Şara Enerji İnşaat Tic. ve San. A.Ş. 

Şirket Bilgileri

www.sara.com.tr

ŞARA Enerji İnşaat Ticaret ve Sanayi A.Ş.

 

1985 yılında Ankara'da kurulan ŞA-RA Enerji İnşaat Ticaret ve Sanayi A.Ş., enerji sektöründe tanınmış ve uzmanlaşmış bir firmadır.

Şirketimiz, yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda, malzeme temininden başlayarak anahtar teslimi proje tesisi işlerine kadar uzanan geniş bir ürün ve hizmet yelpazesine sahiptir.

1-Başlıca Faaliyet Alanları :

a) Proje, Malzeme Temini ve İmalat :
 • Kafes ve poligon direkler için, ekonomik ağırlık, yüksek kalite ve maksimum güvenlik şartlarının optimize edilmesinin esas alındığı projelendirme çalışmaları,
 • Enerji iletim ve dağıtım hatları için galvanizli çelik kafes ve poligon direk imalatı,
 • Radyo-link, FM/TV, G.S.M. sistemleri için telekomünikasyon verici direkleri, dizaynı ve imalatı,
 • Galvanizli poligon sokak aydınlatma, reklam ve bayrak direkleri dizaynı ve imalatı,
 • Galvanizli civata, somun ve rondelalar imalatı,
 • Enerji nakil hatları tesisi için kullanılan hırdavat ve bağlantı elemanları imalatı.

b) Anahtar Teslimi Projeler :

 • Enerji İletim Hatlarının tesisi,
 • Yüksek Gerilim Trafo Merkezleri ve Orta Gerilim Dağıtım Merkezlerinin tesisi,
 • Komple Şehir Şebekeleri ve Endüstriyel Enerji Tesislerinin tesisi.

c) Diğerleri :

 • Radyo-link, FM/TV, G.S.M. sistemleri için Telekomünikasyon Anten Direkleri montajı,
 • Galvanizli Poligon sokak aydınlatma, reklam ve bayrak direkleri montajı.

2-Fabrikalar :

- Ankara Enerji Fabrikası:

Şirketimize ait çelik konstrüksiyon imalat ve galvaniz tesislerinden bir tanesi Ankara'nın 70 km batısında olan Polatlı'da bulunmaktadır.

- Adana Kompleksi :

Şirketimize ait Adana Tesisleri, Türkiye'nin en büyük çelik yapı imalat ve galvaniz tesislerinden birisidir.

Civata, somun, rondela imalat tesisleri ile Enerji İletim Hatları Hırdavat ve Bağlantı Malzemeleri imalat tesisleri, Adana kompleksi içinde yeralmaktadır.

ŞA-RA A.Ş. Adana tesisleri, tüm Ortadoğu Ülkelerine yapılan ihracatlar için Türkiye'nin ana çıkış limanı olan Mersin'e çok yakın mesafededir.

-Toplam Kapasite (Ankara & Adana Fabrikaları):

Çelik Konstrüksiyon / İmalat : 110.000 ton/yıl
Galvanizleme : 157.000 ton/yıl
Civata, Somun ve Rondela : 14.000 ton/yıl
E.İ.Hattı Hırdavatları : 2.400 ton/yıl

3-Kalite Güvencesi :

ŞA-RA ürünlerinin en yüksek uluslararası standartlara uygunluğu, dizayn, imalat ve montaj faaliyetlerinin her aşamasında gözetilen Kalite Kontrolü ile sağlanmaktadır.

Bu prensip ile ŞA-RA, ISO 9001, TS-914 ve Galvanizciler Birliği Sertifikalarını almıştır.

ŞA-RA'nın başarısının temeli, dakiklik, güven, işbirliği, insan, teknoloji ve finans kaynaklarının en verimli şekilde kullanılması ve bunların sonucunda mutlak kalite elde edilmesi prensiplerine dayanır.

 


Şara Enerji İnşaat Tic. ve San. A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 19
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Şantiye Şefi Gaziantep, Yozgat Şara Enerji İnşaat Tic. ve San. A.Ş.
Şantiye ŞefiŞara Enerji İnşaat Tic. ve San. A.Ş.
·         Üniversitelerin Elektrik Mühendisliği bölümünden mezun,·         En az 2 yıl iş deneyimi olan,·         Tercihen 154 kV ve üstü Enerji İletim Hatlarında en az 6 ay özel deneyimli,·         MS Office ve Autocad programlarına hakim,·         B Sınıfı Sürücü Belgesi sahibi ve aktif araç kullanabilen,·         Seyahat engeli olmayan,·         Askerlik hizmetini tamamlamış veya en az  2 yıl tecilli,·         GAZİANTEP ve YOZGAT' ta ikamet eden veya edebilecek.
Dönemsel / Proje bazlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Proje Takip ve Dokümantasyon Mühendisi Ankara Şara Enerji İnşaat Tic. ve San. A.Ş.
Proje Takip ve Dokümantasyon MühendisiŞara Enerji İnşaat Tic. ve San. A.Ş.
Üniversitelerin Elektrik veya İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun, Min. 2 yıl benzer pozisyonda tecrübeli, İleri düzeyde İngilizce bilen, ( sınav uygulaması yapılacaktır )   MS Office uygulamalarını (özellikle Word, Excel) iyi derecede kullanabilen, İletişimi güçlü, ekip çalışmasına yatkın, sorumluluk sahibi ve disiplinli çalışan,Sonuç odaklı çalışan ve problem çözme yeteneğine sahip, B sınıfı ehliyete sahip ve seyahat engeli bulunmayan, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Mühendis Asistan Ankara Şara Enerji İnşaat Tic. ve San. A.Ş.
Mühendis AsistanŞara Enerji İnşaat Tic. ve San. A.Ş.
Üniversitelerin Mühendislik, Matematik veya İktisat bölümlerinden mezun, Mühendislik teknik bilgi ve terimlerine hakim, Çok ileri derecede İngilizce dil bilgisine sahip (2. Dil olarak Fransızca, İspanyolca veya Almanca bilen),Alanında minimum 2 yıl tecrübeli, 25-35 yaş aralığında, Yurtiçi-Yurtdışı seyahat engeli olmayan, Aktif, dinamik ve çok iyi iş takibi yapabilen, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Şoför Sakarya Şara Enerji İnşaat Tic. ve San. A.Ş.
ŞoförŞara Enerji İnşaat Tic. ve San. A.Ş.
En az lise mezunu, 27-35 yaş aralığında, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayacak, Şoförlük tecrübesi olan, B sınıfı ehliyet sahibi, otomatik-manuel her türlü aracı rahatlıkla kullanabilen,Adapazarı' nda (Sakarya) ikamet eden,
Dönemsel / Proje bazlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Yatırım ve Teşvik Uygulamaları Yöneticisi Ankara Şara Enerji İnşaat Tic. ve San. A.Ş.
Yatırım ve Teşvik Uygulamaları YöneticisiŞara Enerji İnşaat Tic. ve San. A.Ş.
Lisans Mezunu, Kamu Kuruluşları ile çalışma konusunda deneyimli, Alanında min. 7 yıl tecrübeli, İhracat ve Yatırım Teşvikleri ile birlikte İstihdam, Tasarım vb. teşvik uygulamalarına hakim,Teşvikler kapsamında yer alan projelerle ilgili Proje Yönetim Uygulamalarına hakim,Teşvikler hakkındaki ilgili mevzuat, tebliğ ve uygulamalar konusunda bilgi ve tecrübe sahibi,Araştırmacı yönü kuvvetli, İşiyle ilgili yenilikleri güncel olarak takip eden, Sunum ve raporlama yeteneği gelişmiş, Çözüm odaklı çalışma prensibi olan, Seyahat engeli olmayan, Ehliyet sahibi ve aktif araç kullanabilen, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, Tercihen iyi derecede İngilizce bilen.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 7 yıl tecrübe İlan Detayı
İç Nakliye Uzmanı Ankara Şara Enerji İnşaat Tic. ve San. A.Ş.
İç Nakliye UzmanıŞara Enerji İnşaat Tic. ve San. A.Ş.
Üniversitelerin ilgili bölümünden (Lojistik/Taşımacılık) mezun, Nakliye / Lojistik firmasında çalışmış ve en az 2 yıl deneyimli, Tercihen İngilizce dil bilgisine sahip, Kara nakliyelerini organize edecek, Süreç yönetiminin gereklerini yerine getirebilecek ve üstlenebilecek, Disiplinli, takipçi, planlama ve organizasyon yeteneği güçlü, Raporlama yeteneğine sahip,  İletişimi güçlü, değişime ve gelişime açık, takım çalışmasına yatkın, Microsoft Office programlarına hakim.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Üretim Planlama Yöneticisi Ankara Şara Enerji İnşaat Tic. ve San. A.Ş.
Üretim Planlama YöneticisiŞara Enerji İnşaat Tic. ve San. A.Ş.
Üniversitelerin Endüstri Mühendisliği veya Makine Mühendisliği Bölümlerinden mezun,Üretim planlama konusunda en az 2 yıl yöneticilik olmak üzere 5 yıl deneyimli,Kafes direk, Poligon direk imalatı, Kaynaklı çelik konstrüksiyon imalatı yapan işletmelerde Planlama veya Üretim Departmanında çalışmış,Çelik Malzeme konusunda bilgi sahibi,İleri seviyede Excel bilgisi olan,İleri seviyede İngilizce dil bilgisi olan (sınav uygulanacaktır),Yönetim Sistemlerinden, ISO9001, 18001, 14001 süreçlerine hakim,Araştırmacı, yeniliğe açık, analitik düşünebilen, Planlama, takip ve raporlama yönü kuvvetli,Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek,Dinamik, sonuç odaklı ve takip yeteneği güçlü,Takım çalışmasına yatkın, sorumluluk sahibi,Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Galvaniz Yöneticisi Ankara Şara Enerji İnşaat Tic. ve San. A.Ş.
Galvaniz YöneticisiŞara Enerji İnşaat Tic. ve San. A.Ş.
Üniversitelerin Malzeme – Metalurji veya Kimya Mühendisliği Bölümlerinden Mezun,Sıcak Daldırma - Galvanizleme sektöründe en az 5 yıl deneyimli,Isı transferleri  ve sıcak pota/kazanların işletmesi ve yönetimi konusunda bilgi ve tecrübeye sahip,İyi derecede İngilizce dil bilgisi olan (sınav uygulanacaktır),Yönetim Sistemlerinden, ISO9001, 18001, 14001 süreçlerine hakim,Dinamik, sonuç odaklı ve takip yeteneği güçlü,Takım çalışmasına yatkın, sorumluluk sahibi,Seyahat engeli olmayan,Aktif araç kullanabilen,Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek,Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Hakediş Mühendisi Ankara Şara Enerji İnşaat Tic. ve San. A.Ş.
Hakediş MühendisiŞara Enerji İnşaat Tic. ve San. A.Ş.
Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun, Hakediş hazırlama, keşif, metraj, sözleşme konularında en az 10 yıllık deneyime sahip,Tercihen birim fiyat analizi ve yeni birim fiyat hazırlama konularında deneyimli,MS Office programlarına hakim, Seyahat engeli bulunmayan.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 10 yıl tecrübe İlan Detayı
İnşaat Mühendisi Ankara Şara Enerji İnşaat Tic. ve San. A.Ş.
İnşaat MühendisiŞara Enerji İnşaat Tic. ve San. A.Ş.
Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun, Alanında minimum 5 yıl tecrübeli, Şantiye deneyimi olan, MS Office ve Autocad uygulamalarına hakim, Seyahat engeli bulunmayan, Aktif araç kullanabilen, Tercihen İngilizce bilen, Dinamik ve yoğun çalışma ortamına uyum sağlayabilecek, Sonuç odakli ve problem çözücü yaklaşımlı, Doğru ve etkin inisiyatif kullanabilen, İkna kabiliyeti ve görev bilinci yüksek, Ekip çalışmasına yatkın.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Satın Alma Şefi Ankara Şara Enerji İnşaat Tic. ve San. A.Ş.
Satın Alma ŞefiŞara Enerji İnşaat Tic. ve San. A.Ş.
Üniversitelerin İşletme, İktisat veya İnşaat Mühendisliği Bölümlerinden mezun,Alanında en az 7 yıl tecrübeli, İnşaat malzemeleri alımı konusunda sektör deneyimi olan,  Malzeme bilgisi ve şantiyedeki iş akışları hakkında uygulama bilgisi olan,  Satın alma, teklif toplama, gelen teklifleri değerlendirme, analiz ve raporlama tekniklerini bilen,MS Office programlarını iyi derecede kullanabilen, ERP programlarına yatkın, Analitik düşünebilen, dikkatli, titiz ve sonuç odaklı çalışabilen, Araştırma yönü güçlü, sektör bilgilerini güncel tutabilen.
Dönemsel / Proje bazlı         En az 7 yıl tecrübe İlan Detayı
Muhasebe Uzmanı Ankara Şara Enerji İnşaat Tic. ve San. A.Ş.
Muhasebe UzmanıŞara Enerji İnşaat Tic. ve San. A.Ş.
·         Üniversitelerin İşletme veya İktisat bölümlerinden mezun,·         Muhasebe alanında en az 5 yıl deneyimli,·         İnşaat muhasebesine hakim,·         30-37 yaş aralığında olan,·         Mevzuata hakim,·         Personel özlük hakları işlemlerine hakim,·         Tercihen Mali Müşavir belgesi olan,·         Tek düzen hesap planına hakim,·         Şantiyelerde çalışan personelle ilgili bilgi akışını sağlayabilecek,·         Seyahat engeli olmayan,·         Aktif ve dinamik yapıya sahip,·         Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
İş Geliştirme ve Satış Uzmanı Ankara Şara Enerji İnşaat Tic. ve San. A.Ş.
İş Geliştirme ve Satış UzmanıŞara Enerji İnşaat Tic. ve San. A.Ş.
Üniversitelerin Mühendislik veya İktisadi İdari Bilimler Fakültelerinden mezun,En az 2 yıl iş geliştirme ve satış tecrübesi olan,  Çok iyi derecede İngilizce bilen (tercihen 2. dil olarak Fransızca ya da Arapça bilen) (sınav uygulaması yapılacaktır),Tercihen Demir çelik, çelik yapılar, kafes sistemler veya elektrik dağıtımı / iletimi konularından en az birinde tecrübeli,MS Office programlarını etkin kullanabilen, Şartname okuma, teknik inceleme ve üretim birimleri ile etkin iletişim kurarak çalışmaya yatkın,Yurtiçi / yurtdışı seyahat engeli olmayan ve sağlık durumu seyahat etmeye elverişli olan,Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış (Tecilli başvurular dikkate alınmayacaktır).
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Makine Teknik Ressamı Adana Şara Enerji İnşaat Tic. ve San. A.Ş.
Makine Teknik RessamıŞara Enerji İnşaat Tic. ve San. A.Ş.
ŞİRKETİMİZİN ADANA FABRİKASINDA GÖREVLENDİRİLMEK ÜZERE AŞAĞIDAKİ NİTELİKLERE SAHİP
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Kalıp Tasarım Uzmanı Adana Şara Enerji İnşaat Tic. ve San. A.Ş.
Kalıp Tasarım UzmanıŞara Enerji İnşaat Tic. ve San. A.Ş.
ŞİRKETİMİZİN ADANA FABRİKASINDA GÖREVLENDİRİLMEK ÜZERE AŞAĞIDAKİ NİTELİKLERE SAHİP
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Yurtdışı Pazarlama Sorumlusu Adana Şara Enerji İnşaat Tic. ve San. A.Ş.
Yurtdışı Pazarlama SorumlusuŞara Enerji İnşaat Tic. ve San. A.Ş.
GRUBUMUZUN ADANA FABRİKASINDA GÖREVLENDİRİLMEK ÜZERE AŞAĞIDAKİ NİTELİKLERE SAHİP
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Kalite Kontrol Mühendisi Adana Şara Enerji İnşaat Tic. ve San. A.Ş.
Kalite Kontrol MühendisiŞara Enerji İnşaat Tic. ve San. A.Ş.
ŞA-RA GROUP Adana Fabrikamızda  görevlendirilmek üzere aşağıdaki niteliklere sahip,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Gayrimenkul Satış Müdürü Ankara Şara Enerji İnşaat Tic. ve San. A.Ş.
Gayrimenkul Satış MüdürüŞara Enerji İnşaat Tic. ve San. A.Ş.
Üniversite mezunu, En az 5 yıl gayrimenkul sektöründe yöneticilik tecrübesi olan,Lüks konut satışı konusunda deneyimli, Proje üzerinden satış konusunda deneyimli, Prezentabl bir duruş sergileyen, Akıcı ve düzgün bir Türkçe' ye sahip, Dış görünümüne son derece önem veren, Satış eğitimleri almış ve ikna gücü yüksek olan, Ekibini satış odaklı motive edecek ve belirlenen hedefleri gerçekleştirecek.
Dönemsel / Proje bazlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Gayrimenkul Satış Danışmanı Ankara Şara Enerji İnşaat Tic. ve San. A.Ş.
Gayrimenkul Satış DanışmanıŞara Enerji İnşaat Tic. ve San. A.Ş.
En az önlisans mezunu, Minimum 3 yıl gayrimenkul sektöründe tecrübesi olan, Lüks konut satışı konusunda deneyimli, Prezentabl bir duruş sergileyen, Akıcı ve düzgün bir Türkçe' ye sahip, Dış görünümüne son derece önem veren, Satış eğitimleri almış ve ikna gücü yüksek.
Dönemsel / Proje bazlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı