TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş. 

Şirket Bilgileri

http://www.tai.com.tr

TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.

İnsanlı ve insansız hava platformlarının tasarımı, geliştirilmesi, imalatı, entegrasyonu, modernizasyonu ve satış sonrası hizmetleri alanlarında “Türkiye’nin Havacılık Merkezi” olan TUSAŞ Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş. (TAI), 15 Mayıs 1984 tarihinde kurulmuştur.

Şirketin Akıncı-Ankara’da bulunan modern uçak üretim tesisleri, yüksek teknoloji ürünü makine ve teçhizatla donatılmış olup, parça imalatından uçak montajı, uçuş testleri ve teslimine kadar son derece geniş üretim kabiliyetlerine sahiptir. TAI kalite sistemi dünyaca kabul görmüş NATO AQAP-110, ISO-9001:2000 ve AS EN 9100 standartlarını karşılamaktadır.

TAI’nin mevcut deneyimi F-16 Savaşan Şahinler, CN-235 hafif nakliye/deniz karakol/gözetleme uçakları, SF-260D eğitim uçakları, Cougar AS-532 arama kurtarma (SAR), silahlı arama kurtarma (CSAR) ve genel maksat helikopterlerinin ortak üretiminin yanı sıra, kendi tasarımı olan insansız hava aracı, hedef uçağı ve zirai ilaçlama uçağı gibi ürün geliştirme programlarını kapsamaktadır. TAI aynı zamanda “Türk İnsansız Hava Aracı Programı”nın ana yüklenicisidir.

TAI’nin ana faaliyet alanları arasında Türkiye ve bölgedeki diğer ülkelerin envanterinde bulunan sabit ve döner kanatlı askeri ve ticari hava platformlarının modernizasyon, modifikasyon ve sistem entegrasyonu programları ile satış sonrası hizmetleri de bulunmaktadır. Hv.K.K. F-16’larının elektronik harp ve yapısal tadilatları, Black Hawk Helikopteri’nin Özel Kuvvetler için modifikasyonu, Cougar AS-532 helikopterinin modernizasyonu, S-70 helikopterinin dijital kokpit modifikasyonu, CN-235 platformlarının Dz.K.K. ve S.G.K.’nın Deniz Karakol/Gözetleme görevleri için modifikasyonu ile B737-700 uçağının Havadan Erken İhbar ve Kontrol Uçağı’na (HİK) dönüştürülmesindeki tüm yapısal tadilatlar ile sistem entegrasyon faaliyetleri TAI tarafından yürütülmektedir. TAI, TSK Bakım Merkezleri’nin imkan ve kabiliyetlerini kullanarak müşterilerine bakım, onarım ve revizyon hizmetleri de vermektedir.

Dünyanın çeşitli ülkelerinden müşterilerine askeri ve ticari amaçlı sabit ve döner kanatlı hava platformları için parça ve komponent imal eden TAI, uçak ve parça üretimi alanındaki deneyimi ile Agusta, Airbus, Boeing, CASA, Eurocopter, Lockheed Martin, Northrop Grumman, Sikorsky, Sonaca, ve diğer şirketler nezdinde ayrıcalıklı bir ortak konumundadır.

TAI, Milli Sanayi Kuruluşu olarak Airbus Military S.L.’e ortak olup, Airbus (Fransa, Almanya, İspanya ve İngiltere), EADS (İspanya) ve FLABEL (Belçika) havacılık firmalarıyla birlikte A400M uçağının tasarım ve geliştirme faaliyetlerine katılmaktadır.

Dünyadaki son teknolojik gelişmeleri yakından izleyerek havacılık alanında öncü kuruluşlar arasında yer almaya kararlı olan TAI, ülkemize 21. yüzyılda yeni ufuklar açmayı hedeflemektedir.TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 38
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Yazılım Geliştirme Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Yazılım Geliştirme MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Bilgisayar Mühendisliği mezunu, Kurumsal ortamda Java ile geliştirmede en az 2 yıl deneyimli olmak,Nesne tabanlı ve servis tabanlı tasarım yapma ve geliştirme konusunda tecrübeli olmak,Güçlü analitik ve sorun çözme yetkinliklerine sahipolmak,Kolay ve etkin iletişim kurabilmek, Stresli bir ortamda baskı altında birden fazla görevi yönetebilme becerisine sahip olmak,Takım çalışmasına yatkın, Kendi kendine motive olabilen, Çok iyi derecede İngilizce bilgisine sahip olmak, Erkekler için askerlik görevini yapmış olmak veya ilişkisi olmamak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Tasarım Mühendisi - Silah Sistemleri Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Tasarım Mühendisi - Silah SistemleriTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Kontrol Mühendisliği ve Havacılık-Uzay Mühendisliği dallarından birinde en az Lisans derecesine sahip,Askerliğini yapmış ya da en az 2 yıl tecilli olan, İyi derecede İngilizce bilen, Yurt içi yurt dışı seyahat etmeye engel bir durumu olmayan,Ekip çalışmasına yatkın, koordinasyon ve iletişim becerisi yüksek,MATLAB/Simulink ve benzeri simülasyon ortamlarına hakim.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
AVİYONİK YAZILIM GELİŞTİRME MÜHENDİSİ/İHA Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
AVİYONİK YAZILIM GELİŞTİRME MÜHENDİSİ/İHATUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Bilgisayar veya Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak C/C++ veya C# /Java dillerinde tecrübe Bilgisayar  Destekli Yazılım Mühendisliği gereçleri ile ilgili bilgi ve deneyim sahibi olmakYazılım Geliştirme süreçleri konusunda bilgi sahibi olmak İyi derecede İngilizce bilen, (İngilizce gerektiren pozisyonlarımız için TOEFL 84+ ve IELTS 6,5+ sonuçları kabul edilmektedir.)TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER DO-178B konusunda bilgi ve deneyim sahibi olmak Network (TCP/IP, UDP, SNMP, SNTP vb.) ve seri iletişim (RS-232, RS-422) protokollerine hakimiyet ve yazılım geliştirme tecrübesiDOORS aracı üzerinde yazılım gereksinimi yazma ve gereksinim yönetimi bilgi ve uygulama tecrübesiSVN Konfigürasyon yönetim aracı kullanımı konusunda tecrübe JIRA değişiklik yönetim aracı kullanımı konusunda tecrübe Groovy, Python, Perl ve benzeri script dillerini bilmek Geographic Information Systems kavramı ve uygulamaları hakkında bilgi sahibi olmak,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
AVİYONİK YAZILIM GELİŞTİRME MÜHENDİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
AVİYONİK YAZILIM GELİŞTİRME MÜHENDİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Elektronik Mühendisliği / Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak,C/C++ bilmek, Bilgisayar  Destekli Yazılım Mühendisliği gereçleri ile ilgili bilgi ve deneyim sahibi olmak,Yazılım Geliştirme süreçleri konusunda bilgi sahibi olmak, İyi derecede İngilizce bilen,(İngilizce gerektiren pozisyonlarımız için sadece TOEFL 84+ ve IELTS 6,5+ sonuçları kabul edilmektedir.)        TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER:Seyahat etmeye ve yurt dışında çalışmaya engel bir durumu olmamak, DO-178B konusunda bilgi ve deneyim sahibi olmak, Gerçek zamanlı işletim sistemleri  ile gömülü yazılım alanında deneyim sahibi olmak,ARINC-653 hakkında bilgi ve deneyim sahibi olmak, MIL-STD-1553, ARINC 429 ve benzeri aviyonik veri yolları konusunda bilgi ve deneyim sahibi olmak,DO-200A ve ARINC-424 standartları hakkında bilgi sahibi olmak, BSP ve donanım sürücüleri konusunda bilgi ve deneyim sahibi olmak, Groovy, Python, Perl ve benzeri script dillerini bilmek, Geographic Information Systems kavramı ve uygulamaları hakkında bilgi sahibi olmak,Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış ya da uzun süre erteletmiş olmak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
AVİYONİK YAZILIM DOĞRULAMA MÜHENDİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
AVİYONİK YAZILIM DOĞRULAMA MÜHENDİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Elektronik Mühendisliği / Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak,C/C++ bilmek, Groovy, Python, Perl ve benzeri script dillerini bilmek, Bilgisayar  Destekli Yazılım Mühendisliği gereçleri ile ilgili bilgi ve deneyim sahibi olmak,Yazılım Doğrulama süreçleri konusunda bilgi ve deneyim sahibi olmak, İyi derecede İngilizce bilen,(İngilizce gerektiren pozisyonlarımız için sadece TOEFL 84+ ve IELTS 6,5+ sonuçları kabul edilmektedir.)         TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER :DO-178B konusunda bilgi ve deneyim sahibi olmak, Gerçek zamanlı işletim sistemleri  ile gömülü yazılım alanında deneyim sahibi olmak,VectorCAST aracı hakkında bilgi ve deneyim sahibi olmak, ARINC 429, MIL-STD-1553 ve benzeri aviyonik veri yolu protokolleri hakkında bilgi ve deneyim sahibi olmak,Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış ya da uzun süre erteletmiş olmak,Seyahat etmeye ve yurt dışında çalışmaya engel bir durumu olmamak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
EMI/EMC TASARIM MÜHENDİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
EMI/EMC TASARIM MÜHENDİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Elektrik-Elektronik bölümünlerinden mezun,İyi derecede İngilizce bilen (TOEFL IBT: 84+ , IELTS:6,5+)Elektromanyetik Girişim/Uyumluluk (EMI/EMC) konularında bilgi sahibi,Aviyonik, elektrik sistemleri hakkında bilgi sahibi,Test ekipmanları kullanımı konusunda bilgi ve/veya deneyim sahibi,Analitik düşünme ve problem çözme yeteneğine sahip,Sorumluluk sahibi, takım çalışmasına yatkın ve sürekli gelişmeye açık,Erkek adayların askerlik görevini tamamlamış olması,Gerektiği durumlarda seyahat etmeye ve yurt dışında çalışmaya engel bir durumu olmamakTercih Nedeni Olacak NiteliklerElektromanyetik, haberleşme alanlarında yüksek lisans yapmış veya yapıyor olmak,Daha önce Elektromanyetik Uyumluluk tasarım, analiz ve/veya test aktivitelerinde yer almış olmak,Elektromanyetik sivil/askeri uyum standartları konusunda bilgi sahibi olmak.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Boya ve Sızdırmazlık Uygulama Operatörü Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Boya ve Sızdırmazlık Uygulama OperatörüTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Lise mezunu olmak, Boya uygulama konusunda tecrübe sahibi olmak, Askerlik görevini tamamlamış olmak, Esnek çalışma saatlerine sahip olmak. TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER:Boya ustalık veya kalfalık belgesine sahip olmak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
YAPISAL ANALİZ MÜHENDİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
YAPISAL ANALİZ MÜHENDİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Makina, Uçak veya Havacılık Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak,İyi derecede İngilizce bilmek (TOEFL:84, IELTS:6,5)CS 23, CS 25 gibi sivil sertifikasyon süreçlerine ve kriterleri konusunda bilgi sahibi olmak,Mukavemet, mühendislik malzemeleri ve sayısal yöntemler konusunda bilgi sahibi olmak,Sonlu Eleman Analizi teorisi bilgisine sahip, Ticari sonlu elemanlar yazılımlarından Nastran/Patran veya Abaqus bilgisine sahip olmak,Temel seviyede Catia V5 bilgisine sahip olmak, Analitik düşünebilen, araştırma, planlama ve raporlama becerilerine sahip,Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış olmak, Takım çalışmasına yatkın, paylaşımına açık olmak, Yoğun çalışma temposuna uyum sağlayabilmek, Microsoft Office programlarını kullanabilmek, Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:Yapısal analiz konusunda en az 2 yıl tecrübeli olmak, Yapısal analiz metotları konusunda bilgi ve tecrübe sahibi olmak,Kompozit malzemelerin mekaniği ve analizi hakkında bilgi sahibi olmak,Optimizasyon metotlarına ve yazılımlarına hakim olmak
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
BİLGİ TEKNOLOJİLERİ MÜHENDİSİ (MESAJLAŞMA) Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
BİLGİ TEKNOLOJİLERİ MÜHENDİSİ (MESAJLAŞMA)TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin, Bilgisayar, Bilgi Teknolojisi veya ilgili disiplinlerinden birindenen az mühendisliklisans düzeyinde mezun,İyi derecede İngilizce bilen (TOEFL-IBT 84+ veya IELTS 6,5+) Düzenli ve planlı çalışan, raporlama alışkanlığı olan ve dokümantasyona önem veren,Yeni teknolojileri yakından takip eden, öğrenmeye, kendini geliştirmeye açık,Analitik düşünebilen, Grup çalışmasına yatkın, sorumluluk sahibi ve iletişim becerileri gelişmiş (sözlü-yazılı), stres altında çalışabilecek,Sorumluluk alabilen ve sonuç üretebilen, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, Mesleki etik kuralları benimseyen Temel Windows Server işletim sistemi, ilişkisel veritabanı ve TCP/IP ağ bilgisine sahip .
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
ELEKTRİKSEL İMALAT MÜHENİSİ/İHA Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
ELEKTRİKSEL İMALAT MÜHENİSİ/İHATUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
ÜNİVERSİTELERİN ELEKTRİK/ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMLERİNDEN MEZUN İYİ DERECEDE İNGİLİZCE BİLEN (TOEFL:84+,IELTS:6,5) ERP UYGULAMALARI KONUSUNDA BİLGİ VE DENEYİM SAHİBİ  ÜRETİM, KALİTE ALANLARINDAN EN AZ BİRİSİNDE DENEYİMİ OLAN SIK SEYAHAT ENGELİ BULUNMAYAN (UZUN SÜRELİ ANKARA DIŞINDA KALMASINDA BİR ENGEL BULUNMAYAN. ÖRNEK : 1 HAFTA - 10 GÜN SİVRİHİSAR DA İKAMET.)ARAÇ KULLANABİLEN (B SINIFI EHLİYET) YOĞUN MESAİ KOŞULLARINA UYUM SAĞLAYABİLEN, ESNEK ÇALIŞMA SAATLERİNE AYAK UYDURABİLECEK, DİNAMİK, PROBLEM ÇÖZME YETENEĞİ GELİŞMİŞ, TAKIM ÇALIŞMASINA YATKIN ERKEK ADAYLAR İÇİN ASKERLİĞİNİ TAMAMLAMIŞ.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
KOMUTA KONTROL SİSTEM MÜHENDİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
KOMUTA KONTROL SİSTEM MÜHENDİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Komuta ve Kontrol ekibi olarak aşağıdaki alanlarda faaliyetlerimizi yürütmekteyiz:Hava Aracı ve Faydalı Yük Yönetim Sistemleri, Görev Planlama ve Takip Sistemleri, Haberleşme Sistemleri (Muhabere, Network, vb.), Girdi Sistemleri, Video Dağıtım ve Görüntüleme Sistemleri, Destek Sistemleri (Cluster Sunucular, Kayıt/Depolama Birimleri, GPS Zaman Dağıtım Birimleri, vb.)Görüntü Kıymetlendirme ve Dağıtım Sistemleri, Görev alacak adayın yukarıdaki konu başlıklarında, sistem mühendisliği süreçlerine uygun olarak tasarım, entegrasyon ve test faaliyetlerini gerçekleştirmesi beklenmektedir.Üniversitelerin Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümleridnden mezun, İyi derecede İngilizce bilen, (TOEFL 84+ ve IELTS 6,5+) WAN/LAN network ve TCP/UDP/IP protokolleri konusunda bilgi ve tecrübe sahibi,RS-232, RS-422, RS-485, Analog, Discrete haberleşme arayüzleri konusunda bilgi ve tecrübe sahibi,VoIP Sistemleri, Ses Codec’leri, VHF/UHF Haberleşme Sistemleri, İnterkom Sistemleri hakkında bilgi ve tecrübe sahibi,Microsoft Server, MS SQL, Sanallaştırma, Depolama Birimleri, Domain Controller, Clustered Server konularında bilgi ve tecrübe sahibi,DVI, Display Port, HDMI, vb. video arayüzleri, video encoding-decoding konularında bilgi ve tecrübe sahibi,Elektro-optik, radar, elektronik harp, vb. sistemlerin planlama, kontrol, yönetim, depolama, işleme, kıymetlendirme ve aktarım faaliyetleri hakkında bilgi sahibi,İyi derecede Microsoft Office bilgisine sahip, Telelogic DOORS gereksinim yönetim aracını kullanabilen, Jira değişiklik yönetim aracını kullanabilen, Teamcenter konfigürasyon yönetim aracını kullanabilen
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
LOJİSTİK UZMANI Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
LOJİSTİK UZMANITUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi,veya Sivil (EASA 145 onaylı) ya da Askeri Otorite onaylı bakım organizasyonunda en az 10 yıllık bakım deneyimli üniversite mezunu personel.Uçak sistemleri (aviyonik, elektrik, mekanik, yapısal veya motor) bilgisi, İyi düzeyde İngilizce bilgisi (YDS 70 ve üzeri, ya da TOEFL 85 ve üzeri) Askeri veya sivil teknik yayın (T.O.) standartları/spesifikasyonları bilgisi,Microsoft Office Programları bilgisi, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış TECİH NEDENİ OLABİLECEK NİTELİKLERS1000D teknik yayın spesifikasyonu bilgisi,  MIL-STD-1388-1A/2B ve/veya S3000L lojistik destek analizi spesifikasyonu bilgisi, Yedek parça optimizasyon uygulamaları/yazılımları bilgisi,  Unigraphics/Catia vb. teknik resim programları bilgisi,  Interaktif Teknik Manuel (IETM) bilgisi,  XML (SGML/HTML) bilgisi,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 10 yıl tecrübe İlan Detayı
YARDIMCI SANAYİ OPERASYONLARI ALT SÖZLEŞME YÖN. Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
YARDIMCI SANAYİ OPERASYONLARI ALT SÖZLEŞME YÖN.TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Makine, Havacılık,Uçak, Uzay, Metalürji ve Endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun,İyi derecede İngilizce bilen ve akıcı olarak konuşabilen(TOEFL 84+,IELTS 6,5+),MS office programlarına hakim, Müzakere yeteneği gelişmiş,teknik ve idari iş tanımlarını inceleyip yorumlayabilecek,Teknik gereksinimlerin yanı sıra idari süreçleride koordine edebilecek, Çalişkan, hevesli, öğrenmeye açik, yeni kavramlara kolayca uyum sağlayabilen takim çalişmasina yatkin,Planli, düzenli, sistemli çalişabilen, zaman kisitlarina uyabilen ve detaylara önem veren ,Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış. Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler: Savunma ve havacılık sektöründe kendi alanında bilgi sahibi olmak, gelişmeleri takip etmek,  Tedarik zinciri yönetimi konusunda tecrübeli,   İşletme / mühendislik yönetimi / hukuk/ tedarik zinciri konularında yüksek lisans yapmış olmak,  Cad programlarını kullanabiliyor olmak,  Veritabanı kullanımı ve raporlama sistemlerine aşina olmak.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Yazılım Kalite Güvence Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Yazılım Kalite Güvence MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun,Yazılım geliştirme süreçleri konusunda bilgi ve tecrübe sahibi, Yazılım kalite süreçleri ve metrikleri hakkında bilgi ve tecrübe sahibi, Bilgi güvenliğine dayalı yazılım geliştirme süreçleri hakkında bilgili, Tasarım ve yazılım geliştirme (JAVA) konusunda bilgi ve tecrübe sahibi, İzleme, ölçüm teknikleri,problem çözme ve analiz teknikleri konusunda tecrübeli,İş motivasyonu yüksek, ekip çalışmasına yatkın ve sorumluluk sahibi, “Yazılım Yaşam Döngüsü” araçları konusunda bilgi sahibi, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış olmak, İyi derecede İngilizce bilen (TOEFL 84+ , IELTS 6,5+). TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER:İç ve dış denetim konularında yetkin, CMMI, ITIL, ISO Kalite Yönetim Sistemleri vb. konularda bilgili, Microsoft TFS, SONAR vb.konularında bilgi sahibi olmak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Yazılım Test Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Yazılım Test MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği  bölümlerinden mezun,Yazılım test işini kendine meslek olarak seçmiş ve kariyerinde bu konuda ilerlemeyi düşünen,Yazılım test metodolojileri ve süreçlerine hakim, hata takip ve raporlama araçları kullanmış,Java tabanlı uygulamalar için test yapabilecek düzeyde yazılım geliştirme bilgisine sahip,Yazılım test otomasyonu konusunda tecrübeli, Yazılım geliştirme süreçleri konusunda bilgi ve tecrübe sahibi, Araştırmaya meraklı, yenilikçi, analitik düşünebilen ve çözüm odaklı, Takım çalışmasına yatkın, iletişimi ve insan ilişkileri kuvvetli, sorumluluk sahibi,İyi derecede İngilizce bilen (TOEFL:84+,ILETS:6,5+) Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış olmak. TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER: ISTQB veya CSTE ‘Yazılım Test Uzmanı’ sertifikalarından birine sahip, Selenium Webdriver, Jenkins, SoapUI gibi test otomasyon sistemleri konusunda deneyimli,CMMI, ITIL, ISO Kalite Yönetim Sistemleri konusunda bilgi sahibi, Microsoft TFS, SONAR konularında bilgi sahibi, Yazılım kalite süreçleri, ölçme, değerlendirme ve analiz hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olmak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
BİLİŞİM SİSTEM UZMANI/MÜHENDİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
BİLİŞİM SİSTEM UZMANI/MÜHENDİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren endüstri mühendisliği, İşletme, iktisat, maliye, yönetim bilişim  gibi bölümlerinden mezun,İş analisti olarak en az 2 yıl deneyim sahibi olmak, İyi seviyede İngilizce bilen, Ekip çalışmasına yatkın, iletişimi kuvvetli, insan ilişkilerinde başarılı Stresli bir ortamda baskı altında birden fazla görevi yönetebilme becerisi Müşteri ile birebir analiz çalışması ve sistem tasarımı yapabilecek, analitik düşünme yeteneğine sahip,Yazılım geliştirme süreçleri içindeki analiz, tasarım ve test konularında bilgi sahibi ve deneyimli,İlişkisel veritabanı modelleme (ER modelleme) bilgisi ve iyi derecede veritabanı sorgulama (SQL) bilgisi,İyi derecede Microsoft Office (word, excel, power point gibi) ürünlerini kullanabilen,Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER Yazılım geliştirme sürecinde kullanılan Team Foundation Server gibi araçlar konusunda bilgi ve/veya deneyim sahibi,CMMI konusunda bilgi ve/veya deneyim sahibi
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
PROJE YÖNETİM UZMANI Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
PROJE YÖNETİM UZMANITUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin  Makina Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Havacılık Mühendisliği, Uçak Mühendisliği veya Uzay Mühendisliği bölümlerinden mezunuProje yönetiminde tecrübe sahibi olan, İyi derecede İngilizce bilgisine sahip MS Office programlarını ileri düzeyde ve etkili olarak kullanabilen, Kazanılmış değer analizi/yönetimi konusunda deneyim sahibi, Sistem mühendisliği süreçleri hakkında bilgi ve deneyim sahibi, Planlama, liderlik ve koordinasyon gücü yüksek, analitik düşünen, Problem çözme yeteneğine sahip, yazılı ve sözlü iletişim becerileri yüksek, Düzenli raporlama alışkanlığı olup, dokümantasyona önem veren, organizasyon ve raporlama becerisi yüksek, süreç, çözüm ve sonuç odaklı, eşzamanlı iş yürütme, önceliklendirme ve iş takibi becerilerine sahip,Müşteri/kullanıcı ilişkileri konusunda deneyimli, yoğun iş temposunda çalışabilen, ilişki ve stres yönetiminde başarılı,TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER Helikopterler hakkında bilgi sahibi, PMP, CMMI, PMI vb. sertifikasına sahip, Ürün geliştirme projelerinde çalışmış, Satış sonrası hizmetler konusunda bilgi sahibi Gerektiğinde seyahat etmeye engel bir durumu olmayan ve esnek çalışma saatlerine uyabilenAR-GE ve tasarım tecrübesine sahip. Kalite sistemleri tecrübesi olan
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
MALZEME YÖNETİMİ UZMANI Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
MALZEME YÖNETİMİ UZMANITUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Endüstri Mühendisliği veya İşletme Bölümlerinden mezun, Asgari 5 yıllık havacılık, makine veya otomotiv sektörlerinde malzeme yöneticiliği deneyimi olan,Malzeme yönetiminde planlama, satın alma, depolama tecrübelerine sahip, İyi derecede İngilizce bilgisine sahip MS Office programlarını ileri düzeyde ve etkili olarak kullanabilen, Planlama, liderlik ve koordinasyon gücü yüksek, analitik düşünen, Problem çözme yeteneğine sahip, yazılı ve sözlü iletişim becerileri yüksek, Düzenli raporlama alışkanlığı olup, dokümantasyona önem veren, organizasyon ve raporlama becerisi yüksek, süreç, çözüm ve sonuç odaklı, eşzamanlı iş yürütme, önceliklendirme ve iş takibi becerilerine sahip,Müşteri/kullanıcı ilişkileri konusunda deneyimli, yoğun iş temposunda çalışabilen, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, Öğrenmeye istekli, Sürücü ehliyeti sahibi Takım çalışmasına uyumlu TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER Helikopter/Uçak veya otomotiv malzeme yöneticiliği hakkında tecrübe sahibi, İşletme Yönetimi (MBA) eğitimi almış Gerektiğinde seyahat etmeye engel bir durumu olmayan Fazla mesai konusunda engeli bulunmayan, esnek çalışma saatlerine uyabilen Satış sonrası hizmetler konusunda bilgi sahibi
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
LOJİSTİK TEMSİLCİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
LOJİSTİK TEMSİLCİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin İşletme Bölümü veya MYO (Makine, Otomotiv) mezunu Asgari 5 yıllık havacılık, makine veya otomotiv sektörlerinde malzeme planlama, teslim alma, depolama, sevkiyat deneyimi olan,Başlangıç seviyesi İngilizce bilgisine sahip MS Office programlarını kullanabilen, Düzenli raporlama alışkanlığı olup, dokümantasyona önem veren, ve iş takibi becerilerine sahip,Müşteri/kullanıcı ilişkileri konusunda deneyimli, Yoğun iş temposunda çalışabilen,  Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, Öğrenmeye istekli, Sürücü ehliyeti sahibi Takım çalışmasına uyumlu TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER Helikopter/Uçak veya otomotiv parçaları hakkında tecrübe sahibi, Gerektiğinde seyahat etmeye engel bir durumu olmayan Fazla mesai konusunda engeli bulunmayan, esnek çalışma saatlerine uyabilen Satış sonrası hizmetler konusunda bilgi sahibi
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
LOJİSTİK MÜHENDİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
LOJİSTİK MÜHENDİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin  Makina Mühendisliği, Havacılık Mühendisliği, Uçak Mühendisliği veya Uzay Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak2D teknik resim hazırlama ve okuma bilgisine sahip olmak, 3D katı ve yüzey modelleme programlarından (CATIA, NX, Solidworks vs.) en az birini iyi kullanabilmeStatik, mukavemet ve yorulma konularında bilgi sahibi olmak Malzeme ve uygulamaları hakkında bilgi sahibi olmak Metalik ve kompozit yapıların üretim metotları hakkında bilgi sahibi olmak Yapısal tasarım hakkında bilgi sahibi olmak Makine elemanları konusunda teorik ve pratik bilgi sahibi olmak, GD&T temel bilgisine sahip olmak Detay üretim ve montaj süreçleri hakkında bilgi sahibi olmak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olmak, İyi düzeyde İngilizce bilgisine sahip olmak, Öğrenmeye istekli olmak, Fazla mesai konusunda engeli bulunmamak, Sürücü ehliyeti sahibi olmak Gerektiğinde seyahat yapmaya engeli bulunmamak Takım çalışmasına uyumlu olmak TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER FEM bilgisi (modelleme, global ve detay analiz yateneği) PATRAN/NASTRAN bilgisi (tercihen hypersizer, hypermesh, abaqus, LS Dyna tecrübesi)CS 23, CS 25, CS 27, CS 29 gibi sivil veya MIL-HDBK 516B gibi askeri sertifikasyon süreçleri ve kriterleri konusunda bilgi sahibi olmakGüvenilirlik, idame edilebilirlik, test edilebilirlik konularında bilgi sahibi olmakKorozyon ve korozyon kontrol konusunda bilgi sahibi olmak, Kalite Sistemleri hakkında tecrübeli olmak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
HAVA ARACI BAKIM PERSONELİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
HAVA ARACI BAKIM PERSONELİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Sivil Havacılık MYO (Uçak Bakım) mezunu veya TSK Havacılık Okulu mezunuAsgari 5 yıl hava aracı bakım tecrübesi Asgari orta derecede İngilizce bilgisine sahip MS Office programlarını kullanabilen, Planlama, ve koordinasyon bilgisi olan, Problem çözme yeteneğine sahip, yazılı ve sözlü iletişim becerileri yüksek, Düzenli raporlama alışkanlığı olup, dokümantasyona önem veren, eşzamanlı iş yürütme, önceliklendirme ve iş takibi becerilerine sahip,Müşteri/kullanıcı ilişkileri konusunda deneyimli, Yoğun iş temposunda çalışabilen, ilişki ve stres yönetiminde başarılı, Ankara dışında ikamet etmeye engel bir durumu olmayan, Gerektiğinde seyahat etmeye engel bir durumu olmayan ve esnek çalışma saatlerine uyabilenSatış sonrası hizmetler konusunda bilgi sahibi olan, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olan, Öğrenmeye istekli, Fazla mesai konusunda engeli bulunmayan, Sürücü ehliyeti sahibi olan Takım çalışmasına uyumlu olan, TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLERHelikopter bakımcısı yetkisi sahibi Kalite sistemi tecrübesi
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Uydu Mühendisi (Görev Yükü) Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Uydu Mühendisi (Görev Yükü)TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Elektronik, Fizik, Havacılık veya Uzay Mühendisliği mezunu olmak, Acil durumlarda mesai dışı çalışabilecek olmak, Linux işletim sistemi kullanabilmek, MS Office programlarını etkili olarak kullanabilmek, İyi derecede İngilizce bilen (TOEFL 84+ ve IELTS 6,5+), Gerektiğinde seyahat etmeye ve yurt dışında çalışmaya engel bir durumu olmamak,Aktif B sınıfı ehliyete sahip sürücü olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak. Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:Elektrooptik sensörler ve çalışma prensipleri konusunda bilgi sahibi olmak, Uydu operasyonları konusunda deneyime sahip olmak, SCOS 2000/PROCEDIT bilmek, Uydu simulatörleri hakkında deneyime sahip olmak, Database yönetimi ve ilgili yazılımlar konusunda bilgili olmak, Uzaktan Algılama konularında bilgi sahibi olmak, İtalyanca bilmek.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Uydu Operasyon Mühendisi (Platform) Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Uydu Operasyon Mühendisi (Platform)TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Elektronik, Havacılık veya Uzay Mühendisliği mezunu olmak,Acil durumlarda mesai dışı çalışabilecek olmak, Linux işletim sistemi kullanabilmek, MS Office programlarını etkili olarak kullanabilmek,İyi derecede İngilizce bilen (TOEFL 84+ ve IELTS 6,5+),Gerektiğinde seyahat etmeye ve yurt dışında çalışmaya engel bir durumu olmamak,Aktif B sınıfı ehliyete sahip sürücü olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak.Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:Uydu yörüngeleri ve uydu davranışları konusunda bilgi sahibi olmak,Uydu operasyonları konusunda deneyime sahip olmak, SCOS 2000/PROCEDIT bilmek, Uydu simulatörleri hakkında deneyime sahip olmak, Database yönetimi ve ilgili yazılımlar konusunda bilgili olmak,İtalyanca bilmek.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Uydu Operatörü Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Uydu OperatörüTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Fizik, Havacılık Yönetimi, Hava Trafik Kontrol, Havacılık Elektrik ve Elektroniği, Pilot Eğitimi, Pilotaj, Astronomi ve Uzay Bilimleri veya Uzay bilimleri ve teknolojileri mezunu olmak,Linux işletim sistemi kullanabilmek, MS Office programlarını etkili olarak kullanabilmek, İyi derecede İngilizce bilen (TOEFL 84+ ve IELTS 6,5+), Uydu operasyon saatlerinde (gece/gündüz) ve vardiyalı çalışmaya engeli olmamak,Gerektiğinde seyahat etmeye ve yurt dışında çalışmaya engel bir durumu olmamak,Aktif B sınıfı ehliyete sahip sürücü olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Mekanik Bakım Teknisyeni Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Mekanik Bakım TeknisyeniTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
M.Y.O. Makine/Mekatronik, Metal İşleri, Motor bölümlerinden mezun olmak, Tesis ekipmanlarının  arıza ve bakımlarında en az 5 yıl tecrübeli, Dinamik, sorumluluk bilincine sahip, disiplinli, takım çalışmasına yatkın, Gerektiğinde vardiyalı düzende çalışabilecek, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış. Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:Endüstriyel kapı, vinç ve kompresörlerin bakım - onarımlarında rol almış, Hidrolik ve pnömatik bilgisine sahip, Teknik çizim programlarından en az bir tanesini kullanabilen.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Yapısal/Mekanik Sistemler İmalat Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Yapısal/Mekanik Sistemler İmalat MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Makine/Havacılık/Uçak Mühendisliği bölümlerinden mezun,ERP uygulamaları konusunda bilgi ve deneyim sahibi,Üretim, Kalite alanlarından en az birisinde deneyimi olan,İyi derecede İngilizce bilen (TOEFL 84+ ve IELTS 6,5+),Sık seyahat engeli bulunmayan (uzun süreli Ankara dışında kalmasında bir engel bulunmayan),Araç kullanabilen (B sınıfı ehliyet), Yoğun mesai koşullarına uyum sağlayabilen, esnek çalışma saatlerine ayak uydurabilecek, dinamik, problem çözme yeteneği gelişmiş, takım çalışmasına yatkın,Askerlik hizmetini tamamlamış. TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER MS Office programlarını iyi derecede kullanabilen, Ürün verisi yönetimi konusunda genel bilgiye sahip UGNX, Teamcenter kullanabilen
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Aeroakustik Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Aeroakustik MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Havacılık/Uçak veya Makine Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak,İyi derecede İngilizce bilmek (IELTS 6,5+, TOEFL IBT 84+),Titreşim analizi konusunda deneyim ve bilgi sahibi olmak,Akustik ve gürültü analizi konusunda deneyim ve bilgi sahibi olmak,Disiplinlerarası takım çalışmasına yatkın olmak, Analitik düşünme ve problem çözme yeteneğine sahip olmak,Erkek adaylar için, askerliğini tamamlamış olmak. TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER:Yapı dinamiği analizleri konusunda deneyim ve bilgi sahibi olmak,Akustik tasarım ve analiz metotları konusunda en az 5 yıl deneyim sahibi olmak,Yüksek lisans mezunu olmak, Akış kaynaklı titreşim ve akustik analizlerinde deneyim sahibi olmak,Temel seviye uçak bilgisine sahip olmak, Hava aracı sertifikasyon konusunda bilgi sahibi olmak,Hava aracı tasarımı konusunda deneyim sahibi olmak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
LOJİSTİK MÜHENDİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
LOJİSTİK MÜHENDİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Makine, Uçak, Elektrik/Elektronik, Havacılık veya Uzay Mühendisliği bölümlerinden mezun,Yazılı ve sözel olarak iyi seviyede İngilizce bilgisi bulunan (TOEFL-IBT 84+ veya IELTS 6,5+)Seyahat etmeye ve yurt dışında çalışmaya engel bir durumu olmayan, MS Office programlarına hakim, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış. Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:Havacılık sektöründe tercihen de bakım konusunda bilgi sahibi, Bilgisayar Destekli Tasarım programlarını (UG ve/veya CATIA)  iyi  seviyede kullanabilen,İş tanımında bahsi geçen Entegre Lojistik Destek ile ilgili standartlar hakkında bilgi sahibi,XML (eXtensible Markup Language) hakkında bilgi sahibi, UML (Unified Modelling Language) hakkında bilgi sahibi.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Uçuş Mekaniği - Kontrol ve Performans Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Uçuş Mekaniği - Kontrol ve Performans MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Havacılık/Uçak veya Makine Mühendisliği mezunu olmak, Uçuş dinamiği /mekaniği, uçuş  performansı ve hava aracı sertifikasyonu konularında bilgi sahibi olmak,Uçuş mekaniği ve/veya kontrol tasarımı konularında yüksek lisans yapmış ya da yapıyor olmak,İleri derecede Matlab-Simulink ve Fortran kullanma becerisine sahip olmak, İyi derecede C program dilini kullanma becerisine sahip olmak, İyi derecede İngilizce bilmek (TOEFL84+ veya IELTS 6,5+). TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış ya da uzun süre ( en az 2 sene) erteletmiş olmak,Seyahat etmeye ve yurt dışında çalışmaya engel bir durumu olmamak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Uçuş Simülasyon & Kontrol Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Uçuş Simülasyon & Kontrol MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Havacılık/Uçak, Makine, Elektirik/Elektronik veya Kontrol Mühendisliği Bölümü mezunu olmak,Uçuş dinamiği /mekaniği, otomatik uçuş kontrol tasarımı, uçuş  performansı ve hava aracı sertifikasyonu konularında bilgi sahibi olmak,Uçuş mekaniği ve/veya otopilot, seyrüsefer, kararlılık artırma sistemi algoritmaları tasarımında yüksek lisans yapmış ya da yapıyor olmak,İleri derecede Matlab-Simulink ve Fortran kullanma becerisine sahip olmak, İyi derecede C program dilini kullanma becerisine sahip olmak, İyi derecede İngilizce bilmek (TOEFL 84+ veya IELTS 6,5+). TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış ya da uzun süre ( en az 2 sene) erteletmiş olmak,Seyahat etmeye ve yurt dışında çalışmaya engel bir durumu olmamak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Aerodinamik Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Aerodinamik MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Havacılık/Uçak/Uzay veya Makine Mühendisliği mezunu olmak, Aerodinamik ve HAD konularında yüksek lisans yapmış ya da yapıyor olmak, HAD metotları kullanma becerisine sahip olmak, sayısal çözüm ağı hazırlıklarının yapılması, çözüm ağının yaratılması, analizler ve analiz sonrası kullanılan yazılım ve metotlara ve ticari yazılımlara hakim olmak,Hızlı ve seri çözüm alınabilmesi amacı ile HAD veya ampirik/analitik metotların kullanılmasına yönelik bilgisayar programları geliştirebilmek,Bilgisayar Destekli Tasarım (CAD) programlarından en az birini kullanıyor olmak,Fortran/C programlama dilini kullanarak yazılım geliştirebilmek/mevcut yazılımları çözümleyebilmek,LINUX/UNIX işletim sistemlerinde çalışabilmek, programlar geliştirebilmek, İyi derecede İngilizce bilmek (TOEFL 84+ veya IELTS 6,5+). TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER:Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış ya da uzun süre ( en az 2 sene) erteletmiş olmak,Seyahat etmeye ve yurt dışında çalışmaya engel bir durumu olmamak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Donanım Test ve Doğrulama Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Donanım Test ve Doğrulama MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
*Üniversitelerin Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun,*İyi derecede İngilizce bilen (TOEFL:84+,ILETS:6,5+)*FPGA tasarımı konusunda tecrübe sahibi olmak.*FPGA doğrulama ve simülasyon konularında tecrübe sahibi olmak.*FPGA doğrulama yazılımları konusunda tecrübe sahibi olmak.*OVM, UVM, SystemVerilog konularında bilgi sahibi olmak.*C++, Phyton, C#  vb. HLL dillerinin en az birinde uygulama yazılımı yazmış olmak.*DO-254 konusunda bilgi sahibi olmak.Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:*Altium Designer konusunda tecrübe sahibi olmak.*Şematik  tasarım ve PCB tasarım konusunda bilgi sahibi olmak.*Test Donanım ve Test Yazılımlarının tasarlanması konusunda tecrübe sahibi olmak.*Çevre koşulları testleri-Isıl, Titreşim, Şok vb. ve EMI-EMC testlerinin koşulması için tasarlanan donanımlar için gerekli altyapının hazırlanması konusunda tecrübe sahibi olmak.*Çevre koşulları ve EMI/EMC Testlerine katılım tecrübesi bulunması.*DO-160, Mil-STD-810, Mil-STD-461 standartları hakkında bilgi ve uygulama sahibi olmak.*Labview, Matlab yazılımlarında tecrübe sahibi olmak.*NI PXI ve PCIe platformları hakkında tecrübeye sahip olmak.*Linux işletim sistemi hakkında tecrübeli olmak*DAQ kartları,Logic Analyser, Osiloskop vb. test araçları konusunda tecrübeli olmak.*Mil-1553, Arinc 429, RS-422, Rs-232, Ethernet arayüzleri konularında tecrübe sahibi olmak
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
DONANIM MÜHENDİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
DONANIM MÜHENDİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
• Üniversitelerin Elektrik-Elektronik veya Haberleşme Mühendisliği bölümlerinin birinden mezun,• Sistem Entegrasyon Laboratuvarı tasarım, üretim ve kurulum çalışmalarında görev alabilecek, teknisyen yönetimi konusunda deneyimli,•FPGA, VHDL konularında bilgili, tasarım yapabilen ve deneyimli,• Mikroişlemciler alanında bilgili ve deneyimli,• Analog ve sayısal devre tasarımı konularında bilgili ve deneyimli,• Baskılı devre tasarımı konusunda bilgili ve deneyimli,• Elektromanyetik uyumluluk ilkeleri doğrultusunda tasarım gerçekleştirmiş,• Elektronik Arayüzler (RS422/485/232,CAN,Ethernet,Mil-Std-1553  vb.) konusunda bilgili ve deneyimli,• Yukarıdaki konularda en az 2 yıllık iş deneyimi olan,• İyi derecede İngilizce bilen (IELTS 6,5+, TOEFL IBT 84+),• Analitik düşünme, çok yönlü çalışabilme ve problem çözme yeteneğine sahip,• MS Office programlarını ileri düzeyde ve etkili olarak kullanabilen,• İşe karşı motivasyonu yüksek, yoğun iş temposunda çalışmaya  ve ekip çalışmasına yatkın, sorumluluk sahibi,• Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli bulunmayan.• Erkek adaylar için askerliğini yapmış.Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:• Tasarım ve dokümantasyon süreç ve içerikleri hakkında bilgi sahibi olmak,• Aviyonik donanım tasarımı tecrübesine sahip olmak,• C / C++ ile yazılım geliştirme deneyimine sahip olmak.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Proje Yönetim Uzmanı Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Proje Yönetim UzmanıTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Endüstri, Elektrik-Elektronik, Havacılık ve Uzay,  Bilgisayar, Makina Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak,Proje yaşam döngüsü ve yönetim süreçleri konusunda bilgi sahibi olmak, Proje takvim ve maliyet yönetimi konusunda bilgi sahibi olmak, Proje planlama, performans izleme, ölçme ve analiz yöntemleri konusunda bilgi sahibi olmak,Kazanılmış değer yönetimi konusunda bilgi sahibi olmak, Risk yönetimi konusunda bilgi sahibi olmak, İş gücü ve maliyet tahmini konusunda bilgi sahibi olmak, Takım çalışmasına yatkın olmak, Çalışkan, hevesli, öğrenmeye açık, yeni kavramlara kolayca uyum sağlayabilir olmak,Yazılı ve sözlü iletişim becerileri gelişmiş olmak, ilişki ve stres yönetimi becerisine sahip olmak,Analitik düşünme yeteneğine sahip olmak, Sonuç odaklı, planlı, düzenli, sistemli ve detaylı çalışma becerisine sahip olmak,İyi düzeyde İngilizce konuşma ve yazma yeteneğine sahip, İyi düzeyde MS Office Programları, MS Project, vb. yeteneğine sahip olmak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olmak. TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER:Proje Yönetimi tecrübesine sahip olmak, Sözleşme Yönetimi tecrübesine sahip olmak, Kazanılmış Değer Yönetimi tecrübesine sahip olmak, PMP sertifikasına sahip olmak, MBA eğitimi almış olmak, Proje Yönetimi yazılım aracı tecrübesine sahip olmak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Sigorta Uzmanı Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Sigorta UzmanıTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren  İktisadi ve İdari Bilimler fakültelerinden mezunŞirketin yürüttüğü faaliyetlerle ilgili sigorta konularında 2-3 yıl tecrübeliİlgili mevzuata hakim,  İyi derecede İngilizce bilen (TOEFL (84+)/IELTS (6,5+),  MS Office uygulamalarını etkin kullanabilen,  Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
KİMYASAL İŞLEMLER ÜRETİM OPERATÖRÜ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
KİMYASAL İŞLEMLER ÜRETİM OPERATÖRÜTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Meslek yüksek okullarının kimya bölümünden mezun olmak, Tercihen üretim alanlarında 2 yıl tecrübeli, Vardiyalı çalışabilecek, Esnek çalışma saatlerine uyumlu, Ekip çalışmasına yatkın, Askerlikle bir ilişkisi olmamak,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Teknisyen Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
TeknisyenTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Meslek Yüksek Okularının makina, metal, otmotiv, bilgisayar, elekrik, elektronik, haberleşme, sıhhi tesisat vb. teknik bölümlerinden mezun,Ekip çalışmasına yatkın, Son 1 ayda herhangi bir yerde çalışmamış, Tercihen askerlik görevini tamamlamış, Yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
UYDU ELEKTRİK SİSTEM MÜHENDİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
UYDU ELEKTRİK SİSTEM MÜHENDİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak Ekip çalışmasına yatkın, koordinasyon ve iletişim becerisinin yüksek olması İyi derecede İngilizce bilen (TOEFL 84+ ve IELTS 6,5+) Gerektiğinde seyahat etmeye ve yurt dışında çalışmaya engel bir durumu olmamakErkek adaylar için askerliğini yapmış olmak TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER Güç Elektroniği konusunda iş tecrübesi olmak veya Yüksek Lisans projesini bu konuda yapmış olmakDaha önce benzer platformların (Uydu, Uçak, Helikopter vb.) elektrik sistem tasarımında görev yapmış olmakSistem Mühendisliği konusunda görev yapmış olmak
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı