Sağlık ve Eğitim Vakfı 

Şirket BilgileriSağlık ve Eğitim Vakfı

Sağlık ve Eğitim Vakfı (SEV), 1968 yılında İzmir, Tarsus ve Üsküdar Amerikan Liseleri’nin (Amerikan Bord Okulları) mezunları tarafından kurulmuştur. Gücünü Mustafa Kemal Atatürk’ün hedeflediği çağdaş ve gelişen Türkiye için çalışmaktan alan SEV’in amacı, kurumlarının uzun yıllardır sunduğu kaliteli hizmetin devamını sağlamaktır.
 
 
 
Vakfın kurumları Özel Üsküdar Amerikan Lisesi, Özel İzmir Amerikan Lisesi, Özel Tarsus Amerikan Koleji, Özel Üsküdar SEV İlköğretim Okulu, Özel İzmir SEV İlköğretim Okulu, Özel Tarsus SEV İlköğretim Okulu, SEV Yayıncılık Matbaacılık Eğitim A.Ş. ve SEV Gaziantep Amerikan Hastanesi’dir.
 
 
 

 
 
Özel Üsküdar Amerikan Lisesi
 
1876 yılında Bahçecik, Gölcük’te kız okulu olarak kurulan Üsküdar Amerikan Lisesi, öğrencilerine sağladığı İngilizce hakimiyetinin yanısıra her türlü spor ve sanat faaliyetleriyle ruhsal ve bedensel gelişime büyük önem verdiğini göstermektedir. Öğrencilerini uluslararası standartlarda üniversite eğitimine hazırlamayı misyon edinmiş olan Özel Üsküdar Amerikan Lisesi, üniversite sınavlarında %100’lük oran ile başarısını kanıtlayarak öğrencilerinin yüksek öğrenimlerinin Türkiye’nin en seçkin üniversitelerinde devam ettirmelerine olanak sağlamaktadır.
 
 

 
 
 
Özel Üsküdar SEV İlköğretim Okulu
 
Bağlarbaşı ve Beylerbeyi kampüslerinde eğitim vermekte olan Özel Üsküdar SEV İlköğretim Okulu, 1997-1998 akademik yılında hizmete girmiştir. İlk mezunlarından itibaren lise giriş sınavında %100’lük başarı hedefini gerçekleştiren Özel Üsküdar SEV İlköğretim Okulu tüm öğrencilerini Türkiye’nin başarısı kanıtlanmış okullarına yerleştirmiştir. Bu başarının sonucunda yalnız İstanbul’un değil tüm Türkiye’nin en gözde ilköğretim okullarından biri olmuştur.
 

 
 
Özel İzmir Amerikan Lisesi (ACI)
 
1878 yılında kurulan ve 1986 yılında karma eğitime geçmiş olan Özel İzmir Amerikan Lisesi, geniş arazisi ve zengin bitki örtüsüyle çok etkileyici bir kampüsa sahiptir. Üniversite sınavlarında kendini kanıtlamış olan Özel İzmir Amerikan Lisesi üst düzey İngilizce eğitimi, kazandırdığı dünya görüşü ve lidarli vasıfları ile eğitimde kalitenin simgesidir. Avrupa Uluslararası Okullar Konseyi tarafından ikinci kez akredite edilmiştir. Bu özelliği ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren okulumuz, akademik başarı grafiğini her yıl yükseltmektedir.
 
 
 
 
 
Özel İzmir SEV İlköğretim Okulu
 
1997 yılında kurulan Özel İzmir SEV İlköğretim Okulu ilk mezunlarını 2003 yılında vermiştir. 2004-2005 akademik yılından itibaren kullanıma giren ilköğretim binası Sağlık ve Eğitim Vakfı’nın en büyük yatırımlarından biridir. İlköğretim binasının yanısıra Özel İzmir Amerikan Lisesi kampüsünün bir bölümünde de yer alan okulumuz, öğrencilerini SEV ve ABH Okulları’nın misyonu doğrultusunda yetiştirmektedir. Okulumuz başarılı bir müfredat, sosyal etkinlikler, sportif ve diğer ders dışı faaliyetlerle kendisini kanıtlamıştır.
 
 
 
 
 

Özel Tarsus Amerikan Koleji
 
1888 yılında erkek okulu olarak açılan Tarsus Amerikan Koleji, 1979 yılında karma eğitime geçilmiştir. Kurulduğundan bu yana Türk toplumuna sanayi, eğitim, devlet idaresi, hariciye ve iktisat gibi alanların tümünde hizmet veren bir çok aydın, lider yetiştirmiş bir okuldur. Tarsus Amerikan Koleji, akademik başarılarının yanısıra spora verdiği önemle de ulusal ve uluslararası sahalarda mücadele eden sporcuları sayesinde ülkemizin gurur kaynağıdır. 2002 yılında yatılılık sistemini yeniden başlatan okulumuz, kaliteli eğitim hizmetini; büyüsünü Gaziantep taşından alan romantik binaları içinde Türkiye’nin dört bir yanından gelen öğrencileriyle paylaşmaktadır. Tüm bunların yanı sıra yıllardır ev sahipliği yaptığı Uluslararası Folklor Festivali ile başta Çukurova Bölgesi olmak üzere tüm Türkiye’ye renk katmaktadır.
 
 
 
 
 
Özel Tarsus SEV İlköğretim Okulu
 
Tarsus SEV İlköğretim Okulu 1997 yılı itibariyle başta Mersin ve Adana olmak üzere Tarsus civarındaki ilköğretim öğrencilerine hizmet vermektedir. Okulumuz, Tarsus Amerikan Koleji’ne fiziki yakınlığı, aynı ruhu taşıyan kampüsü, kapsamlı ve sevimli kütüphanesi ile minik öğrencilerini ufku geniş bireyler olarak yetiştirmektedir. Tarsus SEV İlköğretim Okulu tarafından benimsenmiş olan eğitimde bütünsel yaklaşım çerçevesinde ileri İngilizce bilgisinin yanısıra, aralarında sahne sanatları ve spor dalları da bulunan çeşitli sosyal etkinlikleri gerçekleştirmektedir.
 
 

 
Sağlık ve Eğitim Vakfı İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 7
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Engelli Oditoryum Teknisyeni İstanbul(Asya) Sev Amerikan Koleji
Engelli Oditoryum TeknisyeniSev Amerikan Koleji
SEV Amerikan Koleji, Sağlık ve Eğitim Vakfı’nın diğer liselerinin 1800’lü yılların ortalarından bu yana sürdürmekte olduğu köklü ve çağdaş eğitim geleneneğinin bir devamıdır. Sağlık ve Eğitim Vakfı, diğer üç lisede uygulanan geleneklere dayanan yeni bir lise kurma vizyonuyla SEV Amerikan Koleji'nin geleceğin lider ve başarıyla özdeşleşmiş bireylerini yetiştirmek üzere tüm bilgi ve deneyimini yeni ve ödüllü kampüsüyle hayata geçirmiştir.Okulumuzun oditoryumundan sorumlu olmak üzere Engelli adaylarımızın başvurularını beklemekteyiz.Meslek Lisesi, MYO‘nın Elektrik,Elektronik,Bilgisayar,Mekatronik vb.bölümlerinden mezun,Alanında en az 2 yıl iş tecrübesine sahip, PC donanım ve yazılım bilgisi olan, İletişim yönü kuvvetli, sabırlı, Ekip çalışmasına yatkın ve yüksek motivasyonlu
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Oditoryum Teknisyeni İstanbul(Asya) Sev Amerikan Koleji
Oditoryum TeknisyeniSev Amerikan Koleji
SEV Amerikan Koleji, Sağlık ve Eğitim Vakfı’nın diğer liselerinin 1800’lü yılların ortalarından bu yana sürdürmekte olduğu köklü ve çağdaş eğitim geleneneğinin bir devamıdır. Sağlık ve Eğitim Vakfı, diğer üç lisede uygulanan geleneklere dayanan yeni bir lise kurma vizyonuyla SEV Amerikan Koleji'nin geleceğin lider ve başarıyla özdeşleşmiş bireylerini yetiştirmek üzere tüm bilgi ve deneyimini yeni ve ödüllü kampüsüyle hayata geçirmiştir.Meslek Lisesi, MYO‘nın Elektrik,Elektronik,Bilgisayar,Mekatronik vb.bölümlerinden mezun,Alanında en az 2 yıl iş tecrübesine sahip, PC donanım ve yazılım bilgisi olan, İletişim yönü kuvvetli, sabırlı, Ekip çalışmasına yatkın ve yüksek motivasyonlu
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Muhasebe Uzmanı İstanbul(Asya) Sev Amerikan Koleji
Muhasebe UzmanıSev Amerikan Koleji
SEV Amerikan Koleji, Sağlık ve Eğitim Vakfı’nın diğer liselerinin 1800’lü yılların ortalarından bu yana sürdürmekte olduğu köklü ve çağdaş eğitim geleneneğinin bir devamıdır. Sağlık ve Eğitim Vakfı, diğer üç lisede uygulanan geleneklere dayanan yeni bir lise kurma vizyonuyla SEV Amerikan Koleji'nin geleceğin lider ve başarıyla özdeşleşmiş bireylerini yetiştirmek üzere tüm bilgi ve deneyimini yeni ve ödüllü kampüsüyle hayata geçirmiştir.ARANAN NİTELİKLERÜniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun (İşletme, Ekonomi vb.) Finans ve muhasebe alanından en az 5 yıl deneyimli Farklı kültülrlerle iletişim becerisine sahip, Çok iyi düzeyde MS Excel bilgisine sahip, Profesyonel bağlılık ve iş etiği olan Tercihen Eğitim sektörü tecrübesi olan.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Mali İşler Uzmanı İstanbul(Asya) Redhouse
Mali İşler UzmanıRedhouse
SEV Yayıncılık Eğitim ve Ticaret A.Ş. (SEV Yayıncılık), 1997 yılında Sağlık ve Eğitim Vakfı'nın iktisadi işletmesi olarak kurulmuştur. SEV Yayıncılık, büyük çoğunluğun Redhouse Yayınevi adıyla bildiği ve 150 yılı aşan sözlükçülük geleneğinin yanı sıra birçok farklı alanda eser yayımlamış bir yayınevidir. SEV Yayıncılık, 2006 yılında çocuk kitapları markası olan Redhouse Kidz’i oluşturmuştur. SEV Yayıncılık'ın en büyük hedefi, sahip olduğu Redhouse markasını en iyi şekilde temsil etmek, yayıncılık sektöründe yenilikçi ve çağdaş bir yolda güçlü adımlar ile ilerlemek ve bunları yaparken de toplumun tüm bireylerine doğru ve özenle hazırlanmış bilgiler sunmaktır.Aranan Nitelikler:Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun Minimum 3 yıl iş tecrübesine sahip, Genel Muhasebe alanında deneyimli, Evrak kayıt tertip düzenine sahip, MS Office programlarına vakıf, Titiz, analitik düşünce yapısına ve zaman yönetimi becerisine sahip, Kolay iletişim kurabilen kurduğu iletişimin sürekliliğini sağlayabilen, Grup çalışmasına yatkın, öğrenmeye açık, Erkek adaylar için: askerliğini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
İç Denetim Uzmanı İstanbul(Asya) Sağlık ve Eğitim Vakfı
İç Denetim UzmanıSağlık ve Eğitim Vakfı
Sağlık ve Eğitim Vakfı; Üsküdar Amerikan Lisesi, İzmir Amerikan Koleji, Tarsus Amerikan Koleji ve Talas Amerikan Ortaokulu mezunları tarafından 1968 yılında kurulmuştur. Gelişen Türkiye’ye hizmet ilkesini temel alan vakıf, gelişen ve değişen dünyada; uluslararası eğitim standartlarını benimseyerek, akademik düzeyi ve sosyal bilinciyle fark yaratan bireyler yetiştiren köklü eğitim kurumlarını geliştirmek ve sürekliliğini sağlamak amacıyla çalışmaktadır.   Sağlık ve Eğitim Vakfı, hizmet verdiği alanlarda tüm kurumlarıyla, geçmişten gelen güçlü geleneği geleceğe taşımayı hedeflemektedir. SEV’e bağlı kurum ve kuruluşlar:SEV Amerikan Hastanesi SEV Yayıncılık Eğitim ve Tic. A.Ş Üsküdar Amerikan Lisesi İzmir Amerikan Koleji  Tarsus Amerikan Koleji  Özel SEV Lisesi  Üsküdar SEV İlköğretim Kurumları İzmir SEV İlköğretim Kurumları Tarsus SEV İlköğretim Kurumları Aranan Nitelikler4 Yıllık Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Tercihen bağımsız denetim şirketlerinde, banka Teftiş Kurulu ve/veya şirketlerin iç denetim bölümlerinde çalışmış,Denetim ve iç kontrol alanında 3 yıl ve üzeri tecrübeye sahip, Kontrol ve süreç konularına hakim, İleri seviyede İngilizce dil bilgisi olan, MS Office uygulamarını iyi derecede kullanabilen, Takipçi, analizci ve ekip çalışmasına önem veren,  Seyahat etmeye engel durumu bulunmayan, Tercihen CIA belgesine sahip, Ekip çalışmasına yatkın, analitik düşünce yapısına sahip, araştırma ve geliştirmeye istekli,Raporlama ve iş takip yeteneği gelişmiş, Sözlü ve yazılı iletişim becerileri güçlü, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Satış Uzmanı İstanbul(Asya) Sev Yayıncılık Eğitim ve Tic. A.Ş.
Satış UzmanıSev Yayıncılık Eğitim ve Tic. A.Ş.
SEV Yayıncılık Eğitim ve Ticaret A.Ş. (SEV Yayıncılık), 1997 yılında Sağlık ve Eğitim Vakfı'nın iktisadi işletmesi olarak kurulmuştur. SEV Yayıncılık, büyük çoğunluğun Redhouse Yayınevi adıyla bildiği ve 150 yılı aşan sözlükçülük geleneğinin yanı sıra birçok farklı alanda eser yayımlamış bir yayınevidir. SEV Yayıncılık, 2006 yılında çocuk kitapları markası olan Redhouse Kidz’i oluşturmuştur. SEV Yayıncılık'ın en büyük hedefi, sahip olduğu Redhouse markasını en iyi şekilde temsil etmek, yayıncılık sektöründe yenilikçi ve çağdaş bir yolda güçlü adımlar ile ilerlemek ve bunları yaparken de toplumun tüm bireylerine doğru ve özenle hazırlanmış bilgiler sunmaktır.Aranan NiteliklerÜniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun En az 3 yıl perakende kırtasiye, kitap satış iş tecrübesine sahip, İnsan ilişkileri kuvvetli, Takım çalışmasına yatkın, sonuç-odaklı, detaycı ve takip becerisi yüksek olan,MS Office Uygulamalarına hakim, Aktif olarak araç kullanabilen, (Erkek adaylar için) askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Administrative Assistant İstanbul(Asya) Uskudar American Academy
Administrative AssistantUskudar American Academy
Enthusiastic about working in a school environment Holding a B.A. degree in the related area At least 2 years experience in assistant and registrar position in school Excellent command of both written and spoken English Excellent command of MS Office, Knowledge of K12net and e-okul
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı