Tamek Gıda Ve Konsantre San .Tic. A.Ş 

Şirket Bilgileri

 

                                       

Şirket 

: Tamek Gıda ve Konsantre Sanayii ve Ticaret A.Ş.

 

Kuruluş Tarihi

: 31.03.1955

 

Sektör

: Gıda

 

İnternet Adresi

: www.tamek.com.tr

 

Personel Sayısı

: Daimi : 367, Geçici : 529 (ortalama)

Yaş

: 35 Yaş ve altı % 45

Çalışanların Dağılımı

: Satış/Pazarlama : 80  Üretim :  215  Destek Hizmetleri :   72

Ortalama Kıdem Süresi

: 6,75 yıl

Çalışanların Eğitim Düzeyi

: Yüksek lisans  % 2
   Lisans            % 25
   Ön lisans        % 11
   Lise                % 40
   Diğer              % 22

 

Vizyonumuz

Üretim, satış, pazarlama, finans ve insan kaynakları alanlarında her yıl daha iyiye giderek Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarından biri olmaktır.

 

Bunu; müşteri tatmini sağlayarak, sağlıklı gelişerek, evrensel kalite ve standartlarda ürünler ve hizmetler sunarak başaracağımıza inanırız.

 

Hedeflerimiz

·         Kaliteli ürünler

·         Kazanan müşteriler

·         Güçlü ve güvenilir markalar

·         Başarılı bir şirket

·         Çalışanlarımıza daha iyi gelecek

·         İnsana, ülkemize, doğaya katkı

Faaliyetlerimiz

En gelişmiş teknolojileri kullanarak yerli ve yabancı pazarlara konserve, hazır yemek ve meyve suyu sunan TAMEK, 1955 yılında kurulmuştur.

Bursa-Karacabey, Balıkesir-Kızıksa, Manisa-Salihli'de bulunan fabrikalarında üretilen domates ve biber ürünleri, salça, mayonez, hazır yemek, sebze konserveleri, haşlanmış baklagiller, reçel, marmelat, meyve suyu, meyve suyu konsantreleri başta ABD, Kanada ve Avrupa Birliği ülkeleri olmak üzere 50'nin üzerinde dış pazara ihraç edilmekte, aynı zamanda yurt içinde her yörede, her satış noktasında tüketicinin takdirlerine sunulmaktadır.

İnsan Kaynakları

Beklentilerimiz : potansiyelini tam olarak kullanan, amaçlarını şirket hedefleri ile bütünleştirmiş, gelişmeye ve geliştirmeye açık, TAMEK’in girişimci ve öncü ruhunu yansıtan, müşteri odaklı, hızlı ve dinamik, işinden gurur duyan, karşılıklı saygı ve eşit davranma ilkesini özümsemiş, sağlam bir takım oyuncusu, yaratıcı ve yenilikçi, başarı tutkunu olmaktır.

 

İstediğimiz Yetkinlikler : Analitik düşünme, stratejik yönlendirme, girişimcilik, güçlü iletişim ve etkileme, sonuç odaklılık, sürekli performans gelişimi, takım çalışması, kendini ve ekibini geliştirme, kendine güven, yeterli eğitim ve deneyim.

 

İşe Alım

Yıl içinde oluşabilecek kadro gereksinimleri, atamalar, organizasyonel değişiklikler dikkate alınarak hazırlanan Yıllık İnsangücü Planı ve kariyer planlama süreci sonuçlarına göre şirketimizin insangücü gereksinimi belirlenir.

 

Şirket içi ve dışı kaynaklar kullanılarak değerlendirmeler; TAMEK işe alım kriterlerine göre yapılır. Başvurularınız mutlaka incelenir ve şirketimizdeki boş pozisyonlarımızın gerektirdiği yetkinliklerle uyumlu olduğu takdirde görüşmeye davet edilirsiniz. Tüm değerlendirmeleri olumlu olan adaylara iş teklifi yapılır ve işe alım işlemleri yürütülür.

 Tamek Gıda Ve Konsantre San .Tic. A.Ş İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 4
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
İhracat Operasyon Uzmanı İstanbul(Avr.) Tamek Gıda Ve Konsantre San .Tic. A.Ş
İhracat Operasyon UzmanıTamek Gıda Ve Konsantre San .Tic. A.Ş
1955 yılından beri sektörün öncülerinden ve Türkiye’nin en köklü gıda üreticilerinden biri olan şirketimiz TAMEK Gıda ve Konsantre San. ve Tic. A.Ş' de görevlendirilmek üzere ‘İhracat Operasyon Uzmanı' arayışımız mevcuttur. Üniversitelerin ilgili bölümlerinde mezun, İhracat operasyonu ve gümrük işlemlerinde en az 3 yıl tecrübeli, DİİB ve benzeri tüm devlet teşvik süreçlerini yürütebilecek bilgi ve deneyime sahip,İngilizce dil bilgisine sahip, İnsan ilişkilerinde başarılı, diksiyonu düzgün ve iletişim becerisi  yüksek, Analitik düşünce yapısına sahip, takım çalışmasına yatkın, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilen, Başarı odaklı ve yüksek motivasyona sahip, Yoğun iş temposuna uyum sağlayabilecek, Erkek adaylar için Askerlik görevini yapmış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Elektrik Bakım Şefi Bursa Tamek Gıda Ve Konsantre San .Tic. A.Ş
Elektrik Bakım ŞefiTamek Gıda Ve Konsantre San .Tic. A.Ş
1955 yılından beri sektörün öncülerinden ve Türkiye’nin en köklü gıda üreticilerinden biri olan şirketimiz TAMEK Gıda ve Konsantre San. ve Tic. A.Ş.’nin, Bursa/Karacabey, lokasyonunda yer alan fabrikamızda görevlendirilmek üzere Elektrik/Elektronik Bakım Şefi arayışımız mevcuttur. ·         Üniversitelerin Elektrik, Elektrik–Elektronik, Elektronik Mühendislikleri bölümlerinden mezun,·         Tercihen yüksek gerilim sorumluluk belgesine sahip·         Tercihen enerji yöneticisi sertifikasına sahip olmak·         Tercihen gıda sektörü tecrübesi olan ve en az 5 yıl deneyime sahip·         Endüstriyel elektronik, AC, DC motor sürücüleri hakkında bilgi sahibi olmak,·         PLC sistemlerinde arıza takibi ve yazılım yapabilen, gerektiğinde müdahale edebilen,·         Otomasyon ve kontrol sistemleri hakkında bilgi ve deneyim sahibi olmak·         Kestirimci bakım ve planlı bakım uygulamaları hakkında bilgi sahibi olmak.·         İyi düzeyde İngilizce bilgisine sahip olmak·         Takım çalışmasına yatkın, iletişimi güçlü, analitik düşünen,·         MS Office programlarını etkin kullanabilen,·         Kariyerini bakım onarım alanında sürdürmeyi hedefleyen,·         Esnek çalışma saatlerine uyum gösterebilecek,·         Bay adaylar için askerlik görevini tamamlamış,·         Bursa, Karacabey ve çevresinde ikamet eden veya edebilecek olan.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Ar-Ge Mühendisi İstanbul(Avr.) Tamek Gıda Ve Konsantre San .Tic. A.Ş
Ar-Ge MühendisiTamek Gıda Ve Konsantre San .Tic. A.Ş
1955 yılından bu yana sektörün öncülerinden ve Türkiye’nin en köklü gıda üreticilerinden biri olan şirketimiz  TAMEK Gıda ve Konsantre San. ve Tic. A.Ş.’ nin,  Genel Müdürlük,  Ar-Ge  Müdürlüğü'nde görevlendirilmek üzere, Ar - Ge Mühendisi arayışımız mevcuttur. Üniversitelerin Gıda Mühendisliği Bölümü'nden mezun, tercihen İşletme / Pazarlama vb. bölümlerde yüksek lisans yapmış,* Meyve Suyu ve İçecek sektörüne yönelik ürün geliştirme, proses ve/veya üretim deneyimine sahip,* Hızlı ve konvansiyonel raf ömrü belirleme çalışmalarında bilgi sahibi veya bu konularda kendini geliştirmeye hevesli,* Türk Gıda Kodeksi ve uluslararası gıda mevzuatlarına hakim,* Tercihen Yalın Altı Sigma konularına ve araçlarına hakim,* İyi derece İngilizce bilen,* Tercihen SAP programını kullanmış,* Seyahat engeli olmayan,* Erkek adaylar için askerlik görevini tanımlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Uzun Dönem Stajyer İstanbul(Avr.) Tamek Gıda Ve Konsantre San .Tic. A.Ş
Uzun Dönem StajyerTamek Gıda Ve Konsantre San .Tic. A.Ş
Türkiye gıda sektörünün öncü ve lider kuruluşları arasında yer alan şirketimiz TAMEK Gıda ve Konsantre San. ve Tic. A.Ş.’nin, İstanbul / Ulus’ta yer alan Genel Müdürlük Binası’nda yer alan Ar-Ge Bölümü’nde görevlendirilmek üzere Uzun Dönem Stajyer arayışımız mevcuttur.Üniversitelerin Gıda Mühendisliği Bölümü 4. Sınıf öğrencisi veya Yüksek Lisans Eğitimi’ne devam eden,Yaz ve okul döneminde haftanın en az 3 günü staja devam edebilecek, En az 6 ay uzun dönem staj programına devam edebilecek, Ar-Ge alanında kariyer hedefleyen, Öğrenmeye ve kendini geliştirmeye açık, İletişimi kuvvetli, ekip çalışmasına yatkın, İyi seviyede İngilizce bilen, MS Office programlarını kullanabilen.
Stajyer        İlan Detayı