Akdeniz Kimya Sanayi ve Tic. A.Ş. 

Şirket Bilgileri

www.akdenizkimya.com.tr

Akdeniz Kimya

 

Akdeniz Kimya, PVC katkı malzemeleri ve bazı endüstriyel kimyasallar üretmek amacıyla, 1976 yılında kurulmuştur. Kendi teknolojisini zamanla geliştiren ve hızla gelişen organizasyonu ile firma, bugün polimer katkı malzemeleri üretiminde dünyanın önemli üretici firmalarından birisi olmuştur. Akdeniz Kimya, metal sabunları, tek ve çok bileşenli stabilizatör kompaundları, kaydırıcılar, proses yardımcıları ile birlikte diğer özel katkı malzemeleri ve kimyasalları üreterek dünyadaki birçok farklı sanayiye hizmet etmektedir.

Özellikli kimyasallar ve polimer katkı maddelerinin geliştirilmesi, üretimi ve pazarlaması konularında Akdeniz, hakli bir üne, güvenilirliğe ve kaliteye erişmiştir. Tam deneyimli araştırma ve geliştirme uzmanlarımız bilimin rehberliği ile tecrübelerini birleştirerek müşterilerinin özel ihtiyacını karşılamak ve onlara özel çözümler bulmak ve geliştirmek amacı ile yollarına devam etmektedirler. Kullandığımız hammaddelerimizden başlayarak üretim yöntemlerimize kadar ürünlerimizi her yönden araştırıp / geliştirerek, ürün yelpazemizi sürekli olarak genişletmekteyiz. Yüksek kaliteli kimyasalların üretiminde araştırma ve geliştirmenin öneminin farkında olan Akdeniz, teknolojik altyapıya ve insan kaynaklarının sürekli eğitimine yatırım yapmaktadır. Teknolojideki en son gelişmeleri yakından takip eden Akdeniz, gelecek beklentileri göz önünde bulundurarak, ileride oluşabilecek müşteri ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacıyla kendisini sürekli yenilemektedir. Polimer katkı malzemelerimizin geliştirilmesi ve test edilmesi amacıyla kullanılan Ar-Ge laboratuarımızın en yeni teknolojiyi yansıtan çok yönlü cihazları, müşterilerimize daha ekonomik ve üretim verimliliklerini artıracak ürünler sunulmasına katkıda bulunmaktadır.

Akdeniz'in çevre politikasını, kirlilik önleme uygulamaları ve güvenlik programlarının sürekli gelişimine adamış bir şekilde tüm çevre, sağlık ve güvenlik kanun ve kurallarına uymak olarak açıklayabiliriz. Akdeniz tüm üretim etkinliklerini sorumluluk anlayışına sahip ve tehlikeden uzak bir şekilde gerçekleştirmeyi, çevrenin, doğanın, çalışanlarının ve müşterilerinin sağlık ve güvenliğini gözetmeyi amaç edinmiştir. Akdeniz, müşterilerine her zaman en yüksek kalitede müşteri servisi vermeyi amaç edinmiştir. Müşterilerimizle olan sürekli diyaloğumuz ve sorunlarına hemen çözüm bulmamız sayesinde, haklı bir güvene sahiptir. Bunu böyle devam ettirmek en büyük hedefimizdir. Ortadoğu'daki tek plastik katkı malzemesi üreticisi olan Akdeniz, müşterilerine mükemmel kalite ve tam zamanında teslimatı garanti eder. Amacımız, müşterilerimize un uygun ürünü, en cazip fiyatlarda sunabilmektir. Akdeniz de müşteri ziyareti, teknik destek demektir. Satış-pazarlama ekibimiz, müşterilerimizi yeni uygulamalar ve gelişmeler hakkında aydınlatırken, tecrübeleriyle de tüm teknik ve proses sorunlarını çözmektedirler.

Ekonomik ve çok yönlü kullanım alanının olmasına ek olarak PVC'nin fiziksel ve kimyasal özellikleri dolayısıyla PVC kullanımının artması, Akdeniz'in PVC stabilizatörlerinde, dünya lideri olma yolunda hevesle ilerlemesine katkıda bulunmaktadır. Bunun yanında, Akdeniz kendisini sadece PVC stabilizatörleriyle sınırlamayıp, gelecekte PVC endüstrisinde kullanılabilecek her türlü girdiyi üretmeyi kendisine amaç edinmiştir.

ATATÜRK MAH. NO: 45 35171 ULUCAK - KEMALPAŞA
www.akdenizkimya.com.tr

 


Akdeniz Kimya Sanayi ve Tic. A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 6
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Koruyucu Bakım Mühendisi İzmir Akdeniz Kimya Sanayi ve Tic. A.Ş.
Koruyucu Bakım MühendisiAkdeniz Kimya Sanayi ve Tic. A.Ş.
Kimya sektöründe, PVC katkı malzemeleri üretiminde dünyadaki öncü firmalardan biri olan şirketimiz AKDENİZ KİMYA SAN.TİC. A.Ş., Mühendislik Yatırım Bakım Onarım Departmanı’nda görevlendirilmek üzere"Koruyucu Bakım Mühendisi"aramaktadır.Üniversitelerin Makina Mühendisliği Bölümlerinden mezun, Benzer görevde en az 2 yıl tecrübeli, Yaratıcı, analitik düşünen, sorun çözme ve sistem geliştirme yeteneğine sahip,MS Office uygulamalarına hakim, İşinde titiz, tertipli, düzenli
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Maliyet, Bütçe ve Raporlama Uzmanı İzmir Akdeniz Kimya Sanayi ve Tic. A.Ş.
Maliyet, Bütçe ve Raporlama UzmanıAkdeniz Kimya Sanayi ve Tic. A.Ş.
Kimya sektöründe, PVC katkı malzemeleri üretiminde dünyadaki öncü firmalardan biri olan şirketimiz AKDENİZ KİMYA SAN.TİC. A.Ş., Muhasebe Departmanı’nda görevlendirilmek üzere"Maliyet, Bütçe ve Raporlama Uzmanı"aramaktadır.Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Benzer görevde en az 3 yıl tecrübeli, İyi derecede İngilizce bilen, Ms Office programlarını hakim, Analitik düşünebilen ve sonuç odaklı, Ekip çalışmasına yatkın, Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmayan
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
İhracat Satış Temsilcisi İzmir Akdeniz Kimya Sanayi ve Tic. A.Ş.
İhracat Satış TemsilcisiAkdeniz Kimya Sanayi ve Tic. A.Ş.
Kimya sektöründe, PVC katkı malzemeleri üretiminde dünyadaki öncü firmalardan biri olan şirketimiz AKDENİZ KİMYA SAN.TİC. A.Ş., İhracat Satış Departmanı’nda görevlendirilmek üzere"İhracat Satış Temsilcisi" aramaktadır.Üniversitelerin tercihen Mühendislik Fakültelerinden mezun, Çok iyi derecede İngilizce ve Rusça bilen, Tercihen yurt dışı satış alanında 1-2 yıl tecrübeli, Ms Office programlarını hakim, Analitik düşünebilen ve sonuç odaklı, İkna kabiliyeti, insan ilişkileri ve iletişim becerileri yüksek,Yoğun seyahat temposuna ayak uydurabilen, yurt dışı seyahat engeli bulunmayan,Ekip çalışmasına yatkın, Askerlik ile ilişiği bulunmayan Aktif olarak araç kullanabilen
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Process Control Engineer İzmir Akdeniz Kimya Sanayi ve Tic. A.Ş.
Process Control EngineerAkdeniz Kimya Sanayi ve Tic. A.Ş.
We are looking for:Graduated from a reputable university (Chemistry / Chemical Engineering / Mechanical Engineering), preferably with post-graduate degree,Min 2-5 years experience especially in chemicals /polymers manufacturing sectors,Familiar with laboratory equipments & test devices (GC,DSC,FTIR,KF etc.)  Military Service completed for male candidates, Holding active driver license (B) with no obstacle to travel. teammates.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Dış Satınalma Personeli İzmir Akdeniz Kimya Sanayi ve Tic. A.Ş.
Dış Satınalma PersoneliAkdeniz Kimya Sanayi ve Tic. A.Ş.
Kimya sektöründe, PVC katkı malzemeleri üretiminde dünyadaki öncü firmalardan biri olan şirketimiz AKDENİZ KİMYA SAN.TİC. A.Ş. Dış Satınalma Departmanı'nda görevlendirilmek üzere:Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Benzer görevde en az 2 yıl tecrübeli, Satınalma süreçlerine hakim, Ithalat mevzuatı ve uluslararası lojistik operasyonları (özellikle deniz ve karayolu) hakkında bilgili,MS Office programlarını etkin kullanabilen, Çok iyi derecede İngilizce bilen, Planlama ve organizasyon becerisi gelişmiş, Takım çalışmasına yatkın, İş sorumluluğu yüksek ve takipçi, Askerliğini yapmış (erkek adaylar için, çalışma arkadaşı arayışımız bulunmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Kimya Teknisyeni İzmir Akdeniz Kimya Sanayi ve Tic. A.Ş.
Kimya TeknisyeniAkdeniz Kimya Sanayi ve Tic. A.Ş.
Kimya sektöründe, PVC katkı malzemeleri üretiminde dünyadaki öncü firmalardan biri olan şirketimiz AKDENİZ KİMYA SAN. TİC. A.Ş. Ar-Ge Birimimizde görevlendirilmek üzere “Kimya Teknisyeni” aranmaktadır.Meslek Liselerinin veya üniversitelerin önlisans programlarının Kimya bölümünden mezun,Benzer görevde en az 2-3 yıl tecrübeli, Laboratuvar ortamında çalışmayı seven, Vardiyalı çalışacak, Takım çalışmasına uyumlu, Öğrenmeye ve gelişime açık, Askerliğini yapmış, Bay adaylar.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı