Zorlu Holding 

Şirket Bilgileri

www.zorlu.com.tr

ZORLU HOLDİNG

 

Üretim, ihracat, istihdam rakamlarının büyüklüğü ve dünya pazarlarındaki rekabet gücüyle Türkiye ekonomisinde çok önemli bir yere sahip olan Zorlu Holding'in başarı öyküsünün temelleri, 1950’li yılların başında Denizli Babadağ'da atılmıştır.

Mehmet Zorlu, ilk ticari kimliğini 16 Mart 1953 tarihinde, şahıs firması olarak almıştır. Şirket daha sonra, 4 Ocak 1968 tarihinde Zorlu Tic.Koll.Şrk. Mehmet Zorlu ve Oğulları olarak tescil edilmiştir.

Zorlu Holding, üretim kapasitesi, ihracatı, yüksek verimliliğe sahip AR-GE yatırımları ve teknolojik üstünlükleriyle bugün Türk sanayinin en güçlü üretim kuruluşlarından biridir.

2000'li yıllarda, Türkiye'nin en büyük kuruluşları arasına adını yazdırmayı başaran Zorlu Holding'in faaliyetleri tekstil’den  elektroniğe, enerji’den gayrimenkule kadar geniş bir alana yayılmaktadır.

Zorlu Holding’in faaliyet gösterdiği alanlar;

  •   Ev tekstili, polyester iplik
  •   Elektronik ürünler,bilgi teknolojileri ve dayanıklı tüketim malları
  •   Gayrimenkul
  •   Enerji üretimi’dir.

1980'li yıllara kadar ev tekstili alanındaki çalışmalarıyla büyümesini sürdüren ve Türkiye'nin ev tekstilinde lider markası olarak kabul edilen TAÇ'ı yaratan Zorlu Holding, 1994 yılında Vestel Elektronik'i bünyesine katmıştır. Holding, 1996 yılında Zorlu Enerji ile enerji ve 2006 yılında da Zorlu Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım A.Ş. ile gayrimenkul sektörüne girmiştir.

Zorlu Holding bugün, yaklaşık 25.000 çalışanıyla, Türkiye'nin en büyük istihdam yaratan firmalarından biridir.

EV TEKSTİLİ - POLYESTER İPLİK

Zorlu Grubu'nun ev tekstili alanındaki faaliyetleri, zaman içinde büyük bir hızla büyüyerek Türkiye'nin de sınırlarını aşmış ve 4 kıtaya yayılmıştır. Grubun bugün Türkiye'dekiler ile birlikte Fransa, Almanya, Güney Afrika, İngiltere, İran, Makedonya, Türkmenistan ve ABD'de kurulu tekstil fabrikaları ve pazarlama şirketleri vardır.  

7000’ne yakın çalışanı ile Zorlu Tekstil Grubu aynı zamanda dünyanın sayılı ev tekstili üreticileri arasındadır.  

ELEKTRONİK ÜRÜNLER - BİLGİ TEKNOLOJİLERİ - DAYANIKLI TÜKETİM MALLARI

Elektronik, beyaz eşya ve bilgi teknolojisi alanlarında faaliyet gösteren Vestel Grubu, Zorlu Holding'in elektronik sektöründeki yatırımlarının amiral gemisidir.

Sadece 2005 yılını beyaz eşya, elektronik ve bilişim sektörüne yönelik 30 milyon adetin üzerinde üretim yaparak, yani neredeyse her 2 Türk insanı için 1 ürün üreten Vestel bu ürünleri çok sayıda ülkeye ihraç etmektedir.

 

 

ENERJİ ÜRETİMİ

Zorlu Enerji Grubu’nun temelleri 1993 yılında Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş. ile atılmıştır. Şirket; elektrik üretimi ve satışı, doğal gaz üretimi, dağıtımı ve satışı, proje sürecinden enerji santrallerinin “anahtar teslimi” kurulumu ve uzun vadeli bakım ve işletimi hizmetlerine uzanan bütünleşik faaliyetleriyle enerji sektörünün farklı alanlarında varlığını güçlendirmektedir.

Zorlu Enerji Grubu,
• 5 doğal gaz santrali,
• 7 hidroelektrik santrali,
• 1 jeotermal santrali,
• 1 rüzgâr santrali,
• 1 motorin santrali
ile 2009 sonu itibarıyla toplam 738 MW kurulu güce sahiptir. 

Zorlu Enerji Grubu, Türkiye’nin yanı sıra, Avrupa, Asya ve Orta Doğu’da enerji talebinin ve özelleştirme çalışmalarının hızla arttığı pazarlarda fırsatları değerlendirmek ve bölgesel bir güç konumuna gelmek üzere faaliyet göstermektedir. Rusya, Pakistan ve İsrail’de yürütülen projeler Grubun bu hedefine yönelik gerçekleştirdiği önemli atılımlardır.

Grup, elektrik üretiminin yanı sıra, Trakya bölgesinde doğalgaz arama, sondaj ve üretim faaliyetlerine devam etmekte, Trakya ve Gaziantep bölgelerinde doğal gaz dağıtımını gerçekleştirmektedir.

ZORLU GAYRİMENKUL GELİŞTİRME VE YATIRIM A.Ş.

Zorlu Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım A.Ş., yurt içinde ve yurt dışında değerli araziler üzerinde nitelikli konut, ofis, iş merkezi, alışveriş merkezi, hastane, otel ve ticari depolar geliştirmek, geliştirdiği gayrimenkuller üzerinde yatırımlar yaparak satmak, kiralamak veya işletimini gerçekleştirmek amacıyla 2006 yılında Zorlu Holding A.Ş. bünyesinde kurulmuştur.

Zorlu Gayrimenkul’ün hedefi; piyasa beklentilerini, müşteri talep ve ihtiyaçlarını doğru analiz etmek suretiyle, değerli araziler üzerinde dünya standartlarında özgün projeler geliştirmek ve eksiksiz müşteri memnuniyeti sağlamaktır.

Zorlu Grubu’nun bu 4 ana sektör haricinde; otel, turizm, sigorta alanlarında faaliyet gösteren pek çok şirketi mevcut olup, Zorlu Air, Trabzon-Grand Otel, Jules Verne bunlardan bazılarıdır.

 

http://www.vestel.com.tr

http://www.zorlu.com

http://zoren.com.tr

http://www.zorlugayrimenkul.com.tr

http://www.korteks.com.tr/

http://www.tac.com.tr/Zorlu Holding İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 4
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Muhasebe Uzmanı İstanbul(Avr.) Zorlu Holding
Muhasebe UzmanıZorlu Holding
Zorlu Holding A.Ş. şirketimizin Muhasebe Müdürlüğü'nde; ''Muhasebe Uzmanı'' olarak görev alacak çalışma arkadaşı arıyoruz. Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun (tercihen İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bölümleri), Genel Muhasebe uygulamaları konusunda min. 3 yıl deneyimli, Ofis programlarına (özellikle Excel) iyi seviyede hakim, İyi düzeyde SAP bilgisine sahip, Analitik yetkinliği ve zaman planlaması yüksek, Problem çözme, takipçilik, sorgulama ve iletişim becerilerine sahip, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış. 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Danışma Görevlisi İstanbul(Avr.) Zorlu Holding
Danışma GörevlisiZorlu Holding
Zorlu Yapı Yatırım A.Ş. şirketimizin kadrosunda görevlendirilmek üzere;Zorlu Center AVM’de ‘’Danışma Görevlisi’’ olarak görev yapacak çalışma arkadaşı arıyoruz.  Tercihen ön lisans / lisans mezunu, İyi düzeyde İngilizce bilgisine sahip, İyi düzeyde Microsoft Office bilgisine sahip, Tercihen ilgili pozisyonda en az 2 yıl tecrübeye sahip, Dinamik, yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek, İnsan ilişkilerinde başarılı, etkin iletişim ve temsil yeteneğine sahip.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Veri Ambarı Uzmanı İstanbul(Avr.) Zorlu Holding
Veri Ambarı UzmanıZorlu Holding
Zorlu Holding Bilgi Teknolojileri Grubu Başkanlığı'nda “Veri Ambarı Uzmanı“ olarak görev alacak çalışma arkadaşı aramaktayız. Üniversitelerin mühendislik fakültelerinin tercihen Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği veya Yazılım Mühendisliği bölümlerinden mezun, ETL araçları metedolojilerinden (tercihen SSIS) birini orta ve üzeri düzeyde kullanabilen, Veri ambarı analizi, dizaynı, tasarımı ve kurulumu süreçlerinde görev almış, TSQL'i etkin bir şekilde kullanabilen, Belirtilen konularda en az 3 yıl deneyimli, Problem çözme becerisine sahip, Yenilikçi, sonuç odaklı ve analitik düşünebilen, Çözüm odaklı ve ekip çalışmasına yatkın, İyi derecede ingilizce bilen, İletişim becerileri yüksek, Sorumluluk sahibi ve gelişime açık.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
İş Geliştirme ve Satış Pazarlama Yöneticisi İstanbul(Avr.) ABH TURİZM
İş Geliştirme ve Satış Pazarlama YöneticisiABH TURİZM
ARANAN NİTELİKLER Üniversitelerin İktisat, İşletme veya ilgili diğer bölümlerinden mezun, en az lisans mezunu, Tercihen Turizm & Etkinlik/Organizasyon satış, pazarlama ve iş geliştirme faaliyetlerinde en az 3 yıl tecrübe ve kariyer sahibi, İş geliştirme ve proje yönetimi süreçlerinde en az 3 yıl deneyimli, Satış & Pazarlama stratejileri oluşturma konusunda tecrübe sahibi, Saha analizleri, rakip analizleri, veri toplama ve araştırma süreçlerinde deneyim sahibi, Raporlama ve sunum tekniklerine hakim, Planlama ve organizasyon becerileri gelişmiş, Sözlü, yazılı iletişim ve sosyal yönü kuvvetli, prezantabl, Takım çalışmasına yatkın, Yazılı ve sözlü iletişim becerilerini yazışma, raporlama ve sunum olarak geliştirmiş, İnsan ilişkilerinde başarılı, organizasyon ve müzakere & ikna kabiliyeti yüksek, sorumluluk sahibi, Sonuç odaklı, analitik düşünebilen, Problem çözme konusunda etkili ve stres altında çalışabilen, Zaman yönetimi konusunda etkin, Takım çalışmasına yatkın, Yeniliklere ve değişime açık, MS Office uygulamalarını iyi derecede ve etkin olarak kullanabilen, İyi derecede İngilizce bilen, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış,    
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı