Yurtiçi Kargo 

Şirket Bilgileri

www.yurticikargo.com.tr

YURTİÇİ KARGO
 
 
“Söz verdiğimiz gibi” sloganından hareketle dünyanın her yerine gönderi yapabilen ilk Türk kargo şirketi olan Yurtiçi Kargo; 1982 yılından bu yana ülkemizi hızlı, kaliteli, güvenilir ve teknolojik kargo hizmeti kavramıyla tanıştırdı. Bu yıl kuruluşunun 30. yılını kutlayan Yurtiçi Kargo, 1997 yılından bu yana Uluslararası Taşıma Birlikleri Federasyonu’nun (FIATA) bir üyesidir.
Sektöründeki lider konumunu, nitelikli insan kaynağı, müşteri odaklı hizmet ve analitik yönetim felsefesiyle birleştiren Yurtiçi Kargo, günümüzde 19 Bölge Müdürlüğü, 760’dan fazla şube ve acentesi, 33 aktarma merkezi, 13.000 çalışanı ve 3000 araçtan oluşan dev filosu ile Türkiye’nin 81 ilinde ve Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti’nde öncü kargo şirketi olma özelliğini sürdürmektedir.

Yurtiçi Kargo, müşterilerine sunduğu kaliteli hizmetlerin sonucunda; 1999 yılında TS EN ISO 9002, 2003 yılında TS EN ISO 9001: 2000 Kalite Sistem Belgesi’ni, 2010 yılında ise TSE ve IQNet’ten TS EN ISO 9001:2008 Belgesi’ni almıştır. 2009,2010 ve 2011 yıllarında Türkiye Kalite Derneği (Kalder)’in “Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi”ne (TMME) göre ulusal kargo sektöründe müşterilerin en memnun kaldığı marka seçilen Yurtiçi Kargo, Superbrands tarafından 2005, 2007, 2010 ve 2012 yıllarında Türk kargo sektörünün “Süper Marka”sı ödülünün sahibi olmuştur.
Kurulduğu günden bu yana yatırımlarına hiç ara vermeden devam eden Yurtiçi Kargo, yurtiçi taşımacılık alanında sunduğu öncü hizmetlerin yanında, uluslararası taşımacılıkta da önemli adımlar atmıştır. 2003 yılından bu yana Avrupa’nın en büyük kargo şirketlerinden biri olan çözüm ortağı Geopost ile birlikte Yurtiçi Kargo, müşterilerinin uluslararası gönderilerini dünyada 230 noktaya, bir başka deyişle dünyanın her yerine taşıyabilmektedir.
Yurtiçi Kargo’da; son teknolojiyi kullanan profesyonel, eğitimli ve motivasyonlu 13.000 çalışanın iş hedeflerini gerçekleştirebilmeleri, ihtiyaç duydukları alanlarda gelişimlerini sağlayabilmeleri amacıyla Eğitim Merkezi’nde Başlangıç ve Gelişim eğitimleri verilmektedir. Eğitimler; sınıf eğitimleri, işbaşı eğitimleri, simülasyon, rol oyunu ve vaka çalışmaları şeklinde gerçekleştirilmekte, böylece hem eğitimlerin daha etkili ve canlı olması sağlanmakta, hem de adaptasyon ve motivasyon sağlanmaktadır.  
 
Yurtiçi Kargo'nun Çalışma Sistemi 
Ambalaj içinde taşınabilen, tek parça 100 kg.'ı geçmeyen her türlü kargo, Yurtiçi Kargo tarafından sigortalı olarak taşınır. 
Saat 17:30'a kadar Yurtiçi Kargo şubelerine teslim edilen kargolar, varış mesafesine göre 24 ile 48 saat içerisinde alıcısına teslim edilir. Yurtiçi Kargo nöbetçi şubelerine saat 20:00'ye kadar teslim edilen kargolar o gün gönderilir. 
Gelen kargolar ise yine aynı şekilde Yurtiçi Kargo şubelerinden alınabilir ya da alıcının adresine teslim edilebilir. Ödemeler isteğe bağlı olarak gönderen veya alıcı tarafından ödenebilir
 
Yurtiçi Kargo’nun yurtiçi veya yurtdışı gönderi hizmetlerinden faydalanmak için her hangi bir Yurtiçi Kargo şubesine gitmek, çağrı merkezini aramak ya da http://www.yurticikargo.com adresindeki "tıkla-gönder" hizmetini kullanmak yeterlidir.

 
 
 Yurtiçi Kargo İş İlanları

Firmanın yayında ilanı bulunmamaktadır.