Zorlu Holding 

Şirket Bilgileri

www.zorlu.com.tr

ZORLU HOLDİNG

 

Üretim, ihracat, istihdam rakamlarının büyüklüğü ve dünya pazarlarındaki rekabet gücüyle Türkiye ekonomisinde çok önemli bir yere sahip olan Zorlu Holding'in başarı öyküsünün temelleri, 1950’li yılların başında Denizli Babadağ'da atılmıştır.

Mehmet Zorlu, ilk ticari kimliğini 16 Mart 1953 tarihinde, şahıs firması olarak almıştır. Şirket daha sonra, 4 Ocak 1968 tarihinde Zorlu Tic.Koll.Şrk. Mehmet Zorlu ve Oğulları olarak tescil edilmiştir.

Zorlu Holding, üretim kapasitesi, ihracatı, yüksek verimliliğe sahip AR-GE yatırımları ve teknolojik üstünlükleriyle bugün Türk sanayinin en güçlü üretim kuruluşlarından biridir.

2000'li yıllarda, Türkiye'nin en büyük kuruluşları arasına adını yazdırmayı başaran Zorlu Holding'in faaliyetleri tekstil’den  elektroniğe, enerji’den gayrimenkule kadar geniş bir alana yayılmaktadır.

Zorlu Holding’in faaliyet gösterdiği alanlar;

  •   Ev tekstili, polyester iplik
  •   Elektronik ürünler,bilgi teknolojileri ve dayanıklı tüketim malları
  •   Gayrimenkul
  •   Enerji üretimi’dir.

1980'li yıllara kadar ev tekstili alanındaki çalışmalarıyla büyümesini sürdüren ve Türkiye'nin ev tekstilinde lider markası olarak kabul edilen TAÇ'ı yaratan Zorlu Holding, 1994 yılında Vestel Elektronik'i bünyesine katmıştır. Holding, 1996 yılında Zorlu Enerji ile enerji ve 2006 yılında da Zorlu Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım A.Ş. ile gayrimenkul sektörüne girmiştir.

Zorlu Holding bugün, yaklaşık 25.000 çalışanıyla, Türkiye'nin en büyük istihdam yaratan firmalarından biridir.

EV TEKSTİLİ - POLYESTER İPLİK

Zorlu Grubu'nun ev tekstili alanındaki faaliyetleri, zaman içinde büyük bir hızla büyüyerek Türkiye'nin de sınırlarını aşmış ve 4 kıtaya yayılmıştır. Grubun bugün Türkiye'dekiler ile birlikte Fransa, Almanya, Güney Afrika, İngiltere, İran, Makedonya, Türkmenistan ve ABD'de kurulu tekstil fabrikaları ve pazarlama şirketleri vardır.  

7000’ne yakın çalışanı ile Zorlu Tekstil Grubu aynı zamanda dünyanın sayılı ev tekstili üreticileri arasındadır.  

ELEKTRONİK ÜRÜNLER - BİLGİ TEKNOLOJİLERİ - DAYANIKLI TÜKETİM MALLARI

Elektronik, beyaz eşya ve bilgi teknolojisi alanlarında faaliyet gösteren Vestel Grubu, Zorlu Holding'in elektronik sektöründeki yatırımlarının amiral gemisidir.

Sadece 2005 yılını beyaz eşya, elektronik ve bilişim sektörüne yönelik 30 milyon adetin üzerinde üretim yaparak, yani neredeyse her 2 Türk insanı için 1 ürün üreten Vestel bu ürünleri çok sayıda ülkeye ihraç etmektedir.

 

 

ENERJİ ÜRETİMİ

Zorlu Enerji Grubu’nun temelleri 1993 yılında Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş. ile atılmıştır. Şirket; elektrik üretimi ve satışı, doğal gaz üretimi, dağıtımı ve satışı, proje sürecinden enerji santrallerinin “anahtar teslimi” kurulumu ve uzun vadeli bakım ve işletimi hizmetlerine uzanan bütünleşik faaliyetleriyle enerji sektörünün farklı alanlarında varlığını güçlendirmektedir.

Zorlu Enerji Grubu,
• 5 doğal gaz santrali,
• 7 hidroelektrik santrali,
• 1 jeotermal santrali,
• 1 rüzgâr santrali,
• 1 motorin santrali
ile 2009 sonu itibarıyla toplam 738 MW kurulu güce sahiptir. 

Zorlu Enerji Grubu, Türkiye’nin yanı sıra, Avrupa, Asya ve Orta Doğu’da enerji talebinin ve özelleştirme çalışmalarının hızla arttığı pazarlarda fırsatları değerlendirmek ve bölgesel bir güç konumuna gelmek üzere faaliyet göstermektedir. Rusya, Pakistan ve İsrail’de yürütülen projeler Grubun bu hedefine yönelik gerçekleştirdiği önemli atılımlardır.

Grup, elektrik üretiminin yanı sıra, Trakya bölgesinde doğalgaz arama, sondaj ve üretim faaliyetlerine devam etmekte, Trakya ve Gaziantep bölgelerinde doğal gaz dağıtımını gerçekleştirmektedir.

ZORLU GAYRİMENKUL GELİŞTİRME VE YATIRIM A.Ş.

Zorlu Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım A.Ş., yurt içinde ve yurt dışında değerli araziler üzerinde nitelikli konut, ofis, iş merkezi, alışveriş merkezi, hastane, otel ve ticari depolar geliştirmek, geliştirdiği gayrimenkuller üzerinde yatırımlar yaparak satmak, kiralamak veya işletimini gerçekleştirmek amacıyla 2006 yılında Zorlu Holding A.Ş. bünyesinde kurulmuştur.

Zorlu Gayrimenkul’ün hedefi; piyasa beklentilerini, müşteri talep ve ihtiyaçlarını doğru analiz etmek suretiyle, değerli araziler üzerinde dünya standartlarında özgün projeler geliştirmek ve eksiksiz müşteri memnuniyeti sağlamaktır.

Zorlu Grubu’nun bu 4 ana sektör haricinde; otel, turizm, sigorta alanlarında faaliyet gösteren pek çok şirketi mevcut olup, Zorlu Air, Trabzon-Grand Otel, Jules Verne bunlardan bazılarıdır.

 

http://www.vestel.com.tr

http://www.zorlu.com

http://zoren.com.tr

http://www.zorlugayrimenkul.com.tr

http://www.korteks.com.tr/

http://www.tac.com.tr/Zorlu Holding İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 6
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Yazılım Uzmanı İstanbul(Avr.) Zorlu Holding
Yazılım UzmanıZorlu Holding
Zorlu Holding Bilgi Teknolojileri Grup Başkanlığı - Yazılım Geliştirme Müdürlüğü'nde ''Yazılım Uzmanı'' olarak görev yapacak çalışma arkadaşı arıyoruz. Üniversitelerin Bilgisayar – Elektrik – Elektronik ve Matematik Mühendisliği veya Matematik - Bilgisayar Programcılığı bölümlerinden mezun, Aşağıdaki teknolojilerde en az 5 yıl tecrübeli; ASP.Net, C#, VB, MVC ve MSSQL, T/SQL HTML, CSS3, JQuery Javascript, Bootstrap, AngularJS Entity Framework ve/ve ya diğer ORM araçları Yazılım geliştirme SDLC süreçleri ve metodolojileri konusunda bilgi sahibi, Veritabanı tasarımı ve programlaması konusunda deneyimli, Object Oriented Programming konusuna hakim, Design Patterns incelemiş ve uygulamış, En az 1 enterprise seviyesinde projeyi geliştirmiş, yayına alma ve iyileştirme çalışmalarını gerçekleştirmiş, İyi seviyede İngilizce bilgisine sahip, Tercihen TFS administration bilgisi olan, Problem çözme, analiz, planlama ve takip yeteneği olan, Takım çalışmasını benimsemiş, Proje çalışmalarında detaylı raporlamaya ve dokümantasyona özen gösteren, Askerlik görevini tamamlamış (erkek adaylar için).
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Bilgi Teknolojileri Yöneticisi İstanbul(Avr.), ... Zorlu Holding
Bilgi Teknolojileri YöneticisiZorlu Holding
Üniversitelerin Mühendislik veya İşletme Fakültelerinden mezun, Konusunda en az 5 yıl tecrübeli, SAP projelerinde en az 5 yıl, SAP proje yönetiminde en az 2 yıl deneyimli, Proje Yönetimi ve IT altyapıları hakkında bilgi sahibi, Analitik düşünce yapısına sahip, araştırmacı, problem çözme becerisi olan, planlama ve takip yönü kuvvetli, sonuç odaklı çalışabilen, İnsan ilişkileri kuvvetli, etkin sözlü ve yazılı iletişim becerisi olan, Ekip çalışmasına yatkın ve şirketimizin dinamik yapısına uyum sağlayabilecek, Güçlü iletişim, organizasyon, zaman yönetimi yetkinliğine sahip,  Özellikle Tekstil sektöründe tecrübeli olan,  İngilizce bilen, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış, Sürücü belgesine sahip ve aktif olarak araç kullanabilen.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Resepsiyonist İstanbul(Avr.) Zorlu Holding
ResepsiyonistZorlu Holding
Zorlu Grubu’nun iş merkezi olan Levent199 da görevlendirilmek üzere Resepsiyonist aranmaktadır  En az lise, tercihen Büro Yönetimi ve Sekreterlik Ön Lisans mezunu, İyi derecede İngilizce bilen, MS Ofis programlarını iyi derecede kullanabilen, Resepsiyonistlik alanında min 3 deneyimli, Sonuç odaklı, takipçi, düzenli, organizasyon ve planlama becerisi güçlü, Prezentabl, güler yüzlü, insan ilişkilerinde ve iletişim kurmakta başarılı, Problem çözme becerisine sahip, müşteri odaklı,   Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, 
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Muhasebe Uzmanı İstanbul(Avr.) Zorlu Gayrimenkul
Muhasebe UzmanıZorlu Gayrimenkul
Zorlu Yapı Yatırım A.Ş. şirketimizin Muhasebe Müdürlüğü'nde; ''Muhasebe Uzmanı'' olarak görev alacak çalışma arkadaşı arıyoruz.  Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun (Tercihen İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi), Genel Muhasebe, Maliyet Muhasebesi ve tek düzen hesap planı uygulamaları konusunda en az 5 yıl deneyimli, Tercihen SMMM belgesi olan yada staja başlayan,     Ofis programlarına (özellikle Excel) iyi seviyede hakim,     SAP Real Estate, SD, CO Modüllerine hakim,     Analitik yetkinliği ve zaman planlaması yüksek,     İş takibi ve sonuçlandırılması konusunda iletişimi kuvvetli ve sorumluluk sahibi,   Tercihen Gayrimenkul sektöründe tecrübeli.    
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
Veri Ambarı Uzmanı İstanbul(Avr.) Zorlu Holding
Veri Ambarı UzmanıZorlu Holding
Zorlu Holding Bilgi Teknolojileri Grubu Başkanlığı'nda “Veri Ambarı Uzmanı“ olarak görev alacak çalışma arkadaşı aramaktayız. Üniversitelerin mühendislik fakültelerinin tercihen Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği veya Yazılım Mühendisliği bölümlerinden mezun, ETL araçları metedolojilerinden (tercihen SSIS) birini orta ve üzeri düzeyde kullanabilen, Veri ambarı analizi, dizaynı, tasarımı ve kurulumu süreçlerinde görev almış, TSQL'i etkin bir şekilde kullanabilen, Belirtilen konularda en az 3 yıl deneyimli, Problem çözme becerisine sahip, Yenilikçi, sonuç odaklı ve analitik düşünebilen, Çözüm odaklı ve ekip çalışmasına yatkın, İyi derecede ingilizce bilen, İletişim becerileri yüksek, Sorumluluk sahibi ve gelişime açık.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Bireysel Özel Seyahat - Operasyon ve Satış Uzmanı İstanbul(Avr.) ABH TURİZM - JULES VERNE TRAVEL EVENT
Bireysel Özel Seyahat - Operasyon ve Satış UzmanıABH TURİZM - JULES VERNE TRAVEL EVENT
Üniversite mezunu, En az 5 yıl bir seyahat acentesinde Bireysel Özel Seyahat ve/veya Outgoing departmanlarında görev almış Ülke ve destinasyon bilgisine sahip, Özel seyahat planlaması yapabilen, Yurtdışı münferit grupların tüm organizasyonlarını & operasyonlarını yapabilecek, Analitik düşünebilen, iletişimi güçlü, ikna kabiliyeti yüksek, Çok iyi derecede yazılı ve sözlü İngilizce bilen, Yurt içi ve yurt dışı seyahat engeli bulunmayan, Esnek çalışma zamanlarına uyumlu, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış MS Office programlarını iyi kullanabilen
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı