Şişli Sürekli Eğitim Merkezi 

Şirket BilgileriŞişli Sürekli Eğitim Merkezi

 

Mesleki Eğitimi Geliştirme Projeleri Kapsamında, Şişli Belediye Başkanlığı Şişli Sürekli Eğitim Merkezi Meslek Kursları adı altında yepyeni bir süreç başlattı.

Proje Kapsamında, Haziran 2003'den bu yana yaklaşık 400 kişiye bilgi teknolojileri konusunda meslek eğitimi verildi. Yaklaşık 250 kişiye aldıklara eğitimlere uygun işlerde staj ve istihdam imkanı sağlandı. Proje gerek kişilerin, gerekse işyerlerinin gün geçtikçe artan taleplerini karşılamayı sürdürmekte.

Projenin ana hedefi işi ve mesleği olmayan kişilere Bilgi Teknolojileri konusunda Meslek Eğitimi, işi ve mesleği olanlara ise kalite arttırıcı eğitim programları yardımıyla kaliteli iş gücüne katılımlarını sağlamak

Proje Kapsamında yedi ayrı dalda bilgisayarlı meslek edindirme programları verilmekte. Halen işletmenlik, muhasebe, donanım teknisyenliği, network teknisyenliği, yazılım, web tasarım, bilgisayarlı grafik tasarım ve masaüstü yayıncılık adları altında 60 ile 200 saatlik eğitim programlarını içermekte. Yakın gelecekte ileri network-yazılım teknolojileri, bilgisayarlı teknik tasarım, ileri muhasebe, İngilizce, turizm otelcilik, reklam ve tv tasarımı gibi programların eğitimlerinin verilmesi planlanmakta.

Eğitimden geçen tüm katılımcılara İnsan kaynakları politikaları, doğru iş arama teknikleri, etkili cv hazırlama gibi pek çok konuda, kişilere iş yaşamları boyunca gerecek kritik noktaları içeren Kariyer Mülakat Programı başlığı altında özel bir eğitim verilmekte.

Şişli Sürekli Eğitim Merkezi'nde
Eğitim içerikleri günümüz modern iş yaşamının gereksinimleri baz alınarak hazırlanmaktadır. Eğitim araç gereçleri hassasiyetle seçilmekte, en yeni versiyon bilgisayar ve yazılımlarla, iş dünyasında halen uygulanan güncel bilgilerden oluşan projelerle desteklenmektedir. Pek çok eğitim merkezinin aksine her katılımcı için eğitim boyunca bir PC tahsis edilmekte, tüm eğitimler bilgisayar başında uygulamalı olarak yapılmakta, eğitim için ders kitapları katılımcıya ücretsiz verilmekte. Eğitimleri veren eğiticilerin akademik kariyeri verdiği eğitime uygun, ayrıca piyasa deneyimi olan kişiler olmasına önem verilmekte.

Kurs Merkezi'nde meslek eğitimi alma gereksinimi olan bireylerin ekonomik durumları da göz önüne alınmakta, eğitim programlarının ücretleri oldukça düşük tutulmakta geniş taksit imkanları sağlanmaktadır. Kariyer Mülakat Programı, İşe Yerleştirme ve Firmaların Elaman talepleri gibi danışmanlık ve eğitim hizmeti ücretsiz olarak verilmektedir.

Böylesi standartlarla eğitim alan bireylerin iş dünyasına kazandırılmaları, ülkemizde süregelen kaliteli işgücü, nitelikli personel açığına küçük de olsa katkı sağlayacaktır.

 


Şişli Sürekli Eğitim Merkezi İş İlanları

Firmanın yayında ilanı bulunmamaktadır.