TÜV SÜD Teknik Güvenlik ve Kalite Denetim Tic. Ltd 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1866


http://www.tuv-tgk.com

TÜV SÜD Teknik Güvenlik ve Kalite Denetim Tic. Ltd
 

PROFİLİMİZ

 

TÜV SÜD Kimdir?
 
TÜV SÜD’ün hikayesi, buhar kazanlarının Sanayi Devrimi’ne güç veren yenilikçi teknoloji olduğu 19. yüzyılın ikinci yarısında başlar. Bu dönemde buhar kazanı patlamaları ciddi bina hasarlarına ve ölümlü kazalara neden oluyordu. Buhar kazanlarının test ve denetimi konusunda faaliyet gösterecek bir birliğin kurulması fikri böyle doğdu. İlk buhar kazanı kontrol birliği 1866’da Mannheim’da kuruldu. Bu birlik kalıcı bir mirasa öncülük ettiği gibi dünyada yeni bir endüstrinin doğmasına da öncülük etti. O zamanlar mühendislerin ana odak noktası, makine ve üretim sürecini mümkün olduğunca güvenli ve verimli kılmaktı. İnsanları, çevreyi ve yatırımları teknolojinin olumsuz etkilerine karşı korumaya kendisini adamış 22 buhar kazanı sahibinin oluşturduğu gönüllülük esasına dayanan bu birlik bugüne kadar global ölçekte kalıcı bir etki bırakmıştır. 1990’lı yıllara kadar Almanya’nın her eyaletinde farklı TÜV organizasyonları faaliyet gösteriyordu. Birleşim sürecinin bir parçası olarak güney eyaletlerinde bulunan TÜV’ler bir araya gelerek TÜV SÜD’ü oluşturdular. Bu birleşme sürecinin sonucunda ortaya üç büyük TÜV kuruluşu çıktı. Hem ciro hem de dünya çapındaki çalışan sayısı bakımından TÜV SÜD bunların en büyüğüdür. 19. yüzyılda Almanya’da yayılan bu fikir, zamanla gelişerek bugünün dünyasında daha önemli hale geldi. TÜV SÜD son yıllarda faaliyetlerini Avrupa, Güney ve Kuzey Amerika, Ortadoğu, Asya ve Afrika’ya doğru genişleterek globalleşme yolunda tutarlı bir şekilde ilerlemiştir. Günümüzde TÜV SÜD, küresel akreditasyonlara sahip olarak dünya genelinde 1000’den fazla lokasyonda temsil edilmektedir. Farklı disiplinlerde 24.000’in üzerinde uzmandan oluşan, kendini müşterilerinin gelişimine adamış ekibimizin temel amacı dünyayı daha güvenli bir yer haline getirmektir.
 
TÜV SÜD, 150 yıllık köklü geçmişe sahiptir.
 
Misyonumuz ve Sloganımız
Toplum, çevre ve teknolojinin gelişimine olan tutkumuzla, kalite, eğitim, güvenlik ve sürdürülebilirlik çerçevesinde paydaşlarımıza somut ekonomik değerler katmaya kendimizi adadık. Kuruluş ilkemize sadık kalarak, daha güvenli ve sürdürülebilir gelecek için çalışıyoruz.
Teknolojiyi, sistem ve uzmanlığı dengeleyerek küresel rekabet gücünüzü arttırıp aynı zamanda dünyanın daha güvenli bir yer olmasına katkı sağlıyoruz.
TÜV SÜD daha güvenli ve sürdürülebilir bir gelecek yaratmak için kurulmuştur.
 
Sloganımız
Güven verir. Değer katar.
 
Logomuz
Kalite ve güvenliğin global sembolü TÜV SÜD logosu, kalite ve güvenliğin dünya çapında tanınan sembolüdür. İnsanların karşılaştıkları anda TÜV SÜD ile ilişkilendirdikleri ayırt edici sekizgen tasarıma sahiptir. Mavi renk Bavyera bayrağından esinlenerek Alman mühendisliğini yansıtmaktadır.
 
TÜV (Technischer Überwachungs-Verein): Türkçe’de Teknik Muayene Birliği anlamına gelmektedir.
SÜD: Almanca’da güney anlamına gelen ve TÜV SÜD’ün hikayesinin başladığı yeri ifade eden kalıcı bir anımsatıcıdır. TÜV SÜD, Güney Almanya eyaletlerinden Bavyera, Hessen, Baden-Wurttemberg ve Saxony’deki TÜV’lerin birleşmesiyle oluşmuştur.
Sekizgen: TÜV SÜD sekizgeni, Almanya’da yaygın olarak kullanılan araç denetçilerinin etiketlerini baz alır. Sekiz kenar birçok kültürde şans olarak değerlendirilir.
 
Hizmet verdiğimiz sektörler
Geniş faaliyet alanı Eğitim çözümlerimizle sunduğumuz avantajlar: Birçok endüstri alanına; eğitim, test ve ürün belgelendirme, gözetim, mühendislik çözümleri, denetim ve yönetim sistem belgelendirmesi konularında bilgi sağlama gibi hizmetlerimiz ile destek olmaktayız.
Bizi farklı kılan özelliğimiz, farklı konularda uzmanlaşmış bilirkişilerin ve uluslararası yetkinlikte deneyimli eğitmenlerin ekibimizde faaliyet göstermesidir.

TÜV SÜD / Türkiye

TÜV SÜD Group

Faaliyet gösterdiği sektörler: Mühendislik Hizmetleri

Firma web sitesi: www.tuv-sud.com.tr


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.00 - 18.00


Sosyal ve Yan Haklar
Yemek Kartı (Ticket, Multinet, Sodexo, Setcard vb.)TÜV SÜD Teknik Güvenlik ve Kalite Denetim Tic. Ltd İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 3
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Ekspertiz Uzmanı İstanbul(Asya) TÜV SÜD Teknik Güvenlik ve Kalite Denetim Tic. Ltd
Ekspertiz UzmanıTÜV SÜD Teknik Güvenlik ve Kalite Denetim Tic. Ltd
TÜV SÜD AG ve Doğuş Holding ortaklığı ile kurulmuş bir firma olan TÜV SÜD Doğuş Ekspertiz ve Danışmanlık Hizmetleri Şirketi bünyesinde, aşağıdaki niteliklere sahip dönemsel Ekspertiz Uzmanı arıyoruz.·         Tercihen Endüstri Meslek Lisesi  ve/veya MYO Otomotiv Bölümü mezunu·         İkinci el araçlarda değişmiş ve boyanmış parça tespiti yapabilen·         Araç mekaniğine hakim, araç teknik özelliklerini ve donanımlarını bilen·         Temel bilgisayar ve tablet kullanma bilgisine sahip·         B ve/veya E sınıfı ehliyet sahibi·         Aktif olarak araç kullanabilen·         25-35 yaş arasında, ·         İstanbul Anadolu Yakası'nda ikamet eden
Dönemsel / Proje bazlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
HR Business Partner Ankara TÜV SÜD Teknik Güvenlik ve Kalite Denetim Tic. Ltd
HR Business PartnerTÜV SÜD Teknik Güvenlik ve Kalite Denetim Tic. Ltd
We are looking for a Human Resources Business Partner with the following qualifications:University degree in Business Administration, Economics or related departments,Minimum 2 years of Human Resources experience, A good command of written and spoken English, Strong knowledge of Microsoft Office applications, Strong interpersonal and organizational skills, No military obligation for male candidates, Willing to live in Ankara.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Operations Trainee İstanbul(Avr.) TÜV SÜD Teknik Güvenlik ve Kalite Denetim Tic. Ltd
Operations TraineeTÜV SÜD Teknik Güvenlik ve Kalite Denetim Tic. Ltd
TÜV SÜD is an international service corporation focusing on consulting, testing, certification and training. Headquartered in Munich, Germany and founded in 1866, TÜV SÜD is one of the world's leading technical service organizations.Today, we are represented by about 20.000 employees across 800 locations, partnering clients wherever they are in the world. Our community of experts is passionate about technology and is inspired by the possibilities of your business. United by the belief that technology should better people’s lives, we work alongside our customers to optimize their operations, enable them to access global markets and enhance their competitiveness.We are looking for a Operations Trainee with the following qualifications;English and / or German speaking Able to communicate patiently Electronics or Computer Engineering or Economics Student (to be able to work with software)Knowledge of Visual Basic or similar language
Dönemsel / Proje bazlı        İlan Detayı