NANOTAM NanoTeknoloji Araştırma Merkezi 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 2003


Bilkent Üniversitesi bünyesinde yer alan Nanoteknoloji Araştırma Merkezi; nanoteknoloji ve nanobilim konularında; kendini kavramsal ve deneysel araştırmaya adamış olan, eğitim ve ARGE konularında öncü olan bir kurumdur. 
Merkezimizde disiplinler arası araştırma olanakları bulunmaktadır. NANOTAM, nanoteknoloji ile ilgili araştırma çalışmaları için hem fen fakültesine, hem de mühendislik fakültesine ev sahipliği yapmaktadır. Türkiye’de ilgili konularda araştırma yapan üniversitelere de aynı zamanda kapılarını açık tutmaktadır.

NANOTAM'ın kuruluşundan bu yana yapmış olduğu araştırmaların neticesinde üretim faaliyetlerine hız kazandırma için Bilkent Üniversitesi - Aselsan  işbirliğinde AB MikroNano şirketi kurumuştur.

AB MikroNano, Aselsan ve Bilkent Üniversitesi ortaklığında kurulan Türkiye’nin ilk çip fabrikası özelliğini taşımaktadır.

Türkiye, 2016 yılında seri üretim faaliyetlerine başlayacak olan AB MikroNano’da üretilecek GaN temelli çipler sayesinde bir çok stratejik teknoloji üretebilen dünyanın 4. ülkesi pozisyonuna yükselecektir.

Faaliyet gösterdiği sektörler: Bilişim,Savunma Sanayi

Firma web sitesi: www.nanotam.bilkent.edu.tr/


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.30 - 17.30


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
Özel Sağlık Sigortası
Kreş
Yemek Kartı (Ticket, Multinet, Sodexo, Setcard vb.)
Yemekhane
Tam Gün Sağlık HizmetleriNANOTAM NanoTeknoloji Araştırma Merkezi İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 2
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Ölçüm ve Karakterizasyon Mühendisi Ankara Bilkent Üniversitesi Nanotam Nano Tek.Araş.Mrkz.
Ölçüm ve Karakterizasyon MühendisiBilkent Üniversitesi Nanotam Nano Tek.Araş.Mrkz.
-Üniversitelerin Elektrik-Elektronik ya da Fizik Mühendisliği bölümlerinden mezun,-Yarıiletken aygıt ve pasif devre elemanlarının karakterizasyonu konusunda bilgili tercihen deneyimli,-Yapılan ölçüm ve karakterizasyon sonuçlarını raporlayabilecek,-Ölçüm verilerini işleyerek veri analizi yapabilecek,-Yazılı prosedürleri uygulayabilecek ve yeni ölçüm veya test prosedürlerini yazabilecek,-Yeni karakterizasyon metodları ve sistemlerini geliştirebilecek,-Labview programını etkin bir şekilde kullanabilen,-Esnek veya uzatılmış mesai saatlerine uyum gösterebilecek,- Hızlı öğrenen, gelişime açık ve istekli,- Dikkatli ve sabırlı,- Zaman yönetim becerileri gelişmiş,- Analiz ve analitik düşünme yetkinliklerine sahip,- Takım çalışmasına yatkın, iletişim kabiliyeti yüksek,- Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Sayısal Tasarım Mühendisi Ankara Bilkent Üniversitesi Nanotam Nano Tek.Araş.Mrkz.
Sayısal Tasarım MühendisiBilkent Üniversitesi Nanotam Nano Tek.Araş.Mrkz.
Sayısal ve analog elektronik devre tasarımı, Gömülü yazılım ve donanım konusunda deneyim sahibi veya kariyer geliştiren, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümü veya dengi bölümlerinden mezun. XiIinx Vivado (IDE, SDK, HLS) vb. geliştirme araçlarının kullanımında tecrübe sahibi,VHDL veya Verilog programlama dilini iyi bilen, C/C++ veya C# dillerini iyi bilen, Örnekleme teorisi, sayısal filtre tasarımı, sayısal modülasyonlar, yüksek hızlı data aktarımı konularında bilgi sahibi olan,Tercihen analog ve sayısal sinyallerin bir arada bulunduğu tasarımlarda çalışmış,Hızlı A/D ve D/A kartları ile çalışmış, Tercihen Askerlik görevini tamamlamış veya en az 2 yıl tecil hakkı bulunan, Hızlı öğrenen, gelişime açık ve istekli, Zaman yönetim becerileri gelişmiş, Takım çalışmasına yatkın, iletişim kabiliyeti yüksek,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı