TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş. 

Şirket Bilgileri

http://www.tai.com.tr

TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.

İnsanlı ve insansız hava platformlarının tasarımı, geliştirilmesi, imalatı, entegrasyonu, modernizasyonu ve satış sonrası hizmetleri alanlarında “Türkiye’nin Havacılık Merkezi” olan TUSAŞ Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş. (TAI), 15 Mayıs 1984 tarihinde kurulmuştur.

Şirketin Akıncı-Ankara’da bulunan modern uçak üretim tesisleri, yüksek teknoloji ürünü makine ve teçhizatla donatılmış olup, parça imalatından uçak montajı, uçuş testleri ve teslimine kadar son derece geniş üretim kabiliyetlerine sahiptir. TAI kalite sistemi dünyaca kabul görmüş NATO AQAP-110, ISO-9001:2000 ve AS EN 9100 standartlarını karşılamaktadır.

TAI’nin mevcut deneyimi F-16 Savaşan Şahinler, CN-235 hafif nakliye/deniz karakol/gözetleme uçakları, SF-260D eğitim uçakları, Cougar AS-532 arama kurtarma (SAR), silahlı arama kurtarma (CSAR) ve genel maksat helikopterlerinin ortak üretiminin yanı sıra, kendi tasarımı olan insansız hava aracı, hedef uçağı ve zirai ilaçlama uçağı gibi ürün geliştirme programlarını kapsamaktadır. TAI aynı zamanda “Türk İnsansız Hava Aracı Programı”nın ana yüklenicisidir.

TAI’nin ana faaliyet alanları arasında Türkiye ve bölgedeki diğer ülkelerin envanterinde bulunan sabit ve döner kanatlı askeri ve ticari hava platformlarının modernizasyon, modifikasyon ve sistem entegrasyonu programları ile satış sonrası hizmetleri de bulunmaktadır. Hv.K.K. F-16’larının elektronik harp ve yapısal tadilatları, Black Hawk Helikopteri’nin Özel Kuvvetler için modifikasyonu, Cougar AS-532 helikopterinin modernizasyonu, S-70 helikopterinin dijital kokpit modifikasyonu, CN-235 platformlarının Dz.K.K. ve S.G.K.’nın Deniz Karakol/Gözetleme görevleri için modifikasyonu ile B737-700 uçağının Havadan Erken İhbar ve Kontrol Uçağı’na (HİK) dönüştürülmesindeki tüm yapısal tadilatlar ile sistem entegrasyon faaliyetleri TAI tarafından yürütülmektedir. TAI, TSK Bakım Merkezleri’nin imkan ve kabiliyetlerini kullanarak müşterilerine bakım, onarım ve revizyon hizmetleri de vermektedir.

Dünyanın çeşitli ülkelerinden müşterilerine askeri ve ticari amaçlı sabit ve döner kanatlı hava platformları için parça ve komponent imal eden TAI, uçak ve parça üretimi alanındaki deneyimi ile Agusta, Airbus, Boeing, CASA, Eurocopter, Lockheed Martin, Northrop Grumman, Sikorsky, Sonaca, ve diğer şirketler nezdinde ayrıcalıklı bir ortak konumundadır.

TAI, Milli Sanayi Kuruluşu olarak Airbus Military S.L.’e ortak olup, Airbus (Fransa, Almanya, İspanya ve İngiltere), EADS (İspanya) ve FLABEL (Belçika) havacılık firmalarıyla birlikte A400M uçağının tasarım ve geliştirme faaliyetlerine katılmaktadır.

Dünyadaki son teknolojik gelişmeleri yakından izleyerek havacılık alanında öncü kuruluşlar arasında yer almaya kararlı olan TAI, ülkemize 21. yüzyılda yeni ufuklar açmayı hedeflemektedir.TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 37
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Tesisler Kimya Teknisyeni Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Tesisler Kimya TeknisyeniTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
MYO / Kimya Bölümü mezunu olmak, En az 3 yıl mesleki tecrübe sahibi olmak, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış olmak. TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER:Arıtma tesislerinde çalışma deneyimine sahip olmak, Su şartlandırma konusunda bilgi sahibi olmak, Tehlikeli maddeler/atıklar hakkında bilgi sahibi olmak, Laboratuar ölçüm cihazlarını kullanmış olmak, MS Office programlarını iyi düzeyde kullanabilmek.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Teknisyen (NC/CNC tezgah operatörü) Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Teknisyen (NC/CNC tezgah operatörü)TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Meslek liselerinin torna, tesviye, motor ve metal teknolojileri bölümlerinden veya dengi liselerden mezun olmak.Meslek Yüksek Okullarının makine, metal ve ilgili bölümlerinden mezun olmak. Teknik resim okuma ve parça ölçüm bilgisine sahip olmak. NC/CNC tezgahlarında torna, freze, taşlama, delik delme vb. işlemlerini yapabilecek operatör bilgisine sahip olmak.Siemens, Fanuc CNC tezgah operatör paneli kullanımı konusunda tecrübeli olmak.Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olmak.       TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER:NC/CNC tezgahlarında operatör ve parça işleme ayarı konusunda en az 5 yıl çalışma tecrübesine sahip olmak ve bu konularda eğitim almış olmak.Mazak Mazatrol parça işleme programı konusunda tecrübe sahibi olmak. Prototip imalat metodolojisine uygun olarak, birden fazla imalat işlemlerinde tecrübe sahibi olmak. (talaşlı imalat, ısıl işlem, kimyasal yüzey işlemleri).
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Teknisyen (Isıl İşlem) Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Teknisyen (Isıl İşlem)TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Meslek liselerinin torna, tesviye, motor ve metal teknolojileri bölümlerinden veya dengi liselerden mezun olmak.Meslek Yüksek Okullarının makine, metal ve ilgili bölümlerinden mezun olmak. Teknik resim okuma ve parça ölçüm bilgisine sahip olmak. NC/CNC kontrollü çelik ısıl ısıl işlem fırınlarında şarj hazırlama, fırınların gaz takibi yapma, metalürjik numune hazırlama ve malzeme sertlik ölçü ve kontrol işlemlerini yapabilecek operatör bilgisine sahip olmak.Dişli parçaların ısıl işlemleri konusunda tecrübe sahibi olmak. Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olmak. TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER:NC/CNC ısıl işlem fırınlarında operatörlük konusunda en az 5 yıl çalışma tecrübesine sahip olmak ve bu konularda eğitim almış olmak.Çelik malzemelerdeki ısıl işlemler (karbürizasyon, nitrasyon, tavlama, temperleme vb) konusunda eğitim almış olmak.Prototip imalat metodolojisine uygun olarak, birden fazla imalat işlemlerinde tecrübe sahibi olmak. (talaşlı imalat, ısıl işlem, kimyasal yüzey işlemleri).
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
İş Güvenliği Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
İş Güvenliği MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Makina, Metalurji ve Malzeme, Elektrik-Elektronik, Endüstri, Kimya, ve  Çevre Mühendisliklerinden mezun;Tercihen İSG alanında 3-5 yıl iş tecrübesine sahip olmak;B sınıfı ya da C sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Sertifikasına sahip olmak;İyi derecede İngilizce bilgisine sahip olmak (YDS: 70+, TOEFL: 84+);Ekip çalışmasına yatkın;Esnek çalışma saatlerine ve vardiyalı çalşmaya uyum sağlayabilecek;Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmayan adayların başvuruları beklenmektedir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Lojistik Uzmanı Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Lojistik UzmanıTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, veya Sivil (EASA 145 onaylı) ya da Askeri Otorite onaylı bakım organizasyonunda en az 10 yıllık bakım deneyimli olmak ve üniversite mezunu olmak,Uçak sistemleri (aviyonik, elektrik, mekanik, yapısal veya motor) bilgisine sahip olmak,İyi düzeyde İngilizce bilgisine sahip olmak (YDS 70 ve üzeri, ya da TOEFL 85 ve üzeri),Askeri veya sivil teknik yayın (T.O.) standartları/spesifikasyonları bilgisine sahip olmak,Microsoft Office Programları bilgisine sahip olmak,  Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış adayların başvuruları beklenmektedir.TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER S1000D teknik yayın spesifikasyonu bilgisine sahip olmak,  MIL-STD-1388-1A/2B ve/veya S3000L lojistik destek analizi spesifikasyonu bilgisine sahip olmak, Yedek parça optimizasyon uygulamaları/yazılımları bilgisine sahip olmak,  Unigraphics/Catia vb. teknik resim programları bilgisine sahip olmak,  Interaktif Teknik Manuel (IETM) bilgisine sahip olmak,  XML (SGML/HTML) bilgisine shaip olmak,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Lojistik Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Lojistik MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Makine, Uçak, Havacılık veya Uzay Mühendisliği bölümlerinden mezun,Yazılı ve sözel olarak iyi seviyede İngilizce bilen, akıcı olarak konuşabilen (YDS 70+, TOEFL 84+)Seyahat etmeye ve yurt dışında çalışmaya engel bir durumu olmayan,MS Office programlarına hakim, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış adayların başvuruları beklenmektedir.Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:Havacılık sektöründe tercihen de bakım konusunda bilgi sahibi olmak,Bilgisayar Destekli Tasarım programlarını (UG ve/veya CATIA)  iyi  seviyede kullanabilmek,İş tanımında bahsi geçen Entegre Lojistik Destek ile ilgili standartlar hakkında bilgi sahibi olmak,XML (eXtensible Markup Language) hakkında bilgi sahibi olmak,UML (Unified Modelling Language) hakkında bilgi sahibi olmak,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
EŞ ZAMANLI MÜHENDİSLİK YAZILIM MÜHENDİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
EŞ ZAMANLI MÜHENDİSLİK YAZILIM MÜHENDİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinden mezun, Savunma sanayi projelerindeki disiplinleri bilen, C, C++ ve Java programlama ile uygulama ve yazılım geliştirme konusunda deneyim sahibi,Spiral, Arttırımsal, Çevik (Agile) Yazlım Yaşam Döngüsü modelleri hakkında bilgi sahibi,Product Life Cycle Management kavramı hakkında genel bilgi sahibi, Analitik düşünen, problem çözme yeteneğine sahip, yazılı ve sözlü iletişim becerileri yüksek,Yoğun iş temposunda çalışabilen, ilişki ve stres yönetiminde başarılı, İyi derecede İngilizce bilgisine sahip (YDS+70, TOEFL+84), Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olan.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Kalite Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Kalite MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Makine, Elektrik/Elektronik ve Uçak Mühendisliği Bölümlerinden lisans ya da yüksek lisans derecesine sahip olmak,Kalite yönetim sistemleri ve kalite kontrol konularında en az 2 yıllık tecrübe sahibi olmak,Kalite kontrol/test/ölçüm cihazlarıyla ve metotlarıya ilgili yeterli bilgiye ve deneyime sahip olmak,İstatistiksel Analiz ve İstatistiksel Kalite Kontrolü konusunda deneyimli ve bilgi sahibi olmak,Teknik resim ve model okuma ve anlama konusunda bilgi sahibi olmak, Veri analizi, raporlama ve dokümantasyon becerileri yüksek olmak, Problem çözme yeteneğine sahip olmak, İyileştirme projeleri yapmaya istekli olmak,  Enerjik ve ekip çalışmasına yatkın, Sürekli gelişimi ilke edinmiş, değişime ve yenliğe açık,  Yoğun çalışma temposuna adapte olabilecek. Çok iyi derecede İngilizce okuma, anlama, yazma ve konuşma becerisine sahip olmak (YDS:70+,Ankara'da ikamet eden ya da edebilecek, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmayan,adayların başvuruları beklenmektedir.TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER Tercihen ISO 9001, AS 9100, AS 9110, AQAP 2110, AQAP 2310 standart ve prosedürlerine hakim, temel eğitim ve/veya iç tetkikçi sertifikalarına sahip olmak.Tercihen EASA Part-21 ve EASA Part-145 konularında deneyimli ve bilgi sahibi olmak.Tercihen Kaizen, 5S, 6 Sigma, SPC gibi uygulamalar yapmış/projelerde çalışmış ve Minitab tecrübesi olmak.Tercihen üretim/savunma sanayi/havacılık şirketlerinde çalışmış ve deneyim sahibi olmak.Tercihen, CAD/CAM/CAI konularında deneyimli ve bilgi sahibi olmak. Tercihen belgelendirme ve sertifikasyon konusunda bilgi sahibi ve deneyimli olmak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
SAHA MÜHENDİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
SAHA MÜHENDİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Havacılık/Uzay Mühendisliği,Metalurji ve Malzeme veya Makina Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak,İyi derecede İngilizce bilen,(İngilizce gerektiren pozisyonlarımız için sadece YDS 70+ veya TOEFL 84+ sonuçları kabul edilmektedir.)İşe karşı motivasyonu yüksek, detaylara karşı ilgili ve dikkatli olmak, Yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilen, B sınıfı ehliyeti olmak ve aktif araç kullanan, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış olmak. Saha Mühendisi (TALAŞLI İMALAT-SAC METAL-YÜZEY İŞLEM) için Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:Tercihen Talaşlı İmalat, Sac Metal ve Yüzey İşlem  teknolojileri alanında en az 2 yıl tecrübeli,CATIA V5 veya UG benzeri CAD programlarını temel seviyede kullanıyor olmak, Yalın üretim, Kalite Sistem Yönetimi(AS9100), FMEA ve Risk Analizi konularında deneyimi olmak,MS Office programlarını etkili olarak kullanabiliyor olmak. Saha Mühendisi (KOMPOZİT-MONTAJ-HARNESS(KABLAJ) için Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:CATIA V5 veya UG benzeri CAD programlarını temel seviyede kullanıyor olmak, Kompozit parçalarda CATIA CPD, Fibersim yazılımlarını temel seviyede kullanıyor olmak,Kompozit parça üretim ve kalite muayene süreçlerinde tecrübesi olmak, NDT muayene yöntemleri hakkında bilgi/tecrübe sahibi olmak, Montaj Fixture tasarım/ üretim tecrübesi bulunmak, Harness(kablaj) üretim, kalite süreçleri hakkında tecrübesi olmak, Yalın üretim, FMEA, Kalite Sistem Yönetimi(As9100) ve Risk Analizi konularında deneyimi olmak,MS Office programlarını etkili olarak kullanabiliyor olmak.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
GENEL BAŞVURU-ENGELLİ PERSONEL Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
GENEL BAŞVURU-ENGELLİ PERSONELTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Teknisyen alımı yapılacak pozsiyonlar için;Düz lise, meslek lisesi veya meslek yüksek okulu mezunu, Ms Office programlarını iyi derecede kullanabilen, İŞKUR'a kayıtlı olan ve yasa gereği engelli personel kadrosuna uygun. Mühendis-Uzman kadrosuna alım yapılacak pozisyonlar için,Üniversitelerin mühendislik fakülteleri veya 4 yıllık eğitim veren diğer bölümlerinden mezun,İyi seviyede İngilizce bilen (YDS 70+, TOEFL-IBT 84+ sonuçları dikkate alınır),Ms Office programlarını iyi derecede kullanabilen, İŞKUR'a kayıtlı olan ve yasa gereği engelli personel kadrosuna uygun.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Teknisyen Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
TeknisyenTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Meslek Yüksek Okularının makina, metal, otmotiv, bilgisayar, elekrik, elektronik, haberleşme, sıhhi tesisat vb. teknik bölümlerinden mezun,Ekip çalışmasına yatkın, Son 3 ayda herhangi bir yerde çalışmamış, Tercihen askerlik görevini tamamlamış, Yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
İdame Edilebilirlik Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
İdame Edilebilirlik MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversiteslerin Uçak/Uzay/Havacılık/Makine Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak,Çok iyi düzeyde İngilizce bilgisine sahip olmak (YDS: 70+, TOEFL:84+), MS Office programlarını iyi düzeyde kullanabiliyor olmak. TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER :“İnsan Ergonomisi” programlarını (Classical Jack, Catia Human Builder, vb) kullanabiliyor olmak,Havacılık alanında sahada bakım tecrübesine sahip olmak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Kimya Teknisyeni Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Kimya TeknisyeniTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Meslek yüksek okullarının kimya bölümünden mezun olmak, Tercihen üretim alanlarında 2 yıl tecrübeli, Vardiyalı çalışabilecek, Esnek çalışma saatlerine uyumlu, Ekip çalışmasına yatkın, Askerlikle bir ilişkisi olmamak,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Mekanik Bakım Teknisyeni Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Mekanik Bakım TeknisyeniTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
M.Y.O. Makine/Mekatronik, Metal İşleri, Motor bölümlerinden mezun olmak,Tesis ekipmanlarının  arıza ve bakımlarında en az 5 yıl tecrübeli,Dinamik, sorumluluk bilincine sahip, disiplinli, takım çalışmasına yatkın,Gerektiğinde vardiyalı düzende çalışabilecek, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış. Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:Endüstriyel kapı, vinç ve kompresörlerin bakım - onarımlarında rol almış,Hidrolik ve pnömatik bilgisine sahip, Teknik çizim programlarından en az bir tanesini kullanabilen.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
YARDIMCI SANAYİ PERFORMANS YÖNETİMİ MÜHENDİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
YARDIMCI SANAYİ PERFORMANS YÖNETİMİ MÜHENDİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Havacılık/Uzay Mühendisliği,Metalurji ve Malzeme veya Makina Mühendisliği bölümlerinden mezun,İyi derecede İngilizce bilen,(İngilizce gerektiren pozisyonlarımız için sadece YDS 70+ veya TOEFL 84+ sonuçları kabul edilmektedir.)İşe karşı motivasyonu yüksek, detaylara karşı ilgili ve dikkatli, Yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilen, Seyahat engeli bulunmayan, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış olmak. Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:Tercihen imalat teknolojileri alanında en az 3 sene tecrübeli olmak, CATIA V5 veya UG programlarını temel seviyede biliyor olmak, Yalın üretim, FMEA ve Risk Analizi konularında deneyimi olmak, MS Office programlarını etkili olarak kullanabiliyor olmak, ISO 9001-EN 9100 kalite sistemleri bilgisi olmak.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Uçuş Kontrol Sistemi/FMS Test Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Uçuş Kontrol Sistemi/FMS Test MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Kontrol Mühendisliği, Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Uçak ve Uzay Mühendisliği bölümlerinin birinden mezun,İyi derecede İngilizce bilen (YDS 70+,TOEFL IBT 84+) İnsansız Hava Araçları veya Uçuş Dinamiği konusunda bilgi ve deneyim sahibi MATLAB ve Simulink platformlarını sistem modelleme ve analiz çalışmalarında etkin kullanabilen,C, C++, Perl, Python, VB dillerinden birinde veya Matlab ile kod geliştirme deneyimine sahip,MS Office (Word, Excel, PowerPoint) uygulamalarını ileri düzeyde ve etkin olarak kullanabilen,Kendini motive edebilen, insan ilişkileri kuvvetli ve ekip çalışmasına yatkın, gerektiğinde asgari gözetimle çalışmalarını sürdürebilecek ve sorumluluk alabilen,Teknolojik gelişmeleri takip eden, araştırma ve kendini geliştirmeye açık, öğrenme kabiliyeti yüksek, öğretmeye yatkın,Analitik düşünme ve problem çözme yeteneğine sahip, İyi seviyede İngilizce (okuma, yazma, konuşma) bilen, Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli bulunmayan, Gerektiğinde esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış. Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:Uçuş verilerinden uçağın dinamik kararlılık ve performans analizlerini yapabilecek seviyede bilgi ve deneyim sahibi,Hava/Uzay sistemlerin dinamiği ve kontrolü konularında yüksek lisans ve/ya doktora derecesine sahip veya tamamlamak üzere olmak,Gereksinim yönetim aracı (DOORS) ile çalışmış ve bilgi sahibi, Görev Takip ve Ortak Çalışma araçları hakkında bilgi ve deneyim sahibi (JIRA, SVN vb.),Sistem testleri, entegrasyon testleri, test ekipmanları, otomatik test altyapıları konularında çalışmış veya bilgi sahibi,Aviyonik sistemler ve arayüzleri hakkında bilgi sahibi, Siyah (BlackBox) ve Beyaz Kutu (WhiteBox) test yöntemleri konusunda çalışmış/bilgi sahibi,SAE ARP4754A, DO-254, DO-178B, MIL-STD-498 gibi süreç/standart/rehberler hakkında bilgi ve deneyim sahibi.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
AVİYONİK TEST MÜHENDİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
AVİYONİK TEST MÜHENDİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Elektronik ,Elektrik-Elektronik, Bilgisayar, Yazılım Mühendisliği bölümlerinden mezun,Aviyonik sistemler ve arayüzleri hakkında bilgi sahibi, Haberleşme Protokolleri (ARINC 429, MIL-STD-1553, Ethernet, RS232, RS485, SPI, I2C, CAN vb...) konularında çalışmış/bilgi sahibi,Siyah (BlackBox) ve Beyaz Kutu (WhiteBox) test yöntemleri konusunda çalışmış/bilgi sahibi,Sistem testleri, entegrasyon testleri, test ekipmanları, otomatik test altyapıları konularında çalışmış/bilgi sahibi,SAE ARP4754A, DO-254, DO-178B, MIL-STD-498 gibi süreç/standart/rehberler hakkında bilgi ve deneyim sahibi,MS Office programlarını ileri düzeyde ve etkili olarak kullanabilen, İyi derecede İngilizce bilen (YDS 70+, TOEFL IBT 84+), Analitik düşünen, problem çözme yeteneğine sahip, Teknolojik gelişmeleri takip eden, araştırma ve kendini geliştirmeye açık, öğrenme ve öğretme kabiliyeti yüksek,İşe karşı motivasyonu yüksek, ekip çalışmasına yatkın, sorumluluk sahibi, Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli bulunmayan, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış. Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler: Savunma, Havacılık veya Uzay Projelerinde tecrübe sahibi, Gereksinim Mühendisliği, Doğrulama ve Geçerli Kılma konularında çalışmış/bilgi sahibi,Gereksinim yönetim aracı (DOORS) ile çalışmış/bilgi sahibi, Görev Takip ve Ortak Çalışma araçları hakkında bilgi ve deneyim sahibi (JIRA, SVN vb.),Perl, Python, VB ve benzeri script dillerinden en az birinde bilgi sahibi.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
ELEKTRİK/ELEKTRONİK BAKIM MÜHENDİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
ELEKTRİK/ELEKTRONİK BAKIM MÜHENDİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Elektrik Elektronik Mühendisliği mezunu, İyi derecede (YDS 70+,  IBT 84+) İngilizce bilen, PLC ve otomasyon konusunda tecrübeli, Makina bakım onarımında en az 3 yıl çalışmış, Analitik düşünceye sahip, yaratıcı, gelişmelere açık olan, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış. Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:Siemens, Fanuc v.b gibi makina kontrol sistemlerine hakim olmak, Siemens PLC yazabilecek, Elektronik kart tamiri konusunda tecrübeli, TPM konusunda daha önceden çalışmış, Pnomatik ve hidrok konusunda bilgi sahibi.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
DONANIM TASARIM MÜHENDİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
DONANIM TASARIM MÜHENDİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezunu olmak, İyi derecede İngilizce bilen,(İngilizce gerektiren pozisyonlarımız için sadece YDS 70+ veya TOEFL 84+ sonuçları kabul edilmektedir.)Analog, dijital, güç, RF sistem ve yüksek hızlı  PCB  tasarımlarından en az ikisi hakkında  tecrübeli olmak, ilgili tasarım araçlarını ileri düzeyde kullanabiliyor olmak,İlgili alanlarda malzeme bilgisi ve uygulama tecrübesine sahip olmak, Analitik düşünme ve problem çözme yeteneğine sahip olmak, MS Office programlarını ileri düzeyde ve etkili olarak kullanabilmek, İş motivasyonunun yüksek olması, detaylara karşı ilgili ve dikkatli olmak, Sorumluluk sahibi, takım çalışmasına yatkın ve sürekli gelişmeye açık olmak, Gerektiğinde seyahat etmeye ve yurt dışında çalışmaya engel bir durumu bulunmamakErkek adaylar için askerliğini tamamlamış olmak, Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:Uzay spesifik elektronik donanım geliştirme konusunda 2 yıl üzerinde tecrübeli olmak,Şematik ve Mil-Spec. PCB tasarımı üzerine 3 yıl veya daha fazla deneyim, HDL, Verilog,  vb. hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olmak, Havacılıkta kullanılan veri yolları (MIL-STD-1553B, ARINC-429, RS-422) hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olmak,PowerPC, DDR3/4 RAM  ve  FPGA  tabanlı  sistem ve PCB tasarımı yapmış olmak
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Komuta ve Kontrol Sistemleri Network Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Komuta ve Kontrol Sistemleri Network MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Elektrik-Elektronik mühendisliği bölümlerinden mezun, İyi derecede İngilizce bilen (YDS:70+; IBT:84+)Hava Aracı ve Faydalı Yük Yönetim Sistemleri, Görev Planlama ve Takip Sistemleri, Haberleşme Sistemleri (Muhabere, Network, vb.), Girdi Sistemleri, Video Dağıtım ve Görüntüleme Sistemleri, Destek Sistemleri (Cluster Sunucular, Kayıt/Depolama Birimleri, GPS Zaman Dağıtım Birimleri, vb.)Görüntü Kıymetlendirme ve Dağıtım Sistemleri; konu başlıklarından görev alacak adayımızdan ağırlıklı olarak Haberleşme Sistemi (Network) alanında, TAI ve sistem mühendisliği süreçlerine uygun olarak tasarım, entegrasyon ve test faaliyetlerini gerçekleştirmesi beklenmektedir.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Boya ve Sızdırmazlık Uygulama Teknisyeni Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Boya ve Sızdırmazlık Uygulama TeknisyeniTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Meslek Yüksek Okulu mezunu olmak veya Meslek Lisesi Mezunu olup boya uygulamalarında en az 10 yıl tecrübeye sahip olmak,Askerlik görevini tamamlamış olmak, Esnek çalışma saatlerine sahip olmak. TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER:Boya ustalık veya kalfalık belgesine sahip olmak.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 10 yıl tecrübe İlan Detayı
YAZILIM GELİŞTİRME MÜHENDİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
YAZILIM GELİŞTİRME MÜHENDİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin, Elektronik/Elektrik-Elektronik/Bilgisayar/Yazılım Mühendisliği bölümlerinden mezun,Yazılım geliştirme projelerinde minimum 5 yıllık tecrübe sahibi, Java, Betik Programlama (Python, Groovy gibi) konularında deneyim sahibi, IEEEE 12207, CMMI, ECSS-E-ST-40C, DO-178B, MIL-STD-498 gibi Yazılım Mühendisliği süreç modelleri/standartları/metodolojileri/rehberleri hakkında bilgi ve deneyim sahibi,Analitik düşünen, problem çözme yeteneğine sahip, yazılı ve sözlü iletişim becerileri yüksek,Yoğun iş temposunda çalışabilen, ilişki ve stres yönetiminde başarılı, İyi derecede İngilizce bilgisine sahip(YDS+70, TOEFL+84), Erkek adaylar için, askerlik hizmetini tamamlamış olan. TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER:Savunma, havacılık veya uzay projelerinde çalışmış, Uzay ve uydu sistemleri hakkında bilgi ve deneyim sahibi, Kritik/güvenilir yazılım geliştirme konusunda deneyim sahibi, Yazılım geliştirme yaşam döngüsü modelleri (spiral, artırımsal, çevik gibi) ve uygulamaları hakkında bilgi sahibi,Web tabanlı ve/veya istemci/sunucu mimarisinde çok katmanlı uygulama geliştirme deneyimine sahip.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
GÖMÜLÜ YAZILIM GELİŞTİRME MÜHENDİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
GÖMÜLÜ YAZILIM GELİŞTİRME MÜHENDİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Elektronik/Elektrik-Elektronik/Bilgisayar/Yazılım bölümlerinden mezun,Gömülü yazılım geliştirme projelerinde minimum 5 yıllık tecrübe sahibi,Gerçek Zamanlı İşletim Sistemleri ve Gerçek Zamanlı Programlama konusunda deneyim sahibi,C, C++, Java, Betik Programlama (Groovy, Python gibi) ile programlama konusunda deneyim sahibi,IEEEE 12207, CMMI, ECSS-E-ST-40C, DO-178B, MIL-STD-498 gibi Yazılım Mühendisliği süreç modelleri/standartları/metodolojileri/rehberleri hakkında bilgi ve deneyim sahibi,Spiral, Arttırımsal, Çevik (Agile) Yazılım Yaşam Döngüsü modelleri hakkında bilgi sahibi,Aviyonik sistemler ve aviyonik arayüzler ile ilgili bilgi sahibi,Analitik düşünen, problem çözme yeteneğine sahip, yazılı ve sözlü iletişim  becerileri yüksek,Düzenli raporlama alışkanlığı olup, dokümantasyona önem veren, organizasyon ve raporlama becerisi yüksek,Yoğun iş temposunda çalışabilen, ilişki ve stres yönetiminde başarılı,Gerektiğinde seyahat etmeye ve yurt dışında çalışmaya engel bir durumu olmayan, esnek çalışma saatlerine uyabilen,MS Office programlarını ileri düzeyde ve etkili olarak kullanabilen,İyi derecede İngilizce bilgisine sahip(YDS+70, TOEFL+84),Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olan. TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER:Savunma, havacılık ve uzay projelerinde çalışmış, Uzay ve uydu sistemleri hakkında bilgi ve deneyim sahibi,Ar-Ge ve tasarım tecrübesine sahip.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Uçuş Test Enstrümantasyon Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Uçuş Test Enstrümantasyon MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin  Elektrik-Elektronik mühendisliği bölümlerinden mezun, Veri Edinim Cihazları, Sensörler, Aviyonik Veri Yolları, RF Sistemler ve Enstrümantasyon konularında tecrübeli,MsOffice ve Matlab kullanabilen. İyi derecede (YDS 70+, TOEFL-IBT 84+) İngilizce bilen, Analitik düşünme ve problem çözme yeteneğine sahip, İşe karşı motivasyonu yüksek, ekip çalışmasına yatkın, sorumluluk sahibi,yeniliğe açık,Arazi şartlarında gerçekleştirilecek testlere katılabilecek, Seyahat engeli olmayan, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış. TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER:Uçuş Test Enstrümantasyon ve/veya Telemetri Sistemleri üzerine deneyimli.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Yalın Üretim Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Yalın Üretim MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Endüstri veya Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinden mezun, Tercihen en az 2 yıl yazılım süreçleri konusunda tecrübeli, Orta ve üstü düzeyde SQL bilen, C#, ASP, .NET, PHP, JAVA programlama dillerinden en az birine hakim, Yalın Üretim / Operasyonel Mükemmellik uygulamalarında temel ve üstü bilgi sahibi,Office uygulamalarına hakim, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmayan, İyi derecede İngilizce bilen,(İngilizce gerektiren pozisyonlarımız için sadece YDS 70+ veya TOEFL 84+ sonuçları kabul edilmektedir.)
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
AVİYONİK YAZILIM GELİŞTİRME MÜHENDİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
AVİYONİK YAZILIM GELİŞTİRME MÜHENDİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Elektronik Mühendisliği / Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak,C/C++ bilmek, Bilgisayar  Destekli Yazılım Mühendisliği gereçleri ile ilgili bilgi ve deneyim sahibi olmak,Yazılım Geliştirme süreçleri konusunda bilgi sahibi olmak, İyi derecede İngilizce bilen,(İngilizce gerektiren pozisyonlarımız için sadece YDS 70+ veya TOEFL 84+ sonuçları kabul edilmektedir.)        TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER:Seyahat etmeye ve yurt dışında çalışmaya engel bir durumu olmamak, DO-178B konusunda bilgi ve deneyim sahibi olmak, Gerçek zamanlı işletim sistemleri  ile gömülü yazılım alanında deneyim sahibi olmak,ARINC-653 hakkında bilgi ve deneyim sahibi olmak, MIL-STD-1553, ARINC 429 ve benzeri aviyonik veri yolları konusunda bilgi ve deneyim sahibi olmak,DO-200A ve ARINC-424 standartları hakkında bilgi sahibi olmak, BSP ve donanım sürücüleri konusunda bilgi ve deneyim sahibi olmak, Groovy, Python, Perl ve benzeri script dillerini bilmek, Geographic Information Systems kavramı ve uygulamaları hakkında bilgi sahibi olmak,Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış ya da uzun süre erteletmiş olmak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
AVİYONİK YAZILIM DOĞRULAMA MÜHENDİSİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
AVİYONİK YAZILIM DOĞRULAMA MÜHENDİSİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Elektronik Mühendisliği / Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak,C/C++ bilmek, Groovy, Python, Perl ve benzeri script dillerini bilmek, Bilgisayar  Destekli Yazılım Mühendisliği gereçleri ile ilgili bilgi ve deneyim sahibi olmak,Yazılım Doğrulama süreçleri konusunda bilgi ve deneyim sahibi olmak, İyi derecede İngilizce bilen,(İngilizce gerektiren pozisyonlarımız için sadece YDS 70+ veya TOEFL 84+ sonuçları kabul edilmektedir.)         TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER :DO-178B konusunda bilgi ve deneyim sahibi olmak, Gerçek zamanlı işletim sistemleri  ile gömülü yazılım alanında deneyim sahibi olmak,VectorCAST aracı hakkında bilgi ve deneyim sahibi olmak, ARINC 429, MIL-STD-1553 ve benzeri aviyonik veri yolu protokolleri hakkında bilgi ve deneyim sahibi olmak,Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış ya da uzun süre erteletmiş olmak,Seyahat etmeye ve yurt dışında çalışmaya engel bir durumu olmamak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Tedarik Kalite Teminatı Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Tedarik Kalite Teminatı MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Metalurji ve Malzeme, Makine, Uçak- Havacılık, Endüstri, Kimya, veya Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak,Çok iyi derecede İngilizce okuma, anlama, yazma ve konuşma becerisine sahip olmak ( YDS 70+, TOEFL 84+)Veri analizi, raporlama ve dokümantasyon becerileri yüksek olmak,Kalite yönetim sistemleri ve kalite kontrol konularında bilgi sahibi olmak,Teknik resim ve model okuma konusunda bilgi sahibi olmak,Değişime açık olmak, sürekli iyileştirme mantığı ile düşünebilmek ve problem çözme araçlarına hakim olmak ve problem çözme yeteneğine sahip olmak,Proaktif davranabilmek, öncelik planlaması yapabilmek ve öz disiplini yüksek olmak,Takım çalışmasına yatkın olmak, Şirket içinde her seviyeden personel ile ve firma yetkili/temsilcileri ile kolay iletişim kurabilmek, sözlü ve yazılı iletişimi çok kuvvetli olmak, firma ilişkilerinde genel etik kuralları çerçevesinde hareket etmek,Kararlı, tutarlı ve kendinden emin olmak,Analitik yaklaşabilmek ve çözüm odaklı olmak,Stresli ortamlarda çalışmaya yatkın olmak, yoğun iş temposuna ayak uydurabilmek,Bilişim araçlarını kullanmaya yatkın olmak, MS Office (Outlook, Word, Excel) yazılımlarını iyi kullanabiliyor olmak,B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak ve aktif olarak araç kullanabiliyor olmak,Seyahat engeli bulunmamak. Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:Savunma Sanayi / Havacılık sektörlerinde benzer pozisyonda deneyim sahibi olmak,İmalat / Kalite Kontrol alanlarında deneyim sahibi olmak,Tedarikçi kalite geliştirme-değerlendirme ve denetleme konularında tecrübeli olmak,ISO9001 , ISO27001, AS9100, AS9110, ve diğer kalite sistem süreçlerine, standart ve prosedürlerine hakim olmak, temel eğitim ve/veya iç denetçi sertifikalarına sahip olmak. Bu konularda uygulama deneyimine sahip olmak, denetçi olarak çalışmış olmak, EASA Part-21 ve EASA Part-145 konularında deneyimli ve bilgi sahibi olmak,Risk analizi, FMEA, süreç iyileştirme, kök-neden analizi, 5Why, 8D, SPC, 5S, Kaizen , 6 sigma, gibi kalite araçları konusunda bilgi ve uygulama tecrübesine sahip olmak,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Lojistik Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Lojistik MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Makine, Uçak, Elektrik/Elektronik, Havacılık veya Uzay Mühendisliği bölümlerinden mezun,Yazılı ve sözel olarak iyi seviyede İngilizce bilen, akıcı olarak konuşabilen (YDS 70+, TOEFL  IBT 84+ )Seyahat etmeye ve yurt dışında çalışmaya engel bir durumu olmayan,MS Office programlarına hakim, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, Ekip çalışmasına yatkın adayların başvuruları beklenmektedir.Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:Havacılık sektöründe tercihen de bakım konusunda bilgi sahibi olmak,Bilgisayar Destekli Tasarım programlarını (UG ve/veya CATIA)  iyi  seviyede kullanabilmek,İş tanımında bahsi geçen Entegre Lojistik Destek ile ilgili standartlar hakkında bilgi sahibi olmak,XML (eXtensible Markup Language) hakkında bilgi sahibi olmak,UML (Unified Modelling Language) hakkında bilgi sahibi olmak,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Sistem Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Sistem MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Havacılık ve Uzay, Uçak, Makine veya Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümlerinin birinden mezun olmak,Koordinasyon ve iletişim becerileri kuvvetli olmak,Ekip çalışmasına yatkın olmak, Aşağıdaki konulardan en az birisi hakkında tecrübeye sahip olmak;Sistem mühendisliği, Entegrasyon, test ve doğrulama, Hava aracı sistemleri (itki, yakıt, hidrolik, iniş takımı, haberleşme, seyrüsefer vb.),Uçuş bilimleri, aerodinamik, uçuş mekaniği ve hava aracı performansı,Görev ve silah sistemleri (elektronik harp, radar, hedefleme sensörleri ve hava aracı silah ve faydalı yük entegrasyonu),Sertifikasyon / kalifikasyon faaliyetleri, Çevresel kalifikasyon faaliyetleri. TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER: Sistem mühendisliği ve/veya ürün geliştirme süreçleri ve ilgili standartlar hakkında bilgi ve deneyim sahibi olmak,Gereksinim yönetimi ve araçları (Ibm Rational Doors) hakkında bilgi ve deneyim sahibi olmak,Mühendislik/ürün konfigürasyon yönetimi ve değişiklik yönetimi konularında bilgi sahibi olmak,Uçuşa elverişlilik sertifikasyonu süreçleri hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olmak,Dokümantasyon ve rapor hazırlama yönünden deneyim sahibi olmak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Takım Tasarım Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Takım Tasarım MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Makine Mühendisliği bölümünlerinden mezun olmak, CATIA V5’i , (Part Design, Generative Shape Design, Assembly Design ve Drafting modüllerini) iyi seviyede kullanabilmek,Havacılık sanayinde kullanılan imal yöntemleri (kompozit, talaşlı imalat, metal şekillendirme, kaynak vb.) konularında bilgi ve deneyim sahibi olmak,Yaratıcı mekanik tasarım kabiliyeti, alt montaj sistemleri ve standartları konusunda bilgi ve beceri sahibi olmak,Bilgisayar ortamında veya kağıt kopya üzerinde yer alan 2D resimlerin okunması, yaratılması ve çalışılması için iyi derecede teknik resim ve tolerans yorumlayabilme becerisine sahip olmak.TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER:Takım tasarımı konusunda iş tecrübesinin bulunması, Takım malzemeleri ve genel üretim metodları ve teknikleri hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olmak,İleri düzey toleranslandırma (ASME Y14.5, ISO 2768) bilgi sahibi olmak, Tedarik İmalat Mühendisliği faaliyetlerini yürütebilme becerisine sahip olmak,Alt yüklenici firmaların çalışma şekilleri hakkında bilgi sahibi olmak, Ticari süreçler hakkında temel bilgi sahibi olmak (fatura, irsaliye, tesellüm, ciro vb kavramlar),Üretilebilirlik analizi yapacak bilgi ve kabiliyete sahip olmak, “Fact finding” faaliyetleri, fiyatlandırma standardizasyonu, kaynak seçimi analizi konularında bilgi sahibi olmak,Risk analizleri yapabilmek, Kapasite ve performans analizleri yapabilmek, ANSYS, LS Dyna, Pam-Stamp programlarında sonlu eleman analizleri gerçekleştirebilmek,CATIA V5 veya MS Office Yazılımları içerisindeki MS Visual Studio ile uygulama ya da makro geliştirebilmek.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Sürekli İyileştirme Uzmanı Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Sürekli İyileştirme UzmanıTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Makine ve/ya Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun, İyi derecede İngilizce bilen,(İngilizce gerektiren pozisyonlarımız için sadece YDS 70+ veya TOEFL 84+ sonuçları kabul edilmektedir.)Minimum 3 yıl iş tecrübesine sahip, İletişim ve ikna  yeteneği kuvvetli, Sürekli iyileştirme / yalın üretim konularında bilgisi ve tecrübesi olan (Green/black belt tercih sebebidir),Üretimde bizzat uygulayıcı olabilecek, Yardımcı sanayilere de benzer uygulamaları yaygınlaştırma faaliyetlerinde aktif rol alabilecek,Araştırma ve analiz yönü kuvvetli, Sürekli iyileştirme uzmanı olarak çalışabilecek.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Uydu Aviyonik Sistem Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Uydu Aviyonik Sistem MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Elektrik-Elektronik veya Elektronik mühendisliği  bölümlerinden mezun.Donanım ve/veya yazılım tasarımı konusunda bilgi sahibi. İyi derecede İngilizce bilen (YDS 70+, TOEFL-IBT 84+), Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli bulunmayan Ekip çalışmasına yatkın, iletişim becerisi yüksek, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış. TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER:Gömülü Sistem tasarımı veya doğrulama faaliyetlerinde görev almış olmak. Donanım tasarımı ve/veya doğrulaması konusunda tecrübeli olmak. Haberleşme protokolleri konusunda bilgi sahibi olmak. (tercihen CAN ve MIL-STD-1553B)
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Uçuş Test Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Uçuş Test MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Uçak, Havacılık veya Uzay Mühendisliği bölümlerinden mezun,Uçucu personel olmak için sağlık sorunu olmayan (JAR Class II sağlık muayenesine uygun)Savunma Sanayii sektöründe test tecrübesine sahip Aerodinamik, yapısal, aviyonik, motor ve uçak sistemleri hakkında bilgi sahibi,Tercihen test süreçlerinin detayları hakkında bilgiliTakım çalışmasına yatkın, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış Uçuş koşullarında fizyolojik ve psikolojik olarak sıkıntı yaşamayacakYazılı ve sözel olarak iyi seviyede İngilizce bilmek (YDS 70+, IBT 84+),Seyahat etmeye ve yurt dışında uzun süreli çalışmaya engel bir durumu olmamak,Esnek mesai şartlarına uygun, MS Office, MatLAB bilgisayar programlarına hakim, Takım çalışmasına uygun, İşe karşı motivasyonu yüksek, detaylara karşı ilgili ve dikkatli,TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER :Uçuş test ve değerlendirme konusunda deneyimli olmak, Uçuş test eğitimi almış olmak, Uçuş testleri hakkındaki standartlara hakim, Savunma sanayii sözleşme ve iş tanımlarına aşina olan, B sınıfı ehliyeti sahibi, PPL/CPL sahibi olmak, Uçuş tecrübesine sahip olmak, Uçuş konusunda yüksek lisans çalışması yapmış olmak, Fransızca ve/veya Almanca bilmek
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Telemetri Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Telemetri MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin  Elektrik-Elektronik mühendisliği bölümlerinden mezun, RF sistemler üzerine bilgi sahibi. Veri Edinim Cihazları, Sensörler, Aviyonik Veri Yolları, ve Enstrümantasyon konularında tecrübeli,MsOffice ve Matlab kullanabilen. İyi derecede (YDS 70+, TOEFL-IBT 84+) İngilizce bilen, Analitik düşünme ve problem çözme yeteneğine sahip, İşe karşı motivasyonu yüksek, ekip çalışmasına yatkın, sorumluluk sahibi,yeniliğe açık,Arazi şartlarında gerçekleştirilecek testlere katılabilecek, Seyahat engeli olmayan, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış. Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:Uçuş Test Enstrümantasyon ve/veya Telemetri Sistemleri üzerine deneyimli. Aranan Kişilik Özellikleri:Baskı altında çalışabilecek, sıkışık ve sürekli güncellenen çalışma takvimlerine ayak uydurabilecek.Haftalık saha görevlerini yerine getirebilecek, kendini motive edebilen Detaylarda dikkatli, çalışkan, profesyonel, sabırlı, sosyal İletişim becerileri kuvvetli İkna kabiliyeti yüksek Topluluk önünde sunum yapma yeteneği kuvvetli
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Teknisyen (Sac Metal ve Boru Şekillendirme) Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Teknisyen (Sac Metal ve Boru Şekillendirme)TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Meslek liselerinin torna, tesviye, motor ve metal teknolojileri bölümlerinden mezun olmak.Meslek Yüksek Okullarının makine, metal ve ilgili bölümlerinden mezun olmak. Teknik resim okuma ve parça ölçüm bilgisine sahip olmak. Sac metal ve boru kesim, büküm ve şekillendirme tezgahları kullanımında tecrübeli olmak.Vardiyalı çalışabilecek. Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olmak.            TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER:Sac metal ve boru şekillendirme tezgahları en az 5 yıl çalışma tecrübesine sahip olmak ve bu konularda eğitim almış olmak.İlgili tezgahlarda ayar işlemleri yapabilmek ve tezgah ayar eğitimleri almış olmak.Prototip imalat metodolojisine uygun olarak, birden fazla imalat işlemlerinde tecrübe sahibi olmak. (talaşlı imalat, ısıl işlem, kimyasal yüzey işlemleri).
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Modelleme ve Simülasyon Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Modelleme ve Simülasyon MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Tercihen Üniversitelerin Bilgisayar veya Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezunu,Iyi seviyede C/C++ programlama dili bilgisine sahip, Nesneye yönelik programlama konusunda bilgi ve deneyim sahibi, Linux İşletim Sistemi kullanımı konusunda bilgi ve deneyim sahibi, Müşteri ve sonuç odaklı çalışabilecek, Ekip çalışmasına yatkın, iletişim becerisi yüksek, İyi derecede İngilizce bilen (YDS :70+, TOEFL IBT :84+) Yurtdışı seyahat engeli olmayan, adayların başvuruları beklenmektedir. TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER Simülasyon framework konusunda bilgi sahibi olmak Operasyonel simülatörler üzerinde çalışmış olmak ADA programa dili konusunda bilgi sahibi olmak MIL-STD-1553 veri yolu konusunda bilgi sahibi olmak Gerçek zamanlı sistemler hakkında bilgi sahibi olmak Gerçek zamanlı işletim sistemleri hakkında bilgi sahibi olmak (RTEMS) LEON mikroişlemci mimarileri konusunda bilgi sahibi olmak
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı