Karsan 

Şirket Bilgileri

http://www.karsan.com.tr 

Karsan

Türkiye’nin ilk ve tek çok markalı ticari araç üreticisi Karsan, otomotiv sektöründeki 40 yılı aşkın deneyimi ile modern ve esnek üretim tesislerinde dünyanın önde gelen markalarına hizmet veriyor.

1966 yılında Bursa’da kurulan, 1979 yılından itibaren Koç Grubu çatısı altında faaliyet gösteren Karsan, 1998’de İnan Kıraç’ın çoğunluk hisselerini almasıyla birlikte Kıraça Holding bünyesine dahil oldu.

1981 yılından bu yana ticari araç üreten Karsan’ın Bursa Akçalar’daki fabrikasının yatırımına 1998 yılında başlandı, Ekim 1999’dan itibaren de üretime geçildi. Bugün çift vardiyada 40 bin, üç vardiyada 60 bin araç üretebilecek yapıda olan Karsan Akçalar Fabrikası, ilave yatırımlarla 100 bin adete çıkartılabilecek bir kapasiteye sahip. Otomobilden kamyona her türlü aracı üretebilecek şekilde tasarlanan Akçalar Fabrikası, Bursa şehir merkezine 30 km uzaklıkta olup, 80.000 metrekaresi kapalı toplam 200.000 metrekarelik bir alan üzerinde yer alıyor.

2002 yılından itibaren otomotiv sanayiinde Türkiye’nin tek bağımsız çok markalı araç üreticisi konumunda olan Karsan, bugün Peugeot lisansı ile Peugeot Partner,  Hyundai lisansı ile Hyundai HD 35/75, Renault Trucks lisansı ile Renault Trucks Premium Uzunyol, Citroen lisansı ile Citroen Berlingo ve kendi markası ile J9 Premier’in üretimini gerçekleştiriyor. 2009 yılı içinde de Renault Trucks için sırasıyla Kerax ve Lander modellerinin üretimine başlayacak.

Karsan’ın üretimini yapmakta olduğu Peugeot, Citroen ve Renault Trucks marka araçların yurtiçindeki distribütörlüğünü sırasıyla; Peugeot Otomotiv Pazarlama A.Ş., Baylas Otomotiv A.Ş. ve Renault Trucks Türkiye sürdürmekte. Karsan J9 Premier ve Hyundai HD Serisi’nin distribütörlüğü ise Kıraça Holding A.Ş.’nin iştiraki olan Karsan Otomotiv Sanayi Mamulleri Pazarlama A.Ş. yürütmekte. Karsan araç üretiminin yanı sıra, Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan fabrikasında Ford, Tofaş, Renault Trucks, Türk Traktör gibi firmalara pres, kaynak, kataforez, boya ve montaj gibi endüstriyel hizmetler de sağlıyor.

2007 yılında 10 bin 8 adet araç satışı gerçekleştiren Karsan, toplam satışının yüzde 13’ünü ihraç etmiş ve 207 milyon dolar ciro elde etmiştir. Aynı çatı altında kendi markası da dahil olmak üzere beş farklı markanın  üreticisi konumunda olan Karsan; 2010 yılından itibaren ürün tasarımı ve mühendislik çalışmalarına ağırlık vermeyi, 2012 yılında ise ihracata dayalı bir üretim merkezi haline gelmeyi hedefliyor. Karsan, Cumhuriyetin 100. kuruluş yılı olan 2023’e geldiğimizde ise Türk Otomotiv Sanayii için planlanan 100 milyar dolarlık ihracat hedefinde söz sahibi olmak istiyor.

İSO’nun 2007 yılında yaptığı araştırmaya göre, “Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu” sıralamasında 191. sırada yer alan Karsan’da bugün 846 kişi çalışıyor. Yüzde 52.36’sı Kıraça Grubu, yüzde 12.52’si Diniz Grup, yüzde 2.25 İnan Kıraç’a ait olan Karsan’ın yüzde 32.75 oranında hissesi ise İMKB’de işlem görmekte. Karsan misyonunu; “Türk Otomotiv Sanayii'nde atıl kapasite oluşumuna izin vermeyecek fason üretim modelini oluşturmak ve bu modeli kullanarak birçok farklı marka için üretim yapmak suretiyle ihracata yönelmek”; vizyonunu ise “Farklı markaları aynı anda üreten, her türlü teknik kapasitesini Türkiye'nin ve dünyanın önde gelen otomotiv kuruluşlarının kullanımına açmış, özel ürünleri de üretebilecek esnek bir üretici konumu ile Türk Otomotiv Sanayii’nde fason üretim modelinin lideri olmak” şeklinde tanımlıyor.

www.karsan.com.tr

 
Karsan İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 8
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Satış Sonrası Hizmetler Destek Sorumlusu İstanbul(Asya) Karsan Otomotiv San. ve Tic. A.Ş.
Satış Sonrası Hizmetler Destek SorumlusuKarsan Otomotiv San. ve Tic. A.Ş.
Sınırsız Ulaştırma Çözümleri sunma vizyonuyla otomotiv ana sanayisinde faaliyet gösteren fabrikamızın Satış Sonrası Hizmetler Müdürlüğü bünyesinde sorumluluk almaya istekli, ekip çalışmasına yatkın Satış Sonrası Hizmetler Destek Sorumlusu arayışı içerisindeyiz.
Adaylarımızda Aradığımız Özellikler
Üniversite mezunu,
Tercihen muhasebe alanında deneyimli,
İletişim becerisi güçlü,
Ekip çalışmasına yatkın,
Dinamik,
Sorumluluk sahibi,
İstanbul’da ikamet eden veya edebilecek olan adaylar aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun)     En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
İthalat Sorumlusu Bursa Karsan Otomotiv San. ve Tic. A.Ş.
İthalat SorumlusuKarsan Otomotiv San. ve Tic. A.Ş.
Sınırsız Ulaştırma Çözümleri sunma vizyonuyla otomotiv ana sanayisinde faaliyet gösteren fabrikamızın Dış Ticaret Müdürlüğü bünyesinde sorumluluk almaya istekli, ekip çalışmasına yatkın İthalat Sorumlusu arayışı içerisindeyiz.
Adaylarımızda Aradığımız Özellikler
Üniversite mezunu,
İlgili alanda minimum 2 yıl deneyimli,
Çok iyi derecede ingilizce bilen, tercihen Korece bilen takım arkadaşları arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Elektronik Bakım Teknisyeni Bursa Karsan Otomotiv San. ve Tic. A.Ş.
Elektronik Bakım TeknisyeniKarsan Otomotiv San. ve Tic. A.Ş.
Sınırsız Ulaştırma Çözümleri sunma vizyonuyla otomotiv ana sanayisinde faaliyet gösteren fabrikamızın bünyesinde sorumluluk almaya istekli, ekip çalışmasına yatkın Elektronik Bakım Operatörü arayışı içerisindeyiz.
Adaylarımızda Aradığımız Özellikler
Tercihen en az 5 yıl deneyimli,
Tercihen PLC ve otomasyon bilgisine sahip,
Tercihen Meslek Yüksek Okulu mezunu ( Tercihen Endüstriyel Elektronik, Endüstriyel Otomasyon, Otomasyon ve Kontrol Teknolojileri mezunu)
Sürekli / Tam zamanlı    Meslek yüksekokulu (Mezun)    İlan Detayı
Operatör Bursa Karsan Otomotiv San. ve Tic. A.Ş.
OperatörKarsan Otomotiv San. ve Tic. A.Ş.
Sınırsız Ulaştırma Çözümleri sunma vizyonuyla otomotiv ana sanayisinde faaliyet gösteren fabrikamızın üretim hatlarında değerlendirilmek üzere sorumluluk almaya istekli, ekip çalışmasına yatkın  takım arkadaşları arayışı içerisindeyiz.
Genel nitelikler:
- En az lise mezunu
- Bursa'da yaşayan
- Üretim'de tecrübe sahibi Engelli takım arkadaşları arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı    Lise (Mezun)    İlan Detayı
Satınalma Mühendisi Bursa Karsan Otomotiv San. ve Tic. A.Ş.
Satınalma MühendisiKarsan Otomotiv San. ve Tic. A.Ş.
Sınırsız Ulaştırma Çözümleri sunma vizyonuyla otomotiv ana sanayisinde faaliyet gösteren fabrikamızın Satınalma Müdürlüğü bünyesinde sorumluluk almaya istekli, ekip çalışmasına yatkın Satınalma Mühendisi arayışı içerisindeyiz.
Adaylarımızda Aradığımız Özellikler
Üniversitelerin tercihen Makine, Endüstri ve Kimya Mühendisliği bölümünden mezun,
En az bir yıl ilgili alanda deneyim sahibi,
İyi seviyede ingilizce bilen.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)    İlan Detayı
Planlama ve Lojistik Sorumlusu İstanbul(Asya) Karsan Otomotiv San. ve Tic. A.Ş.
Planlama ve Lojistik SorumlusuKarsan Otomotiv San. ve Tic. A.Ş.
Sınırsız Ulaştırma Çözümleri sunma vizyonuyla otomotiv ana sanayisinde faaliyet gösteren fabrikamızın Pazarlama Müdürlüğü bünyesinde sorumluluk almaya istekli, ekip çalışmasına yatkın Planlama ve Lojistik Sorumlusu arayışı içerisindeyiz.
Adaylarımızda Aradığımız Özellikler
Üniversitelerin tercihen Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun,
Çok iyi seviyede ingilizce bilen,
Alanında 2-3 sene tecrübeli olan,
MS Office bilgisi ileri derecede olan (özellikle excelde),
İstanbul'da ikamet eden.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Maliyet Muhasebesi Sorumlusu Bursa Karsan Otomotiv San. ve Tic. A.Ş.
Maliyet Muhasebesi SorumlusuKarsan Otomotiv San. ve Tic. A.Ş.
Sınırsız Ulaştırma Çözümleri sunma vizyonuyla otomotiv ana sanayisinde faaliyet gösteren fabrikamızın Muhasebe Müdürlüğü bünyesinde sorumluluk almaya istekli, ekip çalışmasına yatkın Maliyet Muhasebesi Sorumlusu arayışı içerisindeyiz.
Adaylarımızda Aradığımız Özellikler
Üniversitelerin tercihen İİBF bölümlerinden mezun,
Otomotiv sektöründe en az 2 sene tecrübeli,
Oracle ERP bilgisi olan,
Windows office programlarını ileri derecede bilen,
İyi seviyede ingilizce bilen,
Problem çözme ve sonuç odaklı,
İyi iletişim becerilerine sahip,
Analitik düşünme yeteneğine sahip.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
İç Lojistik Mühendisi Bursa Karsan Otomotiv San. ve Tic. A.Ş.
İç Lojistik MühendisiKarsan Otomotiv San. ve Tic. A.Ş.
Sınırsız Ulaştırma Çözümleri sunma vizyonuyla otomotiv ana sanayisinde faaliyet gösteren fabrikamızın Üretim Planlama ve Lojistik Müdürlüğü bünyesinde sorumluluk almaya istekli, ekip çalışmasına yatkın İç Lojistik Mühendisi arayışı içerisindeyiz.
Adaylarımızda Aradığımız Özellikler
Üniversitelerin tercihen Endüstri Mühendisliği ve Makine Mühendisliği bölümlerinden mezun,
İlgili alanda tercihen 2 yıl deneyimli
Çok iyi derecede ingilizce bilen takım arkadaşları arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Mezun)    İlan Detayı