YPS Yedek Parça ve Makina San. Tic. A.Ş. 

Şirket BilgileriYEDEK PARÇA VE MAKİNA SANAYİ TİCARET A.Ş
 
 

Yedek Parça ve Makine Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi 1972 yılında Matkap Makinaları üretimi için kurulmuş, 1973 yılından itibaren Tofaş ve Oyak Renault'a yan sanayi olarak hizmet vermeye başlamıştır.

1994 yılından itibaren Toyota Türkiye ile çalışmalara başlanmıştır.

Bugün Yedek Parça ve Makine Sanayi ve Ticaret Anonim şirketi Merkez fabrikası 5500 m2 , 2. fabrikası 6000 m2 olmak üzere soğuk sac şekillendirme,kaynak,montaj,kalıp ve fikstür Dizaynı ve üretimi kaplama alanlarında faaliyet göstermektedir.

Ürünlerimiz :

PEDAL GRUPLARI
KAPI MENTEŞELERİ
IN PANEL GRUBU
MONTAJLI KOLTUK SAC PARÇALARI
KRİKO
FORMLU SAC PARÇALAR

KAYNAKLI MONTAJ PARÇALAR
Müşterilerimiz :


 • TOYOTA
 • FIAT
 • FORD
 • HONDA
 • KARSAN
 • COŞKUNÖZ
 • GRAMMER
 
Vizyonumuz :
Müşterilerimizle en iyi ürün ve hizmet ilişkisini kurarak, müşterilerimizin güvenini kazanmış,konusunda tercih edilen lider firma olmak.
Misyonumuz
Tüm çalışanlarımızın katılımı ile müşteri beklenti ve ihtiyaçlarını karşılayan kalitede,zamanında ve uygun pazar fiyatında güvenilir ürünler üreterek müşterilerimizin hedeflerine ulaşmalarına katkıda bulunmak
Değerlerimiz :
 • Dürüstlük
 • Sorumluluk
 • Ekip Çalışması
 • Karşılıklı saygı
 • Sürekli iyileştirme
İNSAN KAYNAKLARI PROFİLİMİZ
·  Toplam Çalışan Sayısı : 250
·  Yaş ortalaması : 30,7
·  Kadın/Erkek Oranı : % 96 Erkek ,% 4 Bayan
·  Eğitim durumu : % 9,17 Üniversite,% 7,92 Yüksekokul,% 40,84 Lise ,% 42,07 İlkokul
·  Çalışma Saatleri : Haftanın 5 günü toplam 45 saatlik çalışma süresi vardır.
·  Sosyal Haklar : Sendikal haklar,yemek, servis,sağlık hizmetleri.
·  Ücret Politikası : Saat ücretli personel sendikal zamlardan,aylık ücretli personel ise yılda bir dönem zammı ve performans  artışından yararlanmaktadır.
İNSAN KAYNAKLARI POLİTİKAMIZ
İnsan Kaynakları politikamız iki önemli amaca hizmet etmektedir.

Birincisi ,bireyleri sorumluluk üstlenmeye,insiyatif kullanmaya, böylece işlerine ve iş sonuçlarına sahip çıkmaya yüreklendirmek ;

İkincisi bir yandan bireyi geliştirerek, diğer taraftanda ekip çalışmasını teşvik ederek çalışanlarımızın iş hedeflerine ulaşmasında daha başarılı olmasını sağlamaktır.

Böylece hedeflere ve insan kaynağına daha iyi odaklanıp,kişilerin kendilerine ve şirketimize katma değer yaratmasını hedeflemekteyiz.

İNSAN KAYNAKLARI SÜREÇLERİMİZ
İŞE ALIM
İşe alma ve geliştirme konusundaki temel yaklaşımımız uygun mesleki niteliklere ve kişiliğe sahip kişileri işe almak ve örgüt bünyesinde uzun süreli kariyer için kendilerini desteklemektir.Gazete ilanı veya diğer kaynaklarla firmaya yapılan müracaatlar İnsan Kaynakları departmanı tarafından ön incelemeye tabi tutulur.Uygun adaylar belirlenerek iş görüşmesine çağrılır.Adayın mesleki bilgi ve becerisinin yanısıra kişiliğinin firma kültürüne uygun olması önemlidir.
EĞİTİM
Yıllık olarak belirlenen hedefler doğrultusunda gerek iç gerekse dış eğitimler her düzeyde personelin katılımının sağlanması esas olup eğitimler neticesinde kişinin kendisine ve şirkete katma değer katması beklenmektedir.
STAJ OLANAKLARI
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ
Staj yapmak isteyen öğrenciler,staj yapmak istediklerini belirten taleplerini fax veya e-mail veya direkt başvuru yöntemi ile firmamıza iletebilirler.Departman yöneticilerinden gelen talep doğrultusunda uygun adaylara staj imkanı sağlanmaktadır.
LİSE ÖĞRENCİLERİ
Tüm yıl öğrenim döneminde staj yapacak lise öğrencileri her yıl belirli departmanlarda,Eylül ayı itibariyle okullar vasıtasıyla firmamızda pratik eğitimlerini gerçekleştirmek olanağına sahiptir. 
 YPS Yedek Parça ve Makina San. Tic. A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 2
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Sürekli İyileştirme Mühendisi Bursa YPS Otomotiv San. ve Tic. A.Ş.
Sürekli İyileştirme MühendisiYPS Otomotiv San. ve Tic. A.Ş.
Otomotiv sektöründe faaliyet gösteren firmamız için ‘SÜREKLİ İYİLEŞTİRME  MÜHENDİSİ’’ aranmaktadır.Üniversitelerin Mühendislik Bölümlerinden mezun Otomotiv sektöründe minimum 2 yıl tecrübeli Araştırmacı , çalıştığı bölüm ile ilgili gelişmeleri yakından takip eden İletişim kabiliyeti yüksek Disiplinli , takipçi , sorumluluk alanı ve takım çalışmasına yatkın İyi seviyede İngilizce bilen Ms Office programlarını iyi derecede kullanabilen Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Mühendislik Proje Yöneticisi Bursa YPS Otomotiv San. ve Tic. A.Ş.
Mühendislik Proje YöneticisiYPS Otomotiv San. ve Tic. A.Ş.
GENEL NİTELİKLEROtomotiv sektöründe faaliyet gösteren firmamız için ‘PROJE  MÜHENDİSİ’’ aranmaktadır.  Üniversitelerin Mühendislik  Fakültelerinden mezun (Tercihen Makine,  Metalürji ve Malzeme, Endüstri Mühendisliği ) Proje gelişimi sırasında uygulanacak olan PPAP, APQP ve FMEA süreci hakkında bilgi sahibi olan MS Office programlarını kullanabilen ISO/TS 16949 gibi Otomotiv Sanayi ile ilgili tüm kalite sistem ile ilgili bilgi, birikim ve deneyime sahip olan, İyi derecede İngilizce bilen Yenilikçi, araştırmacı, iş konusunda takipçi, kendini geliştirmeye açık, ekip çalışmasına yatkın Askerlik görevini yapmış (Erkek adaylar için) B sınıfı ehliyeti olan ve aktif araç kullanabilen Yurt dışı seyahat engelinin bulunmaması Tüm adayların BURSA bölgesinde ikamet eden durumda olması
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı