SFC Entegre Orman Ürünleri San. Tic. A.Ş.

Orman Ürünleri

Sosyal ve Yan Haklar

  • Servis
  • Bayram Yardımı
  • Yiyecek Yardımı
  • Yemekhane
  • Erzak Yardımı
  • Prim
  • Giyim Yardımı

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08.00 - 17.30

Kuruluş Yılı

1978

Çalışan Sayısı

Beyaz Yaka : 100-149

Mavi Yaka : 350-449

Web Site

http://www.sfc.com.tr

Adres

-

HakkımızdaSFC Entegre Orman Ürünleri San. Tic. A.Ş.


 

SFC Tarihçe : Türkiye’nin ormanlık alan bakımından en zengin ili olan Kastamonu’da kurulan SFC Entegre Orman Ürünleri San.Tic.A.Ş.1976 yılından beri faaliyet göstermektedir. 1978 yılı ekim ayında yonga levha üretimine başlamış,daha sonraki yıllarda şirket sırasıyla yonga levha hattı,kaplama,kontrplak ve MDF hatları ile,formaldehit reçineleri,tutkal üretimine ilave etmiştir.Aynı zamanda Kastamonu Entegrenin (Yongapan)1969 yılında kurucu ortağı olan Ceritoğlu ailesi tarafından kurulan fabrika bugün 140.000 m2 açık 35.000 m2 kapalı alanda üretim yapan bir tesis haline gelmiştir. SFC sektörde 30 yılı aşkın bir dönemden beri faaliyet gösteren öncü bir kuruluştur.

Kastamonu : Bölge olarak Kastamonu orman ürünleri açısından son derece elverişli olduğu gibi kalkınmada birinci derece öncelikli bölge olması dolayısıyla ayrı bir avantaja sahiptir. Türkiye genelinde il alanın ortalama %26 sı orman alanı iken,bu oran Kastamonu ilinde %56’dır. Kastamonu’da ormanlık alanın %80’ni çam ve köknar gibi son derece kaliteli ağaçlardan oluşması diğer önemli bir avantajdır.

Diğer Tesislerimiz : 1998 Yılında Gebze/Dilovası’ndaki Tutkal Fabrikamız Kastamonu tesislerine taşınarak Baks Batı Kimya adıyla son teknoloji kullanılarak yeniden kurulmuş ve diğer tesisimiz ile tam bir entegrasyona kavuşulmuştur. Yıllık kapasitesi 27.000 Ton olan tesisimiz üretmekte olduğu tutkalla hem kendi ihtiyacını karşılamakta hem de diğer firmalara satışını yapmaktadır.PLC kontrollü otomasyon sistemine sahip olan tesis,çeşitli özelliklerde MDF üretimi için AR-GE çalışmalarını devam ettirmektedir.Baks Batı Kimya aynı zamanda 2003 yılında kurulacak olan OSB tesisimizin de reçine ihtiyacını karşılayacaktır.

Kalite Anlayışımız : SFC yıllar boyu gerek üretim prosesinin her aşamasındaki titizliğe gerekse en son teknolojik yenilikleri uygulaması açısından mamüllerinin kalitesiyle aranılan bir marka olmuştur.Sektörün en eskisi olmanın verdiği sorumluluğun bilinciyle ürün çeşitliliğinde, teslimat ve fiyat politikasında ve mamül kalitesinde istikrarlı bir yapı oluşturan şirketin gittikçe yükselen üretim kalitesi artık dünya standartlarına ulaşmıştır. 1998 Rakamlarıyla Türkiye’nin ilk 500 sanayi kuruluşu arasında yer alan SFC’ bu hedefini daha yükseklere çıkarmak için emin adımlar atmaktadır.