TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş. 

Şirket Bilgileri

http://www.tai.com.tr

TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.

İnsanlı ve insansız hava platformlarının tasarımı, geliştirilmesi, imalatı, entegrasyonu, modernizasyonu ve satış sonrası hizmetleri alanlarında “Türkiye’nin Havacılık Merkezi” olan TUSAŞ Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş. (TAI), 15 Mayıs 1984 tarihinde kurulmuştur.

Şirketin Akıncı-Ankara’da bulunan modern uçak üretim tesisleri, yüksek teknoloji ürünü makine ve teçhizatla donatılmış olup, parça imalatından uçak montajı, uçuş testleri ve teslimine kadar son derece geniş üretim kabiliyetlerine sahiptir. TAI kalite sistemi dünyaca kabul görmüş NATO AQAP-110, ISO-9001:2000 ve AS EN 9100 standartlarını karşılamaktadır.

TAI’nin mevcut deneyimi F-16 Savaşan Şahinler, CN-235 hafif nakliye/deniz karakol/gözetleme uçakları, SF-260D eğitim uçakları, Cougar AS-532 arama kurtarma (SAR), silahlı arama kurtarma (CSAR) ve genel maksat helikopterlerinin ortak üretiminin yanı sıra, kendi tasarımı olan insansız hava aracı, hedef uçağı ve zirai ilaçlama uçağı gibi ürün geliştirme programlarını kapsamaktadır. TAI aynı zamanda “Türk İnsansız Hava Aracı Programı”nın ana yüklenicisidir.

TAI’nin ana faaliyet alanları arasında Türkiye ve bölgedeki diğer ülkelerin envanterinde bulunan sabit ve döner kanatlı askeri ve ticari hava platformlarının modernizasyon, modifikasyon ve sistem entegrasyonu programları ile satış sonrası hizmetleri de bulunmaktadır. Hv.K.K. F-16’larının elektronik harp ve yapısal tadilatları, Black Hawk Helikopteri’nin Özel Kuvvetler için modifikasyonu, Cougar AS-532 helikopterinin modernizasyonu, S-70 helikopterinin dijital kokpit modifikasyonu, CN-235 platformlarının Dz.K.K. ve S.G.K.’nın Deniz Karakol/Gözetleme görevleri için modifikasyonu ile B737-700 uçağının Havadan Erken İhbar ve Kontrol Uçağı’na (HİK) dönüştürülmesindeki tüm yapısal tadilatlar ile sistem entegrasyon faaliyetleri TAI tarafından yürütülmektedir. TAI, TSK Bakım Merkezleri’nin imkan ve kabiliyetlerini kullanarak müşterilerine bakım, onarım ve revizyon hizmetleri de vermektedir.

Dünyanın çeşitli ülkelerinden müşterilerine askeri ve ticari amaçlı sabit ve döner kanatlı hava platformları için parça ve komponent imal eden TAI, uçak ve parça üretimi alanındaki deneyimi ile Agusta, Airbus, Boeing, CASA, Eurocopter, Lockheed Martin, Northrop Grumman, Sikorsky, Sonaca, ve diğer şirketler nezdinde ayrıcalıklı bir ortak konumundadır.

TAI, Milli Sanayi Kuruluşu olarak Airbus Military S.L.’e ortak olup, Airbus (Fransa, Almanya, İspanya ve İngiltere), EADS (İspanya) ve FLABEL (Belçika) havacılık firmalarıyla birlikte A400M uçağının tasarım ve geliştirme faaliyetlerine katılmaktadır.

Dünyadaki son teknolojik gelişmeleri yakından izleyerek havacılık alanında öncü kuruluşlar arasında yer almaya kararlı olan TAI, ülkemize 21. yüzyılda yeni ufuklar açmayı hedeflemektedir.TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 21
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
OTOMASYON MÜHENDİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
OTOMASYON MÜHENDİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Makine Mühendisliği bölümlerinden mezun, Motivasyonu yüksek,detaylara karşı ilgili ve dikkatli, Takım çalışmasına yatkın, Çözüm odaklı, CATIA veya NX programlarını kullanabilen, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, İyi derecede İngilizce bilgisine sahip (YDS:70+,TOEFL IBT:84), Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış.Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler: İleri düzey PLC (S7-300,S7-400) bilen, Otomasyon sistem kurulumunda görev almış olmak. 
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
GÖMÜLÜ YAZILIM GELİŞTİRME MÜHENDİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
GÖMÜLÜ YAZILIM GELİŞTİRME MÜHENDİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Elektronik/Elektrik-Elektronik/Bilgisayar/Yazılım bölümlerinden mezun, Gömülü yazılım geliştirme projelerinde minimum 5 yıllık tecrübe sahibi, Gerçek Zamanlı İşletim Sistemleri ve Gerçek Zamanlı Programlama konusunda deneyim sahibi, C, C++, Java, Betik Programlama (Groovy, Python gibi) ile programlama konusunda deneyim sahibi, IEEEE 12207, CMMI, ECSS-E-ST-40C, DO-178B, MIL-STD-498 gibi Yazılım Mühendisliği süreç modelleri/standartları/metodolojileri/rehberleri hakkında bilgi ve deneyim sahibi, Spiral, Arttırımsal, Çevik (Agile) Yazılım Yaşam Döngüsü modelleri hakkında bilgi sahibi, Aviyonik sistemler ve aviyonik arayüzler ile ilgili bilgi sahibi, Analitik düşünen, problem çözme yeteneğine sahip, yazılı ve sözlü iletişim  becerileri yüksek, Düzenli raporlama alışkanlığı olup, dokümantasyona önem veren, organizasyon ve raporlama becerisi yüksek, Yoğun iş temposunda çalışabilen, ilişki ve stres yönetiminde başarılı, Gerektiğinde seyahat etmeye ve yurt dışında çalışmaya engel bir durumu olmayan, esnek çalışma saatlerine uyabilen, MS Office programlarını ileri düzeyde ve etkili olarak kullanabilen, İyi derecede İngilizce bilgisine sahip, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olan.TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER: Savunma, havacılık ve uzay projelerinde çalışmış, Uzay ve uydu sistemleri hakkında bilgi ve deneyim sahibi, Ar-Ge ve tasarım tecrübesine sahip.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
YAZILIM GELİŞTİRME MÜHENDİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
YAZILIM GELİŞTİRME MÜHENDİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin, Elektronik/Elektrik-Elektronik/Bilgisayar/Yazılım Mühendisliği bölümlerinden mezun, Yazılım geliştirme projelerinde minimum 5 yıllık tecrübe sahibi, Java, Betik Programlama (Python, Groovy gibi) konularında deneyim sahibi, IEEEE 12207, CMMI, ECSS-E-ST-40C, DO-178B, MIL-STD-498 gibi Yazılım Mühendisliği süreç modelleri/standartları/metodolojileri/rehberleri hakkında bilgi ve deneyim sahibi, Analitik düşünen, problem çözme yeteneğine sahip, yazılı ve sözlü iletişim becerileri yüksek, Yoğun iş temposunda çalışabilen, ilişki ve stres yönetiminde başarılı, İyi derecede İngilizce bilgisine sahip, Erkek adaylar için, askerlik hizmetini tamamlamış olan.TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER: Savunma, havacılık veya uzay projelerinde çalışmış, Uzay ve uydu sistemleri hakkında bilgi ve deneyim sahibi, Kritik/güvenilir yazılım geliştirme konusunda deneyim sahibi, Yazılım geliştirme yaşam döngüsü modelleri (spiral, artırımsal, çevik gibi) ve uygulamaları hakkında bilgi sahibi, Web tabanlı ve/veya istemci/sunucu mimarisinde çok katmanlı uygulama geliştirme deneyimine sahip.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Aviyonik Sistem Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Aviyonik Sistem MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Elektrik-Elektronik mühendisliği bölümlerinden mezun, İyi derecede İngilizce bilen (YDS:70+; IBT:84+) Hava Aracı ve Faydalı Yük Yönetim Sistemleri, Görev Planlama ve Takip Sistemleri, Haberleşme Sistemleri (Muhabere, Network, vb.), Girdi Sistemleri, Video Dağıtım ve Görüntüleme Sistemleri, Destek Sistemleri (Cluster Sunucular, Kayıt/Depolama Birimleri, GPS Zaman Dağıtım Birimleri, vb.) Görüntü Kıymetlendirme ve Dağıtım Sistemleri; konu başlıklarından görev alacak adayımızdan ağırlıklı olarak Haberleşme Sistemi (Network) alanında, TAI ve sistem mühendisliği süreçlerine uygun olarak tasarım, entegrasyon ve test faaliyetlerini gerçekleştirmesi beklenmektedir.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Mekanik Bakım Teknisyeni Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Mekanik Bakım TeknisyeniTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Meslek Lisesi veya M.Y.O. Makine/Mekatronik, Metal İşleri, Motor bölümlerinden mezun olmak, Tesis ekipmanlarının  arıza ve bakımlarında en az 5 yıl tecrübeli, Dinamik, sorumluluk bilincine sahip, disiplinli, takım çalışmasına yatkın, Gerektiğinde vardiyalı düzende çalışabilecek, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış.Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler: Endüstriyel kapı, vinç ve kompresörlerin bakım - onarımlarında rol almış, Hidrolik ve pnömatik bilgisine sahip, Teknik çizim programlarından en az bir tanesini kullanabilen. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Sistem Mühendisi, Uçuş Kontrol Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Sistem Mühendisi, Uçuş KontrolTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
  Üniversitelerin Havacılık-Uzay, Makina, Elektrik-Elektronik veya Kontrol Mühendisliği dallarında Lisans veya Yüksek Lisans (tercihen) veya üstü akademik başarıya sahip olmak. Havacılık sektöründe uçuş kontrol / hava aracı sistemlerinin tasarım ve geliştirme faaliyetlerinde en az 5 yıl sanayi tecrübesine sahip olmak. Uçuş dinamiği, modelleme & simülasyon ve uçuş kontrol sistemleri (mimari, kontrol kanunları/algortima, eyleyici teknolojileri, vb.) konularında tecrübe sahibi olmak. Uçak sistemleri, performans ve uçuş özellikleri konularında tecrübe sahibi olmak. Model-tabanlı sistem tasarımında tecrübe sahibi olmak. SISO ve MIMO sistemler için “klasik” ve modern (durum-uzay) kontrol tasarım tekniklerinde iyi derecede bilgi sahibi olmak. Matlab-Simulink-Stateflow ortamında uçuş simülasyonu geliştirilmesine yönelik iyi derecede bilgi sahibi olmak. Aerodinamik, aeroelastisite, uçak tasarımı ve uçak performansı konularında bilgi sahibi olmak. Sistem mühendisliği ve ürün geliştirme süreçleri ve standartları hakkında bilgi sahibi olmak
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
UÇUŞ SİMULASYON/KONTROL MÜHENDİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
UÇUŞ SİMULASYON/KONTROL MÜHENDİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Havacılık/Uçak, Makine, Elektirik/Elektronik veya Kontrol Mühendisliği Bölümlerinden mezun olmak , İyi derecede İngilizce bilmek (YDS 70+, IBT 84+), Uçuş dinamiği /mekaniği, otomatik uçuş kontrol tasarımı, uçuş  performansı ve hava aracı sertifikasyonu konularında bilgi sahibi olmak , Uçuş mekaniği ve/veya otopilot, seyrüsefer, kararlılık artırma sistemi algoritmaları tasarımında yüksek lisans yapmış ya da yapıyor olmak, İleri derecede Matlab-Simulink ve Fortran kullanma becerisine sahip olmak , İyi derecede C program dilini kullanma becerisine sahip olmak, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış olmak.Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler: Seyahat etmeye ve yurt dışında çalışmaya engel bir durumu olmamak
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
UÇUŞ MEKANİĞİ/KONTROL VE PERFORMANS MÜHENDİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
UÇUŞ MEKANİĞİ/KONTROL VE PERFORMANS MÜHENDİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Havacılık/Uçak veya Makine Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak, İyi derecede İngilizce bilmek (YDS 70+, IBT 84+) Uçuş dinamiği /mekaniği, otomatik uçuş kontrol tasarımı, uçuş  performansı ve hava aracı sertifikasyonu konularında bilgi sahibi olmak , Uçuş mekaniği ve/veya kontrol tasarımı konularında yüksek lisans yapmış ya da yapıyor olmak, İleri derecede Matlab-Simulink ve Fortran kullanma becerisine sahip olmak , İyi derecede C program dilini kullanma becerisine sahip olmak, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış olmak.Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler: Seyahat etmeye ve yurt dışında çalışmaya engel bir durumu olmamak
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
UÇUŞ TEST MÜHENDİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
UÇUŞ TEST MÜHENDİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin tercihen Havacılık/Uçak, Makine, Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun, Savunma Sanayii sektöründe test tecrübesine sahip, Aerodinamik, Uçuş Mekaniği, Uçuş Performansı konularında bilgi sahibi, Uçuş koşullarında fizyolojik ve psikolojik olarak sıkıntı yaşamayacak, Uçucu personel olmak için sağlık sorunu olmayan (JAR Class II sağlık muayenesine uygun MsOffice ve Matlab programlarını etkili kullanabilen, Takım çalışmasına uygun, İşe karşı motivasyonu yüksek, detaylara karşı ilgili ve dikkatli, Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli bulunmayan, İyi derecede İngilizce (YDS 70+ veya TOEFL IBT 84+)bilen, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış.Tercih Nedeni Olacak Ek Nitelikler: Uçuş Testleri hakkındaki standartlara hakim, Uçuş Test ve Değerlendirme konusunda deneyimli olmak,  PPL sahibi olmak, Sözleşme ve İş Tanımlarına aşina olan, Uçuş Simulatörü tecrübesine sahip olmak, Uçuş tecrübesine sahip olmak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
AVİYONİK TEST MÜHENDİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
AVİYONİK TEST MÜHENDİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Elektronik ,Elektrik-Elektronik, Bilgisayar, Yazılım Mühendisliği bölümlerinden mezun, Aviyonik sistemler ve arayüzleri hakkında bilgi sahibi, Haberleşme Protokolleri (ARINC 429, MIL-STD-1553, Ethernet, RS232, RS485, SPI, I2C, CAN vb...) konularında çalışmış/bilgi sahibi, Siyah (BlackBox) ve Beyaz Kutu (WhiteBox) test yöntemleri konusunda çalışmış/bilgi sahibi, Sistem testleri, entegrasyon testleri, test ekipmanları, otomatik test altyapıları konularında çalışmış/bilgi sahibi, SAE ARP4754A, DO-254, DO-178B, MIL-STD-498 gibi süreç/standart/rehberler hakkında bilgi ve deneyim sahibi, MS Office programlarını ileri düzeyde ve etkili olarak kullanabilen, İyi derecede İngilizce bilen (YDS 70+, TOEFL IBT 84+), Analitik düşünen, problem çözme yeteneğine sahip, Teknolojik gelişmeleri takip eden, araştırma ve kendini geliştirmeye açık, öğrenme ve öğretme kabiliyeti yüksek, İşe karşı motivasyonu yüksek, ekip çalışmasına yatkın, sorumluluk sahibi, Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli bulunmayan, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler: Savunma, Havacılık veya Uzay Projelerinde tecrübe sahibi, Gereksinim Mühendisliği, Doğrulama ve Geçerli Kılma konularında çalışmış/bilgi sahibi, Gereksinim yönetim aracı (DOORS) ile çalışmış/bilgi sahibi, Görev Takip ve Ortak Çalışma araçları hakkında bilgi ve deneyim sahibi (JIRA, SVN vb.), Perl, Python, VB ve benzeri script dillerinden en az birinde bilgi sahibi.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
AVİYONİK SİSTEM TASARIM MÜHENDİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
AVİYONİK SİSTEM TASARIM MÜHENDİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Elektrik-Elektronik mühendisliği bölümlerinden mezun, iyi derecede İngilizce bilen (YDS:70+; IBT:84+) Seyrüsefer ve/veya Aviyonik sistemler konularında sistem gereksinim tanımlama ve analiz, tasarım, geliştirme ve entegrasyon deneyimine sahip, Aşağıdaki konulardan en az ikisinde deneyim ve bilgi sahibi, Navigasyon ekipmanlarında bulunan sensör tipleri, veri formatları ve teknolojileri, Bilgisayar iç mimarileri, gerçek zamanlı işletim sistemleri Model Tabanlı tasarım MATLAB-Simulink/Stateflow PowerPC, FPGA, DSP gibi gömülü sistemler hakkında temel seviyede bilgi sahibi, Temel endüstriyel ve askeri haberleşme arayüzleri (MIL-STD-1553B, ARINC-429, RS-232, RS-422, RS-485, CAN Bus, Ethernet, vd.) ile ilgili bilgi ve deneyim sahibi,Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler: İnsansız Hava Aracı uygulamaları konusunda deneyim ve bilgi sahibi olmak, ARP4754 konusunda deneyim ve bilgi sahibi olmak, DO178/DO254 konusunda deneyim ve bilgi sahibi olmak, MS Office programlarını ileri düzeyde ve etkili olarak kullanabilmek, Sistem mühendisliği tasarım ve dokümantasyon süreç ve içerikleri hakkında bilgi sahibi olmak, DOORS gereksinim yönetim aracı konusunda deneyim sahibi olmak, Yüksek lisans mezunu olmak, C/C++ konusunda deneyim ve bilgi sahibi olmak,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
AERODİNAMİK MÜHENDİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
AERODİNAMİK MÜHENDİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Havacılık/Uçak/Uzay veya Makine Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak, İyi derecede İngilizce bilmek (YDS 70+, IBT 84+) Aerodinamik ve HAD konularında yüksek lisans yapmış ya da yapıyor olmak, HAD metotları kullanma becerisine sahip olmak, sayısal çözüm ağı hazırlıklarının yapılması, çözüm ağının yaratılması, analizler ve analiz sonrası kullanılan yazılım ve metotlara ve ticari yazılımlara hakim olmak, Hızlı ve seri çözüm alınabilmesi amacı ile HAD veya ampirik/analitik metotların kullanılmasına yönelik bilgisayar programları geliştirebilmek, Bilgisayar Destekli Tasarım (CAD) programlarından en az birini kullanıyor olmak, Fortran/C programlama dilini kullanarak yazılım geliştirebilmek/mevcut yazılımları çözümleyebilmek, LINUX/UNIX işletim sistemlerinde çalışabilmek, programlar geliştirebilmek, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış olmak.Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler: Seyahat etmeye ve yurt dışında çalışmaya engel bir durumu olmamak.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
GENEL BAŞVURU-ENGELLİ PERSONEL Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
GENEL BAŞVURU-ENGELLİ PERSONELTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Düz lise, meslek lisesi veya meslek yüksek okulu mezunu, Ms Office programlarını iyi derecede kullanabilen, İŞKUR'a kayıtlı olan ve yasa gereği engelli personel kadrosuna uygun.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
ELEKTRONİK HABERLEŞME TEKNİSYENİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
ELEKTRONİK HABERLEŞME TEKNİSYENİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Endüstri Meslek Lisesi, Teknik Lise veya Meslek Yüksek Okullarının Elektronik, Elektrik-Elektronik Teknolojileri (haberleşme, görüntü ve ses sistemleri, güvenlik sistemleri) bölümlerinden mezun, Askerlik hizmetini tamamlamış, Konusunda en az 2 yıl deneyimli.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Modelleme/Simülasyon Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Modelleme/Simülasyon MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Tercihen Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik - Elektronik Mühendisliği, Havacılık - Uzay Mühendisliği, Uçak Mühendisliği, Makina Mühendisliği ve ilgili mühendislik bölümlerinden mezun olan, İyi derecede İngilizce Okuma/Anlama/Yazma bilen, Modelleme ve simülasyon ile programlama dillerinde en az 3-5 yıl iş tecrübesi bulunan.TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER: Modelleme ve Simulation üzerine Yüksek Lisans yapmış olmak. C#/C++/Matlab gibi yazılım araç ve dillerinde yetkin olmak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Harekât Analiz Uzmanı Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Harekât Analiz UzmanıTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Tercihen Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik - Elektronik Mühendisliği, Havacılık - Uzay mühendisliği, Uçak Mühendisliği, Makina Mühendisliği ve ilgili mühendislik bölümlerinden mezun olan, İyi derecede İngilizce Okuma/Anlama/Yazma bilen, En az üç yıl iş tecrübesi bulunan, Harekât Araştırması (Yöneylem Araştırması) prensiplerini ve teorilerini anlayan ve teknikleri kullanabilen. TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER: Yöneylem Araştırması üzerine Yüksek Lisans yapmış olmak, Askeri programlarda çalışma tecrübesi.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Program Yöneticisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Program YöneticisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Elektrik-Elektronik / Havacılık ve Uzay / Bilgisayar / Uçak / Makine veya Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun, Savunma Sanayi sektöründe tecrübesi bulunan, Aşağıda yer alan Proje Yönetimi bilgi alanları konusunda tecrübeli Entegrasyon Yönetimi Kapsam Yönetimi Zaman Yönetimi Maliyet Yönetimi Kalite Yönetimi İnsan Kaynakları Yönetimi İletişim Yönetimi Risk Yönetimi Tedarik Yönetimi Paydaş Yönetimi Tercihen Kişi Güvenlik Belgesi bulunan, İyi derecede İngilizce bilgisine sahip, MS Office programlarını ileri düzeyde ve etkili olarak kullanabilen, Sistem Mühendisliği süreçleri hakkında bilgi ve deneyim sahibi, Kazanılmış Değer Analizi/Yönetimi konusunda deneyim sahibi, Planlama, liderlik ve koordinasyon gücü yüksek, Analitik düşünen, problem çözme yeteneğine sahip, yazılı ve sözlü iletişimbecerileri yüksek, Düzenli raporlama alışkanlığı olup, dokümantasyona önem veren,organizasyon ve raporlama becerisi yüksek, Süreç, çözüm ve sonuç odaklı, Eşzamanlı iş yürütme, önceliklendirme ve iş takibi becerilerine sahip, Müşteri/Kullanıcı ilişkileri konusunda deneyimli, Yoğun iş temposunda çalışabilen, ilişki ve stres yönetiminde başarılı, Gerektiğinde seyahat etmeye engel bir durumu olmayan ve esnek çalışma saatlerine uyabilen, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış olmakTercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler: Ürün Geliştirme Projelerinde çalışmış, Muharip Uçaklar hakkında bilgi ve deneyim sahibi, PMP sertifikasına sahip, Ar-Ge ve tasarım tecrübesine sahip.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
ELEKTRİK TEKNİSYENİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
ELEKTRİK TEKNİSYENİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Meslek Lisesi veya M.Y.O Elektrik/Elektronik bölümlerinden mezun, Elektrikli tesis ekipmanlarının bakım-onarımlarında veya elektrik dağıtım sistemlerinin işletmesinde en az 2 yıl tecrübeli, Dinamik, sorumluluk bilincine sahip, disiplinli, takım çalışmasına yatkın, Gerektiğinde vardiyalı düzende çalışabilecek, Ehliyet sahibi ve aktif olarak araç kullanabilen, Askerlik görevini tamamlamış.Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler: EKAT (Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri)nde Çalışma İzin Belgesine sahip ( azami 2 yıl önce alınmış ), SRC4 sürücü belgesine sahip, PLC programlama, AutoCad, Office programlarını kullanabilen.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Sistem Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Sistem MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
  Havacılık, Uçak, Makine veya Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümlerinden asgari Lisans mezunu olmak, Hava aracı geliştirme, entegrasyon ve doğrulama, yapısal tasarım ve analiz, hava aracı sistemleri geliştirme ve/veya sistem mühendisliği alanlarının en az biri hakkında en az 5 yıl tecrübe sahibi olmak, Aşağıdaki konulardan en az birisi hakkında minimum 5 yıl tecrübeye sahip olmak: Kompleks sistem geliştirme projelerinde Sistem Mühendisliği, Hava aracı sistemleri (itki sistemleri, motor entegrasyonu, uçuş kontrol sistemi, yakıt, hidrolik, çevresel kontrol sistemi vb), Hava aracı yapısal tasarım ve/veya analiz, Uçuş bilimleri, aerodinamik, uçuş mekaniği ve hava aracı performansı, Hava Aracı elektrik üretim/dağıtım ve  aydınlatma sistemleri, Aviyonik sistemler (haberleşme, seyrüsefer, temel uçuş göstergeleri), Görev ve Silah sistemleri (elektronik harp, radar, hedefleme sensörleri ve hava aracı silah ve faydalı yük entegrasyonu). Sistem mühendisliği ve/veya ürün geliştirme süreçlerine ve ilgili standartlar hakkında bilgi ve deneyim sahibi olmak (INCOSE SE Handbook, IEEE15288, IEEE15289, IEEE 1220, MIL-STD-499, EIA-632), Analitik ve çok boyutlu düşünen, problem çözme yeteneğine sahip, Paydaş ilişkilerini yönetebilmek, yazılı ve sözlü iletişim becerisi yüksek, Sorumluluk sahibi, sorumluluk alabilen,  takım çalışmasına yatkın, İş motivasyonu yüksek ve sürekli gelişmeye açık, MS Office programlarını ileri düzeyde ve etkili olarak kullanabilmek, İyi derecede İngilizce bilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak, Gerektiğinde seyahat etmeye ve yurt dışında çalışmaya engel bir durumu olmamak.  Tercihen gereksinim yönetimi ve araçları (IBM Rational DOORS) hakkında bilgi ve deneyim sahibi olmak, Tercihen Mühendislik/ Ürün konfigürasyon yönetimi ve özellikle değişiklik yönetimi konularında bilgi sahibi olmak, Tercihen uçuş elverişlilik sertifikasyonu süreçleri hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olmak (EASA/FAA Part 21, EMAR21, EMACC, MIL-HDBK-516B/C, JSSGs) Hava aracı ve sistemleri emniyet yönetimi konusunda bilgi ve tecrübe sahibi olmak, (SAE ARP4754 / 4761, DO178/254) Tercihen güvenilirlik, test edilebilirlik, ürün - çevresel şartlar etkileşimi, elektromanyetik uyum konularında bilgi ve deneyim sahibi olmak, Tercihen model tabanlı Sistem Mühendisliği (SysML) ve araçları hakkında bilgi sahibi olmak (IBM Rational Rhapsody, Artisan Studio vb).
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Kızılötesi İz Analiz Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Kızılötesi İz Analiz MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Havacılık/Uçak Mühendisliği, Makine Mühendisliği veya Kimya Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak,  Işınım yoluyla ısı transferi konusunda deneyim ve bilgi sahibi olmak,  Kızılötesi iz ve spektral analizler konusunda deneyim ve bilgi sahibi olmak,  Disiplinlerarası takım çalışmasına yatkın olmak,  Analitik düşünme ve problem çözme yeteneğine sahip olmak, Hesaplamalı akışkanlar dinamiği konusunda deneyim ve bilgi sahibi olmak, Eşlenik ısı transferi konusunda deneyim ve bilgi sahibi olmak, Multifaz akış modelleme konusunda deneyim ve bilgi sahibi olmak, MATLAB betik dili,  Fluent Mühendislik yazılımı,  Fortran programlama dilinde tecrübe sahibi, İyi derecede İngilizce bilmek (YDS 70+, IBT 84+), 
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
UYDU ISIL TASARIM VE ANALİZ MÜHENDİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
UYDU ISIL TASARIM VE ANALİZ MÜHENDİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Makine veya Havacılık/Uzay Mühendisliği Bölümü Lisans/Yüksek Lisans/Doktora derecesine sahip olmak Isı transferi teorisi konusunda temeli olmak, ısıl mühendislik alanındaki temel teorilere hakim olmak Sistem seviyesi ısıl tasarım ve analiz konusunda en az 3 yıl deneyimli olmak Analiz altyapısına sahip olmak Takım çalışmasına yatkın olmak Yurtiçi ve Yurtdışı seyahat engeli bulunmamak Yazılı ve sözel olarak iyi iletişim kurabilme yeteneğine sahip olmak Yazılı ve sözel olarak iyi seviye İngilizce (YDS 70+, TOEFL-IBT 84+)Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler: Isıl test ve doğrulama konusunda deneyimli olmak Uzay uygulamaları konusunda ilgili ve bilgili olmak Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış veya muaf olmak Isıl analiz yazılımları (MSC PATRAN, MSC Sinda ve Thermica) konusunda deneyimli olmak. Fortran programlama dili konusunda bilgili olmak
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı