TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş. 

Şirket Bilgileri

http://www.tai.com.tr

TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.

İnsanlı ve insansız hava platformlarının tasarımı, geliştirilmesi, imalatı, entegrasyonu, modernizasyonu ve satış sonrası hizmetleri alanlarında “Türkiye’nin Havacılık Merkezi” olan TUSAŞ Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş. (TAI), 15 Mayıs 1984 tarihinde kurulmuştur.

Şirketin Akıncı-Ankara’da bulunan modern uçak üretim tesisleri, yüksek teknoloji ürünü makine ve teçhizatla donatılmış olup, parça imalatından uçak montajı, uçuş testleri ve teslimine kadar son derece geniş üretim kabiliyetlerine sahiptir. TAI kalite sistemi dünyaca kabul görmüş NATO AQAP-110, ISO-9001:2000 ve AS EN 9100 standartlarını karşılamaktadır.

TAI’nin mevcut deneyimi F-16 Savaşan Şahinler, CN-235 hafif nakliye/deniz karakol/gözetleme uçakları, SF-260D eğitim uçakları, Cougar AS-532 arama kurtarma (SAR), silahlı arama kurtarma (CSAR) ve genel maksat helikopterlerinin ortak üretiminin yanı sıra, kendi tasarımı olan insansız hava aracı, hedef uçağı ve zirai ilaçlama uçağı gibi ürün geliştirme programlarını kapsamaktadır. TAI aynı zamanda “Türk İnsansız Hava Aracı Programı”nın ana yüklenicisidir.

TAI’nin ana faaliyet alanları arasında Türkiye ve bölgedeki diğer ülkelerin envanterinde bulunan sabit ve döner kanatlı askeri ve ticari hava platformlarının modernizasyon, modifikasyon ve sistem entegrasyonu programları ile satış sonrası hizmetleri de bulunmaktadır. Hv.K.K. F-16’larının elektronik harp ve yapısal tadilatları, Black Hawk Helikopteri’nin Özel Kuvvetler için modifikasyonu, Cougar AS-532 helikopterinin modernizasyonu, S-70 helikopterinin dijital kokpit modifikasyonu, CN-235 platformlarının Dz.K.K. ve S.G.K.’nın Deniz Karakol/Gözetleme görevleri için modifikasyonu ile B737-700 uçağının Havadan Erken İhbar ve Kontrol Uçağı’na (HİK) dönüştürülmesindeki tüm yapısal tadilatlar ile sistem entegrasyon faaliyetleri TAI tarafından yürütülmektedir. TAI, TSK Bakım Merkezleri’nin imkan ve kabiliyetlerini kullanarak müşterilerine bakım, onarım ve revizyon hizmetleri de vermektedir.

Dünyanın çeşitli ülkelerinden müşterilerine askeri ve ticari amaçlı sabit ve döner kanatlı hava platformları için parça ve komponent imal eden TAI, uçak ve parça üretimi alanındaki deneyimi ile Agusta, Airbus, Boeing, CASA, Eurocopter, Lockheed Martin, Northrop Grumman, Sikorsky, Sonaca, ve diğer şirketler nezdinde ayrıcalıklı bir ortak konumundadır.

TAI, Milli Sanayi Kuruluşu olarak Airbus Military S.L.’e ortak olup, Airbus (Fransa, Almanya, İspanya ve İngiltere), EADS (İspanya) ve FLABEL (Belçika) havacılık firmalarıyla birlikte A400M uçağının tasarım ve geliştirme faaliyetlerine katılmaktadır.

Dünyadaki son teknolojik gelişmeleri yakından izleyerek havacılık alanında öncü kuruluşlar arasında yer almaya kararlı olan TAI, ülkemize 21. yüzyılda yeni ufuklar açmayı hedeflemektedir.TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 47
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Maliyet Tahmin Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Maliyet Tahmin MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Havacılık, Uçak, Makine, Endüstri, İşletme, Bilgisayar, Elektrik-Elektronik Mühendisliği veya İşletme, İstatistik ve Ekonometri bölümlerinden asgari lisans mezunu olmak,Aşağıdaki konulardan en az birisi hakkında bilgi ve/veya tecrübeye sahip olmak:İstatistik ve istatiksel analiz maliyet muhasebesi, bütçeleme, fiyat araştırması, fizibilite çalışması,Veri tabanı yönetimi, Hava aracı sistemleri (itki sistemleri, motor, uçuş kontrol sistemi, yakıt, hidrolik, çevresel kontrol sistemi, vb.) çalışma prensipleri,Sistem mühendisliği süreci ve uygulamaları, ürün ömür devri yönetimi.Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:Savunma Sanayi ve askeri alandaki maliyet mühendisliği ile ilgili süreç ve standartlar hakkında bilgi sahibi olmak (MIL-STD-337, DoD/NASA Cost Estimating Handbook, vb.),Model tabanlı sistem mühendisliği (SysML) ve araçları hakkında bilgi sahibi olmak (IBM Rational Rhapsody, Artisan Studio vb.),Temel niteliklerde bahsi geçen konulara yönelik akademik çalışma yapmış/yapıyor/yapabilecek olmak,EXCEL ve ACCESS benzeri uygulamalarda macro yazabilme deneyimi,Gereksinim yönetimi ve araçları (IBM Rational DOORS) hakkında bilgi ve deneyim sahibi olmak,Mühendislik/ürün konfigürasyon yönetimi ve özellikle değişiklik yönetimi konularında bilgi sahibi olmak,MATLAB uygulama deneyimi.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
KAYNAK OPERATÖRÜ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
KAYNAK OPERATÖRÜTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Meslek yüksek okulu ilgili bölümlerden mezun veya meslek lisesi mezunu ve 10 yıl üzeri tecrübeli olmak,Teknik resim okuma bilgisine sahip, Malzeme bilgisine sahip, Yoğun çalışma temposuna uyum sağlayabilen, Ekip çalışmasına yatkın, MEB, ODTÜ vb. kurumlardan alınmış kaynakçı belgesine sahip, İngilizce (temel seviyede) bilgisine sahip olmak. TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER:Kaynaklı montaj konusunda çalışmış ve alüminyum ve çelik malzemelerin TIG (Argon) kaynak işlemlerinde 5 yıl tecrübeli,Havacılık Standartları ve kaynak röntgen filmleri konusunda bilgi sahibi olmak.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
SPACE SYSTEMS EMC TEST ENGINEER Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
SPACE SYSTEMS EMC TEST ENGINEERTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Applicants for this post must have graduated from Electrical& Electronics / Electronics / Electronics or Telecommunication EngineeringMSc degree as studied in Electromagnetics, antenna, and microwave design and test topics is preferred.Good knowledge of English is required.(IELTS:6,5+ ; IBT:84+) Candidates should have several years’ experience in EMC testing with respect to the MIL-STD-461E standard.Knowledge of ECSS-E-ST-20-07C standard is an asset. Capable of completing a test campaign Prior knowledge of RF engineering and/or EMC design are distinct advantage. Applicants should have excellent analytical and communication skills, and proactive attitude to resolving problems. They should also have good interpersonal skills, with the ability to work effectively in an international team environment.Free of military service obligation for male applicants.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
SPACE SYSTEMS COMPACT ANTENNA TEST ENGINEER Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
SPACE SYSTEMS COMPACT ANTENNA TEST ENGINEERTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Applicants for this post must have graduated from Electrical& Electronics / Electronics / Electronics or Telecommunication Engineering.MSc degree as studied in Electromagnetics, antenna, and microwave design and test topics is preferred.Good knowledge of English is required.(ILTS:6,5+ ; IBT:84+) Candidates should have several years’ experience in the development and testing RF systemsA broad background in the disciplines involved in RF telecommunication, electromagnetics and antenna design and/or test, is important.Prior knowledge of antenna test systems is a distinct advantage. Applicants should have excellent analytical and communication skills, and proactive attitude to resolving problems. They should also have good interpersonal skills, with the ability to work effectively in an international team environment.Free of military service obligation for male applicants.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
SPACE SYSTEMS MECHANICAL TEST ENGINEER Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
SPACE SYSTEMS MECHANICAL TEST ENGINEERTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
To have a BS degree on Mechanical Engineering To have an experience on mechanical testing i.e. vibration and acoustic tests (knowledge of electrodynamic shakers and LMS software is an asset)To have a knowledge on accelerometers and strain gauges To be able to perform mechanical and structural design To be able to use engineering drawing tools such as Catia and Unigraphics To be able to prepare and execute procedures To have good command of written and spoken English (IELTS:6,5+ ; IBT:84+) To be a good team member with strong communication skills To be able to complete the multiple tasks under tight deadlines in a good qualityTo have good motivation for working at day-night test shifts To be eligible for travel both inside and outside of country To be willing to develop himself by questioning, searching and analyzing the issues from all perspectivesFree of military service obligation for male applicants.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
SPACE SYSTEMS THERMAL TEST ENGINEER Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
SPACE SYSTEMS THERMAL TEST ENGINEERTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Test Engineer shall have the following requirements as minimum:To have BS degree from Mechanical Engineering To have a minimum 2 years of experience on thermal sciences (design, analysis and testing)To have good command of written and spoken English (IELTS:6,5+; IBT:84+) To be a good team member with strong communication skills To be able to complete the multiple tasks under tight deadlines in a good qualityTo have good motivation for working at day-night test shifts To be eligible for travel both inside and outside of country Willing to develop himself by questioning, searching and analyzing the issues from all perspectivesFree of military service obligation for male applicants Preferred Additional SkillsTo have MS/PhD degree from Mechanical Engineering To have knowledge and experience on test instrumentation and sensors (thermocouple, pressure gauge etc.)To have knowledge on data acquisition systems To have knowledge on thermal analysis To have a good knowledge on radiative and conductive heat transfer To have a good knowledge and experience on vacuum and cryogenic technologies
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
SPACE SYSTEMS ASSEMBLY AND INTEGRATION ENGINEER Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
SPACE SYSTEMS ASSEMBLY AND INTEGRATION ENGINEERTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
To have a BS degree on Mechanical Engineering To have good command of written and spoken English (IELTS:6,5+, IBT:84+) To have a minimum 2 years of experience on assembly and integration of complex systemsTo have a knowledge on machine elements To be able to perform mechanical and structural design To be able to use NASTRAN/PATRAN or equivalent FEA software To be able to use engineering drawing tools such as Catia and Unigraphics To be able to prepare and execute procedures To be a good team member with strong communication skills To be able to complete the multiple tasks under tight deadlines in a good qualityTo have good motivation for working at day-night test shifts To be eligible for travel both inside and outside of country To be willing to develop himself by questioning, searching and analyzing the issues from all perspectivesFree of military service obligation for male applicants.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
KOMUTA KONTROL SİSTEM MÜHENDİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
KOMUTA KONTROL SİSTEM MÜHENDİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Komuta ve Kontrol ekibi olarak aşağıdaki alanlarda faaliyetlerimizi yürütmekteyiz:Hava Aracı ve Faydalı Yük Yönetim Sistemleri, Görev Planlama ve Takip Sistemleri, Haberleşme Sistemleri (Muhabere, Network, vb.), Girdi Sistemleri, Video Dağıtım ve Görüntüleme Sistemleri, Destek Sistemleri (Cluster Sunucular, Kayıt/Depolama Birimleri, GPS Zaman Dağıtım Birimleri, vb.)Görüntü Kıymetlendirme ve Dağıtım Sistemleri, Görev alacak adayın yukarıdaki konu başlıklarında, sistem mühendisliği süreçlerine uygun olarak tasarım, entegrasyon ve test faaliyetlerini gerçekleştirmesi beklenmektedir.Üniversitelerin Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümleridnden mezun, İyi derecede İngilizce bilen, (IELTS:6,5+, IBT:84+) WAN/LAN network ve TCP/UDP/IP protokolleri konusunda bilgi ve tecrübe sahibi,RS-232, RS-422, RS-485, Analog, Discrete haberleşme arayüzleri konusunda bilgi ve tecrübe sahibi,VoIP Sistemleri, Ses Codec’leri, VHF/UHF Haberleşme Sistemleri, İnterkom Sistemleri hakkında bilgi ve tecrübe sahibi,Microsoft Server, MS SQL, Sanallaştırma, Depolama Birimleri, Domain Controller, Clustered Server konularında bilgi ve tecrübe sahibi,DVI, Display Port, HDMI, vb. video arayüzleri, video encoding-decoding konularında bilgi ve tecrübe sahibi,Elektro-optik, radar, elektronik harp, vb. sistemlerin planlama, kontrol, yönetim, depolama, işleme, kıymetlendirme ve aktarım faaliyetleri hakkında bilgi sahibi,İyi derecede Microsoft Office bilgisine sahip, Telelogic DOORS gereksinim yönetim aracını kullanabilen, Jira değişiklik yönetim aracını kullanabilen, Teamcenter konfigürasyon yönetim aracını kullanabilen
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Kalite Kontrolör / Tesellüm ve Tesellüm Muayene Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Kalite Kontrolör / Tesellüm ve Tesellüm MuayeneTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Teknik Eğitim Fakültelerinin ilgili teknik öğretmenlik bölümlerinden mezun, Teknik dokümantasyonu okuyup anlayacak ve uygunsuzlukları yazılı olarak raporlayacak seviyede İngilizce bilgisine sahip, (Orta / Üst Seviye)Bilgisayar ve temel seviyede ofis programlarını kullanabilir olmak, Teknik resim okuyabilen,  Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmaması. TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER:Kalite alanında deneyim sahibi olması, Kalite Yönetim Sistemleri kapsamında eğitim almış olması.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Tesisler Kimya Teknisyeni Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Tesisler Kimya TeknisyeniTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
MYO / Kimya Bölümü mezunu olmak, En az 3 yıl mesleki tecrübe sahibi olmak, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış olmak. TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER:Arıtma tesislerinde çalışma deneyimine sahip olmak, Su şartlandırma konusunda bilgi sahibi olmak, Tehlikeli maddeler/atıklar hakkında bilgi sahibi olmak, Laboratuar ölçüm cihazlarını kullanmış olmak, MS Office programlarını iyi düzeyde kullanabilmek.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
İHA Pilotu Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
İHA PilotuTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
TUSAŞ’ın ürettiği operatif seviye ANKA İnsansız Hava Aracı tipinde, pilot olarak istihdam edilmek üzere takım çalışmasına yatkın, seyahat engeli bulunmayan ve iletişim gücü yüksek İHA pilot adayları alınacaktır.En az üniversite mezunu olmak. İyi derede İngilizce bilmek (YDS 70+, TOEFL 84+, IELTS 6,5+), Erkek adaylar için, askerlik hizmetini tamamlamış veya en az 2 yıl tecil ettirebiliyor olmak,Ankara TAI tesisleri ana üs olmak üzere geçici süreliğine yurtiçi/yurtdışı üslerde görev yapmaya engel bir durumu olmamak,ICAO Annex-1 ve JAR FCL-3’deki asgari Class-III şartlarına uygun Sağlık Sertifikasına sahip olmak (Adaylar bu şartı sağladıklarını belgeleyen raporu, ilgili hastanelerden kendi imkânları ile temin edeceklerdir).Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:İHA’larla ilgili yüksek lisans çalışması yapmış olmak, İHA’lar konusunda ülkemiz ve dünyadaki standartlar hakkında bilgi sahibi olmak ve gelişmeleri yakından takip etmek,Paket programları ve MS Office uygulamalarını kullanabilmek,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Boya ve Sızdırmazlık Uygulama Operatörü Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Boya ve Sızdırmazlık Uygulama OperatörüTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Lise mezunu olmak, Boya uygulama konusunda tecrübe sahibi olmak, Askerlik görevini tamamlamış olmak, Esnek çalışma saatlerine sahip olmak. TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER:Boya ustalık veya kalfalık belgesine sahip olmak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Modelleme ve Simülasyon Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Modelleme ve Simülasyon MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Tercihen Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Havacılık – Uzay mühendisliği, Uçak Mühendisliği, Makina Mühendisliği ve ilgili mühendislik bölümlerinden mezun olmak,C#/C++/Matlab gibi yazılım araç ve dillerinde yetkin olmak Modelleme ve simülasyon alanında en az 3-5 yıl iş tecrübesi. Ethernet tabanlı protokoller hakkında bilgili olmak İyi derecede İngilizce Okuma/Anlama/Yazma bilmek (YDS70+, TOEFL84+, IELTS 6.5+)
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Yazılım Mühendisi – Simülasyon Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Yazılım Mühendisi – SimülasyonTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Bilgisayar veya Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak,C/C++, C#  programlama tecrübesine sahip olmak, QT Framework altyapısı ile geliştirme yapmış olmak, ZeroMQ arakatman yazılımı konusunda bilgi sahibi olmak, Perl, Python, VBScript ve benzeri script dillerinden en az birine hakim olmak,TCP/IP, UDP protokolleri ile geliştirme yapmış olmak, MIL-STD-1553, ARINC 429, CANBus ve RS-232/422/485 veri yolları deneyimine sahip olmak,RT Linux konusunda bilgi sahibi olmak, Model tabanlı tasarım ve yazılım geliştirme konusunda tecrübeli olmak (tercihen UML/SysML deneyimi),DOORS gereksinim yönetim aracı tecrübesine sahip olmak, İyi derecede İngilizce bilen,(İngilizce gerektiren pozisyonlarımız için sadece YDS 70+,IELTS:6,5+ veya TOEFL 84+ sonuçları kabul edilmektedir.)Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:İnsansız Hava Aracı sistemlerinde tecrübe sahibi olmak, Rational Rhapsody araçları ile modelleme ve tasarım konularında tecrübeli olmak,RTCA /DO-178B/C yazılım süreçlerine hakimiyet ve süreç ile yazılım geliştirme tecrübesine sahip olmak,Aviyonik ekipmanlar konusunda bilgili ve deneyimli olmak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Yazılım Geliştirme Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Yazılım Geliştirme MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Bilgisayar veya Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak,RTCA /DO-178B/C yazılım süreçlerine hakimiyet ve süreç ile yazılım geliştirme tecrübesine sahip olmak,C/C++/C#/Python dillerinde tecrübe sahibi olmak, Model tabanlı tasarım ve yazılım geliştirme konusunda tecrübe (tercihen UML/SysML deneyimi) sahibi olmak,Gerçek zamanlı gömülü sistemlerde yazılım geliştirme konusunda tecrübe (tercihen Greenhills Integrity  deneyimi) sahibi olmak,ARINC 653 mimarisi bilgisine sahip olmak, DOORS gereksinim yönetimi aracı konusunda tecrübeli olmak, Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS) kavramı ve uygulamaları hakkında bilgili olmak,İyi derecede İngilizce bilen,(İngilizce gerektiren pozisyonlarımız için sadece YDS 70+,IELTS:6,5+ veya TOEFL 84+ sonuçları kabul edilmektedir.)Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:İnsansız Hava Aracı sistemlerinde tecrübe sahibi olmak, SCADE Suite veya Rational Rhapsody araçları ile modelleme ve tasarım tecrübesine sahip olmak,Aviyonik ekipmanlar konusunda bilgili ve deneyimli olmak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Yazılım Doğrulama Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Yazılım Doğrulama MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Bilgisayar veya Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak,Yazılım test süreçleri ve yöntemleri konusunda tecrübeli olmak, Otomatik yazılım test altyapıları geliştirme konusunda tecrübeli olmak, RTCA /DO-178B/C yazılım süreçlerine hakim olmak, C/C++/ C# / Python dillerinde tecrübeli olmak, Gerçek zamanlı gömülü sistemlerde yazılım doğrulama konusunda tecrübe sahibi olmak,MIL-STD-1553, CANBus, ARINC 429 veri yolları bilgisine sahip olmak, ARINC 653 mimarisi konusunda bilgili olmak, DOORS gereksinim yönetimi aracı tecrübesine sahip olmak, İyi derecede İngilizce bilen,(İngilizce gerektiren pozisyonlarımız için sadece YDS 70+ , IELTS:6,5+veya TOEFL 84+ sonuçları kabul edilmektedir.)Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:İnsansız Hava Aracı sistemlerinde tecrübe sahibi olmak, Gerçek zamanlı işletim sistemleri, gömülü yazılımlar, Kart Destek Paketi (BSP) ve sürücü yazılımlar konusunda bilgi ve deneyim sahibi olmak,Green Hills Integrity ve Multi IDE konusunda deneyim sahibi olmak, Aviyonik ekipmanlar konusunda bilgili ve deneyimli olmak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Teknisyen Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
TeknisyenTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Meslek Yüksek Okularının makina, metal, otmotiv, bilgisayar, elekrik, elektronik, haberleşme, sıhhi tesisat vb. teknik bölümlerinden mezun,Ekip çalışmasına yatkın, Son 3 ayda herhangi bir yerde çalışmamış, Tercihen askerlik görevini tamamlamış, Yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Kimya Teknisyeni Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Kimya TeknisyeniTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Meslek yüksek okullarının kimya bölümünden mezun olmak, Tercihen üretim alanlarında 2 yıl tecrübeli, Vardiyalı çalışabilecek, Esnek çalışma saatlerine uyumlu, Ekip çalışmasına yatkın, Askerlikle bir ilişkisi olmamak,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
SAC METAL VE TALAŞLI İMALAT TAKIMLARI TEKNİSYENİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
SAC METAL VE TALAŞLI İMALAT TAKIMLARI TEKNİSYENİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Meslek yüksek okulu Endüstriyel Kalıpçılık bölümünden mezun veya meslek lisesi mezunu ve 10 yıl üzeri tecrübeli olmak,Teknik resim okuma bilgisine sahip olmak, Malzeme bilgisine sahip olmak, Kalıp imalat tecrübesine sahip olmak, (Matkap, Freze, Router machine, çoğaltma makinası vb. gibi)Tezgah kullanabilmek, Bilgisayar programlarına hakim olmak, Çizim proğramları ile ilgili bilgi sahibi olmak, (Catia, Solidwork,  Autocad vb. gibi)El becerisine sahip olmak, Temel ölçüm cihazlarını kullanabilmek. TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER:İngilizce (temel seviyede) bilgisine sahip olmak, Lazer tracker, Faro arm ve benzeri cihazları kullanabilmek, Alanında tecrübe sahibi olmak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Kalite Kontrolör Ankara, Kayseri TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Kalite KontrolörTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Teknik Eğitim Fakültesi / Havacılık Yüksekokulu Mezunu / Meslek Yüksek Okulu mezunu  olmakEn az 5 yıl hava araçları veya ekipmanları üzerinde bakım, onarım, montaj, ve test operasyonlarında çalışmış,Teknik dokümantasyonu anlayıp, uygulamaya yetecek seviyede İngilizce seviyesine sahip,Kayseri’ de ikamet eden/edebilecek Askerliğini yapmış, Yoğun çalışma temposunu kaldırabilecek, Orta seviyede MS Office programlarını kullanabilmek Tercihe Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:Kalite konularında deneyim sahibi olmak ISO 9001 Kalite Standardı hakkında eğitim almış olmak veya bilgi sahibi olmak
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Sistem Mühendisi, Hava Aracı Sistemleri Kontrolü v Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Sistem Mühendisi, Hava Aracı Sistemleri Kontrolü vTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Elektrik-Elektronik, Elektrik, Kontrol/Otomasyon, Makine,Havacılık-Uzay veyaUçak Mühendisliği dallarından birinde en az Lisans derecesine sahip olmak.Tercihen havacılık sektöründe hava aracı sistemlerinin tasarım ve geliştirme faaliyetlerinde en az 5 yıl sanayi tecrübesine sahip olmak.Hava aracı sistemlerin kontrolü, yönetimi ve sağlık takibi tasarım ve entegrasyon faaliyetleri konularında tecrübe sahibi olmak.Tercihen sistemlerin sağlık takip yönetimi kapsamında teşhis (diagnostic) ve erken tespit (prognostic) yaklaşımları konularında bilgi sahibi olmak.Sistem mühendisliği ve ürün geliştirme süreçleri ve standartları hakkında bilgi sahibi olmak.İyi derecede İngilizce bilen (YDS 75+, TOEFL IBT 84+, IELTS 6.5+),
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Sistem Mühendisi, Yakıt Sistemi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Sistem Mühendisi, Yakıt SistemiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Makine Mühendisliği, Havacılık-Uzay Mühendisliği veya Uçak Mühendisliği dallarından birinde en az Lisans derecesine sahip olmak.Tercihen havacılık sektöründe hava aracı ve/veya yakıt sistemi tasarım ve geliştirme faaliyetlerinde en az 5 yıl sanayi tecrübesine sahip olmak.Yakıt sistemi tasarım ve entegrasyon faaliyetleri konularında tecrübe sahibi olmak.Sistem mühendisliği ve ürün geliştirme süreçleri ve standartları hakkında bilgi sahibi olmak.İyi derecede İngilizce bilen (YDS 75+, TOEFL IBT 84+, IELTS 6.5+),
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
YAZILIM GELİŞTİRME MÜHENDİSİ-WINDOWS Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
YAZILIM GELİŞTİRME MÜHENDİSİ-WINDOWSTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Bilgisayar veya Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak,Yazılım süreçlerine hakimiyet ve süreç ile yazılım geliştirme tecrübesi Object Oriented programlama dillerine hakimiyet, tercihen C# ile yazılım geliştirme tecrübesiScript dilleri ile yazılım geliştirme tecrübesi (tercihen Python) İyi derecede (YDS 70+, TOEFL 84+,IELTS 6,5+) İngilizce bilmek, Tercih Nedeni Olabilecek Ek nitelikler:DevExpress araçlarıyla yazılım geliştirme tecrübesi ESRI araçlarıyla yazılım geliştirme tecrübesi DOORS, JIRA, SVN araçlarıyla yazılım geliştirme tecrübesi
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
İTFAİYECİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
İTFAİYECİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Meslek Yüksek Okullarının, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği bölümü mezunu olan,Orta derecede İngilizce bilen,  Yangın ve Kurtarma konusunda bilgi ve tecrübesi olan, İşe karşı motivasyonu yüksek, ekip çalışmasına yatkın, sorumluluk sahibi, Sağlık açısından; kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmayan,  MS Office programlarını kullanabilen,  Mesleğin gerektirdiği Boy/Kilo oranına sahip olan, Esnek çalışma saatlerine uyabilecek, Ehliyet sahibi ve aktif olarak araç kullanabilen, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış. Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler: Lojmanda ikamet edebilecek, İyi derecede İngilizce bilgisi, Yangın Algılama ve Söndürme Sistemleri, Endüstriyel/Tehlikeli Madde Yangınları, İlkyardım gibi alanlarda sertifika sahibi olmak,E sınıfı Ehliyet sahibi ve aktif olarak araç kullanmak,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Elektik Sistemler İmalat Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Elektik Sistemler İmalat MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Elektrik Elektronik Mühendisliği ya da Elektrik Mühendsiliği Bölümlerinden mezun,İyi derecede İngilizce bilen (TOEFL 84+, YDS: 80+ veya IELTS: 6,5+),Ankara’da ikamet eden, İş seyahatlerine ve Ankara dışında belirli süreli görevli çalışmaya engel durumu olmayan,Çalışma disiplinine/ahlakına, öz denetim/motivasyona sahip olan,Takım çalışmasına yatkın, analitik düşünme ve problem çözme yeteneğine sahip.TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER Alçak gerilim elektrik güç üretim ve dağıtım (Jenerator, UPS, Akü, devre kesiciler, konnektörler, topraklama, aydınlatma, kablolama ile) konuları ile ilgili yönetmelikler, standartlar hakkında deneyim ve bilgi sahibiÜç boyutlu çizim programı kullanabilen
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Elektrik/Aviyonik Sistemler İmalat Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Elektrik/Aviyonik Sistemler İmalat MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezunİyi derecede İngilizce bilen (TOEFL 84+, YDS: 80+ veya IELTS: 6,5+) Sık seyahat engeli bulunmayan (uzun süreli Ankara dışında kalmasında bir engel bulunmayan)Araç kullanabilen (B sınıfı ehliyet) Askerlik hizmetini tamamlamış TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER MS Office programlarını iyi derecede kullanabilen, Ürün verisi yönetimi konusunda genel bilgiye sahip Sistem testleri konusunda tecrübeli (tercih nedenidir)
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Mekanik Sistemler İmalat Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Mekanik Sistemler İmalat MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Makine/Havacılık/Uçak Mühendisliği bölümlerinden mezun; İyi derecede İngilizce bilen (TOEFL 84+, YDS: 80+ veya IELTS: 6,5+) Sık seyahat engeli bulunmayan (uzun süreli Ankara dışında kalmasında bir engel bulunmayan)Araç kullanabilen (B sınıfı ehliyet) Askerlik hizmetini tamamlamış TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER MS Office programlarını iyi derecede kullanabilen, Ürün verisi yönetimi konusunda genel bilgiye sahip Sistem testleri konusunda tecrübeli (tercih nedenidir)
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Proses Kontrol Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Proses Kontrol MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitenin Kimya Mühendisliği veya Kimya Lisans bölümlerinden mezun olmak,İyi derecede İngilizce bilen (TOEFL 84+, YDS: 80+ veya IELTS: 6,5+) Yurt içi ve yurt dışı seyahat engeli olmayani B sınıf ehliyeti olan, Erkek adayların için askerliğini tamamlamış adayların başvuruları beklenmektedir.TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER Metal kaplama sanayinde tecrübe sahibi olmak, Proses denetimi yapma ve denetlenme tecrübesine sahip olmak, Laboratuvar cihazlarını kullanma tecrübesine sahip olmak, (AAS, ION Kromatografi vb.)İlgili lisans bölümlerinden yeni mezun olmak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Lojistik Uzmanı Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Lojistik UzmanıTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, veya Sivil (EASA 145 onaylı) ya da Askeri Otorite onaylı bakım organizasyonunda en az 10 yıllık bakım deneyimli olmak ve üniversite mezunu olmak,Uçak sistemleri (aviyonik, elektrik, mekanik, yapısal veya motor) bilgisine sahip olmak,İyi düzeyde İngilizce bilgisine sahip olmak (YDS 70 ve üzeri, ya da TOEFL 85 ve üzeri),Askeri veya sivil teknik yayın (T.O.) standartları/spesifikasyonları bilgisine sahip olmak,Microsoft Office Programları bilgisine sahip olmak,  Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış adayların başvuruları beklenmektedir.TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER S1000D teknik yayın spesifikasyonu bilgisine sahip olmak,  MIL-STD-1388-1A/2B ve/veya S3000L lojistik destek analizi spesifikasyonu bilgisine sahip olmak, Yedek parça optimizasyon uygulamaları/yazılımları bilgisine sahip olmak,  Unigraphics/Catia vb. teknik resim programları bilgisine sahip olmak,  Interaktif Teknik Manuel (IETM) bilgisine sahip olmak,  XML (SGML/HTML) bilgisine shaip olmak,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Lojistik Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Lojistik MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Makine, Uçak, Havacılık veya Uzay Mühendisliği bölümlerinden mezun,Yazılı ve sözel olarak iyi seviyede İngilizce bilen, akıcı olarak konuşabilen (YDS 70+, TOEFL 84+)Seyahat etmeye ve yurt dışında çalışmaya engel bir durumu olmayan,MS Office programlarına hakim, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış adayların başvuruları beklenmektedir.Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:Havacılık sektöründe tercihen de bakım konusunda bilgi sahibi olmak,Bilgisayar Destekli Tasarım programlarını (UG ve/veya CATIA)  iyi  seviyede kullanabilmek,İş tanımında bahsi geçen Entegre Lojistik Destek ile ilgili standartlar hakkında bilgi sahibi olmak,XML (eXtensible Markup Language) hakkında bilgi sahibi olmak,UML (Unified Modelling Language) hakkında bilgi sahibi olmak,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
EŞ ZAMANLI MÜHENDİSLİK YAZILIM MÜHENDİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
EŞ ZAMANLI MÜHENDİSLİK YAZILIM MÜHENDİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinden mezun, Savunma sanayi projelerindeki disiplinleri bilen, C, C++ ve Java programlama ile uygulama ve yazılım geliştirme konusunda deneyim sahibi,Spiral, Arttırımsal, Çevik (Agile) Yazlım Yaşam Döngüsü modelleri hakkında bilgi sahibi,Product Life Cycle Management kavramı hakkında genel bilgi sahibi, Analitik düşünen, problem çözme yeteneğine sahip, yazılı ve sözlü iletişim becerileri yüksek,Yoğun iş temposunda çalışabilen, ilişki ve stres yönetiminde başarılı, İyi derecede İngilizce bilgisine sahip (YDS+70, TOEFL+84), Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olan.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
SAHA MÜHENDİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
SAHA MÜHENDİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Havacılık/Uzay Mühendisliği,Metalurji ve Malzeme veya Makina Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak,İyi derecede İngilizce bilen,(İngilizce gerektiren pozisyonlarımız için sadece YDS 70+ veya TOEFL 84+ sonuçları kabul edilmektedir.)İşe karşı motivasyonu yüksek, detaylara karşı ilgili ve dikkatli olmak, Yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilen, B sınıfı ehliyeti olmak ve aktif araç kullanan, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış olmak. Saha Mühendisi (TALAŞLI İMALAT-SAC METAL-YÜZEY İŞLEM) için Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:Tercihen Talaşlı İmalat, Sac Metal ve Yüzey İşlem  teknolojileri alanında en az 2 yıl tecrübeli,CATIA V5 veya UG benzeri CAD programlarını temel seviyede kullanıyor olmak, Yalın üretim, Kalite Sistem Yönetimi(AS9100), FMEA ve Risk Analizi konularında deneyimi olmak,MS Office programlarını etkili olarak kullanabiliyor olmak. Saha Mühendisi (KOMPOZİT-MONTAJ-HARNESS(KABLAJ) için Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:CATIA V5 veya UG benzeri CAD programlarını temel seviyede kullanıyor olmak, Kompozit parçalarda CATIA CPD, Fibersim yazılımlarını temel seviyede kullanıyor olmak,Kompozit parça üretim ve kalite muayene süreçlerinde tecrübesi olmak, NDT muayene yöntemleri hakkında bilgi/tecrübe sahibi olmak, Montaj Fixture tasarım/ üretim tecrübesi bulunmak, Harness(kablaj) üretim, kalite süreçleri hakkında tecrübesi olmak, Yalın üretim, FMEA, Kalite Sistem Yönetimi(As9100) ve Risk Analizi konularında deneyimi olmak,MS Office programlarını etkili olarak kullanabiliyor olmak.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
GENEL BAŞVURU-ENGELLİ PERSONEL Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
GENEL BAŞVURU-ENGELLİ PERSONELTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Teknisyen alımı yapılacak pozsiyonlar için;Düz lise, meslek lisesi veya meslek yüksek okulu mezunu, Ms Office programlarını iyi derecede kullanabilen, İŞKUR'a kayıtlı olan ve yasa gereği engelli personel kadrosuna uygun. Mühendis-Uzman kadrosuna alım yapılacak pozisyonlar için,Üniversitelerin mühendislik fakülteleri veya 4 yıllık eğitim veren diğer bölümlerinden mezun,İyi seviyede İngilizce bilen (YDS 70+, TOEFL-IBT 84+ sonuçları dikkate alınır),Ms Office programlarını iyi derecede kullanabilen, İŞKUR'a kayıtlı olan ve yasa gereği engelli personel kadrosuna uygun.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
İdame Edilebilirlik Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
İdame Edilebilirlik MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversiteslerin Uçak/Uzay/Havacılık/Makine Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak,Çok iyi düzeyde İngilizce bilgisine sahip olmak (YDS: 70+, TOEFL:84+), MS Office programlarını iyi düzeyde kullanabiliyor olmak. TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER :“İnsan Ergonomisi” programlarını (Classical Jack, Catia Human Builder, vb) kullanabiliyor olmak,Havacılık alanında sahada bakım tecrübesine sahip olmak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
YARDIMCI SANAYİ PERFORMANS YÖNETİMİ MÜHENDİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
YARDIMCI SANAYİ PERFORMANS YÖNETİMİ MÜHENDİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Havacılık/Uzay Mühendisliği,Metalurji ve Malzeme veya Makina Mühendisliği bölümlerinden mezun,İyi derecede İngilizce bilen,(İngilizce gerektiren pozisyonlarımız için sadece YDS 70+ veya TOEFL 84+ sonuçları kabul edilmektedir.)İşe karşı motivasyonu yüksek, detaylara karşı ilgili ve dikkatli, Yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilen, Seyahat engeli bulunmayan, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış olmak. Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:Tercihen imalat teknolojileri alanında en az 3 sene tecrübeli olmak, CATIA V5 veya UG programlarını temel seviyede biliyor olmak, Yalın üretim, FMEA ve Risk Analizi konularında deneyimi olmak, MS Office programlarını etkili olarak kullanabiliyor olmak, ISO 9001-EN 9100 kalite sistemleri bilgisi olmak.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Uçuş Kontrol Sistemi/FMS Test Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Uçuş Kontrol Sistemi/FMS Test MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Kontrol Mühendisliği, Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Uçak ve Uzay Mühendisliği bölümlerinin birinden mezun,İyi derecede İngilizce bilen (YDS 70+,TOEFL IBT 84+) İnsansız Hava Araçları veya Uçuş Dinamiği konusunda bilgi ve deneyim sahibi MATLAB ve Simulink platformlarını sistem modelleme ve analiz çalışmalarında etkin kullanabilen,C, C++, Perl, Python, VB dillerinden birinde veya Matlab ile kod geliştirme deneyimine sahip,MS Office (Word, Excel, PowerPoint) uygulamalarını ileri düzeyde ve etkin olarak kullanabilen,Kendini motive edebilen, insan ilişkileri kuvvetli ve ekip çalışmasına yatkın, gerektiğinde asgari gözetimle çalışmalarını sürdürebilecek ve sorumluluk alabilen,Teknolojik gelişmeleri takip eden, araştırma ve kendini geliştirmeye açık, öğrenme kabiliyeti yüksek, öğretmeye yatkın,Analitik düşünme ve problem çözme yeteneğine sahip, İyi seviyede İngilizce (okuma, yazma, konuşma) bilen, Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli bulunmayan, Gerektiğinde esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış. Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:Uçuş verilerinden uçağın dinamik kararlılık ve performans analizlerini yapabilecek seviyede bilgi ve deneyim sahibi,Hava/Uzay sistemlerin dinamiği ve kontrolü konularında yüksek lisans ve/ya doktora derecesine sahip veya tamamlamak üzere olmak,Gereksinim yönetim aracı (DOORS) ile çalışmış ve bilgi sahibi, Görev Takip ve Ortak Çalışma araçları hakkında bilgi ve deneyim sahibi (JIRA, SVN vb.),Sistem testleri, entegrasyon testleri, test ekipmanları, otomatik test altyapıları konularında çalışmış veya bilgi sahibi,Aviyonik sistemler ve arayüzleri hakkında bilgi sahibi, Siyah (BlackBox) ve Beyaz Kutu (WhiteBox) test yöntemleri konusunda çalışmış/bilgi sahibi,SAE ARP4754A, DO-254, DO-178B, MIL-STD-498 gibi süreç/standart/rehberler hakkında bilgi ve deneyim sahibi.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
AVİYONİK TEST MÜHENDİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
AVİYONİK TEST MÜHENDİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Elektronik ,Elektrik-Elektronik, Bilgisayar, Yazılım Mühendisliği bölümlerinden mezun,Aviyonik sistemler ve arayüzleri hakkında bilgi sahibi, Haberleşme Protokolleri (ARINC 429, MIL-STD-1553, Ethernet, RS232, RS485, SPI, I2C, CAN vb...) konularında çalışmış/bilgi sahibi,Siyah (BlackBox) ve Beyaz Kutu (WhiteBox) test yöntemleri konusunda çalışmış/bilgi sahibi,Sistem testleri, entegrasyon testleri, test ekipmanları, otomatik test altyapıları konularında çalışmış/bilgi sahibi,SAE ARP4754A, DO-254, DO-178B, MIL-STD-498 gibi süreç/standart/rehberler hakkında bilgi ve deneyim sahibi,MS Office programlarını ileri düzeyde ve etkili olarak kullanabilen, İyi derecede İngilizce bilen (YDS 70+, TOEFL IBT 84+), Analitik düşünen, problem çözme yeteneğine sahip, Teknolojik gelişmeleri takip eden, araştırma ve kendini geliştirmeye açık, öğrenme ve öğretme kabiliyeti yüksek,İşe karşı motivasyonu yüksek, ekip çalışmasına yatkın, sorumluluk sahibi, Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli bulunmayan, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış. Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler: Savunma, Havacılık veya Uzay Projelerinde tecrübe sahibi, Gereksinim Mühendisliği, Doğrulama ve Geçerli Kılma konularında çalışmış/bilgi sahibi,Gereksinim yönetim aracı (DOORS) ile çalışmış/bilgi sahibi, Görev Takip ve Ortak Çalışma araçları hakkında bilgi ve deneyim sahibi (JIRA, SVN vb.),Perl, Python, VB ve benzeri script dillerinden en az birinde bilgi sahibi.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
ELEKTRİK/ELEKTRONİK BAKIM MÜHENDİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
ELEKTRİK/ELEKTRONİK BAKIM MÜHENDİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Elektrik Elektronik Mühendisliği mezunu, İyi derecede (YDS 70+,  IBT 84+) İngilizce bilen, PLC ve otomasyon konusunda tecrübeli, Makina bakım onarımında en az 3 yıl çalışmış, Analitik düşünceye sahip, yaratıcı, gelişmelere açık olan, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış. Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:Siemens, Fanuc v.b gibi makina kontrol sistemlerine hakim olmak, Siemens PLC yazabilecek, Elektronik kart tamiri konusunda tecrübeli, TPM konusunda daha önceden çalışmış, Pnomatik ve hidrok konusunda bilgi sahibi.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
DONANIM TASARIM MÜHENDİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
DONANIM TASARIM MÜHENDİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezunu olmak, İyi derecede İngilizce bilen,(İngilizce gerektiren pozisyonlarımız için sadece YDS 70+ veya TOEFL 84+ sonuçları kabul edilmektedir.)Analog, dijital, güç, RF sistem ve yüksek hızlı  PCB  tasarımlarından en az ikisi hakkında  tecrübeli olmak, ilgili tasarım araçlarını ileri düzeyde kullanabiliyor olmak,İlgili alanlarda malzeme bilgisi ve uygulama tecrübesine sahip olmak, Analitik düşünme ve problem çözme yeteneğine sahip olmak, MS Office programlarını ileri düzeyde ve etkili olarak kullanabilmek, İş motivasyonunun yüksek olması, detaylara karşı ilgili ve dikkatli olmak, Sorumluluk sahibi, takım çalışmasına yatkın ve sürekli gelişmeye açık olmak, Gerektiğinde seyahat etmeye ve yurt dışında çalışmaya engel bir durumu bulunmamakErkek adaylar için askerliğini tamamlamış olmak, Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:Uzay spesifik elektronik donanım geliştirme konusunda 2 yıl üzerinde tecrübeli olmak,Şematik ve Mil-Spec. PCB tasarımı üzerine 3 yıl veya daha fazla deneyim, HDL, Verilog,  vb. hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olmak, Havacılıkta kullanılan veri yolları (MIL-STD-1553B, ARINC-429, RS-422) hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olmak,PowerPC, DDR3/4 RAM  ve  FPGA  tabanlı  sistem ve PCB tasarımı yapmış olmak
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Komuta ve Kontrol Sistemleri Network Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Komuta ve Kontrol Sistemleri Network MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Elektrik-Elektronik mühendisliği bölümlerinden mezun, İyi derecede İngilizce bilen (YDS:70+; IBT:84+)Hava Aracı ve Faydalı Yük Yönetim Sistemleri, Görev Planlama ve Takip Sistemleri, Haberleşme Sistemleri (Muhabere, Network, vb.), Girdi Sistemleri, Video Dağıtım ve Görüntüleme Sistemleri, Destek Sistemleri (Cluster Sunucular, Kayıt/Depolama Birimleri, GPS Zaman Dağıtım Birimleri, vb.)Görüntü Kıymetlendirme ve Dağıtım Sistemleri; konu başlıklarından görev alacak adayımızdan ağırlıklı olarak Haberleşme Sistemi (Network) alanında, TAI ve sistem mühendisliği süreçlerine uygun olarak tasarım, entegrasyon ve test faaliyetlerini gerçekleştirmesi beklenmektedir.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
YAZILIM GELİŞTİRME MÜHENDİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
YAZILIM GELİŞTİRME MÜHENDİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin, Elektronik/Elektrik-Elektronik/Bilgisayar/Yazılım Mühendisliği bölümlerinden mezun,Yazılım geliştirme projelerinde minimum 5 yıllık tecrübe sahibi, Java, Betik Programlama (Python, Groovy gibi) konularında deneyim sahibi, IEEEE 12207, CMMI, ECSS-E-ST-40C, DO-178B, MIL-STD-498 gibi Yazılım Mühendisliği süreç modelleri/standartları/metodolojileri/rehberleri hakkında bilgi ve deneyim sahibi,Analitik düşünen, problem çözme yeteneğine sahip, yazılı ve sözlü iletişim becerileri yüksek,Yoğun iş temposunda çalışabilen, ilişki ve stres yönetiminde başarılı, İyi derecede İngilizce bilgisine sahip(YDS+70, TOEFL+84), Erkek adaylar için, askerlik hizmetini tamamlamış olan. TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER:Savunma, havacılık veya uzay projelerinde çalışmış, Uzay ve uydu sistemleri hakkında bilgi ve deneyim sahibi, Kritik/güvenilir yazılım geliştirme konusunda deneyim sahibi, Yazılım geliştirme yaşam döngüsü modelleri (spiral, artırımsal, çevik gibi) ve uygulamaları hakkında bilgi sahibi,Web tabanlı ve/veya istemci/sunucu mimarisinde çok katmanlı uygulama geliştirme deneyimine sahip.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
GÖMÜLÜ YAZILIM GELİŞTİRME MÜHENDİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
GÖMÜLÜ YAZILIM GELİŞTİRME MÜHENDİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Elektronik/Elektrik-Elektronik/Bilgisayar/Yazılım bölümlerinden mezun,Gömülü yazılım geliştirme projelerinde minimum 5 yıllık tecrübe sahibi,Gerçek Zamanlı İşletim Sistemleri ve Gerçek Zamanlı Programlama konusunda deneyim sahibi,C, C++, Java, Betik Programlama (Groovy, Python gibi) ile programlama konusunda deneyim sahibi,IEEEE 12207, CMMI, ECSS-E-ST-40C, DO-178B, MIL-STD-498 gibi Yazılım Mühendisliği süreç modelleri/standartları/metodolojileri/rehberleri hakkında bilgi ve deneyim sahibi,Spiral, Arttırımsal, Çevik (Agile) Yazılım Yaşam Döngüsü modelleri hakkında bilgi sahibi,Aviyonik sistemler ve aviyonik arayüzler ile ilgili bilgi sahibi,Analitik düşünen, problem çözme yeteneğine sahip, yazılı ve sözlü iletişim  becerileri yüksek,Düzenli raporlama alışkanlığı olup, dokümantasyona önem veren, organizasyon ve raporlama becerisi yüksek,Yoğun iş temposunda çalışabilen, ilişki ve stres yönetiminde başarılı,Gerektiğinde seyahat etmeye ve yurt dışında çalışmaya engel bir durumu olmayan, esnek çalışma saatlerine uyabilen,MS Office programlarını ileri düzeyde ve etkili olarak kullanabilen,İyi derecede İngilizce bilgisine sahip(YDS+70, TOEFL+84),Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olan. TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER:Savunma, havacılık ve uzay projelerinde çalışmış, Uzay ve uydu sistemleri hakkında bilgi ve deneyim sahibi,Ar-Ge ve tasarım tecrübesine sahip.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Uçuş Test Enstrümantasyon Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Uçuş Test Enstrümantasyon MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin  Elektrik-Elektronik mühendisliği bölümlerinden mezun, Veri Edinim Cihazları, Sensörler, Aviyonik Veri Yolları, RF Sistemler ve Enstrümantasyon konularında tecrübeli,MsOffice ve Matlab kullanabilen. İyi derecede (YDS 70+, TOEFL-IBT 84+) İngilizce bilen, Analitik düşünme ve problem çözme yeteneğine sahip, İşe karşı motivasyonu yüksek, ekip çalışmasına yatkın, sorumluluk sahibi,yeniliğe açık,Arazi şartlarında gerçekleştirilecek testlere katılabilecek, Seyahat engeli olmayan, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış. TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER:Uçuş Test Enstrümantasyon ve/veya Telemetri Sistemleri üzerine deneyimli.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
AVİYONİK YAZILIM GELİŞTİRME MÜHENDİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
AVİYONİK YAZILIM GELİŞTİRME MÜHENDİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Elektronik Mühendisliği / Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak,C/C++ bilmek, Bilgisayar  Destekli Yazılım Mühendisliği gereçleri ile ilgili bilgi ve deneyim sahibi olmak,Yazılım Geliştirme süreçleri konusunda bilgi sahibi olmak, İyi derecede İngilizce bilen,(İngilizce gerektiren pozisyonlarımız için sadece YDS 70+ veya TOEFL 84+ sonuçları kabul edilmektedir.)        TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER:Seyahat etmeye ve yurt dışında çalışmaya engel bir durumu olmamak, DO-178B konusunda bilgi ve deneyim sahibi olmak, Gerçek zamanlı işletim sistemleri  ile gömülü yazılım alanında deneyim sahibi olmak,ARINC-653 hakkında bilgi ve deneyim sahibi olmak, MIL-STD-1553, ARINC 429 ve benzeri aviyonik veri yolları konusunda bilgi ve deneyim sahibi olmak,DO-200A ve ARINC-424 standartları hakkında bilgi sahibi olmak, BSP ve donanım sürücüleri konusunda bilgi ve deneyim sahibi olmak, Groovy, Python, Perl ve benzeri script dillerini bilmek, Geographic Information Systems kavramı ve uygulamaları hakkında bilgi sahibi olmak,Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış ya da uzun süre erteletmiş olmak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
AVİYONİK YAZILIM DOĞRULAMA MÜHENDİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
AVİYONİK YAZILIM DOĞRULAMA MÜHENDİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Elektronik Mühendisliği / Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak,C/C++ bilmek, Groovy, Python, Perl ve benzeri script dillerini bilmek, Bilgisayar  Destekli Yazılım Mühendisliği gereçleri ile ilgili bilgi ve deneyim sahibi olmak,Yazılım Doğrulama süreçleri konusunda bilgi ve deneyim sahibi olmak, İyi derecede İngilizce bilen,(İngilizce gerektiren pozisyonlarımız için sadece YDS 70+ veya TOEFL 84+ sonuçları kabul edilmektedir.)         TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER :DO-178B konusunda bilgi ve deneyim sahibi olmak, Gerçek zamanlı işletim sistemleri  ile gömülü yazılım alanında deneyim sahibi olmak,VectorCAST aracı hakkında bilgi ve deneyim sahibi olmak, ARINC 429, MIL-STD-1553 ve benzeri aviyonik veri yolu protokolleri hakkında bilgi ve deneyim sahibi olmak,Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış ya da uzun süre erteletmiş olmak,Seyahat etmeye ve yurt dışında çalışmaya engel bir durumu olmamak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Tedarik Kalite Teminatı Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Tedarik Kalite Teminatı MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Metalurji ve Malzeme, Makine, Uçak- Havacılık, Endüstri, Kimya, veya Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak,Çok iyi derecede İngilizce okuma, anlama, yazma ve konuşma becerisine sahip olmak ( YDS 70+, TOEFL 84+)Veri analizi, raporlama ve dokümantasyon becerileri yüksek olmak,Kalite yönetim sistemleri ve kalite kontrol konularında bilgi sahibi olmak,Teknik resim ve model okuma konusunda bilgi sahibi olmak,Değişime açık olmak, sürekli iyileştirme mantığı ile düşünebilmek ve problem çözme araçlarına hakim olmak ve problem çözme yeteneğine sahip olmak,Proaktif davranabilmek, öncelik planlaması yapabilmek ve öz disiplini yüksek olmak,Takım çalışmasına yatkın olmak, Şirket içinde her seviyeden personel ile ve firma yetkili/temsilcileri ile kolay iletişim kurabilmek, sözlü ve yazılı iletişimi çok kuvvetli olmak, firma ilişkilerinde genel etik kuralları çerçevesinde hareket etmek,Kararlı, tutarlı ve kendinden emin olmak,Analitik yaklaşabilmek ve çözüm odaklı olmak,Stresli ortamlarda çalışmaya yatkın olmak, yoğun iş temposuna ayak uydurabilmek,Bilişim araçlarını kullanmaya yatkın olmak, MS Office (Outlook, Word, Excel) yazılımlarını iyi kullanabiliyor olmak,B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak ve aktif olarak araç kullanabiliyor olmak,Seyahat engeli bulunmamak. Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:Savunma Sanayi / Havacılık sektörlerinde benzer pozisyonda deneyim sahibi olmak,İmalat / Kalite Kontrol alanlarında deneyim sahibi olmak,Tedarikçi kalite geliştirme-değerlendirme ve denetleme konularında tecrübeli olmak,ISO9001 , ISO27001, AS9100, AS9110, ve diğer kalite sistem süreçlerine, standart ve prosedürlerine hakim olmak, temel eğitim ve/veya iç denetçi sertifikalarına sahip olmak. Bu konularda uygulama deneyimine sahip olmak, denetçi olarak çalışmış olmak, EASA Part-21 ve EASA Part-145 konularında deneyimli ve bilgi sahibi olmak,Risk analizi, FMEA, süreç iyileştirme, kök-neden analizi, 5Why, 8D, SPC, 5S, Kaizen , 6 sigma, gibi kalite araçları konusunda bilgi ve uygulama tecrübesine sahip olmak,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Lojistik Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Lojistik MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Makine, Uçak, Elektrik/Elektronik, Havacılık veya Uzay Mühendisliği bölümlerinden mezun,Yazılı ve sözel olarak iyi seviyede İngilizce bilen, akıcı olarak konuşabilen (YDS 70+, TOEFL  IBT 84+ )Seyahat etmeye ve yurt dışında çalışmaya engel bir durumu olmayan,MS Office programlarına hakim, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, Ekip çalışmasına yatkın adayların başvuruları beklenmektedir.Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:Havacılık sektöründe tercihen de bakım konusunda bilgi sahibi olmak,Bilgisayar Destekli Tasarım programlarını (UG ve/veya CATIA)  iyi  seviyede kullanabilmek,İş tanımında bahsi geçen Entegre Lojistik Destek ile ilgili standartlar hakkında bilgi sahibi olmak,XML (eXtensible Markup Language) hakkında bilgi sahibi olmak,UML (Unified Modelling Language) hakkında bilgi sahibi olmak,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı