Zorlu Holding 

Şirket Bilgileri

www.zorlu.com.tr

ZORLU HOLDİNG

 

Üretim, ihracat, istihdam rakamlarının büyüklüğü ve dünya pazarlarındaki rekabet gücüyle Türkiye ekonomisinde çok önemli bir yere sahip olan Zorlu Holding'in başarı öyküsünün temelleri, 1950’li yılların başında Denizli Babadağ'da atılmıştır.

Mehmet Zorlu, ilk ticari kimliğini 16 Mart 1953 tarihinde, şahıs firması olarak almıştır. Şirket daha sonra, 4 Ocak 1968 tarihinde Zorlu Tic.Koll.Şrk. Mehmet Zorlu ve Oğulları olarak tescil edilmiştir.

Zorlu Holding, üretim kapasitesi, ihracatı, yüksek verimliliğe sahip AR-GE yatırımları ve teknolojik üstünlükleriyle bugün Türk sanayinin en güçlü üretim kuruluşlarından biridir.

2000'li yıllarda, Türkiye'nin en büyük kuruluşları arasına adını yazdırmayı başaran Zorlu Holding'in faaliyetleri tekstil’den  elektroniğe, enerji’den gayrimenkule kadar geniş bir alana yayılmaktadır.

Zorlu Holding’in faaliyet gösterdiği alanlar;

  •   Ev tekstili, polyester iplik
  •   Elektronik ürünler,bilgi teknolojileri ve dayanıklı tüketim malları
  •   Gayrimenkul
  •   Enerji üretimi’dir.

1980'li yıllara kadar ev tekstili alanındaki çalışmalarıyla büyümesini sürdüren ve Türkiye'nin ev tekstilinde lider markası olarak kabul edilen TAÇ'ı yaratan Zorlu Holding, 1994 yılında Vestel Elektronik'i bünyesine katmıştır. Holding, 1996 yılında Zorlu Enerji ile enerji ve 2006 yılında da Zorlu Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım A.Ş. ile gayrimenkul sektörüne girmiştir.

Zorlu Holding bugün, yaklaşık 25.000 çalışanıyla, Türkiye'nin en büyük istihdam yaratan firmalarından biridir.

EV TEKSTİLİ - POLYESTER İPLİK

Zorlu Grubu'nun ev tekstili alanındaki faaliyetleri, zaman içinde büyük bir hızla büyüyerek Türkiye'nin de sınırlarını aşmış ve 4 kıtaya yayılmıştır. Grubun bugün Türkiye'dekiler ile birlikte Fransa, Almanya, Güney Afrika, İngiltere, İran, Makedonya, Türkmenistan ve ABD'de kurulu tekstil fabrikaları ve pazarlama şirketleri vardır.  

7000’ne yakın çalışanı ile Zorlu Tekstil Grubu aynı zamanda dünyanın sayılı ev tekstili üreticileri arasındadır.  

ELEKTRONİK ÜRÜNLER - BİLGİ TEKNOLOJİLERİ - DAYANIKLI TÜKETİM MALLARI

Elektronik, beyaz eşya ve bilgi teknolojisi alanlarında faaliyet gösteren Vestel Grubu, Zorlu Holding'in elektronik sektöründeki yatırımlarının amiral gemisidir.

Sadece 2005 yılını beyaz eşya, elektronik ve bilişim sektörüne yönelik 30 milyon adetin üzerinde üretim yaparak, yani neredeyse her 2 Türk insanı için 1 ürün üreten Vestel bu ürünleri çok sayıda ülkeye ihraç etmektedir.

 

 

ENERJİ ÜRETİMİ

Zorlu Enerji Grubu’nun temelleri 1993 yılında Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş. ile atılmıştır. Şirket; elektrik üretimi ve satışı, doğal gaz üretimi, dağıtımı ve satışı, proje sürecinden enerji santrallerinin “anahtar teslimi” kurulumu ve uzun vadeli bakım ve işletimi hizmetlerine uzanan bütünleşik faaliyetleriyle enerji sektörünün farklı alanlarında varlığını güçlendirmektedir.

Zorlu Enerji Grubu,
• 5 doğal gaz santrali,
• 7 hidroelektrik santrali,
• 1 jeotermal santrali,
• 1 rüzgâr santrali,
• 1 motorin santrali
ile 2009 sonu itibarıyla toplam 738 MW kurulu güce sahiptir. 

Zorlu Enerji Grubu, Türkiye’nin yanı sıra, Avrupa, Asya ve Orta Doğu’da enerji talebinin ve özelleştirme çalışmalarının hızla arttığı pazarlarda fırsatları değerlendirmek ve bölgesel bir güç konumuna gelmek üzere faaliyet göstermektedir. Rusya, Pakistan ve İsrail’de yürütülen projeler Grubun bu hedefine yönelik gerçekleştirdiği önemli atılımlardır.

Grup, elektrik üretiminin yanı sıra, Trakya bölgesinde doğalgaz arama, sondaj ve üretim faaliyetlerine devam etmekte, Trakya ve Gaziantep bölgelerinde doğal gaz dağıtımını gerçekleştirmektedir.

ZORLU GAYRİMENKUL GELİŞTİRME VE YATIRIM A.Ş.

Zorlu Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım A.Ş., yurt içinde ve yurt dışında değerli araziler üzerinde nitelikli konut, ofis, iş merkezi, alışveriş merkezi, hastane, otel ve ticari depolar geliştirmek, geliştirdiği gayrimenkuller üzerinde yatırımlar yaparak satmak, kiralamak veya işletimini gerçekleştirmek amacıyla 2006 yılında Zorlu Holding A.Ş. bünyesinde kurulmuştur.

Zorlu Gayrimenkul’ün hedefi; piyasa beklentilerini, müşteri talep ve ihtiyaçlarını doğru analiz etmek suretiyle, değerli araziler üzerinde dünya standartlarında özgün projeler geliştirmek ve eksiksiz müşteri memnuniyeti sağlamaktır.

Zorlu Grubu’nun bu 4 ana sektör haricinde; otel, turizm, sigorta alanlarında faaliyet gösteren pek çok şirketi mevcut olup, Zorlu Air, Trabzon-Grand Otel, Jules Verne bunlardan bazılarıdır.

 

http://www.vestel.com.tr

http://www.zorlu.com

http://zoren.com.tr

http://www.zorlugayrimenkul.com.tr

http://www.korteks.com.tr/

http://www.tac.com.tr/Zorlu Holding İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 13
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
İç Kontrol Uzman Yardımcısı İstanbul(Avr.) Zorlu Holding
İç Kontrol Uzman YardımcısıZorlu Holding
Zorlu Holding Denetim ve İç Kontrol Genel Müdürlüğü’ne bağlı İç Kontrol Departmanı’nda “İç Kontrol Uzmanı“  olarak görev alacak çalışma arkadaşları aramaktayız.Üniversitelerin İşletme, İktisat, İşletme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği vb. bölümlerinden lisans veya yüksek lisans derecesine sahip;İç kontrol, süreç analizi ve iyileştirme, risk yönetimi, iç denetim, bilgi teknolojileri kontrolleri, finansal kontrol, bağımsız denetim konularında tercihen 1-2  yıl deneyimli,Yukarıda belirtilen konularda denetim/danışmanlık şirketleri ve/veya holding, tüketici ürünleri üretim/satış, gayrımenkul, enerji, tekstil gibi sektörlerde tecrübeye sahip,İleri düzeyde İngilizce bilen, MS Office uygulamalarını ileri düzeyde kullanabilen, Süreç akış dokümantasyonu ve yönetimi araçlarını kullanma deneyimi olan, Tercihen SAP kullanabilen, SAP üzerinde süreç ve iç kontrol analizi tecrübesine sahip,Ekip çalışmasına yatkın, analitik düşünce yapısına sahip, İletişim becerileri yüksek ve koordinasyon yeteneği güçlü, Profesyonel çalışma ilişkilerini benimsemiş, yeniliklere ve gelişime açık, Dinamik bir çalışma ortamının gerektirdiği zamansal esnekliğe sahip, Yurtiçi/yurtdışı seyahat engeli olmayan, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış çalışma arkadaşları arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Müşteri Temsilcisi İstanbul(Avr.) Zorlu Faktoring
Müşteri TemsilcisiZorlu Faktoring
Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun,MS office programlarını iyi derecede kullanabilen,Sözlü ve yazılı iletişim becerisi gelişmiş,Sorumluluk sahibi,ekip çalışmasına yatkın,Benzer bir pozisyonda min 3- 4 yıl finans tecrübesi olan,Tercihen Faktoring satış ve pazarlama bölümlerinde veya bankaların ticari ve kobi bölümlerinde deneyimli.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
Danışma Elemanı İstanbul(Avr.), ... Zorlu Gayrimenkul
Danışma ElemanıZorlu Gayrimenkul
Türkiye’nin ilk beş fonksiyonlu karma kullanım projesi olan Zorlu Center’da Müşteri İlişkileri Müdürlüğü’nde "Danışma Elemanı" olarak görev alacak çalışma arkadaşı aramaktayız.İleri düzeyde İngilizce ve Arapça bilgisine sahip, İyi düzeyde Microsoft Office bilgisine sahip, Vardiyalı çalışma düzenine ayak uydurabilen, Tercihen ilgili pozisyonda en az 2 yıl tecrübeye sahip, Müşteri memnuniyetine önem veren,  Kurumsal temsil gücü yüksek, İnsan ilişkilerinde başarılı, etkin iletişim ve temsil yeteneğine sahip.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Finans Uzmanı İstanbul(Avr.), ... Zorlu Gayrimenkul
Finans UzmanıZorlu Gayrimenkul
Türkiye’nin ilk beş fonksiyonlu karma kullanım projesi olan Zorlu Center’da Mali İşler Müdürlüğü’nde  Bütçe Planlama ve Kontrol Uzmanı olarak görev alacak çalışma arkadaşı aramaktayız.Üniversitelerin ilgili 4 yıllık bölümlerinden mezun, Gayrimenkul sektöründe tecrüeli, MS Office programlarını (özellikle Excel) ileri düzeyde kullanabilen, SAP modüllerine hakim,  Analiz etme ve raporlama becerisine sahip, , Analitik düşünebilen ve sonuç odaklı, Organizasyon,planlama ve iletişim becerileri kuvvetli, Problem çözme yetkinliğine sahip, Yoğun ve tempolu iş ortamında çalışabilecek, İş takibi ve kontrolü konusunda güçlü planlama yetkinliğine sahip, Takım çalışması konusunda yetenekli ve uyumlu.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
Araç ve Filo Yönetimi Uzman Yardımcısı İstanbul(Avr.) Zorlu Holding
Araç ve Filo Yönetimi Uzman YardımcısıZorlu Holding
Zorlu Holding  Teknik ve İdari İşler Müdürlüğü’müz bünyesinde "Araç ve Filo Yönetimi Uzman Yardımcısı " olarak görevlendirilmek üzere çalışma arkadaşı arıyoruz.  Filo yönetimi konusunda minimum 1 yıl tecrübeye sahip,Ön muhasebe bilgisi olan,MS office programlarını iyi derecede kullanabilen,Sözlü ve yazılı iletişim becerisi gelişmiş,Ekip çalışmasına yatkın,Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış olan.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
İş Analisti İstanbul(Avr.) Zorlu Holding
İş AnalistiZorlu Holding
Zorlu Holding Bilgi Teknolojileri Grubu Başkanlığı Proje Yönetim Ofisi(PMO)’nde İş Analisti olarak görev yapacak çalışma arkadaşı arıyoruz.·         Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, (Endüstri Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Matematik Mühendisliği)·         İyi derecede ingilizce bilen,·         Bilişim Teknolojileri iş ve süreç analistliği ve/veya SAP uygulamaları alanında minimum 4 yıl  tecrübeli,·         SAP’nin genel kabul görmüş proje ERP metodolojisine hakim,·         Temel BT teknolojilerine ve konseptlerine hakim, (Yazılım Geliştirme Teknolojisi ve süreçleri, ilişkisel Veri Tabanı ve Modelleme, Uygulama Mimarisi vb)·         BT Projeleri iş ve süreç analizi konularında deneyim sahibi,SAP SD, MM, FI, CO, CRM, BO, HR modülleri tecrübesi olan,·         İyi derecede MS Office uygulamaları kullanımı, Visio benzeri süreç uygulamalarına hakim ve MS Project deneyimli,·         Yazılım ihtiyaç analizinde bilgi ve tecrübeye sahip,·         Test senaryoları üretme ve uygulama becerisi olan,·         Güçlü dökümantasyon, ifade etme yeteneği ve analitik düşünme yapısına sahip olan,·         Gelişime açık, farklı teknolojileri öğrenme konusunda istekli,·         İletişim becerileri yüksek,·         Seyahat engeli omayan,·         Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
Internal Audit Specialist İstanbul(Avr.) Zorlu Holding
Internal Audit SpecialistZorlu Holding
We are looking for an “Internal Audit Specialist” to join Zorlu Holding  Audit and Internal Control Management.Auditor will be responsible for the audits of Zorlu Holding and all of its group companies, in Turkey and abroad.   The successful candidate should have the following qualifications: ·         Bachelor’s degree in Business Administration, Economics, or other qualified discipline of reputable universities,·         3 to 5 years of work experience in multinational companies or comparable audit experience,·         The ability of carrying out control reviews using sound methodology,·         Self motivated and ability to lead projects with minimal feedback·         Ability to work result orianted in a dynamic business environment·         Effective verbal, written and interpersonal communication skills·         Strong analytical skills, extensive experience in risked based audits·         No military obligation for male candidates·         CIA or comparable certification is a plus·         No travel restriction
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
İç Kontrol Müdürü Manisa Zorlu Holding
İç Kontrol MüdürüZorlu Holding
Zorlu Holding Denetim ve İç Kontrol Genel Müdürlüğü’ne bağlı olarakVestel Şirketler Grubu Saha İç Kontrol ekibinde görevlendirilmek üzereİç Kontrol Müdürü arayışımız bulunmaktadır.·         Üniversitelerin İşletme, İktisat, İşletme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği vb. bölümlerinden lisans veya yüksek lisans derecesine sahip;·         İç kontrol, süreç analizi ve iyileştirme, risk yönetimi, iç denetim, bilgi teknolojileri kontrolleri, finansal kontrol, bağımsız denetim konularında en az 8 yıl deneyimli,·         Yukarıda belirtilen konularda denetim/danışmanlık şirketleri ve/veya holding, tüketici ürünleri gibi sektörlerde tecrübeye sahip,·         İleri düzeyde İngilizce bilen,·         Tercihen CIA, CRMA, CISA, SMMM sertifikalarından birine sahip,·         MS Office uygulamalarını ileri düzeyde kullanabilen,·         Süreç akış dokümantasyonu ve yönetimi araçlarını kullanmada tecrübeli,·         Tercihen SAP kullanabilen, SAP üzerinde süreç ve iç kontrol analizi tecrübesine sahip,·         Ekip yönetimi tecrübeli,·         Raporlama, proje yönetimi ve iş takip yetenekleri gelişmiş,·         Sözlü ve yazılı iletişim ve sunum becerileri güçlü,·         Yurtiçi, yurtdışı seyahat engeli olmayan,·         İzmir veya Manisa’da ikamet eden,·         Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış bir çalışma arkadaşı arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 8 yıl tecrübe İlan Detayı
ALTYAPI DESTEK UZMANI İstanbul(Avr.) Zorlu Holding
ALTYAPI DESTEK UZMANIZorlu Holding
Üniversitelerin tercihen Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Yönetim Bilişim Sistemleri, vb. bölümlerinden mezun,Bilişim Teknolojileri  / Sistem / Network teknolojileri konusunda bilgi sahibi,Son kullanıcı desteğinde minimum 2 yıl deneyimli,  Sözlü ve yazılı iletişim kurabilecek düzeyde İngilizce bilen, Tercihen, el terminalleri haberleşmesi ve uygulaması konusunda bilgi sahibi, PC bakım-onarım ve kurulum sonrası teknik destek konularında deneyimli, Tercihen, Kartlı Geçiş Sistemi, CCTV Sistemi gibi zayıf akım süreçleri konusunda deneyimli,Tercihen Micros Restoran yönetim terminali ve yazılımı konusunda bilgi sahibi, Analitik düşünce yapısına sahip, araştırmacı, problem çözme becerisi olan, planlama ve takip yönü kuvvetli, sonuç odaklı çalışabilen,İnsan ilişkileri kuvvetli, etkin sözlü ve yazılı iletişim becerisi olan, Ekip çalışmasına yatkın ve şirketimizin dinamik yapısına uyum sağlayabilecek, Güçlü iletişim, organizasyon, zaman yönetimi yetkinliğine sahip, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
İç Kontrol Uzmanı İstanbul(Avr.) Zorlu Holding
İç Kontrol UzmanıZorlu Holding
Zorlu Holding Denetim ve İç Kontrol Genel Müdürlüğü’ne bağlı İç Kontrol Departmanı’nda “İç Kontrol Uzmanı“  olarak görev alacak çalışma arkadaşları aramaktayız.Üniversitelerin İşletme, İktisat, İşletme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği vb. bölümlerinden lisans veya yüksek lisans derecesine sahip;İç kontrol, süreç analizi ve iyileştirme, risk yönetimi, iç denetim, bilgi teknolojileri kontrolleri, finansal kontrol, bağımsız denetim konularında minimum 3 yıl deneyimli,Yukarıda belirtilen konularda denetim/danışmanlık şirketleri ve/veya holding, tüketici ürünleri üretim/satış, gayrımenkul, enerji, tekstil gibi sektörlerde tecrübeye sahip,İleri düzeyde İngilizce bilen, MS Office uygulamalarını ileri düzeyde kullanabilen, Süreç akış dokümantasyonu ve yönetimi araçlarını kullanma deneyimi olan, Tercihen SAP kullanabilen, SAP üzerinde süreç ve iç kontrol analizi tecrübesine sahip,Ekip çalışmasına yatkın, analitik düşünce yapısına sahip, İletişim becerileri yüksek ve koordinasyon yeteneği güçlü, Profesyonel çalışma ilişkilerini benimsemiş, yeniliklere ve gelişime açık, Dinamik bir çalışma ortamının gerektirdiği zamansal esnekliğe sahip, Yurtiçi/yurtdışı seyahat engeli olmayan, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış çalışma arkadaşları arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
İç Denetim (Süreç Denetimi) Uzman Yardımcısı İstanbul(Avr.) Zorlu Holding
İç Denetim (Süreç Denetimi) Uzman YardımcısıZorlu Holding
Zorlu Holding  İç Denetim Süreç Denetimi Müdürlüğü'nde “İç Denetim Süreç Denetimi Uzman Yardımcısı“  olarak görev alacak çalışma arkadaşı aramaktayız.Üniversitelerin İşletme, İktisat, İşletme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği vb. bölümlerden mezun,Tercihen denetim firmalarında veya şirketlerin İç Denetim - Süreç Denetimi bölümlerinde 1-3 yıl arası deneyim sahibi,MS Office programlarını etkin kullanabilen, İleri derecede İngilizce bilen, Sonuç odaklı ve hızlı karar alabilen, İletişimi becerileri yüksek ve koordinasyon yeteneği güçlü Profesyonel çalışma ilişkilerini benimsemiş, yeniliklere ve gelişime açık, Dinamik bir çalışma ortamının gerektirdiği zamansal esnekliğe sahip, Denetim mesleğinin gerektirdiği etik ilke ve kurallara uyan, Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli bulunmayan, Ekip çalışmasına yatkın, Askerlik görevini tamamlamış (erkek adaylar için) adayların başvuruları beklenmektedir.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Finansal Denetim Uzman Yardımcısı İstanbul(Avr.) Zorlu Holding
Finansal Denetim Uzman YardımcısıZorlu Holding
Zorlu Holding  Finansal Denetim Müdürlüğü’müz bünyesinde finansal denetim kapsamında grup şirketlerindeki mali talolarının denetimi ve kontrolünü gerçekleştirecek "Finansal Denetim Uzman Yardımcısı " olarak görevlendirilmek üzere çalışma arkadaşları arıyoruz.   Üniversitelerin İşletme, İktisat, Maliye, Siyasal Bilimler vb. bölümlerden mezun,Denetim sektöründe staj yapmış, tercihen 1 yıla kadar denetim tecrübesi olan,Denetim alanında kariyer hedefleyen, Yeniliğe ve gelişime açık, öğrenmeye istekli, Denetim mesleğinin gerektirdiği etik ilke ve kurallara uyabilecek, MS office programlarını iyi derecede kullanabilen, Sözlü ve yazılı iletişim becerisi gelişmiş, Ekip çalışmasına yatkın, İleri derecede İngilizce bilen, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış olan.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Senior Internal Auditor İstanbul(Avr.) Zorlu Holding
Senior Internal AuditorZorlu Holding
We are looking for a “Senior Internal Auditor” to join Zorlu Holding  Audit and Internal Control Management.Senior Auditor will be responsible for leading audit projects of Zorlu Holding and all of its companies, in Turkey and abroad.   The successful candidate have the following qualifications: Bachelor’s degree in Business Administration, Economics, or other qualified discipline of reputable universities,Minimum 6 years of work experience in multinational companies or comparable audit experience,The ability of carrying out control reviews using sound methodology, Self motivated and ability to lead projects with minimal feedback Ability to work result orianted in a dynamic business environment Effective verbal, written and interpersonal communication skills Strong analytical skills, extensive experience in risked based audits No military obligation for male candidates CIA or comparable certification is an asset No travel restriction
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı