Tamek Gıda Ve Konsantre San .Tic. A.Ş

Gıda, Hızlı Tüketim Malları

Çalışan Sayısı

Beyaz Yaka : 200-249

Mavi Yaka : 550-749

Web Site

www.tamek.com.tr

Sosyal ve Yan Haklar

  • Servis
  • Yemekhane
  • Özel Sağlık Sigortası
  • Erzak Yardımı
  • Kaza Sigortası

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08.00 - 17.30

Kuruluş Yılı

1955

Adres

-

Hakkımızda

Türkiye gıda sektörünün öncülerinden TAMEK, 31 Mart 1955 tarihinde Bursa-Demirtaş’ta kuruldu. TAMEK, Türk Alman Meyve Ekstreleri Kumpanyası sözcüklerinin baş harflerinden oluşuyor.
Sanayi gelişiminin hızlandığı 1950’li yıllarda, hazır gıda ürünlerinin üretiminde beklenen verimliliğe ulaşılamamıştı. Modern üretim teknolojilerinin kullanılmadığı bu dönemde, Alman’larla yapılan teknolojik işbirliği ile beraber TAMEK, Mehmet Sipahioğlu tarafından kuruldu. TAMEK’in Alman ortağı bir yıl sonra ayrıldı ve TAMEK %100 Türk menşeli bir gıda üreticisi olarak sektörde yerini aldı.  
MİSYONUMUZ
Doğanın insana en büyük armağanlarından meyve ve sebzenin besleyiciliği ve yararlarından ödün vermeden tüketicilerin aradığı lezzeti TAMEK güvencesi altında sunmak, farklı çeşit ve formlarda en güvenli, kaliteli ve sağlıklı ürünleri tüketicilerimize ulaştırmak ve onların farklı ellerde farklı lezzetlere dönüşmelerine ilham kaynağı olmaktır.
VİZYONUMUZ
Türkiye’nin gıda alanında en sevilen ve tercih edilen markası olarak, köklü tarihimizden ve geleneklerimizden aldığımız güç ve edindiğimiz tecrübelerimizle dünya markası haline gelebilmektir.
KURUMSAL DEĞERLERİMİZ
Ailenin kutsallığını ve sıcaklığını kurumsal seviyede yaşamayı önemseriz.
Çiftçilerimiz, çalışanlarımız, iş ortaklarımız ve tüketicilerimiz ile birlikte büyük bir aileyiz. Kurulduğumuz günden bu yana oluşturduğumuz, paylaştığımız değerlerle birlikte anılan, büyüğü ve küçüğü ile arasındaki sevgi ve saygı ilkelerine inanan geniş bir aileyiz. 
İş ahlakı, dürüstlük, şeffaflık ve yasalara saygı vazgeçilmez prensiplerimizdir. 
Geleneklerimizden ve köklerimizden gelen etik duruş ve ahlaki değerlerimizi iş yapışımızın merkezine taşırız. Yasalara uymak, dürüstlük, onur ve başkalarına saygı vazgeçilmezlerimizdir. 
Çalışanlarımız en değerli sermayemizdir.
Çalışanlarımızın fikirlerine değer verir, olgunlaşması ve hayata geçmesi için destekleriz. İçimizdeki yeteneklerin büyümesi ve gelişimi için en ideal ortamı sunarız. Kurumsal girişimciliği her aşamada destekleriz.
Kurumsal vatandaşlık bilinciyle toplumsal sorumluluklarımızı her zaman yerine getiririz.
Yarım asırdan fazla bir süredir üreten ve hizmet sunan bir marka olarak çevreye, yaşadığımız topluma ve tüm paydaşlarımıza karşı sorumluluklarımızın farkındayız. İş yapış biçimimiz, sürdürülebilirlik ilkesine bağlıdır. 
TAMEK Kalitesi’ni korumayı ve sürdürmeyi borç biliriz.
1955’den bu yana aynı kalite ve doğallıkta ürünleri tüketicilerimizle buluşturuyoruz. Ürünlerimiz, iş yapışımız ve çalışanlarımız TAMEK kalite anlayışının bir yansımasıdır.