Sağlık ve Eğitim Vakfı 

Şirket BilgileriSağlık ve Eğitim Vakfı

Sağlık ve Eğitim Vakfı (SEV), 1968 yılında İzmir, Tarsus ve Üsküdar Amerikan Liseleri’nin (Amerikan Bord Okulları) mezunları tarafından kurulmuştur. Gücünü Mustafa Kemal Atatürk’ün hedeflediği çağdaş ve gelişen Türkiye için çalışmaktan alan SEV’in amacı, kurumlarının uzun yıllardır sunduğu kaliteli hizmetin devamını sağlamaktır.
 
 
 
Vakfın kurumları Özel Üsküdar Amerikan Lisesi, Özel İzmir Amerikan Lisesi, Özel Tarsus Amerikan Koleji, Özel Üsküdar SEV İlköğretim Okulu, Özel İzmir SEV İlköğretim Okulu, Özel Tarsus SEV İlköğretim Okulu, SEV Yayıncılık Matbaacılık Eğitim A.Ş. ve SEV Gaziantep Amerikan Hastanesi’dir.
 
 
 

 
 
Özel Üsküdar Amerikan Lisesi
 
1876 yılında Bahçecik, Gölcük’te kız okulu olarak kurulan Üsküdar Amerikan Lisesi, öğrencilerine sağladığı İngilizce hakimiyetinin yanısıra her türlü spor ve sanat faaliyetleriyle ruhsal ve bedensel gelişime büyük önem verdiğini göstermektedir. Öğrencilerini uluslararası standartlarda üniversite eğitimine hazırlamayı misyon edinmiş olan Özel Üsküdar Amerikan Lisesi, üniversite sınavlarında %100’lük oran ile başarısını kanıtlayarak öğrencilerinin yüksek öğrenimlerinin Türkiye’nin en seçkin üniversitelerinde devam ettirmelerine olanak sağlamaktadır.
 
 

 
 
 
Özel Üsküdar SEV İlköğretim Okulu
 
Bağlarbaşı ve Beylerbeyi kampüslerinde eğitim vermekte olan Özel Üsküdar SEV İlköğretim Okulu, 1997-1998 akademik yılında hizmete girmiştir. İlk mezunlarından itibaren lise giriş sınavında %100’lük başarı hedefini gerçekleştiren Özel Üsküdar SEV İlköğretim Okulu tüm öğrencilerini Türkiye’nin başarısı kanıtlanmış okullarına yerleştirmiştir. Bu başarının sonucunda yalnız İstanbul’un değil tüm Türkiye’nin en gözde ilköğretim okullarından biri olmuştur.
 

 
 
Özel İzmir Amerikan Lisesi (ACI)
 
1878 yılında kurulan ve 1986 yılında karma eğitime geçmiş olan Özel İzmir Amerikan Lisesi, geniş arazisi ve zengin bitki örtüsüyle çok etkileyici bir kampüsa sahiptir. Üniversite sınavlarında kendini kanıtlamış olan Özel İzmir Amerikan Lisesi üst düzey İngilizce eğitimi, kazandırdığı dünya görüşü ve lidarli vasıfları ile eğitimde kalitenin simgesidir. Avrupa Uluslararası Okullar Konseyi tarafından ikinci kez akredite edilmiştir. Bu özelliği ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren okulumuz, akademik başarı grafiğini her yıl yükseltmektedir.
 
 
 
 
 
Özel İzmir SEV İlköğretim Okulu
 
1997 yılında kurulan Özel İzmir SEV İlköğretim Okulu ilk mezunlarını 2003 yılında vermiştir. 2004-2005 akademik yılından itibaren kullanıma giren ilköğretim binası Sağlık ve Eğitim Vakfı’nın en büyük yatırımlarından biridir. İlköğretim binasının yanısıra Özel İzmir Amerikan Lisesi kampüsünün bir bölümünde de yer alan okulumuz, öğrencilerini SEV ve ABH Okulları’nın misyonu doğrultusunda yetiştirmektedir. Okulumuz başarılı bir müfredat, sosyal etkinlikler, sportif ve diğer ders dışı faaliyetlerle kendisini kanıtlamıştır.
 
 
 
 
 

Özel Tarsus Amerikan Koleji
 
1888 yılında erkek okulu olarak açılan Tarsus Amerikan Koleji, 1979 yılında karma eğitime geçilmiştir. Kurulduğundan bu yana Türk toplumuna sanayi, eğitim, devlet idaresi, hariciye ve iktisat gibi alanların tümünde hizmet veren bir çok aydın, lider yetiştirmiş bir okuldur. Tarsus Amerikan Koleji, akademik başarılarının yanısıra spora verdiği önemle de ulusal ve uluslararası sahalarda mücadele eden sporcuları sayesinde ülkemizin gurur kaynağıdır. 2002 yılında yatılılık sistemini yeniden başlatan okulumuz, kaliteli eğitim hizmetini; büyüsünü Gaziantep taşından alan romantik binaları içinde Türkiye’nin dört bir yanından gelen öğrencileriyle paylaşmaktadır. Tüm bunların yanı sıra yıllardır ev sahipliği yaptığı Uluslararası Folklor Festivali ile başta Çukurova Bölgesi olmak üzere tüm Türkiye’ye renk katmaktadır.
 
 
 
 
 
Özel Tarsus SEV İlköğretim Okulu
 
Tarsus SEV İlköğretim Okulu 1997 yılı itibariyle başta Mersin ve Adana olmak üzere Tarsus civarındaki ilköğretim öğrencilerine hizmet vermektedir. Okulumuz, Tarsus Amerikan Koleji’ne fiziki yakınlığı, aynı ruhu taşıyan kampüsü, kapsamlı ve sevimli kütüphanesi ile minik öğrencilerini ufku geniş bireyler olarak yetiştirmektedir. Tarsus SEV İlköğretim Okulu tarafından benimsenmiş olan eğitimde bütünsel yaklaşım çerçevesinde ileri İngilizce bilgisinin yanısıra, aralarında sahne sanatları ve spor dalları da bulunan çeşitli sosyal etkinlikleri gerçekleştirmektedir.
 
 

 
Sağlık ve Eğitim Vakfı İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 5
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
İstatistiksel Analiz Uzmanı İstanbul(Asya) Sağlık ve Eğitim Vakfı
İstatistiksel Analiz UzmanıSağlık ve Eğitim Vakfı
At SEV institutions we are committed to an excellent learning environment with a dedicated team. This requires an indepth knowledge on our institutions, culture, education, innovative learning techniques and tools. In order to explore new frontiers, our educators and administrators will always be in need of compiled and meaningful data with analysis and assessment platforms.  Statistical Analyst is expected to gather data; generate results from collected data and form a basis to breed new knowledge towards upgraded teaching and classroom learning. Required Skills: B.A. or M.A. degree related to the following areas: statistics, applied mathematics, economics, econometrics, 5 years of experience in related  fields, Fluency in written and spoken English, Familiarity to qualitative data analysis and problem solving skills to identify, research and resolve issues Synthesize and integrate information from various sources, Strong attention to detail, Strong interpersonal skills, Keep on prioritizing and meeting deadlines, Aptitude and enthusiasm for learning, Proficient in use of Microsoft Office and common desktop/web applications, Hard working and proactive, No military obligation for male candidates.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Mali ve İdari İşler Müdürü İstanbul(Asya) Sev Amerikan Koleji
Mali ve İdari İşler MüdürüSev Amerikan Koleji
ÖZEL SEV AMERİKAN KOLEJİKurum tanımı SEV Amerikan Koleji, Sağlık ve Eğitim Vakfı’nın diğer liselerinin 1800’lü yılların ortalarından bu yana sürdürmekte olduğu köklü ve çağdaş eğitim geleneğinin bir devamıdır. Sağlık ve Eğitim Vakfı, diğer üç lisede uygulanan geleneklere dayanan yeni bir lise kurma vizyonuyla SEV Amerikan Koleji'nin geleceğin lider ve başarıyla özdeşleşmiş bireylerini yetiştirmek üzere tüm bilgi ve deneyimini yeni ve ödüllü kampüsüyle hayata geçirmiştir.Aranan Nitelikler Üniversitelerin İktisat, İşletme, Maliye, Ekonomi vb. bölümlerinden mezun, Muhasebe, finans, bütçe & raporlama konusunda  10 yıl tecrübeli, Nakit ve Nakit akışı yönetimi, Risk Yönetimi ,İşletme sermayesi yönetimi,Bilanço Analizi ve bilgilerin raporlanması konularında deneyim sahibi, Cari Hesap, Çek Takibi ,Fatura Mutabıkları konusunda deneyimli, Bilanço, Gelir Tablosu, Mizan, Beyannameler, SGK işlemleri ve ilgili mevzuata hakim, İlgili Bakanlıklar, bankalar ve diğer resmi kurumlara karşı temsil yeteneğine sahip, Office programlarını kullanabilen, İyi derecede sözlü ve yazılı İngilizce dil bilgisine sahip, Organizasyon ve iş takibi yetkinliği olan Şirket, Bankalar gibi dış ilişkilerin yönetiminde tecrübeli, Kişisel motivasyonu ve disiplini yüksek, Kişilerarası ilişkilerde ve iletişimde başarılı. İlgili güncel Vergi Mevzuatına hakim, Dinamik, problem çözücü, disiplinli, Operasyonu takip ve denetimde başarılı, Tercihen Anadolu yakasında ikamet eden,  
Sürekli / Tam zamanlı         En az 10 yıl tecrübe İlan Detayı
Bordro ve Özlük İşleri Elemanı İstanbul(Asya) Üsküdar SEV İlköğretim Okulu
Bordro ve Özlük İşleri ElemanıÜsküdar SEV İlköğretim Okulu
ÖZEL ÜSKÜDAR SEV İLKÖĞRETİM OKULUÖzel Üsküdar SEV İlköğretim Okulu ulusal kültürüne ve evrensel değerlere saygılı, Türkçe ve İngilizceyi etkin kullanabilen, bir sonraki eğitim kurumunda başarıyı sağlayacak sağlam temelleri olan, gelişime açık, özgüvenli, toplumsal konulara ve çevreye duyarlı gençler yetiştirir. Okulumuzun Mali İşler Ofisinde görevlendirmek üzere "Muhasebe-Bordro ve Özlük İşleri Elemanı" adaylarının başvurularını beklemekteyiz.Aranan Nitelikler  Üniversitelerin İşletme, İktisat, Maliye, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri vb. bölümlerinden mezun, Bordrolama, özlük işleri ve SGK uygulamaları konusunda en az 3 yıl deneyimli, 4857 sayılı İş Kanunu, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu, 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile teşvik ve güncel mevzuata iyi derecede hakim, Link HR modülünü ve MS Office programlarını ileri düzeyde kullanabilen, Analitik düşünebilen, sonuç odaklı, İletişimi güçlü, ekip çalışmasına yatkın, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Kütüphane Sorumlusu İstanbul(Asya) Sev Amerikan Koleji
Kütüphane SorumlusuSev Amerikan Koleji
 ÖZEL SEV AMERİKAN KOLEJİSEV Amerikan Koleji, Sağlık ve Eğitim Vakfı’nın diğer liselerinin 1800’lü yılların ortalarından bu yana sürdürmekte olduğu köklü ve çağdaş eğitim geleneneğinin bir devamıdır. Sağlık ve Eğitim Vakfı, diğer üç lisede uygulanan geleneklere dayanan yeni bir lise kurma vizyonuyla SEV Amerikan Koleji'nin geleceğin lider ve başarıyla özdeşleşmiş bireylerini yetiştirmek üzere tüm bilgi ve deneyimini yeni ve ödüllü kampüsüyle hayata geçirmiştir. 2016-2017 eğitim-öğretim yılında SEV Amerikan Koleji ailesine katılmak isteyen“KÜTÜPHANE SORUMLUSU” adayları başvurularını bekliyor.  Aranan Nitelikler  Üniversitelerin Bilgi ve Belge Yönetimi  veya ilgili bölümlerinden mezun, Kataloglama, Referans Hizmetleri vb. alanlarında en az 3 yıl deneyimli, İleri derecede İngilizce dil bilgisine sahip, Tercihen IB deneyimi olan, MS Office uygulamalarına hakim, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.  
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
İnsan Kaynakları Uzmanı İstanbul(Asya) Sağlık ve Eğitim Vakfı
İnsan Kaynakları UzmanıSağlık ve Eğitim Vakfı
Sağlık ve Eğitim Vakfı; Üsküdar Amerikan Lisesi, İzmir Amerikan Koleji, Tarsus Amerikan Koleji ve Talas Amerikan Ortaokulu mezunları tarafından 1968 yılında kurulmuştur. Gelişen Türkiye’ye hizmet ilkesini temel alan vakıf, gelişen ve değişen dünyada; uluslararası eğitim standartlarını benimseyerek, akademik düzeyi ve sosyal bilinciyle fark yaratan bireyler yetiştiren köklü eğitim kurumlarını geliştirmek ve sürekliliğini sağlamak amacıyla çalışmaktadır.   Sağlık ve Eğitim Vakfı, hizmet verdiği alanlarda tüm kurumlarıyla, geçmişten gelen güçlü geleneği geleceğe taşımayı hedeflemektedir. SEV’e bağlı kurum ve kuruluşlar:  Üsküdar Amerikan Lisesi İzmir Amerikan Koleji  Tarsus Amerikan Koleji  Özel SEV Lisesi  Üsküdar SEV İlköğretim Kurumları İzmir SEV İlköğretim Kurumları Tarsus SEV İlköğretim Kurumları SEV Amerikan Hastanesi SEV Yayıncılık Eğitim ve Tic. A.Ş  Vakfımızda görevlendirilmek üzere İnsan Kaynakları Uzmanı aramaktayız.·         Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun,·         Tercihen, İK yönetimi veya İşletme konularında yüksek lisans yapmış,·         En az 5 yıl kurumsal şirketlerin İK departmanlarında çalışmış,·         İnsan kaynaklarının işe alım, eğitim, gelişim, performans yönetimi, atama ve kariyer                     konularında proje ve çalışmalarda rol almış,·         Analitik düşünme, takım çalışması, iletişimi kuvvetli,·         Çok iyi düzeyde sözlü ve yazılı İngilizce bilgisine sahip,·         Office programlarını hakim,·         Dikkatli, özenli ve iş takibi yüksek, ·         Erkek adaylar için; askerlikle ilişkisi olmayan 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı