PHILIP MORRIS SA 

Şirket Bilgileri

http://www.philipmorris.com/ 

PHILIP MORRIS INTERNATIONAL

Philip Morris International uluslararası bir sigara şirketidir. PMI’da 77.000'den fazla kişi çalışmaktadır ve ürünlerimiz 160'tan fazla ülkede satılmaktadır. 2009 yılında birleşik devletlerin dışında uluslararası sigara pazarının %15.4'ünün sahibi konumunda olan şirketimizle ilgili daha fazla bilgi edinebilmek için www.pmi.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

PHILIP MORRIS / SABANCI ŞİRKETLERİ

Philip Morris International ülkemizde köklü bir geçmişe sahiptir. 1984 yılında bazı ürünlerin Tekel tarafından ithal edilerek ülke genelinde pazarlanmasıyla Türkiye pazarına giren Philip Morris International, ülkemizin önde gelen holding şirketlerinden Sabancı Holding ile kurduğu Philip Morris / Sabancı ortaklığında, iki ayrı firma olarak faaliyetlerini devam ettiriyor: Sigara üretimi konusunda faaliyet gösteren Philsa ve satış pazarlama çalışmalarını yürüten Philip Morris SA.

PHILSA

Philip Morris Sabancı Sigara ve Tütüncülük Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Philsa, Philip Morris International ile Sabancı Holding arasında 1991 yılında imzalanan ortaklık anlaşması sonucu kuruldu. Şubat 1992'de İzmir Torbalı'da temeli atılan Philsa sigara üretim tesisleri aynı yılın Aralık ayında üretime başladı. %75 Philip Morris International, %25 Sabancı Holding ortaklığı ile kurulan Philsa'nın sabit sermaye yatırımı 450 milyon doların üzerindedir. Kendi alanlarında son derece iyi yetişmiş 750 çalışanıyla 640,000 metrekare arazi üzerine kurulu tesislerinde ham tütün, entegre olarak tüketime hazır hale getirilir.

PHILIP MORRIS SA

Philip Morris Sabancı Pazarlama ve Satış A.Ş.

Üretimin ardından ürünlerin tüketiciyle buluşmasını sağlamak amacıyla 1994 yılında, yine %75 Philip Morris International, %25 Sabancı Holding ortaklığı ile Philip Morris SA kuruldu. Türkiye çapında Philsa'da üretilen sigaraların dağıtım ve satış hizmetini veren Philip Morris SA, satış örgütü ve merkez ofisteki toplam 850 çalışanı, Türkiye genelinde 90'ını aşkın distribütörü 1300'nin üzerinde distribütör kanalı satış temsilcisi ile Türkiye'nin en büyük satış örgütlerinden biridir. Türkiye çapında distribütörlerin yanısıra tam 5 bölgede de doğrudan dağıtım yapan Philip Morris SA satış örgütü 1450 araçlık bir filo ile her gün, ülke çapında binlerce kilometre yol katederek binlerce satış noktası ziyareti yapıyor ve yaklaşık 160.000 noktaya ürünlerini ulaştırıyor.

STRATEJİMİZ

İşimizi hızla büyütmek

Sağlığa zararın azaltılması için sürekli çalışmak

Çevik bir organizasyon kurmak 

 İŞVEREN OLARAK PHILIP MORRIS / SABANCI ŞİRKETLERİ

Çalışanlarına;

- uluslararası kariyer                               - farklı alanlarda deneyim

- yüksek kaliteli ve esnek eğitim              - ödüllendirme sistemleri

- ilk günden iş sorumluluğu                      - rekabetçi ücretlendirme

- başarı bazlı ilerleme

imkanlarını sağlar. Çalışanlara, kendi sınırlarını aşmaları, kendilerine ve şirkete olan katkılarını arttırmaları amacıyla iddialı sorumluluklar verilir. Bu sorumlulukları yerine getirebilmeleri için de kişiler, eğitim programları  ve deneyimli amirlerin koçluğuyla desteklenir.

İddialı ve hırslı çalışma temposu içinde iş ve özel hayat dengesinin önemine inanan Philip Morris Sabancı şirketleri hem takım ruhunu pekiştirmek hem de sosyal yaşam kalitesini artırmak için çalışanlara destek verir.

Aynı hobiye sahip çalışanların bir araya gelerek oluşturdukları sosyal kulüp etkinlikleri, şirketin ve üyelerin ortak katkılarıyla yıllardır sürmektedir. Philip Morris Sabancı bünyesindeki yelken, kayak, su altı dalış, gezi, fotoğraf ve benzeri kulüpler, farklı alanlarda son derece keyifli sosyal organizasyonlar düzenleyerek çalışanların hobilerini yapmalarına da imkan sunmaktadır.

 

 PHILIP MORRIS SA İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 14
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Saha Satış Sorumlusu Ankara, İstanbul(Avr.)... PHILIP MORRIS SA
Saha Satış SorumlusuPHILIP MORRIS SA
Saha Satış Sorumlusu ilanımız sene boyu açık olacak bir pozisyon olup, başvuran aday bilgileri, aday veritabanımızda saklı tutulacak ve organizasyonel ihtiyaçlar doğrultusunda ileride oluşacak pozisyonlar için değerlendirmeye alınacaktır.İstanbul, İzmir ve Ankara Bölge Müdürlüklerimizde ürünlerimizin satış ve dağıtımında görevlendirilmek üzere "Saha Satış Sorumluları" aramaktayız.   Tercihen Üniversite Mezunu   Tercihen 1-2 yıl sahada satış pozisyonlarında deneyim sahibi, satış alanında kariyer hedefleyen   Tercihen iyi seviyede İngilizce bilen   İnsan ilişkileri ve problem çözme becerileri kuvvetli   Müşteri odaklı ve takım çalışmasına yatkın   B tipi sürücü belgesine sahip ve aktif sürüş deneyimi olan   Askerlik hizmetini tamamlamış veya en az 2 yıl tecil ettirmiş (Erkek adaylar için)Görev Tanımı:   Sorumlu olduğu bölge içindeki bayileri ziyaret ederek satış yapmak   Bayilere yeni ürünlerle ilgili bilgilendirme yapmak   Bayilerle ticari ilişkiler kurmak ve geliştirmek   Aylık satış planlarını etkin şekilde uygulamak   
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Territory Executive Adana, Ankara, ... PHILIP MORRIS SA
Territory ExecutivePHILIP MORRIS SA
We are looking for Territory Executives who will work in the field within their defined territory as part of our regional sales teams. Candidates should have: Bachelor’s degree from a reputable university 1 year of sales experience is an asset Good written and verbal communication skills both in English and Turkish Dynamic, result and action oriented individual with problem solving skills Strong interpersonal skills with high impact and influence High customer focus and teamwork spirit Eager to build a sustainable career in sales Willing to locate in different cities of Turkey  with no restriction to travel Valid driving license and solid driving experience Completed or deferred military service for 2 years (for male candidates) 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Üretim Operatörü Yetiştirme Programı İzmir PHILSA
Üretim Operatörü Yetiştirme ProgramıPHILSA
İzmir Torbalı'daki fabrikamızın üretim hatlarında gelecek ihtiyaçlarımıza yönelik olarak yetiştirilmek üzere İŞKUR İş Başı Eğitim Programı kapsamında takım arkadaşları arıyoruz.Üretim akışının ve sürekliliğinin sağlanması için fabrikanın belirlemiş olduğu eğitim ve gelişim programı kapsamında sorumlu olduğu bölgelerde; Ekipman kullanım kurallarını takip etmek, temiz ve düzenli tutmak Prosedürlere uygun olarak üretime ve malzeme yönetimine yardımcı olmak Üretim malzemelerinin ve ürünlerin kalite standartlarının sağlanmasına destek olmak  Genel Nitelikler 2 yıllık Meslek Yüksek Okullarının Makina, Elektrik, Elektronik, Mekatronik ve Kimya bölümleri yeni mezunu Uluslararası bir firmada kariyer hedefi olan, Hızlı öğrenebilen, kendini sürekli geliştirebilen, takım çalışmasına yatkın, Yoğun gelişim ve çalışma programına ayak uydurabilecek ve vardiyalı çalışabilecek, Analitik problem çözme yetkinliklerine sahip, Askerlik hizmeti en az 2 yıl tecilli olması (Erkek adaylar için) Not: Görüşmeye gelecek adayların İŞKUR İşbaşı Eğitim Programı içeriğini biliyor olması mülakatlarımızın daha verimli geçmesini sağlayacaktır. 
Dönemsel / Proje bazlı        İlan Detayı
Project Engineer İzmir PHILSA
Project EngineerPHILSA
University degree in  Electrical/Electronical Engineering or Mechanical Engineering Minimum 5 years experience in technical field Minimum 3 years of Project management experience Fluent written and spoken English
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Genel Başvuru - Philip Morris SA Adana, Adıyaman... PHILIP MORRIS SA
Genel Başvuru - Philip Morris SAPHILIP MORRIS SA
Philip Morris SA, merkezi İstanbul'da bulunan pazarlama ve satış şirketimiz, 1994 yılından bu yana 8 bölge müdürlüğümüz (İstanbul Çamlıca, İstanbul Güneşli, İzmir, Ankara, Adana, Bursa, Samsun, Antalya) kanalıyla Türkiye genelinde ürünlerimizin satış ve dağıtımını yapmaktadır. Philip Morris SA ailesine katılmak istiyorsanız güncel özgeçmişiniz ile birlikte bu ilana başvuru yapabilirsiniz. Genel Başvuru ilanına yapılan başvurular, aday veritabanımızda saklı tutulacak ve niteliklerinize uygun pozisyonlar oluşması durumunda ihtiyaçlar doğrultusunda değerlendirmeye alınacaktır. Firmamıza göstermiş olduğunuz ilgi ve güvene teşekkür ederiz.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Packaging Developer İzmir PHILSA
Packaging DeveloperPHILSA
We are looking for a Packaging Developer to be employed at Philsa in Product Development organization. The main purpose of the job is to plan and execute packaging development projects, involve in design discussions with market and ensure successful completion of projects. As a Packaging Developer, you will closely communicate with internal business partners as well as external suppliers located world-wide. This position will enable you to enhance your expertise in the newest technologies in packaging, especially printing and pre-press. You will assume responsibility to ensure finished goods meet market expectations, compulsory packaging information requirements and Philip Morris International Policies and Standards.       Qualifications:  Education in printing technology / packaging / design / graphics or Engineering is preferable Experience in printing technologies and packaging related areas (tooling preparation, inks, color management etc.) Prepress / artwork experience with Adobe Illustrator, Photoshop, Art Pro preferable Fluency in English both oral and written Strong communication, team-work and cooperation skills Strong problem solving and analytical thinking capability Experience in project management will be an advantage       The incumbent of the position will:  Manage product design data in Product Lifecycle Management system. Respond with viable solutions to market demands via overall innovative product, featuring special printing elements and formats. Work on multiple projects in parallel. Keep abreast of improved capabilities / new developments at PMI product development, printing suppliers and production centers. Communicate efficiently with various business partners with different cultural background and working style. Cope with an increasingly changing environment.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Kalite Alan Teknisyeni İzmir PHILSA
Kalite Alan TeknisyeniPHILSA
İzmir Torbalı fabrikamızda Üretim Kalite Güvence Departmanı bünyesinde görev alacak aşağıdaki özelliklere sahip ‘Kalite Güvence Teknisyeni’ aranmaktadır.  ·                  Endüstri Meslek / Teknik Lise mezunu,·                  Tercihen Kalite Güvence alanında tecrübeli,·                  İngilizce bilgisine sahip,·                  MS Office uygulamalarını kullanabilen,·                  İletişim becerileri kuvvetli ve takım çalışmasına yatkın,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Saha Müdürü-Doğu Bölgeler Amasya, Diyarbakır... PHILIP MORRIS SA
Saha Müdürü-Doğu BölgelerPHILIP MORRIS SA
Doğu Bölgeler Müdürlüğü’ne bağlı olarak görevlendirmek üzere; Ticari plan hazırlamak, yeni gelişim fırsatlarını tespit etmek, hedeflere ulaşılması için uygulanacak eylem planını belirlemek ve bölgedeki satış ekibini yönetmek suretiyle görevlendirildiği bölgenin ticari potansiyelini geliştirecek Saha Müdürleri arıyoruz.Pozisyonun görev tanımı aşağıdaki gibi olacaktır: Satış, ticari pazarlama ve zincir mağazalar stratejisi ve eylem planları dahil olmak üzere bölge için kapsamlı bir ticari plan hazırlamak Bölgenin hedeflerinin ulusal ticari plana uygunluğunu sağlamak Satış hacimlerini doğru bir şekilde tahmin etmek, satış noktalarında/distribütörlerde ideal stok düzeyiyle satış hedeflerine ulaşılmasını sağlamak Şirket stratejisinin sahada mükemmel bir şekilde uygulanmasını sağlamak Sınıfının en iyisi saha uygulamaları geliştirmek ve işle ilgili fırsatları yakalamak üzere,  Saha İş Geliştirme Uzmanlarından oluşan ekibi geliştirmek Distribütör Yönetim ekibiyle profesyonel iş ilişkisi tesis etmek ve sürdürmek İş gelişimi konularında, Distributörün yönetim ekibine ve satış organizasyonuna rehberlik etmekAdayların aşağıdaki özelliklere sahip olması gerekmektedir: Üniversite mezunu Satış alanında minimum 3 yıllık deneyim (tercihen Hızlı Tüketim Ürünleri sektöründe) Ekip yönetimi deneyimi Tercihen Zincir Mağazalar yönetimi alanında deneyim Tercihen iyi seviyede İngilizce dil bilgisine sahip Farklı tarafları koordine etmek ve yönlendirmek için gelişmiş iletişim becerileri Güçlü kişilerarası anlayış, ikna ve etkileme kabiliyeti Güçlü analitik düşünme ve proje yönetimi becerileri Girişimci bir ruhla hızlı bir şekilde harekete geçme becerisi Gelecekte Türkiye'nin farklı şehirlerinde çalışma engeli bulunmama Askerlik hizmetini tamamlamış veya 2 yıl tecilli olma (Erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
(Senior) IS Auditor İstanbul(Avr.), ... PHILIP MORRIS SA
(Senior) IS AuditorPHILIP MORRIS SA
We are looking for (Senior) IS Auditors to be a part of our Corporate Audit Team based in Istanbul.  The incumbent of the position will be responsible for identifying and assessing operational and information services risks in all areas of our business worldwide. Specifically: Use his/her analytical, information systems and project management skills to assess and test the effectiveness of the company’s information systems control environment Participate in the planning, scoping and performance of audits Execute assigned audit procedures in line with Corporate Audit standards within agreed budget and timeliness Experience the broad spectrum of different PM markets and information systems, across a wide variety cultural environments Communicate the results of your work to local and regional management QUALIFICATIONS University Degree in IT/Computer Science or equivalent experience Experience in external or/and internal IT audit or in an IT department within multinational organizations  (preferably in the FMCG environment) Knowledge of SAP R/3 and ACL data analysis software and professional qualifications such as CISA or CISSP or similar are an advantage. Fluent English, other language skills are advantageous High motivation and proactive professional approach with strong organizational, interpersonal and time management skills Adaptable to challenging circumstancesHigh degree of flexibility and enthusiasm to travel (around 50% of the time) 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
Territory Manager Ankara, Bursa, ... PHILIP MORRIS SA
Territory ManagerPHILIP MORRIS SA
 We are looking for Territory Managers to be employed in Bursa, Ankara and İzmir to enhance the business potential of the assigned territory by developing commercial plan, identifying new development opportunities, defining the action plan to execute accordingly to achieve the objectives and leading the team within the territory.The incumbent of the positions will: Develop a comprehensive commercial plan of the territory including sales, trade marketing and key accounts strategy and action plans Align objectives of the territory with the national commercial plan Estimate sales volumes accurately, ensure sales targets are achieved with optimum level of stock in sales points/distributors Ensure excellent implementation of Company strategy in the field Develop his/her team of Territory Executives to achieve best in-class field executions and outstanding examples of seizing business opportunities Develop and maintain professional business relationship with Distributor Management team under responsibility Guide management team and sales organization of the Distributor to develop businessCandidates should have: University degree from a reputable university Minimum 5 years of experience in sales preferably in FMCG sector Has people management experience and track record of group success under his/her leadership Experience in key account management and marketing  is an asset Fluency in both spoken and written English Extensive communication skills required to coordinate and direct different parties Strong interpersonal skills with high impact and influence Strong analytical and project management skills Having a strong sense of urgency and quick in taking action with an entrepreneurial spirit Mobile and willing to work in different cities of Turkey/abroad in the future
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Customer Services Coordinator İzmir PHILSA
Customer Services CoordinatorPHILSA
We are looking for a Customer Services Coordinator, to be located in our factory in Torbalı, Izmir, who will establish and develop business plans for export markets in line with assigned roles and responsibilities, including Demand & Supply Planning and Execution process with all relevant activities, Inventory Management, Project Management and Complaint Management to sustain growth in export business at the same time ensuring excellent customer service. The incumbent will: Utilize a collaborative and consensus approach by working with Market Management, Product Development, Production Planning, Finance, EU Customer Services and EU Order Management Teams to ensure timely availability of goods and fulfil Market’s requirements in the most optimal way in line with company objectives Identify, develop, regularly update and report Customer Service Level, Key Performance Indicators, Market Scorecards, Service Level Agreements  Plan and follow up the international shipment of goods of all merchandise (i.e. NTM, tobacco, equipment, spare parts) in right quantity & quality, on time, in a cost effective manner and in line with the local and international laws & regulations as well as the company policy and procedures Develop contingency / backup plans by identifying potential risks in overall process Requirements;  University degree (Management, Engineering Departments) 3-5 years of experience in Supply Chain Management or Demand Planning preferably in a multi-national company Fluency in both written and spoken English Very good command of MS Office applications. SAP knowledge is an asset Strong drive for achievement and strong analytical capability Excellent communication skills Knowledge on Customer Management and Export operations is an asset Flexibility to travel, internationally mobile Completed or deferred military service for 2 years (For male candidates) 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Genel Başvuru - Philsa İzmir PHILSA
Genel Başvuru - PhilsaPHILSA
PHILSA, üretim şirketimiz, 1993 yılından beri İzmir Torbalı'daki fabrikamızda sigara üretimini yapmaktadır. PHILSA ailesine katılmak istiyorsanız güncel özgeçmişiniz ve çalışmak istediğiniz alanı belirten bir ön kapak yazısı ile birlikte bu ilana başvuru yapabilirsiniz. Genel Başvuru ilanına yapılan başvurular, aday veritabanımızda saklı tutulacak ve niteliklerinize uygun pozisyonlar oluşması durumunda ihtiyaçlar doğrultusunda değerlendirmeye alınacaktır. Firmamıza göstermiş olduğunuz ilgi ve güvene teşekkür ederiz.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Elektrik/Elektronik Teknisyeni İzmir PHILSA
Elektrik/Elektronik TeknisyeniPHILSA
İzmir Torbalı'daki fabrikamızda çalışmak üzere üretim, iş güvenliği ve kalite gereklerinin yerine getirilmesi için elektronik bakım ve proses kontrolünü yapacak Elektrik/ Elektronik Teknisyeni arıyoruz.  Teknik Lise veya Teknik Yüksekokul; Elektrik, Elektronik, Mekatronik, Otomasyon Kontrol Sistemleri bölümü mezunu En az 3 yıl Elektrik/Elektronik/Mekatronik/Otomasyon  teknisyeni olarak deneyim kazanmış Makina yazılımları, PLC bilgi ve becerisine sahip Askerlik hizmetini tamamlamış (Erkek adaylar için)Görev Tanımı: Üretim ekipmanlarının ve makinaların elektrik/elektronik sistemlerin kurulumunu ve değişiklikleri yapmak. Üretim ekipmanlarının ve makinaların elektrik/elektronik sistemlerinin periyodik bakım, arıza onarımlarını yapmak. Verimlilik, kalite ve iş güvenliği amaçlarını gerçekleştirmek için ilgili kişilerle işbirliği yapmak. Yedek parça ihtiyaçlarını önermek ve kullanımlarının etkinliğini izlemek.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Trijenerasyon(Gaz Motoru)&Teknik Servis Teknisyeni İzmir PHILSA
Trijenerasyon(Gaz Motoru)&Teknik Servis TeknisyeniPHILSA
Meslek Lisesi, Teknik Lise veya Meslek Yüksek Okullarının Elektrik Bölümü mezunu, Co/Tri jenerasyon ( gaz motoru) işletilmesinde tecrübeli, Vardiyalı çalışabilecek, Yüksek gerilimde çalışmış tercihen bu konuda sertifikalı (EKAT), Takım çalışmasına yatkın, kendini motive edebilen Yaratıcı ve öğrenmeye istekli.  
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı