PENELOPE DOKUMA SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1963


www.penelope.com.tr

PENELOPE FİRMA PROFİLİ

 

Ana konusu "döşemelik kumaş" üretimi olan PENELOPE, aynı zamanda ürettiği yüksek kalitedeki kumaşlarının kullanıldığı "ev tekstili" mamulleri de üretmektedir.1995 yılında kurulan firma, önceleri pazarlama şirketi fonksiyonuyla yola çıkmış olmasına karşın, 2000 yılı itibariyle üretim firmasına dönüşmüştür. Kendine ait dokuma tezgahlarında ve atölyelerinde çalışan yaklaşık 150 kişilik personeliyle, yarattığı eşsiz desenleri, servis kalitesi ile, konusunda önde gelen firmalardandır.

Bursa, Akçalar Sanayi Bölgesi içinde üretimine devam ettiği yeni fabrikasında, son teknoloji dokuma tezgahları ve kendine özel makineleri ile, gelişen pazarın taleplerine son hızla cevap vermektedir.

Firmamız, ihracat pazarını geliştirmek üzere, konusuyla ilgili önemli yurtdışı fuarlarda yeralmaktadır. Yurtdışı satışlarında bölgesel acentelikleri bulunan firmanın, aynı zamanda Amerika pazarına yönelik olarak yoğunlaşan çalışmaları sürmektedir. Gelişen pazarı içinde yaklaşık 15.000.000 USD'lık satışlarının %90'lık kısmı ihracat olarak gerçekleşmektedir.

      
Günün değişen trendlerini de yansıtarak senede iki kez koleksiyon hazırlayan firma, ev tekstili sektöründe gerek iç piyasada, gerekse dış piyasadaki yerini daha üst sıralara taşımak için çalışmalarını sürdürmektedir.

Kendi içindeki kurumsallaşma çalışması da devam eden firmada, sadece firma içi gelişimleri sağlamak üzere bir "sistem geliştirme" ekibi bulunmaktadır. Misyonu, farklı bakış açılarını hem üretim sistemlerine hem de firma kültürüne yansıtmak olan ekip, çalışmalarını son hızla yürütmektedir. Bu çalışmalar doğrultusunda kurumsal bilgi sistemini devreye sokmuş ve başarı ile uygulamakta olan tekstil firmalarından biri olmuştur.

Faaliyet gösterdiği sektörler: Tekstil


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 23.30 - 23.30


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
YemekhaneÇalışan Profili

Beyaz Yaka Çalışan Sayısı: 25-49

Mavi Yaka Çalışan Sayısı: 100-149


PENELOPE DOKUMA SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 3
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
İplik Üretim Elemanı Bursa PENELOPE
İplik Üretim ElemanıPENELOPE
Tercihen Ring iplik, fantezi iplik, büküm ve aktarma makinalarında tecrübeli veya yetiştirilmek üzere,3'lü vardiya sisteminde çalışabilecek, 40 Yaşını aşmamış,  Ekip çalışmasına yatkın ve gelişime açık, İplik Üretim Elemanları istihdam edilecektir.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Tasarımcı Adana, Adıyaman... PENELOPE
TasarımcıPENELOPE
Döşemelik kumaş sektöründe markalaşmış, ihracat ağırlıklı çalışan firmamızda görevlendirilmek üzere;Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil / Dokuma Tasarım Bölümlerinden mezun, İyi derecede ingilizce bilgisine sahip Ekip çalışmasına yatkın, gelişime açık, Tercihen varyant konusunda 2 yıl tecrübeli, Yurtiçi ve Yurtdışı seyahat engeli bulunmayan, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış Tasarım Geliştirme Sorumlusu aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Üretim Elemanı(Engelli Personel) Bursa PENELOPE
Üretim Elemanı(Engelli Personel)PENELOPE
Döşemelik kumaş sektöründe markalaşmış, ihracat ağırlıklı çalışan firmamızda görevlendirilmek üzere ,En az İlköğretim mezunu, Engellilik derecesi en az %40 olan, Türkiye İş Kurumu'na kayıtlı, Yasa gereği engelli kadrosu kapsamında değerlendirilebilecek, Üretim de hazırlama, tamamlama ve temizleme işlerinde çalışabilecek ,   çalışma arkadaşları aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı