Korozo Ambalaj San. ve Tic. A.Ş. 

Şirket Bilgileri

www.korozo.com

KOROZO A.Ş.

KOROZO, 1973 yılında plastik ambalaj sektöründeki faaliyetlerine başladı. Planlı yatırımlarıyla  yıldan yıla çok hızlı bir büyüme ile ambalaj sektöründe ilkleri gerçekleştirdi.

 

KOROZO, İstanbul ve İzmir’de, toplam 125.000 m2 kapalı alana sahip 7 fabrikada faaliyet göstermektedir. Yıllık 60.000 tonun üzerinde ambalaj üretimiyle, Orta Doğu ve Avrupa’nın en büyük tesisine sahiptir. İngiltere Almanya, Fransa ve Türkiye’deki bölge ofisleri de dahil olmak üzere toplam 1400 personeli bulunmaktadır.

 

35 yıllık deneyimi, plan, proje ve üretimde yüksek kaliteyi hedefleyen, ileri teknolojiyi kullanan, sektördeki gelişmeleri sistemli olarak araştırarak yenilikler üreten ve tüketici ihtiyaçlarını en üst seviyede gözeten KOROZO, Türkiye’nin en büyük ambalaj üreticisi ve lider markası olmanın yanı sıra 200’ü aşkın ülkede gerçekleştirdiği ihracatla bir  “dünya markası”dır.

 

Dünya piyasasına geniş ürün yelpazesi ile çeşitli ürünler sunabilen, farklı beklenti ve standartları olan ülkelere ihracat yaparak, ilgili kuruluşlardan kalite belgeleri alan KOROZO,

toplam üretiminin % 65’ini ihraç etmektedir.

 

KOROZO, Türkiye’nin ilk çöp torbası ve buzdolabı poşeti “KOROPLAST”ın yaratıcısıdır.

KOROZO,  ISO 9001:2000 , HACCP, BRC ve TSE kalite belgelerine sahiptir.

KOROZO, İstanbul Sanayi Odası verilerine göre, İlk 500 Sanayi Kuruluşu sıralamasına göre  2009 yılında  178. ihracatta ise, ilk 100 Sanayi kuruluşu arasında yer almaktadır.

KOROZO, Capital Dergisinin bu yıl 5’incisini düzenlediği  “Türkiye’nin En Değerli Markaları" araştırmasında bu yıl da ambalaj sektörünün en değerli markası seçilmiştir.

Korozo Ambalaj San. ve Tic. A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 13
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Kalite Kontrol Mühendisi İstanbul(Avr.) KOROZO AMBALAJ
Kalite Kontrol MühendisiKOROZO AMBALAJ
KOROZO, 1973 yılında plastik ambalaj sektöründeki faaliyetlerine başladı. Yapılan yatırımlarla, ambalaj sektörünün gelişmesine katkıda bulundu ve Türkiye'de birçok konuda ilkleri gerçekleştirdi. 90'lı yıllarda çok hızlı büyüme kaydetti; esnek ambalaj konusunda çığır açtı.KOROZO, ürün yelpazesinin çeşitliliği açısından, Türkiye'deki sektör liderliğinin yanı sıra, Dünya'daki sayılı  ambalaj üreticiler arasında yer almaktadır.2009 yılı itibariyle, Korozo İzmir,  Koroplast,  Korsini - Saf ve Sareks firmalarını da bünyesine katan KOROZO, İstanbul ve İzmir'de, toplam 166.800 m2  kapalı alana sahip 9 fabrikada faaliyet göstermektedir.Yıllık 98.000 tonun üzerinde ambalaj üretimiyle, Orta Doğu ve Avrupa'nın en büyük tesislerinden birine sahiptir. İngiltere Almanya, Fransa ve Türkiye'deki bölge ofisleri de dahil olmak üzere toplam 1.700 personeli bulunmaktadır.2015 Yılında ;Tekirdağ-Çorlu’da yeni kurulacak fabrikamızın temel atma törenini gerçekleştirildi. Hizmete girdiğinde 480 kişiye istihdam sağlaması planlanan fabrika, yıllık 30 bin ton üretim kapasitesi ile de kendi sektörünün en büyük ve bölgesinin sayılı fabrikalarından birisi olmayı hedeflemektedir.  KOROZO,  43 yıllık deneyime ve ileri teknolojiye sahiptir. Daima yüksek kaliteyi hedefler, sektördeki gelişmeleri sistemli olarak araştırır, yenilikleri müşterilerine sunar. Türkiye'nin en büyük ambalaj üreticisi ve sektör lideri  olan KOROZO, 70'şi aşkın ülkeye gerçekleştirdiği ihracatla bir dünya markasıdır.   Üniversitelerin Kimya, Endüstri, Makine Mühendisliği bölümlerinden mezun olması,tercihen Kimya Mühendisliği mezunu, Laboratuvar ve Test cihazları üzerine en az 2-3 yıllık deneyimi bulunması, Tercihen Polimer Kimyası konusunda bilgili , İyi derecede sözlü ve yazılı İngilizce bilmesi, Üretim ortamında çalışma konusunda istekli olması, Takım çalışmasına yatkın, İletişim becerileri gelişmiş, analitik düşünen ve inovatif, İstanbul Avrupa Yakasında ikamet eden."Kalite Kontrol Mühendisi" takım arkadaşı arıyoruz. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
İnsan Kaynakları Uzmanı İstanbul(Avr.) KOROZO AMBALAJ
İnsan Kaynakları UzmanıKOROZO AMBALAJ
 Korozo 1973 yılından beri plastik ambalaj sektöründe faaliyetini sürdürmektedir. Türkiye'deki sektör liderliğinin yanı sıra, Dünya'daki sayılı  ambalaj üreticileri arasında yer almaktadır. İstanbul ve İzmir'de, toplam 160.000 m2  kapalı alana sahip 10 fabrikada faaliyet gösteren, yıllık 80.000 tonun üzerinde ambalaj üretimiyle, Orta Doğu ve Avrupa'nın en büyük tesislerinden birine sahip olan ve İngiltere Almanya, Fransa ve Türkiye'deki bölge ofisleri de dahil olmak üzere toplam 1.700 personeli bulunan şirketimiz bünyesinde;   Üniversite mezunu, İnsan Kaynaklarının seçme yerleştirme sürecinde en az 3 yıl deneyim kazanmış, Yetkinlik bazlı mülakat ve değerlendirme merkezi uygulamalarında deneyim sahibi, Tercihen danışman firma tecrübeli Mavi Yaka işe alım uygulamaları hakkında bilgili Çok İyi derecede Ingilizce dil bilgisine sahip , Etik denetimlerde aktif İngilizce kullanabilecek İleri düzey Excel ve Power Point uygulamalarına hakim, Yazılı ve sözlü iletişim yeteneği, insan ilişkilerinde başarılı, ikna ve temsil yeteneği olan Organizasyon, planlama, takip ve raporlama yönü kuvvetli; analitik düşünebilen; dinamik bir ortamda, hızlı ve sonuç odaklı çalışabilen; takım çalışmasına yatkın; diksiyonu düzgün, prezantabl, disiplinli, dikkatli,  İstanbul Avrupa yakasında ikamet eden  İnsan Kaynakları Şefi'ne bağlı olarak çalışacak ekip arkadaşı arıyoruz. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
SAP ABAP Yazılım Uzmanı İstanbul(Avr.) Korozo Ambalaj San. ve Tic. A.Ş.
SAP ABAP Yazılım UzmanıKorozo Ambalaj San. ve Tic. A.Ş.
1973 yılında plastik ambalaj sektöründeki faaliyetlerimize başladık, toplam 160.000 m2 kapalı alana sahip 10 fabrikada faaliyet göstermekteyiz. Yıllık 90.000 tonun üzerinde ambalaj üretimimizle, Orta Doğu ve Avrupa'nın en büyük tesislerinden birine sahibiz. Türkiye'deki sektör liderliğinin yanı sıra, Dünya'daki sayılı ambalaj üreticileri arasında yer aldık, 42 yıllık deneyime ve ileri teknolojiye sahip olarak daima yüksek kaliteyi hedefledik, sektördeki gelişmeleri sistemli olarak araştırdık, yenilikleri müşterilerimize sunduk, Türkiye'nin en büyük ambalaj üreticisi ve sektör lideri olarak, 50'yi aşkın ülkeye gerçekleştirdiğimiz ihracatla bir dünya markasıyız. İngiltere, Almanya, Fransa ve Türkiye'deki bölge ofisleri de dahil olmak üzere toplam 1.700 personelimiz ile her geçen gün büyüyoruz, büyümekte olan kadromuz için;  Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Matematik veya İstatistik bölümlerinden mezun, SAP Abap Programlama Dili hakkında en az 3 yıl deneyim sahibi, İyi düzeyde İngilizce veya Almanca bilgisine sahip, İnsan ilişkileri kuvvetli, takım çalışmasına yatkın ve gelişime açık, Araştırmacı,proaktif ve  çözüm odaklı, Tempolu ve yoğun çalışma ortamına uyum sağlayabilecek, Avrupa yakasında ikamet eden, Erkek adaylar için askerliği tamamlamış ,ekip arkadaşları arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Flexible Grup Ürün Yöneticisi İstanbul(Avr.) Korozo Ambalaj San. ve Tic. A.Ş.
Flexible Grup Ürün YöneticisiKorozo Ambalaj San. ve Tic. A.Ş.
1973 yılında plastik ambalaj sektöründeki faaliyetlerimize başladık, Toplam 160.000 m2 kapalı alana sahip 10 fabrikada faaliyet göstermekteyiz. Yıllık 98.000 tonun üzerinde ambalaj üretimimizle, Orta Doğu ve Avrupa'nın en büyük tesislerinden birine sahibiz. Türkiye'deki sektör liderliğinin yanı sıra, Dünya'daki sayılı ambalaj üreticiler arasında yer aldık, 42 yıllık deneyime ve ileri teknolojiye sahip olarak daima yüksek kaliteyi hedefledik, sektördeki gelişmeleri sistemli olarak araştırdık, yenilikleri müşterilerimize sunduk,Türkiye'nin en büyük ambalaj üreticisi ve sektör lideri olarak, 50'yi aşkın ülkeye gerçekleştirdiğimiz ihracatla bir dünya markasıyız. İngiltere Almanya, Fransa ve Türkiye'deki bölge ofisleri de dahil olmak üzere toplam 1.700 personelimiz ile her geçen gün büyüyoruz, büyümekte olan kadromuz için ; Üniversite mezunu, tercihen mühendislik ya da işletme bölümlerinden mezun, Tercihen ambalaj sektöründe en az 2-3 yıl deneyimli ,  Satış alanındaki başarılı kariyerini, sektör liderinde devam ettirmek isteyen, İletişim kabiliyeti yüksek , prezantasyonu başarılı, Müşteri memnuniyetini ilke edinmiş,  Takım ruhuna sahip, ekip çalışmasına yatkın, Sürücü ehliyeti olan ve aktif araç kullanabilecek , İyi derecede yazılı-sözlü İngilizce bilen , Analitik becerileri gelişmiş, raporlama, veri analizleri konusunda tecrübeli, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış , Avrupa Yakasında ikamet eden.Flexible Grup Ürün Yöneticisi adaylar arıyoruz .
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Müşteri Teknik Destek Mühendisi İstanbul(Avr.) Korozo Ambalaj San. ve Tic. A.Ş.
Müşteri Teknik Destek MühendisiKorozo Ambalaj San. ve Tic. A.Ş.
Kurumsal yönetim ilkelerini benimsemiş sektöründe lider firmamıza , Üniversitelerin mühendislik fakültelerinden mezun(Endüstri,Kimya,Makine), Üretim işletmelerinde müşteri teknik destek mühendisliği konusun da en az 2 yıl deneyimli, İyi derece de İngilizce bilen, İletişimi güçlü, ürün ve proses bilgisi olan, süreçlere hakim, Problem çözme ve raporlama becerisi gelişmiş, Askerlik görevini tamamlamış, Avrupa Yakasında ikamet eden.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
SAP SD / MM UZMANI İstanbul(Avr.) KOROZO AMBALAJ
SAP SD / MM UZMANIKOROZO AMBALAJ
1973 yılında plastik ambalaj sektöründeki faaliyetlerimize başladık, toplam 160.000 m2 kapalı alana sahip 10 fabrikada faaliyet göstermekteyiz. Yıllık 90.000 tonun üzerinde ambalaj üretimimizle, Orta Doğu ve Avrupa'nın en büyük tesislerinden birine sahibiz. Türkiye'deki sektör liderliğinin yanı sıra, Dünya'daki sayılı ambalaj üreticileri arasında yer aldık, 40 yıllık deneyime ve ileri teknolojiye sahip olarak daima yüksek kaliteyi hedefledik, sektördeki gelişmeleri sistemli olarak araştırdık, yenilikleri müşterilerimize sunduk,Türkiye'nin en büyük ambalaj üreticisi ve sektör lideri olarak, 50'yi aşkın ülkeye gerçekleştirdiğimiz ihracatla bir dünya markasıyız. İngiltere, Almanya, Fransa ve Türkiye'deki bölge ofisleri de dahil olmak üzere toplam 1.700 personelimiz ile her geçen gün büyüyoruz. Büyümekte olan kadromuz için aşağıdaki özelliklerde;  Üniversitelerin Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun, SAP  MM veya SD modüllerinden biri  ile ilgili tecrübeli, Lojistik İş süreçleri hakkında deneyime sahip, İyi düzeyde İngilizce veya Almanca bilgisine sahip, İnsan ilişkileri kuvvetli, takım çalışmasına yatkın ve gelişime açık, Tempolu ve yoğun çalışma ortamına uyum sağlayabilecek, Avrupa yakasında ikamet eden, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış." SAP SD / MM Uzmanı " arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
SÜREÇ GELİŞTİRME &METOD MÜHENDİSİ İstanbul(Avr.) Korozo Ambalaj San. ve Tic. A.Ş.
SÜREÇ GELİŞTİRME &METOD MÜHENDİSİKorozo Ambalaj San. ve Tic. A.Ş.
- Üniversitelerin Endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun,- Üretim alaninda tercihen ambalaj, baski teknolojileri konusunda min. 5 yil tecrube sahibi,- Süreç gelistirme, metod mühendisliği, proses takibi alanlarinda calismis,- Süreçlere sorgulayarak ve çözüm odakli yaklaşan, yaratıcılığı, analiz ve raporlama yeteneği yüksek,- Üretim süreçlerinin analizi,iyileştirilmesi ve takibi konusunda calışacak,- İletisim becerileri yüksek, şirket içinde yeni takimlarla proje bazli calismalara istekli,- İyi derecede yazılı ve sözlü İngilizce bilen,- Ms office programlarını etkin kullanabilen,Sap deneyimli,- Seyahat engeli olmayan,- Askerlik görevini yerine getirmiş (erkek adaylar için).
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Üretim Planlama Mühendisi İstanbul(Avr.) Korozo Ambalaj San. ve Tic. A.Ş.
Üretim Planlama MühendisiKorozo Ambalaj San. ve Tic. A.Ş.
1973 yılında plastik ambalaj sektöründeki faaliyetlerimize başladık, toplam 160.000 m2 kapalı alana sahip 10 fabrikada faaliyet göstermekteyiz. Yıllık 90.000 tonun üzerinde ambalaj üretimimizle, Orta Doğu ve Avrupa'nın en büyük tesislerinden birine sahibiz. Türkiye'deki sektör liderliğinin yanı sıra, Dünya'daki sayılı ambalaj üreticileri arasında yer aldık, 42 yıllık deneyime ve ileri teknolojiye sahip olarak daima yüksek kaliteyi hedefledik, sektördeki gelişmeleri sistemli olarak araştırdık, yenilikleri müşterilerimize sunduk,Türkiye'nin en büyük ambalaj üreticisi ve sektör lideri olarak, 50'yi aşkın ülkeye gerçekleştirdiğimiz ihracatla bir dünya markasıyız. İngiltere, Almanya, Fransa ve Türkiye'deki bölge ofisleri de dahil olmak üzere toplam 1.700 personelimiz ile her geçen gün büyüyoruz, büyümekte olan kadromuz için ; " Üretim Planlama Mühendisi " ekip arkadaşı arıyoruz.* Üniversitelerin mühendislik, kimya, istatistik, matematik bölümlerinden mezun,* Yeni mezun ya da tercihen 1 yıl tecrübeli,* İletişim kabiliyeti güçlü, ekip çalışmasına yatkın,* Planlama, koordine etme, ilişki yönetimi, iş disiplini, raporlama yeteneklerine sahip,* Analitik düşünen, gelişime açık, * İyi derecede yazılı ve sözlü İngilizce bilgisi olan,* Ms Office programlarını etkin kullabilen, tercihen iyi seviyede excel kullanabilen,* ERP progamlarında bilgili ve tecrübeli, tercihen SAP kullanmış,* Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış,* Avrupa yakasında ikamet eden. 
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
AR-GE Mühendisi İstanbul(Avr.) Korozo Ambalaj San. ve Tic. A.Ş.
AR-GE MühendisiKorozo Ambalaj San. ve Tic. A.Ş.
1973 yılında plastik ambalaj sektöründeki faaliyetlerimize başladık, toplam 160.000 m2 kapalı alana sahip 10 fabrikada faaliyet göstermekteyiz. Yıllık 90.000 tonun üzerinde ambalaj üretimimizle, Orta Doğu ve Avrupa'nın en büyük tesislerinden birine sahibiz. Türkiye'deki sektör liderliğinin yanı sıra, Dünya'daki sayılı ambalaj üreticileri arasında yer aldık, 40 yıllık deneyime ve ileri teknolojiye sahip olarak daima yüksek kaliteyi hedefledik, sektördeki gelişmeleri sistemli olarak araştırdık, yenilikleri müşterilerimize sunduk,Türkiye'nin en büyük ambalaj üreticisi ve sektör lideri olarak, 50'yi aşkın ülkeye gerçekleştirdiğimiz ihracatla bir dünya markasıyız. İngiltere, Almanya, Fransa ve Türkiye'deki bölge ofisleri de dahil olmak üzere toplam 1.600 personelimiz ile her geçen gün büyüyoruz, büyümekte olan kadromuz için ; 
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Extruder / Matbaa / Kesme Operatörleri İzmir Korozo Ambalaj San. ve Tic. A.Ş.
Extruder / Matbaa / Kesme OperatörleriKorozo Ambalaj San. ve Tic. A.Ş.
Ambalaj sektöründe lider firmamızın İzmir Fabrikalarında istihdam edilmek üzere;* En az lise, tercihen MYO / Meslek Liseleri mezunu,* Plastik ambalaj üretimde, extruder, matbaa, kesme alanlarında deneyimli,* Vardiyalı sistemde çalışabilecek,* Çalışmaya istekli, kavrama yeteneği güçlü,* Takım çalışmasına yatkın, iletişimi kuvvetli,* Askerlik görevini yerine getirmiş,* Karşıyaka, Çiğli, Menemen, Bornova ve Buca civarlarında ikamet eden,Operatörler istihdam edilecektir. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Makine Teknik Ressamı İzmir KOROZO AMBALAJ
Makine Teknik RessamıKOROZO AMBALAJ
1973 yılında plastik ambalaj sektöründeki faaliyetlerine başlamış olan kurumsal ve sektörünün lideri firmamızın İzmir fabrikalarındaki Teknik Bakım ekibinde görevlendirilmek üzere,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Flexo Baskı Ustası İzmir KOROZO AMBALAJ
Flexo Baskı UstasıKOROZO AMBALAJ
Tercihen Matbaa Meslek Lisesi / Matbaa Meslek Yüksek Okulu Mezunu  Askerliğini tamamlamış, İzmir'de ikamet eden, 5  yıl üretim sektöründe flexo matbaa da çalışmış, Ekip Yönetme kabiliyeti olan, ekibini motive edebilecek Değişim ve Gelişime açık Proje üretebilecek ve projelerde aktif görev alabilecek ekip arkadaşları arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Elektrik Bakım Teknisyeni İzmir Korozo Ambalaj San. ve Tic. A.Ş.
Elektrik Bakım TeknisyeniKorozo Ambalaj San. ve Tic. A.Ş.
1973 yılında plastik ambalaj sektöründeki faaliyetlerine başlamış olan kurumsal ve sektörünün lideri firmamızın İzmir fabrikalarındaki Teknik Bakım ekibinde görevlendirilmek üzere, ·         Endüstri Meslek Lisesi, Teknik Lise veya Meslek Yüksekokul mezunu·         3 yıl tecrübeli·         Motor sürücüleri konusunda bilgi sahibi·         Otomasyon ve PLC konularına aşina,·         Kumanda bilgisi iyi olan,·         Vardiyalı çalışmaya uygun,·         Askerliğini tamamlamış,·         35 yaşını aşmamış·         İzmir'de Çiğli lokasyonuna yakın ikamet eden Elektrik Bakım Teknisyeni arayışımız vardır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı