TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş. 

Şirket Bilgileri

http://www.tai.com.tr

TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.

İnsanlı ve insansız hava platformlarının tasarımı, geliştirilmesi, imalatı, entegrasyonu, modernizasyonu ve satış sonrası hizmetleri alanlarında “Türkiye’nin Havacılık Merkezi” olan TUSAŞ Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş. (TAI), 15 Mayıs 1984 tarihinde kurulmuştur.

Şirketin Akıncı-Ankara’da bulunan modern uçak üretim tesisleri, yüksek teknoloji ürünü makine ve teçhizatla donatılmış olup, parça imalatından uçak montajı, uçuş testleri ve teslimine kadar son derece geniş üretim kabiliyetlerine sahiptir. TAI kalite sistemi dünyaca kabul görmüş NATO AQAP-110, ISO-9001:2000 ve AS EN 9100 standartlarını karşılamaktadır.

TAI’nin mevcut deneyimi F-16 Savaşan Şahinler, CN-235 hafif nakliye/deniz karakol/gözetleme uçakları, SF-260D eğitim uçakları, Cougar AS-532 arama kurtarma (SAR), silahlı arama kurtarma (CSAR) ve genel maksat helikopterlerinin ortak üretiminin yanı sıra, kendi tasarımı olan insansız hava aracı, hedef uçağı ve zirai ilaçlama uçağı gibi ürün geliştirme programlarını kapsamaktadır. TAI aynı zamanda “Türk İnsansız Hava Aracı Programı”nın ana yüklenicisidir.

TAI’nin ana faaliyet alanları arasında Türkiye ve bölgedeki diğer ülkelerin envanterinde bulunan sabit ve döner kanatlı askeri ve ticari hava platformlarının modernizasyon, modifikasyon ve sistem entegrasyonu programları ile satış sonrası hizmetleri de bulunmaktadır. Hv.K.K. F-16’larının elektronik harp ve yapısal tadilatları, Black Hawk Helikopteri’nin Özel Kuvvetler için modifikasyonu, Cougar AS-532 helikopterinin modernizasyonu, S-70 helikopterinin dijital kokpit modifikasyonu, CN-235 platformlarının Dz.K.K. ve S.G.K.’nın Deniz Karakol/Gözetleme görevleri için modifikasyonu ile B737-700 uçağının Havadan Erken İhbar ve Kontrol Uçağı’na (HİK) dönüştürülmesindeki tüm yapısal tadilatlar ile sistem entegrasyon faaliyetleri TAI tarafından yürütülmektedir. TAI, TSK Bakım Merkezleri’nin imkan ve kabiliyetlerini kullanarak müşterilerine bakım, onarım ve revizyon hizmetleri de vermektedir.

Dünyanın çeşitli ülkelerinden müşterilerine askeri ve ticari amaçlı sabit ve döner kanatlı hava platformları için parça ve komponent imal eden TAI, uçak ve parça üretimi alanındaki deneyimi ile Agusta, Airbus, Boeing, CASA, Eurocopter, Lockheed Martin, Northrop Grumman, Sikorsky, Sonaca, ve diğer şirketler nezdinde ayrıcalıklı bir ortak konumundadır.

TAI, Milli Sanayi Kuruluşu olarak Airbus Military S.L.’e ortak olup, Airbus (Fransa, Almanya, İspanya ve İngiltere), EADS (İspanya) ve FLABEL (Belçika) havacılık firmalarıyla birlikte A400M uçağının tasarım ve geliştirme faaliyetlerine katılmaktadır.

Dünyadaki son teknolojik gelişmeleri yakından izleyerek havacılık alanında öncü kuruluşlar arasında yer almaya kararlı olan TAI, ülkemize 21. yüzyılda yeni ufuklar açmayı hedeflemektedir.TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 25
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Sistem Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Sistem MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Havacılık ve Uzay, Uçak, Makine veya Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümlerinin birinden mezun olmak,Koordinasyon ve iletişim becerileri kuvvetli olmak,Ekip çalışmasına yatkın olmak, Aşağıdaki konulardan en az birisi hakkında tecrübeye sahip olmak;Sistem mühendisliği, Entegrasyon, test ve doğrulama, Hava aracı sistemleri (itki, yakıt, hidrolik, iniş takımı, haberleşme, seyrüsefer vb.),Uçuş bilimleri, aerodinamik, uçuş mekaniği ve hava aracı performansı,Görev ve silah sistemleri (elektronik harp, radar, hedefleme sensörleri ve hava aracı silah ve faydalı yük entegrasyonu),Sertifikasyon / kalifikasyon faaliyetleri, Çevresel kalifikasyon faaliyetleri. TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER: Sistem mühendisliği ve/veya ürün geliştirme süreçleri ve ilgili standartlar hakkında bilgi ve deneyim sahibi olmak,Gereksinim yönetimi ve araçları (Ibm Rational Doors) hakkında bilgi ve deneyim sahibi olmak,Mühendislik/ürün konfigürasyon yönetimi ve değişiklik yönetimi konularında bilgi sahibi olmak,Uçuşa elverişlilik sertifikasyonu süreçleri hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olmak,Dokümantasyon ve rapor hazırlama yönünden deneyim sahibi olmak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Takım Tasarım Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Takım Tasarım MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Makine Mühendisliği bölümünlerinden mezun olmak, CATIA V5’i , (Part Design, Generative Shape Design, Assembly Design ve Drafting modüllerini) iyi seviyede kullanabilmek,Havacılık sanayinde kullanılan imal yöntemleri (kompozit, talaşlı imalat, metal şekillendirme, kaynak vb.) konularında bilgi ve deneyim sahibi olmak,Yaratıcı mekanik tasarım kabiliyeti, alt montaj sistemleri ve standartları konusunda bilgi ve beceri sahibi olmak,Bilgisayar ortamında veya kağıt kopya üzerinde yer alan 2D resimlerin okunması, yaratılması ve çalışılması için iyi derecede teknik resim ve tolerans yorumlayabilme becerisine sahip olmak.TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER:Takım tasarımı konusunda iş tecrübesinin bulunması, Takım malzemeleri ve genel üretim metodları ve teknikleri hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olmak,İleri düzey toleranslandırma (ASME Y14.5, ISO 2768) bilgi sahibi olmak, Tedarik İmalat Mühendisliği faaliyetlerini yürütebilme becerisine sahip olmak,Alt yüklenici firmaların çalışma şekilleri hakkında bilgi sahibi olmak, Ticari süreçler hakkında temel bilgi sahibi olmak (fatura, irsaliye, tesellüm, ciro vb kavramlar),Üretilebilirlik analizi yapacak bilgi ve kabiliyete sahip olmak, “Fact finding” faaliyetleri, fiyatlandırma standardizasyonu, kaynak seçimi analizi konularında bilgi sahibi olmak,Risk analizleri yapabilmek, Kapasite ve performans analizleri yapabilmek, ANSYS, LS Dyna, Pam-Stamp programlarında sonlu eleman analizleri gerçekleştirebilmek,CATIA V5 veya MS Office Yazılımları içerisindeki MS Visual Studio ile uygulama ya da makro geliştirebilmek.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Teknik Öğretmen Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Teknik ÖğretmenTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Mühendislik Fakülteleri (Makine/Havacılık/Elektrik Elektronik Müh.), Teknik Eğitim Fakülteleri, TSK Teknisyen Eğitim Okulu veya Sivil Havacılık mezunu olmakEn az 2 yılı uçak sistemleri ile ilgili olmak üzere minimum 5 yıl eğitmenlik/öğretmenlik deneyimi,Uçak sistemleri (aviyonik, elektrik, mekanik, yapısal veya motor) bilgisine sahip olmak, Eğitim formasyonuna sahip olmak, Eğitim ihtiyaç analizi bilgisine sahip olmak,  Çok iyi seviyede İngilizce bilgisi (YDS 70+, TOEFL IBT 84+)  En az 2 yıl uçak işletme, bakım ve onarım tecrübesi/bilgisine sahip olmak, Askeri veya sivil teknik yayın (T.O.) standartları/spesifikasyonları bilgisine sahipolmak, Microsoft Office Programları (Word,Excel,Power Point)  ve Acrobat Reader bilgisine sahip olmak,Takım çalışmasına yatkın,  Sonuç odaklı ve insiyatif almaya istekli adayların başvuruları beklenmektedir.TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER ATA Spec 104 başta olmak üzere askeri eğitim standartları/spesifikasyonları bilgisi,İşletim sistemleri ve temel donanım bilgisine sahip olmak, Interaktif Teknik Manuel (IETM) bilgisine sahip olmak,  XML (SGML/HTML) , XSLT bilgisine sahip olmak, S1000D teknik yayın spesifikasyonu bilgisine sahip olmak, Common Source Database (CSDB) bilgisine sahip olmak,  SCORM bilgisine sahip olmak, Animasyon uygulamaları  (Flash, 3d max vb.) bilgisi sahip olmak, Temel kodlama bilgisi (Visual basic macro vb.) sahip olmak,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Sürekli İyileştirme Uzmanı Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Sürekli İyileştirme UzmanıTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Makine ve/ya Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun, İyi derecede İngilizce bilen,(İngilizce gerektiren pozisyonlarımız için sadece YDS 70+ veya TOEFL 84+ sonuçları kabul edilmektedir.)Minimum 3 yıl iş tecrübesine sahip, İletişim ve ikna  yeteneği kuvvetli, Sürekli iyileştirme / yalın üretim konularında bilgisi ve tecrübesi olan (Green/black belt tercih sebebidir),Üretimde bizzat uygulayıcı olabilecek, Yardımcı sanayilere de benzer uygulamaları yaygınlaştırma faaliyetlerinde aktif rol alabilecek,Araştırma ve analiz yönü kuvvetli, Sürekli iyileştirme uzmanı olarak çalışabilecek.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Uydu Aviyonik Sistem Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Uydu Aviyonik Sistem MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Elektrik-Elektronik veya Elektronik mühendisliği  bölümlerinden mezun.Donanım ve/veya yazılım tasarımı konusunda bilgi sahibi. İyi derecede İngilizce bilen (YDS 70+, TOEFL-IBT 84+), Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli bulunmayan Ekip çalışmasına yatkın, iletişim becerisi yüksek, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış. TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER:Gömülü Sistem tasarımı veya doğrulama faaliyetlerinde görev almış olmak. Donanım tasarımı ve/veya doğrulaması konusunda tecrübeli olmak. Haberleşme protokolleri konusunda bilgi sahibi olmak. (tercihen CAN ve MIL-STD-1553B)
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Uçuş Test Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Uçuş Test MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Uçak, Havacılık veya Uzay Mühendisliği bölümlerinden mezun,Uçucu personel olmak için sağlık sorunu olmayan (JAR Class II sağlık muayenesine uygun)Savunma Sanayii sektöründe test tecrübesine sahip Aerodinamik, yapısal, aviyonik, motor ve uçak sistemleri hakkında bilgi sahibi,Tercihen test süreçlerinin detayları hakkında bilgiliTakım çalışmasına yatkın, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış Uçuş koşullarında fizyolojik ve psikolojik olarak sıkıntı yaşamayacakYazılı ve sözel olarak iyi seviyede İngilizce bilmek (YDS 70+, IBT 84+),Seyahat etmeye ve yurt dışında uzun süreli çalışmaya engel bir durumu olmamak,Esnek mesai şartlarına uygun, MS Office, MatLAB bilgisayar programlarına hakim, Takım çalışmasına uygun, İşe karşı motivasyonu yüksek, detaylara karşı ilgili ve dikkatli,TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER :Uçuş test ve değerlendirme konusunda deneyimli olmak, Uçuş test eğitimi almış olmak, Uçuş testleri hakkındaki standartlara hakim, Savunma sanayii sözleşme ve iş tanımlarına aşina olan, B sınıfı ehliyeti sahibi, PPL/CPL sahibi olmak, Uçuş tecrübesine sahip olmak, Uçuş konusunda yüksek lisans çalışması yapmış olmak, Fransızca ve/veya Almanca bilmek
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Telemetri Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Telemetri MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin  Elektrik-Elektronik mühendisliği bölümlerinden mezun, RF sistemler üzerine bilgi sahibi. Veri Edinim Cihazları, Sensörler, Aviyonik Veri Yolları, ve Enstrümantasyon konularında tecrübeli,MsOffice ve Matlab kullanabilen. İyi derecede (YDS 70+, TOEFL-IBT 84+) İngilizce bilen, Analitik düşünme ve problem çözme yeteneğine sahip, İşe karşı motivasyonu yüksek, ekip çalışmasına yatkın, sorumluluk sahibi,yeniliğe açık,Arazi şartlarında gerçekleştirilecek testlere katılabilecek, Seyahat engeli olmayan, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış. Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:Uçuş Test Enstrümantasyon ve/veya Telemetri Sistemleri üzerine deneyimli. Aranan Kişilik Özellikleri:Baskı altında çalışabilecek, sıkışık ve sürekli güncellenen çalışma takvimlerine ayak uydurabilecek.Haftalık saha görevlerini yerine getirebilecek, kendini motive edebilen Detaylarda dikkatli, çalışkan, profesyonel, sabırlı, sosyal İletişim becerileri kuvvetli İkna kabiliyeti yüksek Topluluk önünde sunum yapma yeteneği kuvvetli
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Teknisyen (Sac Metal ve Boru Şekillendirme) Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Teknisyen (Sac Metal ve Boru Şekillendirme)TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Meslek liselerinin torna, tesviye, motor ve metal teknolojileri bölümlerinden mezun olmak.Meslek Yüksek Okullarının makine, metal ve ilgili bölümlerinden mezun olmak. Teknik resim okuma ve parça ölçüm bilgisine sahip olmak. Sac metal ve boru kesim, büküm ve şekillendirme tezgahları kullanımında tecrübeli olmak.Vardiyalı çalışabilecek. Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olmak.            TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER:Sac metal ve boru şekillendirme tezgahları en az 5 yıl çalışma tecrübesine sahip olmak ve bu konularda eğitim almış olmak.İlgili tezgahlarda ayar işlemleri yapabilmek ve tezgah ayar eğitimleri almış olmak.Prototip imalat metodolojisine uygun olarak, birden fazla imalat işlemlerinde tecrübe sahibi olmak. (talaşlı imalat, ısıl işlem, kimyasal yüzey işlemleri).
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Teknisyen (NC/CNC tezgah operatörü) Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Teknisyen (NC/CNC tezgah operatörü)TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Meslek liselerinin torna, tesviye, motor ve metal teknolojileri bölümlerinden veya dengi liselerden mezun olmak.Meslek Yüksek Okullarının makine, metal ve ilgili bölümlerinden mezun olmak. Teknik resim okuma ve parça ölçüm bilgisine sahip olmak. NC/CNC tezgahlarında torna, freze, taşlama, delik delme vb. işlemlerini yapabilecek operatör bilgisine sahip olmak.Siemens, Fanuc CNC tezgah operatör paneli kullanımı konusunda tecrübeli olmak.Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olmak.       TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER:NC/CNC tezgahlarında operatör ve parça işleme ayarı konusunda en az 5 yıl çalışma tecrübesine sahip olmak ve bu konularda eğitim almış olmak.Mazak Mazatrol parça işleme programı konusunda tecrübe sahibi olmak. Prototip imalat metodolojisine uygun olarak, birden fazla imalat işlemlerinde tecrübe sahibi olmak. (talaşlı imalat, ısıl işlem, kimyasal yüzey işlemleri).
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Teknisyen (Isıl İşlem) Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Teknisyen (Isıl İşlem)TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Meslek liselerinin torna, tesviye, motor ve metal teknolojileri bölümlerinden veya dengi liselerden mezun olmak.Meslek Yüksek Okullarının makine, metal ve ilgili bölümlerinden mezun olmak. Teknik resim okuma ve parça ölçüm bilgisine sahip olmak. NC/CNC kontrollü çelik ısıl ısıl işlem fırınlarında şarj hazırlama, fırınların gaz takibi yapma, metalürjik numune hazırlama ve malzeme sertlik ölçü ve kontrol işlemlerini yapabilecek operatör bilgisine sahip olmak.Dişli parçaların ısıl işlemleri konusunda tecrübe sahibi olmak. Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olmak. TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER:NC/CNC ısıl işlem fırınlarında operatörlük konusunda en az 5 yıl çalışma tecrübesine sahip olmak ve bu konularda eğitim almış olmak.Çelik malzemelerdeki ısıl işlemler (karbürizasyon, nitrasyon, tavlama, temperleme vb) konusunda eğitim almış olmak.Prototip imalat metodolojisine uygun olarak, birden fazla imalat işlemlerinde tecrübe sahibi olmak. (talaşlı imalat, ısıl işlem, kimyasal yüzey işlemleri).
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Tesisler Kimya Teknisyeni Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Tesisler Kimya TeknisyeniTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
MYO / Kimya Bölümü mezunu olmak, En az 3 yıl mesleki tecrübe sahibi olmak, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış olmak. TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER:Arıtma tesislerinde çalışma deneyimine sahip olmak, Su şartlandırma konusunda bilgi sahibi olmak, Tehlikeli maddeler/atıklar hakkında bilgi sahibi olmak, Laboratuar ölçüm cihazlarını kullanmış olmak, MS Office programlarını iyi düzeyde kullanabilmek.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Modelleme ve Simülasyon Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Modelleme ve Simülasyon MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Tercihen Üniversitelerin Bilgisayar veya Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezunu,Iyi seviyede C/C++ programlama dili bilgisine sahip, Nesneye yönelik programlama konusunda bilgi ve deneyim sahibi, Linux İşletim Sistemi kullanımı konusunda bilgi ve deneyim sahibi, Müşteri ve sonuç odaklı çalışabilecek, Ekip çalışmasına yatkın, iletişim becerisi yüksek, İyi derecede İngilizce bilen (YDS :70+, TOEFL IBT :84+) Yurtdışı seyahat engeli olmayan, adayların başvuruları beklenmektedir. TERCİH NEDENİ OLABİLECEK EK NİTELİKLER Simülasyon framework konusunda bilgi sahibi olmak Operasyonel simülatörler üzerinde çalışmış olmak ADA programa dili konusunda bilgi sahibi olmak MIL-STD-1553 veri yolu konusunda bilgi sahibi olmak Gerçek zamanlı sistemler hakkında bilgi sahibi olmak Gerçek zamanlı işletim sistemleri hakkında bilgi sahibi olmak (RTEMS) LEON mikroişlemci mimarileri konusunda bilgi sahibi olmak
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Yazılım Mühendisi – Simülasyon Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Yazılım Mühendisi – SimülasyonTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Bilgisayar veya Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak,C/C++, C#  programlama tecrübesine sahip olmak, QT Framework altyapısı ile geliştirme yapmış olmak,ZeroMQ arakatman yazılımı konusunda bilgi sahibi olmak,Perl, Python, VBScript ve benzeri script dillerinden en az birine hakim olmak,TCP/IP, UDP protokolleri ile geliştirme yapmış olmak,MIL-STD-1553, ARINC 429, CANBus ve RS-232/422/485 veri yolları deneyimine sahip olmak,RT Linux konusunda bilgi sahibi olmak, Model tabanlı tasarım ve yazılım geliştirme konusunda tecrübeli olmak (tercihen UML/SysML deneyimi),DOORS gereksinim yönetim aracı tecrübesine sahip olmak,İyi derecede İngilizce bilen,(İngilizce gerektiren pozisyonlarımız için sadece YDS 70+ veya TOEFL 84+ sonuçları kabul edilmektedir.)Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:İnsansız Hava Aracı sistemlerinde tecrübe sahibi olmak,Rational Rhapsody araçları ile modelleme ve tasarım konularında tecrübeli olmak,RTCA /DO-178B/C yazılım süreçlerine hakimiyet ve süreç ile yazılım geliştirme tecrübesine sahip olmak,Aviyonik ekipmanlar konusunda bilgili ve deneyimli olmak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Yazılım Geliştirme Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Yazılım Geliştirme MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Bilgisayar veya Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak,RTCA /DO-178B/C yazılım süreçlerine hakimiyet ve süreç ile yazılım geliştirme tecrübesine sahip olmak,C/C++/C#/Python dillerinde tecrübe sahibi olmak, Model tabanlı tasarım ve yazılım geliştirme konusunda tecrübe (tercihen UML/SysML deneyimi) sahibi olmak,Gerçek zamanlı gömülü sistemlerde yazılım geliştirme konusunda tecrübe (tercihen Greenhills Integrity  deneyimi) sahibi olmak,ARINC 653 mimarisi bilgisine sahip olmak, DOORS gereksinim yönetimi aracı konusunda tecrübeli olmak,Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS) kavramı ve uygulamaları hakkında bilgili olmak,İyi derecede İngilizce bilen,(İngilizce gerektiren pozisyonlarımız için sadece YDS 70+ veya TOEFL 84+ sonuçları kabul edilmektedir.)Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:İnsansız Hava Aracı sistemlerinde tecrübe sahibi olmak,SCADE Suite veya Rational Rhapsody araçları ile modelleme ve tasarım tecrübesine sahip olmak,Aviyonik ekipmanlar konusunda bilgili ve deneyimli olmak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Yazılım Doğrulama Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Yazılım Doğrulama MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Bilgisayar veya Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak,Yazılım test süreçleri ve yöntemleri konusunda tecrübeli olmak,Otomatik yazılım test altyapıları geliştirme konusunda tecrübeli olmak,RTCA /DO-178B/C yazılım süreçlerine hakim olmak, C/C++/ C# / Python dillerinde tecrübeli olmak, Gerçek zamanlı gömülü sistemlerde yazılım doğrulama konusunda tecrübe sahibi olmak,MIL-STD-1553, CANBus, ARINC 429 veri yolları bilgisine sahip olmak,ARINC 653 mimarisi konusunda bilgili olmak, DOORS gereksinim yönetimi aracı tecrübesine sahip olmak,İyi derecede İngilizce bilen,(İngilizce gerektiren pozisyonlarımız için sadece YDS 70+ veya TOEFL 84+ sonuçları kabul edilmektedir.)Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:İnsansız Hava Aracı sistemlerinde tecrübe sahibi olmak,Gerçek zamanlı işletim sistemleri, gömülü yazılımlar, Kart Destek Paketi (BSP) ve sürücü yazılımlar konusunda bilgi ve deneyim sahibi olmak,Green Hills Integrity ve Multi IDE konusunda deneyim sahibi olmak,Aviyonik ekipmanlar konusunda bilgili ve deneyimli olmak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Veri, Bilgi, Sensör Füzyon Uzmanı Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Veri, Bilgi, Sensör Füzyon UzmanıTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Elektrik/Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak,İyi derecede İngilizce bilen,(İngilizce gerektiren pozisyonlarımız için sadece YDS 70+ veya TOEFL 84+ sonuçları kabul edilmektedir.)İyi iletişim yeteneği ve farklı disiplinler arası takım çalışmasına uygun olmak,Sensör, füzyon konusunda deneyim ve bilgi sahibi olmak,Analitik düşünme ve problem çözme yeteneğine sahip olmak,Erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak.Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:Sensör, füzyon konusunda en az 5 yıllık tecrübeye sahip olmak,Yüksek lisans mezunu olmak, Sensör ve veri füzyonu algoritmaları konusunda bilgi sahibi olmak,Veri füzyon modelleri hakkında bilgi sahibi olmak,Çoklu sensör füzyon teknikleri konusunda tecrübeli olmak,Bayesian teknikler konusunda tecrübeli olmak,İlişkilendirme, tahminleme teknikleri konusunda tecrübeli olmak,Karar oluşturma teknikleri konusunda tecrübeli olmak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Siber Güvenlik Uzmanı Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Siber Güvenlik UzmanıTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği ve Matematik bölümlerinden mezun olmak,İyi derecede İngilizce bilen,(İngilizce gerektiren pozisyonlarımız için sadece YDS 70+ veya TOEFL 84+ sonuçları kabul edilmektedir.)İyi iletişim yeteneği ve farklı disiplinler arası takım çalışmasına uygun olmak,Analitik düşünme ve problem çözme yeteneğine sahip olmak,Siber güvenlik, güvenlik risk analizlerini tanımlama ve saldırı uyarı ve algılama sistemleri geliştirme konularında tecrübe sahibi olmak,Ağ ve uygulamaların tehlikeye açık yönlerinin ve tehditlerin ortaya çıkarılması konusunda bilgi sahibi olmak,Uçak üzeri tehditler Spoofing, Exploiting, Denial of Service, counterfeiting v.b. konusunda tecrübeli olmak, DO-326A standardı konusunda bilgi sahibi olmak, Tehlikeye açık noktaların çıkartılmasına yönelik tanımlama, belirleme, önceliklendirme konusunda tecrübeli olmak,Erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak. Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:Siber Güvenlik konusunda en az 5 yıl tecrübe sahibi olmak,Yüksek lisans mezunu olmak,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Otomatik Uçuş Kontrol Sistemi Tasarım Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Otomatik Uçuş Kontrol Sistemi Tasarım MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Havacılık ve Uzay, Uçak, Uzay, Makine, Elektronik  veya Kontrol Mühendisliği bölümlerinin birinden mezun olmak,Klasik, Modern ve/veya Robust kontrol konularından en az birini kontrol algoritma tasarımında etkin olarak kullanabiliyor olmak,Frekans ve/veya Zaman uzayında sistem performans ve kararlılık analizleri yapabilecek seviyede deneyim sahibi olmak,Uçuş mekaniği, uçuş kontrol sistemleri, uçuş performansı konularında bilgi ve tecrübe sahibi olmak,MATLAB - Simulink platformlarını sistem modelleme ve analiz çalışmalarında etkin kullanabilmek,Kendini motive edebilen, insan ilişkileri kuvvetli ve ekip çalışmasına yatkın, gerektiğinde asgari gözetimle çalışmalarını sürdürebilecek sorumluluk sahibi, yeniliğe açık, analitik düşünme ve problem çözme yeteneğine sahip olmak,İyi derecede İngilizce bilen,(İngilizce gerektiren pozisyonlarımız için sadece YDS 70+ veya TOEFL 84+ sonuçları kabul edilmektedir.)Seyahat etmeye engel bir durumu olmamak, Gerektiğinde esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilmek,Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak. Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:Havacılık standartları hakkında bilgi sahip olmak, Hava/Uzay sistemlerin dinamiği ve kontrolü konularında yüksek lisans ve/veya doktora derecesine sahip veya tamamlamak üzere olmak,Matematiksel modelleme ve hava aracı performansı konularında bilgi sahibi olmak,İnsansız Hava Araçları veya Uçuş Dinamiği/ Mekaniği konusunda bilgi sahibi olmak,Uçuş testleri ve icrası konusunda bilgi sahibi olmak,Dokümantasyon ve rapor hazırlama yönünden deneyim sahibi olmak,C veya C++ ile uygulama geliştirme deneyimine sahip olmak,MS Office (PowerPoint, Word, Excel) programlarını ileri düzeyde ve etkili olarak kullanabiliyor olmak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
İmalat Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
İmalat MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Havacılık/Uçak veya Makina Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak,İyi derecede İngilizce bilen,(İngilizce gerektiren pozisyonlarımız için sadece YDS 70+ veya TOEFL 84+ sonuçları kabul edilmektedir.)Havacılık konusunda meraklı ve bilgili olmak, İşe karşı motivasyonu yüksek olmak, Detaylara karşı ilgili ve dikkatli olmak, Takım çalışmasına yatkın olmak, Yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek, Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler:İmalat ve montaj konularında tecrübeli olmak.  CATIA, Autocad programlarını kullanabilmek. Kompozit imalat yöntemleri konusunda bilgi sahibi olmak.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
BİLGİ TEKNOLOJİLERİ MÜHENDİS(MS SHAREPOINT PORTAL) Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
BİLGİ TEKNOLOJİLERİ MÜHENDİS(MS SHAREPOINT PORTAL)TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin, Bilgisayar, Bilgi Teknolojisi veya ilgili disiplinlerinden birinden en az mühendislik lisans düzeyinde mezun,İyi derecede İngilizce bilen,(İngilizce gerektiren pozisyonlarımız için sadece YDS 70+ veya TOEFL 84+ sonuçları kabul edilmektedir.)Düzenli ve planlı çalışan, raporlama alışkanlığı olan ve dokümantasyona önem veren,Yeni teknolojileri yakından takip eden, öğrenmeye, kendini geliştirmeye açık,Analitik düşünebilen, Grup çalışmasına yatkın, sorumluluk sahibi ve iletişim becerileri gelişmiş (sözlü-yazılı), stres altında çalışabilecek,Sorumluluk alabilen ve sonuç üretebilen, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, Mesleki etik kuralları benimseyen Temel Windows Server işletim sistemi, ilişkisel veritabanı ve TCP/IP ağ bilgisine sahip .
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Yalın Üretim Mühendisi Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Yalın Üretim MühendisiTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Endüstri Mühendisliği Bölümünden mezun, Tercihen en az 2 yıl yazılım süreçleri konusunda tecrübeli, Orta ve üstü düzeyde SQL bilen, C#, ASP, .NET, PHP, JAVA programlama dillerinden en az birine hakim, Yalın Üretim / Operasyonel Mükemmellik uygulamalarında temel ve üstü bilgi sahibi,Office uygulamalarına hakim, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmayan, İyi derecede İngilizce bilen,(İngilizce gerektiren pozisyonlarımız için sadece YDS 70+ veya TOEFL 84+ sonuçları kabul edilmektedir.)
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Teknisyen Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
TeknisyenTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Meslek Yüksek Okularının makina, metal, otmotiv, bilgisayar, elekrik, elektronik, haberleşme, sıhhi tesisat vb. teknik bölümlerinden mezun,Ekip çalışmasına yatkın, Son 3 da herhangi bir yerde çalışmamış, Tercihen askerlik görevini tamamlamış, Yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Isı Santrali Ekip Lideri Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Isı Santrali Ekip LideriTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Üniversitelerin Makine Mühendisliği bölümlerinden mezun,İyi derecede İngilizce bilen, Benzer bir yöneticilik pozisyonda en az 5 yıllık deneyim sahibi,Isıtma ve buhar sitemleri konusunda tecrübe sahibi,Boru montaj, kaynak, malzeme ve ekipman konularında bilgili,Askerlik görevini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
GENEL BAŞVURU-ENGELLİ PERSONEL Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
GENEL BAŞVURU-ENGELLİ PERSONELTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Teknisyen alımı yapılacak pozsiyonlar için;Düz lise, meslek lisesi veya meslek yüksek okulu mezunu, Ms Office programlarını iyi derecede kullanabilen, İŞKUR'a kayıtlı olan ve yasa gereği engelli personel kadrosuna uygun. Mühendis-Uzman kadrosuna alım yapılacak pozisyonlar için,Üniversitelerin mühendislik fakülteleri veya 4 yıllık eğitim veren diğer bölümlerinden mezun,İyi seviyede İngilizce bilen (YDS 70+, TOEFL-IBT 84+ sonuçları dikkate alınır),Ms Office programlarını iyi derecede kullanabilen, İŞKUR'a kayıtlı olan ve yasa gereği engelli personel kadrosuna uygun.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
İTFAİYECİ Ankara TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
İTFAİYECİTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.
Meslek Yüksek Okullarının, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği bölümü mezunu olan,Orta derecede İngilizce bilen,  Yangın ve Kurtarma konusunda bilgi ve tecrübesi olan,İşe karşı motivasyonu yüksek, ekip çalışmasına yatkın, sorumluluk sahibi,Sağlık açısından; kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmayan, MS Office programlarını kullanabilen,  Mesleğin gerektirdiği Boy/Kilo oranına sahip olan, Esnek çalışma saatlerine uyabilecek, Ehliyet sahibi ve aktif olarak araç kullanabilen, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış. Tercih Nedeni Olabilecek Ek Nitelikler: Lojmanda ikamet edebilecek, İyi derecede İngilizce bilgisi, Yangın Algılama ve Söndürme Sistemleri, Endüstriyel/Tehlikeli Madde Yangınları, İlkyardım gibi alanlarda sertifika sahibi olmak,E sınıfı Ehliyet sahibi ve aktif olarak araç kullanmak,
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı