Sarıoğlu Denizcilik ve Turizm Ltd. Şti. 

Şirket Bilgileri

http://www.sariogludnz.com

Sarıoğlu Denizcilik ve Turizm Ltd. Şti.

TARİHÇE

            Yıl 1974. Yüksek Denizcilik Okulu mezunu genç bir zabit adayı. D.B. Deniz Nakliyat’ın çeşitli gemilerinde geçen zabitlik yılları. Yabancı bayraklı gemilerdeki kaptanlık, Liman ve Boğazlarımızda kılavuz kaptanlıkta geçen yıllar. Gözü denizin ufkunda, geminin radarında ve rotada, eli pergelde ve paraleldeyken, gemisini yükler yada tahliye ederken, acente evraklarını yada gemisini denetime hazırlarken aklı hep işin kara tarafında, operasyonunda, geminin işletilmesinde...

            Böyle olunca da uzun sürmedi gemi üzerinde geçen yıllar. Sonrası Gemi operasyonu, denizden batık çıkartma, gemi işletme müdürlüğü ve acente müdürlüğünde geçen yıllar. Denizdeki birikimin ofise transferi. Bu transferin ortaya çıkardığı sinerji.

            Artık zamanı ya da tam zamanı dedirten an 1995’in Aralık ayı. Sarıoğlu Denizcilik ve Turizm Ltd. Şti’nin kurulduğu zaman. Kurucusumu? Kapt.M.Tahir Sarıoğlu. Yoksa bu biraz Kapt.M.Tahir Sarıoğlu’nun kısa denizcilik tarihçesimi oldu? Evet. Aslıda böyle yaşanmıştır. Sarıoğlu Şirketler grubunun tarihçesi bir anlamda Kapt.M.Tahir Sarıoğlu’nun denizcilik tarihçesi ile özdeştir.

            Sonrası, kurulan yeni şirketler, yeni faaliyet alanları ve acenteliğe eklenen gemi işletmeciliği, armatörlük, gemi kiralama, sigortacılık, gözetim ve sorvey hizmetleri gibi denizin her alanı.

İLKELERİMİZ 

            Sarıoğlu Şirketler Grubu denizi sadece ticaret yapılacak bir alan, denizciliği de tek başına ticari bir sektör olarak görmez.

            Bize göre deniz ve denizcilik; bir yaşam tarzı, hayata bakış, ekonomik ve ticari faaliyet alanı, spor ve turizm platformu, sağlık ve rehabilitasyon merkezidir. Yani içinde yaşamın olduğu her aktiviteyi barındıran geniş bir tanımı içerir.

            Bizler bu tanımın, ağırlıklı olarak armatörlük, acentelik ve diğer ticari yönleri ile ilgili olsakta tüm faaliyetlerimizde denizin ve denizciliğin geniş tanımını asla aklımızdan çıkartamayız.

            İşimiz deniz taşımacılığı ve acentelik olsa da, deniz çevresinin bize geçmişten miras olduğunu ve gelecek nesillere de yaşanır bir dünya ile temiz bir deniz bırakmamız gerektiğini hiç aklımızdan çıkarmayız.

            Denizciliğin insan beyni ve eli ile yapıldığını bilir dolayısı ile de güvenliği birincil öncelik olarak alır, insan yaşamını riske atacak hiç bir ticari hedef olmadığını düşünür ve uygularız.

            Özellikle acentelik faaliyetlerimizde, hizmet verdiğimiz kişi ve kurumlarla dengeli bir ilişkiyi yürütür, temsil ettiklerimizin hak ve menfaatlerini korur, bunu yaparken liman yada bayrak devleti açısından tüm uluslararası kurallarla ulusal mevzuatların gereklerine göre hareket ederiz. Sarıoğlu Denizcilik ve Turizm Ltd. Şti. İş İlanları

Firmanın yayında ilanı bulunmamaktadır.