Akdeniz Kimya Sanayi ve Tic. A.Ş. 

Şirket Bilgileri

www.akdenizkimya.com.tr

Akdeniz Kimya

 

Akdeniz Kimya, PVC katkı malzemeleri ve bazı endüstriyel kimyasallar üretmek amacıyla, 1976 yılında kurulmuştur. Kendi teknolojisini zamanla geliştiren ve hızla gelişen organizasyonu ile firma, bugün polimer katkı malzemeleri üretiminde dünyanın önemli üretici firmalarından birisi olmuştur. Akdeniz Kimya, metal sabunları, tek ve çok bileşenli stabilizatör kompaundları, kaydırıcılar, proses yardımcıları ile birlikte diğer özel katkı malzemeleri ve kimyasalları üreterek dünyadaki birçok farklı sanayiye hizmet etmektedir.

Özellikli kimyasallar ve polimer katkı maddelerinin geliştirilmesi, üretimi ve pazarlaması konularında Akdeniz, hakli bir üne, güvenilirliğe ve kaliteye erişmiştir. Tam deneyimli araştırma ve geliştirme uzmanlarımız bilimin rehberliği ile tecrübelerini birleştirerek müşterilerinin özel ihtiyacını karşılamak ve onlara özel çözümler bulmak ve geliştirmek amacı ile yollarına devam etmektedirler. Kullandığımız hammaddelerimizden başlayarak üretim yöntemlerimize kadar ürünlerimizi her yönden araştırıp / geliştirerek, ürün yelpazemizi sürekli olarak genişletmekteyiz. Yüksek kaliteli kimyasalların üretiminde araştırma ve geliştirmenin öneminin farkında olan Akdeniz, teknolojik altyapıya ve insan kaynaklarının sürekli eğitimine yatırım yapmaktadır. Teknolojideki en son gelişmeleri yakından takip eden Akdeniz, gelecek beklentileri göz önünde bulundurarak, ileride oluşabilecek müşteri ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacıyla kendisini sürekli yenilemektedir. Polimer katkı malzemelerimizin geliştirilmesi ve test edilmesi amacıyla kullanılan Ar-Ge laboratuarımızın en yeni teknolojiyi yansıtan çok yönlü cihazları, müşterilerimize daha ekonomik ve üretim verimliliklerini artıracak ürünler sunulmasına katkıda bulunmaktadır.

Akdeniz'in çevre politikasını, kirlilik önleme uygulamaları ve güvenlik programlarının sürekli gelişimine adamış bir şekilde tüm çevre, sağlık ve güvenlik kanun ve kurallarına uymak olarak açıklayabiliriz. Akdeniz tüm üretim etkinliklerini sorumluluk anlayışına sahip ve tehlikeden uzak bir şekilde gerçekleştirmeyi, çevrenin, doğanın, çalışanlarının ve müşterilerinin sağlık ve güvenliğini gözetmeyi amaç edinmiştir. Akdeniz, müşterilerine her zaman en yüksek kalitede müşteri servisi vermeyi amaç edinmiştir. Müşterilerimizle olan sürekli diyaloğumuz ve sorunlarına hemen çözüm bulmamız sayesinde, haklı bir güvene sahiptir. Bunu böyle devam ettirmek en büyük hedefimizdir. Ortadoğu'daki tek plastik katkı malzemesi üreticisi olan Akdeniz, müşterilerine mükemmel kalite ve tam zamanında teslimatı garanti eder. Amacımız, müşterilerimize un uygun ürünü, en cazip fiyatlarda sunabilmektir. Akdeniz de müşteri ziyareti, teknik destek demektir. Satış-pazarlama ekibimiz, müşterilerimizi yeni uygulamalar ve gelişmeler hakkında aydınlatırken, tecrübeleriyle de tüm teknik ve proses sorunlarını çözmektedirler.

Ekonomik ve çok yönlü kullanım alanının olmasına ek olarak PVC'nin fiziksel ve kimyasal özellikleri dolayısıyla PVC kullanımının artması, Akdeniz'in PVC stabilizatörlerinde, dünya lideri olma yolunda hevesle ilerlemesine katkıda bulunmaktadır. Bunun yanında, Akdeniz kendisini sadece PVC stabilizatörleriyle sınırlamayıp, gelecekte PVC endüstrisinde kullanılabilecek her türlü girdiyi üretmeyi kendisine amaç edinmiştir.

ATATÜRK MAH. NO: 45 35171 ULUCAK - KEMALPAŞA
www.akdenizkimya.com.tr

 


Akdeniz Kimya Sanayi ve Tic. A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 2
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı İzmir Akdeniz Kimya Sanayi ve Tic. A.Ş.
İş Sağlığı ve Güvenliği UzmanıAkdeniz Kimya Sanayi ve Tic. A.Ş.
Kimya sektöründe, PVC katkı malzemeleri üretiminde dünyadaki öncü firmalardan biri olan şirketimiz AKDENİZ KİMYA SAN.TİC. A.Ş., Sağlık, Emniyet, Çevre Departmanı’nda görevlendirilmek üzere"İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı"aramaktadır.İş Sağlığı ve güvenliği konusunda kanun, yönetmelik ve prosedürlere hakim, İş sağlığı ve güvenliği kültürünü yaşam biçimi olarak benimsemiş, En az B sınıfı İş sağlığı ve güvenliği belgesi olan, Daha önce endüstriyel ortamda çalışmış, Kimya sanayiinde tecrübesi olan, Güvenlik programı ve uygulamalarında etkin rol almış, İngilizce bilen, 25 - 30 yaş aralığında Erkek adaylarda askerlik hizmetini yerine getirmiş
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Müşteri İlişkileri ve Ürün Uzmanı İzmir Akdeniz Kimya Sanayi ve Tic. A.Ş.
Müşteri İlişkileri ve Ürün UzmanıAkdeniz Kimya Sanayi ve Tic. A.Ş.
Kimya sektöründe, PVC katkı malzemeleri üretiminde dünyadaki öncü firmalardan biri olan şirketimiz AKDENİZ KİMYA SAN.TİC. A.Ş., Müşteri İlişkileri ve Kalite Departmanı'nda görevlendirilmek üzere"Müşteri İlişkileri ve Ürün Uzmanı"aramaktadır.Üniversitelerin Kimya / Kimya Mühendisliği bölümlerinden mezun 1-2 yıl tecrübeli (Tercihen Üretim, Ar-Ge ya da Teknik Satış alanında) İyi derecede İngilizce bilen, Ms Office programlarına hakim, Analitik düşünebilen ve sonuç odaklı, İkna kabiliyeti, insan ilişkileri ve iletişim becerileri yüksek, Yoğun seyahat temposuna ayak uydurabilen, yurt içi ve yurtdışı seyahat edebilen,Ekip çalışmasına yatkın, B sınıfı sürücü belgesine sahip, aktif araç kullanabilen, Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmayan, takım arkadaşı arayışımız bulunmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı