TOSB-TAYSAD Organize Sanayi Bölgesi 

Şirket Bilgileri

http://www.tosb.org.tr

TOSB TAYSAD Organize Sanayi Bölgesi

Kuruluşu ve Amacı:

TOSB-Taysad Organize Sanayi Bölgesi, Otomotiv parça sanayicilerinin faaliyet gösterdiği tek İHTİSAS Organize Sanayi Bölgesidir. OSB’miz katılımcı üyeleri tarafından finanse edilmekte olup devlet kredisi kullanılmamıştır.

OSB’mizin kuruluş amacı; üretim, teknolojik gelişme, ihracat yönünden yapılaşma zorunluluğu, v.b. sorunların ortak ve ekonomik bir ölçek içinde çözümünü sağlamak üzere, ileriye dönük, günümüz yönetim anlayışı içerisinde, teknolojik gelişmelere uyum sağlamak için otomotiv sektöründe yeniden yapılanma amacıyla kurulmuştur.

OSB’miz Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ile Devlet Planlama Teşkilatının arazi tahsisini uygun görmesi üzerine Bakanlar Kurulu tarafından Proje; 7 Nisan 1992 tarih ve 21192 sayılı Resmi Gazetenin mükerrer sayısında ilan edilmek suretiyle 1992 yılı Yatırım programına dahil edilmiştir.

Yatırımlar:

OSB’mizin imar planları 1997 yılında onaylanmış, imar uygulaması 2003 yılında tamamlanmıştır.

Yol ve Parsel düzenleme işlerini kapsayan yatırıma 1997 Ağustos ayında başlanarak 2500 dönümlük arazide büyük mücadele verilerek 4 milyon m³’lük kazı ve dolgu işi gerçekleştirilmiştir.

OSB’mizin tüm alt ve üst yapı yatırımları (temiz su, atık su, yağmur suyu, zemin suyu drenajı, yangın hidrant sistemi, elektrik, iletişim, doğalgaz, dış aydınlatma, 20 km trafik yolu)  tamamlanmıştır.

Hizmetler:

2001 yılı başından itibaren, kurulu fabrikalara tüm altyapı hizmetleri (elektrik, su, doğalgaz, ses ve data haberleşmesi) aksamadan verilmektedir.

OSB’miz içinde yapılacak her türlü inşaatın imar durumları, inşaat ruhsatları, GSM ruhsatlarının bir bölümü ve yapı kullanma izinleri OSB’miz tarafından verilmekte ve denetlenmektedir.

OSB’mizin 180 dönüm orman alanı 25 bin fidan dikilerek ağaçlandırılmıştır.

Planlanan Yatırımlar:    

  • Elektrik, Su ve Doğalgaz şebekeleri için Scada sistemi,
  • Kullanma suyu arıtma sistemi,
  • TIR Parkları,
  • İtfaiye ve Ambulans hizmetleri,
  • OSB İdari ve hizmet binaları,
  • Sosyal tesisler ve spor tesisleri,
  • Endüstri Meslek Lisesi ve Otomotiv Meslek Yüksek Okulu.  


TOSB-TAYSAD Organize Sanayi Bölgesi İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 1
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Operasyon Stajyeri Kocaeli, İstanbul(Asya) TAYSAD
Operasyon StajyeriTAYSAD
NİTELİKLER:EĞİTİM: Mühendislik fakültesi öğrencisi veya yeni mezun, Mühendislik ve teknik alanlarına ilgi duyan bu konuda hayallere sahip olan,TECRÜBE: Farklı disiplinlerde gönüllülük çalışmalarına ya da konferanslara katılmış,DİL BİLGİSİ: Türkçeyi doğru ve akıcı kullanan, yazı ve konuşma diline hakim,ÇALIŞMA ŞEKLİ: Yarı (ayda 12 gün) ya da tam zamanlı stajyerlerin minimum 3 aylık görevde olmaları istenmektedir.ÜCRET: Ücretli olarak staj yapılacaktır.İKAMET: İstanbul adaylarının Asya yakasında oturması tercih sebebidir.BİLGİSAYAR BİLGİSİ: MS Office programlarına hakim, Bilgisayar kullanımında yetenekli, proje planlarını takip eden ve uygulanmasında sorumluluk alan, TEKNİK YETKİNLİKLER: Sunum hazırlayabilen, dijital teknolojilere ve yeniliklere hakim,Görsel ve teknik algısı yüksek,Dijital bilgi yönetimi, veri analizi, raporlama, evrak kayıt sistemi ve bilgilerin derlenip tamamlanması.  DAVRANIŞSAL YETKİNLİKLER: Empati ile takım arkadaşlarına yaklaşabilen, paylaşımcı,Pozitif düşünen, Araştırmacı, yeniliklere açık, yaratıcı,Kriz yönetimi yapabilecek ve doğru kriz stratejilerini üretebilecek, gerektiğinde inisiyatif kullanabilecek,Sürekli ve devamlı özel hobi ve ilgi alanı sahibi.GÖREV TANIMI:TAYSAD İçinde Kurumsal İlişkiler Uzmanına bağlı operasyonel konularında, verilen görevler için çalışmalar yürütmek.KİU’nın koordiansyonunda TAYSAD içinde operasyonel konularda diğer uzman arkadaşların çalışmalarına talepler doğrultusunda destek olmak,Veri girişi, raporlama, toplantı notu hazırlığı, kayıt, bilgi paylaşım ve süreç yönetimlerinde sorumlu görevleri yürütmek.
Dönemsel / Proje bazlı        İlan Detayı