Akdeniz Kimya Sanayi ve Tic. A.Ş. 

Şirket Bilgileri

www.akdenizkimya.com.tr

Akdeniz Kimya

 

Akdeniz Kimya, PVC katkı malzemeleri ve bazı endüstriyel kimyasallar üretmek amacıyla, 1976 yılında kurulmuştur. Kendi teknolojisini zamanla geliştiren ve hızla gelişen organizasyonu ile firma, bugün polimer katkı malzemeleri üretiminde dünyanın önemli üretici firmalarından birisi olmuştur. Akdeniz Kimya, metal sabunları, tek ve çok bileşenli stabilizatör kompaundları, kaydırıcılar, proses yardımcıları ile birlikte diğer özel katkı malzemeleri ve kimyasalları üreterek dünyadaki birçok farklı sanayiye hizmet etmektedir.

Özellikli kimyasallar ve polimer katkı maddelerinin geliştirilmesi, üretimi ve pazarlaması konularında Akdeniz, hakli bir üne, güvenilirliğe ve kaliteye erişmiştir. Tam deneyimli araştırma ve geliştirme uzmanlarımız bilimin rehberliği ile tecrübelerini birleştirerek müşterilerinin özel ihtiyacını karşılamak ve onlara özel çözümler bulmak ve geliştirmek amacı ile yollarına devam etmektedirler. Kullandığımız hammaddelerimizden başlayarak üretim yöntemlerimize kadar ürünlerimizi her yönden araştırıp / geliştirerek, ürün yelpazemizi sürekli olarak genişletmekteyiz. Yüksek kaliteli kimyasalların üretiminde araştırma ve geliştirmenin öneminin farkında olan Akdeniz, teknolojik altyapıya ve insan kaynaklarının sürekli eğitimine yatırım yapmaktadır. Teknolojideki en son gelişmeleri yakından takip eden Akdeniz, gelecek beklentileri göz önünde bulundurarak, ileride oluşabilecek müşteri ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacıyla kendisini sürekli yenilemektedir. Polimer katkı malzemelerimizin geliştirilmesi ve test edilmesi amacıyla kullanılan Ar-Ge laboratuarımızın en yeni teknolojiyi yansıtan çok yönlü cihazları, müşterilerimize daha ekonomik ve üretim verimliliklerini artıracak ürünler sunulmasına katkıda bulunmaktadır.

Akdeniz'in çevre politikasını, kirlilik önleme uygulamaları ve güvenlik programlarının sürekli gelişimine adamış bir şekilde tüm çevre, sağlık ve güvenlik kanun ve kurallarına uymak olarak açıklayabiliriz. Akdeniz tüm üretim etkinliklerini sorumluluk anlayışına sahip ve tehlikeden uzak bir şekilde gerçekleştirmeyi, çevrenin, doğanın, çalışanlarının ve müşterilerinin sağlık ve güvenliğini gözetmeyi amaç edinmiştir. Akdeniz, müşterilerine her zaman en yüksek kalitede müşteri servisi vermeyi amaç edinmiştir. Müşterilerimizle olan sürekli diyaloğumuz ve sorunlarına hemen çözüm bulmamız sayesinde, haklı bir güvene sahiptir. Bunu böyle devam ettirmek en büyük hedefimizdir. Ortadoğu'daki tek plastik katkı malzemesi üreticisi olan Akdeniz, müşterilerine mükemmel kalite ve tam zamanında teslimatı garanti eder. Amacımız, müşterilerimize un uygun ürünü, en cazip fiyatlarda sunabilmektir. Akdeniz de müşteri ziyareti, teknik destek demektir. Satış-pazarlama ekibimiz, müşterilerimizi yeni uygulamalar ve gelişmeler hakkında aydınlatırken, tecrübeleriyle de tüm teknik ve proses sorunlarını çözmektedirler.

Ekonomik ve çok yönlü kullanım alanının olmasına ek olarak PVC'nin fiziksel ve kimyasal özellikleri dolayısıyla PVC kullanımının artması, Akdeniz'in PVC stabilizatörlerinde, dünya lideri olma yolunda hevesle ilerlemesine katkıda bulunmaktadır. Bunun yanında, Akdeniz kendisini sadece PVC stabilizatörleriyle sınırlamayıp, gelecekte PVC endüstrisinde kullanılabilecek her türlü girdiyi üretmeyi kendisine amaç edinmiştir.

ATATÜRK MAH. NO: 45 35171 ULUCAK - KEMALPAŞA
www.akdenizkimya.com.tr

 


Akdeniz Kimya Sanayi ve Tic. A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 3
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
iHRACAT SATIŞ TEMSİLCİSİ İzmir Akdeniz Kimya Sanayi ve Tic. A.Ş.
iHRACAT SATIŞ TEMSİLCİSİAkdeniz Kimya Sanayi ve Tic. A.Ş.
Kimya Sektöründe Dünyadaki Öncü Firmalardan Biri Olan
AKDENİZ KİMYA SAN. ve TİC. AŞ. İhracat Departmanı İçin
"İhracat Satış Temsilcisi" Takım Arkadaşları Arıyoruz
Üniversitelerin İktisadi idari bilimler ve Mühendislik Fakültelerinin birinden mezun olmak, 
Çok iyi derecede İngilizce bilmek,
Dış ticaret konularında bilgi ve tecrübe sahibi olmak,
Yurtdışı satış  alanında minimum 4 yıl deneyimli olmak,
Yoğun seyahat temposuna ayak uydurabilmek, Yurt dışı seyahat engeli bulunmamak,
MS Office uygulamalarına hakim olmak,
Atak, girişken, insan ilişkileri ve iletişim becerileri kuvvetli olmak,
Ekip çalışmasına yatkın olmak,
İşinde titiz, özenli ve disiplinli olmak,
Temsil yeteneği gelişmiş olmak,
Bay adayların askerlik hizmetlerini tamamlamış olmak.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)     En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
ELEKTİRİK BAKIM ONARIM YÖNETİCİSİ İzmir Akdeniz Kimya Sanayi ve Tic. A.Ş.
ELEKTİRİK BAKIM ONARIM YÖNETİCİSİAkdeniz Kimya Sanayi ve Tic. A.Ş.
Kimya sektöründe dünyadaki öncü firmalardan biri  ve sürekli yatırım içinde olan şirketimiz  AKDENİZ KİMYA SAN.TİC. A.Ş.İzmir Kemalpaşa'daki  tesislerinde görevlendirilmek üzere “Elektirik Bakım Onarım Yöneticisi”aramaktadır.
 
#Üniversitelerin Elektrik – Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun,
#Elektrik Bakım-Onarım, hidrolik-pnomatik ,  elektromekanik, otomasyon konularına hakim,
#`AG ve OG tesislerini bilen ,
# Simens PLC S 7 300 – 400 simatic manager ve Win CC programlarında, elektrik-elektonik enstruman, hız kontrol,kalibrasyon, elektrik panosu yapımı ve elektronik tartı konularında bilgi sahibi
# Buhar kazanı, kızgın yağ, soğutma kulesi, vidalı kompresör,hidrofor sistemi, chiller sistemi ile trafo ve jenaratör dağıtım hatlarına ait otomasyon konularında deneyimli
# Kojenerasyon tesisi işletme tecrübesine sahip
#Elektirik motorları vb tüm elektiriksel ekipmanların istenilen verimlilikte    ve minumum  arızada çalışmasını sağlayacak tecrübede olup bakım-onarım faaliyetlerini planlayarak yürütecek
#Benzer görevde  minimum 5 yıl deneyimli,
# Yöneticilik vasıflarına haiz,
#MS Office  programlarına hakim,
#İyi derecede ingilizce bilen,
#Dinamik çalışma ortamına ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilen,
#Analitik düşünce yapısına sahip,girişken ve ekip çalışmasına yatkın,
#Askerliğini yapmış.
Sürekli / Tam zamanlı    Üniversite (Mezun)     En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme
Sistem Destek Elemanı İzmir Akdeniz Kimya Sanayi ve Tic. A.Ş.
Sistem Destek ElemanıAkdeniz Kimya Sanayi ve Tic. A.Ş.
Kimya sektöründe ülkemizdeki öncü firmalardan biri  ve sürekli yatırım içinde olan  Şirketimiz, AKDENİZ KİMYA SAN.TİC. A.Ş.   görevlendirilmek üzere, “ Sistem Destek Elemanı ” aramaktadır.
 
Meslek Yüksek okulu veya Üniversite mezunu (Elektronik,Bilgisayar),
Bilgi Teknolojileri ve sistem destek konusunda en az 3 yıl deneyimli,
Donanm ve network arızalarında çözüm üretebilen ve gerekli organizasyonları yapabilen,
İletişim becerileri gelişmiş,
Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,
Yaratıcı, analitik düşünen, sorun çözme ve sistem geliştirme yeteneğine sahip
 Yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek
Dinamik bir çalışma ortamının gerektirdiği zamansal esnekliğe sahip,
Sürekli / Tam zamanlı    Meslek yüksekokulu (Mezun), Üniversite (Mezun)     En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Firmanın ilanlarını listede gösterme