Chassis Brakes International

Çalışma Saatleri

-

Kuruluş Yılı

-

Çalışan Sayısı

-

Web Site

-

Adres

-

Sosyal ve Yan Haklar

  • -

Hakkımızda       Chassis Brakes International
 

Chassis Brakes International Grubu, 2012 yılında KPS Capital Partners’ın Robert Bosch GmbH’a ait olan Foundation Fren iş grubunu satın alması ile doğan bir şirkettir. Dünyanın en büyük 3 otomotiv “foundation” fren ve fren parçaları üreticilerinden biri olan Chassis Brakes International grubu, 5 kıtada, toplam 22 lokasyonda, 14 üretim tesisi ile küresel bir yapıya sahiptir ve lokasyonların %40’ı Avrupa merkezli olup, %60’ı Asya Pasifik ve Güney Amerika’da yer almaktadır.

Grup bu yapısı ile dünyanın en hızlı büyüyen ekonomilerinden faydalanmak için en ideal şekilde konumlandırılmıştır. Şirketin müşteri ilişkileri, binlerce çalışanın oluşturduğu bilgi birikimi ve KPS Capital Partners tarafından sağlanan mali kaynaklar ile birlikte oluşan kombinasyon, şirketin gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerdeki genişlemesini ve büyümesini hızlandıracaktır. 

Chassis Brakes International Türkiye Fabrikası, Bursa’da 22.000 metrekare alan üzerine kurulmuş olup,  binek ve hafif ticari araç segmentinde fren üretimi ve tedariğinde en büyük fren üreticisi  konumundadır. Otomotiv ana sanayiye ve çeşitli satış sonrası kanallara ön ve arka Disk fren ve Kampana fren üreten Bursa Fabrikası, 2012 yılında 1 milyon 197 bin 609 adet freni sıfır hata (0 PPM) ile üreterek grup içinde bir ilke imza atmıştır. Kalite adına hatalardan kaçınmak birinci ve en önemli önceliktir. Bu nedenle Chassis Brakes International için kalite “doğruya tek ve her seferde ulaşabilmektir”.

Chassis Brakes International ISO 9001:2000 ve ISO/TS 16949:2002 ve belgelerine sahip olmanın yanı sıra, çevreci tutumunu ISO 14001:2004 ile belgelenmiştir.

Chassis Brakes International Grubu dünya çapında 6.000 çalışanı ile küresel bir yapıya sahiptir ve çeşitliliği organizasyonel yapısının çok değerli bir temeli ve entelektüel sermayesinin bir bileşeni olarak görmektedir. Bu düşünce yapısıyla hareket eden Chassis Brakes International Bursa Fabrikası 35 yıldan fazla deneyimi ile çalışanlarını farklı düşünmeye ve bireysel yetkinliklerini geliştirmeye teşvik etmektedir. Bilgi birikiminin, yetkinliğin ve bağlılığın kilit faktörler olduğuna inanmakta ve kendi potansiyellerini göstermeleri için çalışanlarına fırsat sağlamaktadır.

Çalışan sayısı:

Bursa Fabrikası çalışan sayısı: 150 (46 aylık ücretli, 104 saat ücretli) Çalışanların Eğitim Düzeyi: Saat ücretli personelde: %2 Üniversite, %12 MYO, %83 Meslek Lisesi, %1 Lise, %2 İlköğretim Aylık ücretli personelde: %87 Üniversite, %3 MYO, %10 Lise Çalışanların Yaş Durumu: Firma ortalaması: 35,3 Çalışanların Kıdem Durumu: Firma ortalaması: 9 yıl Ücret Sistemi: Yılda 16 maaş Saat ücretli personelde: Sendika toplu iş sözleşmesinde yer alan artış oranında yılda 2 kez ücret ayarlaması Aylık ücretli personelde: Yılda bir kez performansa dayalı ücret ayarlaması Çalışma saatleri: Saat ücretli personelde: Haftalık 45 saatlik çalışma süresi uygulanmaktadır. Aylık ücretli personelde: Mesai saatlerimiz 08:00-17:45 olup 08:00-09:00 ve 16:00’dan sonra esnek çalışma saati uygulaması bulunmaktadır. Sosyal Yardımlar ve Yan Haklar: Sağlık hizmetleri Yemek ve servis hizmetleri Kalite & İyileştirme Öneri Sistemi Ödülleri Aylık ücretli personelde: Grup Hayat sigortası (ferdi kaza ve hayat sigortası)
Özel Aile sağlık sigortası
Bursa'ya taşınacak çalışanlarımızın yurt içi eşya nakliye giderlerinin %100’ü.
 
İzin Politikası:
Yıllık ücretli izine, işe girişten bir yıl sonra hak kazanılır. Hizmet süresi 1-5 yıl arasında olanlara 15 gün;   5-15 yıl arası çalışanlara 19 gün; 15 yıldan fazla hizmet verenlere 22 gün izin hakkı verilmektedir.
 
Performans Değerlendirme Süreci:
Çalışanlarımızın her yıl yöneticileri ile birlikte belirlemiş olduğu hedefler bulunmaktadır. Yıl boyunca bu hedeflerin gidişatının sistematik bir şekilde izlenmesini ve yıl sonunda hedef gerçekleşmeleri doğrultusunda objektif kriterlerle performans değerlendirmelerinin yapılması sağlanmaktadır.
 
Eğitim Olanakları:
Eğitimler, her yıl gerçekleştirilen performans değerlendirme görüşmelerinde çalışanlarımızın ulaşması hedeflenen yetkinliklerine göre yöneticileri tarafından belirlenir. Bununla birlikte çalışanlarımız kişisel gelişimleri doğrultusunda açık gördükleri konularda şirket içi ve dışı eğitim taleplerinde bulunabilmektedir. Aynı zamanda ihtiyaçlar doğrultusunda yabancı dil kursu desteği verilmektedir.
 
Staj Olanakları:
Kuruluşumuzda belli sayıda üniversite ve lise öğrencisi için staj yapma olanağı sunulmaktadır.
  
İşe Alım Süreci:
Chassisbrakes.com.tr, Kariyer.Net gibi kaynaklardan elde edilen başvurular arasından özgeçmiş tarama ve ön telefon mülakatı teknikleriyle  uygun görünen adaylar görüşmeye davet edilmektedir. Adaylarda aranan temel seçim kriteri; saat ücretli pozisyonlar için eğitim durumunun en az meslek lisesi mezunu, aylık ücretli pozisyonlar için ise en az üniversite mezunu olması ve iyi seviyede yabancı dil bilgisidir. Mülakatlar yetkinlik bazlı yapılmakta olup dışarıdan alımlarda objektif karar için öncelikle sınav sistematiği gibi güvenilir ve standartlaştırılmış araçlar kullanılmaktadır. Bu aşama olumlu sonuçlanırsa adaylar ilgili departmanla teknik bir görüşme yapmak üzere yeniden davet edilmektedir ve adayın ilgili departmanca pozisyona uygun bulunması ile işe yerleştirme sürecine başlanmaktadır.
İşbaşı ile birlikte başlayan oryantasyon programları, bölüme,pozisyona ve ihtiyaca göre düzenlenmektedir.
 
Sosyal Aktiviteler:
Yıllardır yapılan çeşitli ve topluma yönelik sosyal projeler Chassis Brakes International Bursa fabrikası  bünyesinde olan Motivasyon Grubu tarafından sistematik olarak planlanıp, hayata geçirilmektedir.
Bowling ve tavla turnuvaları, çevresel ve kültürel geziler, ağaçlandırma çalışmaları, ihtiyaç sahibi okullara destek gibi hem sosyal sorumluluk projeleri hemde pek çok aktivite çalışanlarımızın ve ailelerinin katılımıyla gerçekleşmektedir. Bunlarla birlikte fotoğrafçılık gibi çeşitli dallarda kurslar düzenlemekte, çocuklar için temalı günler organize edilerek keyifli bir şekilde arkadaşlık ilişkilerini geliştirmelerine fırsat yaratılmaktadır. 
 www.chassisbrakes.com.tr