TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş. 

Şirket Bilgileri

http://www.tai.com.tr

TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.

İnsanlı ve insansız hava platformlarının tasarımı, geliştirilmesi, imalatı, entegrasyonu, modernizasyonu ve satış sonrası hizmetleri alanlarında “Türkiye’nin Havacılık Merkezi” olan TUSAŞ Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş. (TAI), 15 Mayıs 1984 tarihinde kurulmuştur.

Şirketin Akıncı-Ankara’da bulunan modern uçak üretim tesisleri, yüksek teknoloji ürünü makine ve teçhizatla donatılmış olup, parça imalatından uçak montajı, uçuş testleri ve teslimine kadar son derece geniş üretim kabiliyetlerine sahiptir. TAI kalite sistemi dünyaca kabul görmüş NATO AQAP-110, ISO-9001:2000 ve AS EN 9100 standartlarını karşılamaktadır.

TAI’nin mevcut deneyimi F-16 Savaşan Şahinler, CN-235 hafif nakliye/deniz karakol/gözetleme uçakları, SF-260D eğitim uçakları, Cougar AS-532 arama kurtarma (SAR), silahlı arama kurtarma (CSAR) ve genel maksat helikopterlerinin ortak üretiminin yanı sıra, kendi tasarımı olan insansız hava aracı, hedef uçağı ve zirai ilaçlama uçağı gibi ürün geliştirme programlarını kapsamaktadır. TAI aynı zamanda “Türk İnsansız Hava Aracı Programı”nın ana yüklenicisidir.

TAI’nin ana faaliyet alanları arasında Türkiye ve bölgedeki diğer ülkelerin envanterinde bulunan sabit ve döner kanatlı askeri ve ticari hava platformlarının modernizasyon, modifikasyon ve sistem entegrasyonu programları ile satış sonrası hizmetleri de bulunmaktadır. Hv.K.K. F-16’larının elektronik harp ve yapısal tadilatları, Black Hawk Helikopteri’nin Özel Kuvvetler için modifikasyonu, Cougar AS-532 helikopterinin modernizasyonu, S-70 helikopterinin dijital kokpit modifikasyonu, CN-235 platformlarının Dz.K.K. ve S.G.K.’nın Deniz Karakol/Gözetleme görevleri için modifikasyonu ile B737-700 uçağının Havadan Erken İhbar ve Kontrol Uçağı’na (HİK) dönüştürülmesindeki tüm yapısal tadilatlar ile sistem entegrasyon faaliyetleri TAI tarafından yürütülmektedir. TAI, TSK Bakım Merkezleri’nin imkan ve kabiliyetlerini kullanarak müşterilerine bakım, onarım ve revizyon hizmetleri de vermektedir.

Dünyanın çeşitli ülkelerinden müşterilerine askeri ve ticari amaçlı sabit ve döner kanatlı hava platformları için parça ve komponent imal eden TAI, uçak ve parça üretimi alanındaki deneyimi ile Agusta, Airbus, Boeing, CASA, Eurocopter, Lockheed Martin, Northrop Grumman, Sikorsky, Sonaca, ve diğer şirketler nezdinde ayrıcalıklı bir ortak konumundadır.

TAI, Milli Sanayi Kuruluşu olarak Airbus Military S.L.’e ortak olup, Airbus (Fransa, Almanya, İspanya ve İngiltere), EADS (İspanya) ve FLABEL (Belçika) havacılık firmalarıyla birlikte A400M uçağının tasarım ve geliştirme faaliyetlerine katılmaktadır.

Dünyadaki son teknolojik gelişmeleri yakından izleyerek havacılık alanında öncü kuruluşlar arasında yer almaya kararlı olan TAI, ülkemize 21. yüzyılda yeni ufuklar açmayı hedeflemektedir.TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 31
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Güvenilirlik ve İdame Edilebilirlik Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Güvenilirlik ve İdame Edilebilirlik MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Elektrik/Elektronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği ya da Havacılık/Uzay Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak; RMT ( Güvenilirlik, İdame Edilebilirlik ve Test Edilebilirlik) konularında tecrübeli olmak; RMT ( Güvenilirlik, İdame Edilebilirlik ve Test Edilebilirlik) Analizleri konusunda deneyimli olmak;ECSS-Q-ST-30C, MIL-HDBK-217F, MIL-HDBK-781, MIL-HDBK-470A, ATA MSG-3 gibi RMT Mühendisliği standartları/rehberleri hakkında bilgi ve deneyim sahibi olmak;İyi derecede (TOEFL 84+, IELTS 6,0+, TBA 5+) İngilizce bilmek;Seyahat engeli olmayan;MS Office programlarını ileri düzeyde ve etkili kullanabilen olmak;?Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış olmak;TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER  RELEX, Reliasoft, Classical Jack, vb. yazılım araçlarını kullanmayı bilmek,Savunma ve Havacılık Projelerinde tecrübesi olmak,Gereksinim Mühendisliği, Doğrulama ve Geçerli Kılma konularında bilgi sahibi olmak,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Aviyonik Görev Sistemleri Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Aviyonik Görev Sistemleri MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun, Ürün geliştirme ve sistem mühendisliği süreçlerine hâkim, Radar/Elektronik Harp alanında savunma sanayii tecrübesine sahip, Sistem testleri, entegrasyon testleri, test ekipmanları, otomatik test altyapıları konularında çalışmış/bilgi sahibi,SAE ARP4754A, DO-254, DO-178b, MIL-STD-498 gibi süreç/standart/rehberler hakkında bilgi ve deneyim sahibi,Analitik düşünen, problem çözme yeteneğine sahip, Teknolojik gelişmeleri takip eden, kendini geliştirmeye açık, İşe karşı motivasyonu yüksek, ekip çalışmasına yatkın, sorumluluk sahibi, MS Office programlarını ileri düzeyde ve etkili olarak kullanabilen, Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli bulunmayan, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilen, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, İyi derecede İngilizce bilen (okuma, yazma, konuşma), TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER:Yüksek Lisans veya Doktora derecesine sahip olmak, Hava aracı veya kompleks sistem geliştirme, entegrasyon ve doğrulama konularında tecrübe sahibi olmak,MATLAB, DOORS vb. mühendislik araçlarını kullanabilmek.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
TEKNİSYEN (SAC METAL ve PROFİL ŞEKİLLENDİRME) Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
TEKNİSYEN (SAC METAL ve PROFİL ŞEKİLLENDİRME)TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Meslek Yüksek Okulu mekanik bölümlerinden mezun veya meslek lisesi mezunu ve 5 yıl üzeri tecrübeli olmak,Sac metal şekillendirme işlemleri konusunda tecrübeli,CNC Punch  ve CNC Router tezgahlarında tecrübeli, Teknik Resim okuma kabiliyeti yüksek, Askerlik hizmetini tamamlamış olmak, Vardiya ve fazla mesai ile ilgili problemi olmayan.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Teknisyen Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
TeknisyenTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Meslek Yüksek Okularının makina, metal, otmotiv, bilgisayar, elekrik, elektronik, haberleşme, sıhhi tesisat vb. teknik bölümlerinden mezun,Ekip çalışmasına yatkın, Son 1 ayda herhangi bir yerde çalışmamış, Tercihen askerlik görevini tamamlamış, Yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Sistem Emniyet Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Sistem Emniyet MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Havacılık ve Uzay, Uçak, Makine veya Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümlerinden asgari Lisans mezunu olmak,Aşağıdaki konulardan en az birisi hakkında en az 2 yıl tecrübeye sahip olmak:Kompleks sistem geliştirme projelerinde Sistem Emniyeti Mühendisliği,Hava aracı seviyesi Fonksiyonel Tehlike Analizi ve/veya hava aracı emniyet değerlendirmesi çalışmaları,Sistem seviyesi Fonksiyonel Tehlike Analizi ve Sistem Emniyet Analizi çalışmaları,Ortak sebep (bölgesel emniyet, ortak hata modu ve özel risk) analizleri çalışmaları,Sistem emniyeti tehlike ve risk değerlendirme çalışmaları.Sistem emniyeti mühendisliği süreçleri ve ilgili standartlar hakkında bilgi ve deneyim sahibi olmak (SAE ARP4761, SAE ARP4754A, MIL-STD-882E),Askeri sertifikasyon alanında (örneğin MIL-HDBK-516B/C) hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olmak,Analitik ve çok boyutlu düşünen, problem çözme yeteneğine sahip, Paydaş ilişkilerini yönetebilmek, yazılı ve sözlü iletişim becerisi yüksek,Sorumluluk sahibi, sorumluluk alabilen, takım çalışmasına yatkın,İş motivasyonu yüksek ve sürekli gelişmeye açık, Hata ağacı analizi programları hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olmak (PTC Windchill Quality Solutions, vb).MS Office programlarını ileri düzeyde ve etkili olarak kullanabilmek,İyi derecede İngilizce bilmek, TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER:Sistem Mühendisliği, Mühendislik Yönetimi ve Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi bölümlerinde Yüksek Lisans mezunu olmak,Erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak, Gerektiğinde seyahat etmeye ve yurt dışında çalışmaya engel bir durumu olmamak,Uçuş elverişlilik sertifikasyonu süreçleri hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olmak (EASA/FAA Part 21, EMAR21, EMACC, MIL-HDBK-516B/C, JSSGs),
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Boya ve Sızdırmazlık Uygulama Operatörü Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Boya ve Sızdırmazlık Uygulama OperatörüTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Boya uygulama konusunda tecrübe sahibi olmak, Askerlik görevini tamamlamış olmak, Esnek çalışma saatlerine sahip olmak. TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER:Boya ustalık veya kalfalık belgesine sahip olmak
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Proje Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Proje MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Hava aracı tasarımı (Aerodinamik, Uçuş Mekaniği, Yük, Ağırlık, Denge, Rüzgar Tüneli vb.) konusunda bilgi sahibiÜniversite, tercihen Makine, Havacılık ve Uzay ya da Uçak Mühendisliği mezunuTakım çalışmasına yatkın İş tanımında belirtilmiş konularda çalışmaya istekli Yazılı ve sözlü iletişim becerileri gelişmiş, takım çalışmasına yatkın Çalışkan, hevesli, öğrenmeye açık, yeni kavramlara kolayca uyum sağlayabilen Planlı, düzenli, sistemli çalışabilen, zaman kısıtlarına uyabilen ve detaylara önem veren, sonuç odaklıAnalitik düşünme ve karmaşık problemleri çözme yeteneğine sahip Sorumluluk alabilen, başarma arzusu yüksek Yoğun iş temposunda çalışabilecek İlişki ve stres yönetimi becerisine sahip Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Radar İzi Analiz Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Radar İzi Analiz MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünden asgari Lisans mezunu olmak,Aşağıdaki konulardan en az birisi hakkında tecrübeye sahip olmak veya çalışmaya istekli olmak:Radar Kesit Alanı (RKA) hesaplama, RKA ölçüm, RF ölçüm ve test cihazları, Anten test ve karakterizasyonu, Ölçüm alt yapısı kurulumu, Elektromanyetik Teori ve RKA metot/hesaplama aracı geliştirme, Aşağıdaki betik dili/yazılım gruplarından en az birinde tecrübe sahibi olmak;FEKO, CST Microwave Studio, Ansys HFSS, E-Field MATLAB/SIMULINK, Python Analitik düşünebilmek, problem çözme yeteneğine sahip olmak, Takım çalışmasına yatkın olmak, İş motivasyonu yüksek ve gelişmeye açık olmak, MS Office programlarını ileri düzeyde ve etkili olarak kullanabilmek, İyi derecede İngilizce bilmek, TERCİHE NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELKLER:Elektrik Elektronik veya Fizik disiplinlerinde Yüksek Lisans veya Doktora derecesi sahibi olmak,Hava aracı veya kompleks sistem geliştirme, entegrasyon ve doğrulama, tasarım ve analiz, RF/EO görev sistemleri geliştirme ve/veya sistem mühendisliği alanlarında en az 5 yıl tecrübe sahibi olmak,Algoritma geliştirme tecrübesine sahip olmak,  LINUX işletim sistemi kullanmış olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Uydu Görev Yükü Mühendisi (Optik) Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Uydu Görev Yükü Mühendisi (Optik)TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Elektronik, Elektrik-Elektronik, Fizik Mühendisliği veya Fizik bölümlerinden mezun olmak.İyi derecede İngilizce bilmek (TOEFL:84+,IELTS:6,5+,TBA:5,0+)En az 5 yıl sistem mühendisliği tecrübesi olmak. Zemax, CodeV, yazılımlarını biliyor olmak. Elektro-optik algılayıcılar ve uzaktan algılama konularında tecrübe sahibi olmak.Teknolojik gelişmeleri takip eden, araştırma ve kendini geliştirmeye açık, öğrenme kabiliyeti yüksek, öğretmeye yatkın olmak.Analitik düşünme ve problem çözme yeteneğine sahip olmak.Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli bulunmamak. Gerektiğinde esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek olmak.Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olmakTERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLERYer gözlem uyduları ile görüntüleme konusunda bilgi sahibi olmak.Optik sensör tasarımında ve kalibrasyonunda tecrübesi olmak. Görüntü işleme konularında deneyim sahibi olmak. Gereksinim yönetim aracı (DOORS) ile çalışmış ve bilgi sahibi olmak.MATLAB, Simulink yazılımlarını sistem modelleme ve analiz çalışmalarında etkin kullanabilmek.ESA Standartlarını biliyor olmak
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Uydu Görev Yükü Mühendisi (Haberleşme) Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Uydu Görev Yükü Mühendisi (Haberleşme)TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Elektronik, Elektrik-Elektronik veya Haberleşeme Mühendisliği bölümleriden mezun olmak.iyi derecede İngilizce bilmek (TOEFL:84+,IELTS:6,5+TBA:5,0+) En az 5 yıl haberleşme sistemleri tecrübesi olmak. MATLAB, Simulink, CST/FEKO, SatMAster yazılımlarını sistem modelleme ve analiz çalışmalarında etkin kullanabilmek.Teknolojik gelişmeleri takip eden, araştırma ve kendini geliştirmeye açık, öğrenme kabiliyeti yüksek, öğretmeye yatkın olmak.Analitik düşünme ve problem çözme yeteneğine sahip olmak. Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli bulunmamak. Gerektiğinde esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek olmak. Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olmak TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER Haberleşme uyduları ve uydu haberleşmesi konularında tecrübe sahibi olmak. Anten tasarımı, yüksek frekans elektronikleri, güç yükselteçleri ve mikrodalga ekipmanlar konularında deneyimi olmak.EMI/EMC analizleri ve testleri konusunda tecrübesi olmak. İlgili ITU regülasyonlarını biliyor olmak. ESA Standartlarını biliyor olmak. Gereksinim yönetim aracı (DOORS) ile çalışmış ve bilgi sahibi olmak
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
UYDU GÜVENİLİRLİK VE EMNİYET MÜHENDİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
UYDU GÜVENİLİRLİK VE EMNİYET MÜHENDİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
• Üniversitelerin Elektrik/Elektronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği ya da Havacılık/Uzay Mühendisliği bölümlerinden mezun,• Uydu teknolojileri ve uydu alt sistemleri konusunda bilgi sahibi,• Güvenilirlik ve Emniyet Mühendisliği konularında tecrübeli,• Güvenilirlik ve Emniyet Analizleri konusunda deneyimli,• MIL-STD-882E, ECSS-Q-ST-30C, ECSS-Q-ST-40C, MIL-HDBK-217F, MIL-HDBK-781, NASA System Safety Handbook gibi Güvenilirlik ve Emniyet Mühendisliği standartları/rehberleri hakkında bilgi ve deneyim sahibi,• İyi derecede (TOEFL:84+, IELTS: 6,5+) İngilizce bilen,• Seyahat engeli olmayan,• MS Office programlarını ileri düzeyde ve etkili kullanabilen,• İşe karşı motivasyonu yüksek, ekip çalışmasına yatkın, sorumluluk sahibi, yeniliğe açık, iletişim becerisi yüksek,• Yoğun iş temposunda çalışabilen, ilişki ve stres yönetiminde başarılı,• Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış.Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:• RELEX, Reliasoft, CAFTA, vb. yazılım araçlarını kullanmayı bilmek,• Savunma, Havacılık veya Uzay Projelerinde tecrübesi olmak,• Askeri ve uzay standartları ile çalışmış olmak,• Gereksinim Mühendisliği, Doğrulama ve Geçerli Kılma konularında bilgi sahibi olmak
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
AVİYONİK YAZILIM GELİŞTİRME MÜHENDİSİ/İHA Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
AVİYONİK YAZILIM GELİŞTİRME MÜHENDİSİ/İHATUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Bilgisayar veya Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak C/C++ veya C# /Java dillerinde tecrübe Bilgisayar  Destekli Yazılım Mühendisliği gereçleri ile ilgili bilgi ve deneyim sahibi olmakYazılım Geliştirme süreçleri konusunda bilgi sahibi olmak İyi derecede İngilizce bilen, (İngilizce gerektiren pozisyonlarımız için TOEFL 84+ ve IELTS 6,5+ sonuçları kabul edilmektedir.)TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER DO-178B konusunda bilgi ve deneyim sahibi olmak Network (TCP/IP, UDP, SNMP, SNTP vb.) ve seri iletişim (RS-232, RS-422) protokollerine hakimiyet ve yazılım geliştirme tecrübesiDOORS aracı üzerinde yazılım gereksinimi yazma ve gereksinim yönetimi bilgi ve uygulama tecrübesiSVN Konfigürasyon yönetim aracı kullanımı konusunda tecrübe JIRA değişiklik yönetim aracı kullanımı konusunda tecrübe Groovy, Python, Perl ve benzeri script dillerini bilmek Geographic Information Systems kavramı ve uygulamaları hakkında bilgi sahibi olmak,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Yazılım Mühendisi – Simülasyon Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Yazılım Mühendisi – SimülasyonTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Bilgisayar veya Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak,C/C++, C#  programlama tecrübesine sahip olmak, QT Framework altyapısı ile geliştirme yapmış olmak, ZeroMQ arakatman yazılımı konusunda bilgi sahibi olmak, Perl, Python, VBScript ve benzeri script dillerinden en az birine hakim olmak,TCP/IP, UDP protokolleri ile geliştirme yapmış olmak, MIL-STD-1553, ARINC 429, CANBus ve RS-232/422/485 veri yolları deneyimine sahip olmak,RT Linux konusunda bilgi sahibi olmak, Model tabanlı tasarım ve yazılım geliştirme konusunda tecrübeli olmak (tercihen UML/SysML deneyimi),DOORS gereksinim yönetim aracı tecrübesine sahip olmak, İyi derecede İngilizce bilen,(İngilizce gerektiren pozisyonlarımız için sadece TOEFL 84+ ve IELTS 6,5+ sonuçları kabul edilmektedir.)Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:İnsansız Hava Aracı sistemlerinde tecrübe sahibi olmak, Rational Rhapsody araçları ile modelleme ve tasarım konularında tecrübeli olmak,RTCA /DO-178B/C yazılım süreçlerine hakimiyet ve süreç ile yazılım geliştirme tecrübesine sahip olmak,Aviyonik ekipmanlar konusunda bilgili ve deneyimli olmak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Yazılım Doğrulama Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Yazılım Doğrulama MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Bilgisayar veya Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak,Yazılım test süreçleri ve yöntemleri konusunda tecrübeli olmak, Otomatik yazılım test altyapıları geliştirme konusunda tecrübeli olmak, RTCA /DO-178B/C yazılım süreçlerine hakim olmak, C/C++/ C# / Python dillerinde tecrübeli olmak, Gerçek zamanlı gömülü sistemlerde yazılım doğrulama konusunda tecrübe sahibi olmak,MIL-STD-1553, CANBus, ARINC 429 veri yolları bilgisine sahip olmak, ARINC 653 mimarisi konusunda bilgili olmak, DOORS gereksinim yönetimi aracı tecrübesine sahip olmak, İyi derecede İngilizce bilen,(İngilizce gerektiren pozisyonlarımız için sadece TOEFL 84+ ve IELTS 6,5+ sonuçları kabul edilmektedir.)Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:İnsansız Hava Aracı sistemlerinde tecrübe sahibi olmak, Gerçek zamanlı işletim sistemleri, gömülü yazılımlar, Kart Destek Paketi (BSP) ve sürücü yazılımlar konusunda bilgi ve deneyim sahibi olmak,Green Hills Integrity ve Multi IDE konusunda deneyim sahibi olmak, Aviyonik ekipmanlar konusunda bilgili ve deneyimli olmak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Güç Elektroniği Donanım Tasarım Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Güç Elektroniği Donanım Tasarım MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun, İyi derecede İngilizce bilen, (TOEFL:84+, IELTS:6,5+) Güç Elektroniği konusunda bilgi ve tecrübe sahibi olmak. Güç, analog ve kontrol devrelerinin analizi, simülasyonu ve uygulaması konularında tecrübe sahibi olmak.Kontrol ve modülasyon konularında bilgi sahibi olmak. Donanım geliştirme konusunda tecrübe sahibi olmak. EMI/EMC konularında bilgi sahibi olmak. Çevre koşulları testleri konusunda bilgi sahibi olmak TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER PCB tasarım tecrübesine sahip olmak. SMPS tasarımı tecrübesine sahibi olmak. Pil şarjı konusunda bilgi sahibi olmak. Güneş panelleri konusunda bilgi sahibi olmak,  CAN, MIL1553, RS422, RS232 gibi haberleşme protokolleri hakkında bilgi sahibi olmak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
İmalat Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
İmalat MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Elektrik/Elektronik, Elektronik Haberleşme Mühendisliği bölümlerinden mezun,İyi derecede İngilizce bilen (TOEFL 84+,IELTS 6.5+, TBA 5.5+), İşe karşı motivasyonu yüksek, detaylara karşı ilgili ve dikkatli, takım çalışmasına yatkın,Fazla mesaili çalışmaya engeli olmayan, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış. TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER:Kablaj imalat yöntemleri konusunda bilgi sahibi olmak, CATIA, NX programlarını kullanabilmek, MS Ofis programlarına hakim olmak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Kızılötesi İz Analiz Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Kızılötesi İz Analiz MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Elektrik Elektronik, Makine, Havacılık ve Uzay, Uçak, Kimya Mühendisliği bölümlerinden asgari Lisans mezunu olmak,Aşağıdaki konulardan en az birisi hakkında tecrübeye sahip olmak veya çalışmaya istekli olmak:Kızılötesi ışıma, Radyasyon yoluyla ısı transferi, Atmosferik propagasyon, Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği (HAD), Eşlenik ısı transferi, Çok fazlı akış, Kızılötesi arayıcı başlıklar Kızılötesi kilitlenme menzili Aşağıdaki betik dili/yazılım gruplarında tecrübe sahibi olmak;FEMView IR veya Radtherm IR veya NIRATAM, Ansys Fluent, MODTRAN, MATLAB/SIMULINK, Analitik düşünebilmek, problem çözme yeteneğine sahip olmak, Takım çalışmasına yatkın olmak, İş motivasyonu yüksek ve gelişmeye açık olmak, MS Office programlarını ileri düzeyde ve etkili olarak kullanabilmek, İyi derecede İngilizce bilmek, TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER:Elektrik Elektronik, Makine, Havacılık ve Uzay, Uçak, Kimya Mühendisliği disiplinlerinde Yüksek Lisans veya Doktora derecesi sahibi olmak,Hava aracı veya kompleks sistem geliştirme, entegrasyon ve doğrulama, tasarım ve analiz, EO görev sistemleri geliştirme ve/veya sistem mühendisliği alanlarında en az 5 yıl tecrübe sahibi olmak,Algoritma geliştirme tecrübesine sahip olmak,  LINUX işletim sistemi kullanmış olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Sistem Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Sistem MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Havacılık ve Uzay, Uçak, Makine veya Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümlerinden asgari Lisans mezunu olmak,Aşağıdaki konulardan en az birisi hakkında en az 5 yıl tecrübeye sahip olmak:Kompleks sistem geliştirme projelerinde Sistem Mühendisliği, Hava aracı sistemleri tasarım ve/veya entegrasyonu (uçuş kontrol sistemi, yakıt sistemi, hidrolik sistemi, çevresel kontrol sistemi, sistem sıhhat takip sistemi, iniş takımı, yangından korunma sistemleri, buzdan korunma sistemleri),İtki güç sistemleri tasarım ve/veya entegrasyonu, Yapısal tasarım ve/veya analiz, Uçuş bilimleri, aerodinamik, uçuş mekaniği ve hava aracı performansı, Hava Aracı elektrik üretim/dağıtım ve  aydınlatma sistemleri, Aviyonik sistemler (haberleşme, seyrüsefer, temel uçuş göstergeleri), Görev ve Silah sistemleri (elektronik harp, radar, hedefleme sensörleri ve hava aracı silah ve faydalı yük entegrasyonu).Sistem mühendisliği ve/veya ürün geliştirme süreçlerine ve ilgili standartlar hakkında bilgi ve deneyim sahibi olmak (INCOSE SE Handbook, IEEE15288, MIL-STD-499),Analitik ve çok boyutlu düşünen, problem çözme yeteneğine sahip, Paydaş ilişkilerini yönetebilmek, yazılı ve sözlü iletişim becerisi yüksek, Sorumluluk sahibi, sorumluluk alabilen,  takım çalışmasına yatkın, İş motivasyonu yüksek ve sürekli gelişmeye açık, MS Office programlarını ileri düzeyde ve etkili olarak kullanabilmek, İyi derecede İngilizce bilmek,  TERCİHE NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER:Sistem Mühendisliği, Mühendislik Yönetimi ve Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi bölümlerinde Yüksek Lisans veya Doktora mezunu olmak,Erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak, Gerektiğinde seyahat etmeye ve yurt dışında çalışmaya engel bir durumu olmamak.Gereksinim yönetimi ve araçları (IBM Rational DOORS) hakkında bilgi ve deneyim sahibi olmak,Mühendislik/ Ürün konfigürasyon yönetimi ve özellikle değişiklik yönetimi konularında bilgi sahibi olmak,Uçuş elverişlilik sertifikasyonu süreçleri hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olmak (EASA/FAA Part 21, EMAR21, EMACC, MIL-HDBK-516B/C, JSSGs)Hava aracı ve alt-sistemleri emniyet yönetimi konusunda bilgi ve tecrübe sahibi olmak, (SAE ARP4754 / 4761, DO178/254)Güvenilirlik, test edilebilirlik, ürün - çevresel şartlar etkileşimi, elektromanyetik uyum konularında bilgi ve deneyim sahibi olmak,Model tabanlı Sistem Mühendisliği (SysML) ve araçları hakkında bilgi sahibi olmak (IBM Rational Rhapsody, Artisan Studio vb).
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
GENEL BAŞVURU-ENGELLİ PERSONEL Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
GENEL BAŞVURU-ENGELLİ PERSONELTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Teknisyen alımı yapılacak pozsiyonlar için;Düz lise, meslek lisesi veya meslek yüksek okulu mezunu, Ms Office programlarını iyi derecede kullanabilen, İŞKUR'a kayıtlı olan ve yasa gereği engelli personel kadrosuna uygun. Mühendis-Uzman kadrosuna alım yapılacak pozisyonlar için,Üniversitelerin mühendislik fakülteleri veya 4 yıllık eğitim veren diğer bölümlerinden mezun,İyi seviyede İngilizce bilen (TOEFL 84+ ve IELTS 6,5+ sonuçları dikkate alınır),Ms Office programlarını iyi derecede kullanabilen, İŞKUR'a kayıtlı olan ve yasa gereği engelli personel kadrosuna uygun.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Takım Tasarım Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Takım Tasarım MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Makine/İmalat Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak,İyi derecede İngilizce bilmek, Üç boyutlu tasarım (CATIA V5, UG vb.) programlarını kullanmış olmak,Yaratıcı mekanik tasarım kabiliyetine sahip olmak, tasarım çözümleri hakkında bilgi sahibi olmak,Teknik resim hazırlama ve okuma için yeterli teknik resim bilgisine sahip olmak,Temel toleranslar ve uygulamaları hakkında bilgi sahibi olmak,Analitik düşünme yeteneğine sahip, problem çözme becerisi yüksek olmak,Uzun süreli ve yoğun tempoda sistematik çalışma becerisine sahip olmak,İşe karşı motivasyonu yüksek ve takım çalışmasına yatkın olmak. TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER: Hava aracı yapısal takım tasarımı konusunda tecrübeli olmak,CATIA V5’i (Part Design, Assembly Design ve Drafting modüllerini) iyi seviyede kullanabilmek,,Havacılık sanayinde kullanılan imal yöntemleri (kompozit, talaşlı imalat, metal şekillendirme, kaynak vb.) hakkında bilgi/tecrübe sahibi olmak,Geometrik boyutlandırma ve tolerans (GD&T) uygulamalarında bilgi/tecrübe sahibi olmak,Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış olmak,Seyahat engeli bulunmamak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
İmalat Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
İmalat MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Havacılık/Uçak/Makine/İmalat Mühendisliği bölümlerinden mezun,İyi derecede İngilizce bilen (TOEFL 84+, IELTS 6.0+, TBA 5,0+),Havacılık konusunda meraklı ve bilgili, İşe karşı motivasyonu yüksek, detaylara karşı ilgili ve dikkatli, takım çalışmasına yatkın,Fazla mesaili çalışmaya engeli olmayan, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış olan. TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER:İmalat ve montaj konularında tecrübeli olmak, CATIA, MS Office programlarını kullanabilmek.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Mekanik Tesisat Kontrol Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Mekanik Tesisat Kontrol MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin 4 yıllık Makine Mühendisliği bölümlerinden mezun, Büyük ölçekli projelerin altyapı ve üstyapı kısımlarının mekanik (Sıhhı tesisat, ısıtma-soğutma, havalandırma tesisatı ve yangın tesisatı) işler saha uygulamalarında en az 3 yıl deneyimli,Keşif, metraj ve benzeri ihale evrakları hazırlanması konusunda bilgi sahibi,Ms Office ve Autocad programlarını iyi düzeyde kullanabilen, İyi düzeyde İngilizce bilgisine sahip, (TOEFL 84+, TBA 5,0+, IELTS 6,0+) Sistemli, ekip çalışmasına yatkın, disiplinli ve dinamik, Raporlama becerisine sahip, Esnek çalışma saatlerine uyumlu, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Uçuş Kontrol Sistemi/FMS Test Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Uçuş Kontrol Sistemi/FMS Test MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Kontrol Mühendisliği, Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Uçak ve Uzay Mühendisliği bölümlerinin birinden mezun,İyi derecede İngilizce bilen (TOEFL 84+ , IELTS 6,5+, TBA: 5,5+) İnsansız Hava Araçları veya Uçuş Dinamiği konusunda bilgi ve deneyim sahibi MATLAB ve Simulink platformlarını sistem modelleme ve analiz çalışmalarında etkin kullanabilen,C, C++, Perl, Python, VB dillerinden birinde veya Matlab ile kod geliştirme deneyimine sahip,MS Office (Word, Excel, PowerPoint) uygulamalarını ileri düzeyde ve etkin olarak kullanabilen,Kendini motive edebilen, insan ilişkileri kuvvetli ve ekip çalışmasına yatkın, gerektiğinde asgari gözetimle çalışmalarını sürdürebilecek ve sorumluluk alabilen,Teknolojik gelişmeleri takip eden, araştırma ve kendini geliştirmeye açık, öğrenme kabiliyeti yüksek, öğretmeye yatkın,Analitik düşünme ve problem çözme yeteneğine sahip, İyi seviyede İngilizce (okuma, yazma, konuşma) bilen, Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli bulunmayan, Gerektiğinde esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış. Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:Uçuş verilerinden uçağın dinamik kararlılık ve performans analizlerini yapabilecek seviyede bilgi ve deneyim sahibi,Hava/Uzay sistemlerin dinamiği ve kontrolü konularında yüksek lisans ve/ya doktora derecesine sahip veya tamamlamak üzere olmak,Gereksinim yönetim aracı (DOORS) ile çalışmış ve bilgi sahibi, Görev Takip ve Ortak Çalışma araçları hakkında bilgi ve deneyim sahibi (JIRA, SVN vb.),Sistem testleri, entegrasyon testleri, test ekipmanları, otomatik test altyapıları konularında çalışmış veya bilgi sahibi,Aviyonik sistemler ve arayüzleri hakkında bilgi sahibi, Siyah (BlackBox) ve Beyaz Kutu (WhiteBox) test yöntemleri konusunda çalışmış/bilgi sahibi,SAE ARP4754A, DO-254, DO-178B, MIL-STD-498 gibi süreç/standart/rehberler hakkında bilgi ve deneyim sahibi.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
DONANIM MÜHENDİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
DONANIM MÜHENDİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
• Üniversitelerin Elektrik-Elektronik veya Haberleşme Mühendisliği bölümlerinin birinden mezun,• Sistem Entegrasyon Laboratuvarı tasarım, üretim ve kurulum çalışmalarında görev alabilecek, teknisyen yönetimi konusunda deneyimli,•FPGA, VHDL konularında bilgili, tasarım yapabilen ve deneyimli,• Mikroişlemciler alanında bilgili ve deneyimli,• Analog ve sayısal devre tasarımı konularında bilgili ve deneyimli,• Baskılı devre tasarımı konusunda bilgili ve deneyimli,• Elektromanyetik uyumluluk ilkeleri doğrultusunda tasarım gerçekleştirmiş,• Elektronik Arayüzler (RS422/485/232,CAN,Ethernet,Mil-Std-1553  vb.) konusunda bilgili ve deneyimli,• Yukarıdaki konularda en az 2 yıllık iş deneyimi olan,• İyi derecede İngilizce bilen (IELTS 6,5+, TOEFL IBT 84+,TBA 5,5+),• Analitik düşünme, çok yönlü çalışabilme ve problem çözme yeteneğine sahip,• MS Office programlarını ileri düzeyde ve etkili olarak kullanabilen,• İşe karşı motivasyonu yüksek, yoğun iş temposunda çalışmaya  ve ekip çalışmasına yatkın, sorumluluk sahibi,• Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli bulunmayan.• Erkek adaylar için askerliğini yapmış.Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:• Tasarım ve dokümantasyon süreç ve içerikleri hakkında bilgi sahibi olmak,• Aviyonik donanım tasarımı tecrübesine sahip olmak,• C / C++ ile yazılım geliştirme deneyimine sahip olmak.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
AVİYONİK TEST MÜHENDİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
AVİYONİK TEST MÜHENDİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Elektronik ,Elektrik-Elektronik, Bilgisayar, Yazılım Mühendisliği bölümlerinden mezun,Aviyonik sistemler ve arayüzleri hakkında bilgi sahibi, Haberleşme Protokolleri (ARINC 429, MIL-STD-1553, Ethernet, RS232, RS485, SPI, I2C, CAN vb...) konularında çalışmış/bilgi sahibi,Siyah (BlackBox) ve Beyaz Kutu (WhiteBox) test yöntemleri konusunda çalışmış/bilgi sahibi,Sistem testleri, entegrasyon testleri, test ekipmanları, otomatik test altyapıları konularında çalışmış/bilgi sahibi,SAE ARP4754A, DO-254, DO-178B, MIL-STD-498 gibi süreç/standart/rehberler hakkında bilgi ve deneyim sahibi,MS Office programlarını ileri düzeyde ve etkili olarak kullanabilen, İyi derecede İngilizce bilen (TOEFL 84+ ,IELTS 6,5+,TBA 5,5+) Analitik düşünen, problem çözme yeteneğine sahip, Teknolojik gelişmeleri takip eden, araştırma ve kendini geliştirmeye açık, öğrenme ve öğretme kabiliyeti yüksek,İşe karşı motivasyonu yüksek, ekip çalışmasına yatkın, sorumluluk sahibi, Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli bulunmayan, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış. Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler: Savunma, Havacılık veya Uzay Projelerinde tecrübe sahibi, Gereksinim Mühendisliği, Doğrulama ve Geçerli Kılma konularında çalışmış/bilgi sahibi,Gereksinim yönetim aracı (DOORS) ile çalışmış/bilgi sahibi, Görev Takip ve Ortak Çalışma araçları hakkında bilgi ve deneyim sahibi (JIRA, SVN vb.),Perl, Python, VB ve benzeri script dillerinden en az birinde bilgi sahibi.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
KALİTE TEMİNATI MÜHENDİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
KALİTE TEMİNATI MÜHENDİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Metalurji ve Malzeme, Makine ve Uçak- Havacılık Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak,Çok iyi derecede İngilizce okuma, anlama, yazma ve konuşma becerisine sahip olmak (TBA:5,5+, TOEFL 84+ ve IELTS 6,5+),Üretim metodlari hakkinda bilgi sahibi, Teknik resim ve model okuma konusunda bilgi sahibi, Değişime açık olmak, sürekli iyileştirme mantığı ile düşünebilmek ve problem çözme araçlarına hakim olmak ve problem çözme yeteneğine sahip,Süreç izleme ve ölçme faaliyetleri konusunda bilgi ve tecrübe sahibi, Proaktif davranabilmek, öncelik planlaması yapabilmek ve öz disiplini yüksek olmak,Takım çalışmasına yatkın olmak, Şirket içinde her seviyeden personel ile ve firma yetkili/temsilcileri ile kolay iletişim kurabilmek, sözlü ve yazılı iletişimi çok kuvvetli olmak, firma ilişkilerinde genel etik kuralları çerçevesinde hareket etmek,Analitik yaklaşabilmek ve çözüm odaklı olmak, Stresli ortamlarda çalışmaya yatkın olmak, yoğun iş temposuna ayak uydurabilmek,Bilişim araçlarını kullanmaya yatkın olmak, MS Office (Outlook, Word, Excel) yazılımlarını iyi kullanabiliyor olmak,B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak ve aktif olarak araç kullanabiliyor olmak,Seyahat engeli bulunmamak. Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:Kalite yönetim sistemleri hakkında bilgi ve deneyim sahibi olmak, Ölçüm aletleri ve yazılımları konusunda bilgi ve deneyim sahibi olmak (cmm, lazer tracker, pc dmıs vb.).
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
KALİTE SİSTEM MÜHENDİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
KALİTE SİSTEM MÜHENDİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Makina, Uçak, Elektrik/Elektronik, Bilgisayar, Endüstri Mühendisliği veya ilgili mühendislik bölümlerinden mezun,Veri analizi, raporlama becerileri yüksek, İnsan ilişkileri kuvvetli, iç motivasyonu  yüksek, ekip çalışmasına yatkın, dikkatli ve sorumluluk sahibi, yeniliklere açık, analitik düşünme ve problem çözme yeteneğine sahip, İyi seviyede İngilizce bilen (TOEFL:84+,IELTS:6,5+TBA:5,5+) Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış olmak. TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER Orta seviyede programla dillerinde bilgi sahibi olmak, (SQL, VBA, …)
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Yapısal Analiz Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Yapısal Analiz MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Makine, Havacılık veya Uzay Mühendisliği mezunu olmak Mukavemet ve titreşim hesapları konularında bilgi sahibi olmak Sonlu elemanlar yöntemi ile yapıların modellenmesi ve yapısal analiz konusundaen az 3 yıl tecrübe sahibi olmak.MSc Patran / Nastran paket analiz programlarına hakim olmak Havacılık standartları hakkında bilgi sahibi olmak CATIA V5, NX vb. tasarım programlarını kullanmış olmak Uçak yapıları ve malzemeleri konusunda bilgili veya öğrenmeye açık olmak MS Office programlarını etkili olarak kullanabilmek İyi derecede İngilizce bilmek Gerektiğinde seyahat etmeye ve yurt dışında çalışmaya engel bir durumu olmamakErkek adaylar için askerliğini yapmış olmak TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER: Uçak veya helikopter yapılarında statik ve dinamik analizler konusunda tecrübeli olmakAeroelastik, aeroakustik ve şok analizleri konusunda bilgi sahibi olmak Hava araçlarında kullanılan yapısal malzemeler ve bağlantı elemanları konusunda bilgi sahibi olmakCATIA V5 veya NX programlarını biliyor olmak Programlama konusunda bilgi sahibi olmak Optimizasyon konusunda bilgi sahibi olmak Yüksek lisansını yapısal analiz konusunda yapmış olmak Ankara’da ikamet ediyor olmak
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Yapısal Tasarım Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Yapısal Tasarım MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Makine, Havacılık veya Uzay Mühendisliği mezunu olmak, Yapısal tasarım (tercihen havacılık) konusunda en az 3 yıl tecrübe sahibi olmak,CATIA V5, NX vb. tasarım programlarını kullanmış olmak, Havacılık standartları hakkında bilgi sahibi olmak, Teknik resim hazırlama ve GD&T konularında bilgili olmak, MS Office programlarını etkili olarak kullanabilmek, İyi derecede İngilizce bilmek, Analitik düşünme yeteneğine sahip ve problem çözme becerisi yüksek olmak, Gerektiğinde seyahat etmeye ve yurt dışında çalışmaya engel bir durumu olmamak,Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olmak, TECİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER:Hava araçlarında kullanılan yapısal malzemeler ve bağlantı elemanları konusunda bilgi sahibi olmakYapısal test / üretim / operasyonlara (montaj, uçuş, entegre lojistik destek) ilişkin süreçler konusunda bilgi ve deneyim sahibi olmak.CATIA V5 veya NX programlarını ileri seviyede biliyor olmak MSc Patran / Nastran programlarında bilgi sahibi olmak Yüksek lisansını yapısal tasarım konusunda yapmış olmak Programlama konusunda bilgi sahibi olmak Mekanik imalat konusunda bilgi sahibi olmak Ankara’da ikamet ediyor olmak
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Konfigürasyon Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Konfigürasyon MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin mühendislik bölümlerinden mezun Tasarım / Ürün Geliştirme süreçleri hakkında deneyimli Tercihen SAE EIA 649 standart ve uygulamaları hakkında bilgi sahibi Product Lifecycle Management (PLM) sistemleri hakkında bilgili olan ve tercihen kullananTercihen Konfigürasyon Yönetim Araçları kullanan Tercihen Veri ve Doküman Yönetimi konularında deneyimli Tercihen VBA, SQL ve Java programla dillerini bilen, yazılım otomasyonu konusunda deneyimli.Ekip çalışmasına yatkın İletişim yeteneği güçlü Analitik düşünebilen İyi derecede İngilizce bilen Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış ya da muaf Ankara’da ikamet edebilecek
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
İtki/Güç Sistemleri Tasarım ve Entegrasyon Mühendi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
İtki/Güç Sistemleri Tasarım ve Entegrasyon MühendiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Turbofan Motoru, APU, dişli kutuları ve motor çalıştırma sistemleri tasarım ve uçak entegrasyonu konularından en az biri hakkında proje gerçekleştirmiş,İlgili yazılım araçlarını doğru kodlayabilen/kullanabilen, Katma değeri yüksek kritik kabiliyet geliştirebilen, Tecrübesiz genç mühendislerimizi yetiştiren ve yönetebilen, Konusunda uzman yerli ve yabancı firmalarla/danışmanlarla birlikte çalışarak Milli Muharip Uçağımızın tasarımında söz sahibi olacak dürüst ve çalışkan takım arkadaşları arıyoruz.TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER:Gaz türbinleri veya aktarma organları konularında teknik eğitim geçmişine sahip olmak,Statik-dinamik modelleme ve simülasyon konularına hakim olmak, Mekanik, dinamik, termodinamik, ısı transferi ve akışkanlar dinamiği konularına hakim olmak,Yabancı dilde iyi derecede iletişim, dokümantasyon ve sunum becerilerine sahip olmak,Akademik ünvan sahibi olmak,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı