ZF Lemforder Aks Modülleri San. ve Tic. A.Ş. 

Şirket Bilgileri

http://www.zf.com

ZF Lemforder Aks Modülleri San. ve Tic. A.Ş.

Güvenli ve Dinamik Sürüş…

 ZF Lemförder Aks Modülleri San. ve Tic. A.Ş., 1998 yılında Tirsan (Tiryakiler) Grubu ile faaliyetlerine başlamış ve  ortaklığın 2002 yılında sona ermesinden sonra 2003 yılından itibaren % 100 Alman sermayeli ZF Lemförder ticari unvanı ile faaliyetlerine devam etmektedir. Merkezi Almanya’da bulunan ZF, dünyanın en büyük 15 otomotiv yan sanayisi arasında olup, yaklaşık 55.000  çalışanı ile dünya üzerinde 26 ülkede hizmet vermektedir.

 ZF binek otomobiller ve ticari araçlar için aktarma organları, yönlendirme sistemleri, akslar,  şasi sistem ve parçaları üretmekte ve geliştirmektedir. ZF aynı zamanda inşaat ve iş makinaları, hava ve deniz araçları ve endüstriyel sistemler alanında da dünya çapında üretim yapmaktadır.

 ZF Friedrichschafen AG Grubunun bir üyesi olan ZF Lemförder, otomotiv şasi sistemleri ve aktarma organları teknolojileri alanındaki tedarikçiler arasında  dünyanın önde gelen uzmanlarından birisidir. ZF’in şasi teknolojileri uzantısı olan ZF Lemförder’in toplam çalışan sayısı ise 6.000’den fazladır.

 ZF Lemförder Türkiye, İzmir Çiğli A.O.S.B. de 8.000 m2 si üretim alanı olmak üzere toplam 15.000 m2 lik alanda faaliyet göstermektedir. Yoğun olarak, talaşlı imalat ve montaj proseslerine sahip olan şirketin ürün listesinde ticari araç için rot kolu, çeki kolu ve V-çeki kolları, binek araçlar içinse çeşitli rotil ve rot başları bulunmaktadır. Ayrıca şirket, Avrupa yedek parça pazarı için ürün tasarımı ve tasarım doğrulaması yapmakta ve Almanya’daki merkez ürün geliştirme departmanı içinde “Sonlu Elemanlar Analizi” konusunda yurtdışına ve yurt içine mühendislik hizmeti satmaktadır. 

 Toplam kalite yönetimi ve 2004 yılı başından itibaren EFQM modeline uygun öz değerlendirme çalışmalarına devam eden şirket, ISO/TS 16949, ISO 9001 ve ISO 14001 Kalite Yönetim Sistemi sertifikaları ile ürün kalitesini ve paydaşların memnuniyetini sürekli yükseltmeyi amaç edinmektedir. 2002 yılından beri yürüttüğü kalite çalışmaları neticesinde, Ford firmasının belirli kalite sistemi şartlarını sağlayan seçkin yan sanayilerine verdiği, “ FORD Q1 Kalite Sistemi” Sertifikasını da almaya hak kazanmıştır.

 ZF Lemförder Türkiye, İzmir Fabrikası ile Türkiye’deki ana sanayiler başta olmak üzere Avrupa ve diğer bölgelerdeki müşterilerin ZF LM ürün portföyündeki ihtiyaçlarını karşılamak hedefiyle yüksek kalite ve son teknolojiyi takip ederek müşteri tatmini odaklı gelişme yönünde üretimini sürdürmektedir.

Ağırlıklı olarak ana sanayi ile çalışan şirketin  başlıca müşterileri arasında Renault, Ford, Tofaş, MAN, MBT, BMC, Temsa, Iveco gibi dünyaya araç ihraç eden firmalar bulunmaktadır.

 ZF Lemförder Türkiye, 2007 yılı içerisinde Magnetti Marelli, Jtekt ve Iveco gibi dünya firmalarını da müşteri portföyüne katarak büyümüştür. Özellikle; ağır vasıta araçlarına parça üretiminde önemli bir merkez olma yolunda ilerleyen şirket, Avrupa yedek parça pazarına yönelik tasarım ve üretim projelerini de sürdürmektedir.

Şasi parçaları güvenlik, konfor ve araç dinamiği açısından büyük önem taşıdığı için hiç bir şey şansa bırakılamaz.Ürünlerimiz müşteri gereksinimleri ile uyumlu, tavizsiz üretilmekte ve geliştirilmektedir. Bu milyonlarca insanın güvenli sürüşünü sağlamak için yaptığımız katkının bir göstergesidir. Hergün… Dünya çapında …
ZF Lemforder Aks Modülleri San. ve Tic. A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 3
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Proses Mühendisi İzmir ZF Lemforder Aks Modülleri San. ve Tic. A.Ş.
Proses MühendisiZF Lemforder Aks Modülleri San. ve Tic. A.Ş.
Dünyanın birçok ülkesinde,  kara, hava ve deniz araçları üretiminin yan sanayilerinde faaliyet gösteren Alman sermayeli  ZF grubu bünyesindeki,İzmir Çiğli Atatürk Organize Sanayinde bulunan ZF Lemförder Aks Modülleri San. Tic. A.Ş. isimli şirketimizde; Üretim proseslerimizin verimliliğini arttırmak üzere iyileştirme çalışmalarının yapılması,Seri üretimin problemsiz bir şekilde devamlılığının sağlanması için üretim bölümüne proses desteğinin sağlanması, Üretim odaklı maliyet iyileştirme çalışmalarının gerçekleştirilmesi amacıyla aşağıda belirtilen görevleri yerine getirecek,  PROSES MÜHENDİSİ aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Test Mühendisi İzmir ZF Lemforder Aks Modülleri San. ve Tic. A.Ş.
Test MühendisiZF Lemforder Aks Modülleri San. ve Tic. A.Ş.
University degree in Mechanical Engineering or other relevant engineering disciplines.At least one year experience, preferably experience with testing or designing chassis components in automotive industry.Basic knowledge of design requirements, measurement techniques, hydraulics for products made of steel, aluminum and rubber materials.Basic knowledge of production and assembling technologies. At least one year of 3D design experience with CATIA V5. Technical background with a strong understanding of mechanical or automotive engineering.Well structured, organized, efficient and accurate working method. Adaptive to efficient teamwork. Fluency in English (written & spoken) & German is a plus. No restriction for travelling & living abroad. No restriction for military service.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
R&D Engineer İzmir ZF Lemforder Aks Modülleri San. ve Tic. A.Ş.
R&D EngineerZF Lemforder Aks Modülleri San. ve Tic. A.Ş.
For our location Izmir, Turkey in the R&D Department we are offering a job opportunity asUniversity Degree with a related engineering specialization. Technical background with a strong understanding of mechanical or automotive engineering.At least one year experience, preferably experience with designing steering or suspension components.Knowledge in steering, braking or chassis system in automotive industry or other relevant mechanical and hydraulic applications.Knowledge of automotive customer standards and requirements. At least two years of experience with 3D design systems. (Catia V5 preferred)Basic knowledge of manufacturing and assembling technologies. Basic knowledge of design requirements for products made of steel and aluminium materials.Well structured, organized, efficient and accurate working method. Strong verbal and written communication skills for  internal and external interaction.Adaptive to efficient teamwork Fluency in English (spoken and written) & German is preferred. No restriction for travelling & living abroad (around 30%)
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı