Sağlık ve Eğitim Vakfı 

Şirket BilgileriSağlık ve Eğitim Vakfı

Sağlık ve Eğitim Vakfı (SEV), 1968 yılında İzmir, Tarsus ve Üsküdar Amerikan Liseleri’nin (Amerikan Bord Okulları) mezunları tarafından kurulmuştur. Gücünü Mustafa Kemal Atatürk’ün hedeflediği çağdaş ve gelişen Türkiye için çalışmaktan alan SEV’in amacı, kurumlarının uzun yıllardır sunduğu kaliteli hizmetin devamını sağlamaktır.
 
 
 
Vakfın kurumları Özel Üsküdar Amerikan Lisesi, Özel İzmir Amerikan Lisesi, Özel Tarsus Amerikan Koleji, Özel Üsküdar SEV İlköğretim Okulu, Özel İzmir SEV İlköğretim Okulu, Özel Tarsus SEV İlköğretim Okulu, SEV Yayıncılık Matbaacılık Eğitim A.Ş. ve SEV Gaziantep Amerikan Hastanesi’dir.
 
 
 

 
 
Özel Üsküdar Amerikan Lisesi
 
1876 yılında Bahçecik, Gölcük’te kız okulu olarak kurulan Üsküdar Amerikan Lisesi, öğrencilerine sağladığı İngilizce hakimiyetinin yanısıra her türlü spor ve sanat faaliyetleriyle ruhsal ve bedensel gelişime büyük önem verdiğini göstermektedir. Öğrencilerini uluslararası standartlarda üniversite eğitimine hazırlamayı misyon edinmiş olan Özel Üsküdar Amerikan Lisesi, üniversite sınavlarında %100’lük oran ile başarısını kanıtlayarak öğrencilerinin yüksek öğrenimlerinin Türkiye’nin en seçkin üniversitelerinde devam ettirmelerine olanak sağlamaktadır.
 
 

 
 
 
Özel Üsküdar SEV İlköğretim Okulu
 
Bağlarbaşı ve Beylerbeyi kampüslerinde eğitim vermekte olan Özel Üsküdar SEV İlköğretim Okulu, 1997-1998 akademik yılında hizmete girmiştir. İlk mezunlarından itibaren lise giriş sınavında %100’lük başarı hedefini gerçekleştiren Özel Üsküdar SEV İlköğretim Okulu tüm öğrencilerini Türkiye’nin başarısı kanıtlanmış okullarına yerleştirmiştir. Bu başarının sonucunda yalnız İstanbul’un değil tüm Türkiye’nin en gözde ilköğretim okullarından biri olmuştur.
 

 
 
Özel İzmir Amerikan Lisesi (ACI)
 
1878 yılında kurulan ve 1986 yılında karma eğitime geçmiş olan Özel İzmir Amerikan Lisesi, geniş arazisi ve zengin bitki örtüsüyle çok etkileyici bir kampüsa sahiptir. Üniversite sınavlarında kendini kanıtlamış olan Özel İzmir Amerikan Lisesi üst düzey İngilizce eğitimi, kazandırdığı dünya görüşü ve lidarli vasıfları ile eğitimde kalitenin simgesidir. Avrupa Uluslararası Okullar Konseyi tarafından ikinci kez akredite edilmiştir. Bu özelliği ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren okulumuz, akademik başarı grafiğini her yıl yükseltmektedir.
 
 
 
 
 
Özel İzmir SEV İlköğretim Okulu
 
1997 yılında kurulan Özel İzmir SEV İlköğretim Okulu ilk mezunlarını 2003 yılında vermiştir. 2004-2005 akademik yılından itibaren kullanıma giren ilköğretim binası Sağlık ve Eğitim Vakfı’nın en büyük yatırımlarından biridir. İlköğretim binasının yanısıra Özel İzmir Amerikan Lisesi kampüsünün bir bölümünde de yer alan okulumuz, öğrencilerini SEV ve ABH Okulları’nın misyonu doğrultusunda yetiştirmektedir. Okulumuz başarılı bir müfredat, sosyal etkinlikler, sportif ve diğer ders dışı faaliyetlerle kendisini kanıtlamıştır.
 
 
 
 
 

Özel Tarsus Amerikan Koleji
 
1888 yılında erkek okulu olarak açılan Tarsus Amerikan Koleji, 1979 yılında karma eğitime geçilmiştir. Kurulduğundan bu yana Türk toplumuna sanayi, eğitim, devlet idaresi, hariciye ve iktisat gibi alanların tümünde hizmet veren bir çok aydın, lider yetiştirmiş bir okuldur. Tarsus Amerikan Koleji, akademik başarılarının yanısıra spora verdiği önemle de ulusal ve uluslararası sahalarda mücadele eden sporcuları sayesinde ülkemizin gurur kaynağıdır. 2002 yılında yatılılık sistemini yeniden başlatan okulumuz, kaliteli eğitim hizmetini; büyüsünü Gaziantep taşından alan romantik binaları içinde Türkiye’nin dört bir yanından gelen öğrencileriyle paylaşmaktadır. Tüm bunların yanı sıra yıllardır ev sahipliği yaptığı Uluslararası Folklor Festivali ile başta Çukurova Bölgesi olmak üzere tüm Türkiye’ye renk katmaktadır.
 
 
 
 
 
Özel Tarsus SEV İlköğretim Okulu
 
Tarsus SEV İlköğretim Okulu 1997 yılı itibariyle başta Mersin ve Adana olmak üzere Tarsus civarındaki ilköğretim öğrencilerine hizmet vermektedir. Okulumuz, Tarsus Amerikan Koleji’ne fiziki yakınlığı, aynı ruhu taşıyan kampüsü, kapsamlı ve sevimli kütüphanesi ile minik öğrencilerini ufku geniş bireyler olarak yetiştirmektedir. Tarsus SEV İlköğretim Okulu tarafından benimsenmiş olan eğitimde bütünsel yaklaşım çerçevesinde ileri İngilizce bilgisinin yanısıra, aralarında sahne sanatları ve spor dalları da bulunan çeşitli sosyal etkinlikleri gerçekleştirmektedir.
 
 

 
Sağlık ve Eğitim Vakfı İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 7
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Spor Koordinatörü İstanbul(Asya) Sağlık ve Eğitim Vakfı
Spor KoordinatörüSağlık ve Eğitim Vakfı
SEV ailesinde "Spor Kulübü Koordinatörü" olmak isteyen adayların başvurularını bekliyoruz.Gerekli Nitelikler:Üniversitelerin Beden Eğitimi, Spor Yüksekokulu Beden Eğitimi Öğretmenliği veya Spor Akademileri mezunu olmak,Spor kulüpleri ve okulları ile altyapı tecrübesi olmak, Antrenörlük ve/veya yöneticilik tecrübesi bulmak, Kulüp maçlarına çıkma belgesine sahip olmak, Gençlik ve Spor Bakanlığı mevzuat ve yönetmeliklerine hakim olmak, Voleybol veya Basketbol branşlarında profesyonel spor geçmişi olmak, Stratejik vizyonu, takım kurma ve koordinasyon becerisi bulunmak, Takım çalışmasına yatkın olmak, İletişim becerileri güçlü olmak, K-12 yaş grubu öğrencilerle çalışma deneyimi olmak, İngilizce bilmek.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
SEV Academy Coordinator İstanbul(Asya) Sağlık ve Eğitim Vakfı
SEV Academy CoordinatorSağlık ve Eğitim Vakfı
Health and Education Foundation (SEV) was founded by the graduates of UAA, ACI, TAC and Talas American Middle School in 1968. Based on the principle of serving developing Turkey, SEV works in the developing and changing world, in order to develop the rooted educational institutions that educate individuals who create difference with their academic level and social consciousness, by adopting international education standards.Establishments Affiliated with SEV:·         American Collegiate Institute·         Tarsus American College·         Üsküdar American Academy·         SEV American College·         İzmir SEV Schools·         Tarsus SEV Schools·         Üsküdar SEV Schools·         SEV American Hospital·         SEV Publishing EducationWe are looking for a  “SEV Academy” Coordinator to join our team in Istanbul.The Coordinator will be a visionary leader working with our school administrators across Turkey towards knowledge management ensuring the continuous development of educators across SEV Schools. The Coordinator will plan, develop and deliver programs that align with current research on effective professional development aimed at enhancing teachers’ and administrators' knowledge. Masters degree in education, Minimum 5 years of experience in adult education and team management (experience in classroom teaching would be an asset),Experience in doing needs analysis for teachers in regards to professional development,Knowledge of global best practices of teacher development as well as professional teaching standards,Consolidating training plans and timelines, Continuous cooperation with the education committees of the schools,Experience of creating training materials and supporting documentation,Being abreast of technology exhausting all sources of professional development including digital learning platforms,Evaluating and recommending books, educational technologies and other educational tools to teachers and administrators,Collaborating with global or local scholars and ensuring best practices,Strong analytical and communication skills, Consistently demonstrating strong presentation and leadership skills,Excellent command of written and spoken English,Excellent command of MS Office, Completed military service (for male candidates).
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Avukat İstanbul(Asya) Sağlık ve Eğitim Vakfı
AvukatSağlık ve Eğitim Vakfı
Sağlık ve Eğitim Vakfı; Üsküdar Amerikan Lisesi, İzmir Amerikan Koleji, Tarsus Amerikan Koleji ve Talas Amerikan Ortaokulu mezunları tarafından 1968 yılında kurulmuştur. Gelişen Türkiye’ye hizmet ilkesini temel alan vakıf, gelişen ve değişen dünyada; uluslararası eğitim standartlarını benimseyerek, akademik düzeyi ve sosyal bilinciyle fark yaratan bireyler yetiştiren köklü eğitim kurumlarını geliştirmek ve sürekliliğini sağlamak amacıyla çalışmaktadır.   Sağlık ve Eğitim Vakfı, hizmet verdiği alanlarda tüm kurumlarıyla, geçmişten gelen güçlü geleneği geleceğe taşımayı hedeflemektedir. SEV’e bağlı kurum ve kuruluşlar:SEV Amerikan Hastanesi SEV Yayıncılık Eğitim ve Tic. A.Ş Üsküdar Amerikan Lisesi İzmir Amerikan Koleji  Tarsus Amerikan Koleji  Özel SEV Lisesi  Üsküdar SEV İlköğretim Kurumları İzmir SEV İlköğretim Kurumları Tarsus SEV İlköğretim Kurumları
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Chief Financial Officer İstanbul(Asya) Sağlık ve Eğitim Vakfı
Chief Financial OfficerSağlık ve Eğitim Vakfı
OBJECTIVE: Providing consultancy and support with a holistic and strategic approach to top managementHealth and Education Foundation (SEV) is looking for a CFO who would have a day-to-day responsibility of coordinating, managing and controlling all financial related activities of all SEV Institutions. This includes direct responsibility for accounting, finance, forecasting, strategic planning, budgeting, real estate management, legal and all finance related projects. The CFO reports directly to the Foundation’s General Manager.SEV is a big family comprised of 10 schools, a hospital as well as a publishing house with more than 1000 employees and 5000 students.The position involves management of matrix reporting line managers at SEV institutions, relations with external stakeholders e.g. audit firms, tax as well as certified public accounting, legal and social security consultants. BS in Accounting or Finance, MBA and/or CPA highly desirable, 5+ years in progressively responsible financial leadership roles, Previous experience in audit companies (Big Four) as well as multinational corporations would be preferable,Strong interpersonal skills, ability to communicate and manage at all levels of the organization and with staff at remote locations,Strong influencing, analytical and problem solving skills, Timely and sound judgment, High sense of urgency and result orientation, Advance level of written and spoken English, Experienced user of MS Office programmes, No military obligation for male candidates.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Human Resources Business Partner Mersin, İzmir, ... Sağlık ve Eğitim Vakfı
Human Resources Business PartnerSağlık ve Eğitim Vakfı
Health and Education Foundation (SEV) was founded by the graduates of UAA, ACI, TAC and Talas American Middle School in 1968. Based on the principle of serving developing Turkey, SEV works in the developing and changing world, in order to develop the rooted educational institutions that educate individuals who create difference with their academic level and social consciousness, by adopting international education standards.Establishments Affiliated with SEV:American Collegiate Institute Tarsus American College Üsküdar American Academy SEV American College İzmir SEV Schools Tarsus SEV Schools Üsküdar SEV Schools SEV American Hospital SEV Yayıncılık Eğitim ve Tic. A.Ş. We are looking for Human Resources Business Partners to join our institutions based in İzmir, Tarsus and İstanbul (Asia). University degree from a reputable university, preferably in Industrial Engineering, Psychology and other Social Sciences or other related disciplines,Minimum 5 Years of experience in Human Resources team management (experienced in the education sector is a plus), Experience in performance management, recruitment & selection, learning and development.Experienced in Turkish labor law and applications, Strong analytical and communication skills, Consistently demonstrates strong presentation and leadership skills, Excellent command of written and spoken English Excellent command of MS Office, Planning and organization skills, Completed military service (for male candidates),  Residency in İzmir, Tarsus (Mersin), Istanbul (Asia).
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Muhasebe Uzmanı İstanbul(Asya) SEV American College
Muhasebe UzmanıSEV American College
Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun (İşletme, Ekonomi vb.),Finans ve muhasebe alanından en az 5 yıl deneyimli,Farklı kültülrlerle iletişim becerisine sahip,İyi düzeyde MS Excel bilgisine sahip,  Profesyonel bağlılık ve iş etiği olan,Tercihen Eğitim sektörü tecrübesi olan.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Kurumsal İletişim ve Sosyal Medya Uzmanı İstanbul(Asya) Redhouse
Kurumsal İletişim ve Sosyal Medya UzmanıRedhouse
Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun,Alanında en az 5 yıl tecrübeli,İyi derecede sözlü ve yazılı İngilizce iletişim kurabilen,İnsan ilişkileri kuvvetli,MS Office Uygulamalarına hakim,Aktif olarak araç kullanabilen.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı