YPS Yedek Parça ve Makina San. Tic. A.Ş. 

Şirket BilgileriYEDEK PARÇA VE MAKİNA SANAYİ TİCARET A.Ş
 
 

Yedek Parça ve Makine Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi 1972 yılında Matkap Makinaları üretimi için kurulmuş, 1973 yılından itibaren Tofaş ve Oyak Renault'a yan sanayi olarak hizmet vermeye başlamıştır.

1994 yılından itibaren Toyota Türkiye ile çalışmalara başlanmıştır.

Bugün Yedek Parça ve Makine Sanayi ve Ticaret Anonim şirketi Merkez fabrikası 5500 m2 , 2. fabrikası 6000 m2 olmak üzere soğuk sac şekillendirme,kaynak,montaj,kalıp ve fikstür Dizaynı ve üretimi kaplama alanlarında faaliyet göstermektedir.

Ürünlerimiz :

PEDAL GRUPLARI
KAPI MENTEŞELERİ
IN PANEL GRUBU
MONTAJLI KOLTUK SAC PARÇALARI
KRİKO
FORMLU SAC PARÇALAR

KAYNAKLI MONTAJ PARÇALAR
Müşterilerimiz :


 • TOYOTA
 • FIAT
 • FORD
 • HONDA
 • KARSAN
 • COŞKUNÖZ
 • GRAMMER
 
Vizyonumuz :
Müşterilerimizle en iyi ürün ve hizmet ilişkisini kurarak, müşterilerimizin güvenini kazanmış,konusunda tercih edilen lider firma olmak.
Misyonumuz
Tüm çalışanlarımızın katılımı ile müşteri beklenti ve ihtiyaçlarını karşılayan kalitede,zamanında ve uygun pazar fiyatında güvenilir ürünler üreterek müşterilerimizin hedeflerine ulaşmalarına katkıda bulunmak
Değerlerimiz :
 • Dürüstlük
 • Sorumluluk
 • Ekip Çalışması
 • Karşılıklı saygı
 • Sürekli iyileştirme
İNSAN KAYNAKLARI PROFİLİMİZ
·  Toplam Çalışan Sayısı : 250
·  Yaş ortalaması : 30,7
·  Kadın/Erkek Oranı : % 96 Erkek ,% 4 Bayan
·  Eğitim durumu : % 9,17 Üniversite,% 7,92 Yüksekokul,% 40,84 Lise ,% 42,07 İlkokul
·  Çalışma Saatleri : Haftanın 5 günü toplam 45 saatlik çalışma süresi vardır.
·  Sosyal Haklar : Sendikal haklar,yemek, servis,sağlık hizmetleri.
·  Ücret Politikası : Saat ücretli personel sendikal zamlardan,aylık ücretli personel ise yılda bir dönem zammı ve performans  artışından yararlanmaktadır.
İNSAN KAYNAKLARI POLİTİKAMIZ
İnsan Kaynakları politikamız iki önemli amaca hizmet etmektedir.

Birincisi ,bireyleri sorumluluk üstlenmeye,insiyatif kullanmaya, böylece işlerine ve iş sonuçlarına sahip çıkmaya yüreklendirmek ;

İkincisi bir yandan bireyi geliştirerek, diğer taraftanda ekip çalışmasını teşvik ederek çalışanlarımızın iş hedeflerine ulaşmasında daha başarılı olmasını sağlamaktır.

Böylece hedeflere ve insan kaynağına daha iyi odaklanıp,kişilerin kendilerine ve şirketimize katma değer yaratmasını hedeflemekteyiz.

İNSAN KAYNAKLARI SÜREÇLERİMİZ
İŞE ALIM
İşe alma ve geliştirme konusundaki temel yaklaşımımız uygun mesleki niteliklere ve kişiliğe sahip kişileri işe almak ve örgüt bünyesinde uzun süreli kariyer için kendilerini desteklemektir.Gazete ilanı veya diğer kaynaklarla firmaya yapılan müracaatlar İnsan Kaynakları departmanı tarafından ön incelemeye tabi tutulur.Uygun adaylar belirlenerek iş görüşmesine çağrılır.Adayın mesleki bilgi ve becerisinin yanısıra kişiliğinin firma kültürüne uygun olması önemlidir.
EĞİTİM
Yıllık olarak belirlenen hedefler doğrultusunda gerek iç gerekse dış eğitimler her düzeyde personelin katılımının sağlanması esas olup eğitimler neticesinde kişinin kendisine ve şirkete katma değer katması beklenmektedir.
STAJ OLANAKLARI
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ
Staj yapmak isteyen öğrenciler,staj yapmak istediklerini belirten taleplerini fax veya e-mail veya direkt başvuru yöntemi ile firmamıza iletebilirler.Departman yöneticilerinden gelen talep doğrultusunda uygun adaylara staj imkanı sağlanmaktadır.
LİSE ÖĞRENCİLERİ
Tüm yıl öğrenim döneminde staj yapacak lise öğrencileri her yıl belirli departmanlarda,Eylül ayı itibariyle okullar vasıtasıyla firmamızda pratik eğitimlerini gerçekleştirmek olanağına sahiptir. 
 YPS Yedek Parça ve Makina San. Tic. A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 5
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
BAKIM Bursa YPS Otomotiv San. ve Tic. A.Ş.
BAKIMYPS Otomotiv San. ve Tic. A.Ş.
GENEL NİTELİKLER Otomotiv sanayinde metal grubunda gelişmekte olan firmamız için “Fikstür Bakım Operatörü”  aranmaktadır  Fikstür Bakım Operatörü ; Fikstür bakım işlerinde çalışmış tecrübeli Torna , Freeze , taşlama makinalarını kullanabilen Tesviye yapabilen Kaynak bilgisine sahip Teknik resim okuyabilen, ölçüm aletleri kullanabilen Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek Fikstür bakım operatörü aranmaktadır. Vardiyalı çalışabilecek. Erkek adayların Askerlik görevini yerine getirmiş olması
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Üretim Planlama Şefi Bursa YPS Otomotiv San. ve Tic. A.Ş.
Üretim Planlama ŞefiYPS Otomotiv San. ve Tic. A.Ş.
Metal Sektöründe faaliyet gösteren firmamız için ‘ÜRETİM PLANLAMA ŞEFİ’’ aranmaktadır.  Üniversitelerin Makine veya Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun Metal saç şekillendirme (presli imalat), kaynaklı imalat konusunda deneyimli Kaynak ve montaj alanında üretim tecrübesi bulunan Otomotiv sanayinde üretimde en az 5 yıl yönetici tecrübesi olan Üretim akışı ve düzenlemeleri ile verimlilik artışı çalışmalarında bilgi sahibi Üretim planına göre üretimin yönlendirilmesini yapabilecek Erp-Mrp proğramları konusunda bilgi sahibi, (tercihen NETSİS) ISO/TS 16949:2002 Kalite Yönetim Sistemi hakkında bilgi sahibi İnsiyatif kullanabilen, sonuç odaklı B sınıfı ehliyet sahibi Tüm adayların BURSA bölgesinde ikamet eden/edebilecek durumda olması
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Kalite Proses Kontrol Elemanı Bursa YPS Otomotiv San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Proses Kontrol ElemanıYPS Otomotiv San. ve Tic. A.Ş.
Otomotiv sanayinde metal grubunda gelişmekte olan firmamız için “Proses Kalite Operatörü”  aranmaktadır.  En az Meslek Lisesi tercihen metal bölümlerinden mezun, Otomotiv sektöründe (Ana ve/veya yan sanayi firmalarda) min 1 yıl tecrübeli, ISO/TS 16949 Sisteminde bilgi saihibi, Kumpas, mihengir, komperatör,kontrol aparatı vb cihaz ve ekipmanların kullanımı konusunda bilgi sahibi, Kalite Sistem Yönetimi ve Ürün Devreye Alma Süreçlerinde bilgi sahibi, MS Office programlarını kullanabilen, Araç kullanma engeli bulunmayan Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış,olması gerekmektedir. 
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Robot Bakım Operatörü Bursa YPS OTOMOTİV SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Robot Bakım OperatörüYPS OTOMOTİV SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Kuka ve ABB Robot deneyimi olan Servo Motor hakkında tecrübeli (SERRA ve ABB) Robot ta modpos ve parametre ayarları yapabilecek gerektiğinde sıfırdan istasyon oluşturabilecek Elektrik Otomasyon,  Mekanik deneyimlerine sahip, En az 2 yıl Robot makinalarında  bakım- onarım veya teknik servis deneyimi olan, Mekanik ve elektrik arızaları tespit edip bunlara müdahale edebilecek Askerlik hizmetini tamamlamış olmak
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Sürekli İyileştirme Mühendisi Bursa YPS Otomotiv San. ve Tic. A.Ş.
Sürekli İyileştirme MühendisiYPS Otomotiv San. ve Tic. A.Ş.
Otomotiv sektöründe faaliyet gösteren firmamız için ‘SÜREKLİ İYİLEŞTİRME  MÜHENDİSİ’’ aranmaktadır.Üniversitelerin Mühendislik Bölümlerinden mezun Otomotiv sektöründe minimum 2 yıl tecrübeli Araştırmacı , çalıştığı bölüm ile ilgili gelişmeleri yakından takip eden İletişim kabiliyeti yüksek Disiplinli , takipçi , sorumluluk alanı ve takım çalışmasına yatkın İyi seviyede İngilizce bilen Ms Office programlarını iyi derecede kullanabilen Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı