Sağlık ve Eğitim Vakfı 

Şirket BilgileriSağlık ve Eğitim Vakfı

Sağlık ve Eğitim Vakfı (SEV), 1968 yılında İzmir, Tarsus ve Üsküdar Amerikan Liseleri’nin (Amerikan Bord Okulları) mezunları tarafından kurulmuştur. Gücünü Mustafa Kemal Atatürk’ün hedeflediği çağdaş ve gelişen Türkiye için çalışmaktan alan SEV’in amacı, kurumlarının uzun yıllardır sunduğu kaliteli hizmetin devamını sağlamaktır.
 
 
 
Vakfın kurumları Özel Üsküdar Amerikan Lisesi, Özel İzmir Amerikan Lisesi, Özel Tarsus Amerikan Koleji, Özel Üsküdar SEV İlköğretim Okulu, Özel İzmir SEV İlköğretim Okulu, Özel Tarsus SEV İlköğretim Okulu, SEV Yayıncılık Matbaacılık Eğitim A.Ş. ve SEV Gaziantep Amerikan Hastanesi’dir.
 
 
 

 
 
Özel Üsküdar Amerikan Lisesi
 
1876 yılında Bahçecik, Gölcük’te kız okulu olarak kurulan Üsküdar Amerikan Lisesi, öğrencilerine sağladığı İngilizce hakimiyetinin yanısıra her türlü spor ve sanat faaliyetleriyle ruhsal ve bedensel gelişime büyük önem verdiğini göstermektedir. Öğrencilerini uluslararası standartlarda üniversite eğitimine hazırlamayı misyon edinmiş olan Özel Üsküdar Amerikan Lisesi, üniversite sınavlarında %100’lük oran ile başarısını kanıtlayarak öğrencilerinin yüksek öğrenimlerinin Türkiye’nin en seçkin üniversitelerinde devam ettirmelerine olanak sağlamaktadır.
 
 

 
 
 
Özel Üsküdar SEV İlköğretim Okulu
 
Bağlarbaşı ve Beylerbeyi kampüslerinde eğitim vermekte olan Özel Üsküdar SEV İlköğretim Okulu, 1997-1998 akademik yılında hizmete girmiştir. İlk mezunlarından itibaren lise giriş sınavında %100’lük başarı hedefini gerçekleştiren Özel Üsküdar SEV İlköğretim Okulu tüm öğrencilerini Türkiye’nin başarısı kanıtlanmış okullarına yerleştirmiştir. Bu başarının sonucunda yalnız İstanbul’un değil tüm Türkiye’nin en gözde ilköğretim okullarından biri olmuştur.
 

 
 
Özel İzmir Amerikan Lisesi (ACI)
 
1878 yılında kurulan ve 1986 yılında karma eğitime geçmiş olan Özel İzmir Amerikan Lisesi, geniş arazisi ve zengin bitki örtüsüyle çok etkileyici bir kampüsa sahiptir. Üniversite sınavlarında kendini kanıtlamış olan Özel İzmir Amerikan Lisesi üst düzey İngilizce eğitimi, kazandırdığı dünya görüşü ve lidarli vasıfları ile eğitimde kalitenin simgesidir. Avrupa Uluslararası Okullar Konseyi tarafından ikinci kez akredite edilmiştir. Bu özelliği ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren okulumuz, akademik başarı grafiğini her yıl yükseltmektedir.
 
 
 
 
 
Özel İzmir SEV İlköğretim Okulu
 
1997 yılında kurulan Özel İzmir SEV İlköğretim Okulu ilk mezunlarını 2003 yılında vermiştir. 2004-2005 akademik yılından itibaren kullanıma giren ilköğretim binası Sağlık ve Eğitim Vakfı’nın en büyük yatırımlarından biridir. İlköğretim binasının yanısıra Özel İzmir Amerikan Lisesi kampüsünün bir bölümünde de yer alan okulumuz, öğrencilerini SEV ve ABH Okulları’nın misyonu doğrultusunda yetiştirmektedir. Okulumuz başarılı bir müfredat, sosyal etkinlikler, sportif ve diğer ders dışı faaliyetlerle kendisini kanıtlamıştır.
 
 
 
 
 

Özel Tarsus Amerikan Koleji
 
1888 yılında erkek okulu olarak açılan Tarsus Amerikan Koleji, 1979 yılında karma eğitime geçilmiştir. Kurulduğundan bu yana Türk toplumuna sanayi, eğitim, devlet idaresi, hariciye ve iktisat gibi alanların tümünde hizmet veren bir çok aydın, lider yetiştirmiş bir okuldur. Tarsus Amerikan Koleji, akademik başarılarının yanısıra spora verdiği önemle de ulusal ve uluslararası sahalarda mücadele eden sporcuları sayesinde ülkemizin gurur kaynağıdır. 2002 yılında yatılılık sistemini yeniden başlatan okulumuz, kaliteli eğitim hizmetini; büyüsünü Gaziantep taşından alan romantik binaları içinde Türkiye’nin dört bir yanından gelen öğrencileriyle paylaşmaktadır. Tüm bunların yanı sıra yıllardır ev sahipliği yaptığı Uluslararası Folklor Festivali ile başta Çukurova Bölgesi olmak üzere tüm Türkiye’ye renk katmaktadır.
 
 
 
 
 
Özel Tarsus SEV İlköğretim Okulu
 
Tarsus SEV İlköğretim Okulu 1997 yılı itibariyle başta Mersin ve Adana olmak üzere Tarsus civarındaki ilköğretim öğrencilerine hizmet vermektedir. Okulumuz, Tarsus Amerikan Koleji’ne fiziki yakınlığı, aynı ruhu taşıyan kampüsü, kapsamlı ve sevimli kütüphanesi ile minik öğrencilerini ufku geniş bireyler olarak yetiştirmektedir. Tarsus SEV İlköğretim Okulu tarafından benimsenmiş olan eğitimde bütünsel yaklaşım çerçevesinde ileri İngilizce bilgisinin yanısıra, aralarında sahne sanatları ve spor dalları da bulunan çeşitli sosyal etkinlikleri gerçekleştirmektedir.
 
 

 
Sağlık ve Eğitim Vakfı İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 3
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Genel Başvuru İstanbul(Asya) American Collegiate Institute
Genel BaşvuruAmerican Collegiate Institute
SEV Amerikan Koleji, Sağlık ve Eğitim Vakfı’nın diğer liselerinin 1800’lü yılların ortalarından bu yana sürdürmekte olduğu köklü ve çağdaş eğitim geleneneğinin bir devamıdır. Sağlık ve Eğitim Vakfı, diğer üç lisede uygulanan geleneklere dayanan yeni bir lise kurma vizyonuyla SEV Amerikan Koleji'nin geleceğin lider ve başarıyla özdeşleşmiş bireylerini yetiştirmek üzere tüm bilgi ve deneyimini yeni ve ödüllü kampüsüyle hayata geçirmiştir. 2017-2018 eğitim-öğretim yılında SEV Amerikan Koleji ailesine katılmak isteyenlerin başvurularını bekliyoruz.Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Pedagojik formasyon eğitimini tamamlamış, Branşında en az 3 yıl deneyimli, tercihen lise seviyesinde deneyimli, Tercihen IB deneyimli, Çağdaş eğitim yöntem ve teknolojilerini kullanabilen, Yeniliklere ve gelişime açık, Etkin iletişim becerilerine sahip, Yenilikçi eğitim uygulamaları ile öğrencileri geleceğe hazırlayabilecek, Öğretmeyi seven, yüksek motivasyon ve özgüven sahibi
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Okul Müdür Yardımcısı İstanbul(Asya) SEV American College
Okul Müdür YardımcısıSEV American College
SEV Amerikan Koleji, Sağlık ve Eğitim Vakfı’nın diğer liselerinin 1800’lü yılların ortalarından bu yana sürdürmekte olduğu köklü ve çağdaş eğitim geleneğinin bir devamıdır. Sağlık ve Eğitim Vakfı, diğer üç lisede uygulanan geleneklere dayanan yeni bir lise kurma vizyonuyla SEV Amerikan Koleji'nin geleceğin lider ve başarıyla özdeşleşmiş bireylerini yetiştirmek üzere tüm bilgi ve deneyimini yeni ve ödüllü kampüsüyle hayata geçirmiştir. SEV Amerikan Koleji, ailesine katılmak isteyen “OKUL MÜDÜRÜ YARDIMCISI” başvurularını beklemekte. Eğitimde inovasyona inanan, 21.yüzyıl becerilerine ilgili, Pedagojik Formasyon  sahibi ve alanında Yüksek Lisans veya Doktora eğitimini tamamlamış olması tercih sebebi, İleri seviyede İngilizce bilen, Resmi işlere ve mevzuata hakim,  E-okul, Mebbis, internet ve MS Office programlarına hâkim, iyi derecede kullanan,Mesleki çalışmaları güncel olarak takip eden, İletişim becerileri yüksek, öğrenci-veli iletişimine özen gösteren, Sürekli öğrenmeyi ilke edinmiş ve yeni teknolojileri takip eden, Ekip çalışmasına yatkın, dinamik, sözlü ve yazılı iletişim becerisi kuvvetli,Problem çözme, güçlü koordinasyon ve organizasyon becerisi olan, İdealist, güler yüzlü, çözüm odaklı, Erkek adaylarda askerlik yükümlülüğü bulunmayan.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
İngilizce Öğretmeni İzmir İzmir SEV İlköğretim Okulu
İngilizce Öğretmeniİzmir SEV İlköğretim Okulu
Özel İzmir SEV İlkokulu ve Ortaokulu ulusal kültürüne ve evrensel değerlere saygılı, Türkçe ve İngilizceyi etkin kullanabilen, bir sonraki eğitim kurumunda başarıyı sağlayacak sağlam temelleri olan, gelişime açık, özgüvenli, toplumsal konulara ve çevreye duyarlı gençler yetiştirir. Özel İzmir SEV İlköğretim Kurumları, ailesine katılmak isteyen İNGİLİZCE ÖĞRETMENİ arkadaşlarımızın başvurularını bekliyor.Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun,Pedagojik formasyon eğitimini tamamlamış,Alanında en az 3 yıl deneyim sahip,Kendini geliştirmeyi ilke edinerek alanında en iyisi olan ve olmayı hedefleyen,Eğitimde teknolojiyi ve araçlarını iyi kullanabilen,Yenilikçi eğitim uygulamaları ile öğrencileri geleceğin mesleklerine hazırlayabilecek,Öğretmeyi seven, yüksek motivasyon ve özgüven sahibi,Erkek adaylarımız için askerlik görevini tamamlamış olmak.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı