TEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş. 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1985
TEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş

 

Tusaş Motor Sanayii A.Ş. (TEI), 1985 yılında Eskişehir’de kurulmuştur. Uçak motorlarına yönelik parça imalatı, motor montaj ve test, müşteri destek hizmetleri ve Ar-Ge alanında faaliyetlerini sürdürmektedir.

TEI, havacılık endüstrisine yüksek kaliteli ürünler ve hizmetler sunan, dünya çapında bir üretim ve tasarım merkezidir. Toplam Kalite anlayışını temel alan yönetim modeli ve bu doğrultudaki uygulamaları ile 1994 “TÜSİAD-KalDer Kalite Ödülü” nü kazanan TEI, faaliyet gösterdiği alanlarda birçok ödülün de sahibidir.

Bugün TEI, üstün teknolojili imalat ve hizmet kabiliyetleri, nitelikli işgücü ile dünya çapındaki motor üreticileri ile birlikte projeler üretmektedir.

TEI İnsan Kaynakları organizasyonunun amacı, şirket vizyonu doğrultusunda insan kaynaklarını en iyi şekilde değerlendirerek; şirketin hedef ve amaçlarını gerçekleştirebilmesi için, gerekli olan işgücü alt yapısını hazırlamak, geliştirmek, çağdaş yönetim teknikleri kullanarak öğrenen ve yaratıcı bir organizasyon kurmaktır.

Başarının, insan kaynağını doğru yönetmek, yönlendirmek ve ortaya çıkan ihtiyaçlara göre geliştirmekle mümkün olduğu anlayışını benimseyen TEI, strateji ve hedeflerine ulaşmak için, diğer yönetim işlevlerinde olduğu gibi İnsan Kaynakları Yönetimi işlevlerini de bu temelde şekillendirmektedir. Geçmişten bugüne çağdaş insan kaynakları uygulamaları ve öğrenen organizasyon yapısı ile  çalışanlarına yetenek ve yeterliliklerine göre gelişme imkanları sağlamaktadır.

TEI, bugün iyi eğitilmiş, nitelikli ve deneyimli insan gücüne sahiptir. TEI çalışanları, işletmenin sahibi gibi davranarak müşteri beklentilerinin ötesine geçmek ve TEI'nin geleceğine katkıda bulunmak için sürekli olarak yeni yöntemler keşfetme çabası içindedirler.

Çalışanlarının eğitim ve gelişmelerine önem veren TEI, oluşturduğu sürekli gelişim araçlarıyla, yetenek ve becerilerin canlı tutulmasını sağlamaktadır. Stratejik ilerleme öğeleri ve vizyonu çerçevesinde insana verdiği önem, yarattığı istihdam ve yaptığı yatırımlarla geleceğine yön vermektedir.

 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Savunma Sanayi

Firma web sitesi: www.tei.com.tr/


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 18.00


Sosyal ve Yan Haklar
ServisTEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 35
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Engine Design Tool Dev. (Senior) Team Leader Eskişehir TEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Engine Design Tool Dev. (Senior) Team LeaderTEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
MSc/Bsc in Engineering. Knowledge in technical engine desing tool development prosesses.Substantial experience in tool/code development. Experience in at least one programming language such as C++, fortran, Python...Minimum 6 years of related total industry experience, preferrably gas turbine industryDemonstrated leadership skills and the ability to guide and influence others. Excellent communication skills with both external and internal customersEffective team building and project management ability Ability to multi-task effectively in a result oriented manner Ability to manage ambiguity, conflict and uncertainty within the teamAbility to effectively lead and mentor the team while increasing his/her own technical capability.Excellent command of written and spoken English
Sürekli / Tam zamanlı         En az 6 yıl tecrübe İlan Detayı
Konfigürasyon Mühendisi Eskişehir TEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Konfigürasyon MühendisiTEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Üniversitelerin tercihen Endüstri, Makina, Uçak veya Havacılık Mühendisliği olmak üzere ilgili bölümlerinden en az lisans derecesine sahip,İyi derecede İngilizce bilen, Ekip çalışmasına yatkın, Güçlü iletişim yeteneği olan, Analitik düşünebilen, Eskişehir' de ikamet eden/edebilecek, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış Tercihen Teamcenter olmak üzere herhangi bir PLM (Product Lifecycle Management) aracı hakkında bilgi sahibi,Tercihen ANSI/EIA-649 standardı hakkında bilgi sahibi, Tercihen havacılık-savunma ve/veya otomotiv sektörlerinde konfigürasyon yönetimi faaliyetlerinde çalışmış,Tercihen SAP bilgisi olan.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Yanma Aerodinamik Mühendisi Eskişehir TEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Yanma Aerodinamik MühendisiTEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Üniversitelerin Havacılık ve Uzay, Uçak veya Makina Mühendisliği bölümlerinden mezun,İyi derecede teknik ingilizce bilen, Gaz türbinli motorlar, turbomakineler ve hesaplamalı akışkanlar dinamiği (CFD) analizleri konularında bilgi sahibi,Tercihen herhangi bir yanma odası aerodinamik tasarımı konusunda tecrübeliTercihen bir hesaplamalı akışkanlar dinamiği (CFD) analiz programında tecrübeli,Tercihen herhangi bir programlama dilini (C#, C++, Fortran) kullanabilen,Yeniliklere açık, sürekli kendini geliştirme eğiliminde olan,Ekip çalışmasına yatkın, Yazılı ve sözlü iletişim becerilerini etkin kullanabilen,Görev aldığı projelerde teknik çıktıları politika ve prosedürlere uygun bir şekilde raporlayabilenProblem çözmeye yönelik yeni yaklaşımlar geliştirebilen,Analitik düşünebilen, Eskişehir’ de ikamet eden/edebilecek, Erkek adaylar için tercihen askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Termal Sistem Tasarım Mühendisi Eskişehir TEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Termal Sistem Tasarım MühendisiTEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Termal Sistem Tasarım Mühendisliği pozisyonlarında Eskişehir ’de ileri teknoloji imkânları ile çalışma, bunları uygulama ve bunlarda uzmanlaşma imkanları sunarak hava araçları motoru tasarım ve geliştirme programlarında çalışacak takım arkadaşları arıyoruz.Üniversitelerin  Makina, Uçak, Uzay ve Havacılık Mühendisliği bölümlerinden mezun,İyi derecede İngilizce bilen, Gaz türbinli motorlar, turbomakineler üzerine bilgi sahibiIsı transferi konusunda teorik ve/veya pratik bilgi birikimi olan,Tercihen ürün tasarımı ve analizleri için sıcaklık hesaplamalarında deneyim sahibi,Tercihen herhangi bir programlama dilini (C#, C++, Fortran) kullanabilen,Yeniliklere açık, sürekli kendini geliştirme eğiliminde olan,Ekip çalışmasına yatkın, Yazılı ve sözlü iletişim becerilerini etkin kullanabilen,Problem çözmeye yönelik yeni yaklaşımlar geliştirebilen,Görev aldığı projelerde teknik çıktıları politika ve prosedürlere uygun bir şekilde raporlayabilen,Analitik düşünebilen. Eskişehir’de ikamet eden/edebilecek Erkek adaylar için tercihen askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Aerodinamik Mühendisi Eskişehir TEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Aerodinamik MühendisiTEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Üniversitelerin Havacılık ve Uzay, Uçak veya Makina Mühendisliği bölümlerinden mezun,İyi derecede teknik ingilizce bilen, Gaz türbinli motorlar, turbomakineler ve hesaplamalı akışkanlar dinamiği (CFD) analizleri konularında bilgi sahibi,Tercihen herhangi bir aerodinamik tasarım ve/veya hesaplamalı akışkanlar dinamiği (CFD) analiz programında tecrübeli,Tercihen herhangi bir programlama dilini (C#, C++, Fortran) kullanabilen,Yeniliklere açık, sürekli kendini geliştirme eğiliminde olan,Ekip çalışmasına yatkın, Yazılı ve sözlü iletişim becerilerini etkin kullanabilen,Görev aldığı projelerde teknik çıktıları politika ve prosedürlere uygun bir şekilde raporlayabilenProblem çözmeye yönelik yeni yaklaşımlar geliştirebilen,Analitik düşünebilen, Eskişehir’ de ikamet eden/edebilecek, Erkek adaylar için tercihen askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
NC/CNC Tezgah Teknisyeni Eskişehir TEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
NC/CNC Tezgah TeknisyeniTEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Meslek LisesininTorna/Tesviye/CNC/Makine bölümlerinden ve/veya Meslek Yüksek Okullarınınilgili bölümlerinden mezun, Resim okuma ve ölçme bilgisine sahip, CNC program bilgisine sahip, CNC tezgah kullanımı konusunda tecrübeli, Vardiyalı çalışabilecek, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, Eskişehir’de ikamet eden/edebilecek
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Yetiştirilmek Üzere Teknisyen Adayları Eskişehir TEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Yetiştirilmek Üzere Teknisyen AdaylarıTEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
İşbaşı Eğitim Programı kapsamında değerlendirilmek üzere  aşağıdaki niteliklere uygun "Yetiştirilmek Üzere Teknisyen Adayları" aranmaktayız."İşbaşı Eğitim Programı, mesleki deneyimi veya iş tecrübesi olmayan kişilere mesleki deneyim ve iş tecrübesi kazandırılarak bu kişilerin istihdam edilebilirliklerinin arttırılmasına yönelik bir programdır.  Meslek Liselerinden ve/veya Meslek Yüksek Okullarından mezun olmuş, 18 yaşını tamamlamış, Öğrenmeye ve gelişime açık, Üç vardiya halinde çalışabilecek, Tercihen Eskişehir’de ikamet eden, Son 3 aydır sigortası olmayan adaylar aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Kariyerini Uçur Staj Programı Eskişehir TEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Kariyerini Uçur Staj ProgramıTEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Havacılık sektöründe bilmek istediklerin için kariyerinde yeni bir pencere açacağın bu staj döneminde, aynı zamanda mesleki ve kişisel gelişimin için önemli bir adım atacaksın.Senin için özel olarak hazırlanan e-learning eğitimlerine online olarak ulaşabilecek ,staj süresince bir proje takımının içerisinde yer alacaksın. Senin gözünden TEI’yi dinlemek için sabırsızlanıyoruz.
Stajyer        İlan Detayı
Yan Sanayi Geliştirme Mühendisi Eskişehir TEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Yan Sanayi Geliştirme MühendisiTEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Üniversitelerin Makina veya İmalat Mühendisliği bölümlerinden mezunu Talaşlı imalat ve sheet metal imalat konusunda minimum 1 yıl tecrübeli İyi derecede ingilizce bilgisine sahip Erkek adayların askerliğini tamamlamış olması B sınıfı ehliyet sahibi ve aktif araç kullanabilen MS office programları kullanabilen  Müzakere yeteneği güclü, ikna kabiliyeti yüksek, dürüst, çalışkan Eskişehir de ikamet eden ya da edebilecek olan Tercihen kalite kontrol, kalite sistem, kesici takım, fikstürleme konusunda tecrübeli Tercihen tedarikçi geliştirme ve yan sanayi konusunda deneyimli Tercihen CAD/CAM konusunda tecrubeli ve aktif kullanabilen
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Stress Analysis Engineer Kocaeli TEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Stress Analysis EngineerTEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
TurkiyeTechnology Center is looking for an “Stress Analysis Engineers” and offering them the opportunity to work with state-of-art technologies and applications, specializing in aircraft and industrial engine repair processes, in a technology base located in Gebze, Kocaeli which is being established by TEI - Tusaş Engine Industries, Inc. and General Electric Aviation, GE MTC (General Electric Marmara Technology Center)The candidates are expected to have most of the skills, competencies and experience stated below:Required Qualifications: · Bachelor’s degree in Mechanical or Aerospace Engineering.· Solid background in Mechanics of Materials.· Minimum 1 years of Industry Experience, preferably in design.· Experience in Finite Element Analysis using ANSYS or other commercial FEA software.· Excellent command of written and spoken English.· Proven self-starter and independent worker who can work with and/or lead cross-functional teams.· Demonstrated ability to establish and maintain relationships with co-workers.· Ability to perform multi-task assignments effectively.· Strong interpersonal skills that enable a learning approach to problem solution.· Flexibility to work extended hours as circumstances dictate.· Demonstrated ability to reprioritize workload under short deadlines in a fast-paced dynamic environment.· Military obligation must be done for male candidates. Desired Qualifications: · MSc degree in Mechanical Engineering or Aerospace Engineering.· Attend Finite Element classes in BSc and/or MSc.· Familiarity with CAD software. (Unigraphics or other commercial CAD software)
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Mekanik Tasarım Mühendisi Eskişehir TEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Mekanik Tasarım MühendisiTEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Üniversitelerin Makina ve ya Havacılık Mühendisliği bölümlerinden mezun,Mekanik Tasarım ve Malzeme Mekaniği konularında teorik alt yapısı güçlü,Tasarım alanında en az 7 yıl tecrübeli, Aynı anda birden fazla iş yapabilme yeteneğine sahip,Çok iyi derecede İngilizce bilen, Görev aldığı projelerde teknik çıktıları prosedür ve politikalara uygun bir şekilde raporlayabilen,Teknik ekipleri yönlendirebilen, ANSYS ya da benzer sonlu elemanlar analizi yazılımlarında tecrübe sahibiUG ya da benzer CAD yazılımlarında tecrübe sahibi Geometric Ölçülendirme ve Toleranslandırma konusunda tecrübe sahibiTolerans analizi konusunda bilgisi olan, İmalat prosesleri ve ölçüm metotları konusunda bilgisi olan,Güçlü iletişim yeteneğine sahip, Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli olmayan, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış TercihenÜniversitelerin Makine, Havacılık ya da Malzeme bölümlerinden Master ya da Doktora derecesi olanGas Turbine Tasarımı projelerinde görev almış, Havacılık sektöründe tecrübe sahibi Teamcenter yada benzer PLM yazılımlarında tecrübe sahibi
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Prototip Montaj Mühendisi Eskişehir TEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Prototip Montaj MühendisiTEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Üniversitelerin Makina, Uçak, Havacılık ve Uzay Mühendisliği bölümlerinden mezun,İyi derecede ingilizce bilen, MS Office programlarını iyi seviyede kullanabilen, İyi düzeyde teknik doküman anlama ve yorumlama yeteneğine sahip, 3 boyutlu düşünebilen, Seyahat engeli olmayan, Ekip çalışmasına yatkın, Eskişehir'de ikamet eden/edebilecek, Kendi kültüründeki veya farklı kültürlerdeki insanlar ile açık ve doğru iletişim kurabilen ve takım çalışması yapabilecek,Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Mekanik Entegrasyon Mühendisi Eskişehir TEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Mekanik Entegrasyon MühendisiTEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Üniversitelerin Makina, Havacılık ve Uzay veya Uçak Mühendisliği bölümlerinden mezun,Tercihen aynı bölümlerin mühendislik mekaniği dallarında Yüksek Lisans veya Doktora derecesine sahip,En az 3 yıl mekanik tasarım, yapısal veya dinamik analiz tecrübesi olan,Statik, Mukavemet ve Dinamik Mühendislik teorilerine hakim, En az bir CAD/CAE programını iyi derecede bilen, Analitik düşünebilen, Tercihen gaz türbinli motorlar konusunda bilgi sahibi olan, İyi derecede İngilizce bilen, Güçlü iletişim yeteneği olan, Ekip çalışmasına yatkın, Eskişehir'de ikamet eden/edebilecek, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Uzman Sistem Mühendisi Ankara, Eskişehir... TEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Uzman Sistem MühendisiTEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Üniversitelerin Makina Mühendisliği, Havacılık Mühendisliği, Uçak Mühendisliği, Uzay Mühendisliği, Elektrik/Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun,İyi derecede İngilizce bilen, Ekip çalışmasına yatkın, Yeniliklere açık, sürekli kendini geliştirme eğiliminde olan,Yazılı ve sözlü iletişim becerilerini etkin kullanabilen,Uygulamalı mühendislik araçlarını ve sistemlerini kullanabilen,Problem çözmeye yönelik yeni yaklaşımlar geliştirebilen,Aynı anda birden fazla işi yapabilme yeteneğine sahip olan,Görev aldığı projelerde teknik çıktıları politika ve prosedürlere uygun bir şekilde raporlayabilen,Analitik düşünebilen. Tercihen:Yüksek lisans ve/veya doktora derecesinde,  Makina, Havacılık, Uçak Mühendisliği bölümlerinden mezun. Havacılık, savunma veya otomotiv sektöründe benzer pozisyonda en az 8 yıl tecrübeliSistem ve alt sistemler alanlarında iş tecrübesi Gereksinim analizi, tasarım, entegrasyon ve test süreçlerini bilen,MIL-STD-810F,  DO-160, MIL-STS-461 ve benzeri çevresel şart standartları hakkında bilgi sahibi,Sertifikasyon ve kalifikasyon süreçleri hakkında deneyim sahibi,IBM Rational DOORS kullanabilen, INCOSE SE Handbook, MIL-STD-499, EIA-632, CS-E konularında bilgi sahibi,Hava aracı ve sistemleri emniyet yönetimi konusunda bilgi ve tecrübe sahibi olmak,Emniyet kapsamında SAE-ARP-4754, SAE-ARP-4761, DO-178 ve DO-254 standartları kapsamında tecrübe sahibi olmak,Güvenilirlik, test edilebilirlik, idame edilebilirlik konularında bilgi sahibi olmak,Sistem emniyet analizleri, hata ağacı analizleri, hata türleri ve etkileri analizleri konusunda tecrübeli ve ilgili dokümantasyonu hazırlamış olmak.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Motor Performans Mühendisi Eskişehir TEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Motor Performans MühendisiTEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Üniversitelerin Makina, Havacılık , Elektronik,  Uzay veya Uçak Mühendisliği bölümlerinden mezun,Tercihen aynı bölümlerde Yüksek Lisans veya Doktora derecesine sahip,Gaz türbinli motorlar, turbomakineler ve performans analizleri konularında bilgi sahibi,Tercihen herhangi bir uçak motor performans programı kullanabilen (Gasturb , NPSS vb)Sürekli araştırmaya, konusunda metodolojiler geliştirmeye yatkın, istekli,Tercihen C, C++ programlama dillerine hakim, Model tabanlı tasarım ve simülasyon konusunda bilgi sahibi, tercihen bu konuda Matlab Simulink gibi programları kullanabilen,Analitik düşünebilen, İyi derecede İngilizce bilen, Güçlü iletişim yeteneği olan, Ekip çalışmasına yatkın, Eskişehir'de ikamet eden/edebilecek, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Design Engineer Kocaeli TEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Design EngineerTEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
TurkiyeTechnology Center is looking for an “Design Engineers” and offering them the opportunity to work with state-of-art technologies and applications, specializing in aircraft and industrial engine repair processes, in a technology base located in Gebze, Kocaeli which is being established by TEI - Tusaş Engine Industries, Inc. and General Electric Aviation, GE MTC (General Electric Marmara Technology Center)The candidates are expected to have most of the skills, competencies and experience stated below:RequiredBachelor's Degree in Mechanical or Aerospace Engineering,Solid Background in Mechanics of Materials, Excellent command of written and spoken English,Proven self-starter and independent worker who can work with and/or lead cross-functional teams,Strong interpersonal skills that enable a learning approach to problem resolution,Ability to perform multi-task assignments effectively,No military obligation for male candidatesDesiredMaster degree in Mechanical or Aerospace Engineering,Experience in Finite Element Analysis using ANSYS or other commercial FEA software,Preferably experience in areas such as aviation, gas turbine or internal combustion engine design and analysis,Familiarity with CAD software (Unigraphics or other commercial CAD software),Familiarity with Manufacturing and Inspection Processes (milling, turning, welding, braze etc.),Familiarity with Geometric Dimensioning & Tolerancing Concepts.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Quality Engineer-Technology Programs Eskişehir TEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Quality Engineer-Technology ProgramsTEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
University degree in Mechanical, Aerospace, Aeronautical Eng.At least 1 year experience; preferably in Manufacturing or Manufacturing QualityStrong oral and written communication skills in EnglishAdvanced MS Office knowledge req.d , MS Project knowledge is a plusAbility to use basic measurement equipment Knowledge of basic core quality approaches (FMEA, 8D,APQP etc.)Basic knowledge on Quality Systems ( e.g. ISO 9001 , AS9100 )Dynamic, team player, and having good communication skillsNo obstacles for travels (%10)
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Test ve Enstrümantasyon Mühendisi Eskişehir TEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Test ve Enstrümantasyon MühendisiTEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Üniversitelerin Elektrik-Elektronik veya Mekatronik Mühendisliği bölümlerinden mezun,Isılçift, basınç sensörü, titreşim ve strain gage sensörleri vb. hakkında bilgi sahibi,Veri toplama, PLC ve ölçüm sistemleri hakkında deneyim sahibi ve bu sistemlerde Seri, CAN, Ethernet vb. haberleşme protokolleri ile çalışmış,Tercihen bir CAD programını kullanabilmesi, Teknik raporlama, tasarım ve test konularında deneyim sahibi, Labview, C, C++, Matlab yazılım dillerinde tecrübeli, İyi derecede ingilizce bilgisi .
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Repair Engineer Kocaeli TEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Repair EngineerTEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Turkiye Technology Center is looking for an “Repair Engineer” and offering them the opportunity to work with state-of-art technologies and applications, specializing in aircraft repair processes, in a technology base located in Gebze, Kocaeli which is being established by TEI - Tusaş Engine Industries, Inc. and General Electric Aviation, GE MTC (General Electric Marmara Technology Center).The candidates are expected to have most of the skills, competencies and experience stated below:Required Qualifications:BSc or MSc degree in Mechanical Engineering, Materials Engineering, Aeronautical Engineering or related discipline. Minimum 2 years of experience in engineering, either in manufacturing, repair, design and/or project management, preferably in gas turbine business. Excellent project management and communication skills, able to monitor project status, business issues, significant milestones and potential deviators. Good level of understanding of main Aviation repair processes (Machining, Coating, Cleaning, Joining, NDT). Working knowledge with Quality Systems and/or Industry Specifications/Standards. Familiarity with document hierarchy. Fluent in English.  Ability to multi-task effectively in a result oriented, risk managing approach. Proven self-starter and quick learner who can work with cross-functional teams. Excellent communication & teamwork skills. Desired Qualifications:Past working experience with special processes used in aerospace part manufacturing/ repair. Hands-on experience with repair processes such as joining, coating, chemical processes etc.Experience with mechanical design softwares , preferably with NX (Unigraphics).  Working knowledge with aviation repair documentation.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Blisk ve İleri İmalat Mühendisi Eskişehir TEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Blisk ve İleri İmalat MühendisiTEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
• Üniversitelerin Makina, Mekatronik, Uçak, Havacılık ve Uzay Mühendisliği bölümlerinden mezun, tercihen yüksek lisans sahibi,• İyi derecede teknik ingilizce bilen, • Takım çalışmasına uyumlu, güçlü iletişim yeteneği olan, analitik düşünebilen, • Tercihen Talaşlı İmalat alanında tecrübe sahibi, • Talaşlı imalat prosesleri, fikstürler, kesici takımlar, takım tutucu sistemleri, imalat otomasyon sistemleri ve cnc programlama konularında bilgi sahibi, • CAD/CAM bilgisine sahip, tercihen Siemens NX yazılımı tecrübesi olan,• Eskişehir' de ikamet eden/edebilecek, • Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olan yada en az 2 yıl tecili bulunan.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Sistem Mühendisi Eskişehir TEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Sistem MühendisiTEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Üniversitelerin Makine Mühendisliği, Havacılık ve Uzay Mühendisliği veya Uçak Mühendisliği bölümlerinden en az lisans derecesi ile mezun,Sistem mühendisliği, teknik yönetim, doğrulama-geçerleme ve kalifikasyon konularına hakim,Savunma, havacılık veya otomotiv sanayiinde benzer görevlerinde bulunmuş, en az 3 yıl tecrübeli,İyi derecede İngilizce bilen, Ekip çalışmasına yatkın, Güçlü iletişim yeteneği olan, Analitik düşünebilen, Eskişehir'de ikamet eden/edebilecek, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Aviyonik Sistem Mühendisi - (Elektrik, Elektronik) Eskişehir TEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Aviyonik Sistem Mühendisi - (Elektrik, Elektronik)TEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Üniversitelerin Kontrol, Mekatronik, Elektrik, Elektronik, bölümlerinden en az lisans derecesi ile mezunSavunma ve havacılık sektöründe benzer pozisyonda asgari 2-3 yıl tecrübeli Tercihen aviyonik sistemler konularında sistem gereksinim tanımlama ve analiz, tasarım, geliştirme ve entegrasyon deneyimine sahipTercihen Pistonlu-Türbinli Motor / Elektrik Makinaları kontrol sistemleri konusunda bilgi sahibiTercihen temel haberleşme arayüzleri (RS-232/422/485, CAN-Bus, ARINC-429) hakkında deneyim ve bilgi sahibiTercihen gömülü sistemler konusunda deneyim ve bilgi sahibi Tercihen ARP4754 konusunda deneyim ve bilgi sahibi Tercihen DO178/DO254 süreçleri konusunda deneyim ve bilgi sahibi Tecihen MIL-STD 810, MIL-STD 461, MIL-STD 704, DO-160 çevresel/EMI-EMC uyum standartları ile ilgili deneyim ve bilgi sahibiTercihen konfigürasyon yönetimi, değişiklik yönetimi, gereksinim yönetimi araçları (SVN, DOORS gibi) hakkında deneyim ve bilgi sahibiTercihen sistem mühendisliği tasarım ve dokümantasyon süreç ve içerikleri hakkında bilgi sahibiTercihen arayüz yönetimi konusunda deneyim ve bilgi sahibi MS Office programlarını ileri düzeyde ve etkili olarak kullanabilen Güçlü iletişim yeteneği olan İyi derecede İngilizce bilen Ekip çalışmasına yatkın Analitik düşünebilen ve problem çözme yeteneğine sahip Eskişehir' de ikamet eden/edebilecek Tercihan erkek adaylar için tercihen askerlik hizmetini tamamlamış ya da en az 3 yıl tecili bulunan
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Kontrol Mühendisi Eskişehir TEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Kontrol MühendisiTEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Üniversitelerin Kontrol, Mekatronik, Elektrik, Elektronik, Havacılık, Uzay Mühendisliği bölümlerinden mezun,Tercihen havacılık veya savunma sektöründe benzer pozisyonda 2 yıl tecrübeli,Tercihen model tabanlı (Simulink) kontrol algoritması geliştirme tecrübesi sahibi,Tercihen DO178 / DO331 yazılım sertifikasyonu süreçleri tecrübesi Tercihen OpenECU, D-Space, Motohawk gibi hızlı prototipleme donanımlarını kullanma tecrübesi,Tercihen Matlab/Simulink üzerinden otokod geliştirme tecrübesi, Tercihen sistem tanımlama amaçlı test tasarlama, veri toplama model kurma konularında tecrübe sahibi,Tercihen C programlama dilini kullanma becerisine sahip, Kontrol teorisine hakim, frekans ve zaman tanım bölgesinde kararlılık analizleri yapabilecek seviyede deneyim sahibi,İyi derecede İngilizce bilen, Ekip çalışmasına yatkın, İşe karşı motivasyonu yüksek, Sorumluluk sahibi, Güçlü iletişim yeteneği olan, Analitik düşünebilen ve problem çözme yeteneğine sahip, Eskişehir' de ikamet eden/edebilecek, Erkek adaylar için tercihen askerlik hizmetini tamamlamış ya da en az 2 yıl tecili bulunan
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Takım Kalıp Teknisyeni Eskişehir TEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Takım Kalıp TeknisyeniTEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Meslek Lisesinin Torna/Tesviye/CNC/Makine bölümlerinden ve/veya Meslek Yüksek Okullarının ilgili bölümlerinden mezun,Resim okuma ve ölçme bilgisine sahip,CNC tezgah kullanımı konusunda tecrübeli,Manuel Torna kullanımı konusunda tecrübeli,Vardiyalı çalışabilecek, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,Eskişehir’de ikamet eden/edebilecek
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Mavi Yakalılar Genel Başvuru Eskişehir TEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Mavi Yakalılar Genel BaşvuruTEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Tusaş Motor Sanayii A.Ş. (TEI) 1985’den bu yana Türkiye’de kalıcı bir uçak sanayi oluşturma misyonuyla hareket eden ve uçak motoru ana üreticisi olma vizyonuyla faaliyetlerini yönlendiren bir kuruluştur.Bu ilana yapılan başvurular aday veritabanımıza kaydedilerek şirketimiz bünyesinde ileride oluşabilecek pozisyonlar için değerlendirmeye alınacak ve uygun bir pozisyon olduğu takdirde sizinle temasa geçilecektir.Başvurularınızı çalışmak istediğiniz bölüm ve pozisyonu belirten bir ön yazı ile yapmanızı rica ederiz.Tüm başvurular gizlilik ilkesi çerçevesinde değerlendirilecektir.Tusaş Motor Sanayii A.Ş. (TEI) olarak göstermiş olduğunuz ilgi ve güven için teşekkür eder, başarılarla dolu bir kariyer yaşamı dileriz.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Elektrik Elektronik Tasarım Mühendisi Eskişehir TEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Elektrik Elektronik Tasarım MühendisiTEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Üniversitelerin Elektrik, Elektronik, Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun,Tercihen havacılık, savunma veya otomotiv sektöründe benzer pozisyonda 2 yıl tecrübeliTercihen pistonlu/gaz türbinli motor sensör ve eyleyicileri hakkında bilgi ve tecrübe sahibiTercihen güç elektroniği, güç sistemleri donanım tasarım hakkında bilgi ve tecrübe sahibiTercihen FPGA Tabanlı Sayısal Tasarım, Simülasyon ve Hata Ayıklama, Verilog ve/veya VHDL Donanım Tanımlama Dilleri, Sayısal Elektronik ve Mantıksal Tasarım (Logic Design) konularında bilgi ve tecrübe sahibiTercihen askeri ve/veya otomotiv kablo demeti(harness) tasarım hakkında bilgi ve tecrübe sahibiTercihen MIL STD-810,  DO-160, MIL STD-704, MIL STD-461 gibi standartların uygulandığı tasarım projelerinde elektrik - elektronik donanım tasarım mühendisi olarak görev almışİyi derecede İngilizce bilen Ekip çalışmasına yatkın Güçlü iletişim yeteneği olan Analitik düşünebilen ve problem çözme yeteneğine sahipEskişehir' de ikamet eden/edebilecek Erkek adaylar için tercihen askerlik hizmetini tamamlamış ya da en az 3 yıl tecili bulunan
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Beyaz Yakalılar Genel Başvuru Eskişehir, Kocaeli TEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Beyaz Yakalılar Genel BaşvuruTEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Tusaş Motor Sanayii A.Ş. (TEI) 1985’den bu yana Türkiye’de kalıcı bir uçak sanayi oluşturma misyonuyla hareket eden ve uçak motoru ana üreticisi olma vizyonuyla faaliyetlerini yönlendiren bir kuruluştur.Bu ilana yapılan başvurular aday veritabanımıza kaydedilerek şirketimiz bünyesinde ileride oluşabilecek pozisyonlar için değerlendirmeye alınacak ve uygun bir pozisyon olduğu takdirde sizinle temasa geçilecektir.Başvurularınızı çalışmak istediğiniz bölüm ve pozisyonu belirten bir ön yazı ile yapmanızı rica ederiz.Tüm başvurular gizlilik ilkesi çerçevesinde değerlendirilecektir.Tusaş Motor Sanayii A.Ş. (TEI) olarak göstermiş olduğunuz ilgi ve güven için teşekkür eder, başarılarla dolu bir kariyer yaşamı dileriz.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Malzeme ve Prosesler Teknik Lideri Eskişehir TEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Malzeme ve Prosesler Teknik LideriTEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Üniversitelerin Metalurji ve Malzeme bölümünden en az lisans derecesi ile mezun olmakTercihen gaz türbinleri malzeme ve prosesleri konusunda çalışma tecrübesi Toplamda 7 yıl iş tecrübesi Döküm (Casting), Dövme (Forging), Malzeme testleri hakkında bilgi sahibi. Liderlik yeteneğine sahip ve takımdaki çalışma arkadaşlarını yönlendiren Ekip çalışmasına yatkın ve iç/dış müşteriler ile güçlü iletişim yeteneği olanSonuç odaklı çalışma alışkanlığına sahip, birden fazla iş ile ilgilenebilen Takımdaki çalışanlarına ilham veren, motivasyonu yükseltici davranışlarda bulunan ve sorunlara zamanında müdahale edenTakımına liderlik ve mentörlük yaparak aynı zamanda kendi teknik gelişimini sağlayanAnalitik düşünebilen ve problem çözme yeteneğine sahip İyi derecede İngilizce bilen
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Malzeme ve Prosesler Mühendisi Eskişehir TEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Malzeme ve Prosesler MühendisiTEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Üniversitelerin Metalurji ve Malzeme bölümünden mezun ya da Makine, Uçak ve Havacılık Mühendisliği bölümlerinden mezun olup Malzeme bölümünde yüksek lisans/ yandal/ çift anadal yapmış,Tahribatsız Muayene (NDT:Non-destructive Testing), Özel imalat prosesleri (EDM, ECM, Lazer, v.b.) konularında tecrübe sahibi,Malzeme,proses,üretim yöntemleri,mekanik ve fiziksel testlede  tecrübeli.İyi derecede İngilizce bilen, Ekip çalışmasına yatkın, Havacılık alanında kariyer hedefleyen, Yeniliklere açık, sürekli kendini geliştirme eğiliminde olan,Yazılı ve sözlü iletişim becerilerini etkin kullanabilen,Uygulamalı mühendislik araçlarını ve sistemlerini kullanabilen,Problem çözmeye yönelik yeni yaklaşımlar geliştirebilen, Aynı anda birden fazla işi yapabilme yeteneğine sahip olan,Görev aldığı projelerde teknik çıktıları politika ve prosedürlere uygun bir şekilde raporlayabilen,Analitik düşünebilen. TercihenHavacılık, savunma veya otomotiv sektöründe benzer pozisyonda tecrübeli,Gaz türbinli motor tasarımı ve analizleri gibi konularda deneyimli,Havacılık sektöründe ya da tasarım ve geliştirme projelerinde çalışmış,Döküm (Casting), Dövme (Forging), Malzeme testleri hakkında bilgi sahibi.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Programlar Mühendisi Eskişehir TEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Programlar MühendisiTEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Üniversitelerin Makine, Havacılık ve Uzay, Uçak Mühendisliği Bölümlerinden mezun,İyi derecede İngilizce bilen,MS Office programlarını iyi seviyede kullanabilen,Takım çalışmasına uyumlu, güçlü iletişim yeteneği olan, analitik düşünebilen,Kurumu temsil yeteneği  olan, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, Zaman Yönetimi becerisine sahip, Organizasyon ve koordinasyon becerisine sahip , Program yönetim tecrübesi olan, Gaz türbinli havacılık motorları hakkında bilgi sahibiTercihen Almanca bilenTercihen SAP bilgisine sahip,Tercihen Savunma sanayii projelerinde görev almış,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Yapısal Analiz ve Ömür Hesapları Mühendisi Eskişehir TEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Yapısal Analiz ve Ömür Hesapları MühendisiTEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Üniversitelerin Makine Mühendisliği, Havacılık ve Uzay Mühendisliği veya Uçak Mühendisliği bölümlerinden en az lisans derecesi ile mezunTercihen pistonlu motorlar yapısal analiz ve ömür hesapları projelerinde görev almışTercihen havacılık, savunma veya otomotiv sektöründe benzer pozisyonda en az 2 yıl tecrübeliYapısal ve ömür analizi, multi-body dynamics ve/veya titreşim konularında geçmiş tecrübeye sahipİyi derecede İngilizce bilen Ekip çalışmasına yatkın ve güçlü iletişim yeteneği olan Analitik düşünebilen ve problem çözme yeteneğine sahip Eskişehir’de ikamet eden/edebilecek
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Yapısal ve Ömür Analiz Mühendisi Eskişehir TEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Yapısal ve Ömür Analiz MühendisiTEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Üniversitelerin  Makina, Uçak, Uzay ve Havacılık Mühendisliği bölümlerinden mezun,Tasarım ve mühendislik mekaniği konusunda bilgili,Mukavemet konusunda teorik bilgi birikimine sahip,İyi derecede İngilizce bilen, Ekip çalışmasına yatkın, Havacılık alanında kariyer hedefleyen,Yeniliklere açık, sürekli kendini geliştirme eğiliminde olan,Yazılı ve sözlü iletişim becerilerini etkin kullanabilen,Uygulamalı mühendislik araçlarını ve sistemlerini kullanabilen,Problem çözmeye yönelik yeni yaklaşımlar geliştirebilen,Aynı anda birden fazla işi yapabilme yeteneğine sahip olan,Görev aldığı projelerde teknik çıktıları politika ve prosedürlere uygun bir şekilde raporlayabilen,Analitik düşünebilen. TercihenYüksek lisans ve/veya doktora derecesinde,  Makina, Uçak, Uzay ve Havacılık Mühendisliği bölümlerinden mezun,Havacılık, savunma veya otomotiv sektöründe benzer pozisyonda en az 2 yıl tecrübeli,Gaz türbinli motor tasarımı ve analizleri gibi konularda deneyimli,Problem çözme teknik ve yaklaşımlarını öğrenebilme için etkin kişilik özelliğine sahip,Gaz türbini tasarımı, ileri mekanik tasarım, elastisite teorisi, modal analiz ve ileri mekanik titreşim, sonlu elemanlar analizler konularında eğitim/ders almış,Yorulma ve çatlak ilerleme analizleri konusunda tecrübeli ve bu konuda ilgili bir yazılım kullanmış,Sonlu elemanlar analizleri konusunda script/makro yazım tecrübesine sahip,Yapısal ve mekanik titreşimler konusunda test tecrübesi olan,Ansys ve benzeri ticari sonlu elemanlar programlarının kullanımında tecrübeli,CAD programları (Unigraphics ya da diğer CAD programları) konusunda bilgi sahibi,Geometrik tolerans verme ve tolerans yaklaşımları konusunda bilgili,Üretim ve kontrol prosesleri (torna, freze, kaynak, lehim vb.) konusunda ön bilgisi olan
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Metalurji ve Malzeme Mühendisi Eskişehir TEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Metalurji ve Malzeme MühendisiTEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Üniversitelerin Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümünden en az lisans derecesi ile mezun olmakTercihen havacılık motorlarında kullanılan malzemeler veya üretim teknolojileri üzerine yüksek lisans/doktora derecesi bulunanHavacılık ve Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme projelerinde çalışmaya istekliÇok iyi derecede ingilizce bilen Tercihen kalite sistem, kalite kontrol ve Nadcap konularında tecrübeli Tercihen gaz türbinleri malzeme ve prosesleri konusunda çalışma tecrübesi Ekip çalışmasına yatkın Görev aldığı projelerde teknik çıktıları politika ve prosedürlere göre raporlayabilen yada sunabilenDiğer mühendislik displinleriyle koordineli olarak çalışabilen Sonuç odaklı çalışma alışkanlığına sahip, birden fazla iş ile ilgilenebilen Seyahat engeli bulunmayan Analitik düşünebilen ve problem çözme yeteneğine sahip
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Thermal Engineer Kocaeli TEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Thermal EngineerTEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
TTC - Turkey Technology Center is looking for  "Thermal Engineer" and offering them the opportunity to work with state-of-art technologies and applications in a technology base located in Gebze, Kocaeli which is being established by TEI - Tusas Engine Industries, Inc. and General Electric Aviation, GEMTC (General Electric Marmara Technology Center)  The candidates are expected to have most of the skills, competencies and experience stated below: Master's in Mechanical or Aerospace Engineering and relevant experience with heat transfer, and thermal modeling and analysis.Graduate course in Convection, Conduction and Radiation Heat Transfer.0-2 years experience with heat transfer and thermal fluids. Proven academic achievement. Excellent communication skills, Fluency in English (speaking, reading, writing).High level of computer proficiency. Experience in calculating flows and temperatures in support of product design and analysis.Experience with analytical software such as Patran, CFX, ANSYS, Matlab, etc.Experience with 1-D flow network code. Strong technical aptitude, including applicable engineering tools and systems.Demonstrated hands-on problem solving skills. Proven leadership experience. Customer and quality focus. No military obligation for male candidates.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Sistem Mühendisi (Test ve Doğrulama) Eskişehir TEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Sistem Mühendisi (Test ve Doğrulama)TEI - Tusaş Motor Sanayii A.Ş.
Üniversitelerin Makine Mühendisliği, Havacılık ve Uzay Mühendisliği veya Uçak Mühendisliği bölümlerinden en az lisans derecesi ile mezun,Sistem mühendisliği, doğrulama-geçerleme, test, sertifikasyon ve kalifikasyon konularında bilgi sahibi,Otomotiv, savunma veya havacılık sektörlerinde test-validasyon mühendisliği/sistem mühendisliği/proje mühendisliği veya iş tanımı ile ilgili benzer görevlerinde en az 2 yıl tecrübeli,Tercihen pistonlu motorlar konusunda bilgi sahibi, İyi derecede İngilizce bilen, Ekip çalışmasına yatkın, Güçlü iletişim yeteneği olan, Analitik düşünebilen, Eskişehir'de ikamet eden/edebilecek, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı