Roketsan Roket San. ve Tic. A.Ş. 

Şirket Bilgileri

http://www.roketsan.com.tr

Roketsan Roket San. ve Tic. A.Ş.

ROKETSAN A.Ş., Savunma Sanayii İcra Kurulu kararı ile “ülkemizde roket ve füze tasarımı, geliştirilmesi ve üretimi konularında lider bir kuruma sahip olunması” amacı ile 1988 yılında kurulmuştur. Bu amaç doğrultusunda; Stinger Avrupa Ortak Üretim Programı” kapsamında ikinci en büyük endüstriyel iş payını alarak başladığı faaliyetlerini, uluslararası çeşitli programlara katılarak ve özgün tasarım ürünlerini Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine katarak başarılı bir çizgide sürdürmektedir.

Kuruluşundan bugüne kadar geçen süre içerisinde Roketsan, üstlendiği misyonu gereği tasarım ve teknoloji altyapısı geliştirme projeleri, ürün geliştirme ve üretim programları ile fırlatma platformu ve komuta üniteleri de dahil olmak üzere roket/füze sistemlerini ihtiyaçlar doğrultusunda milli olarak tasarlama, üretme, kullanıcı personeli eğitme ve silah sistemlerinin lojistik destek ihtiyacını karşılama yeteneğini kazanmıştır. Bu yeteneklere ulaşmada roket/füze sistemlerinin, ilgili tüm unsurlarını dikkate alacak şekilde, sistem seviyesinde ele alınmasını sağlayan sistem mühendisliği yaklaşımı kilit rol oynamıştır. Bu amaçla Roketsan’da bir roket/füze sisteminin tasarımı için gerekli olan iç balistik, yakıt teknolojisi, yapısal-termal-dinamik analiz, malzeme teknolojisi, aerodinamik, yapı teknolojisi, uçuş mekaniği, test teknolojisi, güdüm mühendisliği, sensör teknolojisi, kontrol mühendisliği, kontrol-tahrik teknolojisi, silah sistemi mühendisliği, harp başlığı teknolojisi, yazılım mühendisliği gibi disiplinlerin tümü sistem mühendisliği anlayışı ile entegre edilmişlerdir. Bununla birlikte Roketsan, roket motor gövdelerinin üretimi ve yalıtımı, her türlü mekanik ve plastik parçaların üretimi, çağımızın en kritik konularından birini oluşturan kompozit malzemelerin hazırlanması ve işlenmesi gibi pek çok üretim yeteneğine de sahiptir.

1988 yılında Ankara/Elmadağ’da kurulan Roketsan bugün, ileri teknoloji uygulamalarında yer alan, havacılık/uzay endüstrisinin standartlarına uyum sağlayabilen, kabiliyetlerini ve yaratıcılığını ulusal savunma gücünün hizmetine sunmaktan heyecan duyan yaklaşık 800 kişilik nitelikli kadrosu ile birlikte sınırlarımızı aşan, kendi teknoloji alanındaki NATO programlarına katılan, ürünlerini Türk Silahlı Kuvvetleri yanında dost ülkelerin de hizmetine sunabilen bir kuruluş haline gelmiştir.Roketsan Roket San. ve Tic. A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 5
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Kurumsal İletişim ve Tanıtım Uzmanı Ankara Roketsan Roket San. ve Tic. A.Ş.
Kurumsal İletişim ve Tanıtım UzmanıRoketsan Roket San. ve Tic. A.Ş.
Fen bilimleri, mühendislik, iktisadi ve idari bilimler, ekonomi, davranış bilimleri, bölümlerinden mezun En az 2 yıl iş tecrübesi olan (tercihan savunma sektöründe) presentabl, öğrenmeye ve yeniliklere açık, takım çalışmasına yatkın, sorumluluk sahibi, sözlü ve yazılı iletişim becerileri gelişmiş, Seyahat engeli olmayan Askerlik hizmetini tamamlamış (erkek adaylar için ) Bünyemize katılacak arkadaşlarımızın Arapça, Rusça, İspanyolca, Portekizce, Çince, Fransızca  yazılı yabancı dillerden en az birisine teknik ve ticari görüşmeleri yapacak seviyede sahip olması gerekmektedir
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Bilgi Sistemleri Sistem Destek/İşletim Mühendisi Ankara Roketsan Roket San. ve Tic. A.Ş.
Bilgi Sistemleri Sistem Destek/İşletim MühendisiRoketsan Roket San. ve Tic. A.Ş.
Üniversitelerin mühendislik bölümlerinden mezun, En az literatürü takip edecek düzeyde İngilizce bilgisine sahip, Aşağıdaki konuların en az ikisinde bilgi ve deneyim sahibi olan Bilişim ve ağ teknolojileri, Bilişim ve ağ güvenliği teknolojileri Veri tabanı ve orta katman  teknolojileri, Açık kaynak kod teknolojileri, Veri depolama ve veri yedekleme teknolojileri, Microsoft sunucu ve veri merkezi uygulamaları teknolojileri, Veri merkezi donanımları ve altyapı teknolojileri, Yeni teknolojileri yakından takip edebilen, öğrenmeye ve yeniliklere açık, Grup çalışmasına yatkın, sorumluluk sahibi, sözlü ve yazılı iletişim becerileri gelişmiş, stres altında çalışabilen, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış veya en az 2 yıl tecilli, İş tanımı kapsamında İletişim ve koordinasyon becerilerini yoğun olarak kullanmaya istekli, MS Office uygulamalarını ileri düzeyde kullanabilen, Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli olmayan, Aranan Ek Özellikler Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (ISO 27001) konusunda bilgi sahibi olmak.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Sistem,Sanallaştırma ve Depolama Yönetim Mühendisi Ankara Roketsan Roket San. ve Tic. A.Ş.
Sistem,Sanallaştırma ve Depolama Yönetim MühendisiRoketsan Roket San. ve Tic. A.Ş.
T.C. vatandaşı olmak, İyi düzeyde İngilizce bilgisine sahip olmak ve bu bilgiyi TOEFL, KPDS, vb. sınavlarla belgelendirebilmek, Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren tercihen Mühendislik, Yönetim Bilişim Sistemleri bölümlerinden mezun olmak veya bu bölümlerde (Enformatik Enstitüleri dahil) yüksek lisans eğitimini tamamlamış olmak,Erkek adaylar için tercihen askerliğini tamamlamış olmak veya en az 2 yıl askerlikle ilişiği olmamak.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Veritabanı ve Uygulama Sunucu Yönetim Mühendisi Ankara Roketsan Roket San. ve Tic. A.Ş.
Veritabanı ve Uygulama Sunucu Yönetim MühendisiRoketsan Roket San. ve Tic. A.Ş.
T.C. vatandaşı olmak, İyi düzeyde İngilizce bilgisine sahip olmak ve bu bilgiyi TOEFL, KPDS, vb. sınavlarla belgelendirebilmek, Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren tercihen Mühendislik, Yönetim Bilişim Sistemleri bölümlerinden mezun olmak veya bu bölümlerde (Enformatik Enstitüleri dahil) yüksek lisans eğitimini tamamlamış olmak, Tercihen Oracle EBS Apps DBA pozisyonunda tecrübeli olmak, Tercihen Oracle DBA pozisyonunda tecrübeli olmak, Erkek adaylar için tercihen askerliğini tamamlamış olmak veya en az 2 yıl askerlikle ilişiği olmamak.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Bilgi Sistemleri Teknisyeni Ankara Roketsan Roket San. ve Tic. A.Ş.
Bilgi Sistemleri TeknisyeniRoketsan Roket San. ve Tic. A.Ş.
T.C. vatandaşı olmak, Sürücü (B) belgesine sahip ve aktif olarak araç kullanabilen, Erkek adaylar için tercihen askerliğini tamamlamış olmak, Meslek Yüksek Okullarının tercihen Bilgisayar, Elektronik ve Haberleşme veya Elektrik bölümlerinden mezun, Tercihen Unix/Linux sistemleri üzerinde bilgi ve deneyim sahibi, Tercihen veritabanı yönetim sistemleri üzerinde bilgi ve deneyim sahibi, Sunucu ve son kullanıcı bilgisayarlarında çalışan uygulamalar hakkında bilgi ve deneyim sahibi olmak, Tercihen bilgisayar ağları hakkında bilgi ve deneyim sahibi, Tercihen Bilişim güvenliği uygulamaları hakkında bilgi ve deneyim sahibi olmak.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı