Roketsan Roket San. ve Tic. A.Ş. 

Şirket Bilgileri

http://www.roketsan.com.tr

Roketsan Roket San. ve Tic. A.Ş.

ROKETSAN A.Ş., Savunma Sanayii İcra Kurulu kararı ile “ülkemizde roket ve füze tasarımı, geliştirilmesi ve üretimi konularında lider bir kuruma sahip olunması” amacı ile 1988 yılında kurulmuştur. Bu amaç doğrultusunda; Stinger Avrupa Ortak Üretim Programı” kapsamında ikinci en büyük endüstriyel iş payını alarak başladığı faaliyetlerini, uluslararası çeşitli programlara katılarak ve özgün tasarım ürünlerini Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine katarak başarılı bir çizgide sürdürmektedir.

Kuruluşundan bugüne kadar geçen süre içerisinde Roketsan, üstlendiği misyonu gereği tasarım ve teknoloji altyapısı geliştirme projeleri, ürün geliştirme ve üretim programları ile fırlatma platformu ve komuta üniteleri de dahil olmak üzere roket/füze sistemlerini ihtiyaçlar doğrultusunda milli olarak tasarlama, üretme, kullanıcı personeli eğitme ve silah sistemlerinin lojistik destek ihtiyacını karşılama yeteneğini kazanmıştır. Bu yeteneklere ulaşmada roket/füze sistemlerinin, ilgili tüm unsurlarını dikkate alacak şekilde, sistem seviyesinde ele alınmasını sağlayan sistem mühendisliği yaklaşımı kilit rol oynamıştır. Bu amaçla Roketsan’da bir roket/füze sisteminin tasarımı için gerekli olan iç balistik, yakıt teknolojisi, yapısal-termal-dinamik analiz, malzeme teknolojisi, aerodinamik, yapı teknolojisi, uçuş mekaniği, test teknolojisi, güdüm mühendisliği, sensör teknolojisi, kontrol mühendisliği, kontrol-tahrik teknolojisi, silah sistemi mühendisliği, harp başlığı teknolojisi, yazılım mühendisliği gibi disiplinlerin tümü sistem mühendisliği anlayışı ile entegre edilmişlerdir. Bununla birlikte Roketsan, roket motor gövdelerinin üretimi ve yalıtımı, her türlü mekanik ve plastik parçaların üretimi, çağımızın en kritik konularından birini oluşturan kompozit malzemelerin hazırlanması ve işlenmesi gibi pek çok üretim yeteneğine de sahiptir.

1988 yılında Ankara/Elmadağ’da kurulan Roketsan bugün, ileri teknoloji uygulamalarında yer alan, havacılık/uzay endüstrisinin standartlarına uyum sağlayabilen, kabiliyetlerini ve yaratıcılığını ulusal savunma gücünün hizmetine sunmaktan heyecan duyan yaklaşık 800 kişilik nitelikli kadrosu ile birlikte sınırlarımızı aşan, kendi teknoloji alanındaki NATO programlarına katılan, ürünlerini Türk Silahlı Kuvvetleri yanında dost ülkelerin de hizmetine sunabilen bir kuruluş haline gelmiştir.Roketsan Roket San. ve Tic. A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 2
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Yazılım Geliştirme Mühendisi Ankara Roketsan Roket San. ve Tic. A.Ş.
Yazılım Geliştirme MühendisiRoketsan Roket San. ve Tic. A.Ş.
Gereksinimler: En az temel seviyede nesneye dayalı programlama bilgisi (C#, Java) En az temel seviye SQL dili bilgisi Temel seviye HTML, JavaScript, CSS bilgisi Üniversitelerin Mühendislik  veya Bilişim bölümlerinden mezun TC vatandaşı olması Erkek adayların askerliğini tamamlamış olması veya en az 3 yıl askerlikle ilişkilerinin bulunmaması İyi derecede İngilizce bilgisine (okuma, yazma ve konuşma) sahip olmas  Dinamik, yaratıcı, insan ilişkileri kuvvetli ve takım çalışmasına yatkın olması Gerektiğinde esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilmesi  Yurtiçi seyahat engeli bulunmamasıTercih Nedeni Olabilecek Bilgiler: ASP.NET MVC yapısı, C#, JavaScript ile uygulama geliştirmiş En fazla 3 yıllık C#, Java, SQL, Veri tabanı programcılığı deneyimi jQuery, Bootstrap, AngularJS gibi frameworkler kullanarak ön yüz bileşeni geliştirme deneyimi Agile Scrum metodolojisine aşina olmak Yazılım Testleri konusunda bilgi sahibi olma (Birim Test ve Fonksiyonel Test vb.) Fonksiyonel analiz konusunda deneyimli olması beklenmektedir.  
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Kurumsal İletişim ve Tanıtım Uzmanı Ankara Roketsan Roket San. ve Tic. A.Ş.
Kurumsal İletişim ve Tanıtım UzmanıRoketsan Roket San. ve Tic. A.Ş.
Fen bilimleri, mühendislik, iktisadi ve idari bilimler, ekonomi, davranış bilimleri, bölümlerinden mezun En az 2 yıl iş tecrübesi olan (tercihan savunma sektöründe) presentabl, öğrenmeye ve yeniliklere açık, takım çalışmasına yatkın, sorumluluk sahibi, sözlü ve yazılı iletişim becerileri gelişmiş, Seyahat engeli olmayan Askerlik hizmetini tamamlamış (erkek adaylar için ) Bünyemize katılacak arkadaşlarımızın Arapça, Rusça, İspanyolca, Portekizce, Çince, Fransızca  yazılı yabancı dillerden en az birisine teknik ve ticari görüşmeleri yapacak seviyede sahip olması gerekmektedir
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı