Pfizer 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1957DÜNYADA PFIZER

İnsanların daha uzun, sağlıklı bir yaşam sürmesi ve yaşam kalitesinin yükseltilmesi için çalışan Pfizer, 1849 yılında kuruldu. Bugün 150’den fazla ülkede, ürünlerini tıbbın hizmetine sunan Pfizer’in yaklaşık 80.000 çalışanı bulunmaktadır. Yıllık 52 milyar dolarlık geliri ile pazar değeri açısından Pfizer, dünya genelindeki ilaç şirketleri arasında ilk sırada yer almaktadır.
Yenilikçi ürünler açısından ilaç sektörünün en büyük şirketi olan Pfizer, 15 farklı tedavi alanına yayılan ve henüz çare bulunmamış çok geniş kapsamlı hastalıklara odaklanmaktadır. Pfizer, sektördeki diğer şirketlere kıyasla çok daha fazla sayıda tedavi alanında yeni ürünlerin araştırılması ve geliştirilmesi için yatırım yapmaktadır. Araştırma ve geliştirme alanında 55 üretim tesisinde yürüttüğü 1000’i aşkın proje için yılda ortalama 7 milyar dolarlık bir kaynak aktarmıştır. Yenilikçi ürünleri ve bilimsel yeteneğinin gücüne dayanarak, Pfizer yıllardır düzenli olarak çığır açan ürünler sunmuştur ve önümüzdeki yıllarda da araştırmacılarımız hastalarımız için en iyi ürünleri sunmak üzere dünya genelinde çalışmalarını sürdürmektedir.

TÜRKİYE’DE PFIZER

Pfizer Türkiye, 1957 yılından beri, Türkiye’de sağlık sektöründe faaliyet göstermektedir. %100 yabancı sermayeli Pfizer Türkiye yaklaşık 1000 çalışanı ile, Türk tıbbına sunduğu ürünlerin %75’ini  Türkiye’de üretmektedir ve bunun %4,5’ini ihraç etmektedir IMS 2015 yıl sonu verilerine göre 821 milyon liralık cirosuyla Pfizer Türkiye, aralarında AB ülkelerinin de bulunduğu Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi, Orta Doğu ve Uzak Doğu’da olmak üzere toplam 10 ülkeye yılda 6,5 milyon dolarlık ihraç etmektedir. 
Eğitim ve sağlık odaklı projelere 10 yılda 8 milyon TL nakdi katkı ve ilaç desteği veren Pfizer Türkiye, uluslararası rollerde görev yapan 70 Türk yöneticisiyle aynı zamanda bir ‘Lider Okulu’ vasfına sahiptir. 

İŞ ALANLARIMIZ

Pfizer tüm dünyada Ocak 2014 itibariyle üç temel iş alanında etkinlik göstermektedir:
Global Yenilikçi İlaçlar
Aşılar, Onkoloji & Tüketici Sağlığı
Global Yerleşik İlaçlar

PFIZER ve AR-GE

Pfizer’in öncelikli amaçlarından biri yeni ve yenilikçi tedaviler araştırmak, geliştirmek ve üretmektir. Pfizer, Türkiye’de yürüttüğü 20 milyon dolarlık Ar-Ge projeleriyle Merkezi Sinir Sistemi’nden Enfeksiyon hastalıklarına, Kardiyolojiden Onkolojiye, Ürolojiden Oftalmolojiye birçok önemli terapötik alana hitap eden ürünleri tıbbın hizmetine sunmaktadır. Pfizer Türkiye olarak en önemli amaçlarımızdan biri, yenilikçi ilaçları Türk tıbbının hizmetine sunmanın yanı sıra  toplum sağlığına hizmet etmektir. Bu amaç doğrultusunda akademik ve bilimsel çevreler ile işbirliği içinde çeşitli eğitim programları geliştirmekte, bilimsel sempozyumları, klinik araştırmaları desteklemekte, araştırma destek ödülleri ve bursları sağlamaktadır.

ETİK ANLAYIŞIMIZ

Pfizer’in sağlık mesleği mensuplarına sunduğu temel hizmetlerin başında tedavi alanları ve tedavileriyle ilgili tıbbi tanıtım yer almaktadır. Bu tanıtım dünyada yaklaşık 18.000, Türkiye'de ise yaklaşık 450kişilik bir satış teşkilatı tarafından, iyi tanımlanmış etik kurallar çerçevesinde gerçekleştirilir. Tüm dünyada sağlık mesleği mensupları ile ilişkilerimizi etik ve dürüstlük anlayışı ile yürütmek, iş faaliyetlerimizin en iyi tıp uygulamalarını desteklemesini sağlamak ve daima önce hastaların iyiliğini düşünmek en temel sorumluluğumuzdur. Pfizer,  sektöründeki yüksek etik standartları korumak amacıyla sağlık mesleği mensuplarına yönelik gerçekleştirilen tüm tanıtım faaliyetlerinde “Sağlık Mesleği Mensupları ile İlişkiler Üzerine Küresel Politika” adı verilen global tanıtım ilkelerini esas almaktadır.

DEĞERLERİMİZ

Performans
İşbirliği ve Takım Çalışması
Liderlik
Yenilikçilik
İnsana Saygı
Dürüstlük ve Bütünlük
Müşteri Memnuniyeti
Topluma Saygı
Kalite

SAHİPLENME KÜLTÜRÜ (OWNIT!)

Pfizer’de herkes her gün işini sahiplenerek yapıyor.  OWNIT! kültürünü kimi zaman sonuçlara etki ederek, kimi zaman fırsatları kovalayarak yaşatan Pfizer, Pfizerlilerin birbirlerine güven duyduğu bir ortamda “yaşamlara yıllar, yıllara yaşamlar katmak” için birlikte çalışıyor.  

PFIZER VE TOPLUMSAL PROJELER

Kariyer.net tarafından da son 7 yıldır üst üste ‘İnsana Saygı’ ödülüne layık görülen Pfizer Türkiye, günümüzün hızla değişen global toplumunun bir üyesi olarak, toplumun gelişen ihtiyaçlarına uyum sağlamak ve dünyamızdaki genel sağlık ile esenliğe katkıda bulunmak üzere çaba harcıyor.
 
Daha iyi bir yaşam ve yaşamın her döneminde sağlık için çalışan Pfizer'in küresel ölçekte yürüttüğü Get Old projesi, Türkiye'de “Sen Çok Yaşa” sloganıyla Mayıs 2013’ten beri yaşamlara dokunuyor.
 
Sosyal sorumluluk ve topluma saygı bilinciyle faaliyet gösteren Pfizer, uluslararası ve ulusal platformda, özellikle de sağlık ve eğitim odaklı önemli projelere imza atmaktadır. 
 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Sağlık,İlaç Sanayi

Firma web sitesi: www.pfizer.com.tr/default.aspx


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 17.30


Sosyal ve Yan Haklar

Diğer: .


Pfizer İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 18
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Turkey – Meetings & Regulations Admin (Contractor) İstanbul(Avr.) Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
Turkey – Meetings & Regulations Admin (Contractor)Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
BA/BS degree required. Relevant experience in the pharmaceutical industry is a plus. Experience/ability to work in a matrix organization.. Demonstrable experience in customer relationship management. Local understanding of the pharmaceutical business. Desire to continuously upskill and develop oneself. Flexibility, team work and a collaborative mind set are essential. Passion for excitement, change and innovation. Good oral and written communication skills in Turkish and English. Strong interpersonal, communication and presentation skills. Strong organizational skills with a proven ability to prioritize and work independently.Good command of MS Office Applications (Word, Excel, Powerpoint). Willingness to work in a dynamic environment with high result-orientation. Ability to manage multiple, complex tasks within the same timeframe. Can respond to tight timelines and ability to present and work at all levels of the organization.Ability to work flexible hours
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Electrical and Automation Specialist İstanbul(Avr.) PFIZER
Electrical and Automation SpecialistPFIZER
• University degree in Electrical Engineering, Electrical and Electronics Engineering or Control and Automation Engineering• 3-5 years of industrial experience, preferably in a cGMP environment• Hands-on troubleshooting experience for DCS, PLCs, Scada systems, HMIs• Preferably experience in electrical safety projects• Preferably high voltage switching operations and maintenance competency• Ability to adapt to a dynamic work environment• Excellent command of both written and spoken English• Computer proficiency in Microsoft Office Set• Good organizational and communication skills• Strong interpersonal and problem solving skills
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Part-Time Graphic Designer İstanbul(Avr.) PFIZER
Part-Time Graphic DesignerPFIZER
We believe that our team is the most valued resource for our success. If you want to start your career in a multinational and challenging work enviroment in pharmaceutical sector, we invite you to Pfizer as a Part-Time team member!What we expect from you:• Graduated from the Fine Arts, Visual Communication Design or Graphic departments of universities,• Have at least 3 years of experience, preferably working with an agent and / or marketing department,• Photoshop, Illustrator, Indesign, After Effects and Premiere programs can be used quickly, effectively and creatively,• Experienced in pre-print preparation, the printing process and manage all printed projects,• Experienced in the techniques in digital media; dimensions and standards, giff and short video creation• Create a concept in the direction of original and creative ideas that are briefed by Marketing team• Follow-up, disciplined, solution-focused, ready to be a member of a team with a high level of energy and harmony,• Completed / exempted military service for male candidates.
Yarı zamanlı / Part Time        İlan Detayı
Mikrobiyoloji Laboratuvar Teknisyeni İstanbul(Avr.) Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
Mikrobiyoloji Laboratuvar TeknisyeniPfizer İlaçları Ltd. Şti.
Meslek Liseleri ve Meslek Yüksek Okullarının teknik bölümlerinden mezun olmak (Tercihen Kimya veya Gıda bölümlerinden)İlaç sektöründe en az 3 yıl mikrobiyoloji laboratuvarında tecrübeye sahip olmak Analitik düşünme ve problem çözme becerisine sahip olmak  Ekip çalışmasına yatkın  Dikkat ve farkındalığı yüksek olmak  MS Office programlarına hakim olmak  Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış olmak
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Ticari Proje Yöneticisi İstanbul(Avr.) Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
Ticari Proje YöneticisiPfizer İlaçları Ltd. Şti.
QualificationsBachelor's degree required Min. 5+ years of professional experience; which includes 3+ years in CEP/CIT or transferrable experienceDemonstrated work experience in Commercial Operations, Safety and/or ComplianceDetail-oriented with strong organizational skills and a proven ability to prioritize and work independently to complete quality work on a timely basisAbility to work effectively and collaboratively with global partnersExperience in commercial operations and/or sales & marketing is considered as a plusSkills and KnowledgeUnderstand the fundamentals of drug safety and risk management (e.g. Adverse Event reporting), CEP processes, policies and proceduresStrong written and oral communication skills; ability to demonstrate strong facilitation and collaboration skillsStrong analytical skills; ability to analyze information, draw insights and recommend improvements; ability to synthesize problems and develop innovative solutions and strategiesProficient in project management skills; Proven ability to drive execution of strategiesProficient in common technical tools (e.g. Microsoft Office)Language skills: fluent in Turkish and English, Russian is considered as a plus
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Technology Transfer Responsible (Contractor) İstanbul(Avr.) Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
Technology Transfer Responsible (Contractor)Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
Candidates are expected to have the following qualifications and skills;Bachelor degree in Chemistry, Chemical Engineering, Pharmacy or equivalentMinimum 3-4 years of experience in Pharmaceutical Industry, GMP/GLP environmentDemonstrated competence in Technology Transfer through education and experienceExperience in Quality Assurance or Manufacturing is a plusProven ability to work with colleagues/teams at all levels of the organization Ability to work in a fast-paced changing environmentStrong verbal, written and interpersonal communication skillsFluent in Turkish & English Good analytical thinking skills No military obligation for male candidates
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Accountant İstanbul(Avr.) Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
AccountantPfizer İlaçları Ltd. Şti.
- Minimum of 3 years of experience in one of Big-4 or other big Audit Companies and/or financial and accounting services.- Bachelor’s (or equivalent) degree in accounting, finance, or other relevant field.- Strong communication and cooperation skills- Strong verbal and written communication skills in English.- Knowledge of Turkish Tax Law and accounting principles, Turkish/International Financial reporting Standards (TFRS-IFRS), US GAAP knowledge is also a plus.- Certified Public Accountant (CPA) degree (or in process) is an asset- Proven analytical skills, numeracy and financial awareness.- Highly organized with demonstrated ability to meet commitments within strict deadlines.- Computer Literacy: SAP, MS Office, particularly Excel- Able to multitask, independent, proactive and willingness to learn.- Demonstrated analytical abilities, problem solving & negotiation skills
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Management Trainee for Marketing & Sales! İstanbul(Avr.) PFIZER
Management Trainee for Marketing & Sales!PFIZER
We are looking for…Graduates from reputable universities with a related Bachelor’s degree (preferably Business Administration, Economics, Industrial Engineering or an MBA degree from a reputable university in Turkey or abroad.)*Hey, if you will graduate on June 2018, please do not hesitate to apply!Excellent command of both written and spoken English.Analytical skills with eagerness to take initiative.Willingness to work for human life. That will be your purpose and passion!Potential for learning and development.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Planning Responsible (Contractor) İstanbul(Avr.), ... Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
Planning Responsible (Contractor)Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
We believe that our team is the most valued resource for our success.We invite you to a challenging career in Pfizer.Candidates are expected to have the following qualifications and skills:University degree preferably in Industrial or Chemical Engineering, or other engineering graduatesSolid analytical and organizational skills with the ability to establish consensus between functions and operationsGood inter-personal relationship, and communication skillsWillingness and potential for learning and developmentExcellent command of both written and spoken EnglishComputer proficiency in MS Office Set
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Management Trainees for Finance İstanbul(Avr.) PFIZER
Management Trainees for FinancePFIZER
•Graduates of Business Administration, Economics, Industrial Engineering or other majors with an MBA degree from a reputable university in Turkey or abroad•Excellent command of both written and spoken English•Computer proficiency in MS Office Set•Willingness and potential for learning and development
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
In Proses Kontrol Teknisyeni İstanbul(Avr.) Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
In Proses Kontrol TeknisyeniPfizer İlaçları Ltd. Şti.
Meslek Liseleri ve Meslek Yüksek Okullarının teknik bölümlerinden mezun (tercihen Kimya)İlaç sektöründe 1-2 yıl tecrübeli Analitik düşünme ve problem çözme becerisine sahip Ekip çalışmasına yatkın, paylaşımcı, sorumluluk sahibi Vardiyalı çalışma düzenine uyum sağlayabilecek Dikkat ve farkındalığı yüksek Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Procurement Associate İstanbul(Avr.) Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
Procurement AssociatePfizer İlaçları Ltd. Şti.
Bachelors Degree (or equivalent) in business or a technical discipline desirableWork experience (internship or full time) in Procurement or Finance discipline preferred, ideally within a large multi-national companyExperience with customer service desirable Strong organizational skills, capacity to quickly identify problems and structure solutions, and to plan and prioritize multiple projects, while maintaining high quality and meeting or exceeding deadlinesHighly effective written, verbal, and presentation communication skills in EnglishA team player who is willing to go above and beyond to meet goals and objectivesAdvanced Microsoft skills, including Word, PowerPoint and Advanced Excel (Pivot Tables, formula creation, macros, etc)Ability to work as a team member and/or independently towards departmental objectivesAbility to adapt to changing priorities and assignments Comfort working in a matrix organization
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Packaging Specialist (Contractor) İstanbul(Avr.) Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
Packaging Specialist (Contractor)Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
University Degree in Chemical Engineering, Industrial Engineering or relevant disciplinePreferably minimum 2 years of experience in a production/packaging environment, additional GMP experience is a plusGood understanding of quality/compliance, supply and financial factors Ability to adapt to a dynamic work environment Excellent command of both written and spoken English Computer proficiency in Microsoft Office Set Good organizational and communication skills Strong interpersonal and problem solving skills For male candidates completion of military service is of preference
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Market Access and Pricing Project Manager İstanbul(Avr.) Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
Market Access and Pricing Project ManagerPfizer İlaçları Ltd. Şti.
Preferably has previous product management/business/project management experience Has a good understanding of the pharmaceutical industry.  Ability to work in a matrix and in cross-functional teams (collaboration); considers different drivers and perspectives of various stakeholders; identify complex cause and effect relationships (analytical skills); result oriented and drive; comfortable working under time pressure, time management and effective prioritization skills. Broad scanner: appetite for learning in different domains (medical, pricing, market access, regulatory) Speaking fluent English & Turkish
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Finished Product Control Analyst İstanbul(Avr.) Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
Finished Product Control AnalystPfizer İlaçları Ltd. Şti.
Reporting to the Raw Materials & Stability Section Head in the Quality Operations&EHS Department, the candidate will have following responsibilities:                                                                                                                                                                                                                   • Bachelor of Science/Master of Science or higher qualification in Chemistry, Chemical Engineering, Pharmacy or a related discipline.• Minimum of 2 years of experience as an analyst in a Quality Control or Research&Development Laboratory in a Pharmaceutical company.• Solid knowledge of cGMP and GLP requirements in the pharmaceutical environment.• Excellent verbal and written communication skills both in Turkish and English, and able to work in a matrix environment.• Strong evidence of problem-solving/trouble-shooting skills.• Strong analytical skills, good relationship management and change agility.• Ability to adapt to a dynamic work environment and adhere to tight deadlines.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Pfifty-Pfifty - Medical Part-Time Opportunity İstanbul(Avr.) PFIZER
Pfifty-Pfifty - Medical Part-Time OpportunityPFIZER
We believe that our team is the most valued resource for our success. If you want to start your career in a multinational and challenging work enviroment in pharmaceutical sector, we invite you toPfizer as a Part-Time team member!What we expect from you:3rd & 4th year university or 1st year master students from Pharmacy, Medicine, Molecular Biology and Genetics departmentsDesire to have career in medical field Able to work minimum 2.5 days/week for minimum 2 semesters Excellent command of English Proficiency in MS Office applications Result oriented, open minded and eager to learn
Yarı zamanlı / Part Time        İlan Detayı
NEP Takımı Temsilcisi (Bursa) Bursa PFIZER
NEP Takımı Temsilcisi (Bursa)PFIZER
Üniversitelerin Lisans bölümlerinden mezun Etkin iletişim kurma becerisi Rekabetçi yaklaşım gücü yüksek İyi seviyede proje planlama ve uygulama Analitik yaklaşım ve iş yönetim bilgisine sahip olmak Yenilikçi ve müşteri odaklı bakış açısı Değişime uyum ve çözüm odaklı yaklaşım Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli bulunmayan Kurum ve hekim ihtiyaçlarının belirlenmesi, içgörülerinin ortaya çıkarılması ve yapılacak tüm iletişim/projelerde hekim odaklı yaklaşımın sergilenmesiBelirlenen müşteri içgörülerine yönelik değer katacak çözüm ve projeleri planlamak/ uygulamakTanımlı bölgesinde hedefleme ve segmentasyonu üst düzeyde uygulayarak kilit kurumları da dahil edecek şekilde iş planı geliştirmek ve hekim etki oranlarının maksimize edilmesiÇok kanallı iletişim ve dijital uygulamaları takip etmek ve takım içerisinde paylaşmakİş modelinin geliştirilmesi için farklı fikirler, sistemler geliştirilmesinde aktif rol almakBulunduğu takım ya da terapötik alanda en az 3 yıl tecrübeye sahip Çalıştığı portföy için iyi seviyede mevcut durum analizi ve tespiti yapan Yaptığı tespitler doğrultusunda çözüm ve proje önerileri ile gelişim sağlayanMüşteri ihtiyaçlarını anlamaya yönelik sorular soran İyi seviyede fikir lideri iletişimi yapanDeğişikliklere kolay ayak uydurma becerisine sahip
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Logistics Responsible (Contractor) İstanbul(Avr.), ... Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
Logistics Responsible (Contractor)Pfizer İlaçları Ltd. Şti.
Candidates are expected to have the following qualifications and skills;University Degree Min 1-2 years of SAP experience preferably in Warehouse Management or other Supply Chain modulesExcellent command of both written and spoken English Computer proficiency in Microsoft Office Set Strong interpersonal and problem solving skills Ability to adapt to a fast working environment
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı