Vito Energy and Investment Corp

Enerji, Gaz Sanayi, Petrol ve Ürünleri, Mühendislik Hizmetleri, Danışmanlık

Sosyal ve Yan Haklar

  • Yiyecek Yardımı

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 09.00 - 18.00

Kuruluş Yılı

2000

Çalışan Sayısı

-

Web Site

www.vito.com.tr

Adres

-

Hakkımızda

Vito Enerji ve Yatırım A.Ş., Türkiye enerji sektöründe aktif olarak görev alan ve 1990 yılından itibaren kamu kuruluşları ve özel sektör şirketleri için sayısız projeye imza atan bir grup girişimci ve yatırımcı tarafından 2000 yılında kurulmuştur. Geçen yıllarla birlikte Vito Türkiye'de enerji sektöründe engin bir deneyim kazanmıştır ve 2015 yılı itibariyle iş ortakları ile birlikte gerçekleştirilen projelerin toplam değeri 4.5 milyar USD’ye ulaşmıştır.
Bugün, Vito’nun en değerli varlığı kadrosunun engin deneyimi, Türkiye enerji sektörü ve onun oyuncuları üzerine kapsamlı bilgisi ve titiz iş gerçekleştirme becerisidir. Yönetimi, geçmişte Türk enerji şirketlerinin kamu ve özel sektöründe üst düzeyde karar verme pozisyonlarında bulunan yöneticilerden oluşmaktadır. Vito, Türkiye'deki mevcut ve potansiyel müşterileri ile yakın diyaloğu sürdürmekten gurur duymaktadır.
Bugün Vito’nun faaliyetleri Petrol & Gaz, termik enerji ve hidrolik enerji sektörlerinde yoğunlaşmıştır. Vito, uluslararası iş ortakları ile birlikte enerji üretimi ve gaz & petrol sektörlerinde projelere finansman sağlanması, proje geliştirilmesi, uygulaması, ekipman satışı, satış sonrası bakım ve servis hizmetleri sağlanması konularında faaliyet göstermektedir.
Vito, geçtiğimiz yıl, Türkiye ve komşu ülkelerdeki rafineri proses üniteleri ve depolama tesisleri kurmak ve servis vermek üzere dünyanın en büyük tank çiftliği müteahhit ve işletmecilerinden IOT Infrastructure & Energy Services Ltd. ile Türkiye’de IOT VİTO Mühendislik İnşaat ve Taahhüt A.Ş. adında ortak yeni bir şirket kurmuştur. Son yıllarda Vito Norveçli Rainpower şirketi (eski GE Norway) Türkiye’de 9 hidroelektrik santrali ile beraber anahtar teslimi ekipman temini, montajı ve yerel üretim işlerini gerçekleştirmiştir. Ansaldo Energia’nın Unit Grubuna anahtar teslimi olarak yaptığı 865 MW Gebze santralinde de etkin olarak yer almıştır.