Sağlık ve Eğitim Vakfı 

Şirket BilgileriSağlık ve Eğitim Vakfı

Sağlık ve Eğitim Vakfı (SEV), 1968 yılında İzmir, Tarsus ve Üsküdar Amerikan Liseleri’nin (Amerikan Bord Okulları) mezunları tarafından kurulmuştur. Gücünü Mustafa Kemal Atatürk’ün hedeflediği çağdaş ve gelişen Türkiye için çalışmaktan alan SEV’in amacı, kurumlarının uzun yıllardır sunduğu kaliteli hizmetin devamını sağlamaktır.
 
 
 
Vakfın kurumları Özel Üsküdar Amerikan Lisesi, Özel İzmir Amerikan Lisesi, Özel Tarsus Amerikan Koleji, Özel Üsküdar SEV İlköğretim Okulu, Özel İzmir SEV İlköğretim Okulu, Özel Tarsus SEV İlköğretim Okulu, SEV Yayıncılık Matbaacılık Eğitim A.Ş. ve SEV Gaziantep Amerikan Hastanesi’dir.
 
 
 

 
 
Özel Üsküdar Amerikan Lisesi
 
1876 yılında Bahçecik, Gölcük’te kız okulu olarak kurulan Üsküdar Amerikan Lisesi, öğrencilerine sağladığı İngilizce hakimiyetinin yanısıra her türlü spor ve sanat faaliyetleriyle ruhsal ve bedensel gelişime büyük önem verdiğini göstermektedir. Öğrencilerini uluslararası standartlarda üniversite eğitimine hazırlamayı misyon edinmiş olan Özel Üsküdar Amerikan Lisesi, üniversite sınavlarında %100’lük oran ile başarısını kanıtlayarak öğrencilerinin yüksek öğrenimlerinin Türkiye’nin en seçkin üniversitelerinde devam ettirmelerine olanak sağlamaktadır.
 
 

 
 
 
Özel Üsküdar SEV İlköğretim Okulu
 
Bağlarbaşı ve Beylerbeyi kampüslerinde eğitim vermekte olan Özel Üsküdar SEV İlköğretim Okulu, 1997-1998 akademik yılında hizmete girmiştir. İlk mezunlarından itibaren lise giriş sınavında %100’lük başarı hedefini gerçekleştiren Özel Üsküdar SEV İlköğretim Okulu tüm öğrencilerini Türkiye’nin başarısı kanıtlanmış okullarına yerleştirmiştir. Bu başarının sonucunda yalnız İstanbul’un değil tüm Türkiye’nin en gözde ilköğretim okullarından biri olmuştur.
 

 
 
Özel İzmir Amerikan Lisesi (ACI)
 
1878 yılında kurulan ve 1986 yılında karma eğitime geçmiş olan Özel İzmir Amerikan Lisesi, geniş arazisi ve zengin bitki örtüsüyle çok etkileyici bir kampüsa sahiptir. Üniversite sınavlarında kendini kanıtlamış olan Özel İzmir Amerikan Lisesi üst düzey İngilizce eğitimi, kazandırdığı dünya görüşü ve lidarli vasıfları ile eğitimde kalitenin simgesidir. Avrupa Uluslararası Okullar Konseyi tarafından ikinci kez akredite edilmiştir. Bu özelliği ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren okulumuz, akademik başarı grafiğini her yıl yükseltmektedir.
 
 
 
 
 
Özel İzmir SEV İlköğretim Okulu
 
1997 yılında kurulan Özel İzmir SEV İlköğretim Okulu ilk mezunlarını 2003 yılında vermiştir. 2004-2005 akademik yılından itibaren kullanıma giren ilköğretim binası Sağlık ve Eğitim Vakfı’nın en büyük yatırımlarından biridir. İlköğretim binasının yanısıra Özel İzmir Amerikan Lisesi kampüsünün bir bölümünde de yer alan okulumuz, öğrencilerini SEV ve ABH Okulları’nın misyonu doğrultusunda yetiştirmektedir. Okulumuz başarılı bir müfredat, sosyal etkinlikler, sportif ve diğer ders dışı faaliyetlerle kendisini kanıtlamıştır.
 
 
 
 
 

Özel Tarsus Amerikan Koleji
 
1888 yılında erkek okulu olarak açılan Tarsus Amerikan Koleji, 1979 yılında karma eğitime geçilmiştir. Kurulduğundan bu yana Türk toplumuna sanayi, eğitim, devlet idaresi, hariciye ve iktisat gibi alanların tümünde hizmet veren bir çok aydın, lider yetiştirmiş bir okuldur. Tarsus Amerikan Koleji, akademik başarılarının yanısıra spora verdiği önemle de ulusal ve uluslararası sahalarda mücadele eden sporcuları sayesinde ülkemizin gurur kaynağıdır. 2002 yılında yatılılık sistemini yeniden başlatan okulumuz, kaliteli eğitim hizmetini; büyüsünü Gaziantep taşından alan romantik binaları içinde Türkiye’nin dört bir yanından gelen öğrencileriyle paylaşmaktadır. Tüm bunların yanı sıra yıllardır ev sahipliği yaptığı Uluslararası Folklor Festivali ile başta Çukurova Bölgesi olmak üzere tüm Türkiye’ye renk katmaktadır.
 
 
 
 
 
Özel Tarsus SEV İlköğretim Okulu
 
Tarsus SEV İlköğretim Okulu 1997 yılı itibariyle başta Mersin ve Adana olmak üzere Tarsus civarındaki ilköğretim öğrencilerine hizmet vermektedir. Okulumuz, Tarsus Amerikan Koleji’ne fiziki yakınlığı, aynı ruhu taşıyan kampüsü, kapsamlı ve sevimli kütüphanesi ile minik öğrencilerini ufku geniş bireyler olarak yetiştirmektedir. Tarsus SEV İlköğretim Okulu tarafından benimsenmiş olan eğitimde bütünsel yaklaşım çerçevesinde ileri İngilizce bilgisinin yanısıra, aralarında sahne sanatları ve spor dalları da bulunan çeşitli sosyal etkinlikleri gerçekleştirmektedir.
 
 

 
Sağlık ve Eğitim Vakfı İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 5
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Editör İstanbul(Asya) Sev Yayıncılık Eğitim ve Tic. A.Ş.
EditörSev Yayıncılık Eğitim ve Tic. A.Ş.
SEV Yayıncılık will be hiring a Children Books Editor with the qualifications mentioned below:·         Bachelor's degree from a reputable university.·         Minimum of 2 years’ experience as children books editor·         Excellent command of both written and spoken Turkish and English, ·         In-depth knowledge of MS Office applications·         Strong interpersonal communication skills·         No military obligation for male candidates 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Editör İstanbul(Asya) Sev Yayıncılık Eğitim ve Tic. A.Ş.
EditörSev Yayıncılık Eğitim ve Tic. A.Ş.
SEV Yayıncılık will be hiring a Dictionary Editor with the  qualifications mentioned below:·         Bachelor's degree from a reputable university·         Minimum of 2 years’ experience as dictionary editor·         Excellent command of both written and spoken Turkish and English ·         In-depth knowledge of MS Office applications·         Strong interpersonal communication skills·         No military obligation for male candidates 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Satış Uzmanı İstanbul(Asya) Sev Yayıncılık Eğitim ve Tic. A.Ş.
Satış UzmanıSev Yayıncılık Eğitim ve Tic. A.Ş.
SEV YAYINCILIK EĞİTİM ve TİCARET A.Ş., yayıncılık sektörünün önde gelen ve en köklü markalarından biri olan Redhouse’un sahibi ve yöneticisidir. Şirketin  sürekli olan faaliyetleri arasında Redhouse sözlüklerinin, Redhouse Kidz çocuk kitaplarının hazırlanması, üretiminin temini ve satışı bulunur. Bunun yanı sıra şirket dönemsel olarak  yurtdışından ve yurtiçinden yoğun miktarda kitap ve eğitim malzemeleri satın alır.   ·         Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun·         En az 3 yıl perakende kırtasiye, kitap satış iş tecrübesine sahip,·         İnsan ilişkileri kuvvetli,·         Takım çalışmasına yatkın, sonuç-odaklı, detaycı ve takip becerisi yüksek olan,·         MS Office Uygulamalarına hakim,·         Aktif olarak araç kullanabilen,·         (Erkek adaylar için) askerlik hizmetini tamamlamış. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Uzmanı İstanbul(Asya) Sev Yayıncılık Eğitim ve Tic. A.Ş.
Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya UzmanıSev Yayıncılık Eğitim ve Tic. A.Ş.
SEV YAYINCILIK EĞİTİM ve TİCARET A.Ş., yayıncılık sektörünün önde gelen ve en köklü markalarından biri olan Redhouse’un sahibi ve yöneticisidir. Şirketin  sürekli olan faaliyetleri arasında Redhouse sözlüklerinin, Redhouse Kidz çocuk kitaplarının hazırlanması, üretiminin temini ve satışı bulunur. Bunun yanı sıra şirket dönemsel olarak  yurtdışından ve yurtiçinden yoğun miktarda kitap ve eğitim malzemeleri satın alır.  ·            Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun,·         Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya konusunda en az 3 yıl deneyim sahibi,·         Tercihen yayıncılık sektöründe ve E-kitap konusunda deneyimli,·         Google Adwords, Google Analytics, SEO konularına iyi derecede hâkim·         E-ticaret süreçleri ve online satış hakkında bilgi sahibi,·         Dijital pazarlama konusunda dünyadaki trendleri takip eden,·         Dijital medya satın alma tecrübesi olan, güncel dijital medya formatlarına hâkim,·         Editoryal düzeyde Türkçeyi iyi kullanan, dilbilgisi ve imla kurallarına hâkim,·         İyi derecede İngilizce bilen,·         Güler yüzlü ve insan ilişkileri gelişmiş,·         Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmayan,·         3 aylık sözleşmeyle çalışacak, 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
İstatistiksel Analiz Uzmanı İstanbul(Asya) Sağlık ve Eğitim Vakfı
İstatistiksel Analiz UzmanıSağlık ve Eğitim Vakfı
At SEV institutions we are committed to an excellent learning environment with a dedicated team. This requires an indepth knowledge on our institutions, culture, education, innovative learning techniques and tools. In order to explore new frontiers, our educators and administrators will always be in need of compiled and meaningful data with analysis and assessment platforms.  Statistical Analyst is expected to gather data; generate results from collected data and form a basis to breed new knowledge towards upgraded teaching and classroom learning. Required Skills: B.A. or M.A. degree related to the following areas: statistics, applied mathematics, economics, econometrics, 5 years of experience in related  fields, Fluency in written and spoken English, Familiarity to qualitative data analysis and problem solving skills to identify, research and resolve issues Synthesize and integrate information from various sources, Strong attention to detail, Strong interpersonal skills, Keep on prioritizing and meeting deadlines, Aptitude and enthusiasm for learning, Proficient in use of Microsoft Office and common desktop/web applications, Hard working and proactive, No military obligation for male candidates.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı