Sağlık ve Eğitim Vakfı 

Şirket BilgileriSağlık ve Eğitim Vakfı

Sağlık ve Eğitim Vakfı (SEV), 1968 yılında İzmir, Tarsus ve Üsküdar Amerikan Liseleri’nin (Amerikan Bord Okulları) mezunları tarafından kurulmuştur. Gücünü Mustafa Kemal Atatürk’ün hedeflediği çağdaş ve gelişen Türkiye için çalışmaktan alan SEV’in amacı, kurumlarının uzun yıllardır sunduğu kaliteli hizmetin devamını sağlamaktır.
 
 
 
Vakfın kurumları Özel Üsküdar Amerikan Lisesi, Özel İzmir Amerikan Lisesi, Özel Tarsus Amerikan Koleji, Özel Üsküdar SEV İlköğretim Okulu, Özel İzmir SEV İlköğretim Okulu, Özel Tarsus SEV İlköğretim Okulu, SEV Yayıncılık Matbaacılık Eğitim A.Ş. ve SEV Gaziantep Amerikan Hastanesi’dir.
 
 
 

 
 
Özel Üsküdar Amerikan Lisesi
 
1876 yılında Bahçecik, Gölcük’te kız okulu olarak kurulan Üsküdar Amerikan Lisesi, öğrencilerine sağladığı İngilizce hakimiyetinin yanısıra her türlü spor ve sanat faaliyetleriyle ruhsal ve bedensel gelişime büyük önem verdiğini göstermektedir. Öğrencilerini uluslararası standartlarda üniversite eğitimine hazırlamayı misyon edinmiş olan Özel Üsküdar Amerikan Lisesi, üniversite sınavlarında %100’lük oran ile başarısını kanıtlayarak öğrencilerinin yüksek öğrenimlerinin Türkiye’nin en seçkin üniversitelerinde devam ettirmelerine olanak sağlamaktadır.
 
 

 
 
 
Özel Üsküdar SEV İlköğretim Okulu
 
Bağlarbaşı ve Beylerbeyi kampüslerinde eğitim vermekte olan Özel Üsküdar SEV İlköğretim Okulu, 1997-1998 akademik yılında hizmete girmiştir. İlk mezunlarından itibaren lise giriş sınavında %100’lük başarı hedefini gerçekleştiren Özel Üsküdar SEV İlköğretim Okulu tüm öğrencilerini Türkiye’nin başarısı kanıtlanmış okullarına yerleştirmiştir. Bu başarının sonucunda yalnız İstanbul’un değil tüm Türkiye’nin en gözde ilköğretim okullarından biri olmuştur.
 

 
 
Özel İzmir Amerikan Lisesi (ACI)
 
1878 yılında kurulan ve 1986 yılında karma eğitime geçmiş olan Özel İzmir Amerikan Lisesi, geniş arazisi ve zengin bitki örtüsüyle çok etkileyici bir kampüsa sahiptir. Üniversite sınavlarında kendini kanıtlamış olan Özel İzmir Amerikan Lisesi üst düzey İngilizce eğitimi, kazandırdığı dünya görüşü ve lidarli vasıfları ile eğitimde kalitenin simgesidir. Avrupa Uluslararası Okullar Konseyi tarafından ikinci kez akredite edilmiştir. Bu özelliği ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren okulumuz, akademik başarı grafiğini her yıl yükseltmektedir.
 
 
 
 
 
Özel İzmir SEV İlköğretim Okulu
 
1997 yılında kurulan Özel İzmir SEV İlköğretim Okulu ilk mezunlarını 2003 yılında vermiştir. 2004-2005 akademik yılından itibaren kullanıma giren ilköğretim binası Sağlık ve Eğitim Vakfı’nın en büyük yatırımlarından biridir. İlköğretim binasının yanısıra Özel İzmir Amerikan Lisesi kampüsünün bir bölümünde de yer alan okulumuz, öğrencilerini SEV ve ABH Okulları’nın misyonu doğrultusunda yetiştirmektedir. Okulumuz başarılı bir müfredat, sosyal etkinlikler, sportif ve diğer ders dışı faaliyetlerle kendisini kanıtlamıştır.
 
 
 
 
 

Özel Tarsus Amerikan Koleji
 
1888 yılında erkek okulu olarak açılan Tarsus Amerikan Koleji, 1979 yılında karma eğitime geçilmiştir. Kurulduğundan bu yana Türk toplumuna sanayi, eğitim, devlet idaresi, hariciye ve iktisat gibi alanların tümünde hizmet veren bir çok aydın, lider yetiştirmiş bir okuldur. Tarsus Amerikan Koleji, akademik başarılarının yanısıra spora verdiği önemle de ulusal ve uluslararası sahalarda mücadele eden sporcuları sayesinde ülkemizin gurur kaynağıdır. 2002 yılında yatılılık sistemini yeniden başlatan okulumuz, kaliteli eğitim hizmetini; büyüsünü Gaziantep taşından alan romantik binaları içinde Türkiye’nin dört bir yanından gelen öğrencileriyle paylaşmaktadır. Tüm bunların yanı sıra yıllardır ev sahipliği yaptığı Uluslararası Folklor Festivali ile başta Çukurova Bölgesi olmak üzere tüm Türkiye’ye renk katmaktadır.
 
 
 
 
 
Özel Tarsus SEV İlköğretim Okulu
 
Tarsus SEV İlköğretim Okulu 1997 yılı itibariyle başta Mersin ve Adana olmak üzere Tarsus civarındaki ilköğretim öğrencilerine hizmet vermektedir. Okulumuz, Tarsus Amerikan Koleji’ne fiziki yakınlığı, aynı ruhu taşıyan kampüsü, kapsamlı ve sevimli kütüphanesi ile minik öğrencilerini ufku geniş bireyler olarak yetiştirmektedir. Tarsus SEV İlköğretim Okulu tarafından benimsenmiş olan eğitimde bütünsel yaklaşım çerçevesinde ileri İngilizce bilgisinin yanısıra, aralarında sahne sanatları ve spor dalları da bulunan çeşitli sosyal etkinlikleri gerçekleştirmektedir.
 
 

 
Sağlık ve Eğitim Vakfı İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 3
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Muhasebe Elemanı İstanbul(Asya) Sağlık ve Eğitim Vakfı
Muhasebe ElemanıSağlık ve Eğitim Vakfı
Üniversitelerin İktisat, İşletme ve benzeri bölümlerinden mezun, Kurumsal firmaların ve tercihen okulların muhasebe departmanında en az 3 yıl çalışmış,  Microsoft Office uygulamalarına hakim, Anadolu yakasında ikamet eden, Erkek adayların askerlik hizmetini tamamlamış, Ekip çalışmasına yatkın ve iletişim becerileri yüksek, Sorgulama ve denetleme yeteneği güçlü, titiz, sonuç odaklı, pozitif,  sorumluluk sahibiadayların başvuruları beklenmektedir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
IT Helpdesk Uzmanı İstanbul(Asya) Üsküdar SEV Ortaokulu
IT Helpdesk UzmanıÜsküdar SEV Ortaokulu
Üniversitelerin 2 veya 4 senelik ilgili bölümlerinden mezun Bilgisayar donanımları, İşletim Sistemleri ve MS Office konusunda yetkin, TCP/IP ,Network, LAN , WAN konularında bilgi sahibİ, Şirketlerin veya Okulların Bilgi Teknolojileri yardım masası birimlerinde ya da Bilgi Teknolojileri hizmeti veren firmaların son kullanıcı destek birimlerinde en az 1 yıl deneyim sahibi, İletişimde yetkin, dinamik, sonuç odaklı, Tercihen İngilizce bilen, Analitik düşünme yeteneği gelişmiş, sorumluluk bilinci yüksek, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Grafik Tasarımcı İstanbul(Asya) Sev Yayıncılık Eğitim ve Tic. A.Ş.
Grafik TasarımcıSev Yayıncılık Eğitim ve Tic. A.Ş.
·         Üniversitelerin grafik tasarım ve görsel iletişim bölümlerinden mezun,·         MAC işletim sisteminde çalışabilen·         Adobe, Photoshop, Illustrator, Indesign programlarını ileri düzeyde kullanabilen ·         Tercihen sayfa tasarımı ve mizanpaj konusunda da tecrübeli ·         Baskı tekniklerini iyi bilen matbaa süreçlerini takip edebilecek·         Grafik dizayn konusunda en az 3 yıl deneyim sahibi,·         Tercihen yayıncılık, matbaa sektöründe deneyimli, ·         Baskı öncesi hazırlık süreçlerinde (film çıkış, dijital baskı, renk ayrımı, kalıp, montaj, CTP vb.) kontrol yapabilecek seviyede teknik bilgisi olan,·         Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış·         Takım çalışmasına yatkın,·         İyi derecede İngilizce bilen,·         Güler yüzlü ve insan ilişkileri gelişmiş,·         Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmayan, 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı