TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş. 

Şirket Bilgileri

http://www.tai.com.tr

TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.

İnsanlı ve insansız hava platformlarının tasarımı, geliştirilmesi, imalatı, entegrasyonu, modernizasyonu ve satış sonrası hizmetleri alanlarında “Türkiye’nin Havacılık Merkezi” olan TUSAŞ Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş. (TAI), 15 Mayıs 1984 tarihinde kurulmuştur.

Şirketin Akıncı-Ankara’da bulunan modern uçak üretim tesisleri, yüksek teknoloji ürünü makine ve teçhizatla donatılmış olup, parça imalatından uçak montajı, uçuş testleri ve teslimine kadar son derece geniş üretim kabiliyetlerine sahiptir. TAI kalite sistemi dünyaca kabul görmüş NATO AQAP-110, ISO-9001:2000 ve AS EN 9100 standartlarını karşılamaktadır.

TAI’nin mevcut deneyimi F-16 Savaşan Şahinler, CN-235 hafif nakliye/deniz karakol/gözetleme uçakları, SF-260D eğitim uçakları, Cougar AS-532 arama kurtarma (SAR), silahlı arama kurtarma (CSAR) ve genel maksat helikopterlerinin ortak üretiminin yanı sıra, kendi tasarımı olan insansız hava aracı, hedef uçağı ve zirai ilaçlama uçağı gibi ürün geliştirme programlarını kapsamaktadır. TAI aynı zamanda “Türk İnsansız Hava Aracı Programı”nın ana yüklenicisidir.

TAI’nin ana faaliyet alanları arasında Türkiye ve bölgedeki diğer ülkelerin envanterinde bulunan sabit ve döner kanatlı askeri ve ticari hava platformlarının modernizasyon, modifikasyon ve sistem entegrasyonu programları ile satış sonrası hizmetleri de bulunmaktadır. Hv.K.K. F-16’larının elektronik harp ve yapısal tadilatları, Black Hawk Helikopteri’nin Özel Kuvvetler için modifikasyonu, Cougar AS-532 helikopterinin modernizasyonu, S-70 helikopterinin dijital kokpit modifikasyonu, CN-235 platformlarının Dz.K.K. ve S.G.K.’nın Deniz Karakol/Gözetleme görevleri için modifikasyonu ile B737-700 uçağının Havadan Erken İhbar ve Kontrol Uçağı’na (HİK) dönüştürülmesindeki tüm yapısal tadilatlar ile sistem entegrasyon faaliyetleri TAI tarafından yürütülmektedir. TAI, TSK Bakım Merkezleri’nin imkan ve kabiliyetlerini kullanarak müşterilerine bakım, onarım ve revizyon hizmetleri de vermektedir.

Dünyanın çeşitli ülkelerinden müşterilerine askeri ve ticari amaçlı sabit ve döner kanatlı hava platformları için parça ve komponent imal eden TAI, uçak ve parça üretimi alanındaki deneyimi ile Agusta, Airbus, Boeing, CASA, Eurocopter, Lockheed Martin, Northrop Grumman, Sikorsky, Sonaca, ve diğer şirketler nezdinde ayrıcalıklı bir ortak konumundadır.

TAI, Milli Sanayi Kuruluşu olarak Airbus Military S.L.’e ortak olup, Airbus (Fransa, Almanya, İspanya ve İngiltere), EADS (İspanya) ve FLABEL (Belçika) havacılık firmalarıyla birlikte A400M uçağının tasarım ve geliştirme faaliyetlerine katılmaktadır.

Dünyadaki son teknolojik gelişmeleri yakından izleyerek havacılık alanında öncü kuruluşlar arasında yer almaya kararlı olan TAI, ülkemize 21. yüzyılda yeni ufuklar açmayı hedeflemektedir.TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 35
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Destek Ekipmanları Teknisyeni Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Destek Ekipmanları TeknisyeniTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Meslek Lisesi (Motor,Elektrik, Elektrik-Elektronik) veya M.Y.O.( Makine, Otomotiv, Endüstriyel Elektronik, Mekatronik )bölümlerinden mezun,Endüstriyel ekipmanların arıza ve bakımlarında en az 5 yıl tecrübeli, Dinamik, sorumluluk bilincine sahip, disiplinli, takım çalışmasına yatkın, Gerektiğinde vardiyalı düzende çalışabilecek, Seyahat engeli olmayan, Askerlik görevini tamamlamış olan.  Tercih  Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:  Yer destek ekipmanlarının arıza ve bakım çalışmalarında aktif rol almış olmak,Hidrolik  uygulamalarda görev almış olmak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
İş Zekası Mühendisi (Karar Destek) Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
İş Zekası Mühendisi (Karar Destek)TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, vb. gibi ilgili mühendislik bölümlerinden mezun olmakİyi seviyede İngilizce bilmek (TOEFL:84+,IELTS:6,5+,TBA:5,0+) İş zekası ve ETL araçları konusunda aktif projelerde görev almış olmak İş zekası alanında en az 2 yıl tecrübeli olmak Veri ambarı modelleme ve geliştirme konularında deneyimli olmak BI/Raporlama araçları konusunda tecrübeli olmak Büyük ölçekli veri tabanı sistemlerinde tecrübeli olmak SQL konusunda tecrübeli olmak TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER Yazılım yaşam döngüsü hakkında bilgi sahibi olmak Bilgi güvenliği konusunda eğitim sahibi olmak Microsoft SQL Server Reporting Services, Analysis Services konularında tecrübeli olmakPowerBI, Mobile Report Publiher/Datazen araçlarında tecrübeli olmak Erkekler için askerlik görevini yapmış olmak veya ilişkisi olmamak
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Training Systems - System & IPT Engineer Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Training Systems - System & IPT EngineerTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
We are seeking an exceptionally qualified and proven specialist responsible for Systems Engineering & Project Management activities that are relevant to; Aircraft Embedded Training System Development & Integration  Ground Based Training System (GBTS) Development & Integration  Flight Simulator Military Pilot Academic Training Content   Proficiency of written and spoken English (TOEFL-IBT 84+, IELTS 6.5+, TBA 5+), Highly motivated,   Ability to take responsibility in a team work,  Experience on Flight Simulator, Experience on Live, Virtual, Constructive Training Concept, Experience on Aircraft Embedded Training Systems, Experience on Military Pilot Flight Training, Experience on Integrated Logistic Support of Training Systems.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Modelleme ve Simülasyon Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Modelleme ve Simülasyon MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Tercihen üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği/Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun,En az 5 yıl yazılım geliştirme tecrübesine sahip, Java ve C/C++ dillerine hakim, Modelleme ve simülasyon alanında en az 3 yıl iş tecrübesine sahip, OOD (Object Oriented Design) ve OOP (Object Oriented Programming) prensiplerini benimsemiş,SVN,GIT vb. versiyonlama araçlarını yazılım geliştirme süreçlerinde kullanmış,RDBMS hakkında tecrübe sahibi (Oracle, MS SQL vb.), TCP/IP,UDP protokollerini kullanmış, İyi derecede İngilizce bilen (İngilizce gerektiren pozisyonlarımız için sadece TOEFL 84+ , IELTS 6,5+  ve Türk İngiliz Kültür Derneği tarafından  uygulanan TBA 5+ sonuçları kabul edilmektedir.),Erkek adaylar için askerlik ile ilişkisi olmamak veya en az 2 yıl tecili bulunan.TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER: Intellij IDEA ve QT platformlarını kullanmış olmak, Agile geliştirme hakkında tecrübe sahibi olmak, Coğrafi bilgi sistemleri (GIS) kavramı ve uygulamaları hakkında bilgi sahibi olmak,Hazır COTS simülasyon araçlarını (STAGE, FLAMES, STK vb.) daha önceden kullanmış olmak,HLA/DIS standartlarını en az bir projede kullanmış olmak, OpenGL kullanarak geliştirme yapmış olmak, Atlassian JIRA ve Confuluence yönetim araçlarını kullanmış, Docker ile sanallaştırma tecrübesi bulunmak, Continuous Integration araçları hakkında tecrübeli (Jenkins, TeamCity vb.), Görüntü üreteçleri (IG) hakkında tecrübe sahibi olmak, Harekât analiz çalışmaları hakkında tecrübe sahibi olmak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Bilgi Teknolojileri Mühendisi (Ağ Yönetimi) Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Bilgi Teknolojileri Mühendisi (Ağ Yönetimi)TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Bilgisayar veya Elektrik/Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezunİyi derecede İngilizce bilen (TOEFL:84+,IELTS:6,5+,TBA:5,0+) Ağ yönetimi ve ağ güvenliği konularında deneyimli, İleri derecede TCP/IP bilgisine sahip, Kablosuz ağ kurulumu WLC konfigürasyonu ve yönetimi konularında deneyimli Port güvenliği uygulamaları konusunda tecrübeli, Cisco ürün ailesi hakkında bilgi sahibi, Temel UNIX bilgisine sahip, Firewall, IPS, WAF yönetimi konularında tecrübeli, Siber güvenlik konusunda bilgi sahibi, DHCP, DNS yönetimi bilgisine sahip, Erkek adaylar için askerliğini yapmış TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER CCNA, CCNP sertifikalı IP Telefon Yönetimi Tecrübesi Yeni Nesil FW, Load Balancer, DDoS, IPS/IDS, Anti-Malware kategorisindeki güvenlik ürünlerinin yönetimi konusunda tecrübeliBilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (ISO 27001) konusunda bilgi sahibi
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Uydu Elektrik Sistem Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Uydu Elektrik Sistem MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olmak, İyi derecede İngilizce bilen (İngilizce gerektiren pozisyonlarımız için sadece TOEFL 84+ , IELTS 6,5+  ve Türk İngiliz Kültür Derneği tarafından  uygulanan TBA 5+ sonuçları kabul edilmektedir.),Havacılık ve Tasarım projelerine ilgi duyan, MS Office programlarını ileri düzeyde ve etkili olarak kullanabilen, Analitik düşünen, problem çözme yeteneğine sahip, yazılı ve sözlü iletişim becerileri yüksek,İlişki ve stres yönetiminde başarılı, Sorumluluk sahibi, takım çalışmasına yatkın ve sürekli gelişmeye açık, Esnek çalışma saatlerine uyabilen, yoğun iş temposunda çalışabilen, Gerektiğinde seyahat etmeye ve yurt dışında çalışmaya engel bir durumu olmayan,Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış olan. TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER :Güç Elektroniği konusunda iş tecrübesine sahip olmak veya yüksek lisansını bu alanda yapmış olmak,Daha önce benzer platformların (Uydu, Uçak, Helikopter vb.) elektrik sistem tasarımında görev yapmış olmak,Sistem Mühendisliği konusunda görev yapmış olmak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Uydu Kablolama Tasarım Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Uydu Kablolama Tasarım MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olmak,İyi derecede İngilizce bilen (İngilizce gerektiren pozisyonlarımız için sadece TOEFL 84+ , IELTS 6,5+  ve Türk İngiliz Kültür Derneği tarafından  uygulanan TBA 5+ sonuçları kabul edilmektedir.),Havacılık ve Tasarım projelerine ilgi duyan, MS Office programlarını ileri düzeyde ve etkili olarak kullanabilen,Analitik düşünen, problem çözme yeteneğine sahip, yazılı ve sözlü iletişim becerileri yüksek,İlişki ve stres yönetiminde başarılı, Sorumluluk sahibi, takım çalışmasına yatkın ve sürekli gelişmeye açık,Esnek çalışma saatlerine uyabilen, yoğun iş temposunda çalışabilen, Gerektiğinde seyahat etmeye ve yurt dışında çalışmaya engel bir durumu olmayan,Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış olan.TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER :Daha önce benzer projelerin (Uydu, Uçak, Helikopter vb.) veya otomotiv projelerinin tasarım fazlarında görev yapmış olmak,Kablolama tasarım süreçleri hakkında bilgi veya deneyim sahibi olmak,Zuken E3 veya L-Cable elektriksel şema tasarım programları hakkında bilgi veya deneyim sahibi olmak,Catia v5 veya Unigraphics NX programları hakkında bilgi veya deneyim sahibi olmak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
UYDU ISIL KONTROL SİSTEMLERİ MÜHENDİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
UYDU ISIL KONTROL SİSTEMLERİ MÜHENDİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Makine, Havacılık veya Uzay Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak,Isı transferi ve matematiksel modelleme konularında bilgi sahibi olmak, Isıl tasarım, modelleme ve ısıl analiz konularında çalışmış olmak, Uydu ısıl kontrol alt sistemi ve donanımları konusunda bilgili veya öğrenmeye açık olmak,CATIA V5 tasarım programını kullanmış olmak, MS Office programlarını etkili olarak kullanabilmek , Thermica/Systema, Sinda, Esatan paket analiz programları hakkında bilgi sahibi olmak, İyi seviyede İngilizce bilmek (TOEFL:84+,IELTS:6,5+TBA:5,0+), Gerektiğinde seyahat etmeye ve yurt dışında çalışmaya engel bir durumu olmamak,Erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak. Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:Uçak, helikopter veya uzay/uydu alanlarında ısıl tasarım/ısıl analiz konusunda tecrübeli olmak,Yüksek lisansını ısıl tasarım ve/veya ısıl analiz (ısı transferi, akışkanlar, vb.) konusunda yapmış olmak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Uydu Görev Yükü Mühendisi (Haberleşme) Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Uydu Görev Yükü Mühendisi (Haberleşme)TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Elektronik, Elektrik-Elektronik veya Haberleşeme Mühendisliği bölümleriden mezun olmak.iyi derecede İngilizce bilmek (TOEFL:84+,IELTS:6,5+TBA:5,0+) En az 5 yıl haberleşme sistemleri tecrübesi olmak. MATLAB, Simulink, CST/FEKO, SatMAster yazılımlarını sistem modelleme ve analiz çalışmalarında etkin kullanabilmek.Teknolojik gelişmeleri takip eden, araştırma ve kendini geliştirmeye açık, öğrenme kabiliyeti yüksek, öğretmeye yatkın olmak.Analitik düşünme ve problem çözme yeteneğine sahip olmak. Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli bulunmamak. Gerektiğinde esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek olmak. Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olmak TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER Haberleşme uyduları ve uydu haberleşmesi konularında tecrübe sahibi olmak. Anten tasarımı, yüksek frekans elektronikleri, güç yükselteçleri ve mikrodalga ekipmanlar konularında deneyimi olmak.EMI/EMC analizleri ve testleri konusunda tecrübesi olmak. İlgili ITU regülasyonlarını biliyor olmak. ESA Standartlarını biliyor olmak. Gereksinim yönetim aracı (DOORS) ile çalışmış ve bilgi sahibi olmak
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Boya ve Sızdırmazlık Uygulama Operatörü Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Boya ve Sızdırmazlık Uygulama OperatörüTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Boya uygulama konusunda tecrübe sahibi olmak, Askerlik görevini tamamlamış olmak, Esnek çalışma saatlerine sahip olmak. TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER:Boya ustalık veya kalfalık belgesine sahip olmak
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Yazılım Test Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Yazılım Test MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği  bölümlerinden mezun,Yazılım test işini kendine meslek olarak seçmiş ve kariyerinde bu konuda ilerlemeyi düşünen,Yazılım test metodolojileri ve süreçlerine hakim, hata takip ve raporlama araçları kullanmış,Java tabanlı uygulamalar için test yapabilecek düzeyde yazılım geliştirme bilgisine sahip,Yazılım test otomasyonu konusunda tecrübeli, Yazılım geliştirme süreçleri konusunda bilgi ve tecrübe sahibi, Araştırmaya meraklı, yenilikçi, analitik düşünebilen ve çözüm odaklı, Takım çalışmasına yatkın, iletişimi ve insan ilişkileri kuvvetli, sorumluluk sahibi,İyi derecede İngilizce bilen (TOEFL:84+,IELTS:6,5+,TBA:5.0+) Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış olmak. TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER: ISTQB veya CSTE ‘Yazılım Test Uzmanı’ sertifikalarından birine sahip, Selenium Webdriver, Jenkins, SoapUI gibi test otomasyon sistemleri konusunda deneyimli,CMMI, ITIL, ISO Kalite Yönetim Sistemleri konusunda bilgi sahibi, Microsoft TFS, SONAR konularında bilgi sahibi, Yazılım kalite süreçleri, ölçme, değerlendirme ve analiz hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olmak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Uç Nokta Güvenliği Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Uç Nokta Güvenliği MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Bilgisayar, Elektrik/Elektronik, Endüstri Mühendisliği,Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, BilgisayarEnformatik, Bilgi Teknolojisi veya ilgili disiplinlerinden birinden en az mühendislik lisans ve/veya yüksek lisans düzeyinde mezun olmak İyi derecede İngilizce bilen,(İngilizce gerektiren pozisyonlarımız için sadece TOEFL 84+ , IELTS 6,5+  ve Türk İngiliz Kültür Derneği tarafından  uygulanan TBA 5+ sonuçları kabul edilmektedir.)Bilgisayar güvenliği, ağ güvenliği, işletim sistemi güvenliği, uç nokta güvenliği, bilgi güvenliği ve risk yönetimi konularında bilgi sahibi olmakTemel ağ kavramlarına (IP, subnet, port, protokol, MAC, VLAN, vb.) hakim olmakYeni Nesil FW, Load Balancer, DDOS, IPS/IDS, Anti-Spam, AntiMalware kategorisindeki güvenlik ürünlerinden en az 1 tanesinin yönetimi konusunda tecrübeli olmakTemel Linux/UNIX bilgisine sahip olmak TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER:CCNP Security, CISSP, CISM, CompTIA Security+ sertifikalı olmak Yönettiği güvenlik sistemlerinin sertifikalarına sahip olmak Siber Olaylara Müdahale Ekibi içerisinde aktif rol almış olmak Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (ISO 27001) konusunda bilgi sahibi olmak Web Application Firewall, Database Firewall, SIEM kategorisindeki güvenlik ürünlerinden en az 1 tanesinin yönetimi konusunda tecrübeli olmakNIST SP 800-171 konusunda bilgi sahibi olmak Erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak veya ilişkisi olmamak
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Sunucu Yönetimi Sistem Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Sunucu Yönetimi Sistem MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Bilgisayar, Elektrik/Elektronik, Bilgi Teknolojisi veya ilgili disiplinlerinden birinden en az mühendislik lisans düzeyinde mezun olmakİyi derecede İngilizce bilen,(İngilizce gerektiren pozisyonlarımız için sadece TOEFL 84+ , IELTS 6,5+  ve Türk İngiliz Kültür Derneği tarafından  uygulanan TBA 5+ sonuçları kabul edilmektedir.)Vmware sanallaştırma ortamı kurulumu, işletilmesi, performans izleme, hata bulma ve sürekli iyileştirme konularında deneyim ve bilgi sahibi olmakWindows ve Linux işletim sistemlerinin kurulumu, konfigürasyonun yapılması konularında deneyim ve bilgi sahibi olmakTERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER:HPe,DELL, CISCO sunucu ve Blade şase yönetimi konusunda deneyim, bilgi sahibi olmakVmware Sanallaştırma ortamı yönetimi konusunda deneyim, bilgi sahibi olmak Hyperv, Xenserver sanallaştırma ortamları yönetimi konusunda deneyim, bilgi sahibi olmakWindows ve Linux İşletim sistemleri kurulumu, konfigürasyonu, hata bulma konularında deneyim sahibi olmakMicrosoft SCOM kurulumu yapmış olmak Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya ilişkisi olmamak
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Kalite Güvence Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Kalite Güvence MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Yönetim Bilişim Sistemleri gibi ilgili mühendislik bölümlerinden mezun olmak İyi seviyede İngilizce bilmek (TOEFL:84+,IELTS:6,5+TBA:5,0+) BT süreçleri (Olay Yönetimi, Problem Yönetimi, Değişiklik Yönetimi,Konfigürasyon Yönetimi, Hizmet Seviyesi Yönetimi, Hizmet Katalog Yönetimi, Hizmet Sürekliği Yönetimi, Erişilebilirlik Yönetimi, Sürüm ve Yaygınlaştırma Yönetimi, İş İlişkileri Yönetimi) hakkında tecrübeli olmak Yardım Masası ve Konfigürasyon Yönetim araçlarını kullanarak ITIL uyumlu BT süreçlerini işletme konusunda tecrübeli olmakKonu ile ilgili en az 2 yıl deneyim sahibi olmak Yazılım Yaşam Döngüsü araçları konusunda bilgi sahibi olmak TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER ITIL Foundation ve/veya ITIL Intermediate sertifikalarına sahip olmak Kalite Yönetim Sistemi (ISO 9001), Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (ISO 27001) ve Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetim Sistemi (ISO20000) konusunda bilgi sahibi olmak Bilgi Teknolojileri süreç yönetimi ile ilgili uluslararası rehberler hakkında (ITIL v3, COBIT 5) bilgi sahibi olmakErkekler için askerlik görevini yapmış olmak veya ilişkisi olmamak
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Sharepoint Portal Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Sharepoint Portal MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin lisans seviyesinde eğitim veren ilgili mühendislik bölümlerinden mezun olmakİyi derecede İngilizce bilen,(İngilizce gerektiren pozisyonlarımız için sadece TOEFL 84+ , IELTS 6,5+  ve Türk İngiliz Kültür Derneği tarafından  uygulanan TBA 5+ sonuçları kabul edilmektedir.)Microsoft Sharepoint 2013 kurulumu, konfigürasyonun yapılması konularında en az 3 yıl deneyim ve bilgi sahibi olmakMicrosoft IIS kurulumu, konfigürasyonun yapılması konularında deneyim ve bilgi sahibi olmakMicrosoft SQL server alwayson kurulumu, konfigürasyonun yapılması konularında en az 3 yıllık deneyim ve bilgi sahibi olmakVisual Stuido ile Microsoft Sharpoint 2013 ortamı için yazılım geliştirme bilgisine sahip olmakTERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER MS MSCE sertifikası Visual Studio ile yazılım geliştirmiş olmak Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya ilişkisi olmamak
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Sanal İstemci Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Sanal İstemci MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Bilgisayar, Elektrik/Elektronik, Endüstri Mühendisliği,Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, BilgisayarEnformatik, Bilgi Teknolojisi veya ilgili disiplinlerinden birinden en az mühendislik lisans ve/veya yüksek lisans düzeyinde mezun olmak İyi derecede İngilizce bilen,(İngilizce gerektiren pozisyonlarımız için sadece TOEFL 84+ , IELTS 6,5+  ve Türk İngiliz Kültür Derneği tarafından  uygulanan TBA 5+ sonuçları kabul edilmektedir.)Windows istemci ve sunucu işletim sistemleri hakkında bilgi sahibi olmak Temel ağ kavramlarına (IP, subnet, port, protokol, MAC, VLAN, vb.) hakim olmakHyper-v veya Vmware sanallaştırma platformları konusunda tecrübeli olmak Scripting konusunda tecrübeli olmak İnce istemciler konusunda bilgili olmak TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER:VDI sistemlerinde tecrübesi bulunmak İlgili Microsoft sertifikalarına sahip olmak ITIL ile ilgili eğitim görmüş olmak veya sertifika sahibi olmak Masaüstü sanallaştırma konusunda bilgisi olmak Sunucu sistemlerinde performans iyileştirme ve hata tespit etme konularında tecrübe sahibi olmakErkek adaylar için askerliğini yapmış olmak veya ilişkisi olmamak
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
PLM Mühendisi (Süreç Analisti) Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
PLM Mühendisi (Süreç Analisti)TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren Bilgisayar, Makine,Havacılık, Endüstri, Elektrik& Elektronik Mühendisliği gibi bölümlerinden mezunİyi derecede İngilizce bilen,(İngilizce gerektiren pozisyonlarımız için sadece TOEFL 84+ , IELTS 6,5+  ve Türk İngiliz Kültür Derneği tarafından  uygulanan TBA 5+ sonuçları kabul edilmektedir.)Teamcenter, Enovia, Windchill yazılımlarından birinden en az 3 yıl PLM süreç yönetimi deneyimine sahip olmak Süreç geliştirme çalışmalarına hakim analitik düşünme yeteneğine sahip olmak PLM üzerine çalışacak iş süreçlerinin testlerini yapmak üzere yöntem ve deneyime sahip olmakİyi derecede Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint gibi) ürünlerini kullanabiliyor olmakTERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER 200’den fazla kullanıcısı olan kurumsal bir firmada PLM süreç ve metodoloji çalışması yapmış olmak,Farklı PLM yazılımları arasında veri aktarımı (Migration) konusunda deneyim sahibi olmak
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
PLM Mühendisi (Sistem Yöneticisi) Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
PLM Mühendisi (Sistem Yöneticisi)TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren Bilgisayar, Makine, Havacılık, Endüstri, Elektrik& Elektronik Mühendisliği gibi bölümlerinden mezun,Teamcenter, Enovia, Windchill yazılımlarından birinden en az 3 yıl PLM Sistem Yönetimi deneyimine sahip olmakUnix, Linux sunucu Yönetimi konusunda en az 3 yıl deneyim sahibi olmak Oracle RAC veri tabanı mimarisine hakim olmak, veri tabanı yedekleme ve yönetimi işlerinde deneyim sahibi olmakYüksek Erişilebilirlik konusunda çalışmış olmak Java, C,C++ programlama dillerinden birinde deneyim sahibi olmak Sunucu istemci mimarisine hakim olmak Temel ağ sistemleri bilgisine sahip olmak İyi derecede İngilizce bilen,(İngilizce gerektiren pozisyonlarımız için sadece TOEFL 84+ , IELTS 6,5+  ve Türk İngiliz Kültür Derneği tarafından  uygulanan TBA 5+ sonuçları kabul edilmektedir.)Ekip çalışmasına yatkın, iletişimi kuvvetli, insan ilişkilerinde başarılı olmakTERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER 200’den fazla kullanıcısı olan kurumsal bir firmada PLM yazılımı sistem yöneticiliği yapmış olmakFarklı PLM yazılımları arasında veri aktarımı (Migration) konusunda deneyim sahibi olmak
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
HPC MÜHENDİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
HPC MÜHENDİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren Bilgisayar, Elektrik&Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun olmakİyi derecede İngilizce bilen,(İngilizce gerektiren pozisyonlarımız için sadece TOEFL 84+ , IELTS 6,5+  ve Türk İngiliz Kültür Derneği tarafından  uygulanan TBA 5+ sonuçları kabul edilmektedir.)Unix, Linux işletim sistemlerinde en az 3 yıl deneyim sahibi olmak Sunucu donanımları konusunda deneyim sahibi olmak HPC sistem yönetimi konusunda en az 3 yıl deneyim sahibi olmak HPC veri depolama sistemlerine hakim olmak İyi derecede Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint gibi) ürünlerini kullanabiliyor olmakTERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER HPC üzerinde çalışan CFD, EMI&EMC gibi mühendislik alanlarına ait yazılımlar konusunda deneyim sahibi olmak,HPC paralel dosya sistemlerine (Lustre vb.) hakim olmak
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
BİLİŞİM SİSTEMLERİ MÜHENDİSİ( İŞ ANALİSTİ) Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
BİLİŞİM SİSTEMLERİ MÜHENDİSİ( İŞ ANALİSTİ)TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren Endüstri Mühendisliği,veya ilgili mühendislik bölümlerinden mezun,İş analisti olarak en az 2 yıl deneyim sahibi olmak, İyi derecede İngilizce bilen,(İngilizce gerektiren pozisyonlarımız için sadece TOEFL 84+ , IELTS 6,5+  ve Türk İngiliz Kültür Derneği tarafından  uygulanan TBA 5+ sonuçları kabul edilmektedir.)Ekip çalışmasına yatkın, iletişimi kuvvetli, insan ilişkilerinde başarılı Stresli bir ortamda baskı altında birden fazla görevi yönetebilme becerisi Müşteri ile birebir analiz çalışması ve sistem tasarımı yapabilecek, analitik düşünme yeteneğine sahip,Yazılım geliştirme süreçleri içindeki analiz, tasarım ve test konularında bilgi sahibi ve deneyimli,İlişkisel veritabanı modelleme (ER modelleme) bilgisi ve iyi derecede veritabanı sorgulama (SQL) bilgisi,İyi derecede Microsoft Office (word, excel, power point gibi) ürünlerini kullanabilen,Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER Yazılım geliştirme sürecinde kullanılan Team Foundation Server gibi araçlar konusunda bilgi/deneyim sahibi,CMMI konusunda bilgi/deneyim sahibi,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Uydu Aviyonik Sistem Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Uydu Aviyonik Sistem MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Elektrik-Elektronik veya Elektronik mühendisliği  bölümlerinden mezun,Donanım ve/veya yazılım tasarımı konusunda bilgi sahibi,Sayısal ve analog veri iletimi konusunda bilgi sahibi,İyi derecede İngilizce bilen, Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli bulunmayan Ekip çalışmasına yatkın, iletişim becerisi yüksek,Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış.TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER:Gömülü Sistem tasarımı veya doğrulama faaliyetlerinde görev almış olmak.Donanım tasarımı ve/veya doğrulaması konusunda tecrübeli olmak.Haberleşme protokolleri konusunda bilgi sahibi olmak. (tercihen CAN ve MIL-STD-1553B)Yazılım Sistem tasarımı veya doğrulama faaliyetlerinde görev almış olmak.Proje süreçleri konusunda tecrübeli. Alt yüklenicilerden ekipman veya sistem temini konusunda bilgi sahibi.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
CNC KESİCİ TAKIM TEZGAH OPERATÖRÜ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
CNC KESİCİ TAKIM TEZGAH OPERATÖRÜTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Meslek Yüksek Okulu ( MYO )  ilgili bölümlerden mezun veya Meslek liselerin ilgili bölümlerinden mezun ve 5 yıl üzeri tecrübeli,Vardiyalı çalışabilecek ve fazla mesai yapabilecek, Teknik resim okuma, anlama, uygulama ve hassas ölçü aletleri kullanmada tecrübeli,Mekanik el becerisine ve talaşlı imalat tecrübesine sahip, Geometrik boyutlandırma ve toleranslar konusuna hâkim, Bağlama aparatları, mastar ,kesici, takım tutucu imalatı ve bileme bilgisine sahip,CNC kesici takım imalatı tezgahları (tercihen ANCA, WALTER) kullanımında tecrübeli,TOOL STUDIO ( Walter ) programını kullanma, program yazabilme bilgisine sahip.         TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER:Kesici takımlar konusunda tecrübeli olmak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Donanım Mekanik Tasarım Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Donanım Mekanik Tasarım MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Makine Mühendisliği bölümlerinden mezun,İyi derecede  İngilizcesi olan,(TOEFL:84+, IELTS:6,5)Savunma/Havacılık /Otomotiv/Elektronik gibi ana sanayilerin en az birisinde minimum 3 yıllık iş tecrübesine sahip,Mekanik ve yapısal tasarım tecrübesi sahibi ve ilgili tasarım araçlarından en az birini etkin kullanabilen (Tercihen NX ve CATIA),Termal ve yapısal analiz (FEA) konusunda bilgi ve tecrübe sahibi, ilgili analiz araçlarını kullabilen,Detay ve montaj teknik resim okuma ve çizme konusunda bilgili,Malzeme ve üretim prosesleri ile ilgili bilgi ve tecrübeye sahip,Kuvvetli analitik düşünme, problem çözme ve inovatif yaklaşım kabiliyetine sahip,Çok iyi bir takım oyuncusu,Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli bulunmayan,Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,Araç kullanabilen ve geçerli sürücü belgesine sahip (B Sınıfı ehliyet).  TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER Savunma Sanayi ve/veya Havacılık sanayi tecrübesine sahip,Daha önce Elektronik ekipman tasarım ve geliştirme projelerinde çalışmış olan,Savunma, Havacılık ve uzay standarları hakkında farkındalık sahibi olan.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Güç Elektroniği Donanım Tasarım Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Güç Elektroniği Donanım Tasarım MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun, İyi derecede İngilizce bilen, (TOEFL:84+, IELTS:6,5+) Güç Elektroniği konusunda bilgi ve tecrübe sahibi olmak. Güç, analog ve kontrol devrelerinin analizi, simülasyonu ve uygulaması konularında tecrübe sahibi olmak.Kontrol ve modülasyon konularında bilgi sahibi olmak. Donanım geliştirme konusunda tecrübe sahibi olmak. EMI/EMC konularında bilgi sahibi olmak. Çevre koşulları testleri konusunda bilgi sahibi olmak TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER PCB tasarım tecrübesine sahip olmak. SMPS tasarımı tecrübesine sahibi olmak. Pil şarjı konusunda bilgi sahibi olmak. Güneş panelleri konusunda bilgi sahibi olmak,  CAN, MIL1553, RS422, RS232 gibi haberleşme protokolleri hakkında bilgi sahibi olmak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Konfigürasyon Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Konfigürasyon MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin mühendislik bölümlerinden mezun Tasarım / Ürün Geliştirme süreçleri hakkında deneyimli Tercihen SAE EIA 649 standart ve uygulamaları hakkında bilgi sahibi Product Lifecycle Management (PLM) sistemleri hakkında bilgili olan ve tercihen kullananTercihen Konfigürasyon Yönetim Araçları kullanan Tercihen Veri ve Doküman Yönetimi konularında deneyimli Tercihen VBA, SQL ve Java programla dillerini bilen, yazılım otomasyonu konusunda deneyimli.Ekip çalışmasına yatkın İletişim yeteneği güçlü Analitik düşünebilen İyi derecede İngilizce bilen (TOEFL:84+,IELTS:6.5+,TBA:5.0+) Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış ya da muaf Ankara’da ikamet edebilecek
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
UAV -ELECTROMECHANICAL SYSTEMS, DESIGN ENGINEER Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
UAV -ELECTROMECHANICAL SYSTEMS, DESIGN ENGINEERTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Holding at least B.S degree of one of Mechanical / Mechatronics Engineering DepartmentsHigh level skills in mechanical principals considering manufacturing methods Minimum 2 years of experience in design engineering industry Experience of designing mechanical / electromechanical packaging, mechanism kinematics principlesProficient with 3D modelling (NX is preferred, others will be considered as experience in parametric modelling)Able to solve multi-disciplinary complex problems, making decisions based on available technical informationHaving a good motivation of design of complex mechanical / electromechanical system componentsBasic information for geometrical dimensioning and tolerancing Proven written and verbal English language knowledge.(TOEFL:84+,IELTS:6.5+,TBA:5.0+)Basic information for military standards, materials, standard parts and processes preferredMilitary obligation shall be completed for male candidates
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
İHA Pilotu Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
İHA PilotuTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
TUSAŞ’ın ürettiği operatif seviye ANKA İnsansız Hava Aracı tipinde, pilot olarak istihdam edilmek üzere takım çalışmasına yatkın, seyahat engeli bulunmayan ve iletişim gücü yüksek İHA pilot adayları alınacaktır.Üniversitelerin Makina,Havacılık,Uçak,Uzay,Elektrik-Elektronik mühendisliği bölümlerinden mezun,İyi derecede İngilizce bilmek (TOEFL 84+,TBA:5.0+ ve IELTS 6,5+), Erkek adaylar için, askerlik hizmetini tamamlamış veya en az 2 yıl tecil ettirebiliyor olmak,Ankara TAI tesisleri ana üs olmak üzere geçici süreliğine yurtiçi/yurtdışı üslerde görev yapmaya engel bir durumu olmamak,ICAO Annex-1 ve JAR FCL-3’deki asgari Class-III şartlarına uygun Sağlık Sertifikasına sahip olmak (Adaylar bu şartı sağladıklarını belgeleyen raporu, ilgili hastanelerden kendi imkânları ile temin edeceklerdir).Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:İHA’larla ilgili yüksek lisans çalışması yapmış olmak, İHA’lar konusunda ülkemiz ve dünyadaki standartlar hakkında bilgi sahibi olmak ve gelişmeleri yakından takip etmek,Paket programları ve MS Office uygulamalarını kullanabilmek,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Proje Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Proje MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Hava aracı tasarımı (Aerodinamik, Uçuş Mekaniği, Yük, Ağırlık, Denge, Rüzgar Tüneli vb.) konusunda bilgi sahibiÜniversite, tercihen Makine, Havacılık ve Uzay ya da Uçak Mühendisliği mezunuTakım çalışmasına yatkın İş tanımında belirtilmiş konularda çalışmaya istekli İyi derecede İngilizce bilen,(İngilizce gerektiren pozisyonlarımız için sadece TOEFL 84+ , IELTS 6,5+  ve Türk İngiliz Kültür Derneği tarafından  uygulanan TBA 5+ sonuçları kabul edilmektedir.)Yazılı ve sözlü iletişim becerileri gelişmiş, takım çalışmasına yatkın Çalışkan, hevesli, öğrenmeye açık, yeni kavramlara kolayca uyum sağlayabilen Planlı, düzenli, sistemli çalışabilen, zaman kısıtlarına uyabilen ve detaylara önem veren, sonuç odaklıAnalitik düşünme ve karmaşık problemleri çözme yeteneğine sahip Sorumluluk alabilen, başarma arzusu yüksek Yoğun iş temposunda çalışabilecek İlişki ve stres yönetimi becerisine sahip Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Aerodynamics Engineer Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Aerodynamics EngineerTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Having a B.S. degree of Aeronautical and/or Aerospace Engineering Departments,Proficiency of written and spoken English (TOEFL-IBT 84+, IELTS 6.5+, TBA 5+),5 years of working experience in Aerodynamic Analysis, Conceptual and Detailed aerodynamic designExperience in Computational Fluid Dynamics Tools (with pre and post processing utilities),Ability to use MS Office tools,  Ability to work in LINUX/UNIX operating systems,  Highly motivated,  Ability to take responsibility in a team work, Ability to travel when required, Military obligation must be completed for male candidates.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
KİMYASAL İŞLEMLER ÜRETİM OPERATÖRÜ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
KİMYASAL İŞLEMLER ÜRETİM OPERATÖRÜTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Meslek yüksek okullarının kimya bölümünden mezun olmak veya Meslek lisesi Kimya bölümlerinden mezun ve tecrübeli olmakTercihen üretim alanlarında 2 yıl tecrübeli, Vardiyalı çalışabilecek, Esnek çalışma saatlerine uyumlu, Ekip çalışmasına yatkın, Askerlikle bir ilişkisi olmamak,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
MRB MÜHENDİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
MRB MÜHENDİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Makine/Havacılık/Uçak Mühendisliği bölümlerinden mezun İyi derecede İngilizce bilen,(İngilizce gerektiren pozisyonlarımız için sadece TOEFL 84+ , IELTS 6,5+  ve Türk İngiliz Kültür Derneği tarafından  uygulanan TBA 5+ sonuçları kabul edilmektedir.)MS Office programlarını iyi derecede kullanabilmek Analitik düşünme ve problem çözme yeteneğine sahip olmak Takım çalışmasına yatkın ve iletişim yetenekleri yüksek olmak Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER Yapısal alanda yüksek lisans/doktora derecesini tamamlamış olmak tercih sebebidir.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
TALAŞLI İMALAT TEKNİSYENİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
TALAŞLI İMALAT TEKNİSYENİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Meslek Yüksek Okulu ( MYO ) ilgili bölümlerinden mezun veya EML mezunu ve en az 5 yıl tecrübeye sahip,Mekanik el becerisine ve talaşlı imalat tecrübesine sahip, Teknik resim okuma, anlama uygulama ve hassas ölçü aletleri kullanımında tecrübeli,Geometrik boyutlandırma ve toleransları konularına hâkim Vardiyalı çalışabilecek, Fazla mesai yapabilecek, Askerlik görevini tamamlamış olmak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Sistem Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Sistem MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Havacılık/Uçak, Elektrik-Elektronik Mühendisliği veya Makine Mühendisliği bölümlerinden mezun, Ürün geliştirme ve sistem mühendisliği süreçlerine hakim,  İnsansız Hava Araçları, aviyonik sistemler, uçak sistemleri ve yapısal elemanlar konusunda bilgi sahibi, İyi derecede İngilizce bilen,(İngilizce gerektiren pozisyonlarımız için sadece TOEFL 84+ , IELTS 6,5+  ve Türk İngiliz Kültür Derneği tarafından  uygulanan TBA 5+ sonuçları kabul edilmektedir.)MS Office programlarını ileri düzeyde ve etkili olarak kullanabilen,  İşe karşı motivasyonu yüksek, ekip çalışmasına yatkın, sorumluluk sahibi,  Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli bulunmayan, TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER:Gereksinim yönetim araçları (DOORS) hakkında bilgi ve deneyim sahibi olmak,  Sistem mühendisliği süreçleri ve ilgili standartlar hakkında bilgi ve deneyim sahibi olmak (IEEE 1220, MIL-STD-499,INCOSE SE vb),Model tabanlı sistem mühendisliği ve araçları hakkında bilgi sahibi olmak (SysML, Telelogic Rhapsody vb),Değişiklik yönetimi ve/veya konfigürasyon yönetimi konularında bilgi sahibi olmak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Bilgi Teknolojileri Mühendisi (Bilgi Güvenliği) Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Bilgi Teknolojileri Mühendisi (Bilgi Güvenliği)TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Bilgisayar, Elektrik/Elektronik, Bilgi Teknolojisi veya ilgili disiplinlerinden birindenen az mühendislik lisans düzeyinde mezun,Bilgisayar güvenliği, ağ güvenliği, işletim sistemi güvenliği, uç nokta güvenliği, bilgi güvenliğive risk yönetimi konularında deneyimli,Network ve sistem bilgisine sahip, SIEM/Log Yönetimi ürünleri yönetimi konusunda tecrübeli, Sızma Testleri konusunda bilgi/tecrübe sahibi, DLP, Anti-Virüs vb. uç nokta güvenlik ürünleri yönetimi konusunda tecrübeli, UNIX tabanlı sistemlerin yönetimi hakkında tecrübeli ve İşletim sistemlerinin güvenlik sıkılaştırılması konusunda bilgi sahibi,Veritabanı Yönetim Sistemleri ve ilişkisel veritabanları konularında bilgi sahibi (Tercihen IBM DB2, Oracle, MS SQL Server),İyi derecede İngilizce bilen,(İngilizce gerektiren pozisyonlarımız için sadece TOEFL 84+ , IELTS 6,5+  ve Türk İngiliz Kültür Derneği tarafından  uygulanan TBA 5+ sonuçları kabul edilmektedir.)Erkek adaylar için askerliğini yapmış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
BİLGİ TEKNOLOJİLERİ MÜHENDİSİ (MESAJLAŞMA) Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
BİLGİ TEKNOLOJİLERİ MÜHENDİSİ (MESAJLAŞMA)TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin, Bilgisayar, Bilgi Teknolojisi veya ilgili disiplinlerinden birinden en az mühendislik lisans düzeyinde mezun,İyi derecede İngilizce bilen,(İngilizce gerektiren pozisyonlarımız için sadece TOEFL 84+ , IELTS 6,5+  ve Türk İngiliz Kültür Derneği tarafından  uygulanan TBA 5+ sonuçları kabul edilmektedir.)Düzenli ve planlı çalışan, raporlama alışkanlığı olan ve dokümantasyona önem veren,Yeni teknolojileri yakından takip eden, öğrenmeye, kendini geliştirmeye açık,Analitik düşünebilen, Grup çalışmasına yatkın, sorumluluk sahibi ve iletişim becerileri gelişmiş (sözlü-yazılı), stres altında çalışabilecek,Sorumluluk alabilen ve sonuç üretebilen, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, Mesleki etik kuralları benimseyen Temel Windows Server işletim sistemi, ilişkisel veritabanı ve TCP/IP ağ bilgisine sahip .
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı