaben
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Secretary to Senior Manager İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Secretary to Senior ManagerMercedes-Benz Türk A.Ş.
•Advanced knowledge in MS Office tools,•Excellent written and oral communication skills in English and German,•Excellent Calendar Management, good planning & organizing skills,•Strong interpersonal & communication skills,•Open communication, team spirit and social skills.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
SAP BO & DB Administrator ( SAP BASIS ) İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
SAP BO & DB Administrator ( SAP BASIS )Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Solid experience in a SAP Basis role covering support, maintenance and upgrade3-5 years experience with SAP Business Warehouse administration, SAP BO administration and MS SQL Server administrationBachelor’s degree in computer science, management information systems, and/or engineeringExperience on Windows Server, Suse Linux and  Databases(Oracle, MS SQL) Knowledge on SAP HANA, Good command of English (German knowledge is an asset), No military obligation for male candidates, Strong communication skills,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Informationstechnologie – Services/Patenrolle İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Informationstechnologie – Services/PatenrolleMercedes-Benz Türk A.Ş.
Naturwissenschaftlich-technisches Hochschulstudium oder Ausbildung zum FachinformatikerErfahrung in der Systemadministration Architektur KnowHow: Analyse von Architekturen und Bewertung von ArchitekturalternativenKenntnisse von virtuellen Infrastrukturen (VMware ESX, .. ) sowie anderer Architekturen (Rapsberry Pi-Architektur, ..)Kenntnisse im Applikationsbetrieb und Datenbank-BetriebVerständnis über Prozesse, IT-Produkte sowie Methoden (durch Ausbildung oder Erfahrung)Schnelle Auffassungsgabe, ausgeprägte analytische und konzeptionelle Fähigkeiten; eine sehr selbstständige, verantwortungsbewusste und lösungsorientierte Arbeitsweise; hohe Einsatzbereitschaft,Kooperativer, souveräner Umgang mit Business Partnern im internationalen Umfeld, sowie eine ausgeprägte Teamfähigkeit,Sprachkenntnisse: Sichere Deutsch- und Englischkenntnisse in Wort und Schrift,Bereitschaft innerhalb und außerhalb der EU für die Aufgabenerfüllung zu reisen.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Business Consultant- Mercedes me connect İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Business Consultant- Mercedes me connectMercedes-Benz Türk A.Ş.
Abgeschlossenes Studium mit Schwerpunkt Betriebswirtschaft, Wirtschaftswissenschaft, Int. Management oder vergleichbare AusbildungVerhandlungssicher Deutsch und EnglischMS-Office-Kenntnisse (PowerPoint, Excel, Word, Project, Access)Idealerweise mehrjährige Projektleiter-ErfahrungErfahrung in Changemanagement Prozessen,Kompetenz in Themen-Kommunikation, Gremienarbeit und internationalen Projekten.Ausgeprägte Kenntnisse der internen Strukturen inkl. Vertriebsstufen der Daimler AGProjektmanagement-Reporting nach HoustonReisebereitschaft
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Senior Consultants for SAP PI İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Senior Consultants for SAP PIMercedes-Benz Türk A.Ş.
•Application Consultant for SAP implementation and support in SAP PI module,•Coordination with the development team for the realization of functional design,•Ensure high quality documentation of the solutions,•Monitoring processes: PI processes,•Monitoring of existing SAP PI solutions and adapt to new business requirements,•Accompaniment of internation SAP Roll-Outs and support in implementation projects,•Optimizing the PI processes and error analysis and correction,•Analysis and design of efficient PI processes and their technical implementation in SAP PI via Customizing.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Sourcing&Supplier Management İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Sourcing&Supplier ManagementMercedes-Benz Türk A.Ş.
•Minimum 3 years experience in supplier management•Strong Knowledge ofITIL & supplier managementmethods,•High communication andservice orientation skills, bundled with analytical and structured approach•Distinctive knowledge and understanding for IT project management tools and methodologies.•Customer oriented, excellent communicationand presentation skills, team player•Well established time-,  cost-, scope Management and customer relation •Excellent team workingand knowledgesharing skills•Experience in international projects•Cross-cultural competence•Language: English and German
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
SAP Solution Manager Senior Consultants İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
SAP Solution Manager Senior ConsultantsMercedes-Benz Türk A.Ş.
Daimler AG builds up an IT-Competence Center in Turkey. SAP & Rollout Shared Service (SR ShS) has two targets. In one hand; the Service for the SAP environment will be consolidated and on the other hand; the processes for all types of IT-Rollouts (SAP and NonSAP) will be standardized. In the context of application development and operation (Service Delivery, Service Operation and Rollout Projects) the worldwide activities will be bundled in the future within Mercedes Benz Türkiye A.Ş. The rollout factory will provide an industrialized model for rollouts to reduce cost and increase agility and quality for Europe Region. For this challenge we are seeking new Colleagues/colleagues, who will support us as Senior Consultants in SAP module SolMan.Tasks:  Application Consultant for SAP implementation and support in SAP SolMan module, Coordination with the development team for the realization of functional design, Ensure high quality documentation of the solutions, Monitoring processes: SolMan processes, Monitoring of existing SAP SolMan solutions and adapt to new business requirements, Accompaniment of internation SAP Roll-Outs and support in implementation projects, Optimizing the SolMan processes and error analysis and correction, Analysis and design of efficient SolMan processes and their technical implementation in SAP SolMan via Customizing.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Senior Consultants für SAP SD İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Senior Consultants für SAP SDMercedes-Benz Türk A.Ş.
Daimler AG baut in der Tuerkei ein IT-Kompetenzzentrum auf.  SAP & Rollout Shared Service (SR ShS) hat zwei Ziele. Zum einen wird der Service fuer die SAP-Landschaft im Konzern konsolidiert, zum anderen werden die Prozesse fuer alle Arten von IT-Rollouts standardisiert.Innerhalb von Mercedes Benz Tuerkiye A.Ş. werden zukuenftig die weltweiten Aktivitaeten im Rahmen von  SAP Anwendungsentwicklung und Betrieb (Service Delivery, Service Operations und SAP Rollout) vor Ort gebuendelt.Fuer diese Herausforderung suchen wir Kollegen/innen, die uns als Senior Consultants im SAP SD Modul unterstuetzen.•Applikationsberater fuer SAP Implementation und Support im SAP SD Modul,•Koordination mit dem Entwicklungsteam zur Realisierung der funktionallen Designs,•Sicherstellen einer hoch qualitativen Dokumentation der Loesungen,•Zu betreuende Prozesse: SD Prozesse,•Modulbetreuung der bestehenden SAP SD Loesungen sowie Anpassung an die neuen betrieblichen Anforderungen,•Begleitung von internationalen SAP Roll-Outs und Unterstuetzung bei Implementierungsprojekten,•Betreuung bestehender SAP Anwendungen bzgl. Fehleranalyse und –behebung,•Analyse und Design effizienter SD Prozesse sowie deren technische Umsetzung in SAP SD mittels Customizing.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Senior Consultants für SAP QM İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Senior Consultants für SAP QMMercedes-Benz Türk A.Ş.
  Verstaendniss der Kundenbeduerfnisse und Implementierung von Loesungen.  Koordinierung komplexer Aenderungen mit dem Ziel aktiv die besten Ergebnisse zu erhalten, unabhaengig von Hindernissen, Rueckschlaegen oder Unsicherheiten, SAP Erfahrung als Seniorberater im Modul QM, Idealerweise Erfahrung in der Anwendungsentwicklung mit ABAP, Flexibilitaet bzgl. internationaler Einsaetze im Rahmen der Linienaufgabe,                                 Bereitschaft neue Themenfelder kennenzulernen und in der taeglichen Arbeit anzuwenden, Ausbildung: Abgeschlossenes Hochschulstudium der Informatik oder ein vergleichbares Studium, Sprachen: Deutsch und/oder English.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
SAP Abap Consultant İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
SAP Abap ConsultantMercedes-Benz Türk A.Ş.
Bachelor's degree in Computer Science or similar disciplines, Capable to work with international teams and good team player, Experience in ABAP/4 and java programming, Fluent in English and/or German, ALE/EDI Idoc knowledge, Interface programming SAP module or Java knowledge is an asset, No restriction to travel abroad.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
SAP Basis Consultant İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
SAP Basis ConsultantMercedes-Benz Türk A.Ş.
Planing and coordination, administration and monitoring of technical infrastructure of the SAP Basis Systems Planing and coordination of new SAP systems’ installation, which is the holistic maintanance of SAP landscape Single point of contact for a certain SAP-System Planning and leading of Release-planning/-implementation and Patchmanagement, as well as import of support packages and upgrades Analysis of the existing Basis systems as well as elaboration and implementation of optimization potentials Presentation of safety concepts and their elaboration Monitoring of SAP systems
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Business Intelligence IT Consultant İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Business Intelligence IT ConsultantMercedes-Benz Türk A.Ş.
• Bachelor degree in Computer Engineering, Industrial Engineering, Informatics, MIS or related fields,• Experience in sales, aftersales, finance process analysis, preferably in automotive sector,• Experience in SAP Business Objects tools (Data Services, Web Intelligence, Universe Designer, Design Studio etc) or other Business Intelligence tools (Cognos, Qlick View, Oracle BI, Tableau etc),• Knowledge in interface management tools, in windows server client architecture and file transfer protocols, ETL, SQL queries,•Ability to establish and/or enhance a system in line with best practice standards,• Perfect command of English (written and verbal),• Strong analytical skills and problem-solving abilities, team player, strong interpersonal and communication skills,• Capability to work with strict deadlines,• No obstacle for travelling domestic and abroad
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Used Vehicle Controller İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Used Vehicle ControllerMercedes-Benz Türk A.Ş.
Bachelors degree in Engineering and/or  Business Administration Proficiency in written and spoken English and/or German Advanced knowledge in MS Office Applications, SAP FI/CO knowledge is preferableSocial competence & teamwork ability High analytical skills, structured way of thinking and working, coordination skillsExperience in Controlling preferred
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Montaj Ambar Memuru İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Montaj Ambar MemuruMercedes-Benz Türk A.Ş.
Montaj Ambar Memuru olarak görev alacak aşağıdaki özelliklere sahip takım arkadaşı arıyoruz;•Ünivesitelerin ilgili bölümlerinden (teknik, lojistik işletme, vb) mezun olmak.•İyi derece  yazılı ve sözlü akıcı Almanca bilen.•SAP bilgisine sahip olmak.•Lojistik konularında tecrübeli olmak.•Takım çalışmasına yatkın ve iletişim becerileri yüksek.•Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış olmak tercih sebebidir.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Entwicklungsingenieur E/E Connectivity Security İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Entwicklungsingenieur E/E Connectivity SecurityMercedes-Benz Türk A.Ş.
Sie haben … ein abgeschlossenes Studium der Informatik oder Elektrotechnik, mehrjährige Berufserfahrung im Automotivbereich und Security-Anwendungen, ausgeprägte Erfahrung in der Erstellung von Software, sehr gute Kenntnis von Verschlüsselung und Signatur von Software, Flashware, gute Deutsch- und Englischkenntnisse in Wort und Schrift, gute Kommunikationsfähigkeit und sind kundenorientiert.Sie arbeiten gerne in einem internationalen Team und reisen zu anderen Standorten im Entwicklungsverbund. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Homologation Eng. for DZ & UN/EG System Approvals İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Homologation Eng. for DZ & UN/EG System ApprovalsMercedes-Benz Türk A.Ş.
Homologation Engineer for DZ (Dokumentationspflicht Zertifizierungsrelevanz) and UN/EG System ApprovalsTasks: Implementing and coordinating the necessary action measures for the documentation of certification relevance to fulfill the requirements regarding ISO TS 16949The relevance analysis to the corresponding legal Regulations/Norms for vehicle classes N2 and N3Detection of interdependencies among certification relevant circumferences through systematic references (DZ Sketch)Commissioning and coordinating of the implementation on CAD drawings Assignment of DZ sketches in product documentation system according to product spectrumOrganization and conducting of DZ trainings Obtaining of system approvals for Truck Incorporation of legal and technical changes to the corresponding approvals Consulting the development, sales, business and customer service departments on homologation relevant topicsCoordination of homologation theme with technical services and approval authoritiesPlanning of the tests for type approvals and the vehicles required
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Entwicklungsingenieur/-in Datenmanagement İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Entwicklungsingenieur/-in DatenmanagementMercedes-Benz Türk A.Ş.
Erfolgreich abgeschlossenes Hochschulstudium oder vergleichbarer Abschluss in Ingenieurwissenschaften, Informatik oder naturwissenschaftlichen Fächern wie Physik/Mathematik mit starkem IT-Bezug,Sehr gute allgemeine IT-Kenntnisse in der Anwendung üblicher DV-Programme, Kenntnisse in allgemeiner Statistik und Datenanalyse-Methoden (Klassifikation, Regression, Prädiktion, Dimensionsreduktion)Erfahrung im Umgang Datenanalyse-Tools, Statistiksoftware und Datenbanken wünschenswert,Verhandlungssicheres Deutsch und sehr gutes Englisch, Hohe analytische und konzeptionelle Fähigkeit, Reisebereitschaft.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Development Eng. Electric/Electronic-Connectivity İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Development Eng. Electric/Electronic-ConnectivityMercedes-Benz Türk A.Ş.
You have … a  B.Sc. or M.Sc. degree in Information Technology or Electrical Engineering, experience of several years in the automotive industry and inter-connected electronic systems, a distinctive experience in software development, knowledge about vehicle electronics/-mechatronics and processes, methods and tools, a good knowledge of English and/or German, both written and spoken, good communication skills and are customer orientatied.You like to work in an international team and to travel to other global locations in the development network.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Customs Compliance Control Responsibles İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Customs Compliance Control ResponsiblesMercedes-Benz Türk A.Ş.
University degree (Foreign Trade, Business Administration or Engineering) 3-5 years experience in foreign trade operations, specialist in his/her area, eager to deepen his/her knowledge in a very complex environment Knowledge of and personal interest in customs & foreign trade legislation, Customs Brokerage license is a plus Experience and expertise in assigning HS Codes Fond of researching legislative topics, structured and analytic thinking Hard working, team worker, very good communication, coordination and presentation skills Able to closely follow up topics against deadlines and able to take initiative in order to achieve the expected results. Fluent in English, German is a plus Excellent MS Excel and PowerPoint skills
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Produktionsprozessplaner/-in für Rahmenbau Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Produktionsprozessplaner/-in für RahmenbauMercedes-Benz Türk A.Ş.
Studium/Berufserfahrung:Erfolgreich abgeschlossenes Studium in der Fachrichtung Maschinenbau, Wirtschaftsingenieurwesen, Fahrzeugtechnik oder ProduktionstechnikBerufliche Erfahrung im Bereich Produktions-/Prozessplanung ist von Vorteil Kenntnisse im Bereich Montage, Prozessoptimierung, Layouterstellung und MaterialflüsseTechnische Kenntnisse über Fahrzeugtechnik sind von Vorteil Sprachkenntnisse:Deutsch (gut) Englisch (gut) EDV-Kenntnisse:MS Office-Paket CAD/CAM-Programme Persönliche Kompetenzen:Überzeugendes Auftreten sowie teamorientierte und selbstständige ArbeitsweiseHohes Maß an Eigenitiative und Durchsetzungsvermögen
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Design Engineer for Axle/Brake/Tires&Wheels İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Design Engineer for Axle/Brake/Tires&WheelsMercedes-Benz Türk A.Ş.
University degree inmechanical orautomotive engineering(BS, MSc., Dr.)Several yearsexpertise in the fields oftruck componentdesign,especially in chassis,axle,brake Knowledge andexperience overtruck productportfolio of MB Trucks,competence in dev.methods &tools.Intercultural competence,good communicationskills, cooperationand integrationabilities.Competence on design, taking initiative,working underpressure, readinessfor travelVery good command in English (German is an asset)
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Konstrukteur für Bremse und Druckluftsysteme LKW İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Konstrukteur für Bremse und Druckluftsysteme LKWMercedes-Benz Türk A.Ş.
Ingenieur der Fachrichtung Mechatronik/Maschinenbau oder Fahrzeugbau Kenntnisse bzw. Erfahrung im Hinblick auf Bremse und Druckluftsysteme Team- Kooperations- und Integrationsfähigkeit, zielorientiertes Handeln und analytisches DenkvermögenCAD Grund- und Aufbaukurse (NX) Allg. EDV- und gute PC-Kenntnisse (MS-Office) Verhandlungssichere Deutschkenntnisse in Wort und Schrift (Englischkenntnisse von Vorteil)Abgeschlossener Militärdienst für männliche Bewerber ist von Vorteil
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
FleetBoard Sales Representative İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
FleetBoard Sales RepresentativeMercedes-Benz Türk A.Ş.
Technical / commercial university degree Sales experience of technical products Experience in telematics and / or logistics, commercial vehicle sales, logistic softwareIndependent and goal-oriented Strong negotiating skills High consultancy competence Good command of English and German Truck driver's license
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Business Intelligence Specialist İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Business Intelligence SpecialistMercedes-Benz Türk A.Ş.
•A degree from Computer, Industrial Engineering, Business Informatics, MIS or other equivalent department,•2-4 years of development experience on dashboard projects,•Experience on SAP Dashboard Design,•Good knowledge about SQL is preferred,•Having business oriented approach,•Proficiency in MS Office applications,•Strong analytical skills combined with good communication skills,•Self motivation for operating under pressure and meeting tight deadlines,•Excellent command of writing and communication skills in English,•Military service completed for male candidates.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Vor- und Kostenplaner Bus İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Vor- und Kostenplaner BusMercedes-Benz Türk A.Ş.
Technisch-/wirtschaftswissenschaftlicher Hochschulabschluss, oder vergleichbare Ausbildung (Vorteil: Erfahrung im Werkzeugbau) Mehrjährige Berufserfahrung in den Funktionen wie Engineering, Produktion, Entwicklung, Qualität, Supplier-Management Verhandlungsgeschick, Teamfähigkeit, Durchsetzungsvermögen, Methodenwissen, Produktkostenkalkulation, Produktkostenoptimierung Fließende Deutsch- und Englischkenntnisse Interkulturelle Kommunikation- und Koordinationsfähigkeit Keine Reisebehinderung
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Ingenieur/-in für Gesamtfahrzeug İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Ingenieur/-in für GesamtfahrzeugMercedes-Benz Türk A.Ş.
• Ingenieur der Fachrichtung Fahrzeugbau oder Maschinenbau• Berufserfahrung in der Nutzfahrzeugentwicklung und Kenntnisse über den LKW-Markt• Verhandlungssichere Deutsch- und/oder Englischkenntnisse in Wort und Schrift• Kenntnisse im Umgang mit EDV- und CAD-Systemen (CATIAV5, Smaragd, EDS/BCS usw.)• Team-, Kooperations- und Integrationsfähigkeit; zielorientiertes Handeln und analytisches Denkvermögen• Mindestestens zwei Jahre keine Haftung für Militärdienst bei männlichen Kandidaten
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Özel Araçlar Saha Danışmanı İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Özel Araçlar Saha DanışmanıMercedes-Benz Türk A.Ş.
Üniversitelerin Mühendislik, İşletme, İktisat bölümlerinden mezun Çok iyi derecede İngilizce ve/veya Almanca bilen Otomotiv tekniğine hakim ve ilgi duyan Yoğun seyahat programına engel durumu bulunmayan İletişim becerileri yüksek, takım çalışmasına yatkın, yeniliklere açık Müşteri odaklı, pazarlama nosyonuna sahip veya geliştirmeye açık İyi derecede MS Office programlarını kullanım bilgisine sahip (Bay adaylar için) askerlik hizmetini tamamlamış
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Teamassistenz für Einkauf İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Teamassistenz für EinkaufMercedes-Benz Türk A.Ş.
Abgeschlossene kaufmännische Ausbildung, Studium oder ähnliches Berufserfahrung für administrative Aufgaben wie beschrieben, Back-Office Kenntnisse, Sekretariatsbereich oder als AssistenzSehr gute MS-Office-Kenntnisse (insb. Excel, PowerPoint, Word, Outlook) SAP-Anwenderkenntnisse wären von VorteilEigeninitiative, Teamfähigkeit, Belastbarkeit und Verantwortungsbewusstsein, hohes QualitätsbewusstseinFlexibilität sowie eine disziplinierte Arbeitsweise Sichere Kommunikation in Deutsch (Wort & Schrift), zusaetzliche Englischkenntnisse wären von VorteilKundenorientiertes Verhalten Aufgeschlossenes und freundliches Auftreten
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Entwicklung Bus – Entwicklungsingenieur Diagnose İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Entwicklung Bus – Entwicklungsingenieur DiagnoseMercedes-Benz Türk A.Ş.
Abgeschlossenes Studium der Elektrotechnik, Mechatronik oder InformatikMehrjährige Berufserfahrung im Automotivbereich und vernetzten elektronischen SteuergerätenSehr gute Kenntnisse der Fahrzeug-Elektronik/-MechatronikGute Kenntnisse der Diagnosemethoden, Prozesse und ToolsSehr gute Kenntnisse der Programmiertechniken und Sprachen (z.B. C/C++,Matlab&Simulink)Gute Deutsch- und Englischkenntnisse in Wort und SchriftKommunikationsfähigkeit und KundenorientierungTeamfähigkeit und hohe EinsatzbereitschaftReisebereitschaft
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Entw.Ing. Elektrik/Elektronik-Systemverantwortung İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Entw.Ing. Elektrik/Elektronik-SystemverantwortungMercedes-Benz Türk A.Ş.
Sie haben... ein abgeschlossenes Studium der Elektrotechnik, Mechatronik oder Informatik, mehrjährige Berufserfahrung im Automotivbereich und vernetzten elektronischen Systeme, ausgeprägte Erfahrung in der Erstellung von Software, Kenntnisse der Fahrzeug-Elektronik/-Mechatronik und der etablieren Prozesse, Methoden und Tools, gute Deutsch- und Englischkenntnisse in Wort und Schrift, gute Kommunikationsfähigkeiten und sind kundenorientiert.Sie arbeiten gerne in einem internationalen Team und reisen zu anderen Standorten im Entwicklungsverbund.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Ing. System-/Komponentenverantwortung 24V Bordnetz İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Ing. System-/Komponentenverantwortung 24V BordnetzMercedes-Benz Türk A.Ş.
 Sie haben; ein abgeschlossenes Studium der Elektrotechnik, Mechatronik oder Informatik, mehrjährige Berufserfahrung im Automotivbereich und vernetzten elektronischen Steuergeräten, Kenntnisse der Fahrzeug-Elektronik/-Mechatronik und der etablieren Prozesse, Methoden und Tools, gute Deutsch- und Englischkenntnisse in Wort und Schrift, gute Kommunikationsfähigkeiten und sind kundenorientiert.Sie arbeiten gerne in einem internationalen Team und reisen zu anderen Standorten im Entwicklungsverbund.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Entwicklungsingenieur Bearbeitung KSW E/E İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Entwicklungsingenieur Bearbeitung KSW E/EMercedes-Benz Türk A.Ş.
Aufgaben Entwicklung von Kundensonderwünsche bei Aufbau- und Komfortsystemen in der Elektrik / Elektronik  Analyse von Kundensonderwünschen und Beratung von Kunden bei der optimalen Gestaltung von Kundensonderwünschen  Ableitung von konstruktiven Umsetzungen der Anforderungen des Kunden (Bauteile, Stromlaufpläne, Software)  Regelmäßige Teilnahme an Gesprächen zu Rückfragen der nachfolgenden Prozessbereiche (z.B. Produktion)  Unterstützung der Produktion bei Rückfragen und Verfolgung von Auffälligkeiten (vor allem für Parameter- und Software-Issues)  Koordination von Rückmeldungen der Produktion zu anderen Fachbereichen (in Deutschland) als zentraler Ansprechpartner am Standort
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Mekanik Bakım Onarım Mühendisi Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Mekanik Bakım Onarım MühendisiMercedes-Benz Türk A.Ş.
• ÜniversitelerinMakine/Mekatronikmühendisliği bölümlerindenmezun olmak• Yükkaldırma ekipmanları,transport veistifleme ekipmanları,hava santrallerikonularında bakımonarım tecrübesinesahip olmak• İyiderecede Almancave/veyaİngilizce bilmek• MS Office programınıetkin birşekilde kullanmak (tercihen SAP-PMbilgisine sahipolmak)• İletişimbecerileri yüksek,koordinasyon yeteneğigüçlü, yeniliklereve öğrenmeyeaçık
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Produktionsprozessplaner/-in (FMEA) Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Produktionsprozessplaner/-in (FMEA)Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Studium/Berufserfahrung:• Erfolgreich abgeschlossenes Studium der Fachrichtungen Maschinenbau oder Wirtschaftsingenieurwesen• Kenntnisse über FMEA und QM-MethodenSprachkenntnisse:• Türkisch (verhandlungssicher)• Deutsch (verhandlungssicher)• Englisch (von Vorteil)Software-Kenntnisse:• Sicherer Umgang mit MS OfficePersönliche Kompetenzen:• Kommunikative Persönlichkeit mit sicherem Auftreten• Durchsetzungsvermögen und Teamgeist• Selbstständige und strukturierte Arbeitsweise• Analytische KompetenzSonstiges:• Abgeschlossener Militärdienst bei männlichen Bewerbern
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Qualitätsingenieur İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
QualitätsingenieurMercedes-Benz Türk A.Ş.
Qualitätsingenieur im Bereich Supply Chain Management Abgeschlossenes Studium in der Fachrichtung Maschinenbau oder WirtschaftsingenieurwesenVerhandlungssichere Deutschkentnisse in Wort und Schrift (zusätzliche Englischkentnisse vonVorteil)Team- Kooperations-und Integrationsfähigkeit Zielorientiertes Handeln und analytisches Denkvermögen Kontakt-und Kommunikationsfähigkeit Erfahrung in SAP von Vorteil Abgeschlossener Militärdienst für männliche Bewerber von Vorteil
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Customer Services Bus KA Tech. Coord. Engineer İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Customer Services Bus KA Tech. Coord. EngineerMercedes-Benz Türk A.Ş.
•Min. Bachelor degree inMechanical Engineering , Electrical Engineering, Mechatronics or related fields•Experience of 3+ years in a similar position preferably in automotive sector aftersales area•Excellent communication and coordination skills•Excellent command of MS Office programs (MS Access & VBA knowledge is a plus)•Good command of English or German•Strong analytical skills and problem solving abilities•No military obligation for male candidates•Available driving license
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Kamu ile İlişkiler Yetkilisi Ankara Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Kamu ile İlişkiler YetkilisiMercedes-Benz Türk A.Ş.
•Tercihen üniversitelerin ilgili lisans bölümlerinden mezun,•Kamu kurum ve kuruluşlarının iş süreçleri ve işleyişleri hakkında bilgi ve tecrübe sahibi•İyi iletişim becerisine sahip ve girişken•Türkçe dil bilgisi kurallarına hakim; dilekçe yazmayı bilen•Etik değerleri gözeten, yüksek iş ahlakına sahip•Muhakeme yeteneği güçlü, mevzuatlar ve ilgili diğer konularda araştırma/soruşturma yapabilen•MS Office yazılımlarını kullanabilen•Aktif şekilde araç kullanan
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Genel Başvuru Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Genel BaşvuruMercedes-Benz Türk A.Ş.
Şirketimizde istihdam gerçekleştirilecek pozisyonun iş tanımı doğrultusunda adaylarımızda bulunması gereken nitelikleri belirlemekteyiz. Bu sayede doğru işe doğru insan felsefesi ile bağdaşan bir süreç yürüterek uzun vadeli hem aday hem de şirket için verimli ve etkin bir kazan-kazan ilişkisi oluşmasını sağlamayı amaçlamaktayız."Genel Başvuru" ilanımız ise ileride oluşabilecek açık pozisyonlarda değerlendirilmek üzere aday havuzu oluşturmaya yöneliktir. Bu sebeple bu ilana yapacağınız başvurular için çalışmak istediğiniz alanı/bölümübelirten bir önyazı eklemeniz gerekmektedir. Genel Başvuru ilanımıza yapılacak başvurularda aranan niteliklere örnek vermek gerekir ise;başarılı bir 4 yıllık üniversite öğrenim geçmişi, iyi düzeyde bir veya iki yabancı dil bilgisi (Almanca-İngilizce), gelişmiş sosyal yetkinlikler aradığımız önemli ortak kriterlerdir. Tüm adaylarımızda aradığımız bir diğer koşul ise şirketimize ve çalışmak istenilen fonksiyona ilgi ve motivasyonunun yüksek olmasıdır. Adayların şirketimizin global kimliği hakkında farkındalık sahibi olması ve dürüstlük, tutku, saygı ve disiplin olarak tanımladığımız ana değerlerimiz ile oluşan yüksek performans kültürümüze uygun davranış ve tutuma sahip olması en öncelikli beklentimizdir.Başvurunuz ile göstereceğiniz ilgi ve güvene teşekkür ederiz.Tüm başvurular, başvuruların gizliliği ilkesi çerçevesinde değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Engineer for Measurement Technics Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Engineer for Measurement TechnicsMercedes-Benz Türk A.Ş.
- Bachelor or master degree in mechanical, automotive, mechatronic or electronic engineering- Experience infield bus systems and diagnostic- Fluent in spoken and written English; additional German knowledge is beneficial- Strong communication skills in an international working environment- Self-motivated and project oriented way of working
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Yan Sanayi Geliştirme Mühendisi Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Yan Sanayi Geliştirme MühendisiMercedes-Benz Türk A.Ş.
-Ingenieureaus den FachrichtungenMaschinenbau- undWirtschaftsingenieurwesen-Erfahrungbzw. Kenntnisseüber Kraftfahrzeugtechnikund Werkzeugbau-Kenntnisseüber Qualitätsmanagementund LogistikProzesse-Kenntnisseüber technischeZeichnungen undFertigungstechnik-Sehrgute Deutschund/oderEnglisch Kenntnisse-SichererUmgang mit MS-Office-AbgeschlossenerMillitärdienst für männliche Bewerber-VerantwortlichesHandeln, Organisationsfähigkeit,Kommunikationskompetenz
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Test Engineer Portable Emission Measurement System Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Test Engineer Portable Emission Measurement SystemMercedes-Benz Türk A.Ş.
- Bachelor or master degreein mechanical, mechatronicor automatic control engineering- Field of study or experience in automotive, after-treatment systems or emission measurements- Fluent in spoken and written English; Additional German knowledge is beneficial- Strong communicationskills in an international working environment.- Self-motivated and project oriented way of working
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Extended Support Coordinator İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Extended Support CoordinatorMercedes-Benz Türk A.Ş.
University degree in Business Administration, Informatic,Int. Management orrelatedfieldsFluent in English and German(ormore) Willingness to travel on regular basis to Germany, Stuttgart Expert knowledge in customer services. Specifications methodsand Use-CaseModelling (e.g.processes, systems) Very strong team, communication, negotiation and presentation skills Analytical thinking,target oriented,high communication skills Expert in MS-Office (PowerPoint, Excel, Word, Access),  Ticketsystems (XSF/CISM)
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Test Data Management İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Test Data ManagementMercedes-Benz Türk A.Ş.
 Bachelor degree in Business Administration, Industrial/Mechanical/Computer Engineering or related fields Business fluent in English, German beneficial  Expert knowledge working in international Teams  Minimum 3 years professional experiencein Test & DefectManagement methods and tools Very strong team, communication, negotiation and presentation skills  Analyticalthinking, targetoriented, high communication skills
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Otobüs Üretim - Montaj İşletme Mühendisi İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Otobüs Üretim - Montaj İşletme MühendisiMercedes-Benz Türk A.Ş.
•Tercihen Makina, Elektrik veya Endüstri Mühendisliği dallarında eğitim almış,•Üretim, Üretim Teknojileri, İş Hazırlama ve Kalite departmanlarında iş tecrübesine sahip,•İyi seviyede Almanca ve İngilizce bilgisine sahip,•Liderlik vasıflarına sahip, sunum becerileri ve insan ilişkilerinde başarılı,•İleri seviyede MS Office bilgisine sahip,•Analitik, detaylara hakim, sorumluluk ve inisiyatif alabilen,•Dinamik ve disiplinler arası proje ekiplerinde aktif çalışabilen.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Dealer Coordinator / Used Car İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Dealer Coordinator / Used CarMercedes-Benz Türk A.Ş.
Bachelor degree preferably in Business Administration or related fields 2-5 years of professional experience in sales and/or marketing preferably in Automotive industryPassion and interest for passenger cars, strong product and market knowledge is a mustAppreciates and willing to work in an international business environment Ability to build-up and develop business relationships in all levels Strong social and negotiation skills Demonstrated ability of critical thinking and problem solving. No obstacle for travelling domestic and abroad frequently. Must have a valid driver’s licence.Fluency in English. Excellent written and verbal communication skills. Advanced MS Office (Especially MS Excel and Powepoint) skills No military obligations for male candidates
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Üretim Planlama Müh./ Fosfat, Kataforez & Boyahane İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Üretim Planlama Müh./ Fosfat, Kataforez & BoyahaneMercedes-Benz Türk A.Ş.
•Mühendislik eğitimi almış olmak (Tercihen Makina ve Kimya Müh.)•AutoCAD üzerinde yerleşim planı çalışmaları yapabilmek•Almanca ve İngilizce bilgisine sahip olmak•Takım çalışmasına yatkın ve iletişim becerileri yüksek•Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış olmak tercih nedenidir
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Engineer for Fuel Consumption Measurement Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Engineer for Fuel Consumption MeasurementMercedes-Benz Türk A.Ş.
- Bachelor or master degree in mechanical or electrical engineering- Knowledge of Matlab/Simulink- Ability to handle complex processes- Experience with measurement tools; Knowledge of Vector CANape, NI Diadem is beneficial- Class C or D driver license is beneficial- Strong interest in travelling inland and abroad- Good team skills and business initiative- Highly developed conceptional and analytical way of thinking 
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Electrical Maintenance Engineer Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Electrical Maintenance EngineerMercedes-Benz Türk A.Ş.
University degree in Electrical/Electronics Engineering or Electrical Engineering Knowledge on PLC programming and industrial control systems (infrastructure automation and control systems) At least 2 years of experience in a similar function Having Official Energy Manager-Certificate is a plus Having Official High Voltage Systems Operating-Certificate (from Chamber of Electrical Engineers) is a plus Fluent English or German knowledge Good command of MS Office (preferably Auto CAD and SAP-PM knowledge) Completed military service for male candidates
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
CAE Engineer İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
CAE EngineerMercedes-Benz Türk A.Ş.
Experience in FEA Graduate degree in mechanical engineering or a closely related field Very good command of English, German would be an assent Profound knowledge of Finite Element Method (FEM) and CAE tools (ABAQUS, MEDINA, PERMAS…) Strong ability to cooperate and work in a team, ability to integrate, analytical thinking and target oriented working skills No military service obligation for male candidates
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Secretary to Senior Manager İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Secretary to Senior ManagerMercedes-Benz Türk A.Ş.
Advanced knowledge in MS Office tools Excellent written and oral communication skills in English (German is an asset) Excellent Calendar Management, good planning & organizing skills Strong interpersonal & communication skills Open communication, team spirit and social skills
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Konstrukteur für LKW–Tank-und Abgassysteme İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Konstrukteur für LKW–Tank-und AbgassystemeMercedes-Benz Türk A.Ş.
Kenntnisse bzw. Erfahrung im Hinblick auf Konstruktion von Blechteile, Verbindungstechnik, Abgasrohre und Auspuffboxen, Kenntnisse über Form-Werkzeuge für Blechteile und Stahl-Rohre Abschluss in Fachrichtung Maschinenbau (Ing./Dipl-Ing.) Vertiefung in Fahrzeugtechnik / Konstruktion von Vorteil Verhandlungssichere Deutschkenntnisse in Wort und Schrift (Englisch von Vorteil). Kenntnisse im Umgang mit EDV-und CAD-Systemen (CATIAV5, Siemens NX, Smaragd, EDS/BCS usw.) Team-, Kooperations-und Integrationsfähigkeit, zielorientiertes Handeln und analytisches Denkvermögen Abgeschlossener oder min. 2 Jahre verschobener Militärdienst für männliche Bewerber.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Genel Başvuru İstanbul(Avr.) Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Genel BaşvuruMercedes-Benz Türk A.Ş.
Şirketimizde istihdam gerçekleştirilecek pozisyonun iş tanımı doğrultusunda adaylarımızda bulunması gereken nitelikleri belirlemekteyiz. Bu sayede doğru işe doğru insan felsefesi ile bağdaşan bir süreç yürüterek uzun vadeli hem aday hem de şirket için verimli ve etkin bir kazan-kazan ilişkisi oluşmasını sağlamayı amaçlamaktayız."Genel Başvuru" ilanımız ise ileride oluşabilecek açık pozisyonlarda değerlendirilmek üzere aday havuzu oluşturmaya yöneliktir. Bu sebeple bu ilana yapacağınız başvurular için çalışmak istediğiniz alanı/bölümü belirten bir önyazı eklemeniz gerekmektedir. Genel Başvuru ilanımıza yapılacak başvurularda aranan niteliklere örnek vermek gerekir ise; başarılı bir 4 yıllık üniversite öğrenim geçmişi, iyi düzeyde bir veya iki yabancı dil bilgisi (Almanca-İngilizce), gelişmiş sosyal yetkinlikler aradığımız önemli ortak kriterlerdir.        Tüm adaylarımızda aradığımız bir diğer koşul ise şirketimize ve çalışmak istenilen fonksiyona ilgi ve motivasyonunun yüksek olmasıdır. Adayların şirketimizin global kimliği hakkında farkındalık sahibi olması ve dürüstlük,tutku,saygı ve disiplin olarak tanımladığımız ana değerlerimiz ile oluşan yüksek performans kültürümüze uygun davranış ve tutuma sahip olması en öncelikli beklentimizdir.Başvurunuz ile göstereceğiniz ilgi ve güvene teşekkür ederiz. Tüm başvurular, başvuruların gizliliği ilkesi çerçevesinde değerlendirilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Genel Başvuru / Mavi Yaka Çalışan Aksaray Mercedes-Benz Türk A.Ş.
Genel Başvuru / Mavi Yaka ÇalışanMercedes-Benz Türk A.Ş.
Meslek Yüksek Okulu, Endüstri Meslek Lisesi ve Teknik Liselerin Otomotiv sanayine uygun bölümlerinden mezun (Otomotiv, E/E, Metal, Lojistik, vb.), Oto boya/kaporta mesleğinde Ustalık/Kalfalık belgesi olan, Tercihen konusunda ve/veya alanında Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Mesleki Yeterlilik Belgesi olan, Birimlerimizde vardiyalı çalışabilecek, Ekip çalışmasına ve dayanışmasına yatkın, 
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı