AKKÖK HOLDİNG A.Ş. 

Şirket Bilgileri

http://www.akkok.com.tr

AKKÖK HOLDİNG A.Ş.

Ülke içinde öncelikle ihtiyaç duyulan alanlara yatırım yaparak, ülkemizin sosyal ve ekonomik gelişimine önemli katkılarda bulunan Akkök Holding A.Ş., hedeflerine ulaşmak için gereken ortamları kendi içindeki potansiyel ve ülke gelişim trendlerini göz önünde bulundurarak oluşturmayı sorumluluk olarak görmektedir.

Akkök çatısı altında toplanan sanayi şirketleri ağırlıklı olarak tekstil, kimya ve enerji sektörlerinde faaliyette bulunmaktadır. Ticari şirketlerin faaliyetleri ise pazarlama, ihracat ve hizmet sektörleri olarak özetlenebilir.

Yeni çağımızda hızla değişen ekonomik ve sosyal yapıya uyumlu bir gelişim gösteren Grup Şirketleri faaliyet gösterdikleri sektörlerin gelişiminde, önemli paya sahiptirler. Geleceği hep daha farklı, insanlığa daha faydalı bir yaklaşım içinde profesyonelce karşılayan Grup, sinerjik yapısıyla, yurtiçi ve yurtdışı ticari faaliyetlerinde ciddi bir rekabet gücüne sahiptir.

Girişimci ve paylaşımcı bir anlayışa sahip olan kurum kimliğimiz içinde çağdaş gelişimin en önemli özelliği İnsan Kaynakları Çalışmalarında gösterdiğimiz titizlik ve özendir. Grubumuz, çalışanlarına tanımış olduğu maddi imkanların yanısıra, kariyer planlama konusunda da vermiş olduğu destekle çalışanlarının iş hayatlarının sağlıklı gelişimine önemli katkıda bulunmaktadır.

Şirketimize yapılan tüm başvurular "Aday Personel Havuzu"nda toplanmaktadır. Eleman ihtiyacı doğduğunda, başvurular arasından uygun adaylar seçilerek, İnsan Kaynakları temin prosedürülerine göre mülakata alınmaktadır.

İşbaşı yapan personelimizin şirkete kısa sürede uyumu amacıyla oryantasyon programı uygulanmaktadır.AKKÖK HOLDİNG A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 16
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
İnsan Kaynakları Özlük Uzmanı Yalova Aksa Akrilik Kimya Sanayi A.Ş.
İnsan Kaynakları Özlük UzmanıAksa Akrilik Kimya Sanayi A.Ş.
Akkök Holding bünyesine bağlı olan Aksa Akrilik Kimya Sanayii A.Ş. dünya akrilik bazlı tekstil ve teknik elyaf sektörünü yönlendirmek, paydaşlarımıza değer yaratmak ve yarattığımız değeri sürdürülebilir bir şekilde yarınlara taşımak misyonuyla 1968 yılında Yalova'da kurulmuştur. Aksa Akrilik olarak teknolojimize yatırım yaparak operasyonel mükemmeliyeti en yüksek düzeye taşımak, Akrilik Elyaf için yeni kullanım alanları bulmak, yeni ürünler ya da stratejik işbirlikleri yoluyla büyümek vizyonuyla  44 yıldır sektörde lider konumundayız. Yaklaşık  1 milyar dolarlık ciro ile  dünyada %17,  Türkiye’de ise %72’lik pazar payına sahip olup, ISO'nun Türkiye'nin 500 Sanayi Şirketi sıralamasında her yıl ilk 40'da yer almaktayız.2014 Sürdürülebilirlik Raporu ile Aksa Akrilik GRI G4 standardı seviyesine ulaşmıştır. Kurumsal yönetim ilkelerine olan bağlılığımıza ve uyumumuza özel önem gösterme anlayışımızın bir sonucu olarak 2014 yılında Yönetim İlkelerine Uyum derecelendirmesinde notu 10 üzerinden 9,22 olarak açıklanmıştır.Yalova'da kurulu fabrikamızda İnsan Kaynakları Müdürlüğünde görev alacak aşağıdaki niteliklere sahip İnsan Kaynakları Özlük Uzmanı aramaktayız. • Üniversitelerin örgün öğretim veren okulların Maliye, İşletme, İktisat, v.b. idari lisans bölümlerinden veya Endüstri Mühendisliğinden mezun, • İnsan Kaynakları özlük süreçlerinde en az 5 yıl deneyimli,• Çalışma Hayatı Mevzuatı ile ilgili (İş Hukuku, SGK vs) bilgi sahibi,• Analitik ve muhakeme becerisi olan,• Araştırmacı, yaratıcı ve yenilikçi, ekip çalışması ve işbirliğine yatkın, • ERP ve MS Office uygulamalarına vakıf, • İngilizce bilen,• Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış,• Yalova veya Gölcük mevkiinde ikamet eden/edebilecek,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Teknik Ressam Kocaeli, Yalova Aksa Akrilik Kimya Sanayi A.Ş.
Teknik RessamAksa Akrilik Kimya Sanayi A.Ş.
Akkök Holding bünyesine bağlı olan Aksa Akrilik Kimya Sanayii A.Ş. dünya akrilik bazlı tekstil ve teknik elyaf sektörünü yönlendirmek, paydaşlarımıza değer yaratmak ve yarattığımız değeri sürdürülebilir bir şekilde yarınlara taşımak misyonuyla 1968 yılında Yalova'da kurulmuştur. Aksa Akrilik olarak teknolojimize yatırım yaparak operasyonel mükemmeliyeti en yüksek düzeye taşımak, Akrilik Elyaf için yeni kullanım alanları bulmak, yeni ürünler ya da stratejik işbirlikleri yoluyla büyümek vizyonuyla  44 yıldır sektörde lider konumundayız. Yaklaşık  1 milyar dolarlık ciro ile  dünyada %17,  Türkiye’de ise %72’lik pazar payına sahip olup, ISO'nun Türkiye'nin 500 Sanayi Şirketi sıralamasında her yıl ilk 40'da yer almaktayız.2014 Sürdürülebilirlik Raporu ile Aksa Akrilik GRI G4 standardı seviyesine ulaşmıştır. Kurumsal yönetim ilkelerine olan bağlılığımıza ve uyumumuza özel önem gösterme anlayışımızın bir sonucu olarak 2014 yılında Yönetim İlkelerine Uyum derecelendirmesinde notu 10 üzerinden 9,22 olarak açıklanmıştır.Yalova'da kurulu fabrikamızda Yatırım ve Mühendislik Müdürlüğü'ne bağlı olarak Teknik Ressam pozisyonunda aşağıdaki niteliklere sahip ekip arkadaşı aramaktayız.        Meslek Yüksek Okullarının Makine –Resim-Konstrüksiyon, Makine bölümlerinden mezun,         En az 3 yıl tecrübesi olan,         İyi derecede AutoCAD çizim programlarına hakim,          Ölçü aletleri konusunda bilgi sahibi ve kullanabilen (kumpas, mikrometre vb.),         MS Office programlarını iyi derecede kullanabilen,         Raporlama ve analitik becerileri kuvvetli,         Standartlara uygun olarak teknik resim hazırlayabilen; teknik resim okuyabilen ve çizebilen,         Projelerin zamanında ve doğru olarak tamamlanmasını sağlayacak iş disiplinine, planlama yeteneğine sahip,         Ekipman tasarımına yönelik spek hazırlayabilen,         P&ID revizyonlarını yapabilen,         Profesyonel çalışma ilişkilerini benimsemiş, yeniliklere ve gelişime açık,         Dinamik bir çalışma ortamının gerektirdiği zamansal esnekliğe sahip,         Yenilikçi ve sorumluluk almaya istekli,         Ekip çalışmasına yatkın, iletişim yeteneği kuvvetli,         Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış,         Yalova veya Karamürsel civarında ikamet eden/ edebilecek adaylar aranmaktadır.  
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Proses ve Ürün Geliştirme Mühendisi Yalova Aksa Akrilik Kimya Sanayi A.Ş.
Proses ve Ürün Geliştirme MühendisiAksa Akrilik Kimya Sanayi A.Ş.
Akkök Holding bünyesine bağlı olan Aksa Akrilik Kimya Sanayii A.Ş. dünya akrilik bazlı tekstil ve teknik elyaf sektörünü yönlendirmek, paydaşlarımıza değer yaratmak ve yarattığımız değeri sürdürülebilir bir şekilde yarınlara taşımak misyonuyla 1968 yılında Yalova'da kurulmuştur. Aksa Akrilik olarak teknolojimize yatırım yaparak operasyonel mükemmeliyeti en yüksek düzeye taşımak, Akrilik Elyaf için yeni kullanım alanları bulmak, yeni ürünler ya da stratejik işbirlikleri yoluyla büyümek vizyonuyla  44 yıldır sektörde lider konumundayız. Yaklaşık  1 milyar dolarlık ciro ile  dünyada %17,  Türkiye’de ise %72’lik pazar payına sahip olup, ISO'nun Türkiye'nin 500 Sanayi Şirketi sıralamasında her yıl ilk 40'da yer almaktayız.2014 Sürdürülebilirlik Raporu ile Aksa Akrilik GRI G4 standardı seviyesine ulaşmıştır. Kurumsal yönetim ilkelerine olan bağlılığımıza ve uyumumuza özel önem gösterme anlayışımızın bir sonucu olarak 2014 yılında Yönetim İlkelerine Uyum derecelendirmesinde notu 10 üzerinden 9,22 olarak açıklanmıştır.Yalova'da kurulu fabrikamızda Proses ve Ürün Geliştirme Müdürlüğünde görev alacak aşağıdaki niteliklere sahip Proses ve Ürün Geliştirme Mühendisleri aramaktayız. Genel Nitelikler Üniversitelerin Kimya Mühendisliği Lisans veya Yüksek Lisans bölümlerinden mezun,  Üretim / Proses ve Ürün geliştirme alanlarında en az 2 yıl tecrübeli, Çok iyi derecede İngilizce bilen, Askerliğini tamamlamış, Yalova veya Gölcük civarında  ikamet eden/edebilecek. MS Office programlarına hakim, Takım çalışmasına yatkın, gerek ekip üyesi gerek ekip lideri olarak çalışabilecek, İletişime açık ve iletişimi kuvvetli,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Araştırmacı-Ar-Ge (Çimento Beton Kimyasalları) Yalova Ak-Kim Kimya San. ve Tic. A.Ş.
Araştırmacı-Ar-Ge (Çimento Beton Kimyasalları)Ak-Kim Kimya San. ve Tic. A.Ş.
Şirketimiz Ar-Ge Direktörlüğü bünyesinde, Ar-Ge Takım Liderliği (Performans Kimyasalları)’ne bağlı olarak görev yapacak; Kimya Mühendisliği ve/veya Kimya lisans/yüksek lisans mezunu, Yapı kimyasalları alanında, tercihen Beton katkı ve çimento öğütme kimyasalları ile ilgili en az 3 yıl deneyimli, İyi derecede İngilizce bilen, MS Office uygulamalarına hakim, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış, Yalova, Karamürsel veya Değirmendere'de ikamet eden/edebilecek, 40 yaşını aşmamış, B sınıfı sürücü belgesine sahip, Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli olmayan, İnsan ilişkilerinde başarılı, ekip çalışmasına yatkın, Yeniliğe açık, yaratıcı ve gelişim odaklı adaylar aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Budget and Controlling Assistant Specialist İstanbul(Avr.) Akenerji Elektrik Üretim A.Ş.
Budget and Controlling Assistant SpecialistAkenerji Elektrik Üretim A.Ş.
University degree in Economy, Business Administration or Engineering,  Proficiency in written and spoken English, Excellent computer skills in MS Office applications, 1-2 years of relevant experience is needed, Knowledge of IFRS reporting and consolidation is a plus, Knowledge on financial analysis and control is a must, Having ability of analytical thinking, coordination and communication with the other departments in the company, Team player, Excellent skills with attention to detail and accuracy, Keep up with flexible working hours, Male candidates must have fulfilled their military service.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Energy Trading Assistant Specialist İstanbul(Avr.) Akenerji Elektrik Üretim A.Ş.
Energy Trading Assistant SpecialistAkenerji Elektrik Üretim A.Ş.
Our company seeks an Energy Trading Assistant Specialist  to work as an asset dispatcher within the Energy Trading Department.The canditate will join a team of dispatchers that have their own flexibility in optimizing the generation of Akenerji power plants with a total capacity of 1211 MW. He/She will be responsible to extract value from various electricity markets with the target to over-perform day ahead perfect dispatch. The candidate will gain a broad experience in optimizing hydroelectric and natural gas fired power plants. Bachelors degree in Mechanical, Industrial, Electrical Engineering or Business Administration, Preferably completed military service for male candidates, Strong verbal & written communication skills in English, Able to take risk  and responsability supported with technical analysis. Must be proficient in Excel and demonstrate proven understanding of advanced functionality, Analytical minded, creative, open to changes, and good communication skills, Able to work under pressure for fast-paced, time sensitive environment and reporting deadlines (flexible hours required), Preferably knowledgeable in Turkish power and energy market regulations, Able to work with employees from different cultures.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Stratejik Planlama ve Risk Uzmanı İstanbul(Avr.) Akenerji Elektrik Üretim A.Ş.
Stratejik Planlama ve Risk UzmanıAkenerji Elektrik Üretim A.Ş.
Şirketimiz Genel Merkezi'nde bulunan Stratejik Planlama ve Risk Müdürlüğü bünyesinde görevlendirilmek üzere STRATEJİK PLANLAMA VE RİSK UZMANI aranmaktadır. Dört yıllık üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Analitik düşünme yeteneğine sahip, Stratejik Planlama ve Risk konusunda minimum 4 yıl tecrübeli, Enerji sektörü hakkında bilgi sahibi, Çok iyi derecede ingilizce bilgisine sahip, Microsoft Office programlarını (özellikle powerpoint ve excel) ileri düzeyde kullanabilen, İletişimi kuvvetli ve takım çalışmasına yatkın, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olan adayların başvurularını bekliyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
Business Modelling Assistant Specialist İstanbul(Avr.) Akenerji Elektrik Üretim A.Ş.
Business Modelling Assistant SpecialistAkenerji Elektrik Üretim A.Ş.
University degree preferably in economy, statistics, maths or engineering fields, Minimum 2 years of professional experience, preferably in energy sector or investment banking, Proficiency in written and spoken English, Advanced level of MS-Office applications (especially Excel), Analytical mind set from problem definition to problem solving, Ability to follow and develop  detailed financial and economic analyses, to formulate business cases, Ambition to become an expert in energy sector and its regulatory framework, Ability to perform under and meet tight deadlines, Excellent communication and presentation skills.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Kocaeli Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş
Çağrı Merkezi Müşteri TemsilcisiSakarya Elektrik Dağıtım A.Ş
Enerji sektöründe faaliyet göstermekte olan şirketimiz SEDAŞ (Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş.) bünyesinde görevlendirilmek üzere aşağıda belirtilen niteliklere sahip “Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi” aranmaktadır.  Üniversitelerin Ön lisans veya Lisans Bölümlerinden mezun, Tercihen Çağrı Merkezi operasyon süreçlerinde tecrübe sahibi, MS Office uygulamalarına hâkim ve hızlı klavye kullanabilen, Telefonda iletişim ve ikna yeteneği gelişmiş, İş kalitesini ön planda tutarak hedef odaklı çalışabilen, Diksiyonu düzgün ve müşteri odaklı, Analitik düşünebilen ve çözüm odaklı, Takım çalışmasına yatkın, 7/24 vardiyalı çalışma düzenine ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, Gebze’de ikamet eden.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Kontrol Uzmanı Sakarya Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş
Kontrol UzmanıSakarya Elektrik Dağıtım A.Ş
Şirketimiz Planlama ve Raporlama Müdürlüğü bünyesinde görevlendirilmek üzere aşağıda belirtilen niteliklere sahip “Kontrol Uzmanı” arıyoruz:  Üniversitelerin ilgili İktisadi ve İdari Bölümler Fakültesi bölümlerinden mezun, Tercihen 2 yıl enerji sektöründe bütçe planlama ve raporlama deneyimi olan veya yeni mezun statüsünde bütçe ve raporlama alanında kariyer hedefleri olan, İyi derecede sözlü ve yazılı İngilizce bilgisine sahip, MS Office uygulamalarını ileri seviyede kullanan, Tercihen SAP bilgisi olan, Sayısal verilerle çalışma konusunda yetenekli, Analitik düşünce yapısına sahip ve detaylara önem veren, Sonuç ve çözüm odaklı çalışabilen, Takım çalışmasına yatkın, sözlü ve yazılı iletişimi güçlü, Yoğun çalışma temposuna uyum sağlayabilecek, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış, Sakarya da ikamet eden veya edebilecek olan.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Enerji Fiyatlandırma Uzmanı Kocaeli Sepaş Enerji
Enerji Fiyatlandırma UzmanıSepaş Enerji
Enerji sektöründe faaliyet göstermekte olan şirketimiz Sepaş Enerji bünyesinde görevlendirilmek üzere aşağıda belirtilen niteliklere sahip “Enerji Fiyatlandırma Uzmanı aranmaktadır.  Üniversitelerin İstatistik, Ekonometri, Endüstri Müh. vb. bölümlerinden mezun, Tercihen enerji sektöründe 3 yıl deneyimli veya en az 1 yıl kurumsal firma deneyimi olan, MS Office uygulamalarını etkin kullanabilen, Çok iyi derecede İngilizce bilen, Analiz etme ve raporlama becerisine sahip, Analitik düşünebilen, ekip çalışmasına ve iş birliğine yatkın, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Kalite ve Çevre Uzmanı Sakarya Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş
Kalite ve Çevre UzmanıSakarya Elektrik Dağıtım A.Ş
Enerji sektöründe faaliyet göstermekte olan şirketimiz SEDAŞ (Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş.) bünyesinde görevlendirilmek üzere aşağıda belirtilen niteliklere sahip “Kalite ve Çevre Uzmanı” arıyoruz. Üniversitelerin Çevre Mühendisliği bölümlerinden mezun, İlgili alanda en az 2 yıl deneyimi olan, ISO 9001, 14001, 27001, 10002 ve OHSAS 18001 sistemlerinin uygulamalarına hakim, Çevre ve İSG Mevzuatına hakim, MS Office programlarını etkin şekilde kullanabilen, Tercihen iyi derecede İngilizce bilen, Planlama takip ve raporlama yönü güçlü, Sistematik ve detaycı ve çözüm odaklı, İletişim ve ikna kabiliyeti yetkinlikleri gelişmiş, Ekip çalışmasına yatkın, Esnek ve yoğun iş temposuna uyum sağlayabilecek, B sınıfı sürücü belgesi olan, aktif araç kullanabilen ve seyahat engeli olmayan, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, Sakarya ve çevresinde ikamet eden, edebilecek olan.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Treasury Manager Sakarya Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş
Treasury ManagerSakarya Elektrik Dağıtım A.Ş
For our company SEDAŞ (Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş.) which operates in energy sector, we are looking for a “Treasury Manager” having the following qualifications: Bachelor’s Degree in Business administration, Finance, Economics, Engineering and related departments Having minimum 10 year-experience Excellent commands of MS Office applications,  Excellent command of English, Having ability of analytical thinking, Competent in teamwork, No obstacle for travelling, Having B class driving licence and active driver, Residing or to be residing in Sakarya or around, For male candidates, no obligation for military service.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 10 yıl tecrübe İlan Detayı
Kontrol Sistemleri Tasarımı Mühendisi Yalova Ak-Kim Kimya San. ve Tic. A.Ş.
Kontrol Sistemleri Tasarımı MühendisiAk-Kim Kimya San. ve Tic. A.Ş.
Şirketimiz Mühendislik ve Tasarım Bölümü bünyesinde, "Kontrol Sistemleri Tasarımı Mühendisi" unvanı ile görev yapacak; Üniversitelerin Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun, İyi derecede İngilizce bilen, Proses otomasyonu ve saha enstrüman konularında tercihen 2 yıl deneyimli, Otomasyon ve alçak gerilim elektrik sistem ve ekipmanları konusunda tecrübeli, PLC ve DCS ürünleri konusunda deneyimli, AC ve DC sürücüler hakkında bilgi ve deneyim sahibi, HMI/SCADA yazılımlarını bilen, ATEX ve SEVESO direktifleri hakkında bilgi sahibi, Çözüm ve sonuç odaklı, analitik düşünme yetkinliğine sahip, İnsan ilişkilerinde başarılı, ekip çalışmasına yatkın, Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli olmayan, Yalova, Karamürsel veya Değirmendere'de ikamet eden/edebilecek, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, 30 yaşını aşmamış, adaylar aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Audit Specialist İstanbul(Avr.) Akkök Holding A.Ş.
Audit SpecialistAkkök Holding A.Ş.
University degree or equivalent in Business Management, Finance, Economics, Business Engineering and other related fields from a reputable university Minimum 3 years of professional experience in tax auditing and/or consulting Ability to travel in Turkey & Abroad Good command of MS Office applications Fluent in English No military service obligation (for male candidates) Problem solution, conflict resolution and negotiation skills Team player with excellent interpersonal and communication skills Understanding business and keeping up to date with industry and regulatory changes and proffessional standards 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Genel Başvuru Adana, Adıyaman... Sepaş Enerji
Genel BaşvuruSepaş Enerji
Bu ilan, Enerji sektöründe faaliyet göstermekte olan şirketimiz Sepaş Enerji bünyesinde ileride oluşabilecek idari kadro pozisyonları için değerlendirilmeye alınmak üzere yayınlanan Genel Başvuru ilanıdır. Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, MS Office uygulamalarını etkin şekilde kullanabilen, İlgili pozisyonlar için çok iyi derecede İngilizce bilgisine sahip, İletişimi güçlü, takım çalışmasına yatkın Vizyoner, sonuç odaklı ve gelişime açık Askerlik hizmetini tamamlamış (Erkek adaylar için)
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı