Zorlu Holding 

Şirket Bilgileri

www.zorlu.com.tr

ZORLU HOLDİNG

 

Üretim, ihracat, istihdam rakamlarının büyüklüğü ve dünya pazarlarındaki rekabet gücüyle Türkiye ekonomisinde çok önemli bir yere sahip olan Zorlu Holding'in başarı öyküsünün temelleri, 1950’li yılların başında Denizli Babadağ'da atılmıştır.

Mehmet Zorlu, ilk ticari kimliğini 16 Mart 1953 tarihinde, şahıs firması olarak almıştır. Şirket daha sonra, 4 Ocak 1968 tarihinde Zorlu Tic.Koll.Şrk. Mehmet Zorlu ve Oğulları olarak tescil edilmiştir.

Zorlu Holding, üretim kapasitesi, ihracatı, yüksek verimliliğe sahip AR-GE yatırımları ve teknolojik üstünlükleriyle bugün Türk sanayinin en güçlü üretim kuruluşlarından biridir.

2000'li yıllarda, Türkiye'nin en büyük kuruluşları arasına adını yazdırmayı başaran Zorlu Holding'in faaliyetleri tekstil’den  elektroniğe, enerji’den gayrimenkule kadar geniş bir alana yayılmaktadır.

Zorlu Holding’in faaliyet gösterdiği alanlar;

  •   Ev tekstili, polyester iplik
  •   Elektronik ürünler,bilgi teknolojileri ve dayanıklı tüketim malları
  •   Gayrimenkul
  •   Enerji üretimi’dir.

1980'li yıllara kadar ev tekstili alanındaki çalışmalarıyla büyümesini sürdüren ve Türkiye'nin ev tekstilinde lider markası olarak kabul edilen TAÇ'ı yaratan Zorlu Holding, 1994 yılında Vestel Elektronik'i bünyesine katmıştır. Holding, 1996 yılında Zorlu Enerji ile enerji ve 2006 yılında da Zorlu Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım A.Ş. ile gayrimenkul sektörüne girmiştir.

Zorlu Holding bugün, yaklaşık 25.000 çalışanıyla, Türkiye'nin en büyük istihdam yaratan firmalarından biridir.

EV TEKSTİLİ - POLYESTER İPLİK

Zorlu Grubu'nun ev tekstili alanındaki faaliyetleri, zaman içinde büyük bir hızla büyüyerek Türkiye'nin de sınırlarını aşmış ve 4 kıtaya yayılmıştır. Grubun bugün Türkiye'dekiler ile birlikte Fransa, Almanya, Güney Afrika, İngiltere, İran, Makedonya, Türkmenistan ve ABD'de kurulu tekstil fabrikaları ve pazarlama şirketleri vardır.  

7000’ne yakın çalışanı ile Zorlu Tekstil Grubu aynı zamanda dünyanın sayılı ev tekstili üreticileri arasındadır.  

ELEKTRONİK ÜRÜNLER - BİLGİ TEKNOLOJİLERİ - DAYANIKLI TÜKETİM MALLARI

Elektronik, beyaz eşya ve bilgi teknolojisi alanlarında faaliyet gösteren Vestel Grubu, Zorlu Holding'in elektronik sektöründeki yatırımlarının amiral gemisidir.

Sadece 2005 yılını beyaz eşya, elektronik ve bilişim sektörüne yönelik 30 milyon adetin üzerinde üretim yaparak, yani neredeyse her 2 Türk insanı için 1 ürün üreten Vestel bu ürünleri çok sayıda ülkeye ihraç etmektedir.

 

 

ENERJİ ÜRETİMİ

Zorlu Enerji Grubu’nun temelleri 1993 yılında Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş. ile atılmıştır. Şirket; elektrik üretimi ve satışı, doğal gaz üretimi, dağıtımı ve satışı, proje sürecinden enerji santrallerinin “anahtar teslimi” kurulumu ve uzun vadeli bakım ve işletimi hizmetlerine uzanan bütünleşik faaliyetleriyle enerji sektörünün farklı alanlarında varlığını güçlendirmektedir.

Zorlu Enerji Grubu,
• 5 doğal gaz santrali,
• 7 hidroelektrik santrali,
• 1 jeotermal santrali,
• 1 rüzgâr santrali,
• 1 motorin santrali
ile 2009 sonu itibarıyla toplam 738 MW kurulu güce sahiptir. 

Zorlu Enerji Grubu, Türkiye’nin yanı sıra, Avrupa, Asya ve Orta Doğu’da enerji talebinin ve özelleştirme çalışmalarının hızla arttığı pazarlarda fırsatları değerlendirmek ve bölgesel bir güç konumuna gelmek üzere faaliyet göstermektedir. Rusya, Pakistan ve İsrail’de yürütülen projeler Grubun bu hedefine yönelik gerçekleştirdiği önemli atılımlardır.

Grup, elektrik üretiminin yanı sıra, Trakya bölgesinde doğalgaz arama, sondaj ve üretim faaliyetlerine devam etmekte, Trakya ve Gaziantep bölgelerinde doğal gaz dağıtımını gerçekleştirmektedir.

ZORLU GAYRİMENKUL GELİŞTİRME VE YATIRIM A.Ş.

Zorlu Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım A.Ş., yurt içinde ve yurt dışında değerli araziler üzerinde nitelikli konut, ofis, iş merkezi, alışveriş merkezi, hastane, otel ve ticari depolar geliştirmek, geliştirdiği gayrimenkuller üzerinde yatırımlar yaparak satmak, kiralamak veya işletimini gerçekleştirmek amacıyla 2006 yılında Zorlu Holding A.Ş. bünyesinde kurulmuştur.

Zorlu Gayrimenkul’ün hedefi; piyasa beklentilerini, müşteri talep ve ihtiyaçlarını doğru analiz etmek suretiyle, değerli araziler üzerinde dünya standartlarında özgün projeler geliştirmek ve eksiksiz müşteri memnuniyeti sağlamaktır.

Zorlu Grubu’nun bu 4 ana sektör haricinde; otel, turizm, sigorta alanlarında faaliyet gösteren pek çok şirketi mevcut olup, Zorlu Air, Trabzon-Grand Otel, Jules Verne bunlardan bazılarıdır.

 

http://www.vestel.com.tr

http://www.zorlu.com

http://zoren.com.tr

http://www.zorlugayrimenkul.com.tr

http://www.korteks.com.tr/

http://www.tac.com.tr/Zorlu Holding İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 13
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Senior Internal Auditor İstanbul(Avr.) Zorlu Holding
Senior Internal AuditorZorlu Holding
We are looking for a “Senior Internal Auditor” to join Zorlu Holding  Audit and Internal Control Management.Senior Auditor will be responsible for leading audit projects of Zorlu Holding and all of its companies, in Turkey and abroad.   The successful candidate have the following qualifications: Bachelor’s degree in Business Administration, Economics, or other qualified discipline of reputable universities, Minimum 6 years of work experience in multinational companies or comparable audit experience,The ability of carrying out control reviews using sound methodology, Self motivated and ability to lead projects with minimal feedback Ability to work result orianted in a dynamic business environment Effective verbal, written and interpersonal communication skills Strong analytical skills, extensive experience in risked based audits No military obligation for male candidates CIA or comparable certification is an asset No travel restriction
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
IT Proje Yöneticisi (TEKSTİL) İstanbul(Avr.) Zorlu Holding
IT Proje Yöneticisi (TEKSTİL)Zorlu Holding
Zorlu Holding Bilgi Teknolojileri Grubu Başkanlığı'nda "IT Proje Yöneticisi" olarak görev alacak çalışma arkadaşı aramaktayız.·         Üniversitelerin tercihen Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun,·         SAP projelerinde en az 5 yıl tecrübeli,·         Proje yönetimi ve IT altyapıları hakkında bilgi sahibi,·         Analitik düşünce yapısına sahip, araştırmacı, problem çözme becerisi olan, planlama ve takip yönü kuvvetli, sonuç odaklı çalışabilen,·         İnsan ilişkileri kuvvetli, etkin sözlü ve yazılı iletişim becerisi olan,·         Ekip çalışmasına yatkın ve şirketimizin dinamik yapısına uyum sağlayabilecek,·         Güçlü iletişim, organizasyon, zaman yönetimi yetkinliğine sahip,·         İngilizce bilen,·         Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış,·         Sürücü belgesine sahip ve aktif olarak araç kullanabilen.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı
IT Güvenlik Yöneticisi İstanbul(Avr.) Zorlu Holding
IT Güvenlik YöneticisiZorlu Holding
·         Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği veya benzer 4 yıllık eğitim veren bölümlerinden mezun,·         IT Security Compliance, bilgi güvenliği veri sınıflandırma, güvenlik mimarisi konularında en az 6 yıl deneyimli,·         PCI-DSS, 27001 konularında deneyimli,·         BT Uygulama süreçleri, teknolojileri, geliştirme ortamları konusunda bilgi sahibi,·         Güvenlik test araçları kurma, yapılandırma, test etme becerisine sahip,·         Analiz, değerlendirme, analitik düşünme kabiliyetine sahip,·         Bilgi Güvenlik Yönetimi ve süreçleri konusunda bilgi sahibi, Sanallaştırma güvenliği konularında deneyimli,Bilgi Güvenlik Olay Yönetimi konusunda bilgi sahibi,·         Uluslararası bilgi güvenlik çerçeveleri, standartları ve iyi uygulamaları konusunda bilgi sahibi,·         Teknolojiyi ve yenilikleri takip eden, araştırmacı, öğrenmeye ve gelişmeye açık,·         Problem çözme, analiz etme, planlama ve çok iyi derecede takip yeteneği olan,·         Takım çalışmasına yatkın, iletişim becerileri yüksek,·         Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 8 yıl tecrübe İlan Detayı
Veri Ambarı Uzmanı İstanbul(Avr.) Zorlu Holding
Veri Ambarı UzmanıZorlu Holding
Zorlu Holding Bilgi Teknolojileri Grubu Başkanlığı'nda “Veri Ambarı Uzmanı“ olarak görev alacak çalışma arkadaşı aramaktayız.Üniversitelerin mühendislik fakültelerinin tercihen Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği veya Yazılım Mühendisliği bölümlerinden mezun,ETL araçları metedolojilerinden (tercihen SSIS) birini orta ve üzeri düzeyde kullanabilen,Veri ambarı analizi, dizaynı, tasarımı ve kurulumu süreçlerinde görev almış, TSQL'i etkin bir şekilde kullanabilen, Belirtilen konularda en az 3 yıl deneyimli, Problem çözme becerisine sahip, Yenilikçi, sonuç odaklı ve analitik düşünebilen, Çözüm odaklı ve ekip çalışmasına yatkın, İyi derecede ingilizce bilen, İletişim becerileri yüksek, Sorumluluk sahibi ve gelişime açık.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
İş Analisti İstanbul(Avr.) Zorlu Holding
İş AnalistiZorlu Holding
Zorlu Holding Bilgi Teknolojileri Grubu Başkanlığı Proje Yönetim Ofisi(PMO)’nde İş Analisti olarak görev yapacak çalışma arkadaşı arıyoruz.·         Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, (Endüstri Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Matematik Mühendisliği)·         İyi derecede ingilizce bilen,·         Bilişim Teknolojileri iş ve süreç analistliği ve/veya SAP uygulamaları alanında minimum 4 yıl  tecrübeli,·         SAP’nin genel kabul görmüş proje ERP metodolojisine hakim,·         Temel BT teknolojilerine ve konseptlerine hakim, (Yazılım Geliştirme Teknolojisi ve süreçleri, ilişkisel Veri Tabanı ve Modelleme, Uygulama Mimarisi vb)·         BT Projeleri iş ve süreç analizi konularında deneyim sahibi,SAP SD, MM, FI, CO, CRM, BO, HR modülleri tecrübesi olan,·         İyi derecede MS Office uygulamaları kullanımı, Visio benzeri süreç uygulamalarına hakim ve MS Project deneyimli,·         Yazılım ihtiyaç analizinde bilgi ve tecrübeye sahip,·         Test senaryoları üretme ve uygulama becerisi olan,·         Güçlü dökümantasyon, ifade etme yeteneği ve analitik düşünme yapısına sahip olan,·         Gelişime açık, farklı teknolojileri öğrenme konusunda istekli,·         İletişim becerileri yüksek,·         Seyahat engeli omayan,·         Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
Proje Yöneticisi(PMO) İstanbul(Avr.) Zorlu Holding
Proje Yöneticisi(PMO)Zorlu Holding
Zorlu Holding Bilgi Teknolojileri Grubu Başkanlığı Proje Yönetim Ofisi(PMO)’nde Proje Yöneticisi olarak görev yapacak çalışma arkadaşı arıyoruz.·         Üniversitelerin Endüstri Mühendisliği, İşletme Mühendisliği veya Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinden mezun,·         Bilişim Teknolojileri, proje yönetimi ve/veya SAP uygulamaları alanında minimum 6 yıl kurumsal iş tecrübesi olan,·         SAP’nin genel kabul görmüş proje ERP metodolojisine hakim, (SAP SD, MM, FI, CO, CRM, BO, HR modülleri tecrübesi)·         İyi derecede MS Office uygulamaları kullanımı,·         MS Project tecrübesi,·         IT Projeleri planlama ve bütçeleme konusunda deneyim sahibi,·         Temel IT teknolojilerine ve konseptlerine hakim, (Yazılım Geliştirme Teknolojisi ve süreçleri, ilişkisel Veri Tabanı ve Modelleme, Uygulama Mimarisi vb)·         Ekip yönetme becerisine sahip, ekip çalışmasına yatkın,·         Gelişime açık, farklı teknolojileri öğrenme konusunda istekli, analitik düşünme, problem çözme yeteneğine ve sorumluluk bilincine sahip,·         İletişim becerileri yüksek,·         Seyahat engeli bulunmayan,·         Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 6 yıl tecrübe İlan Detayı
İç Kontrol Sorumlusu (Bilgi Sistemleri) İstanbul(Avr.) Zorlu Holding
İç Kontrol Sorumlusu (Bilgi Sistemleri)Zorlu Holding
Zorlu Holding Denetim ve İç Kontrol Genel Müdürlüğü’ne bağlı İç Kontrol Departmanı’nda İç Kontrol Sorumlusu (Bilgi Sistemleri)  olarak görev alacak çalışma arkadaşları aramaktayız.Üniversitelerin Bilgisayar, Elektronik, Endüstri, İşletme Mühendisliği, Yönetim Bilişim Sistemleri (MIS) vb. bölümlerinden lisans veya yüksek lisans derecesine sahip,Bilgi sistemlerinin genel kontrollerinin geliştirilmesi ve denetimi, SAP uygulama kontrollerinin geliştirilmesi ve denetimi, bilgi güvenliği, risk yönetimi, iç kontrol, süreç analizi ve iyileştirme konularında en az 6 yıl deneyimli,Yukarıda belirtilen konularda denetim/danışmanlık şirketleri ve/veya holding, tüketici ürünleri, gayrımenkul, enerji, tekstil gibi sektörlerde tecrübeye sahip,İleri düzeyde İngilizce bilen, Tercihen CISA, CISSP, CISM sertifikalarından birine sahip, COBIT, ITIL, ISO27001 vb. standartlarda bilgi sahibi, MS Office uygulamalarını ileri düzeyde kullanabilen, Süreç akış dokümantasyonu ve yönetimi araçlarını kullanmada tecrübeli, SAP üzerinde yukarıda belirtilen alanlar kapsamında çalışmalar yürütmüş,  Ekip çalışmasına yatkın, analitik düşünce yapısına sahip, Raporlama, proje yönetimi ve iş takip yetenekleri gelişmiş, Sözlü ve yazılı iletişim becerileri güçlü, Yurtiçi/yurtdışı seyahat engeli olmayan, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış çalışma arkadaşları arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 6 yıl tecrübe İlan Detayı
İç Denetim Sorumlusu İstanbul(Avr.) Zorlu Holding
İç Denetim SorumlusuZorlu Holding
Zorlu Holding  Denetim ve İç Kontrol Genel Müdürlüğü’nde  “İç Denetim Süreç Sorumlusu“  olarak görev alacak çalışma arkadaşları aramaktayız.Üniversitelerin İşletme, İktisat, İşletme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği vb. bölümlerinden mezun,İç denetim, bağımsız denetim ve mali kontrol konularında en az 6 yıl deneyimli,İleri düzeyde İngilizce bilen, Tercihen CIA ve/veya SMMM sertifikasına sahip, MS Office uygulamalarını ileri düzeyde kullanabilen, Tercihen SAP kullanabilen, Ekip çalışmasına yatkın, analitik düşünce yapısına sahip, Raporlama ve iş takip yeteneği gelişmiş, Sözlü ve yazılı iletişim becerileri güçlü, İstanbul'da ikamet eden/edebilecek, yurtiçi/yurtdışı seyahat engeli olmayan, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış çalışma arkadaşları arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 6 yıl tecrübe İlan Detayı
Kat Hizmetleri Görevlisi Trabzon Zorlu Grand Hotel İşletmeleri A.Ş
Kat Hizmetleri GörevlisiZorlu Grand Hotel İşletmeleri A.Ş
En az lise mezunu,5 yıldızlı Otellerde Kat Hizmetleri departmanında en az 2 yıl deneyimli,Temizlik araç gereçlerinin kullanımı konusunda bilgili,Yoğun iş temposuna ayak uydurabilecek,Misafir memnuniyeti odaklı çalışabilecek,Askerlik görevini tamamlamış erkek
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Komi Trabzon Zorlu Grand Hotel İşletmeleri A.Ş
KomiZorlu Grand Hotel İşletmeleri A.Ş
Üniversitelerin veya liselerin ilgili Turizm ve Otelcilik bölümlerinden mezun- Benzer görevde en az 2 yıl tecrübesi olan,- İnsan ilişkilerinde başarılı ve iletişim becerisi yüksek- Güler yüzlü ve kendinden emin- Gelişmiş veya gelişmeye açık- İngilizce bilen, 2. Dil tercih sebebidir,- Takım çalışmasına yatkın, prezantabl,- Misafir memnuniyetini ön planda tutan, çözüm odaklı çalışan,- Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek,- Bay-Bayan
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Strategy and Business Development Manager İstanbul(Avr.) Zorlu Holding
Strategy and Business Development ManagerZorlu Holding
Graduate of a reputable engineering (preferrable industrial, computer or mechanical) or a business school Minimum 8 years of work experience, of which, minimum 5 years at a strategy consulting, investment banking or a corporate finance firm Durable goods, energy, real estate or mining industry know-how is a plusExtensive experience in project team management Experience in top management presentations Self motivated and ability to lead projects with minimal feedbackAbility to work result orianted in a dynamic business environmentEffective verbal, written and interpersonal communication skillsStrong analytical skills, extensive experience in financial modellingAdvanced language skills No military obligation for male candidates
Sürekli / Tam zamanlı         En az 8 yıl tecrübe İlan Detayı
Makam Şoförü İstanbul(Avr.) Zorlu Holding
Makam ŞoförüZorlu Holding
Zorlu Holding A.Ş. Şirketler Grubu’nda Üst Düzey Yöneticimizin Makam Şoförlüğünü yapacak çalışma arkadaşı arıyoruz.Üst düzey yönetim makam şoförlüğü konusunda en az 5 yıl deneyimi olan Tercihen Lise Mezunu, İstanbul şehir trafiği ve güzergahlarına hakim, Güvenli sürüş teknikleri konusunda deneyimli Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek Kişisel bakımına özen gösteren ve iletişim becerisi yüksek, Askerlik hizmetini tamamlamış, İstanbul  Avrupa Yakası’nda  ikamet eden (tercihen Beşiktaş ilçe sınırları içinde)
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
İç Kontrol Sorumlusu İstanbul(Avr.) Zorlu Holding
İç Kontrol SorumlusuZorlu Holding
Zorlu Holding Denetim ve İç Kontrol Genel Müdürlüğü’ne bağlı İç Kontrol Departmanı’nda “İç Kontrol Sorumlusu“  olarak görev alacak çalışma arkadaşları aramaktayız.Üniversitelerin İşletme, İktisat, İşletme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği vb. bölümlerinden lisans veya yüksek lisans derecesine sahip;İç kontrol, süreç analizi ve iyileştirme, risk yönetimi, iç denetim, bilgi teknolojileri kontrolleri, finansal kontrol, bağımsız denetim konularında en az 6 yıl deneyimli,Yukarıda belirtilen konularda denetim/danışmanlık şirketleri ve/veya holding, tüketici ürünleri üretim/satış, gayrımenkul, enerji, tekstil gibi sektörlerde tecrübeye sahip,İleri düzeyde İngilizce bilen, Tercihen CIA, CRMA, CISA, SMMM sertifikalarından birine sahip, MS Office uygulamalarını ileri düzeyde kullanabilen, Süreç akış dokümantasyonu ve yönetimi araçlarını kullanmada tecrübeli, Tercihen SAP kullanabilen, SAP üzerinde süreç ve iç kontrol analizi tecrübesine sahip,Ekip çalışmasına yatkın, analitik düşünce yapısına sahip, Raporlama, proje yönetimi ve iş takip yetenekleri gelişmiş, Sözlü ve yazılı iletişim becerileri güçlü, Yurtiçi/yurtdışı seyahat engeli olmayan, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış çalışma arkadaşları arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı