TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş. 

Şirket Bilgileri

http://www.tai.com.tr

TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.

İnsanlı ve insansız hava platformlarının tasarımı, geliştirilmesi, imalatı, entegrasyonu, modernizasyonu ve satış sonrası hizmetleri alanlarında “Türkiye’nin Havacılık Merkezi” olan TUSAŞ Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş. (TAI), 15 Mayıs 1984 tarihinde kurulmuştur.

Şirketin Akıncı-Ankara’da bulunan modern uçak üretim tesisleri, yüksek teknoloji ürünü makine ve teçhizatla donatılmış olup, parça imalatından uçak montajı, uçuş testleri ve teslimine kadar son derece geniş üretim kabiliyetlerine sahiptir. TAI kalite sistemi dünyaca kabul görmüş NATO AQAP-110, ISO-9001:2000 ve AS EN 9100 standartlarını karşılamaktadır.

TAI’nin mevcut deneyimi F-16 Savaşan Şahinler, CN-235 hafif nakliye/deniz karakol/gözetleme uçakları, SF-260D eğitim uçakları, Cougar AS-532 arama kurtarma (SAR), silahlı arama kurtarma (CSAR) ve genel maksat helikopterlerinin ortak üretiminin yanı sıra, kendi tasarımı olan insansız hava aracı, hedef uçağı ve zirai ilaçlama uçağı gibi ürün geliştirme programlarını kapsamaktadır. TAI aynı zamanda “Türk İnsansız Hava Aracı Programı”nın ana yüklenicisidir.

TAI’nin ana faaliyet alanları arasında Türkiye ve bölgedeki diğer ülkelerin envanterinde bulunan sabit ve döner kanatlı askeri ve ticari hava platformlarının modernizasyon, modifikasyon ve sistem entegrasyonu programları ile satış sonrası hizmetleri de bulunmaktadır. Hv.K.K. F-16’larının elektronik harp ve yapısal tadilatları, Black Hawk Helikopteri’nin Özel Kuvvetler için modifikasyonu, Cougar AS-532 helikopterinin modernizasyonu, S-70 helikopterinin dijital kokpit modifikasyonu, CN-235 platformlarının Dz.K.K. ve S.G.K.’nın Deniz Karakol/Gözetleme görevleri için modifikasyonu ile B737-700 uçağının Havadan Erken İhbar ve Kontrol Uçağı’na (HİK) dönüştürülmesindeki tüm yapısal tadilatlar ile sistem entegrasyon faaliyetleri TAI tarafından yürütülmektedir. TAI, TSK Bakım Merkezleri’nin imkan ve kabiliyetlerini kullanarak müşterilerine bakım, onarım ve revizyon hizmetleri de vermektedir.

Dünyanın çeşitli ülkelerinden müşterilerine askeri ve ticari amaçlı sabit ve döner kanatlı hava platformları için parça ve komponent imal eden TAI, uçak ve parça üretimi alanındaki deneyimi ile Agusta, Airbus, Boeing, CASA, Eurocopter, Lockheed Martin, Northrop Grumman, Sikorsky, Sonaca, ve diğer şirketler nezdinde ayrıcalıklı bir ortak konumundadır.

TAI, Milli Sanayi Kuruluşu olarak Airbus Military S.L.’e ortak olup, Airbus (Fransa, Almanya, İspanya ve İngiltere), EADS (İspanya) ve FLABEL (Belçika) havacılık firmalarıyla birlikte A400M uçağının tasarım ve geliştirme faaliyetlerine katılmaktadır.

Dünyadaki son teknolojik gelişmeleri yakından izleyerek havacılık alanında öncü kuruluşlar arasında yer almaya kararlı olan TAI, ülkemize 21. yüzyılda yeni ufuklar açmayı hedeflemektedir.TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 41
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Uydu Yapıları Yapısal Analiz Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Uydu Yapıları Yapısal Analiz MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Makine, Havacılık veya Uzay Mühendisliği mezunu olmak,Mukavemet ve titreşim hesapları konularında bilgi sahibi olmak,Sonlu elemanlar yöntemi ile yapıların modellenmesi ve yapısal analiz konusunda çalışmış olmak,Patran/Nastran paket analiz programlarına hakim olmak,CATIA V5, UG vb. tasarım programlarını kullanmış olmak,Uydu yapıları ve malzemeleri konusunda bilgili veya öğrenmeye açık olmak,MS Office programlarını etkili olarak kullanabilmek,İyi derecede İngilizce bilen (TOEFL 84+ ve IELTS 6,5+),Gerektiğinde seyahat etmeye ve yurt dışında çalışmaya engel bir durumu olmamak,Erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak.Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:Uçak, helikopter veya uydu yapılarında statik ve dinamik analizler konusunda tecrübeli olmakTermoelastik, akustik ve şok analizleri konusunda bilgi sahibi olmakHava araçlarında kullanılan yapısal malzemeler ve bağlantı elemanları konusunda bilgi sahibi olmakCATIA V5 veya UG programlarını biliyor olmakİstatiksel Enerji Analizi konusunda bilgi sahibi olmakYüksek lisansını yapısal analiz konusunda yapmış olmak
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Tesisler Kimya Teknisyeni Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Tesisler Kimya TeknisyeniTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
MYO / Kimya Bölümü mezunu olmak, En az 3 yıl mesleki tecrübe sahibi olmak, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış olmak. TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER:Arıtma tesislerinde çalışma deneyimine sahip olmak, Su şartlandırma konusunda bilgi sahibi olmak, Tehlikeli maddeler/atıklar hakkında bilgi sahibi olmak, Laboratuar ölçüm cihazlarını kullanmış olmak, MS Office programlarını iyi düzeyde kullanabilmek.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
AVİYONİK YAZILIM GELİŞTİRME MÜHENDİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
AVİYONİK YAZILIM GELİŞTİRME MÜHENDİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Elektronik Mühendisliği / Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak,C/C++ bilmek, Bilgisayar  Destekli Yazılım Mühendisliği gereçleri ile ilgili bilgi ve deneyim sahibi olmak,Yazılım Geliştirme süreçleri konusunda bilgi sahibi olmak, İyi derecede İngilizce bilen,(İngilizce gerektiren pozisyonlarımız için sadece TOEFL 84+ ve IELTS 6,5+ sonuçları kabul edilmektedir.)        TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER:Seyahat etmeye ve yurt dışında çalışmaya engel bir durumu olmamak, DO-178B konusunda bilgi ve deneyim sahibi olmak, Gerçek zamanlı işletim sistemleri  ile gömülü yazılım alanında deneyim sahibi olmak,ARINC-653 hakkında bilgi ve deneyim sahibi olmak, MIL-STD-1553, ARINC 429 ve benzeri aviyonik veri yolları konusunda bilgi ve deneyim sahibi olmak,DO-200A ve ARINC-424 standartları hakkında bilgi sahibi olmak, BSP ve donanım sürücüleri konusunda bilgi ve deneyim sahibi olmak, Groovy, Python, Perl ve benzeri script dillerini bilmek, Geographic Information Systems kavramı ve uygulamaları hakkında bilgi sahibi olmak,Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış ya da uzun süre erteletmiş olmak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
AVİYONİK YAZILIM DOĞRULAMA MÜHENDİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
AVİYONİK YAZILIM DOĞRULAMA MÜHENDİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Elektronik Mühendisliği / Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak,C/C++ bilmek, Groovy, Python, Perl ve benzeri script dillerini bilmek, Bilgisayar  Destekli Yazılım Mühendisliği gereçleri ile ilgili bilgi ve deneyim sahibi olmak,Yazılım Doğrulama süreçleri konusunda bilgi ve deneyim sahibi olmak, İyi derecede İngilizce bilen,(İngilizce gerektiren pozisyonlarımız için sadece TOEFL 84+ ve IELTS 6,5+ sonuçları kabul edilmektedir.)         TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER :DO-178B konusunda bilgi ve deneyim sahibi olmak, Gerçek zamanlı işletim sistemleri  ile gömülü yazılım alanında deneyim sahibi olmak,VectorCAST aracı hakkında bilgi ve deneyim sahibi olmak, ARINC 429, MIL-STD-1553 ve benzeri aviyonik veri yolu protokolleri hakkında bilgi ve deneyim sahibi olmak,Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış ya da uzun süre erteletmiş olmak,Seyahat etmeye ve yurt dışında çalışmaya engel bir durumu olmamak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
İdame Edilebilirlik Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
İdame Edilebilirlik MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversiteslerin Elektrik-Elektronik/Makine Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak,Çok iyi düzeyde İngilizce bilgisine sahip olmak (TOEFL 84+ ve IELTS 6,5+),MS Office programlarını iyi düzeyde kullanabiliyor olmak, Erkek adaylar için, askerliğini tamamlamış olmak. TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER :“İnsan Ergonomisi” programlarını (Classical Jack, Catia Human Builder, vb) kullanabiliyor olmak,Havacılık alanında sahada bakım tecrübesine sahip olmak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Teknisyen Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
TeknisyenTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Meslek Yüksek Okularının makina, metal, otmotiv, bilgisayar, elekrik, elektronik, haberleşme, sıhhi tesisat vb. teknik bölümlerinden mezun,Ekip çalışmasına yatkın, Son 3 ayda herhangi bir yerde çalışmamış, Tercihen askerlik görevini tamamlamış, Yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Kimya Teknisyeni Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Kimya TeknisyeniTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Meslek yüksek okullarının kimya bölümünden mezun olmak, Tercihen üretim alanlarında 2 yıl tecrübeli, Vardiyalı çalışabilecek, Esnek çalışma saatlerine uyumlu, Ekip çalışmasına yatkın, Askerlikle bir ilişkisi olmamak,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
YARDIMCI SANAYİ PERFORMANS YÖNETİMİ MÜHENDİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
YARDIMCI SANAYİ PERFORMANS YÖNETİMİ MÜHENDİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Havacılık/Uzay Mühendisliği,Metalurji ve Malzeme veya Makina Mühendisliği bölümlerinden mezun,İyi derecede İngilizce bilen,(İngilizce gerektiren pozisyonlarımız için sadece TOEFL 84+ ve IELTS 6,5+ sonuçları kabul edilmektedir.)İşe karşı motivasyonu yüksek, detaylara karşı ilgili ve dikkatli, Yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilen, Seyahat engeli bulunmayan, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış olmak. Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:Tercihen imalat teknolojileri alanında en az 3 sene tecrübeli olmak, CATIA V5 veya UG programlarını temel seviyede biliyor olmak, Yalın üretim, FMEA ve Risk Analizi konularında deneyimi olmak, MS Office programlarını etkili olarak kullanabiliyor olmak, ISO 9001-EN 9100 kalite sistemleri bilgisi olmak.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
SAHA MÜHENDİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
SAHA MÜHENDİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Havacılık/Uzay Mühendisliği,Metalurji ve Malzeme veya Makina Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak,İyi derecede İngilizce bilen,(İngilizce gerektiren pozisyonlarımız için sadece TOEFL 84+ ve IELTS 6,5+ sonuçları kabul edilmektedir.)İşe karşı motivasyonu yüksek, detaylara karşı ilgili ve dikkatli olmak, Yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilen, B sınıfı ehliyeti olmak ve aktif araç kullanan, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış olmak. Saha Mühendisi (TALAŞLI İMALAT-SAC METAL-YÜZEY İŞLEM) için Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:Tercihen Talaşlı İmalat, Sac Metal ve Yüzey İşlem  teknolojileri alanında en az 2 yıl tecrübeli,CATIA V5 veya UG benzeri CAD programlarını temel seviyede kullanıyor olmak, Yalın üretim, Kalite Sistem Yönetimi(AS9100), FMEA ve Risk Analizi konularında deneyimi olmak,MS Office programlarını etkili olarak kullanabiliyor olmak. Saha Mühendisi (KOMPOZİT-MONTAJ-HARNESS(KABLAJ) için Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:CATIA V5 veya UG benzeri CAD programlarını temel seviyede kullanıyor olmak, Kompozit parçalarda CATIA CPD, Fibersim yazılımlarını temel seviyede kullanıyor olmak,Kompozit parça üretim ve kalite muayene süreçlerinde tecrübesi olmak, NDT muayene yöntemleri hakkında bilgi/tecrübe sahibi olmak, Montaj Fixture tasarım/ üretim tecrübesi bulunmak, Harness(kablaj) üretim, kalite süreçleri hakkında tecrübesi olmak, Yalın üretim, FMEA, Kalite Sistem Yönetimi(As9100) ve Risk Analizi konularında deneyimi olmak,MS Office programlarını etkili olarak kullanabiliyor olmak.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Uçuş Kontrol Sistemi/FMS Test Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Uçuş Kontrol Sistemi/FMS Test MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Kontrol Mühendisliği, Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Uçak ve Uzay Mühendisliği bölümlerinin birinden mezun,İyi derecede İngilizce bilen (TOEFL 84+ ve IELTS 6,5+) İnsansız Hava Araçları veya Uçuş Dinamiği konusunda bilgi ve deneyim sahibi MATLAB ve Simulink platformlarını sistem modelleme ve analiz çalışmalarında etkin kullanabilen,C, C++, Perl, Python, VB dillerinden birinde veya Matlab ile kod geliştirme deneyimine sahip,MS Office (Word, Excel, PowerPoint) uygulamalarını ileri düzeyde ve etkin olarak kullanabilen,Kendini motive edebilen, insan ilişkileri kuvvetli ve ekip çalışmasına yatkın, gerektiğinde asgari gözetimle çalışmalarını sürdürebilecek ve sorumluluk alabilen,Teknolojik gelişmeleri takip eden, araştırma ve kendini geliştirmeye açık, öğrenme kabiliyeti yüksek, öğretmeye yatkın,Analitik düşünme ve problem çözme yeteneğine sahip, İyi seviyede İngilizce (okuma, yazma, konuşma) bilen, Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli bulunmayan, Gerektiğinde esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış. Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:Uçuş verilerinden uçağın dinamik kararlılık ve performans analizlerini yapabilecek seviyede bilgi ve deneyim sahibi,Hava/Uzay sistemlerin dinamiği ve kontrolü konularında yüksek lisans ve/ya doktora derecesine sahip veya tamamlamak üzere olmak,Gereksinim yönetim aracı (DOORS) ile çalışmış ve bilgi sahibi, Görev Takip ve Ortak Çalışma araçları hakkında bilgi ve deneyim sahibi (JIRA, SVN vb.),Sistem testleri, entegrasyon testleri, test ekipmanları, otomatik test altyapıları konularında çalışmış veya bilgi sahibi,Aviyonik sistemler ve arayüzleri hakkında bilgi sahibi, Siyah (BlackBox) ve Beyaz Kutu (WhiteBox) test yöntemleri konusunda çalışmış/bilgi sahibi,SAE ARP4754A, DO-254, DO-178B, MIL-STD-498 gibi süreç/standart/rehberler hakkında bilgi ve deneyim sahibi.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
AVİYONİK TEST MÜHENDİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
AVİYONİK TEST MÜHENDİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Elektronik ,Elektrik-Elektronik, Bilgisayar, Yazılım Mühendisliği bölümlerinden mezun,Aviyonik sistemler ve arayüzleri hakkında bilgi sahibi, Haberleşme Protokolleri (ARINC 429, MIL-STD-1553, Ethernet, RS232, RS485, SPI, I2C, CAN vb...) konularında çalışmış/bilgi sahibi,Siyah (BlackBox) ve Beyaz Kutu (WhiteBox) test yöntemleri konusunda çalışmış/bilgi sahibi,Sistem testleri, entegrasyon testleri, test ekipmanları, otomatik test altyapıları konularında çalışmış/bilgi sahibi,SAE ARP4754A, DO-254, DO-178B, MIL-STD-498 gibi süreç/standart/rehberler hakkında bilgi ve deneyim sahibi,MS Office programlarını ileri düzeyde ve etkili olarak kullanabilen, İyi derecede İngilizce bilen (YDS 80+, TOEFL 84+ ve IELTS 6,5+),Analitik düşünen, problem çözme yeteneğine sahip, Teknolojik gelişmeleri takip eden, araştırma ve kendini geliştirmeye açık, öğrenme ve öğretme kabiliyeti yüksek,İşe karşı motivasyonu yüksek, ekip çalışmasına yatkın, sorumluluk sahibi, Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli bulunmayan, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış. Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler: Savunma, Havacılık veya Uzay Projelerinde tecrübe sahibi, Gereksinim Mühendisliği, Doğrulama ve Geçerli Kılma konularında çalışmış/bilgi sahibi,Gereksinim yönetim aracı (DOORS) ile çalışmış/bilgi sahibi, Görev Takip ve Ortak Çalışma araçları hakkında bilgi ve deneyim sahibi (JIRA, SVN vb.),Perl, Python, VB ve benzeri script dillerinden en az birinde bilgi sahibi.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
EŞ ZAMANLI MÜHENDİSLİK YAZILIM MÜHENDİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
EŞ ZAMANLI MÜHENDİSLİK YAZILIM MÜHENDİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinden mezun, Savunma sanayi projelerindeki disiplinleri bilen, C, C++ ve Java programlama ile uygulama ve yazılım geliştirme konusunda deneyim sahibi,Spiral, Arttırımsal, Çevik (Agile) Yazlım Yaşam Döngüsü modelleri hakkında bilgi sahibi,Product Life Cycle Management kavramı hakkında genel bilgi sahibi, Analitik düşünen, problem çözme yeteneğine sahip, yazılı ve sözlü iletişim becerileri yüksek,Yoğun iş temposunda çalışabilen, ilişki ve stres yönetiminde başarılı, İyi derecede İngilizce bilgisine sahip (YDS 80+, TOEFL 84+ ve IELTS 6,5+),Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olan.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
ELEKTRO-OPTİK SİSTEM MÜHENDİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
ELEKTRO-OPTİK SİSTEM MÜHENDİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Hava platformları EO sistemleri konusunda tecrübeye ve bilgiye sahip, EO ürün geliştirme ve sistem mühendisliğinin süreçlerine hakim, Kullanıcı ihtiyaçlarının tanımlanması konusunda tecrübeli, Proje planlama, gereksinim yönetimi, CONOPS hazırlama ve sistem entegrasyonu konusunda tecrübeli,Üniversitelerin Fizik/Elektronik alanlarından mezun, EO savunma alanında asgari 3 yıl tecrübeye sahip, İyi derecede İngilizce bilen (TOEFL 84+ ve IELTS 6,5+), Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli bulunmayan, MS Office programlarını ileri düzeyde ve etkili olarak kullanabilen, İşe karşı motivasyonu yüksek, ekip çalışmasına yatkın, sorumluluk sahibi. Tercihe Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:Gereksinim yönetim araçları (DOORS) hakkında bilgi ve deneyim sahibi olmak, Sistem mühendisliği standartlarına ilişkin bilgi sahibi olmak (IEEE 1220, MIL-STD-499,INCOSE SE vb.),Model tabanlı sistem mühendisliği ve araçları hakkında bilgi sahibi olmak (SysML, Telelogic Rhapsody vb),Değişiklik yönetimi ve konfigürasyon yönetimi konularında bilgi sahibi olmak.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
GENEL BAŞVURU-ENGELLİ PERSONEL Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
GENEL BAŞVURU-ENGELLİ PERSONELTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Teknisyen alımı yapılacak pozsiyonlar için;Düz lise, meslek lisesi veya meslek yüksek okulu mezunu, Ms Office programlarını iyi derecede kullanabilen, İŞKUR'a kayıtlı olan ve yasa gereği engelli personel kadrosuna uygun. Mühendis-Uzman kadrosuna alım yapılacak pozisyonlar için,Üniversitelerin mühendislik fakülteleri veya 4 yıllık eğitim veren diğer bölümlerinden mezun,İyi seviyede İngilizce bilen (TOEFL 84+ ve IELTS 6,5+ sonuçları dikkate alınır),Ms Office programlarını iyi derecede kullanabilen, İŞKUR'a kayıtlı olan ve yasa gereği engelli personel kadrosuna uygun.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
MRB MÜHENDİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
MRB MÜHENDİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Makine/Havacılık/Uçak Mühendisliği bölümlerinden mezun İyi derecede İngilizce bilen (TOEFL 84+ ve IELTS 6,5+) MS Office programlarını iyi derecede kullanabilmek Analitik düşünme ve problem çözme yeteneğine sahip olmak Takım çalışmasına yatkın ve iletişim yetenekleri yüksek olmak Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER Yapısal alanda yüksek lisans/doktora derecesini tamamlamış olmak tercih sebebidir.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Lojistik Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Lojistik MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
ÜNİVERSİTELERİN MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜNDEN MEZUN, 2D TEKNİK RESİM HAZIRLAMA VE OKUMA BİLGİSİNE SAHİP, 3D KATI VE YÜZEY MODELLEME PROGRAMLARINDAN (CATIA, NX, SOLİDWORKS VS.) EN AZ BİRİNİ İYİ KULLANABİLME,STATİK, MUKAVEMET VE YORULMA KONULARINDA BİLGİ SAHİBİ, MALZEME VE UYGULAMALARI HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ, METALİK VE KOMPOZİT YAPILARIN ÜRETİM METOTLARI HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ, YAPISAL TASARIM HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ, MAKİNE ELEMANLARI KONUSUNDA TEORİK VE PRATİK BİLGİ SAHİBİ, GD&T TEMEL BİLGİSİNE SAHİP, DETAY ÜRETİM VE MONTAJ SÜREÇLERİ HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ, ERKEK ADAYLAR İÇİN ASKERLİK HİZMETİNİ TAMAMLAMIŞ, İYİ DERECEDE İNGİLİZCE BİLGİSİNE SAHİP (TOEFL 84+ ve IELTS 6,5+), ÖRENMEYE İSTEKLİ, TAKIM ÇALIŞMASINA UYUMLU, TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER:FEM BİLGİSİ (MODELLEME, GLOBAL VE DETAY ANALİZ YATENEĞİ), PATRAN/NASTRAN BİLGİSİ (TERCİHEN HYPERSİZER, HYPERMESH, ABAQUS, LS DYNA TECRÜBESİ),MIL-HDBK 516B ASKERİ SERTİFİKASYON SÜREÇLERİ VE KRİTERLERİ KONUSUNDA BİLGİ SAHİBİ,GÜVENİLİRLİK, İDAME EDİLEBİLİRLİK, TEST EDİLEBİLİRLİK KONULARINDA BİLGİ SAHİBİ,KOROZYON VE KOROZYON KONTROL KONUSUNDA BİLGİ SAHİBİ, FAZLA MESAİ KONUSUNDA ENGELİ BULUNMAMAK, SÜRÜCÜ EHLİYETİ SAHİBİ, GREKTİĞİNDE SEYAHAT YAPMAYA ENGELİ BULUNMAMA,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Komuta ve Kontrol Sistemleri Network Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Komuta ve Kontrol Sistemleri Network MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Elektrik-Elektronik mühendisliği bölümlerinden mezun, İyi derecede İngilizce bilen (TOEFL 84+ ve IELTS 6,5+)Hava Aracı ve Faydalı Yük Yönetim Sistemleri, Görev Planlama ve Takip Sistemleri, Haberleşme Sistemleri (Muhabere, Network, vb.), Girdi Sistemleri, Video Dağıtım ve Görüntüleme Sistemleri, Destek Sistemleri (Cluster Sunucular, Kayıt/Depolama Birimleri, GPS Zaman Dağıtım Birimleri, vb.)Görüntü Kıymetlendirme ve Dağıtım Sistemleri; konu başlıklarından görev alacak adayımızdan ağırlıklı olarak Haberleşme Sistemi (Network) alanında, TAI ve sistem mühendisliği süreçlerine uygun olarak tasarım, entegrasyon ve test faaliyetlerini gerçekleştirmesi beklenmektedir.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Boya ve Sızdırmazlık Uygulama Operatörü Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Boya ve Sızdırmazlık Uygulama OperatörüTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Lise mezunu olmak, Boya uygulama konusunda tecrübe sahibi olmak, Askerlik görevini tamamlamış olmak, Esnek çalışma saatlerine sahip olmak. TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER:Boya ustalık veya kalfalık belgesine sahip olmak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
DONANIM TASARIM MÜHENDİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
DONANIM TASARIM MÜHENDİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezunu olmak, İyi derecede İngilizce bilen,(İngilizce gerektiren pozisyonlarımız için sadece TOEFL 84+ ve IELTS 6,5+ sonuçları kabul edilmektedir.)Analog, dijital, güç, RF sistem ve yüksek hızlı  PCB  tasarımlarından en az ikisi hakkında  tecrübeli olmak, ilgili tasarım araçlarını ileri düzeyde kullanabiliyor olmak,İlgili alanlarda malzeme bilgisi ve uygulama tecrübesine sahip olmak, Analitik düşünme ve problem çözme yeteneğine sahip olmak, MS Office programlarını ileri düzeyde ve etkili olarak kullanabilmek, İş motivasyonunun yüksek olması, detaylara karşı ilgili ve dikkatli olmak, Sorumluluk sahibi, takım çalışmasına yatkın ve sürekli gelişmeye açık olmak, Gerektiğinde seyahat etmeye ve yurt dışında çalışmaya engel bir durumu bulunmamakErkek adaylar için askerliğini tamamlamış olmak, Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:Uzay spesifik elektronik donanım geliştirme konusunda 2 yıl üzerinde tecrübeli olmak,Şematik ve Mil-Spec. PCB tasarımı üzerine 3 yıl veya daha fazla deneyim, HDL, Verilog,  vb. hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olmak, Havacılıkta kullanılan veri yolları (MIL-STD-1553B, ARINC-429, RS-422) hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olmak,PowerPC, DDR3/4 RAM  ve  FPGA  tabanlı  sistem ve PCB tasarımı yapmış olmak
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Uçuş Test Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Uçuş Test MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Uçak, Havacılık veya Uzay Mühendisliği bölümlerinden mezun, Uçucu personel olmak için sağlık sorunu olmayan (JAR Class II sağlık muayenesine uygun)Savunma Sanayii sektöründe test tecrübesine sahip Aerodinamik, yapısal, aviyonik, motor ve uçak sistemleri hakkında bilgi sahibi,Tercihen test süreçlerinin detayları hakkında bilgili Takım çalışmasına yatkın, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış Uçuş koşullarında fizyolojik ve psikolojik olarak sıkıntı yaşamayacak Yazılı ve sözel olarak iyi seviyede İngilizce bilmek (TOEFL 84+ ve IELTS 6,5+),Seyahat etmeye ve yurt dışında uzun süreli çalışmaya engel bir durumu olmamak,Esnek mesai şartlarına uygun, MS Office, MatLAB bilgisayar programlarına hakim, Takım çalışmasına uygun, İşe karşı motivasyonu yüksek, detaylara karşı ilgili ve dikkatli, TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER :Uçuş test ve değerlendirme konusunda deneyimli olmak,  Uçuş test eğitimi almış olmak, Uçuş testleri hakkındaki standartlara hakim, Savunma sanayii sözleşme ve iş tanımlarına aşina olan, B sınıfı ehliyeti sahibi, PPL/CPL sahibi olmak, Uçuş tecrübesine sahip olmak, Uçuş konusunda yüksek lisans çalışması yapmış olmak, Fransızca ve/veya Almanca bilmek
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
KALİTE TEMİNATI MÜHENDİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
KALİTE TEMİNATI MÜHENDİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Metalurji ve Malzeme, Makine ve Uçak- Havacılık Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak,Çok iyi derecede İngilizce okuma, anlama, yazma ve konuşma becerisine sahip olmak (TOEFL 84+ ve IELTS 6,5+),Üretim metodlari hakkinda bilgi sahibi, Teknik resim ve model okuma konusunda bilgi sahibi, Değişime açık olmak, sürekli iyileştirme mantığı ile düşünebilmek ve problem çözme araçlarına hakim olmak ve problem çözme yeteneğine sahip,Süreç izleme ve ölçme faaliyetleri konusunda bilgi ve tecrübe sahibi, Proaktif davranabilmek, öncelik planlaması yapabilmek ve öz disiplini yüksek olmak,Takım çalışmasına yatkın olmak, Şirket içinde her seviyeden personel ile ve firma yetkili/temsilcileri ile kolay iletişim kurabilmek, sözlü ve yazılı iletişimi çok kuvvetli olmak, firma ilişkilerinde genel etik kuralları çerçevesinde hareket etmek,Analitik yaklaşabilmek ve çözüm odaklı olmak, Stresli ortamlarda çalışmaya yatkın olmak, yoğun iş temposuna ayak uydurabilmek,Bilişim araçlarını kullanmaya yatkın olmak, MS Office (Outlook, Word, Excel) yazılımlarını iyi kullanabiliyor olmak,B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak ve aktif olarak araç kullanabiliyor olmak,Seyahat engeli bulunmamak. Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:Kalite yönetim sistemleri hakkında bilgi ve deneyim sahibi olmak, Ölçüm aletleri ve yazılımları konusunda bilgi ve deneyim sahibi olmak (cmm, lazer tracker, pc dmıs vb.).
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
KAYNAK OPERATÖRÜ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
KAYNAK OPERATÖRÜTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Meslek yüksek okulu ilgili bölümlerden mezun veya meslek lisesi mezunu ve 10 yıl üzeri tecrübeli olmak,Teknik resim okuma bilgisine sahip, Malzeme bilgisine sahip, Yoğun çalışma temposuna uyum sağlayabilen, Ekip çalışmasına yatkın, MEB, ODTÜ vb. kurumlardan alınmış kaynakçı belgesine sahip, İngilizce (temel seviyede) bilgisine sahip olmak. TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER:Kaynaklı montaj konusunda çalışmış ve alüminyum ve çelik malzemelerin TIG (Argon) kaynak işlemlerinde 5 yıl tecrübeli,Havacılık Standartları ve kaynak röntgen filmleri konusunda bilgi sahibi olmak.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
SPACE SYSTEMS EMC TEST ENGINEER Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
SPACE SYSTEMS EMC TEST ENGINEERTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Applicants for this post must have graduated from Electrical& Electronics / Electronics / Electronics or Telecommunication EngineeringMSc degree as studied in Electromagnetics, antenna, and microwave design and test topics is preferred.Good knowledge of English is required.(TOEFL 84+ ve IELTS 6,5+) Candidates should have several years’ experience in EMC testing with respect to the MIL-STD-461E standard.Knowledge of ECSS-E-ST-20-07C standard is an asset. Capable of completing a test campaign Prior knowledge of RF engineering and/or EMC design are distinct advantage. Applicants should have excellent analytical and communication skills, and proactive attitude to resolving problems. They should also have good interpersonal skills, with the ability to work effectively in an international team environment.Free of military service obligation for male applicants.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
SPACE SYSTEMS COMPACT ANTENNA TEST ENGINEER Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
SPACE SYSTEMS COMPACT ANTENNA TEST ENGINEERTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Applicants for this post must have graduated from Electrical& Electronics / Electronics / Electronics or Telecommunication Engineering.MSc degree as studied in Electromagnetics, antenna, and microwave design and test topics is preferred.Good knowledge of English is required.(YDS 80+, TOEFL 84+ ve IELTS 6,5+)Candidates should have several years’ experience in the development and testing RF systemsA broad background in the disciplines involved in RF telecommunication, electromagnetics and antenna design and/or test, is important.Prior knowledge of antenna test systems is a distinct advantage. Applicants should have excellent analytical and communication skills, and proactive attitude to resolving problems. They should also have good interpersonal skills, with the ability to work effectively in an international team environment.Free of military service obligation for male applicants.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
SPACE SYSTEMS MECHANICAL TEST ENGINEER Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
SPACE SYSTEMS MECHANICAL TEST ENGINEERTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
To have a BS degree on Mechanical Engineering To have an experience on mechanical testing i.e. vibration and acoustic tests (knowledge of electrodynamic shakers and LMS software is an asset)To have a knowledge on accelerometers and strain gauges To be able to perform mechanical and structural design To be able to use engineering drawing tools such as Catia and Unigraphics To be able to prepare and execute procedures To have good command of written and spoken English (YDS 80+, TOEFL 84+ ve IELTS 6,5+)To be a good team member with strong communication skills To be able to complete the multiple tasks under tight deadlines in a good qualityTo have good motivation for working at day-night test shifts To be eligible for travel both inside and outside of country To be willing to develop himself by questioning, searching and analyzing the issues from all perspectivesFree of military service obligation for male applicants.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
SPACE SYSTEMS THERMAL TEST ENGINEER Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
SPACE SYSTEMS THERMAL TEST ENGINEERTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Test Engineer shall have the following requirements as minimum:To have BS degree from Mechanical Engineering To have a minimum 2 years of experience on thermal sciences (design, analysis and testing)To have good command of written and spoken English (TOEFL 84+ ve IELTS 6,5+) To be a good team member with strong communication skills To be able to complete the multiple tasks under tight deadlines in a good qualityTo have good motivation for working at day-night test shifts To be eligible for travel both inside and outside of country Willing to develop himself by questioning, searching and analyzing the issues from all perspectivesFree of military service obligation for male applicants Preferred Additional SkillsTo have MS/PhD degree from Mechanical Engineering To have knowledge and experience on test instrumentation and sensors (thermocouple, pressure gauge etc.)To have knowledge on data acquisition systems To have knowledge on thermal analysis To have a good knowledge on radiative and conductive heat transfer To have a good knowledge and experience on vacuum and cryogenic technologies
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
SPACE SYSTEMS ASSEMBLY AND INTEGRATION ENGINEER Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
SPACE SYSTEMS ASSEMBLY AND INTEGRATION ENGINEERTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
To have a BS degree on Mechanical Engineering To have good command of written and spoken English (TOEFL 84+ ve IELTS 6,5+) To have a minimum 2 years of experience on assembly and integration of complex systemsTo have a knowledge on machine elements To be able to perform mechanical and structural design To be able to use NASTRAN/PATRAN or equivalent FEA software To be able to use engineering drawing tools such as Catia and Unigraphics To be able to prepare and execute procedures To be a good team member with strong communication skills To be able to complete the multiple tasks under tight deadlines in a good qualityTo have good motivation for working at day-night test shifts To be eligible for travel both inside and outside of country To be willing to develop himself by questioning, searching and analyzing the issues from all perspectivesFree of military service obligation for male applicants.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
KOMUTA KONTROL SİSTEM MÜHENDİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
KOMUTA KONTROL SİSTEM MÜHENDİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Komuta ve Kontrol ekibi olarak aşağıdaki alanlarda faaliyetlerimizi yürütmekteyiz:Hava Aracı ve Faydalı Yük Yönetim Sistemleri, Görev Planlama ve Takip Sistemleri, Haberleşme Sistemleri (Muhabere, Network, vb.), Girdi Sistemleri, Video Dağıtım ve Görüntüleme Sistemleri, Destek Sistemleri (Cluster Sunucular, Kayıt/Depolama Birimleri, GPS Zaman Dağıtım Birimleri, vb.)Görüntü Kıymetlendirme ve Dağıtım Sistemleri, Görev alacak adayın yukarıdaki konu başlıklarında, sistem mühendisliği süreçlerine uygun olarak tasarım, entegrasyon ve test faaliyetlerini gerçekleştirmesi beklenmektedir.Üniversitelerin Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümleridnden mezun, İyi derecede İngilizce bilen, (TOEFL 84+ ve IELTS 6,5+) WAN/LAN network ve TCP/UDP/IP protokolleri konusunda bilgi ve tecrübe sahibi,RS-232, RS-422, RS-485, Analog, Discrete haberleşme arayüzleri konusunda bilgi ve tecrübe sahibi,VoIP Sistemleri, Ses Codec’leri, VHF/UHF Haberleşme Sistemleri, İnterkom Sistemleri hakkında bilgi ve tecrübe sahibi,Microsoft Server, MS SQL, Sanallaştırma, Depolama Birimleri, Domain Controller, Clustered Server konularında bilgi ve tecrübe sahibi,DVI, Display Port, HDMI, vb. video arayüzleri, video encoding-decoding konularında bilgi ve tecrübe sahibi,Elektro-optik, radar, elektronik harp, vb. sistemlerin planlama, kontrol, yönetim, depolama, işleme, kıymetlendirme ve aktarım faaliyetleri hakkında bilgi sahibi,İyi derecede Microsoft Office bilgisine sahip, Telelogic DOORS gereksinim yönetim aracını kullanabilen, Jira değişiklik yönetim aracını kullanabilen, Teamcenter konfigürasyon yönetim aracını kullanabilen
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Kalite Kontrolör / Tesellüm ve Tesellüm Muayene Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Kalite Kontrolör / Tesellüm ve Tesellüm MuayeneTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Teknik Eğitim Fakültelerinin ilgili teknik öğretmenlik bölümlerinden mezun, Teknik dokümantasyonu okuyup anlayacak ve uygunsuzlukları yazılı olarak raporlayacak seviyede İngilizce bilgisine sahip, (Orta / Üst Seviye)Bilgisayar ve temel seviyede ofis programlarını kullanabilir olmak, Teknik resim okuyabilen,  Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmaması. TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER:Kalite alanında deneyim sahibi olması, Kalite Yönetim Sistemleri kapsamında eğitim almış olması.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
İHA Pilotu Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
İHA PilotuTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
TUSAŞ’ın ürettiği operatif seviye ANKA İnsansız Hava Aracı tipinde, pilot olarak istihdam edilmek üzere takım çalışmasına yatkın, seyahat engeli bulunmayan ve iletişim gücü yüksek İHA pilot adayları alınacaktır.En az üniversite mezunu olmak. İyi derede İngilizce bilmek (TOEFL 84+ ve IELTS 6,5+), Erkek adaylar için, askerlik hizmetini tamamlamış veya en az 2 yıl tecil ettirebiliyor olmak,Ankara TAI tesisleri ana üs olmak üzere geçici süreliğine yurtiçi/yurtdışı üslerde görev yapmaya engel bir durumu olmamak,ICAO Annex-1 ve JAR FCL-3’deki asgari Class-III şartlarına uygun Sağlık Sertifikasına sahip olmak (Adaylar bu şartı sağladıklarını belgeleyen raporu, ilgili hastanelerden kendi imkânları ile temin edeceklerdir).Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:İHA’larla ilgili yüksek lisans çalışması yapmış olmak, İHA’lar konusunda ülkemiz ve dünyadaki standartlar hakkında bilgi sahibi olmak ve gelişmeleri yakından takip etmek,Paket programları ve MS Office uygulamalarını kullanabilmek,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Modelleme ve Simülasyon Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Modelleme ve Simülasyon MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Tercihen Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Havacılık – Uzay mühendisliği, Uçak Mühendisliği, Makina Mühendisliği ve ilgili mühendislik bölümlerinden mezun olmak,C#/C++/Matlab gibi yazılım araç ve dillerinde yetkin olmak Modelleme ve simülasyon alanında en az 3-5 yıl iş tecrübesi. Ethernet tabanlı protokoller hakkında bilgili olmak İyi derecede İngilizce Okuma/Anlama/Yazma bilmek (TOEFL 84+ ve IELTS 6,5+)
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Yazılım Mühendisi – Simülasyon Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Yazılım Mühendisi – SimülasyonTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Bilgisayar veya Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak,C/C++, C#  programlama tecrübesine sahip olmak, QT Framework altyapısı ile geliştirme yapmış olmak, ZeroMQ arakatman yazılımı konusunda bilgi sahibi olmak, Perl, Python, VBScript ve benzeri script dillerinden en az birine hakim olmak,TCP/IP, UDP protokolleri ile geliştirme yapmış olmak, MIL-STD-1553, ARINC 429, CANBus ve RS-232/422/485 veri yolları deneyimine sahip olmak,RT Linux konusunda bilgi sahibi olmak, Model tabanlı tasarım ve yazılım geliştirme konusunda tecrübeli olmak (tercihen UML/SysML deneyimi),DOORS gereksinim yönetim aracı tecrübesine sahip olmak, İyi derecede İngilizce bilen,(İngilizce gerektiren pozisyonlarımız için sadece TOEFL 84+ ve IELTS 6,5+ sonuçları kabul edilmektedir.)Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:İnsansız Hava Aracı sistemlerinde tecrübe sahibi olmak, Rational Rhapsody araçları ile modelleme ve tasarım konularında tecrübeli olmak,RTCA /DO-178B/C yazılım süreçlerine hakimiyet ve süreç ile yazılım geliştirme tecrübesine sahip olmak,Aviyonik ekipmanlar konusunda bilgili ve deneyimli olmak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Yazılım Geliştirme Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Yazılım Geliştirme MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Bilgisayar veya Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak,RTCA /DO-178B/C yazılım süreçlerine hakimiyet ve süreç ile yazılım geliştirme tecrübesine sahip olmak,C/C++/C#/Python dillerinde tecrübe sahibi olmak, Model tabanlı tasarım ve yazılım geliştirme konusunda tecrübe (tercihen UML/SysML deneyimi) sahibi olmak,Gerçek zamanlı gömülü sistemlerde yazılım geliştirme konusunda tecrübe (tercihen Greenhills Integrity  deneyimi) sahibi olmak,ARINC 653 mimarisi bilgisine sahip olmak, DOORS gereksinim yönetimi aracı konusunda tecrübeli olmak, Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS) kavramı ve uygulamaları hakkında bilgili olmak,İyi derecede İngilizce bilen,(İngilizce gerektiren pozisyonlarımız için sadece TOEFL 84+ ve IELTS 6,5+ sonuçları kabul edilmektedir.)Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:İnsansız Hava Aracı sistemlerinde tecrübe sahibi olmak, SCADE Suite veya Rational Rhapsody araçları ile modelleme ve tasarım tecrübesine sahip olmak,Aviyonik ekipmanlar konusunda bilgili ve deneyimli olmak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Yazılım Doğrulama Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Yazılım Doğrulama MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Bilgisayar veya Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak,Yazılım test süreçleri ve yöntemleri konusunda tecrübeli olmak, Otomatik yazılım test altyapıları geliştirme konusunda tecrübeli olmak, RTCA /DO-178B/C yazılım süreçlerine hakim olmak, C/C++/ C# / Python dillerinde tecrübeli olmak, Gerçek zamanlı gömülü sistemlerde yazılım doğrulama konusunda tecrübe sahibi olmak,MIL-STD-1553, CANBus, ARINC 429 veri yolları bilgisine sahip olmak, ARINC 653 mimarisi konusunda bilgili olmak, DOORS gereksinim yönetimi aracı tecrübesine sahip olmak, İyi derecede İngilizce bilen,(İngilizce gerektiren pozisyonlarımız için sadece TOEFL 84+ ve IELTS 6,5+ sonuçları kabul edilmektedir.)Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:İnsansız Hava Aracı sistemlerinde tecrübe sahibi olmak, Gerçek zamanlı işletim sistemleri, gömülü yazılımlar, Kart Destek Paketi (BSP) ve sürücü yazılımlar konusunda bilgi ve deneyim sahibi olmak,Green Hills Integrity ve Multi IDE konusunda deneyim sahibi olmak, Aviyonik ekipmanlar konusunda bilgili ve deneyimli olmak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Sistem Mühendisi, Hava Aracı Sistemleri Kontrolü v Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Sistem Mühendisi, Hava Aracı Sistemleri Kontrolü vTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Elektrik-Elektronik, Elektrik, Kontrol/Otomasyon, Makine,Havacılık-Uzay veyaUçak Mühendisliği dallarından birinde en az Lisans derecesine sahip olmak.Tercihen havacılık sektöründe hava aracı sistemlerinin tasarım ve geliştirme faaliyetlerinde en az 5 yıl sanayi tecrübesine sahip olmak.Hava aracı sistemlerin kontrolü, yönetimi ve sağlık takibi tasarım ve entegrasyon faaliyetleri konularında tecrübe sahibi olmak.Tercihen sistemlerin sağlık takip yönetimi kapsamında teşhis (diagnostic) ve erken tespit (prognostic) yaklaşımları konularında bilgi sahibi olmak.Sistem mühendisliği ve ürün geliştirme süreçleri ve standartları hakkında bilgi sahibi olmak.İyi derecede İngilizce bilen (TOEFL 84+ ve IELTS 6,5+)
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Sistem Mühendisi, Yakıt Sistemi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Sistem Mühendisi, Yakıt SistemiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Makine Mühendisliği, Havacılık-Uzay Mühendisliği veya Uçak Mühendisliği dallarından birinde en az Lisans derecesine sahip olmak.Tercihen havacılık sektöründe hava aracı ve/veya yakıt sistemi tasarım ve geliştirme faaliyetlerinde en az 5 yıl sanayi tecrübesine sahip olmak.Yakıt sistemi tasarım ve entegrasyon faaliyetleri konularında tecrübe sahibi olmak.Sistem mühendisliği ve ürün geliştirme süreçleri ve standartları hakkında bilgi sahibi olmak.İyi derecede İngilizce bilen (TOEFL 84+ ve IELTS 6,5+),
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
YAZILIM GELİŞTİRME MÜHENDİSİ-WINDOWS Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
YAZILIM GELİŞTİRME MÜHENDİSİ-WINDOWSTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Bilgisayar veya Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak,Yazılım süreçlerine hakimiyet ve süreç ile yazılım geliştirme tecrübesi Object Oriented programlama dillerine hakimiyet, tercihen C# ile yazılım geliştirme tecrübesiScript dilleri ile yazılım geliştirme tecrübesi (tercihen Python) İyi derecede (TOEFL 84+ ve IELTS 6,5+) İngilizce bilmek, Tercih Nedeni Olabilecek Ek nitelikler:DevExpress araçlarıyla yazılım geliştirme tecrübesi ESRI araçlarıyla yazılım geliştirme tecrübesi DOORS, JIRA, SVN araçlarıyla yazılım geliştirme tecrübesi
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
İTFAİYECİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
İTFAİYECİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Meslek Yüksek Okullarının, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği bölümü mezunu olan,Orta derecede İngilizce bilen,  Yangın ve Kurtarma konusunda bilgi ve tecrübesi olan, İşe karşı motivasyonu yüksek, ekip çalışmasına yatkın, sorumluluk sahibi, Sağlık açısından; kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmayan,  MS Office programlarını kullanabilen,  Mesleğin gerektirdiği Boy/Kilo oranına sahip olan, Esnek çalışma saatlerine uyabilecek, Ehliyet sahibi ve aktif olarak araç kullanabilen, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış. Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler: Lojmanda ikamet edebilecek, İyi derecede İngilizce bilgisi, Yangın Algılama ve Söndürme Sistemleri, Endüstriyel/Tehlikeli Madde Yangınları, İlkyardım gibi alanlarda sertifika sahibi olmak,E sınıfı Ehliyet sahibi ve aktif olarak araç kullanmak,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Elektik Sistemler İmalat Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Elektik Sistemler İmalat MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Elektrik Elektronik Mühendisliği ya da Elektrik Mühendsiliği Bölümlerinden mezun,İyi derecede İngilizce bilen (TOEFL 84+ ve IELTS 6,5+), Ankara’da ikamet eden, İş seyahatlerine ve Ankara dışında belirli süreli görevli çalışmaya engel durumu olmayan,Çalışma disiplinine/ahlakına, öz denetim/motivasyona sahip olan, Takım çalışmasına yatkın, analitik düşünme ve problem çözme yeteneğine sahip.TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER Alçak gerilim elektrik güç üretim ve dağıtım (Jenerator, UPS, Akü, devre kesiciler, konnektörler, topraklama, aydınlatma, kablolama ile) konuları ile ilgili yönetmelikler, standartlar hakkında deneyim ve bilgi sahibiÜç boyutlu çizim programı kullanabilen
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Elektrik/Aviyonik Sistemler İmalat Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Elektrik/Aviyonik Sistemler İmalat MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun İyi derecede İngilizce bilen (TOEFL 84+ ve IELTS 6,5+) Sık seyahat engeli bulunmayan (uzun süreli Ankara dışında kalmasında bir engel bulunmayan)Araç kullanabilen (B sınıfı ehliyet) Askerlik hizmetini tamamlamış TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER MS Office programlarını iyi derecede kullanabilen, Ürün verisi yönetimi konusunda genel bilgiye sahip Sistem testleri konusunda tecrübeli (tercih nedenidir)
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Mekanik Sistemler İmalat Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Mekanik Sistemler İmalat MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Makine/Havacılık/Uçak Mühendisliği bölümlerinden mezun; İyi derecede İngilizce bilen (TOEFL 84+ ve IELTS 6,5+) Sık seyahat engeli bulunmayan (uzun süreli Ankara dışında kalmasında bir engel bulunmayan)Araç kullanabilen (B sınıfı ehliyet) Askerlik hizmetini tamamlamış TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER MS Office programlarını iyi derecede kullanabilen, Ürün verisi yönetimi konusunda genel bilgiye sahip Sistem testleri konusunda tecrübeli (tercih nedenidir)
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı