NANOTAM NanoTeknoloji Araştırma Merkezi 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 2003


Bilkent Üniversitesi bünyesinde yer alan Nanoteknoloji Araştırma Merkezi; nanoteknoloji ve nanobilim konularında; kendini kavramsal ve deneysel araştırmaya adamış olan, eğitim ve ARGE konularında öncü olan bir kurumdur. 
Merkezimizde disiplinler arası araştırma olanakları bulunmaktadır. NANOTAM, nanoteknoloji ile ilgili araştırma çalışmaları için hem fen fakültesine, hem de mühendislik fakültesine ev sahipliği yapmaktadır. Türkiye’de ilgili konularda araştırma yapan üniversitelere de aynı zamanda kapılarını açık tutmaktadır.

NANOTAM'ın kuruluşundan bu yana yapmış olduğu araştırmaların neticesinde üretim faaliyetlerine hız kazandırma için Bilkent Üniversitesi - Aselsan  işbirliğinde AB MikroNano şirketi kurumuştur.

AB MikroNano, Aselsan ve Bilkent Üniversitesi ortaklığında kurulan Türkiye’nin ilk çip fabrikası özelliğini taşımaktadır.

Türkiye, 2016 yılında seri üretim faaliyetlerine başlayacak olan AB MikroNano’da üretilecek GaN temelli çipler sayesinde bir çok stratejik teknoloji üretebilen dünyanın 4. ülkesi pozisyonuna yükselecektir.

Faaliyet gösterdiği sektörler: Bilişim,Savunma Sanayi

Firma web sitesi: www.nanotam.bilkent.edu.tr/


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.30 - 17.30


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
Özel Sağlık Sigortası
Kreş
Yemek Kartı (Ticket, Multinet, Sodexo vb.)
Yemekhane
Tam Gün Sağlık HizmetleriNANOTAM NanoTeknoloji Araştırma Merkezi İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 3
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Proje Mühendisi Ankara Bilkent Üniversitesi Nanotam Nano Tek.Araş.Mrkz.
Proje MühendisiBilkent Üniversitesi Nanotam Nano Tek.Araş.Mrkz.
İngilizce eğitim veren Üniversitelerin Elektrik – Elektronik Mühendisliği veya Fizik Mühendisliği Bölümlerinden mezun olmak.Erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak.35 yaşını aşmamış olmak.Optoelektronik aygıtlar, yarı iletken proses teknolojisi, epitaksiyel büyütme, ince film kaplama, yarı iletken aygıtların optik ve elektronik karakterizasyonu, CAD tasarım konularında tecrübe sahibi olmak.Tercihen Mikro ve Nano Teknolojileri alanlarında tecrübe veya bilgi sahibi,Detaylı çalışma ve el işçiliği konusunda yetenekli,Yaratıcı ve yenilikçi,Hızlı öğrenen, gelişime açık ve istekli,Zaman yönetim becerileri gelişmiş,Analiz ve analitik düşünme yetkinliklerine sahip,Takım çalışmasına yatkın, iletişim kabiliyeti yüksek,0-5 yıl aralığında iş tecrübesine sahip,İyi derecede İngilizce bilen,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Test ve Otomasyon Sistemi Tasarım Mühendisi Ankara Bilkent Üniversitesi Nanotam Nano Tek.Araş.Mrkz.
Test ve Otomasyon Sistemi Tasarım MühendisiBilkent Üniversitesi Nanotam Nano Tek.Araş.Mrkz.
Merkezimiz'de üretilen elektronik bileşenlerin voltaj akım ve benzeri nitelik ölçümlerinin yapılacağı, yaşlandırma ve ömür testlerinin yapılacağı düzeneklerin tasarımında ve kurulumunda çalışmak üzere Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği ve eşleniği bölümlerden mezun Mühendis'ler işe alınacaktır.Aranan özellikler:Yarıiletken devre elemanları hakkında detaylı bilgi sahibi olan, Analog devre tasarım konusunda bilgi sahibi olan, Mikroişlemci programlama ve mikroişlemci ile veri toplayan cihazlar konusunda deneyimi olan,Tercihen Askerlik görevini tamamlamış veya en az 2 yıl tecil hakkı bulunan, Hızlı öğrenen, gelişime açık ve istekli, Zaman yönetim becerileri gelişmiş, Takım çalışmasına yatkın, iletişim kabiliyeti yüksek, İyi derecede İngilizce bilen. IEC 801-2, level 3 elektrostatik deşarj testleri konusunda bilgili olması avantaj sağlayacaktır.Topraklama standartları konusunda bilgili olması avantaj sağlayacaktır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Sayısal Elektronik Tasarım ve Geliştirme Mühendisi Ankara Bilkent Üniversitesi Nanotam Nano Tek.Araş.Mrkz.
Sayısal Elektronik Tasarım ve Geliştirme MühendisiBilkent Üniversitesi Nanotam Nano Tek.Araş.Mrkz.
Üniversitelerin Elektrik Elektronik Müh. veya Elektronik Haberleşme Müh. bölümlerinden mezunSayısal ve analog elektronik devre tasarımı, üretimi konusunda deneyim sahibi,Gömülü yazılım ve donanım konusunda deneyim sahibi veya kariyer geliştiren, XiIinx Vivado (IDE, SDK, HLS) vb. geliştirme araçlarının kullanımında tecrübe sahibi,VHDL veya Verilog programlama dilini iyi bilen, C/C++ veya C# dillerini iyi bilen, Örnekleme teorisi, sayısal filtre tasarımı, sayısal modülasyonlar, yüksek hızlı data aktarımı konularında bilgi sahibi olan,Tercihen analog ve sayısal sinyallerin bir arada bulunduğu tasarımlarda çalışmış,Tercihen Hızlı A/D ve D/A kartları ile çalışmış, Tercihen Askerlik görevini tamamlamış veya en az 2 yıl tecil hakkı bulunan, Hızlı öğrenen, gelişime açık ve istekli, Zaman yönetim becerileri gelişmiş, Takım çalışmasına yatkın, iletişim kabiliyeti yüksek, İyi derecede İngilizce bilen
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı